Gemengd Nieuws. om door het dend werk in de bloote lichaamsdelen van ons al evenmin toelacht, als die van on- vergrooten door een poging het hulpelooze wicht. zen Afgevaardigde Dit is evenwel een deze Kamer de verwachtte w reden te meer, nota te nemen van zijne personeel te doen leham t en. geschriften. er steeds naar. de radicalen door daden In dien brief vestigt Scr. aller eerst de aan- te overtuigen armpjes, hoofdje, ooren, neus, mond, toonden wond bij Beentjes, heel het wond. Vreeselijke pijnen moet het arme kind heb ben uitgestaan. Schreeuwend en kermend trachtte het de leelijke dieren van zich af te weren. De andere kinderen waren intusschen te hulp gesneld. Het oudste, een knaapje, zig het hachelijke van dien toestand in en spoedde zich naar huis om de hulp des vaders in te roepen. De beide andere meisjes kleedden zich tot op het hemdje uit en wierpen haar broertje de kleedjes en schor tjes toe. Ook zij werden daarbij op deer lijke wijze gestoken. vader kwam, dacht op: „den coup, die naar aanleiding der kieswet-ontwerpen door de kleine libera le pers in deze natuurlijk werktuig van personen uit politieke kringen wordt voorbereid,® zoo schrijft Mr. v. Houten. Verder betoogt Mr. van Houten het- volgende ie dat zij zich in de werk kracht en den geest der liberalen vergist hebben toXrijtat. publiek omtout hen verkeerd hebben ingelicht. Up aie y& nii wijze, dien ik èn het land, èn de partij, wier overwicht ik voor de welvaart des lands nuttig acht. Voor radicalen, die tot het inzicht hunner dwaling komen, „Meer en meer wordt het duidelijk, dat wensch ik de poorten der liberale partij eenige liberalen, in vereeniging met de steeds wagenwijd open te zetten. \>anv radicalen en een deel der antirevolutio- in 's lands belang is het jammer, dat qairen een aanval in het schild voeren zulke goede krachten, als Toen eindelijk de vader kwam, moest hij zijn kindjh.meteen mest»ork wegrollen uit de slechts af te zien van hun streven, de macht der vreeselijke dieren. Redding I om langs een omweg kiesrecht te ver deel der antirevolutio- in s lands belang is zulke goede krachten, tegen de leden hunner partij, die omtrent radicalen beschikken, geen de kieswethervorming met hen verschillen zouden hebben, dan liberale al behoeven zij ter bewaring van den vre- 1 1 *ro r>ma kon hij 't arme wicht echter niet brengen. Ouder onbeschrijfelijke pijn be zweek het kind aan de gevolgen wan bloed vergiftiging, dooi de vele steken veroor zaakt. Jammerlijk om het leven gekomeD. Op de rivier voor ROTTERDAM bij de oude Plantage, heeft Zaterdagavond een aanvaring plaats gehad tusschen de Haarlemsche goederenboot „Stad Rotterdam* eu het tjalkschip »de Hoop", schipper Zwiers van Zwartsluis leeuen aan een laag der burgerij, aan welke de Grondwet bij eerlijke uitlegging dit recht onthoudt. „De toestand herinnert aan de betreu renswaardige campagne tegen Kappeijne- Tak, en zonderling genoeg vindt men ve len, die toen in de voorste rijen tegen Tak streden, thans aan het hoofd der strijdlustigen te zijnen gunste. Tak-ver- guizing is bij hen in Tak-vergoding om geslagen. Dat zij berouw gevoelen, over en boete wenschen te doen voor het po- De schok was zóó hevig dat de dertien- Uttekö misdrijf ian f-sf is begrijpelijk, jarige dochter van den schipper tegen het Hijgen worden echter met gjjd ge- i 1 i TTlfUlkt Q(V s was onmiddellijk dood. tegen Kappeyne-Tak heeft de hborale Het schip heeft weinig schade. Tegen Par'U jarenlang machteloos gemaakt, een den kapitein der schroef boot is procesver- veldtocht ten gunste yuna z. baal opgemaakt. Zooals