Uit en voor de Pers. scherp van een sabel. Cholera. Gemengd Nieuws. De Lichtzijde. Het woord .stemvee" dat de heer Rutgers te kwader ure op de lippen genomen heeft,heeft al heel wat kwaad bloed gezet. De Klok heeft thans echter een troostgrond ondekt voor de geïrriteerde gemoederen. Tot dusver werd in de troonrede slechts gesproken over den toestand van den reestapel, terwijl aan den toestand van den armen men- schenstapel niet de minste aandacht werd geschonken. Daarin meent De Klok dat thans verandering zal moeten komen, nu een gedeelte van het volk ook tot den veestapel wordt gerekend! De Amst.^ Ja, het succes van den avond ware volkomen geweest wanneer de heer Soltzer niet zoo herhaald Kolhorn met zekere gelegenheden te Amsterdam ver ward had en vaak uitdrukkingen bezig de die maar juist den toets der wel- voegelijkheid konden doorstaan. Ook duurde de voorstelling veel te lang, want om van acht uur tot kwart voor eeuen aan zijn plaats gebonden te blijven, zon- wordt, dat men in bijna alle landen van Europa aan een zeer belangrijk keer punt is gekomen iu het parlementaire stelsel, een omstandigheid die bij de kies rechtbeweging hier te lande nog te zeer uit het oog wordt verloren. Troegcr werd het als de voornaamste taak vau het Parlement beschouwd, de rechten en vrijheden der natie bij en te- dat met zulk een aandoenlijk vriendelijk gezicht, dat ik terstond begreep, hoe de be roemde Saksische beleefdheid en Gemiitb- lichkeit toch niet altoos enkel uiterlijk was. Door deze beminnelijke voorzorg kwam ik, na een slecht dongebrachten nacht, weer in eene aangename stemming, zooals het ontmoeten van goede aneDSchen die opwekt. Ik greep daarom naar mijn genover de overheid te verdedigen. Toen sigarenkoker en presenteerde hem i in mijn kwam het er dus niet zoo zeer op aan der pauze, wordt, al is de avond nog wie de „nationale advokateu koos, als ze zoo mooi, voor iedereen een straf, en maar bekwaam genoeg waren om dere dat mag noch de bedoeling noch het re- geering zoo noodig op de vingers te tikken. sultaat zijn. "Woensdag had de jaarlijksche kolf- wedütrijd plaats waaraan dertig perso nen, meest leden van den Kolfbond Hollandseh Noorderkwartier", deel na men. Ongemeen schoon weder heeft veel bijgedragen om deze kermis tot een der genoegelijkste te maken, die er in jaren geweest zijn. De heer/. P. Grootm u z i e k- onderwijzer te PURMEREND, is be noemd tot eerelid 7an de Academie van Kunsten en Werenschappen en Letteren te la Louvière in Henegouwen (België) Zooals blijkt uit de mede- deeling van den burgemeester van ROT TERDAM, zijn in de verloopen 24 uren 2 nieuwe lijders aan Cholera asiatica aan gegeven. Eén sterfgeval kwam voor. In het geheel hebben zich nu, van het ontstaan der ziekte op 31 Augustus af 30 gevallen van cholera voorgedaan, waarvan 18 met doodeljjken afloop ter wijl 1 lijder hersteld is en II lijders in behandeling blijven. Te OUWERSCHIE heeft zich een geval van cholera asiahca met doo- delijken afloop voorgedaan bij eene ge huwde vrouw. Op last van den burgemeester van KRALINGEN zijn al de goederen, waar mede de choloralijder Stam in aanraking was gekomen, onteigend en vernietigd, terwijl de woning is ontsmet. De zich in de woning bevindende personen zjjn gedurende 5 dagen onder quarantaine gesteld. Aan boord van het schip Anna liggende op stroom vóór DURGERDAM, brak gisterenmorgen cholera asiatica uit. Dr. Faber van Nieuwendam verleende geneeskumiige hulp. De patiënt overleed vroeg in den namiddag. In de verloopen 2 maal 24 uren is te LEERDAM 1 geval van cholera met doodelijken afloop aangegeven. Do cholerahjder aan boord van het te VREESWIJK in de Lek liggend schip is hersteld. Uit DEVENTER meldt men De woning van den scheepsloods J. Bert, die aan Aziatische cholera is over leden, heeft men van gemeentewege ge desinfecteerd en gereinigd de vrouw en hare 3 kinderen, «elke tijdelijk in een daarvoor ingericht gebouw der gemeen te waren gehuisvest, hebben gisteren weder hunne woning betrokken. Evenhuis, welke ook lijdende was aan cholera asiatica, is in zooverre hersteld, dat met het ontsmetten van het sehip een begin kan worden gemaaktde vrouw en hare kinderen worden nu t^delijk