UITSLAG 342ste STAATSLOTERIJ. PLAATSELIJK NIEUWS. 8 c li a g' e n. Itarsin^crliorn. Wicringerwaard. 8int Vlaarten. Z ij p e. Winkel. 8prankels. Die offer brengt aan zijn plicht, hoe zwaar het hem valle, beklaag hem niet, ben'jd hem veeleer. Meester Constantijn. De een leeft in de grootste zorgen: Hij had geborgd; De ander echter is geborgen: Hij had gezorgd: Getrokken P r ij z e n. Burgerlijke Stand. CJeineente Zijpe. Gemeente Schagen. M arktberichten. m 8]? nog lang daarna bij de overige fees ten. Hij moet er onder anderen ook voor zorgen den ploeg en het paar zoo kort te sturen, dat zij bij den munr van het huis der bruid dezen aamaken en minstens een stuk kalk ot steen enz. afrukken. Dit alles sehijnt echter van diepe betee- kenis te zijn. De schade aan het huis der bruid, het medenemen of het medegeno men moet hei jonge paar er aan herinnoreu dat het leven zwaie plichten brengt, het leven, waarin zij samen hun weg moeten gaan naar één doel strevend: het nut van het algemeen. Het is altijd goed, sis de volkszeden zulk een diepe beteekeüs hebben en er bij een bruiloft niet altijd alleen gedacht wordt aan eten en drinken. Moord nabij Avignon. Te Saint-Saturnin-lès-Avignon is een misdaad gepleegd, die buitengewone sensatie ver wekt. Leon Phillion, twee-en-\eertig jaar, vrachtrijder, onderhield reeds meer dan een jaar liefdesbetrekkingen met de 45-jarige weduwe Chilard. Herhaalde malen waren er gewelddadige tooneelen tusschen hen voorgevallen en zijn vrienden gaven hem den welgemeenden rasd,alle relatie met die vrouw af te bre ken. Maandagavond tegen half tien ging de weduwe Chilard hem in den stal afwachten en loste na een korte woordenwisseling vier of vijf revolverschoten; zwaar verwond zak te Philipp in elkaar. De moordenares was naar het koffiehuis geloopen waar haar ei gen zoon, een jongen van zeventien jaar, zat en vertelde hem wat er was voorgevallen; zij had de revolver nog in haar hand en haar zoon ontrukte haar dis. De politie nam de schuldige dadelijk in arrest en bracht haar naar de gendarmerie over. Inmiddels was een geneesheer ontbo den. Hel slachtoffer had twee kogels in 't lichaam, een in den linkerarm de andere in de linkerzijde. De ongelukkige is den volgenden morgen tegen zeven uur na een vreeselijk lijden bezweken. Het Parket van Avignon was spoedig op de plaats des misdrijfs verschenen en tegen de weduwe Chilard werd bevel tot voorloopige gevangenhouding verleeud. De echo uit het groot-hertog- dom Gérolsteio! Een minder aangenaam avontuur beleefde een hooggeplaatst vreem deling, die vier jaar geleden eenige schilde rijen van een Gérolsteinschen schilder ge kocht, maar ze niet betaald had. De kuns tenaar kon zich beklagen zooveel hij wilde, het hooge personnage lachte er om en de betaling bleef steeds uit. Dezer dagen bracht hij echter eenigen tijd door bij zijn souverein te Gérolstein. Het ging hem daar niet bijzonder voor den wind, want de schilder liet door een deurwaarder be slag leggen op de bagage van den vorst. Het mooie van den zaak was echter, dst de hotelhouder tot bewaarder der goederen aangesteld werd. Geen koffers en geen lin nen goed meer. De vorst woedend, alle moeite echter te vergeefs, de hotelhouder verontschuldigde zich zooveel hij kon en bood zijn eigen hemden aan, natuurlijk tegen een kleine vergoeding. Den volgen den dag echter vertrok de souverein en nam zijn trouwen edelman mede, die verplicht waste vertrekken zonder bagage. Wanho pig en woedend wendde hij zich tot de rech telijke macht van het groothertogdom, die het beslag ophief door vast te stellen, dat de bagage van den vorst diplomatische ba gage was. Nu was de beurt van den