blijkt uit de officieels mededeeling van den burgemeester, der gemeente ROTTERDAM, zijn Dinsdag aangegeven 2 personen als over leden aan Aiiatische cholera en 1 persoon a's daaraan lijdende. In het geheel hebben zich dus nu 11 gevallen van cholera aldaar voorgedaan, waarvan 8 met doodelijken afloop, terwijl 3 lijders in behandeling blijven. De directie van de gasfabriek te Rot terdam heeft haar personeel ten strengste verboden ongekookt water te drinken. Aan de werklieden wordt, tijdens zij op de fa briek werkzaam zijn, koude thee ver strekt. Men meldt uit HUIZEN van 28 Au gustus Heden is op een aan liet Looveer lig gend schip een kind onder cholerische verschijnselen gestorven. Of men hier met Aziatische, dan wel met ïnlandsche cholera te doen heeft, kan moeillijk uit gemaakt worden,aangezien do uitwerpselen in den Rijn zijn terechtgekomen. Voorzichtigheidshalve is het schip ont smet, en het lijk naar het kerkhof ver voerd. De schipper, bij wien zich ook cholerische verschijnselen voordeden, ia aan de beterende hand. De geneeskundige inspecteur in Zuid- Holland constateerde eergisteren te Haast recht een geval van Aziatisehe cholera. De patiënt werd jl. Zaterdag aldaar aan den weg gevonden. Hij is afkomstig uit Antwerpen, en stoker van beroep. Te Alfen a/d. R. oveileed gister een man, onder verschijnselen van cholera. Ook te Delft is gisteren een geval van cholera asiatica geconstateerd, en wel bij eene vrouw in een der achterbuurten-De patiënte is in de barak opgenomen en haar gezin in observatie gesteld. Aan den Steilendijk, gemeente Kcdichem heeft zich Zoüdag een geval van cholera asiatica voorgedaan met doodelijken afloop. Ce stoker van de sleepboot Raaf is Za terdagavond in de barak teHansweerd ge storven en Zondag te Kruiningen begraven. De boot is ontsmet en blijft onder bewa king. De toestand laat zich gunstiger aan zien, daar er ook van de schepen nit Bel gië geeD zieken worden aaugebracht. Van de twee schepen, dat van schipper Schot en dat van schipper Touw, zijn thans in het geheel vijf personen overleden. In Kanton Oostbrug doeu zich twee gevallen van cholera vooréén te Hoofd plaat en één te Zuidzande, het laatste bij eenen vreemdeling. De lijder te Hoofd plaat schijnt aan de beterende hand te zijn. Te lleukelom hebben zich weer twee nieuwe cholera-gevalleu (één met doode lijken afloop) voorgedaan, waarvan ééa op den steenoven aan de Linge, waarvoor het besmette schip in quarantaine ligt. De andere aangetaste is werkzaam op de gas fabriek te Leerdam. Naar Lobith wordt een stoom—riviervaar tuig gedirigeerd om toezicht te houden op de binnenvarende schepen, wegens de ge vallen van cholera, welke zich langs den Rijn ia DuitschlaBd hebben vertoond. Zondagmorgen is een kaasverkooper uit Oud—Beierland, Zaterdag van Hans» eert met zijne schuit te Ter Neuzen aldaar on der bedenkelijke ziekte- verschijnselen naar de barak overgebracht en 's namiddags overleden. van tegen te werken, en geen andere toekomst dan hier en daar een meerderheid bijeen te scharrelen, gelijk de heer Gerritsen te Leeuwarden. „Meenen de radicalen dat het liberale program voor hen niet ruim genoeg is, mij dunkt, het verleden der liberalen par tij is voldoende waarborg, dat zij gen stationnaire partij is. En ook de geschie denis der laatste jaren is daar om te be wijzen, dat de liberale partij met al hare touten toch altijd nog eerder dan de an dere partijen voor nieuwe denkbeelden te winnen is. In dezen brief vindt de heer Borgesi- us tevens de verklaring van mijn inter ruptie op 10 Aug. j.1., waarin ik tegen