Hi even let Concours te WIHKEL. MARKTBERICHT Aan belangstel lenden maken wij bekend, dat wij, daartoe uit- genoodigd, voortaan aan alle Abonnés, door wie dit ver langd wordt, gratis, des Donderdags, het per extra numme r zullen doen toekomen. de Red. PLAATSELIJK NIEUWS. N r a n k e 1 s. heer Berger, hellen de meeste plannen makers over. Op het plateau van Courbevoie name lijk aal een ruimte van 180,000 M2 wor den afgezonderd, om deze in een meer te her scheppen, en wel de Middelandsche Zee in het klein. Aan den eenen oever be vinden zich de Franiche Koloniën in Afri ka en alle 5 minuten zal door stoomboo tjes verbinding met den anderen (Fran- schen) oever worden gehouden. Havens voor oorlog- en handrlsvloten, baaien duinen, riffen en zelfs de golfslag der zee zullen niet ontbreken. Het heeft Vrijdag inltalië gesneeuwd. Uit Cuneo, in Piëmont wordt geschreven dat de bergen met sneeuw be dekt zijn, en een trein die 's avonds te Cu neo aankwam, was met een dikke laag sneeuw bedekt. Brussel krijgt eindelijk zijn haven; het kanaal BrusselWillebroek wordt uitgediept, verbreed en tot de zee doorgetrokken. Het werk, waarvoor de plan nen gereed en door de regeering goedge keurd zijn, kost 33,400,000 frcs. en zal worden uitgevoerd, door een maatschappij, gevormd uit den staat, de provincie Bra bant, de stad Brussel, haar voorsteden en de steden Vilvorde en Willebroek. De commissie neemt de uitvoering van al het werk en de exploitatie van kanaal en haven op zich. De kosten zijn als volgt verdeeld: de Belgische staat geeft 4 millioen frcs. fonds-peidu en neemt verder 6.700,000 frcs. aan aandeelen. De kamers zullen dus 10 millioen frcs. hebben toe te staan. De provincie Brabant geeft 4 millioen frcs. de stad Brussel 12.400.000 frcs, de Brusselsche voorsteden, Vilvorde en Wille- broek te zamen 6. 300.000 frcs. Hierme de zijn alle belemmeringen, die de onder neming lot nog toe in den weg stonden, verdwenen zoodat aan de verwezenlijking ernstig de hand kan worden geslagen. Zondag had te Toulon een tooneel plaats, dat een treurig licht werpt op de verlichting onzer eeuw en de ver draagzaamheid der Christenen onder elkan der. Een jong meisje, de 19-jarige Jeanne Graudin, had zich in de Garonne verdron ken, omdat zij tot de ontdekking was ge komen, dat zij uit een onwettige verbin tenis was ontsproten en dat de lieden, in wie zij haar ouders meende te zien, slechts haar pleegouders waren. Hoe men ook ge smeekt en gebeden had, de geestelijkheid weigerde den bijstand der kerk bij de be grafenis. Een onafzienbare stoet vergezelde den lijkwagen. Voor de kerk Saint Sernin aangekomen, verlangde de menigte nadruk kelijk dat het lijk een rondgang door de kerk zou maken. Een hevig gedrang ont stond. Ten slotte werd het lijk naar de kerk gedragen. De geestelijken weigerdeu de gebeden uit te spreken. Te vergeefs trachtte de commissaris van politie den pastoor tot andere gedachten te brengen te vergeefs hield een bloedverwant van de overledene den pastoor voor, dat hij eenige dagen geleden bijstand had verleend aan een priester, die zelfmoord had gepleegd. De geestelijke bleef onverbiddellijk en eischte van den commissaris van politie, dat hij het lijk uit de kerk zou laten verwijderen. De commissaris spoorde de menigte aan hem te volgen, en zich kalm te houden. Toen knielden de vrouwen en meisjes rond de kist neer en spraken met luider stemme de gebeden der dooden. De menigte, een oogeublik te voren nog dreigend en toornig, bleef vol eerbied staan. De dragers namen daarop de kist op en de stoet zette den tocht naar het kerkhof voort. Aangaande het sluiten der Duitsche grenzen voor vee uit ons land, meldt een Duilsch vakblad het volgende: Den minis ter van landbouw is een door vele land bouwers en ook handelareu in vee onder teekend verzoekschrift ter hand gesteld om de sluiting der grenzen voor den invoer van vee uit Nederland op te heffen. Het ver zoekschrift wordt daarmee gesteund, dat