schil der om woedend te worden. Uit Milaan schrijft men van den 5 Juli: Gistermiddag wendde zich een voornaam uitziend heer tot den portier van het krankzinnigengesticht en wenschte het gebouw te bezichtigen. Aan zijn ver zoek werd gevolg gegeten. De vreemde ling begaf zich in gezelschap van een op passer in den tuin, waar krankzinnigen juist hun middagwandelingen deden. Hij begaf zich onder hen, nam uit zijn porte feuille een handvol baukbiljetteu en vroeg den krankzinnigen of zij geld noodig had den. Op hun bevestigend antwoord deelde bij aan ieder biljetten van honderdlire uit. Het viel den bewaker terstond op dat de vreemdeling niet goed bij het hoofd was. Men verzocht hem zijn bankpapier weder op te bergen en geleidde hem uit den tuin. Hij begaf zich daarop naar het sta tion en spreidde daar op een tafel in de wachtkamer zijn bankbiljetten naast elkaar uit en verzocht de nieuwsgierigen, die zich om hem heen verzamelden, op de rij af, of zij kinderen hadden en gaf dan aan dengenen, die op zijn vraag bevestigd ant woorden, een bankbiljet. De politie be moeide zich evenwel met de zaak en door de zonderlinge antwoorden die de vrijge vige op de vragen der agenten gaf, bleek dat men werkelijk met een krankzinnige te doen had. Het was een bankier uit Vicenza, die den vorigen dag vertrokken was, zouder dat iemand wist waarheen. Aan den dood ontsnapt. In de maand Mei ontkwam te Sautiago, in Chili, de van moord op een politie agent beschuldigde Briceno, ter elfder ure aaD den dood. Het was kort voor middernacht. In cel 143 der gevangenis knielden twee personen voor een kruisbeeld. Een kaars verlichtte slechts zeer flauw de kleine ruimte, waarin zich behalve een houten bank en een waterkruik, geen enkel voorwerp bevond. De belde mannen, die nog waakten en baden, waren Briceno en de geestelijke Tapia. In den loop vaD oen dag was aan den veioordielde btt dood vonnis voorgelezen, dat den volgenden nmrgen zou «orden voltrokken, maar die tot het laatste oogenblik volhield, dat hij onschuldig was. Toen beiden geëindigd had den, sloeg 't op een naburige torenklok twaalf uur. Een ijzige wind, die over de bergtop pen woei deed beiden van koude verstij ven Vader" sprak de beschuldigde, „stel u om mijnentwil niet aan gevaar bloot; de nacht is koud en kan nadeelig zijn voor uw gezondheid, wees zoo goed en ga naar een warmer vertrek!" De eerbied waardige geestelijke wilde hem echter niet verlaten en zeide: „Wees maar niet be zorgd over mij „Maar ga dan tenminste op de bank zitten, tot ik mijn laatsten brief aan vrouw en kinderen heb geschre ven." De geestelijke ging zitten en dom melde een weinig in, tol de klauk van een «chel in de kamer van den directeur hem weder uit zijn slaap wekte. Onder- tusschen had Briceno met potlood den laatsten afscheidsbrief aan zijn gezin geschreven. „Hier is 'tafscheid aan mijn vrouw,// zeide hij; „nu ben ik op alles voorbereid.* „Laten we dan de wei nige oogenblikken, die ons resten ten nut te maken om te bidden en God om kracht te sineeken, tenein !e den dood, die je wacht, met gelatenheid te dragen.* Eensklaps werd er zacht aan de deur van de cel geklopt. De pater werd geroe pen en met deelde hem met weinige woor den mede, dat het doodvonnis door den president der republiek was vernietigd, daar Briceno onschuldig was. Dadelijk be gaf de geestelijke zich weder naar de cel van Briceno. .Hoe gaat het je nu vriend F* vroeg hij. .Ik heb van mijn familie en van mijn vrienden afscheid genomen,' luidde het antwoord, .er blijft mij nu niets anders over, dan u dank te zeggen voor uwen bystaud .Ben je dus werkelijk bereid om te ster ven F" .Ja vader, ik ben bereid.' .Goed, daar