JU. 1 U' maakt" door nieuwe misslagen. De strijd i de vereenzelviging van radicalen met voor- dek geslagen werd het ongelukkige meisje maakt «^meuwe^ pr°otesteerde Wcl waren vóór 1887 degenen, die zich tegenwoordig radicalen* noemen, vooruitstrevende libe ralen, en ik hoop, dat velen hunner het weder worden, maar thans zijn zij het niet. Naar de inductieve methode beoor deeld, is de radicale partij tegenwoordig niot anders, dan een groep personen, die de liberalen verhinderen of trachten te verhinderen hervormingen tot stand te brengen en met dr. Kuyper samenspan nen om den liberalen zetels te ontne- de gevolg hebbeD. AVaar de liberalen met vereende krachten slechts even de meerderheid kunnen erlangen moeten de leidende staatslieden tot waardeerond over leg bereid zijn. De veldtocht, dien eenige jongere liberalen van verlangen branden tegen de voorstanders van het amende- men Van der Kaay c. s. te openen, kan in het voor hen gunstigsto geval dezen eenige zetels ontnemen, maar maakt zon der twijfel wedor een eind aan de libe rale meerderheid. En hoe lang zal dan ds verdeeldheid nawerken! Mon kan ge makkelijk wondon slaanze weer te he len heeft men niet in zijn macht. Volgens den heer Van Houten zijn de strijdlustige liberalen de werktuigen hunner radicale en clericale bondgenooten. Om dit te bewijzen, schetst de lieer v. H. het ontstaan der radicale partij, haar strijd onder de leuzeniets dan de kies wet, haar pogingen om vermogens- en bedrijfsbelasting fiasco te doen lijden en de onmacht der liberale partij aan den dag te brengen. Thans willen zjj ook de herziening der personeele belasting doen mislukken en een hervorming van het kiesrecht in verband daarmede, waar voor, eer de indiening van Taks voor stellen deze waan verstoorde, door parle mentaire antecedenten de weg gebaand Ter nadere toelichting deze stelling herinnert mr. Van Houten aan het amen dement-Van der Feltz c. s., het amen dement der geavanceerden in 1887, dat men. Mr. van H o u ten s Staatskundige brief! Door Mr. V. Houten worden w«- der St i atekundige brieven gericht tot het Nederlandsche Volk. Velen onzer Le zers zullen ongetwijfeld met belangstel ling kennis nemen van de verklaringen van dezen Nestor in de politiek, al is het dat ook, dat de houding van den heer v. Houten in zake de kieswetbehandeling kiesrecht toekende op vier gronden be lastbare woning, inwoning als lodger gedurende 6 maanden in een perceelsge deelte van zekere huurwaarde, onroerend bezit en capaciteit. „Dat het met de Grondwet zou kunnen worden overeenge bracht, kiesrecht te verleenen aan hen, bij wie geen enkel kenmerk van ge schiktheid en maatscbappelijken welstand gevonden wordt, werd in 1887 niet ver ondersteld." Mr. Van Houten werpt de beschuldiging van trouwbreuk verre van zich, wanneer wordt vastgehouden aan den gedachten gang, waarmede in 1887 de geheele vooruitstrevende vleugel der liberale partij instemde. „Ik herinner mij niet, vóór de in diening van Tak's ontwerp ooit in parlementaire kringen bedenkingen tegen dit program te hebben hooren maken. Ook niet in den kring van de redactie der Vragen des Tijdsdie nu een casus Belli maakte van de nadere ontwikkeling van dat program in het Juli-nummer „Maar men denke zich eens de jammer- positie der radicalen, wanneer ook nog een nieuwe wet op het personeel wordt tot stand gebracht. Waar blijft zij met hare caricaturen der afgeleefde ou de juffrouw, indien het den liberalen ge lukt, tijdens den duur van één parlement ongerekend vele andere goede dingen inzonderheid op koloniaal gebied, het geheele