Burgerlijke Stand. PLAATSELIJK NIEUWS. Gemeente Schagen. Gem. Wiertnserwaard. Gcm. Heer Uugowaard. Gemeente Oudkarspel. Gemeente Winkel. Gemeente ZUpe. Gcm. Hïoord-Scharwoude- Gem. Sint-Maarten. Gem. Br. op E*angedUk. Gem. Uarin^carspcl. M arktberichten. 11.— de massief zilveren vaas nemende. „Maar, monsieur,* zeide Rachel,' het was de vaas, die ik bewonder de.' „Parfaitement. C est a vous aussiEn de beleefde gastheer bood haar de vaas er bij aan. Toen het diner was afgeloopen vro 'g zij haar vriend of hij haar in zijn rijtuig naar huis wilde lateD brengen, omdat zij bang was dat iemand haar de zilveren vaas zou ontstelen, als zij in een fiacre terugging. Daar stemde hij gereedelijk in toe, maar toen hij haar in het rijtuig hielp, verzocht hij vriendelijk „Gij zult mijn rijiuig immers wel terugzenden, mademoi- selle?" Een eigenaardige begra fenis, waarbij de overledene zelf, of althans zijne stem, in den phonograaf bewaard, den dienst leidde, is onlangs op een plaats je in den omtrek van New-York ge vierd. De overledene, een oudepredikant, Horn genaamd, had zelf vooruit in alle bijzon derheden zijne begrafenis geregeld, en men hield zich stipt ">n zijae voorschrif ten. Als inleiding zong de stem van Horn's vrouw kort vóór hem overleden een stichtelijk lied. Toen volgde de phonographische lijk rede van den doode, welke rede, niet als de meeste toespraken bij zulk eene gele genheid eene lofrede was, maar veeleer een boetedoening, eindigende met het gesnik van den redenaar. Daarna zongen de stemmen van den predikant en zijne vrouw weer een lied de aanwezigen waren uitgenoodigd mee te zingen, maar zij konden niet van aan doening. Ten slotte leidde de doode de liturgie en sprak hij den zegen uit. Dominé A. kwam bij een zij ner gemeenteleden, die goed zijn dagelijtrsch brood had, en vroeg om wat ondersteuning voor de zending. „De inwendige zending wel te verstaan", voegde dominé er bij, toen Spil zoo heette de man bij het hooren van bel woord „zending" groo- te oogen opzette. „Evenals ik daar al bij an dereu voor heb aangeklopt, kom ik ook hier vragen, of gij in de buur tniet wat helpen wilt om de onverschilligen een beetje op te wek ken. Je weet hoe uitgestrekt de gemeente is, en ik kan niet overal te gelijk zijn." „Och, dominé", antwoordde Spil, „Wat zal ik je daarvan «eggen? Het zou boter aan de galg gesmeerd zijn, denk ik. Yoor zulke dingen ben ik ook de man niet", Waarom niet, Spil? Ik dacht van wèl. Anders zou ik niet bij je zijn geko men. Je hebt heel goed je verstand, en ik meende dat je niet onverschillig voor gods dienst en goede zaken waart.' „Nu, ik zal er over denken, domi né!' zei Spil daarop. Maar zooals daarna spoedig bleek, alleen om zich van de zaak af te maken. Want al moest bij ook be kennen, dat hij wel de vermogens bezat, om wat nieuw leven onder de lni te breu- gen, hij zag te veel tegen de moeite op. Ook vreesde hij, dat hij door dezen ot ge nen er om zou worden uitgelachen. En zoo kwam er eenvoudig niets van de zaak. Iedereen. „Ik heb het altijd wel gedacht, dat het aan het licht zou komen en dan ook leelijk sfloopen met onze buurtjes, die van ons zoo weinig wil len weten," sprak vrouw Verbeek, die bij Hagen en diens vrouw op koffievisite was. „Zoo? Maar daar heb ik nog niets van gehoord,' antwoordde vrouw Hagen. „Wat is er toch aan het licht gekomen, waardoor het zoo leelijk afloopen zal?' „Och, hij zorgde er wel voor, zoo veel hij kon, dat zijn gangen verborgen bleven, en zij was slim genoeg, om niets te laten ontdekken." „Maar nu weten we nog niets,' zei Hagen. „Wat was er te verbergen