van DONDERDAG 6 JULI 13,1.2740. ATTENTIE S.V.P.Ü! der gemeente Schagen, van Donderdag 6 Juli 1895. Jan Winkel, Bijttsel der SCHAGER COURANT, 6 Paarden f 25.— a 85.— Ossen ii a 6 Stieren ir 25.— a 80. - 40 Gelde Koeien (magere) ii 80.— a 130.- 15 Vette Koeien ii 150. a 220.— 12 Kalfkoeien ii 100. a 160.— Vaarzen ii a 25 Nuchtere Kalveren ii 3,— a 9.— Vette Kalveren. ii a 67 Schapen (magere) ii 4.— a 8 200 Idem (vette) ii 12.— a 19.— Overhouders ii a 31 Lammeren n 2.— a 8.— Bokken en Geiten ii a 7 Varkens (magere) ii 12.— a 16.— Idem (vette) ii a 20 Biggen ii 7.- a 10.— Konijnen ii a 40 Kippen ii —.25 a -.60 Ganzen ii a 15 Eenden ii —.35 a —.35 400 Kilgr, Boter ii 1.— a 1.20 180 it Kaas ii —.30 a —.35 3500 Kip-eieren li 2.80 a 3.10 2000 Eendeieren ii 3.— a 3.25 Snelpersdruk van J. Winkel te Schagen. Met betrekking tot de extra-uitgave van het Bericht der op Donderdag in onze gemeente gehouden Markt, deelen wij Belangstellende Abonnés mede, dat wij tot deze uitgave besloten, op verzoek van enkelen onzer Abonnés, die met betrekking tot hunne zaken, het Schager- Marktbericht liever Donderdagavond of Vrijdagmor gen dan Zaterdag-avond of Zondagmorgen (in het Zondag-nummer onzer Courant) ontvangen. Daar tegenover het aantal van hen, die het Schager marktbericht zoo spoedig wenschen te ontvangen, ook staat een ander, ja, eigenlijk grooter aantal, voor wie de ontvangst van het Schagermarktbericht in het Zondag-nnmmer vroeg genoeg is en zich daarmede volkomen tevreden stelt, achtten wij het onzerzijds niet geoorloofd, de extra-uitgave van het Marktbericht als een verplichte bijlage voor alle Abonnés te beschouwen, en hen de porto-kosten daarvoor in rekening te brengen, en daardoor feitelijk het abonnement der Schager Courant te verhoogen. De kosten van deze extra-uitgave meenen wij dus voor onze rekening te moe ten nemen. In dit geval echter oordeelen wij en wij twijfelen niet, of onze Abonnés zullen het met ons eens zijn, niet beter te kunnen doen, dan dat Marktbericht toe te zenden aan allen die hel wenschen te ontvangen, en diegenen, die in de vroegere ontvangst geen belang stellen, met de toezending ook niet lastig te vallen. Ter voorkoming van misverstand doen wij bij uitzondering hedenmiddag het Marktbericht toekomen aan allenin het vervolg evenwel zullen wij het alleen zen den aan diegenen onzer Abonnés, die, hetzij per briefkaart hetzij bij mondelinge aanvrage, ons te kennen geven dat de extra-toezending hun aangenaam is. Er werd ons meermalen de opmerking gemaakt, dat het zoo eigenaardig vreemd was, dat de Schager Courant het Marktbericht harer gemeente eerst in het Zon dagsnummer uitgaf, en dat er toch velen zouden zijn, die het vroeger, liefst op den marktdag zeiven, zouden wenschen te ontvangen. Wij hebben gemeend, door de extra-uitgave de meest geschikte oplossing voor deze ongeriefelijkheid te hebben gegeven, en gaan zeker niet te ver, met te veron derstellen, dat ieder, die belang stelt in deze extra-uitgave er wel de geringe moeite voor over zal hebben, ons zijn verlangen kenbaar te maken. Wij herhalen het, voor onze Abonnés is aan deze extra-uitgave niet de gering ste geldelijke opoffering verbonden; een ieder die het begéert, gelieve het dus in den loop dezer week aan te vragen. Voor onze Abonnés die het niet aanvragen, wordt het Schager marktbericht, op de bestaande wijze van uitgave, in het Zondagsnummer opgenomen. Het extra-nummer moet dus beschouwd worden als een bijvoegsel van het Donderdagsnummer. In afwachtig der aanvragen verblijven wij, terwijl wij de exploitatie der Schager Courant ten warmste aanbevelen in den steun onzer Abonné's en verdere Belangstel lenden, Uw aller dienstwillige, Schagen, 6 Juli 1893. Uitgever-Bed. Schager Ct.

Schager Courant | 1893 | | pagina 5