directe belastingstelsel en het kies recht te hervormen en op duurzame en deugdelijke grondslagen te vestigen? En zij hadden nog meer kunnen doen, als niet juist de minister Tak met der daad het program der radicalen had gehuldigd. „Dikwijls wordt mij in de pers het ver wijt gedaan, dat mijn politiek of taktiek niet begrijpt. Soms kan ik het niet dui delijk maken door de onmogelijkheid, haar toe te lichten, zonder tevens de tegenstan ders in staat te stellen haar te verijdelen. Op het oogenblik is daarin echter waar lijk niets dat moeielijk te begrijpen is, Wij hebben een regeering en een meerderheid, die op financieel gebied haar sporen hebben verdiend. De beloften van den heer Pierson binden hem, om zoo spoedig mogelijk een niewe wet op het personeel in te dienen. Ware Tak's kieswet-ontwerp voor aanneming vatbaar geweest, die belofte zou wellicht onver vuld hebben moeten blijven. Maar nu de noodzakelijkheid eener omwerking van ontwerp de gelegenheid er voor Met het oog op de veiligheid van hun zetel doen vooruitstrevende liberalen niet kwaad, te trachten met de radicalen op goeden voet te blijven of te komen. Dan krijgen zij misschien bij de eerstvolgen de verkiezingen ook de candidatuur der radicalen of blijven zij althans voor ra dicale tegencandidaten bewaard. Maar het belang des lands eischt iets anders. Dit eischt, dat een tactiek als door de radi cale partij gevolgd is, een tactiek, alleen op de bestrijding van voormalige partij ge nooten, ook als zij hervormingen trachten te verwezenlijken, die een eere plaats innemen op het radicale program, als afschaffing en vermindering van ac cijnzen op de eerste levensbehoeften, af schaffing der patentwet, vermindering der mutatie-rechten, openlijk en krach tig door het land veroordeeld wordt in naam der politieke moraliteit. „Als partij zonder toekomst, ingeval de liberalen er in slagen de naastvolgen- de jaren even vruchtbaar voor het land te doen zijn als de beide voorgaande, opent zich voor de radicalen noch slechts een nieuwe dageraad, als zij weten te bewerken, dat de Regeering vasthoudt aan hetgeen in de kieswet-ontwerpen den tegenstand der Kamer opwekt. Yoor niets is men dan ook in de kringen, die Kamer-ontbinding sturen, zoo be- ze brief moet verzegeld aan het postkan toor in de Grosse Johannisstrazse, te Ham- bar» franco worden bezorgd niemand dan de man van 40 jaar zal dan van den in houd iets te weten komen de ontv anger belooft de stiptste geheimhouding. Hoe- reel brieven de man van veertig jaar ont- is onbekend. In een nummer der genoemde courant 5 Juni 1793 las men echter het vol gende antwoord,dat indezen tijd van den meer en meer gebruikelijke weg® wel eens mag worden medegedeeld „Mijnheer. Ik ban een Duitscb meisje en kies liever de zen rechten weg der publiciteit dan den sluipweg, dadelijk aan u te schrijven. Met weinig woorden veel te zeggen, is mijn vaste gewoonte, hoor slechts! Het is waar schijnlijk verstandig, als ik aanneem, dat in elke provincie meisjes zijn die 16000 thaler vermogen bezittenook die meer en minder hebben. Evenzeer zal elk dezer tot liefde geschapeu mei*jts in baar geboorte plaats of in de nabijheid daarvan, een be minde, wier echtgenoote zij gaarne zou ge worden zijn, hebben, tenzij zij slecht van inborst, misvormd van lichaam of oud van jvren is. Geen van deze vrouwen zal een man trouwen die zoo delikaat denkt als u mijnheer; ik zelf niet, hoewel mijn hand nog vrij is en ik 2000 thaler meer bezit dan u verlangt. In één maand kennisma king, verloving, en huwelijk het paar dat zoo handelt, trouwt op den