en wat moest tr ontdekt worden - „Welt, antwoordde vrouw Verbeek, „een goed verstaander heeft maar een half woord noodig. Dat de ttesch en die andere ondeugd je weet welWijntje en Trijntje in het spel waren, zult ge toch wel vatten. Maar het is ontdekt, hoorEn nu zeggen ze, dat hij zijn be trekking kwijt is en dat zij ook kas ophoe pelen.' „En", vroeg Hagen, „boe weet je dat allemaal Wie zegt dat alles?" „Wel iedereen zegt het," was vrouw Verbeeks antwoord. „Wie is iedereen vroeg Hagen terstond. „Er zijn er genoeg, die het zeggen", antwoordde zij weer. „En tot die 't zeggen, behoort ook gij! Welnu, hebt ge voor dat zeggen de noodige bewijzen „Die zullen de anderen wel hebben." „En als nu iedereen zulk een ant woord geeft, dan hebben wij hier een fraai bewijs, hoe gemakkelijk het is, iemands goeden naam te bekladden en op zijn zedelijk gedrag een smet te werpen. Denk er aan, vrouw Verbeek. Iedereen kan den beste slecht maken.' A.H.v.d.H. (iV. Leven.) Menschen die niets om geld gaven. Vrijdag werd te Weenen aan een der gouvernements-kantcren een Oos- tenrijksch lot van het jaar 1864 aangebo den, met verzoek eens te willen nazien of er misschien een prijsje op was gevallen. Toen men 't lot onderzocht had of 't echt was en de trekkingslijsten werden doorzien, ontdekte de ambtenaar dat op dit lot reeds twintig jaar geleden de hoofdprijs van honderd—zestig—duizend gulden was gevalleD, zonder dat dit kapitaal ooit was opgevraagd. De aanbieder van het lot vertelde daar- te onwaarheid gesproken. Is het kind op, dat het lot niet avn hem maar aaneen 'slordig of onoplettendja dat komt, om ander toebehoordehij zou den wettigen eigenaar dadelijk het mooie fortuintje gaan vertellen. Klaarblijkelijk heeft men't num mer van het lot gedurende twinlig jaren t iet op de trekkingslijsten nagegaan. Dit een pvar jaren eerst eens de proef te men of het in onze gemeente niet met ne- 3 dat het zoo'n sterk ontwikkeld eergevoel B. en W. voor, de oude gele spuit niet te her- heeft. Arme onderwijzer, maar nog veel stellen. Dan kan na een gunstigen proef- meerarme apenkinderen! lijd, indien de gemeente-finantiën het toe- Het is niets anders dan A f g o d e r ij De ouders aanbidden zich zeiven dat het zoo erg vlug is, weet u Is het lui och, het is nog zoo jong en ook in 't geheel niet sterkhet most vooral niet te zeer aangezet worden, dat zal la- I ter wel terecht komen f Is het een drift- komt den eigenaar duur genoeg te staan kop, een ruziemaker och dat komt, om- spuiten gered zou kunnen worden, stelden want hij heeft aan rente een som gelds ver- loren evengroot als de waarde van het lot. Hier zal bij zich echter wel o/er troosten want hij krijgt toch nog altij 1 honderd zestig- duiz-nd gulden in het handje en dit is een som, die iemind gemakkelijk over zijn verdriet kan heenzetlen. Merkwaardig incident. Zondagavond bevonden zich prins Hein- rich van Pruisen, die uit Italië naar Ber lijn terugkeerde, en grootvorst Alexis van Rusland, die zich Daar de badplaats Kreuz- nach begaf toevallig tezelfder tijd in het spoorwegstation Frankfort a./J. Main. De beide prinsen soupeerden ieder afzonder lijk en hebben geen woord met elkander gewisseld. Kinderopvoeding-. In de Limb. Koerier lazen wij over bovenstaand punt een opstel, het welk wij ten zeerste aan de aandacht van de belangstellende Lezers voorleggen. „Men zegt wel eens," zoo merkt de schrijver op, „dat de apen hunne jongen zéé lief hebben, dat ze die soms dooddruk ken Arme apenkindertjesTe stikken ten- Het is uwe schuld, dat uw telg bezwijkt J wen bewoner der enderwijzerswouing, dan