in het gebouw aan den Proeftuin gehuisvest. Er hebben zich hier geen meerdere ge vallen voorgedaan, zoodat men mag aan nemen, dat Deventer op 't oogenblik van deze gevreesde ziekte bevrijd is. Te AVEREEST heeft zich een ge val van cholera notras voorgedaan bij een 19-jarigen arbeidersjongen. Dit geval heeft zich voorgedaan aan de Langewijk een bevolkt deel der gemeente, doch op een uur afstand van de Balkbrug. Naar men zegt heeft ook deze lijder zich in de laatste dagen schuldig gemaakt aan overmatig gebruik o. a. van onrijp ooft. Nieuwe cholerine-gevallen zijn in de laatsten tijd te Balkbrug niet meer voor gekomen. De gemeenteraad van TERNEU- ZEN besloot met algemeene stemmen dit jaar geen kermis te houden. Sedert Vrijdag zijn aldaar 3 gevallen van cholera asiatica bij gekomen met doo delijken afloop. Twee lijders liggen nog zeer bedenkelijk. in bewe- Maar langzamerhand kwam er in den boezem des volks een tegenstelling, zich grondende op meerdere of mindere tevre denheid met den bestaanden toestand. Toen kwam er een keerpunt; de natie ver deelde zich in conservatieven en libera len en zoo verdeelden ook de afgevaar digden zich in twee partijen, wier strijd langzamerhand ontaardde in een worste ling om de macht. Hierdoor kreeg de quaestie van het kiesrecht op eenmaal een andere beteekenis, want iedere partij vroeg zich nu af hoe zij zich door het kiesrecht het overwicht over de tegen partij kon verzekeren. Dit is dan ook het eenig motief waaruit in en sedert 1848 de aandrang naar kiesrechtuitbrei- j ding voortkwam. Maar juist deze wanverhouding bracht ons tot een tweede keerpunt, tot een te- genstelling tusschen tolk en verlegenwoor- plaatsje. diging want dat sollen, dat stoeien, dat „Wanneer gaat de volgende trein, schermutselen van cêteri# tegen coterie om in de macht te komen, wekte den weerzin van de natie, die telkens weer ontdekte dat het lust ora voor haar als natie op tekomen, bij haar representan ten geheel was ondergegaan in een stre ven om beurtelings den baas te spelen. Vandaar dat allengs bj de stembus gansch andere belangen en ook andere groepen naast de twee heerschende par tijen aan het woord kwamen, die de ver tegenwoordiging en de overheid er aan herinnerden, dat het parlementaire stelsel weest; maar eenmaaal is het verkeerd ge- voorraad. Maar hij bedankte. - .Scheen Dauk, kuder Herr, maar met het rooken is het voor mij gedaan want sïhn 8e, de borstja aat is na eenmaal zoo." Zijne stem kloek heesch, en ook zijn verder uitzicht bewees, dat het eea en an der bij hem niet meer zoo geheel in orde was. Het rechter been scheen er verkeer., ingezet te zijn, en de eene arm hing slap Vroeger, ja, tien stok per dag had i* gerookt, als ik ze haddas heeszit ik had ze niet, maar sedert ook daaren boven nn ja, zooals zoo komen ken.* „Iloe is het dan gekomen .Ja wees der Deibei, hoe het precies toegegaan is, dat weet ik nog niet. Maar, nu jaentschuldigen Sedaar komt hij." Eb daarbij zette hij de klok ,,Nu moet het er ook op los, daar is hier nu wat drukte, anders viudt u geen vrager onderzoekend aan en antwoordt ein delijk .Hm, wie jij bent? Kennen doe ik je niet .Ik ben de hertog van Coburg," hameemt de hertog kalm. De spottende trok op het gezicht vau den jongen man verdwijnt, de wenkbrauwen gaan de hoogte in en met een gezicht, waarop j ecu avond iu den nazomer duidelijk te lezen staat ophoereel hij de 18' bevond zich de joodsche koopman stoffelijke waarde van den hertog schat, t i £erwjj| },;j hertog Ernst op den schouder Klopty Kijkt, kijk, dat van .Over drie kwntier." „Een glas bier kan je toch wel drinken? „Nu ja, dat sal nog wel gaan.» Ik sloeg den trein over, en zat, nadat bij het station verlaten had met den por tier bij een glas Pilsener. „Dus een ongeluk gehad?' vroeg ik. .Schrikkelijk," vond hij, Portier ben ik namelijk pas sedert twee jaar. Vroeger was ik koppelaar bij het rangeeren aan het goe derenstation. Een moeielijk werk, weess Kneppchen. Vijftien jaar ben ik daarbij ge er was om de natie en niet ton bate van eenige coterie. De Standaard ziet hierin een vooruit gang, mist men lette op tweërlei. Eer stens moet elk groep die aan 't woord komt, zorgen hare wortelen zoo breed