tast. Ik moet mijn aanstaanden echtgenoot kennen, zijn temperament eerst bestudee ren, anders wordt het huwelijk waarlijk niet gelukkig. Overeenkomst van gedachten en wenschen moet den grond van het echt- geluk zijn, anders is de toekomst van 't huwelijk duister. Een zoo delikaat man als u, weet wel dat de liefde zich niet laat dwingen. En hoe menige bast doet een goede kern verwachten en niets moet een meis je meer pijn doen dan zich bedrogen te zien, wanneer terugtreden onmogelijk is geworden. Dat zijn de wrange vrachten van 't niet voldoende kennismaken. Ieder vrij Duitsch meisje zal mij dankbaar zijn, dat ik u, mijnheer, dit gezegd heb. On danks dit ben ik uw oprecht toegenegene Ernestine boom had geplant ter herinnering aan haar eerste oneen igheid „'t Is jammer, dat wij dat ook niet ge daan hebben," fluisterde een der bezoek sters haar man in 't oor, ,wat zonden wij een mode oprijlaan hebben op ons buitentje. sommige Fransche bad- wedrennen worden niet eens aan de naar vreesd, als voor een werkelijk gemeen overleg tusschen Regeering en Kamer op de drie punten, waaromtrent de Re geering met de groote meerderheid in conflict is. Die meerderheid wil van de schrijfproef niet wetenzij wil aan wanbetalers van belasting geen kiesrecht toekennen en zij houdt vast aan den grond- wettigen eisch, dat de de kiezers bona fida eenig kenteeken van geschiktheid en maatschappelijken welstand moeten be zitten. „Dat ook in den geest der meerderheid een ruim kiesrecht is te ontwerpen en b. v. het amendement-Yan der kaay c. s. reeds zoo als het ligt, in omvang der Regeering op zijde streeft, moet daar om door allerlei valsche voorstellingen en personaliteiten voor het volk verbor gen gehouden worden. Evenzeer ook het notoire feit, dat indien van regeerings- wege eenig voorstel werd gedaan, dat werkelijk van den zin naar gemeen overleg blijk gaf, de zaak in weinig tijds beklonken ware." geeft, wensch ik, als de verbolgenheid der -r - - - het mogelijk radicalen nog Huwelijksaanvraag. In de Jenaischen AVöcheutlichtea An- zeiger (Jenaer Zeitung) van 22 Mei 1793 vindt men de volgende Huwelijksadverten tie Ouders en vrouwen, die bij het slui ten van een huwelijk de verstandige vraag doen, waarvan het echtpaar zal leven en eerst na de beantwoording dezer quaestie zich gaan overtuigen of de karakters zul len harmonieeren, wordt hier medegedeeld, dat een man van veeitig jaar, van goeden stand en in de beate gezondheid, die jaar- lijksch 1200 rijksdaalders inkomen heeft van grenden in Duitschland, op grooten alstand liggende van het tooneel van den tegenwoordigen oorlog, een echtgenoote zoekt, die gezond, niet over de 30 jaar oud is en een vermogen lan minsteis 16000 thaier baar btzit. Vrouwen die aan deze vereischten kunnen voldoen en die een dergelijke echtvereeuiging wenschen, worden nitgeroodigd voor 11 Augustus a. s. haar naam, stand en woonplaats op te is, j geven in een brief met het opschrilt te i „Aan den man van veertig jaar.' De- Met verontwaardiging maakt dePall Mali Gazette mel ding van een weerzinwekkend schouwspel dat op de tentoonstelling te Chicago is te zien geweest, nl. de „Zonnedans* gedanst poor twee jonge Roodhuiden, die zich met messen stukken vleeseh uit het lichaam sneden en dan opaten. Tien duizend men- schen, waaronder een groot aantal vrouwen, woonden het walgelijk schouwspel bij. Eenbrutale moord heeft te Remscheid plaat gehad. In een herberg aldaar worgden een koopman en een kleer maker, een bierbrouwer, wiens lijk zij, na het uitgeschud te hebben, door een ven ster op straat wierpen. De