ke nieuwe spuit van f480 f 750 kos- rdat de heer R. den weg heeft gewezen, ten, al naar de grootte. Daar het College die in droge voorjaren en zomers door van Brandmeesters, in aansluiting op het onze veehouders bewandeld dient te wor- mdertijd door den heer P. Buis Jz. gege- den. Voor groote landgebrnikers ton de ven denkbeeld, genegen waren, gedurende aanschaffing van een locomobiel overwe- aanschaffing van een ging verdienen. laten nog altijd de oude roode spuit ver vangen worden door eene nieuwe. De heer P. Buis Jz. stelde nog voor B. en W. bovendien te machtigeu, de oude gele spuit zoo goed mogelijk te verkoopen, en niet weder hierheen te doen vervoeren. Met algemeene stemmen werd ingevolge voorstel van den heer in hun kroost. En toch hoe slecht, hoe bitter slecht zorgen ze jnist door het vertroetelen hunner lievelingen voor hunne toekomst. Eenmaal komt ouverbiddellijk de tijd, dat de kuikentjes van onder de vleugels der advies B. en W. en klokhen de wereld in moeten. Arme troetel- Buis besloten. poppen! Het leven ge-'ft nitts zonder wor- Door den heer Kloeke was verzocht aan steling en strijd Het zal de wetkelingen B. W. dat de gemeente zou overnemen de aaugrijpeu met ijzeren hand De wereld vliegenhorretjcs, welke hij in der tijd heeft zal met hunne gebreken en met hunne laten maken. De gemeente zou ze dan het deugden juist andersom handelen als va- nieuwe Hoofd der school weder kunnen over- der en moederdoen. De heer Kloeke was bererd die hor- Hoe diep ongelukkig gevoelt zoo'n ver- retjes voor f 7.52 aan de gemeente over troeteld wezen zich, nu het op eigen bee- te doen. die s&npap zijn, in plaats van vleesch Met algemeene stemmen werd op dit aan bod afwijzend beschikt, daar de raad zich plaatst op het neutraal standpunt van ver- nen, en been, moet stian Dat is ute schuld, afgo dendienaars! die uw kind niet hebt leeren strij den, die uw kind niet hebt voorbereid en ge- huurder tegenover huurder. Wil de heer schiktgemaakttotdenkampvoorzijn bestaan! Kloeke die horretjes overdoen aan den nieu- gevolge van ouderlijke liefde Als ze men- schentaal konden spreken, zoo zouden ze zeker wel stervend uitroepen men kan van het goede te veel hebben Wat ze nu zeggen weten wij niet, daar de menschen nog niet genoeg op de apentaal gestudeerd hebbeD, om die te verstaan Maar wel heb ben we een uitdiukking in onze taal, die betrekking heeft op die domme liefde der apen. We spreken immers van apenliefde, als we daarmee bedoelen de liefde, die sommige meuschen-ouders hunne spruiten toedragen, menschen, die door hunne ge dragingen tegenover hunne telgen zich vrij wel even dwaas aanstellen als de apen-ou- ders. Het echt dierlijke in die hartstoch telijke ouderliefde spreekt zich uit in den uitriep: „mijn lieveling, ik zou je wel van liefde kunnen opeten Treurig is het, dat sommige ouders uit ellendig égoïsme hunne kinderen verwaar- loozen. Geen strat dunkt ons te zwaar voor hen, die door luiheid, zelfzucht of nog erger de oorzaak zijn van den dood of de ziekte hunner onschuldige kinderen. Maar treurig is het eveuzeer, als de ouders in het opvoeden der panden, hun door God geschonken, niet met hun verstand, maar met hun hartstocht te werk te gaan. Hoe misselijk is niet het schouwspel van hem of haar, die, 't zij in de kwaliteit van vader, moeder, grootvader, grootmoeder, oom of tante, niet beter meent te kunnen doen, dan aan alle luimen van het ter opvoeding toevertrouwde kind te voldoen: die dus vau zoo'n kind hun afgod maken, die weldra eeu duiveltje zal blijken te zijn. Ieder meent maar, dat hij de bekwaamheid b-ezit