H< 44, ROTTERDAM. DANKBETUIGING e h (1 Dr. JOHNSON, zoowel voor woning als te veld. L. J. AKKER, R N I E L E R. BURGERMEISJE, DE VE Dr. Jonhsons waschmid- del voor Schapen, Koeien en Paarden, zonder eenig vergift. PLAATSELIJK MEÜNVS. a. voor het witte stembriefje, de heer Joh. M. Koelman. b. voor bet roode stembriefje, de heer A. Boeye. het de Naar aanleiding van gunstig examen voor Kweekschool, door mijn Zoon d. d. afgelegd, betuig ik miju hartelijken dank aan den Heer WEIDE, onderwijzer der School voor U. L. O, te WIEKLNGEBWAARD Wed. K. Blaauboer. Wieringerwaard. Burgerlijke Stand. Gemeente Schagen. Vervolg Gein. Bekendmaking- Oemcente Zijpc. et is mij eene behoefte, bij deze mijn IN NI G EN DANK te betuigen voor de vele blijken van belang stelling en van ingenomen heid met mijne herkiezing tot RAADSLID, dezer dagen ontvangen. W. G. BOELE. M arktberichten. Verleent vergunning, Concours te WINKEL. A t1 tie. Allen, die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan H. HAGEN, worden verzocht, daarvan opgave te doen vóór 1 Sept. a. s. f 30- f De beste verdelger voor Ratten en Muizen is het we reldberoemde middel van Dit middel wordt met ga rantie verkocht als ze keren af doend, Binnen een enkelen dag verdelgt en vernietigt het de Veldmuizen en Ratten op Landerijen, in Tuinen, Stal len, enz. Prijs met gebruiks aanwijzing in doozenfO.25, f 0,50, f 1.en f 2,50, Ver zending franco tegen postwis sel met 10 Ct. verhooging vracht. voor Advertentiën. Te Brünis we rddezer dagen de gescheiden viouw var. een Weentr edel man wegens een keelaandoening ia een zie kenhuis opgenomen. Zij verklaarde den dokter dat zij haar kind, Wilhelmina, zes jaren oud, in stnkken gesneden en in de Donau geworpan had, omdat zij gewetens wroeging had, wijl het kind de vrucht was van een verboden liefde. De geneesheer dacht dat de vrouw krankzinnig was ge worden maar bij onderzoek bleek 't feit maar al te waar. Intusschen was haar man juist ook gestorven en had haar 70,000 gulden nagelaten. Als een groote zeldzaam heid kan vermeld worden, dat bij den heer v, d. Eist, te Hurwenen, een varken 23 levende jongen heeft geworpen. Natuurlijk kon het moederdier deze jongen niet tege lijk zoogen. Zij zijn daarom in twee hok ken geplaatst, waarbij een arbeider is aan gesteld, die de zeug om het uur van hok doet verwisselen. Te Langenvorwerk zijn 19 boerenwoningen afgebrand'; een 12-jarig meisje kwam in de vlammen om. Door ge brek aan water kon men het vuur niet meester worden. Te Londen is een geval van bloedvergiftiging voorgekomen door de beet van een kat, zonder verschijselen van dolheid. Een werkman, die zijn vrouw bij het wasschen hielp, had de slapende kat gestooten, die woedend opvloog en hem in de rechterhand beet. Een paar dagen daar na waren hand en arm gezwollen en zijn vrouw papte de wonde. Ten slotte werd een dokter geroepen, die cerstond over brenging naar een gasthuis gelastte, maar daags daarna stierf de patiënt. Hij gaf teveel duitenuit. Een jeudig millionair, de twintig-jari ge zoon van den overleden suiker-raffi- nadeur en speculant Lebaudy, werd door zijne moeder met onder-curateele stelling bedreigd. Verleden jaar heeft hij, naar de advocaat van mama-lief ▼oor den rech ter verklaarde, honderd-vijftig-duizend gulden voor paarden en „schepsels" uit gegeven. „Maar hij heeft er ook geld ge noeg voor," merkte de verdediger van den jongen man op, „want hij heeft 27 millioen van zijn vader geërfd en zijne moeder heeft nog minstens 105 millioen." 