de inheemsche fokkers nergens beter vee kun nen bekomen dan in Holland. Gevaar is er aan het openen der grenzen niet ver bonden, daar de drie uoordelijke provinciën van Nederland: Friesland, Groningen en Drente, welke de hoofdbron voor fokvee uitmaken, reeds in bet begin van dit jaar volkomen vrij waren van het zoozeer gevrees- •de mond- en klauwzeer en daar de Ne- derlsndsche regeering wel geneigd zal zijn deze drie provinciën vau de andere door een cordon militairen af te sluiten. In be langhebbende kringen heeft men te meer hoop, dat de minister den wensch, in hun verzoekschrift uitgedrukt, zal inwilligen, omdat korten tijd geleden de grens naar Denemarken zelfs voor weivee geopend is. Een rijke dame te Londen, die een uitgebreide familie bezit en deze dikwijls te harent noodigt, heeft een nieu wigheid' uitgevonden, welke waarschijnlijk veel navolging zal vinden. Zij heeft op de borden van haar eetservies en op elk glas het portret vaD een familielid laten aan brengen, zoodat ieder steeds betzelfde bord en glas door de bedienden gegeven wordt, terwijl zij bij testamant bepaald heelt, dat «lk harer bloedverwanten na haar dood in het bezit van die voorwerpen wordt gesteld. Te Frankfort aan de Main had in de vorige week een wedloop op de bloote vceten plaats, waaraan oude en jon ge mannen, meisjes en vrouwen deelnamen. Het einddoel was 't plaatsje RockeLheim, waar s'avonds tegen acht uur een achttien jarig blond en heel aardig juffertje als over- w innaies aankwam. Het was vergund op de straatwegen met keien belegd een soort van pantoffels te dragen, maar door de velden en weiden moesten de strijders ojt de bloote voeten loopen. De schoone overwinnares had onderweg nog een klein avontaurtje, toen zij een troep arbeiders tegen kwam, die groote oogen opzetten bij het zien van ds keurig gekleede dame, die zoo zonder schoenen en koosen voortmarcheerde. De mannen ont hielden zich van spotternij en lieten 't meisje ongehinderd trekken. Zij had erg veel op met de tabak die de mannen rook ten en vroeg heel beleefd, of ze ook een pijpje mocht. De arbeiders zetten nog grooter oogen op, maar voldeden lachend a-n 't verzoek der schoone vraagster. Zij beloonde de bereidwilligheid met een paar gulden, en trok toen als een fabriekschoorsteen dam pend verder. De bewoners van een plaatsje, dat ze doortrok, hielden het barrevoets kuierende, smokende juffertje voor een ontsnapte krank zinnige en maakten jacht op baar; zij wist te ontkomen en marcheerde steeds voort, tot zij ten slotte het einddoel bereikte. Des avonds werd der vau geluk stralende jon- gfjuffer, onder ds gelukwenschen van vrienden en kennissen, de p.-ijs der over winning uitgereikt. Oprecht. Fredrik "VI, k o - ning van Denemarken, kwam in aene dorps school en vroeg aan de jongens: Wie zijn de grootste koningen van Denemarken?'* „Kanut de Groote, Wladimir en Chris- tiaan IV!" zeiden de leerlingen. Een jon gen, wien de onderwijzer iets in het oor- gefluisterd had, stak den vinger op. „Weet ge er nog een?" vroeg de koning. „Ja, Fredrik VI." „Wat heeft hij dan voor groots gedaan?" Verlegen zweeg de knaap en stamelde ten slotte: „Ik weet het niet!» „Troost je dan maar, ventje," sprak de koning lachende," ik weet het waarlijk ook niet." Een officier had in een veldslag een geweerkogel in het been ge kregen. Dagen en dagen achtereen werd de arme stakker gepijnigd door de doktoren die aldaar de wonde doorzochten en peilden ten einde den kogel te kunnen vinden. Eindelijk begon de man zijn geduld te verliezen en op een oogenblik, dat hij weer gruwelijk werd gemarteld, riep hij op eens „wat voer jelui toch uit?" Wel we zoeken den kogel, kapitein," luidde het antwoord. Nu dat had je me dan toch wel eerder kunnen zeggen," riep de geplaagde, „den kogel heb ik in mijn vestjeszak. Het Arch. f r T h ierhei 1- kunde deelt mede, dat 3 kinderen in het 3e levensjaar aan tuberculose zijn gestorven, otschoon hunne ouders en