je zoo standvastig bent, zal je zeker ook een bericht met kalmte kunnen aau- hooren.' .Hoe wat F' riep Briceeo, met wijd opengesperde oogen. .De Voor zienigheid heeft mij uitverkoren, om je mede te deelen, dat je van alle straf bent ontheven Laten we God voor die onver wachte genade danken!' Briceno viel op de knieën en weende van vreugde. Spoedig kwam ook de ge vangenbewaker in de cel, wenschte den gevangene geluk met zijn bevrijding en ont deed hem van ketens. Daarop spra ken allen een kort dankgebed uit en ver lieten de cel. Toen men den volgenden morgen hoorde, dat de terechtsteling niet zou plaats vinden vroeg iedereen wat er toch eigenlijk wel gebeurd was. Een onafzienbare rnen- schenmenigte trok naar de gevangenis. An deren begaven zich naar de woning van Briceno, om het juiste van de zaak te hooreu. Allerlei veihalen deden de ronde, die echter onjuist waren. De ware lezing was dat de werkelijke moordenaar, Alvarado ge- heeteD, zijn misdaad bekend had. Ilij had zich te Buenc-Ayres bij een notaris ver voegd en verzocht hem in geschrift te bren gen,wa'.hij hem zou opgeven. De notaris sein de dadelijk naar Santiago en 't doodvon nis werd op 't laatste oogenblik opgeheven, terwijl de president der Republiek tegelij kertijd de invrijdheidsstelling van Briceno beval. Te Pest is door zelfmoord een kunstenaar overleden, die in zijn land en ook daar buiten eenmaal zeer beroemd is geweest; de zigeuner Ignatius Erdelyi. Reeds als elfjarige knaap verving .Naczi' zijn vader, toen deze door ziekte verhinderd was zijn muzikanten bij een leest van den veldtuigmeester Benedek vóór te gaaan, en oogstte lauweren. Dat is nu ruim 30 jaar geleden en in die j - ren is de naam van den vioolspeler Erde lyi Naczi en zijn kapel met hun eigenaar dige muziek, op kunstreizen door Europa en ook door Amerika, velen bekend ge worden. het Zigeunerbloed in zijn aderen gunde hem geen rust, toen hij als rijk man teruggekeerd was in zijn geboor teland. Hij bleef rondtrekkend muzikant en werd bij groote feesten door zijn a- dellijke landgenooten steeds ter opluistering genoodigd. De Zigeuners benoemden hem tof hun „primaat" In de lartste jaren was hij ziekelijk, zocht vruchteloos baat bij morphine welke hem geen genezing gaf maar tot zelfmoord bracht. De Garat Bey heeft uit Caïro eenen brief geschreven aan zijnen vriend sir William Geddes, den bekende oudheidkundige en rector der hoogeschool van Aberdeen, waarin hij de ontdekking der graven van Alexander den Groote en Cleopatra melddt. Een Griek had een stuk bouwgrond gekocht op de plaats, waar het oude A- lexandrië gestaan heeft, om daar eeD vil la te bouwen. Bij het graven der grondvesten, stootte men op onderaardsche gewelven, welke van bronzen deuren voorzien waren. Die deuren, geheel met Grieksche opschriften bedekt, droegen ook de namen der beide genoemde personeD, welke daar begraven ügg®"- De bronz en deuren zijn hier en daar ingevreten, zoodat men, met magnesium licht, binnen in de graven kan zien en er de sarkepbageu en andere voorwerpen bemerken. De graven bevinden zich 30 vcet ouder de oppervlakte ven den grond, Het ontdekte graf is dat van Clccpatra; 20 voet dieper, 6 voet onder de opper vlakte der zee is het graf van Alexander. Hij rost daar gansch alleen. Bertus: Heeft hij je voor een ezel uitgescholden F En wat heb je toen gedaanF Nicolaas: Niemendal. Bert os Wel nu nog morier Dat ver zeker ik je, als hij mij een eze! genoemd had zou ik hem van de beenen geschopt hebben. NicolaasJa, zie je. Iedere ezel kan dat. Voorzorgen bij groote hit te. Ook in ons land komt het meermalen voor, dat des zomers bij groote en aanhoudende