't Zoontje aardt zeker niet naar ma, want zij leeft onder een aangenomen naam op het Platteland, in de nabijheid van Parijs en geeft per jaar hoogstens drie-duizend gulden uit. In de volgende week zal de rechter in het geval van 't „suikermannetje", gelijk Lebauy wordt bijgenaamd, eene beslissing nemen. Zoo dom als een gans? Dat ook azle ganzen niet dom zijn, blijkt uit bet volgende. In een klein dorp je in Duitschland leefde eene oude blinde vrouw, die des Zondags door een harer ganzen naar de kerk gebracht werd. Het beest nam de punt van de schort der vrouw in de bek, en dc oude volgde. Vervol gens bleet de gans op het kerkhof gra zen, totdat de vrouw weer buiten kwam, en leidde haar dan naar huis terug. Hoe de gans dat geleerd had, wordt niet ver teld. Medegedeeld door Rev. F. O. Morbis. Deeksteren de vos. (Een fabel). Een vos zag een ekster heen en weêr vliegen, die een zilveren ketting in zijn nest bracht. Toen sprak hij„Luister, vriend ekster gij moet voorzichtig zijn, ik waarschuw u ik heb er geen belang bij, wat ge doetmaar een boerenknecht be spiedt u en zal uw Dest iu uw afwezig heid berooven 1" „Wel zei de ek ster, „ik heb niets in mijn nest, dat u dienen kan, jongen noch eieren. Waarom zegd gij mij dat dm Gij wilt mij toch geen leelijken streek spelen „Wel neen zei de vos, „het kwam maar bij mij op, u te waarschuwen, een' losse in val zoo werd de ekster geholpen. Eenig slecht bekend mensch zegt ook wel eens uit luim of gril wat goeds, dat een ander ten baat kan strekken. A.B. Mevrouw Handspaak (tot mijnheer H., die zit te lezen):Je zoontje vraagt ja wat en je neemt heelemaal geen notitie van hem. Je moest je schamen en ik zal Mijnheer HandspaakIk heb den jon gen niet gehoord. zers, kende, w#s hij dezen gaan opzoeken en met groote heusheid ontvangen. Het ge sprek was levendig en aangenaam, de oude maarschalk was een gezellige prater en dus was het afscheid ten slotte zeer hartelijk waarbij Bismarck den wensch uitsprak, dat zij elkaar later nog eens mochten weerzien. Men begrijpt zijn verbazing, toen de maarschalk hierop eenvoudig antwoordde: «Ja tot weerzins op het slsgveR» De Pruisische minister sprsk zijn bevrecmdirg deswege uit, zij waren immers zoo vriend schappelijk hijeen geweest. „Maar mijn hemel", antwoordde Vaillant, gij toch wel wat de Gallische haan is. De haan is immers ons symbool en die haan kan niet lijden, dat andere hanen zich doen hooren. Zoolang Duitschland bescheiden op den achtergrond bleef, was Frankrijk daarme de tevreden. Maar sedert gij na Sadowa in het Enropeesch concert partij mede- blaast, ja zelfs anderen schijnt te willen overstemmen, nu zet onze Gallische haan toornig zijn kam en zijn veeren op en denkt er over op welke wijze hij den indringer z.1 tuchtigen. Duitschland is ook haan geworden en no. 1 kan no. 2 niet ver dragen. Dus „tot weerziens' op het slag veld.' Vaillant was geen chauvinist en was volstrekt geen Duitschenhater, maar hij kende zijn volk en bij deze ontmoeting sprak hij onbewimpeld zijn gedachten nit, die de toekomst spoedig maar al te zeer als juist zou doen kennen. Een zeer treffend ongeluk wordt uit Duschny in Volhynie gvmeld. De „Nowostie" verhaalt, dat aldaar een bruiloft zon plaats hebben en de bruide