grootouders door gaans gezond waren. De kinderen waren gevoed geworden met de ongekookte melk vau een koe, welke men a's volkomen ge zond beschouwde. Na het slachten bleek evenwel, dat het dier in hoogen graad tu berculeus was. De Popoio Romano meldt, dat te Milaan een cholera-geval is voorge komen. Ook te Szatmar, in Hongarije, kwamen verdachte ziektegevallen voor. Iets grappigs is onlangde Britscbe Bijbel-Compagnie te Konstantiuo- pel overkomen. Het genootschap had daar eene Turksche vertaling van Paulus'biieven aan de Galaten verspreid. Toen de Turksche overheid liier achter kwam, liet zij den colporteur gevangen nemen, daar zij meen de, dat de brief gericht was aan de inwo ners van de voorstad Galata en dat er mis schien een politiek iets achter schuilen kon. Zij' wilde den colperteur alleen vrij laten op voorwaarde, dal hij hun een akte van overlijden vau Paulus vertoonde!!!!! Een hoenderfokker doet in een Westfaalschblad een hoogst eenvou dig middel aan de hand om vogels van ongedierte te bevrijden. Men besprenkelt de hokken met frisch water, en bestrooit ze daarna overal, waar ongedierte huist, met roet. Wanneer bijv. broedende kippen van wege de luis zoo geplaagd worden dat ze niet stil kunnen zitten, zijn eenige handen vol roet onder het nest gestrooid, voldoen de om ze van die kwelling te bevrijden, en gezonde kuikens voort te brengen zon- dat de dieren eenig nadeel van het roet onderviudeu. Welk eenMoederlFrancoi- se Croizet, eene 24 jarige dienstbode in het Fransche departement Loiret, was genoodzaakt haar kind weder tot zich te nemen, dat zij had uitbesteed, maar waar voor zij het kostgeld niet geregeld betaalde. Haar meester wilde het kind niet in huis hebben en dus moest zij er van scheiden. Op den avond van 7 Juni begaf Francoise zich met de kleiue in de richting van Varennes, waar haar ouders wonen, maar verliet, bij een bosch gekomen, den straat weg eu ging het bosch in. Daar groef zij een kuil, legde er haar kind, met de zuigfleich aan den mond en 't gelaat naar den grond gekeerd, in en bedekte toen bet arme wurm met aarde. Op 't oogenblik, dat zij wilde heengaan ontwaarde zij, dat het kind zich bewoog en de aarde in beweging bracht. Toen wierp de afschuwelijke moeder opnieuw aarde op het grafje en ging er op zitten. Bij haar metster teiuggekeerd, vertelde zij, dat zij het kind naar haar ouders ge bracht had. Weinig dagen geleden echter vond een voorbijganger het lijkje dat door een hond was opgedolven. Een gendarme kreeg kwade vermoedens en sttlde eer on derzoek in bij Franfoise's ouders waar hij het kind natnnrlijk niet vond. Toen de onnatnnrlijke moeder spoedig daarop werd gearresteerd, bekende zij weldra haar mis- drijl. Te Groot Surany, in Hon- garije, maakte onlangs een juffrouw vuur aan in een bakkersoven en kroop er toe- in. Toen na verloop van tijd een buur vrouw, nieuwsgierig geworden door de ei genaardige geuren, een kijkje kwam nemen, vond zij de ongelukkige reeds geheel in vlam men gehnld. Het lichaam was geheel met brandwonden overdekt en enkel één voet was nog ongedeerd gebleven. De juffer had reeds vroeger herhaaldelijk poging tot zelfmoord gedaan, maar steeds was zij er op bet juiste tijdstip in verhinderd totdat het haar ten slotte gelukt i», om op zoo vreeselijke wijze een einde aan haar leven te maken. Een ontzettende zelf- moord heeft te Erfurt plaats gehad. Een arbeider van het arsenaal aldaar, die sedert geruimen tijd lijdende was, legde zijn hoofd op het aambeeld en liet daarop den 2500 pond zwaren hamer neerploffen. Van het verpletterde lichaamsdeel waren slechts splin ters terug te vinden. De man laat eene weduwe met drie kinderen na. Natuurlijke zeep. In Noord Amerika, in de nabijheid van kaap Buffalo is een dezer dagen een bron ontdekt, die zeep bevat. Het water schuimt als zeep water en de zeep, een mengsel van boor- zure natron en minerale olie, besproeit zoo rijkelijk het strand dat zij opgevangen kan worden. Wilt