moordenaars werden juist bijtijds gevat. Toen voor een dag of twee een troep van 140 jonge stieren te Li- verpool naar een der dokken gedreven werd, sprong een der dieren bij hel over trekken van een brug in het water. Hij werd onmiddellijk gevolgd door 34 andere. Zij zwommeu daar eenigen tijd rond, totdat een der stieren naar een trap zwom en daarvan zeer verstandig gebruik maakte, om uit het water te komen11 andere kwamen langs denzelfden weg uit het water. De dertiende echter gleed uit en oordeelde hel toen beter hij de overi ge te blijven rondzwemmen. Ten slotte wierpen de drijvers, in booten gezeten, tou wen om de lichamen der dieren en trok ken ze daarmede naar den wal waar ze met een kraan [uit het water geheschen werden. Drie uren verliepen voor het red dingswerk voltooid was. Ontzettende straf. Hoein Tonkin echtbreuk wordt gestraft, daarom trent deelen couranten, die dezer dagen in Frankrijk werden aangebracht, het volgen de mede „Uit Hung-Yen wordt geschre ven, dat eenige dagen geleden eenige per sonen, die zich toevallig op den rechter- over van de Roode Rivier bevonden, een afschuwelijk schouwspel bijwoonden. In ra zende vaart dreef een vlot, uit bamboesriet en bananen-boomen vervaardigd, de rivier af. Op het vlot lagen twee naakte inboor lingen, een man en eene vrouw, wier han den en voeten doorboord waren door bam boezen pinnen en gekneveld waren. De mond der ongelukkigen was met een soort van hars dichtgeplakt en hun lippen wa ren met rood draad aan elkander genaaid. Bij Hung-Yen hieven de stumpers het hoofd op, om door teekena om hulp te smeeken. Men begreep ze, maar kon niet onmiddel lijk een vaartuig vinden en toen men er een bad, was 't reeds te laat, om de be klagenswaardige menschen bij te staan. Het vlot is vermoedelijk later op een klip te pletter geloopen. De inboorlingen zeiden, dat de twee niet anders konden geweest zijn dan men schen die echtbreuk hadden gepleegd, welke steeds op zoo wreede wijze "wordt gestraft. Om het lijden der ongelukkigen nog te vergrooten, stonden op het vlot tnssehen man en vrouw in, spijzen en dranken, maar zoo dat zij er niet bij konden komen en er niet eens aan raken. Terecht zijn Fransche bladen, die Tonkin verschijnen, verontwaardigd het feit dat onder Fransche heerschappij nog dergelijke barbaarschheden kunnen voorkomen. - In plaatsen waar geen gehouden, en waar men groene tafel zijn geld met fatsoen kan kwijt raken, troost ziuh de elegante jeugd met het „Oesterspel." Het is een zeer gemakkelijk spel, eu wie zich geen Monto Carlo kan permitteeren, moet het heusch maar eens met het Oesterspel beproeven, hij ten minste de middelen bezit om oesters te koopen. Zooveel spelers, zooveel oesters. Ieder speler legt zijn oester voor zich op de tafel, gaat er rustig bij zitten en wacht totdat het weekdier gaapt, dat wil zeggen, totdat het zijn schalen opent. De oester, die het eerst gaapt, is de over winnende, en haar gelukkige bezitter mag zich de inzetten van al de andere spelers toeëigenen. In de meeste gevallen gaapt de speler eerder dan de oester, fmaar hij krijgt daarvoor geen bijzondere belooning_ Onverwachte bekentenis- sen. De brand te Chicago op de tentoon stelling, moet naar thans gebleken is, wor den toegeschreven aan de kwaadwilligheid van een geheel complot ellendige scharken. John Dugan, die beschuldigd wordt van diefstal, heeft bekend, dat hij in vereeniging met 150 mindere beambten der Expositie eiken dag gestolen heeft van de waren, ge plaatst in het groot entrepot der Tentoon stelling en voornamelijk van de voedings middelen, hammen, wijn