gom begaf zich op den bepaalden dag met eeuige feestelingen derwaarts om zijn bruid af te halen. Onderweg werden zij door een vreeselijk onweder verrast, maar kwamen hoewel doornat, toch behouden te Dusch ny aan. Bij het eerste huis hield men halt om zich wat af te drogen en op te knap pen. Nauwelijks waren zij daar binnen of de bliksem sloeg iu de woning en doodde den bruidegom met vier zijner metgezel len. niet je hoort gezin tot hen die doof we- her- 18 Mevr. II.: Natuuilijk nooit iets als er een lid van je je spreekt. Je bent doof voor je lief moest hebben en vereeren voor Mijnheer H.: Wat wou de jongen ten Mevrouw H.: Hij vraagt wat een miet is. Mijnheer H.: Een hermiet, jongen, een man die vrede en rust bemint. Onlangs heeft de oude vorst Bismarck eenige bestuursleden van koophandel op Friedrichsruh aan tafel ge- noodigd. Ee der secretarissen dier kamers schijnt notulen van het verhandelde gehou den te hebben; hij deelt daarvan althaDs in do „Magdeb. Zeit' het een en ander mede. Daartoe behoort de volgende niet onaardige anecdote, In 1867 was Bismarck met den ouden koning Wilhelm naar Parijs vertrokken waar de wereldtentoonstelling destijds zoo groot succes had en Napoleon de gastheer van bijna alle gekroonde hoofden was. Bismarck trachtte zooveel mogelijk aan de s(atieu«e partijen ten hove te ortkemen en daar hij van vroeger den cuden maarschalk Vaillant, minister van het Huis des Kei- Uit Duitschland. Te Dant- zig hadden zich dezer dagen de echtelieden Mo83a en de arbeiders August Mossi en Johan Riesz voor den rechter te verant woorden. Zij waren beschuldigd zekere vrouw Schuil op onmensehelijke wijze te heb ben mishandeld, door te binden, aan een haak op te hangen en met pantoffels en knuppels te slaan. Aanleiding tot de mishandeling was, dat het echtpaar geloofde, dat zijn ziek kind Bosalie, door vrouw Schulz (die wegens brandstichting drie jaar in het tuchthuis heeft gezeten) was behekst. Zij eischten dat de juffer het kind van de ziekte zou bevrijden. Men wachtte vrouw Schulz stil letjes op en bracht haar naar de zieken kamer. Dadelijk sprong Bosalie op haar los, krabde haar in 't gelaat en wilde van de zieke af zijn. Toen vrouw Schulz naar het ziekbed wilde gaan, versperden de ouders haar den weg; August Mossa sloeg met een knuppel op de ongelukkige los en toen Bosalie eischte dat de heks zou worden opgehangen en doodgeslagen, als zij haar niet v»n de ziekte kon genezen, drongen allen op de vrouw aan. August Mossa bond haar een touw om het lijf en trok de arme vrouw aan een haak in de hoogte, zoodat zij tusschen he mel en aarde zweefde. Daarop ranselden zij op vrouw Schulz los en bedreigden haar met den dood. In weerwil van dit alles stierf de zieke reeds den volgenden dag en wel tengevolge van: kanker in de maag. August Mossa werd tot 5 maanden, zijn moeder tot 3 maanden, zijn vader tot 14 dagen en Johan Biesz tot een maand ge vangenisstraf veroordeeld. De boer en het veulen. (Een fabel) Een boer bezaaide zijn akker met haver. Een jong paard, dat het zag, dacht het zijne er van en morde in stilte: „Een mooi ding, al die haver zoo te vermorsen En nu zrggen ze nog al dat de menschen zooveel verstandiger zijn, dan wij Maar wat is dwazer, dan heel een veld om te ploegen tot geen ander doel dan om er zoo in het wild haver over heen te werpen Had hij ze liever aan mij gegeven Of