S C H AG ER COURANT B iJ VOEGSEL Donderdag, 27 Juli 1893, behoorende bij de van \o. 3 9 46. Verslag der vergadering van den Raad der gemeente SC HA GEN, gehouden op Dins dag 25 Juli 1893, des morgens ten 10 ure. Afwezig de heeren J. W. GoversW. KooiC. Plomp en If'. Roggeveen Cz. Waarnemend Voorzitter, de heer W. A. Razeu. Na lezing en goedkeuring der notulen werd mededeeling gedaan van, en behan deld 1. Missive Gred. Staten, houdende goedkeuring besluit regeling jaarwedde onderwijzer, acte fransch. 2. Kennisgeving van den Comm. d. Koningin, dat krachtens Min. besluit aan den Ed.Achtb. heer Mr. C. R. Beels met ingang van 17 Juli j.1. drie maan den verlof was verleend. 3. Schrijven van den Ed. Achtb. heer, Mr C. R. Beek, waarin deze zijn leed wezen betuigt, dat het hem niet moge lijk is geweest, voor zijn vertrek van de raadsleden persoonlijk afscheid te nemen. VoorZEd. zeer gewichtige redenen had den hem tot dit besluit gedwongen. De heer Razeu betuigt onder instem ming der raadsleden naar aanleiding van bovenstaande mededeeling, zijn warme deelneming, tevens den wensch uitsprekende, dat de heer Beels spoedig herstel moge vinden. 4. Mededeeling der plaatselijke School commissie, dat wegens het bedanken van den heer C. Plomp in dat college vacature is ontstaandat het secretari aat dier commissie tijdelijk zal worden waargenomen door het lid, den heer J. v. d. Maaien Wordt besloten, ter vervanging dezer vacature aan de Schoolcommissie een voordracht ter keuze te verzoeken. 5. Circulaire der Commissie voor de Ambachtschool te Alkmaar, verzoekende geldelijke bijdrage in den vorm eener jaarlijksche subsidie. Wordt besloten aan die commissie te antwoorden, dat de geldelijke toestand der gemeente niet toestaat aan dat ver zoek te voldoen. Werd nu gelezen een rapport van den brandmeester, den heer C. Visser, inzake de herstelling aan de oude gele brandspuit. Daaruit bleek, dat tengevolge van correspondentie met den brandspuitenfa- brikant, den heer Beider te Amsterdam, de gele spuit ter nader onderzoek naar die werkplaats was opgezonden, en had er ook den 12 Juli 1.1. door de heeren Jb. Ropman en C. Pisser ter plaatse een onderhoud met den heer Beider plaats gehad. Het rapport van den heer C. Viseer luidde, dat het binnenwerk niet meer gere pareerd kon, en aanbrenging van 2 nieuwe gegoten koperen cylinders, alsmede van nieuwe zuigers bepaald noodzakelij k was. De kosten dezer herstelling werden ge raamd op f 110. Naar aanleiding van een vroeger schrij - ven van den heer Beider, waarbij de kos ter der eenvoudigste herstellingen toen geraamd waren op f 50.—, was door B. en W. de oude spuit opgezonden. Ten gevolge van dit nader onder zoek, adviseeren B. en W., te besluiten tot de radicale reconstructie der spuit, vroeger geraamd op f 150. Daar in een begeleidend schrijven de heer Beider als laatste advies had aangeraden de herstelling aan de oude spuit liever ach terwege te laten en te wachten tot de gemeentefinantiën het toelieten een nieu we spuit te koopen, dringt de heer v d. Maaten er op aan, omtrent deze herstel ling tens bij een ander fabrikant te in- tormeeren. De heer Buis vraagt of die vierde spuit niet kan gemist worden, vooral nu wij een goed georganiseerde brandweer bezitten. Spr. zou liever de beide oude spui ten verkoopen en een flinke nieuwe daar voor in de plaats koopen. Drie spui ten acht Spr. voor onze gemeente ruim schoots voldoende. Spr. geeft daarom in overweging dat B. en W. de behande ling van hun advies verdagen en met het College van Brandmeesters hierover raadplegen. Ook de heer Asjes gelooft, dat het meer is toeval, dat onze gemeente thans vier spuiten bezit. Toen toch de twee nieuwen werden gekocht bestond het vas te plan de beide ouden te verkoopen. DaJ zulks niet geschied is, is alleen het gevolg hiervan dat men voor die oude spuiten zoo goed als geen prijs kon ma ken. De heer Ropman raadt aan het advies van B. en W. op te volgen. Het afschaf fen van een vierde spuit zou een reor ganisatie der tegenwoordige brandweer ten gevolge hebben. Maar ook als de herstellingen zijn aangebracht, behoeft de gemeente er in geen jaren aan te den ken, een nieuwe spuit te koopen; waar van de kosten toch ook veel hooger zou den zijn. De heer Buis gelooft, dat de reparatiën aan die oude spuit lapwerk blijven. De eene reparatie zal de andere tengevolge hebben. De heer Beider ried de repara tie zelf af, met het oog op het ouderwetsch rijwerk. Dat zal dus ook veranderd moe ten worden. In ieder geval wil Spr. eerst het oordeel van andere fabrikanten ver nemen, en den prijs van een nieuwe spuit kennen. Daar nu een vorig schrijven van den heer Beider wordt gelezen, waarin deze juist verklaarde dat als deze reparatiën wer den aangebracht,de oude spuit in een flinke pers- en zuigspuit zou zijn herschapen, oordeelt de heer v. d. Maaten de advie zen van den heer Beider met elkaar in strijd en is mede voor de verdagiug der be handeling van dit punt. Met algemeene stemmen werd dan ook besloten, dat door B. en W. nader on derzoek ingesteld en nader advies uitge bracht zal worden. Uit de nu aangeboden gemeente rekening over 1892, bleek dat de ont vangsten bedroegen de som van f31577.88, de uitgaven f 31287,45 en het batig saldo f 290.43. Tot leden der Commissie van naziening dezer rekening werden gekozen de heeren: AsjesBuis en v. d. Maaten. Bij de nu gehouden rondvraag wees de heer Buis op het wenschelijke met betrekking tot de vacaturen bij het on derwijs alhier, behoorlijken spoed te be trachten. Hiorna ging de raad in Comité. Snelpersdruk van J. Winkel te Schagen.

Schager Courant | 1893 | | pagina 5