enz. De bende voerde 's avonds dat werkje uit. Op een gegeven oogenblik echter vernamen zij, dat een inspectie van het entrepot zou plaats hebben, en om nu hun wandaden te verbergen, staken zij den bod in brand. Intusschen hebben zij daardoor behalve hun die geweten,den dood van 20 spuitgasten op han geweten, die ia de vlammen om kwamen. Een weduwe te Luik, Malchair genaamd, had in haar dienst een dienst bode, die wegens oneenigheid, onlslagen werd. Bij het weggaan zeide zij tot haar meesteres„Ik ga me verdrinken, maar vooraf zal u een ongeluk overkomen, waar over ge uw geheele leven treuren zult." De weduwe, wetende dat het meisje in haar geestvermogen gekrenkt was, sloeg geen acht op deze bedreiging. Dinsdagmiddag om 2 unr bracht de dienstbode haar plan ten uitvoer. liet dochtertje van mevr. Malchair, drie jaar oud, «peelde op straat met een ander klein meisje, toen ds dienstbode op haar afkwam, haar makkertje wist te verwijde ren en daarna de kleine op haar arm nam en op een voorbijgaande tram stapte. Zij verliet de tram op het St. Lambertplein, doch daarna is elk spoor van haar ver dwenen. Men heeft bij haar ouders te Charleroi inlichtingen gevraagd, doch ook deze weten hoegenaamd niets. Men kan zich de droefheid van de arme moeder voorstellen, die sinds twee jaar weduwe is eu niets anders op de wereld bezat dan haar dochtertje. Een groote menigte staat dagelijks voor het huis steeds hopen de op een goede tijding Het kind is thans weer teruggebracht, dooeen spoorwegbe ambte. Om een neusbloeding te stillen, bewege men de kaken evenals bij het eten. Is de patiënt een kind, dan ste- ke men het een stuk papier in den mond en gelast het op te eten.Ia de ernstigste gevallen heeft dit eenvoudig middel baat gegeveu. In het Weentir Stadspark kou men onlangs getuigen zijn van een eigenaardig schouwspel. Eenige kinderen wierpen een aantal jonge musschen brood kruimels toe. Spoedig voegden zich ook eenden, duiven en zwanen bij deze groep. Een musch was bezig een groot stuk koek op te peuzelen, toen plotseling een eend de musch bij den kop pakte en begon hem in te slikken, ondanks de tegenweer die de zoo plotseling aangevallene met zijn vleugels bood. Een toeschouwer wilde de musch bevrijden doch kwam te laat daar de eend met zijn slachoffer onderdook en niet eerder boven kwam voordat de musch bood was. ioen at hij hem op. Dat een den van dierlijk en plantaardig voedsel le ven, is bekend, minder evenwel dat zij levende musschen naar binnen werken. De oppasser van het park verze kerde dat hij bijna dagelijks soortgelijke tafereeltjes zag. Over de kunst om honderd jaar te worden heeft een Fransch genees- heer dr. Javal, eenige vragen gericht tot al.e bekende honderd-jarigen. Hij ontving vijftig antwoorden eu de daarin gegeven voorschriften komen ongeveer op het vol gende neder Eenvoudigen overvloedig voed sel warme kleeding, geeu tabak, weinig of geen sterken drank verscheidene hon- derd-jarigen drinken echter wijn bij hunne maaltijden en ten slotte eeu punt, waar in allen overeenstemmen om honderd jaar te worden, moet men zorgvuldig alle ge in over Een dame vertelde op een gezellig partijtje, dat zij voor eerst ou genoegen met haar man had gehad eu een m oedsbeweging vermijdeu en zich nooit boos maken. Eer uwe overtuiging eng ij wordt geëerd.. Een soldaat vertelde iemand eens de vol gende geschiedens FeR jonge tamboer was in een der zalen van de kazerne opgeiomen, waar de sol daat sliep. Den eersten nacht, eer naar bed te gaan, knielde hij neder oni zijn gebed

Schager Courant | 1893 | | pagina 2