om een kind „groot te brengen". Ja zeker, t oeden voeren soms) gaat nog wel; maar opvoeden, dat's wat aoders. Dat begiut al heel spoedig, als het kindje pas in de wieg ligt. Bij het geringste geluid dat het wurm geeft, welk een drukte van de zijde gommiger moeders of pleegmoeders!'t Is of de lieele wereld op zijn eind loopt als de jonge spruit buikpijutje" heeft. Eu dan dat tandjes krijgen: niets ge- wichtigers bestaat er op aarde, en uit pu re bezorgdheid loopen die moeders in hun ne apenliefde gansche nachten met hun af- godje in de armen op en neer, om het dan weer neer te leggeo en dan weer bij het minste kikje uit het wiegje te halen. En koud water! O foei,neen!/7«« lieveling is daar voor veel teteDger van constistutie. En zoo wordt vau de prilste jeugd af het schaap je vertroeteld, verwekelijkt, bedorven: arm klein aapje! Het schreeuwen en dwingen, het bevelen der omgeving 't is verbazend, hoe spoedig zoo'n kind dat aanleert. Als 't dra een onhebbelijk, driftig, zenuwachtig kind is Och ja, dat komt omdat het zoo'n teer gestellelje heeft. Ook later als de on hebbelijkheden met het kind zelf blijken aangegroeid te zijn men ziet de gebre ken niet, omdat men ze niet wil zien. Alle ondeugden, die het vertroetelde kind blijkt te bezitten, worden vergoelijkt, of zelfs voor deugdeu uitgemaakt. Leugen achtigheid wordt slimheid genoemd, kop pigheidsterke wilskracht. Geraeene stre ken worden geniaal geheeten. Onbeschei denheid heet vrijmoedigheid, enz. Voorde gebreken hebben die „opvoeders' verklein glazen voor de goede eigenschappen sterk vergrootende vergrootglazen. Als de ouders maar zon oplettend en behoedzaam waren voor het geestelijk welzijn hunner sprui ten, als bij het lichamelijk vooral van vele teerhartige moeders ware dat te wen- schen. Elk tochtje, elke verhitting, elke nadeelige spijs wordt zorgvuldig geweerd! Als het troetelkindje over hoofd- of buik pijn klaagt, hoe bezorgd snelt men niet maar den dokter! Bij zijne komst verlangt men, dat hij den toestand van den zieke als zeer ernstig behandele en wee de ge neesheer, die dit en bagatelle durft doen Maar bij de zielsgebreken is dat juist anders om. Wee den onderwijzer b.v., die het waagt den pa of de ma van het bedorven schatje ernstig te wijzen op het een of ander gebrek hij heeft veel kans hel voor altijd te verkerven, en bovendien loopt hij gevaar, dat de school of de an dere kinderen, of bij zelf de schuld krijgt van het ontstane gebrek. Als het kind liegt welnu, dan heeft het dit van anderen geleerd, of ook, het heelt alleen uit vrees voor straf of uitvalsche schsam- en een ongelukkig, door en door treurig is dat geheel een particuliere zaak tus- bestaan vindt, zich zelf en anderen tot last. scben den heer Kloeke en zijn opvolger. De fabelleer vertelt, dat Thetis haren Met betrekking tot het te geven Ilerha- zood, om hem onkwetsbaar te maken, in Hngsonderwijs werd besloten volgens voor- het water van den Styx dompelde. Dat is stel van den heer P. Buis Jz. zulks niet eene schoone allegorie. Doch de moeders te doen plaats hebbeD, indien zich niet ten van onzen tijd doen menigmaal, helaas, minste 15 leerlingen daarvoor aanmelden. juist het tegenovergestelde: zij dompelen hare kinderen dagelijks in het lauwe ontzenuwende bad der verwijfdheid en makert ze zoo gevoelig voor het lijden zij openen hnn de poriën voor kwalen van allerlei aard en de arme -kin deren worden er onvermijdelijk het slacht offer van. Hoe zwakker 't lichaam is, hoe meer het beveelt; hoe sterker het is, hoe meer het gehoorzaamt. De zinnelijke driften huizen bij voorkeur in