gij uw kanarievogels van ongedierte bevrijden, hangt dan een voudig 's nachts eea schoon servet over de kooi. Als gij dit 'smorgens wegneemt, vindt gij er de beesten op sis kleine, roo- de of zwarte stippen. Gij moet dit zoo lang doen tot gij niets meer vindt. Vischlijin in wijngeest ge- kookt levert eea soort lijm, waarmee men zoo goed glazen voorwerpen kan lijmeD, dat de scheur nauwelijks zichtbaar is. Een diplomaat. Man met negotie aan de deur. Och vrijster, kunt u me ook terecht helpen ik moet hier op de gracht een dame hebben, haar mans naam ben ik vergeten, maar hier moet ze wonen; ik kan je haar wel uitduiden, dan ken je haar zeker; bijzonder mooi ziet ze er uit, een beetje een kleur, met heele lieve oogen en prachtig haar Dieustmeisje „Het spijt mij, maar ik ken haar beusch niet Stem boven aan de trap Laat de man maar even wachten BetjeIk kom dade lijk beneden 1 Niet verder. Het is mijn plan niet, alle mogelijke gevallen te behan delen, waarin bij onze gesprekken het „Niet verder!" heel wat onaangenaamheid zou voorkomen. Maar voor één geval toch vraag ik zelve vrouw aan n, vrouwen, of niet het in acht nemen van die woorden veel tot Let geluk van het huisgezin zou kunnen bijdragen. Gebeurt het niet, dat manlief 's avond» vermoeid vau zijn werk Ihuis komend een kleine aanmerking maakt, waarop dan uw antwoord aanleiding geeft tot een veel te lang en onaangenaam gesprek? En is het navolgende voorbeeld niet uit de wer kelijkheid gegrepen? Jan. „Anna, je hebt mijn broekzak niet gemaakt, zooals ik je Zaterdagavoud vroeg". Anna. „Ik herinner mij er niets van." Jan. „Je moet het je wel herinneren want je was juist bezig met strijken, toen ik je het gat liet zien en vroeg om het nog vóór maandagmorgen te maken." Anna. „Ik herinner mij er niets vau Maar dan uog, wat zou het Jan. „Wat het zou Ik verloor er het geld door, dat ik voor den baas weg moest brengeneen jongen raapte het op en gaf het mij gelukkig nog terug." Anna. „Nu, ik herinner mij er niets van. Jan. „Je moet het je herinnereu." Anna. (half in tranen) „Denk je dan, dat ik lieg Jan. „Dat zeg ik niet." Anna. „Ja, dat zeg je wel." Jan „Ik zeg het nietik zeg alleen Anna. „Ja, ik weet het wel; ik heb altijd ongelijk, ik doe altijd verkeerd." Jan. „Zeker, als je vergeet, wat je te doen hebt Anna. „Maar je hebt het mij niet ge zegd." Jan. „Dat heb ik wel!" En zoo giug het nu nog geruimen tijd door. De avond was bedorven. Had Anna toegegeven, dat ze niet goed geluisterd of 't vergeten had, dan zou die avond prettig cmgegaan zijn. Zulk getwist neemt veel tijd weg en bederft het humeur. Wie dus steeds het „Niet verder!" in gedachten houdt, is een heel eind vooruit op den weg van vrede en rust. Naar het Engelscb. Y.D. Dal de karpers een hoo gen ouderdom bereiken, is bekend, maar het is dikwijls moeielijk, hun ouderdom vast te stellen. In den vijver van den hertog van Arenberg in Enghien heeft men onlangs een rausachtigen karper ge vangen, die aan een zijner kieuwen een gouden ring met een inschrift, waaruit bleek, dat „deze karper in het jaar 1802 onder bet consulaat van Boneparte in den vijver was geworpen." Men wierp den karper terstond opnieuw in den vijver. De beet van een woedend persoon heeft een kcffiehuishouder te Ber lijn het leven gekost. Onlangs verwijderde hij een sigarenmaker uit zijn lokaal, die in dronken toestand een groote opschud ding veroorzaakte. Daarbij werd de sigaren maker zoo woedend, dat hem het schuim op den mond stond en hij den waard in den duim van de rechterhand beet. De arm zwol spoedig op en met het oog op het gevaarlijke daarvan, werd de ge wonde na»r het gasthuis vervoerd. Toen hij daar aankwam, was zijn toestand reeds zoo bedenkelijk, dat de arm moest worden afgezet. Niettemin is de patiënt een paar dagen geleden gestorven. Wonderkinderen. In de Chineesche klassieke letterkunde wordt mei- gemaakt van een wonderkind, dat, vier jaar oud, vloeiend de 366 regels van het