had hij ze voor de vogels gestrooid Ja, al had hij ze maar opgespaard! Doch ze zoo maar nutteloos wegsmijten, kijk! dat is klinklare onzin!' Inmiddels ging de tijd zijn gang. En toen de herfst in het land kwam, werd de haver geoogst ei datzelfde veulen er mee gevoed. Geen twijfel, lezer, of de neuswijsheid van het veulen wordt door u afgekeurd. Maar zijn vanoudsher, tot heden toe, bij het beoordeelen van de plannen en wegen der Voorzienigheid, de menichen niet even dwaas en overmoedig En toch ook zij, in hun blinden waan, wat weten zij van des Allerhoogsten gedachten en bedoelin- Schagen, 26 Juli 1898. Naar aanleiding onzer oproeping, tot een vergadering ter vast stelling en bespreking van candidaturen voor onze gemeenteraadsverkiez;ng, kwa men j.L Zondagavond 57 kiesgerechtigde ingezetenen ten lokale Cérès bijeen. Ofschoon ten volle waardeerende den steun, door die 56 Burgers in hunne tegenwoordigheid aan onze poging tot weet verkrijging van samenwerking verleend, kunnen wij niet verhelen, dat wij dit getal toch aanmerkelijk grooter hadden verwacht. Nadat bij de opening der vergadering het doel der bijeenkomst was uiteengezet, ging men over tot 3e benoeming van een commissie van 9 leden, welke zich met de leiding dezer vergadering en de uit voering harer besMten zou belasten. Tot leden dier commissie werden bij meer derheid van stemmen verkozen, de heeren: J. Baars, G. Dignum, G. Dorbeck, P. Raat J. Ranke, Th. Roep, C. Roggeveen Cz., J. P. Wagenaar en J. "Winkel, welke laatste met de leiding der discussiën werd belast. Daar op verzoek der betrokken candi- daten voor de herstemming werd mede gedeeld, dat de heer Heyligers de candi- datuur niet aanvaardde en de heer Koel man zich bereid verklaarde bij eventueele verkiezing in het raadscollege zitting te willen nemen, werd de heer Joh. M. Koelman bij acclamatie geproclameerd tot den candidaat voor het witte stembriefje. Hierop werd overgegaan tot het be spreken van candidaten voor de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer G. Zijdewind. Na bespreking en stemming bleek, dat waren uitgebracht op de heeren A. Boeye 41 stemmen C. N. Vlaming 11 C. A. Verhoef 1 stem en 2 blanco-biljetten. Door deze vergadeiing werd dus voor de op a. s. Dinsdag, 1 Augustus, te houden verkiezing van leden voor den gemeente raad, tot candidaten geproclameerd Met betrekking tot de oprichting eener vereeniging tot bespreking en bevor dering van plaatselijke belangenwerd be sloten, na de verkiezing aan dit punt nadere overweging te verleenen. de Heer Heyligers zijn candidatuur handhaven. Waar blijft anders de her stemming, door de kiezers gewild, door 't ge meente-bestuur uitgeschreven? 'I Gaat niet aan, zoo maar een deel der kiezers, en wie kan zeggen, dat 't niet een groot deel is, in een hoek te schuiven. Mocht de heer Heyligers tegen zijn zin toch gekozen worden, dan kan hij immers bedanken en volgt er een nieuwe vrije stemming. Ik weet wel, de kiezers zijn vrij; aij be hoeven zich aan 't bedanken van den heer H. niet te itoren. Doch hoe velen weten dat of denken er aan? Had de wetgever iemand vrijheid gegeven, zich uit eene her stemming terng te trekken, hij zon er dan tevens wel bij bepaald hebben, dat hij die daarop in verkregen stemmental volg de, en dat zon hier de heer Hoogscha- gen zijn, in plaats van den uitgetredene in herstemming kwam. Dankend