verwee- kelijkte lichamen. Vaders en moedersIs tl hel oogen- blik bekend, waarop gij van uwe lievelin gen moet scheiden Och, bereid u toch Bij de nu volgende rondvraag informeert de heer C. A. Hoogschagen in hoeverre men reeds is gevorderd met een voordracht van onderwijzers, ter voorziening in de vacature Koster. De heer Hazeu deelt nu mede dat naar aanleiding van de geplaatste oproeping B. en W, een onderwijzer hebben laten over komen, doch na kennismaking besloten niet tot benoeming over te gaan, en met een nieuwe oproeping te wachten tot het nieu we Hoofd der school zou zijn benoemd. Met het oog daarop had de heer W. Kloeketoen nog Hoofd der school alhier, de indeeling der lessen zoo geregeld, dat ieder der onderwijzers nu zijn werk heeft en de ontbrekende onderwijzer zeer goed gemist kan worden. De heer Hoogschagen meende dat het beter was voor den gang van het onder wijs, toch wel een nieuwe oproeping te geen bitter zelfverwijt. Bedenk toch, hoe diep ongelukkig een kind zich moet gevoelen, dat, als het zij ne ouders mist door zijne omgeving niet wordt bemind, maar met des te grooter gestrengheid, of zelfs hardheid behandeld wordt, naarmate het vroeger te meer werd plaatsen, want we missen niet alleen een vertroeteld. j onderwijzer maar ook een Hoofd der school. Voedt uwt kinderen zéé op, dat het De heer v. d. Maaien gelooft dat, nu de geen te zware taak voor anderen moet zijn regeling gelijk die thans is, is ingsvoerd, uw werk, als God het wil, voort te zeiten. het benoemen van dien onderwrjzer juist Voedt uwe lievelingen zéé op, dat ze stoornis in den gang van het onderwijs zou ook ds lievelingen van anderen zullen brengen. Nu zou men niet weten in wel zijn Behoedt uwe dierbare panden voor de ellendige gevolgen der kindervergodi ng! SCHAGEN 6 Sept. 1893. Benoemd tot onderwijzer aan de R. C. Parochie school voor Lager Onderwijs te dezer plaatse, de heer J. J. van der Meulen te Zutfeu. Verslag der Vergadering van den Raad der gemeente Schagen, gehouden Dinsdag 5 September 1893 des morgens 10 ure. Na opening der vergadering werd over gegaan tot installatie dtr herbenoemde raads leden, de heeren: C. Asjes en Jb. Hopman en het nieuw benoemde raadslid, de heer C. A. Hoogschagenwelke heeren in han den van den waarn. voorz., den heer IV. A. Hazeude vereischte eeden aflegden. Het herbenoemde raadslid, de heer TV. Roggeveen Gz., was wegens redenen niet ter vergadering, en ztl deze geïnstalleerd worden in eene volgende vergadering, te gelijk met het nieuw gekozen raads lid, den heer 0. Bijposl Rz., wiens geloofs- briev en werden onderzocht en tot wiens toe lating met algemeene stemmen werd beslo ten. Nadat nu de geïustalleerde heeren had den zitting genomen, werden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Nog werd medegedeeld dat van het nieuw benoemde lid der schoolcommissie, J. Win kel, bericht was ontvangen, dat door hem deze benoeming werd aangenomen. Tot Wethouder werd nu met 8 van de 9 (eene blanco) stemmen de heer Jb Hop man herkozen. Eveneen-s werd de heer Jb. Hopman herkozen tot Ambtenaar van den Burger lijken Stand, voor welke herbenoeming de heer Hopman evenwel bedankte. Overgegaan tot vrije stemming, verkregen de heeren: W. Roggeveen Ge. 4, P. Buis 2, J. v. d. Maaten 2 en C. Asjes 1 stem. De verdere stemming werd na met het oog op het feit, dat de heer W. Roggeveenals momenteel nog geen raadslid, niet verkiesbaar was, verdaagd tot een volgende zitting. Tot leden van het Rietb osch wer den nu Aerkozen, de heer C. Asjes en ge kozen, voor de vacature Kooy, de heer D. Smitdie beiden hunne