gedicht Tung en van het boek der Oden kon opzeggen. Dit wonder, vracht van de verbeelding van een kunstenaar, is over troffen door de werkelijkheid. Een kind van vier jaar heeft zich te Hongkong aan gemeld voor het candidaat-examen in de letteren en heeft zijn examinatoren ver baasd door zijn kennis. Hij maakte een uitstekend opstel. Bij dit opmerkelijk verschijnsel wordt men herinnerd aan de broeikas-opvoeding welke sir John Stuart Mill van zijn va der ontving. Zes jaar oud kon het onge lukkige kind reeds Grieksch en las het Aristoteles Rozenwater. Zooals u zeker bekent is, moet de ba kermat van dit zoo gezocht water in het Oosten van Europa gezocht worden. Daarna geschiedt de fabricatie van de rozenessence in het groot, maar men heeft getracht om deze industrie ook in 't klein toe te passen en de proeven zijn uitste kend geslaagd. Daar wellicht velen onzer lezeressen ook gaarne rozenwater van ei gen productie zouden willen bezitten, volgt hier de wijze, waarop het gemaakt wordt. De pas ontloken rozen worden, zoodra de dauw is opgedroogd: afgesneden en vaD de bladeren ontdaan. 1 kilo van dergelijke rozebladeren wordt in een glazen voorwerp gedaan en begoten met 2 kilo water. Nu laat men ze 24 uren weeken,waarna het glazen voorwerp liefst een distilleerkolf, in een zand- of water bad wordt geplaatst en men 2 kilo van den inhoud laat verdampen, Wil men het rozenwater sterker heb ben, dan doet men bij dit kilo rozenwa ter nogmaals een kilo bladeren en distil leert ten tweedeu male. Het achterblijvende wordt nu in fles- scben gedaan, die voorloopig met linnen worden afgesloten om het harde, dat pas gedistlleerd water eigen is, door den toe voer van lucht te {verdrijven. Na eenige dagen kan inen de flesschen kurken, om ze daarna op eeu koele plaats te zetten. Heeft men geen distilleer-apparaat, dan kan men het rozenwater op de volgende wijze bereiden. Men neemt een zoogenaamd soepbord (diep bord) sp»nt daarover een stuk lijn linnen eu bindt dit vast. Nu legt men op het linnen een dikke laag rozebladeren eu zet op deze bladen een met gloeiende ko len of kokend water gevuld bord. Kolen of water moeten nu en dan vernieuwd worden. Als de laag rozebladeren tot een koek geworden is, legt men er nieuwe bladeren op. Langzamerhand zal zich in het bord door het uitzweeten van het sap een zeer zui ver en sterk rozenwater vormen, dat, als men het eenige dagen in flesschee, zooals boven gezegd, bewaard heeft, uitstekend voor het gebruik geschikt is. De huismoeder.) SCHAGEN, 12 Juli 1893. Zondag 9 Juli 1.1. werd in den tuin van den beer Broersma het eerste volksconcert gegeven door ScJa- geris Harmoniekapel. Wij kunnen het denkbeeld om daar een volksconcert te geven, niet genoeg roe men. Ons inziens was het den be zoekers aan te zien, dat zij genoten, zoo gemakkelijk zittende onder het lommer der boomen en luisterende naar de mu ziek, die voor menigeen zoo bekoor lijk en nieuw was. Wat een verschil, tusschen een con cert op de marktplaats, waar men om de tent staat heengedrongen, steunende nu eens op het linker, dan weder op het rechterbeen. Nergens is daar voor het yolk gelegenheid om op zijn gemak te genieten van hetgeen daar wordt geschon ken en weldra trekt menigeen huis waarts en wordt alleen gespeeld voor de jeugd, die joelende om de tent heen draaft "Wij vertrouwen dan ook, dat dit concert dat zoo ten volle geslaagd is, navolging zal vinden. Der Harmoniekapel zij onze warme dank toegebracht voor de genotvolle oogen- blikken aan zoo velen verschaft, en wij ho pen, dat zij zich de volgende maal van haar taak met evenveel, zoo mogelijk met nog meer lust zal kwijten. Wij gelooven, dat een ieder met ons bij voorbaat met verlangen het volgend concert te gemoet ziet. Tot onzen plaatsgenoot, den heer C. Zijdewindis een schrijven gericht, bevattende een tiental vragen van de commissie door het landbouwcomite aan gewezen, om te onderzoeken naar mid delen die strekken kunnen om bet