voor de plaatsing Uw dw. D r. A. 25 1893. Burgemeester en Wethouders van Schagen; Gelet op art. 70 der politieverordening voor die gemeente: Brengen ter algemeene kennis: dat op Zaterdag 29 dezer in het belang der openbare veiligheid ten behoeve van de alsdan aldaar te houden harddrave rijen zal worden afgesloten de Gedempte Gracht en een gedeelte van het Markt veld, tot het Koffiehuis „de Beurs." Schagen, 26 Juli 1893, Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. A. HAZEU, Weth. de Secritaris, DENIJS. Ingeschreven van 22 25 Juli GeboreD, Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Jan Hendrik Keieer en Ma- rijtje Roggeveen. Overleden: Geene. Ingeschreven van 14 21 Juli 1898. Geboren: Cornelis, z. v. Jacob van Bo degraven en Jacobs Blok. Jan, z. v. Ger- rit Slijkerman en Johanna Auna Kruijer. Pietr Jacobus Johannes, z. v. Abraham Dirk van Balen Blanken en Trijntje Warten- horst. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. OverledenJohan Brouwer, 7 dagen z. v. Jan en Neeltje Gootjes. Hoorn. 22 Juli H. L. Rogge Tarwe 1893. Aangevoerd. f 5 10 5 Garst Haver WitteErwten Groene dito Grauwe dito Vale dito Bruine boonen Geeleboonen Wilteboonen Paardenb. Earweizaad Mosterdzaad 6 Paarden Koeien 2 Kalveren 25 Schapen Lammeren 10 Varkens Zeugen 40 Biggen Kip-Eieren per 100 1700 koppen boter 57s a Alkmaar 22 Juli 1 S a 5.25 5.50 4.25 4.50 a 10.25 a 11.— a 10.50 a 7.50 a 5.50 a a 9.50 a 5.25 a 17.50 a 6.- 8.- 5.- 5.- 11.— 12.— 15.— 12.— 10.- ii! 6. 17.75 65.- a 150.- a 5.- 11.— 14.- 22.- 12.— a 20.- 5— 3.a 60 cents per kop 1893. Aangevoerd: 8.50 De Burgemeester der gemeente Scha gen Gezien de artt. 8 en 136 van de politieverordening dier gemeente, aan de tappers om op Zaterdag den 29 Juli a. s. na bezetten tijd te tappen, mu ziek te laten maken en danspartijen te doen plaats hebben. Schagen, 26 Juli 1893. De Burgemeester voornoemd, W. A. HAZEU, Weth. IJSTGKEZOJSTDIEIST gen Gevolgd. P- v. d. V. [De ingezondm stukken blijven voor ver antwoordelijkheid des inzenders. De copiën van ingezonden stukken worden niet terug gegeven ook niet al worden ze niet ge plaatst.] Daar de Redactie van de „Muziekbode" geweigerd heeft, het Rappott der Jnry over het concours te Winkel op te nemen, heelt het Hoofdbestuur besloten, het ma nuscript aan de betrokken vereenigingen, ter kennismaking en behartiging toe te zenden. Nog eenmaal maakt het H. best. van de welwillendheid der Redactie gebruik, om te constateeren, dat niet mistrouwen in den ijver der leden van den Bond, maar ervaring, zijn vermoeden wettigt, dat een Festival, al wordt het nog zoo serieus opgevat, in de verste verte niet uitwerkt, wat door een concours verkregen wordt. W. G. HAIJE, Secretaris. 5 Paarden t 70.— a 250.— 9 Koeien y 40.— a 150.- Ezel D a vette Kalveren y a 12 nucht. dito 5.— a 10.- 23 magere Schapen 10.- a 14.— 31 lammeren 4.— a 8.— 41 magore Varkens y 14.— a 17.— 197 Biggen y 6.— a 9.50 4 Bokken en Geiten y 3.— a 7.— Kleine Bokjes y a Boter per P. .60 a -.70 Kipeieren per 100 V 3.— a 3.50 Eendeieren y a KAMPEN, 21 Juli 1893. Schagerbrug, 26 Juli 1893. R Dinsdag opstaande, be- vond de houder van het koffiehuis iu den tuin der Tuileritën te Parijs, zijn lo kaal geplunderd. Op een sipegel was een stuk papier geplakt en daarop las hij: „Laat een andermaal wat meer duimkruid in de lade, dan zult gij ons verplichten. De drariken waren goed.' De waard be vestigde een met zes kogels geladen re volver aan de geldlade, in dier voege, dat zoodra men haar opentrok, htt wa pen af meest gatn. Gisterenochtend heeft hij dan ook bloedsporen gevordt n tn de politie is nu druk aan het onderzoeken. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij een klein plaatsje voor de volgende regelen. De laatst gehouden stemming voor leden van den gemeenteraad hfeelt o. a. tot resol- taat gehad, dat er eene herstemming moet plaats hebben tusschen de H. H.: Koel man en Heyligers. Nu is Zondagavond in eene vergadering van kii-zers bekend gemaakt, dat de Heer Koelman wél doch de Heer Heyligers niet in aanmerking wenschte te komen. Dit vind ik ru Op de graanmarkt werden aangevoerd 260 mudden Tarwe fa rogge f5.85 a 5,90 gerst f 4 25 a 4.50, chev f ahaver f 4.a 4.55 paarde boonen. f a brmue id. f 6 a citroen id. f a witte id. I 10 a karweiz. f 18 a 18.25 rood mosterdzaad f a kool id. t 8,50 a groenerwten f 9.— a grauwo dito f a wijker vale, f 9.a Alkmaar 24 Juli 1893 Aangevoerd. 10 Kooien on Ossen f 1.80— a 2.30— 174 35 a 80.— 0.70 a —.80 11 159 19 189 5.— 0.38 14.— 12.- 9.- —50 17— 20— vette Kalveren f (per kilo f Nuchtere Kalveren vette Varkeus per P. magere dito schapen Lammeren .- P u r m e r e n d, 25 Juli 1893. Aangevoerd 352 stapels. Hoogste prijs kleine kaas 3 stapels middelbare 1289 K.G. Boter f 1.30 a 1.40, per K.G. 20 Stieren. 5 Paarden. 479 Runderen, hoogerin prijs met vluggen handel. 210 Vette Kalveren f 0.45 k f .75 per KG., handel stug 98 Nuchtere dito, 5.— li 12.— per stok handel vlug. 332 Vette Varkens per Kilo f 0.40 a 0.46 handel vlug. Magere idem per stuk f 14.a f 23. handel matig. Biggen, f 5 a f 10.— handel matig. Schapen handel matig prijshoudende Lammeren, prijshoudend Kipeieren per 100 stuks f3 a 3.75 Eendeieren p. 100 stuks f a H. L. Peren, f4 a f 4.50. EDAM, 22 Juli. Kaas. Aangevoerd 73 sta pels, wegende kilo; 15446 prijs f.28 G e n e r a a 1-A gent. 62 135 1469 20 Er bieut zich aan een net om de vrouw des hnizes behulpzaam te zijn ot hij een weduwe tot assistentie in i eene influencetring op kiezers die teu hoogste huishouding. ongepast is. Volgens mijn inzien moetInlichtingen Bureau Sebsger Courant. de t, Insectendooder. Insectendooder. Krachtige insecteudooder voor Rups, Bladluis, Pissebedden, Kakkerlakken, Mieren enz., doodt en vernietigt alle insec ten eD hnn zaad zonder schade voor de plant. Prijs met gebruiksaanwijzing per 100 kilol 20, 50 Kilo f 11, 25 Kilo f 6monsterpakken van 10 Kilo f 2,50, Kilo f 1.25. Toezending tegen postwissel. Generaal-agent, L. J. AKKER, ROTTERDAM, Alkemadestraat 44, Het beste wat er is, omdat het geen vergilt bevat, als de meeste bestaande middelen het is goedkooper, omdat het op nog geen 5 ct. per Schaap komt te staan. Omdat het de Schapenluis (Melophagus ovinns L) binnen een enkelen dag met hun zaad doodt en vernietigt; bevordert den groei van de wol en btest. Kan ook bij Koeien en Paarden aange wend worden tegen de grooter luistegen schurft, wonden, Branderigheid enzis 't het aangewezen middel. Prijs met gebruiks aanwijzing per doos 50 ct. voldoende voor 10 12 Schapen. Franco toezending tegen postwissel van 5 en meer doozen. Generaal-agent voor Nederland en Koloniën, L. J. AKKER, Alkemadestraat 44, ROTTERDAM. Solide wederverkoopers gevraagd.

Schager Courant | 1893 | | pagina 3