warmte, gspaard met sterker., zonneschijn, verschillende personen, die daaraan bloot gesteld zijn, bedwelmd of door een zoo- genaamden zonnensteek getroffen worden; om dit zooveel mogelijk te voorkomen is doelmatige lichte kleeding e« vooral een doelmatig beschuttend hoofddeksel nood zakelijk. Intnsschen zijn alle soorten van hoedea tot bovengenoemd doel niet geschikt. In de Julizon bijv. heerscht na korten tijd in de binnenruimte van een gewonen zwartzijden hoed, en dus ook boven op het hoofd, eene temperatunr van 46gr.C.; bij een lakensche pet zonder ventilatie be draagt deze 41gr. C. en bij eene met lucht- gaatjes 39 gr. C. Daarentegen is de tem peratuur in een wit linnen pet of hoed, zelfs bij groote hitte, meestal niet hooger dan 33 gr. C. Een gewone stroohoed met voldoende hreeden rand, ook om achterhoofd en den nek te beschutten, is daarom des zomers het meest aan te bevelen. Ook de kleur der kleeding heeft in vloed. Een Indisch blad vermeldt name lijk, dat groote hitte alleen niet do oor zaak is van ongesteldheden; want vele ar beiders werken o. a. in fabrieken uren achtereen bij eene hooge temperatunr, zon der daarvan nadeelige gevolgen te onder vinden. Veeleer moet aan de scheikundige werking der (zonne) stralen een overwe gende invloed worden toegeschreven. En daar nu de gele kleur van die werking den minsten invloed ondervindt, getuige ook de als 't ware instinctmatige dracht van gele nanking-stof in Azië, zoo wordt deze kleur de beste geoordeeld. Als van algemeene bekendheid, wordt hier niet uitgeweid over de voorzichtig- heidsmaatregelen om, sterk bezweet zijnde, zich niet plotseling te verkoelen, noch zeer koude spijzen of dranken (vooral geen alcoholische) te gebruiken. 'Een echt Russisch stukje wordt uit Russisch Polen bericht. De vrouw van den geschiedkundige Korzou maakte met haar beide kinderen gebruik van de tram in Warschau. Voor haar zat een officier der gendarmerie te rooken. De asch van de sigaar waaide de kinderen in ue oogen, waarop de dame den conduc teur verzocht den officier er op te wijzen, dat het rooken in den wagen verboden was. De conducteur deed alsof hij niets gehoord had. De dame wendde zich nog maals tot den conducteur, doch nu sprong de officier woedend op en schold haar op de grofste wijze uit. Mevrouw Korzon verliet oogenblikkelijk den wagen en reed in een rijtuig verder. De officier volgde haar in een tweede rijtuig en schreef het huisnummer op. Den volgen den morgen ontving de dame een bevel om zich naar den citadel te begeven. Zij voldeed er aan en werd, na twee uur wachten, eindelijk in een zaal gevoerd, waar zij zich tegenover den bewusten officier bevond, die haar ook nu weder uitschold en beleedigde. Na zijn woede gekoeld te hebben, besloot hij met te zeg gen, dat hij het recht had baar te laten gevangen nemen, maar dit niet deed met het oog op haar kleine kinderen. Daarna liet hij baar de deur uitwerpen. B ij d e n h e er J. de jVeervee houder onder SGHAGEN, heeft zich onder zijne varkens een geval van vlekziekte voorgedaan. Het beest is volgens de voor schriften der wet verbrand. Het eigenaar dige in dit geval is zeker, dat het aange taste dier een bloed varken was, een met bloed en vleesch in de eerste weken gemest varken, hetgeen tot heden een radicaal mid del tegen deze gevreesde ziekte was. Zoo ziet men dat ook hel bloedv ar ken niet voldoende tegen de ziekte is gewa pend. Men zal dus nu wel een proef met het ingeënte varken moeten nemen. Zondagavond vergader den daartoe bijeengeroepen door den h.h.: Raat, en Roep, een 8 7-tal burgers-kie zers onzer gemeente, ten lokale Cérès, teneinde omtrent de candidaturen voor den gemeenteraad