vee- vervoer te verbeteren. De commissie be staat uit de heeren E. O. Kils van Hei ningen, I). van Konynenburg en S. C. Korteweg I INT GrEZOiN" ZOETST. Met de meeste ingenomenheid, M. de R., lazen w ij het verslag van uwen reporter voor wiens nauwkeurige aanteekeningen, we zouden haast gezegd hebben „Steno- grapliische"" (voor zoover de openingsre de betreft! wij niets dan lof en een woord van dank hebben. Het zij ons evenwel vergund een paar opmerkingen te maken omtrent dat gedeelte, waar de reporter als raadgever optreedt, schoon wij ook erkentelijk zijn voor dit bewijs van sym pathie, waar het geldt het streven om goede muziek meer en meer te maken tot Yolks-eigendom. Dat toch is het hcofd- doel van den Provincialen Bond met zijne Concoursen, van uw verslaggever, waar hij aanprijst het houden van Festivals. Het verschil zit 'm dan ook niet in het doel, maar in de middelen. Wat daaraan onmiddellijk bij uw ver slaggever vooraf gaat, over de uitspraak der Jury n.1. gaan wij met stilzwijgen voorbij. Het beredeneerd verslag zal, naar wij hopen, in de Muziekbode ver schijnen en licht verspreiden over wat niet zoo dadelijk door iedereen kan ge hoord zijn. Daarenboven luidde het woord van den Voorzitter aan H.H. Jury-le den: „U, in wier uitspraak wij onvoor waardelijk vertrouwen toonen te stel len!" Wachten wij dus daaromtrent het woord van de Jury af! Dat een Con cours teleurstelling naast blijde verras sing, ontevredenheid naast ingenomen heid met de uitspraak medebrengt, wie zal dat ontkennen? leder onzer vereeni- gingen heeft dat reeds een of meermalen ondervonden. Dat er twist en tweedracht uit geboren kan worden, ontkennen wij evenmin, maar verhelen dan ook niet, dat of overschatting van eigen krachten en blindheid voor eigen te-kort-komin- gen, of verdenking van het onpartijdig oordeel der Juryleden tot dergelijke on aangename gevolgen aanleiding geven. Ook wij zijn voorstanders van Festi vals, als gelegenheden om recht gezel lig samen te zijn. Of zij evenwel den noodigen prikkel geven tot nauwgezette studie dat is iets anders. Zie, M. de R., 't is wel jammer, maar 't schijnt niet anders te kunnen, dat onze jaarl. muziekfeesten vallen in de drukste periode der landbouw-verrichtingen. Zonden onze beoefenaars zich zooveel inspaning, zulke getrouwe opkomst bij de repetitiën ge troosten, indien er geen wedstrijd msar slechts een festival plaats had? Te recht gebruikt uw verslaggever het woord liefhebberen, maar noemt dat (o. i. glad verkeerd) op het gebied der kunst een grootsch werk. Ons wil geen enkele bezigheid of spel of studie te binnen schieten, waar het woord lief hebberen eene gunstige beteekenis heeft. Voor Festivals zou het minachting tegenover publiek en zuster-vereenigin- gen verraden, voor Concoursen kan men er eenvoudig niet meê voor den dag ko men. Waar de Bond getrouw aan zijne statuten beoefening der muziek beoogt, is o. i. het houden van een Concours eene onafwijsbare eisch, en wij twijfelen er niet aan, waar bij zoo vele en veler lei wedstrijden „laurierkransen en medailles" worden uitgereikt zonder wrok achter te laten, zal bij de beoefe naars van de schoonste der kunsten, meer nog dan bij anderen, eene neder laag leiden tot de kreet „revanche" en het gevoel van matheid plaats maken voor het „Excelsior!, Namens het Hoofdbestuur, J. P. Groot. Yoorz. W. G. Haije. Secr. 12 Mei 1893. Purmerend.) Beets, Uit hoofde de late inzending van hoven- staande bleef ons geen tijd ter beantwoording In een volgend No. tullen wij hierop terugko men. de Red. Om vermakelijk te zijn moet gij de bellen van uw muts laten rinkelen maar voor het volk behoeft gij dat niet te doen het volk is ernstig, ernstig als het woud als de oceaan; en gij kunt u overtuigd houden dat de mensch des volks, wien zoo veel ontbreekt, som mige zaken, en daaronder zeer kostelijke zuiverder bewaard heeft dan menig man van hooge geboorte. H. Ibsen.

Schager Courant | 1893 | | pagina 3