benoeming aan vaardden. Nu kwam de voortzetting der brand spuit-kwestie aan de orde. B. en W. hadden ten dien op zichte met het college van Brandmeesters geconfereerd. ke klasse men dien nieuwen functionaris zou moeten plaatsen. De heer Jb. Hopman meent dat de laag ste klasse, omdat die eene dubbele is, zeer goed zou kunnen gesplitst worden. Doch er is iets anders en wel dit: er is sprake van, deze vacature geheel te laten vervallen en niet weder te doen vervullen, maar het hoofd der school in zijn plaats onder wijs te doen geven. Hierna ging de raad in Comité. Bij her opening niets meer ter behandeling zich voordoende, werd de vergadering gesloten. Zondagmiddag waren we getnige van een straattooneeltje, dat eigen aardig het vruohtenjaar 1893 teekende. „Lekkere pruimentwintig om eeD dubbeltje uitzoekeu maarvan die lekkere, lekkire gele „Wou je er dertig, zeg je Nou voor uil dan maar! Jij veertig? Op moeten ze, veertig om een dubbeltje!" „Nou, wie moet'r nou nog veertig voor een dubbeltje Niet een „Vijf-en-twintig dan voor vijf centen?' Ook niet dertig dan „Nou, hoeveel wou j'er dan voor je 5 schrabbers Zegt 't maarKom 'k er niet af, meen je? „Nou d'er gaan ze dan," en onder een „Goddank „op benne ze", ging de heele mand vol de sloot in Vermeldden wij voor een i- ge weken, dat de heer D. Rezelman op de NES alhier, door een verplaatsbaar molentje zijn weiland bemr.alde, thans waren we in de gelegenheid na te gaan, welke resultaten deze kunstmatige besproeiing heeft gehad. Het lager gelegen land aan de Lasschoten prijkt thans met eene flinke snede gras, waariu boom zit die 't zij als hooi of wei gekuild, eene belangrij ke tegemoetkoming zal leveren. Neemt meD in aanmerking, dat het vee eerst weken op dit land liep, en er voldoende melk lever de, dan zijn de uitkomsten zeker zeer be langwekkend. Eigenaardig merkten wij op dat akkers of gedeelten vau akkers die wegens hnnne ligging niet bereikt konden worden, hetzelfde kale gezicht opleverden, als het land aan de overzij van den weg. Het hooger gelegen land aan het Spaau- sche stuk, mocht zich niet in genoemde weelde verheugenvolgens den heer R. werd dit land echter ook nog maar slechts weinige dagen bewaterd en was hij over tuigd, dat de gevolgen op dit beter land, nog rijker zouden geweest zijn, had hij slechts tijdig tot de besproeiïug kunnen overgaan. Volgens zijne meening had hij door de bemaling sedert Juni een voordeel van ongeveer SOOgld, hetwelk zeker welflOOO Ingeschreven van 2 5 September 1893. Geboren, Ondertrouwd Geene. Getrouwd; Gerrit Metselaar en Aaltje Bakker. OverledenGeene. Ingeschreven van 1—31 Aug. 1893. GeborenJan, z. v. Jan Koofj en Trijntje Wit. Hendrik, z. v. Johannes Nicolaas Ko ning en Neeltje Voorthuijsen, Ondertrouwd en Getrouwd Geene. OverledenSimon Haverkorn. z. v. Dirk Haverkorn en van Grietje Kossen. Levenloos aangegeven kind van Jan Slikker en Pieter- tje Keuris. Ingeschreven van 1 81 Auguitui 1898. GeborenCatharina Magdaleua, d. v. Pieter Otje» en Trijntje Gelder. Dirk, z. v. Cornelis Goed eu Dieuwertje Pauw. Adriaan, z. v. Arie Pannekeet en Neeltje Rood. Claaina Maria, d. v. Cornelis Bos en Jobanua Marianna de Groot. Trijntje, d. v. Simon Hittema en Trijntje Butter. Jansje, d. v. Jan Laan en Engeltje. Heertjes. GetrouwdSimon Hendrik Anton Begemann en Aimée Elisa Maria Henriette Torchiana. OverledenCornelis Helder, echtg. van Dieuwertje Beek, 32 jr. Hermanus Johannes Poel, echtg. van Grietje Boots. Ingeschreven van 1 81 Augustus 1893. Geboren: Grietje d. v. Matthijs Bootjes en Aagtje Mulder. Elisabet Maria, d. v. Cornelis Kaag en Maar- tje Oudejans: Catharina, d, r. Dirk Nap en Grietje Noordwest. Gehuwd en Overleden: Geene. Ingeschreven van 1 31 Augustus 1898, Geboren: 5 Aug. Trijntje d. v. Pieter Bommer en Maartje Jes. 5 dito, Jannetje, d v. Louris Bas en Diewertje Leijen. 