eenige samenwerking te verkrijgen. Door de Yergadering werden de heeren P. Raat Th. Roepen J. P. Hagenaar, tot leden van het kies-Coniité benoemd en belastte de heer Roep zich met de lei ding der vergadering. De uitslag der gehouden stemming was, dat candidaat werden gesteld, de heeren Voor het witte stembriefje, C. Asjes aftr. met 32 stem. Jb. Hopman 31 IV. Roggeveen Cz 29 en C. Zijdewind 28 Voor het roode stembriefje ter vervan ging der vacature van den heer C. J. Plomp werd met 21 stemmen gekozen, de heer en J. M. Koelman J. M. Koelman. Verder werd nog op voorstel van den heer Roep met acclamatie besloten, na mens deze vergadering aan den heer Plomp den dank der Burgerij te betuigen voor hetgeen Z.Ed. als Burger en Raadslid voor Schagen was geweest. Bedoelde Missive luidt aldus: „Schagen, 17 Juli 1893 Den welEdG. Heer C. J. Plompoud-lid van den Raad dezer gemeente. WelEdelG. Heer! Op eene vergadering, 16 dezer alhier gehouden, waarbij tegenwoor dig waren 37 stemgerechtigde kiezers dezer gemeente, is ons de zeer aangename taak opgedragen (gelijk wij gaarne bij deze vervullen) Uw.Ed.G. uit hunnen naam, en naar hunne meening, uit naam van alle ingezetenen dezer gemeente, hun nen oprechten dank te betuigen voor den ijver en de opoffering waarmede Gij ge durende het Lidmaatschap van den Raad dezer gemeente uwen taak hebt vervuld. In dankbare herinnering zal steeds uwe naam blijven bij Schagens burgerij. Dat het u en de uwen steeds wel mo ge gaan, en dat u in uwe nieuwe woon plaats die achting, toegenegenheid en waardeering moogt ondervinden, die u in deze gemeente is te beurt gevallen, is de oprechte uiting van Schagen's ingezete nen. Namens de vergaderden, Th. ROEP- J. P. WAGENAAR. P. RAAT." Daar de heer J. M. Koelman vertelaarde geen lid van den gemeenteraad te wil len zijn en een eventueele benoeming niet aan te nemen, verviel dus de ze candidatuur en daar tijd ontbrak, op nieuw een vergadering te beleggen, kon namens bovengenoemde vergadering, voor de vacature van den heer C. J. Plomp geen candidaat aanbevolen worden. In verband tot deze vergadering staan ook de pogingen, welke door eenige burgers, die de vergadering van Zondagavond bijwoonden, worden gedaan, tot de oprichting eener Liberale Bur- ger-Kiesvereeniging, welke zich uitsluitend zal bezig houden met het stellen van candidaten voor den ge meenteraad. Het Departement Schagen der Maat schappij Tot Nut van H Algemeenhield gisterenavond hare gewone jaarlijksche vergadering. Uit de verschillende verslagen bleek o.m., dat het aantal leden van het De partement 33 bedraagt; dat de rek. der Dep. Bewaarschool in ontvangst f 1161,596 in ui'gaaf f 902.36 en als saldo f259.23 bedroeg. Het aantal betalende leerlingen was 68, dat der niet-betalendenden 36. Daar het aantal betalende leerlingen af neemt en dat der niet-betalenden steeds stijgt, en de vrijwillige bijdragen inkrim pen, staat het te vreezen, dat de Com missie, welke zich thans nog met het be heer der inrichting belast, door den fi- nantieel ongunstigen toestand een volgend jaar zal moeten adviseeren, deze inrich ting geheel en al over te dragen aan de gemeente. Verder bleek: dat de cursus voor huis vlijt, onder leiding van den heer Th, Roep door 12 leerlingen met succes was be zocht; dat de Zangschool, onder direc tie van den heer Ter Lindendoor 62 leerlingen was bezocht, en het onderwijs aldaar de onverdeelde goedkeuring ver wierf der Commiscie van toezicht; dat van de Volksleesbibliotheek door velen in den afgeloopen winter was gebruik ge maakt en de rek. dier Commissie sloot met een batig saldo ad. f9.66. Met betrekking tot de instandhouding der departementale