mogelijk in den boezem der natie uit te slaan. En in de tweede plaats moet, nu er zooveel meeningen tegenover elkan der staan, de vraag meer op den voor grond komen Wal is de wensch der natie. Gevolg hiervan is, dat het overwicht der Kamerleden daalt, en hun beteeke nis almeer bepaald wordt door den maat staf die uitwijst, in hoeverre, met welke warmte en met wat toewijding van krachten en talenten, elk hunner waar lijk als volks vertegenwoordiger optrad. loopeD; en het was nog een waar geluk, dat me maar drie ribben en de eene arm en het eene been gekraakt zijn. Wat had anders mijn arm oudje met de vijf wurm pjes moeten beginnen?" „KoraeD er dikwijls ongelukkeu voor bij het koppelen?" .Ach Herrje, 't is ook geen wonder. Keerpunt in het par lementaire stelsel. De Stan daard bevat een aitikel waarin betoogd Om een man te vinden moet men hebben i Meer gezond verstand en minder geest, meer nattige bezigheden en minder mu ziek, meer zin voor 't huishouden en min der lust voor romans, meer tijd voor het degelijke en minder voor het- toilet, meer geduld voor anderen en minder met zich- zelve, meer eenvoud en minder luxe, meer openhartigheid en minder gemaaktheid. Wanneer de meisjes naar die raadge vingen luisterden, dan zal het aantal celi batairs verminderen. (Amst. Ct.) De pretensies van een te- nor. De directie van het Teatro Reale van Madrid wilde voor het a.s. seizoen Tamagno engageeren, maar zij moest daar van afzien, want Tamagno vroeg 2000 trs. voor reiskosten, en 6000 fis per voor stelling, belailbaar in goud drie uren vóór het opgaan van het gordijn. Verder stel de hij als voorwaarden, dat hij alleen zou behoeven op te treden in La Profète en in La Forza del deslino en dat hij door de Koningin en het Koninkje zou worden ontvangen Een jong dienstmeisjevan een muziekinstrumentenmaker te Black- bnrn, is plotseling in het bezit gekomen van een fortuin van 93,000 pd.~st. Het meitje dat 3 maanden geleden daar in dienst trad, heeft een zeer goede opvoe ding genoten. Men zegt dat haar vader kolonel der lijfwacht was. De jonge dame wil haren dienst niet verlaten voordat hare meesteres zich van een andere dienst meid voorzien heeft. Een zeldzaam voorbeeld van onvermoeibare reislast heeft wel de eeu-en-tachtig jarige hertogin van Cleve- land, die, naar Figaro meedeelde, in het begin vau October naar Zuid-Afrika ver trekt. De hertogin wenscht voor haar dood het eenige deel der aarde te zien dat zij op haar r-izen nog niet heeft ne' zocht. Tusschen de Buffers. (3 aar het Duitsch.) Ik stond op het perron en wachtte op den trein naar Schandau. Daar tikte mij iemand zacht op den schouder. „Hee- ren, Se, mein kudes Herrchen, u staat dasr vlak onder de klok, ik zal ze namelijk meteen luiden, en dan kon u er licht van schrikkeD.* De koninklijke Saksische beambte zeide Ziet nu eens, daar komt nu een wa gen aan die mee moet. Als men nu maar rustig daarop kon wachten, dan is er ver der niets aan. Maar meestentijds is het er tusschen springen, oppassen, aankoppe len, en dan weer er tusschen nit, en wan neer men nu niet precies zijn sprong neemt, ot het is een beetje donker, of men heeft zijn veertien uren dienst al achter den rug, dan kan men ook wel eens struikelen, en dan mist men de aan sluiting, zooals ze bij ons zeggen, en zoo'n buffer, «iihn Se, dien is het precies het zelfde, of hij eeu buffer of een mensch tot moes drukt." „Dat is dan toch werkelijk een vreese- lijk gevaarlijke post Kan men daar dan niets op vinden, om die dingen ook door een machine te laten doen.* „Ja, dat weet ik nu verder ook zoo net niethet zal zeker niet gaan, want on ze administratie is anders hellisch voor zichtig voor de menschenlevens. Wat doet ze niet al voor de passagiers! Als daar werkelijk eens een in tweën gereden wordt dan is hij verder voor zijn leven bezorgd.* .En vour de beambten wordt ook verder voldoende gezorgd, als ze verongelukken?" .Na, het is natuurlijk beter, als men later nog een klein postje kan waar nemen; want anders hij hoestte weder en dronk toen haastig zijn glas uit. „Ik ben tevreden, al wordt het ms hier," hij wees op lijn borst, .nu en dan wat benauwd. Maar voor het luiden en afroe pen daarvoor is het nog voldoende." .Hoeveel zijn er gedurende je diensttijd wel tusschen de buffers verongelukt?" „Ach Himmel 1 geteld heb ik ze niet, maar een of twee op een jaar zijn het er toch altijd hun eigen schuld, omdat ze al te waag halzerig er tusschen springen. Maar er zijn meuschen genoeg, die grsag zoo'u postje op zicb Demen.