6 djto. Trijntje d. v. Tjade Koele- meij en Antje Druif, 10 dito. Guurtje, d. v. Jan Bijl en Wilhelmina Mol. Ondertrouwd en Gehuwd: Gerrit de Leeuw, weduw naar van Trijntje Maat eerder van Dieuwertje de Graaf 53 jr. en Neeltje Dekker jd. 25 j. - Overleden: 10 dito. Lena van Rijswijk; 14 md, d.v. Dirk Jan van Rijswijk en Guurtje Breed, Ingeschreven van 25 Aug. 1 Sept. 1893. GeborenAagje, d. v. IJsbrand Weü en Catharina Deutekom. Gerrit, z. v. Arie Brak en Aagje Kater. OndertrouwdGeene. GetrouwdArie de Leeuwj m. Timmerman 26 jr. te Petten en Geertruida Hillegonds, jd. zonder beroep, 26 jr. te ZiJpe. Overleden: Tamis Rampen, 2jr. 8md. z. v. Pieter en Geertje Delver. Aaltje Ram pen, 24 jr. wed. v. Jacob Brak Jnz. Cornelis Rens, 19 jr. z. v. Arie en Trijntje Broek huizen. Ingeschreven van 1 31 Aug. 1893. Geboren1 Aug. George Jacobus, x. v, G. Kerstholten C. M. A. Wellerdieck.13 Aug. Grietje, d. v. G. Berten Kz. en J. Goet. 23 Aug. Bregtje, d.v. C. Kleijer en G.Prenger. Ondertrouwd: 4 Aug, en Getrouwd: 17 Aug. Pieter Jonker weduwnaar van Maartje Schoon 62 en Aafje Rood jd. 32 jr. beiden alhier. Overleden: Geene. Ingeschreven van 1 31 Aug. 1893. Geboren10 Aug. Jan, z. v. Dirk Appel en Antje Asjes. 12 dito. Grietje, d. v.Klaa3 Klijbroek en Neeltje Kraakman. Ondertrouwden GehuwdGeene. Overleden: 1 Aug. Guurtje Stammes oud 34 jaren echtgenoote van Cornelis Peetoom. 4 dito, Arie Jonker oud 38 jaren, echtge noote van Maartje Groenewoud 11 dito Cor- nelia Filmer oud 7 jaren, d.v. Jan, en van Maartje Faber. Ingeschreven van 1 31 Aug. 1893. Bevallen: G. Balder, geb. v. d. Veen Z, Tr. v. der Molen, geb. Bak Z. G. Blokker, geb. v. der Linden v: Sprankhuizen D. Ondertrouwd en GehuwdGeene. OverledenCorn. Nooy 1 mnd. Ingeschreven van 1—31 Aug. 1893. Geboren: 9 Aug. Trijntje, d. v. Pieter Roos zendaalen Aagje Heessing. 11 dito. Maria, d. v. Klaas Bakkum en Antje Komen 15 di to. Theodorus, z. v. Hendrikus Buter en Elizabeth Beemsterboer. 20 dito. Johannes Petrus, z. v. Jan Pronk en Maria Mul. 30 di to. Jan, z. v. Jan Tamis en Guurtje Schil der. Ondertrouwd: 25 dito. Cornelis Molenaar jm. oud 29 jr. te Haringcarspei, onlangs te Oudkarspel en Dieuwertje Korver jd. oud 26 jr. te Heer-Hugowaard. Gehuwd: Geene. Overleden: 9 Aug. Louris Levendig oud91 jr. weduwnaar van Jantje Berkhouwer. B. en W. adviseerden dat bij nader had bedragen, zoo hij met deze besproeiing ondeizoek was gebleken, dat de radicale in April was begonnen. Mocht bet gehalte reconstruclie der oude gele spuit f 310 zou moeten kosten. Daarentegen zou een flin- van 't land een ander jaar blijken niet achteruitgegaan te zijn, dan gelooven wij Hoorn, 2 Sept, 1893. Aangevoerd. t H. L. Rogge 7 Tarwe 9 Garst 14 Haver "WïtteErwten Groene dito Grauwe dito Vale dito Bruine boonen Geeleboonen 5.50 6.25 4.— 3.-- 9.— 10.- 12.— 6.75 a 9.25 a a 6.— 7.50 5.- 3.75 12.— 16.— 14 10.— Witteboonen 9 a Paardenb. 9 5.25 a 6.— Karweizaad 9 16.50 a Mosterdzaad 9 21.50 a 15 Paarden 9 70.— a 140.— Koeien 9 a 3 Kalveren 9 8. a 16.— 99 Schapen 9 10.— a 20.— Lammeren 9 a 20 Varkens 9 12.— a 26.- Zeugen 9 a 43 Biggen 9 6.— a 10.— Kip-Eieren per 100 9 3.75 a 1900 koppen boter 55 a 60 cents per kop Al li m a ar 2 Sept. 1893. Aangevoerd: Paarden f a 21 Koeien 140.— a 210.- Eiel a vette Kalveren a 18 nucht. dit# 5.— -

Schager Courant | 1893 | | pagina 3