instellingen, besloot de vergadering aan „Huisvlijt-cursus, Zangschool en Leesbibliotheek" de gebrui kelijke subsidiën wederom te verleenen. Voorts werden ter voorziening inde door het vertrek van den heer C. J. Plomp ontstane vacaturen, gekozen: tot lid van de Commissie voor de Leesbibliotheek, de heer M. W. v. Rossemen tot lid der Commissie voor Huisvlijtonderwijs,de heer J. P. Wagenaar. Aantal Kiezers 343. Uitgebracht 159 briefjes. Van onwaarde 2 Herkozen zijn de heeren C. ASJES, 138 stemmen Jb. HOPMAN, 136 W. ROGGEVEEN Cz., 122 Gekozen C. ZIJDEWIND, 87 Verder waren uitgebracht op de heeren: C. A. Hoogschageu 19, Heyligers 8, Koelman en Kerkmeer elk 7, W. Kooy, A. Koster, J. de Veer, G. Dorbeck en W. Frans elk 6, en voorts op nog verschillende namen. In het geheel wees de stemlijst 59 candidaten aan. Voor de vacature van den heer C. J. Plomp, ROOD stembriefje, is de uits'ag j als volgt: Uitgebracht 159 briefjes, van onwaarde 2 HERSTEMMING tuschen de heeren: F. G. C. J. Heyligers met 39 stemmen. Nog waren uitgebracht op den heer f C. A. Hoogschagen 33 stemmen en ver der op verschillende namen. In het geheel wees deze lijst 35 candidaten aan. Aantal Kiezers 222 Uitgebracht 146 stemmen. Herkozen zijn de heeren J. HOEKSTRA, 110 stemmen. J. BLAAUBOER, 89 G. BEERS, 83 Voorts werden uitgebracht op de hee ren E. Kluijver 49, J. Breebaat-t 40 C. Spaans 20, T. Koomen 20, T Swaag 8 en C. Schoorl 2 stemmen. Uitgebracht 52 stemmen. Herkozen zijn de heeren J. L. T. GRONEMAN, 50 stemmen. V. Jz. BAKKER, 48 J. Dz. SCHENK, 45 Aantal Kiezers 109. Uitgebracht 31 stemmen. Herkozen zijn de heeren Wd. SCHERMERHORN, 31 stemmen. J. DEKKER Tz., 31 K. BLOM Dz., 31 Aantal Kiezers 504. Uitgebracht 330 stemmen. Herkozen zijn de heeren J. v. BEUSEKOM, 217 stemmen. S. DE WIT, 267 Gekozen zijn de heeren J. F. MORRA, 176 G. NIEUWLAND, 293 Verder waren uitgebracht op de hee ren C. Paarlberg (aftr.) 137, S. Bergman 95, G. de Wit 57 stemmen, terwijl 30 perso nen verspreide stemmen kregen. Aantal Kiezers 204. Uitgebracht 132 stemmen. Herkozen is de heer: A. NOBEL. Herstemming tusschen de heeren J. H. W. MELCHIOR en J. TIMMERMAN. lste Klasse Trekking van 17 Juli. Prjjs van f 2000: No. 6584 1500: 10834 14761 1000: 1447 14058 17367 400: 4702 9547 200: 18295 ji n 100: 2779 6765 6878 8327 9883 15472 Ingeschreven van 7 14 Juli 1893. Geboren Johan, z, v. Jan Brouwer en Neeltje Gootjes. Petrus Coenraad, z, v. Willem de Wit en Jannetje Zuurbier. Ondertrouwd Getrouwd, Geene- Overleden, Ingeschreven vau 14 tot en met 17 Juli 1893. Geboren Jacob Pieter, zoon van Pieter Schager en van Neeltje Bas. Ondertrouwd: Getrouwd: Geene, Overleden: MS oom, 15 Juli 1893. Aangevoerd. 1 H. L. Rogge f 5.50 a 6.— 4 Tarwe 9 5.75 a 8.— 9 Garst 9 4.25 a 5.— 8 Haver 9 4.50 a 5.— i WittoErwten 9 10.50 a 12.— Groene dito 9 10.— a 12.— 3 Grauwe dito 9 15.- a 18.— Vale dito 9 10.50 a 14.— Bruine boonen f 6.— a 11.— 3' Geeleboonen 9 a Wiiteboonen 9 10.50 a 12,- f Paardenb. 9 5.75 a 6.25 Karweizaad 9 17.50 a 18.— Mosterdzaad 9 29.- a 8 Paarden 9 75.— a 150.— Koeien 9 a 3 Kalveren 9 5.- a 12.— 90 Schapen 9 10.— a 20.— Lammeren 9 a 16 Varkens 9 6.— a 12.- Zeugen 9 a 40 Biggen 9 12.— a 24.— Kip-Eieren per 100 1) 3.25 a 34 1650 koppen boter 60 a62s cents per kop A I ti Bf a sm t- 15 Juli 1893. Aangevoerd: 9 Paarden 6 Koeien E»el vette Kalveren 12 nucht dito 28 magere Schapen 34 lammeren 34 magere Varkens 173 Biggen 5 Bokken en Geiten 2 Kleine Bokjes Boter per P. Kipeieren per 100 Eendeieren f 80.— a 240.— 1.20 a 1.60 4.a 10.- a 4.a 14.— a 6.— a 3.a —.50 a .622 a 3.- a a 8.— 14.— 8.— 17.— 10.50 7.— —.80 -.72 3.75

Schager Courant | 1893 | | pagina 3