* „Maar als men nu eens een koppeling uitvond, die, van ter zijde bediend, zonder gevaar was „Na, heeren Se, mei lieber Herr,' en hij glimlachte slim, „wat zou dat den spoor weg wel kosten Da drie kwartier waren verbabbeld, en deinvalids portier werd door zijn dienst geroepen. Ik nam van hem afscheid als van een oud vriend. Het volgende jaar passeerde ik weer het station en stapte uit, alleen om den ouden braven man goeden dag te zeggen. Bij de bel stond een andere beambte, een jongere, stralend van gezondheid. „Nu," vroeg ik hem, „waar is uw col lega, die vroeger koppelaar was .Dien beüben we vier weken geleden begraven hij kreeg een bloedspuwing en 't was gedaan.' .En zijne vrouw met de vijf kinde ren „Nu, de vrouw heeft moeite om iond te komen,ze wascht en naait wat de kinderen zijn in 't weeshuis." Dus ook voor het luiden en afroepen was het niet lang voldoende geweest. Z a 1 i g i ij n d e b a r m h a r t ïgen. In eene der zuidelijke stelen van I rank- riik bestond en bestaat misschien nog eene tiran, die een uitgebreiden haudel dreel in antieke meubelen. De firma telde twee deelgenooten welke de eene een jood was. Op een guren avond iu van 18' bevond ineen der dalen van het Jura-gebergte, toen hij overvallen werd door een hevige regenbui, die hem tot op de huid door weekte. Om zich te drogen en om nacht verblijf te bekomeD, richtte hij zijne schre den naar eene alleenstaande boerenwoning. Met echt Fransche gnlheid werd onze koop man ontvangen en zijn verzoek om nacht verblijf werd gereedelijk toegestaan. De een voudige landlieden zagen in den man meer een armen handelsjood, dan een schatrijke koopman, wat hij inderdaad was. De goed hartige lieden voorzagen den doornatten vreemdeling van andere kleeren en schon ken hem een glas heeten wijn, waardoor hij spoedig opgefrisclit was. De gedrukte stemming, waarin de goe de lieden verkeerden, deden den hande laar begrijpen, dat hier iets haperde. X» eenige over en weer praten, werd hij door de snuggerheid, aan zijn rus eigen, spoe dig gevaar, dat deze meuschen, door te genspoeden van allerlei aard, hun onder gang nabij waren. Zijn medelijden kwam boven en de gewoonlijk liefdelooze scha- cheraar, die geen hart scheen te hebben, waar hij kans zag, zijn rijkdom te ver- grooten, zocht naar ten middel, om deze arme lieden eenigszins te helpen. Hij ver telde hun dan wat hij was en vroeg ol ze geen oud meubelstuk hadden te ver- koopen. Ja, in de schuur stond eene groote ei kenhouten kist, waar de haver in bewaard werd, doch die thans ledig stond. Men ging die kist toonen en onze handelaar had moeite, om een schreeuw van vreugde te onderdrukken toen hij in die kist een meubel ontdekte, waarnaar destijds bizon der groote vraag was en dat hem waar schijnlijk wel 10000 francs zou opbren- gen. Hij besloot voor dezen keer zij q hart eens te laten spreken en het erop te wa gen, hoe zijn deelgenoot de zaak zou op nemen, daar deze in handelszaken de gie righeid zelve was. Hg liet van zijne ont roering echter niets blijken, daar hij de bra ve lieden eeas wilden verrassen. Hij vroeg daarom den boer, voor welke som hij de oude kist wilde afstaan en deze noemde een klein bedrag, waarvoor hij een nieuwe kist kon terugkoopen. Zeer verbaasd was hij daarom, toen de koopman h«m zeide, dat hij gaarne vijftig francs voor de kist gaf. Een goed bed vond de handelaar voor zich gespreid, toen hij zich ter ruste leg de, en daardoor werd hij nog meer in zijn menschlievend voornemen versterkt. 's Anderen daags vertelde hij aan zijn gastheer, dat de kist, wanneer zij opgeknapt was, een goeden winst zou opleveren en dat hij besloten had, hun de volle waarde nit te betalen. Uit den diepen zak van zijn jas haalde de jood een portefeuille te voorschijn en men kan zich do blijde ver wondering der arme lieden voorstellen, die na dachten, misschien wel een paar hon derd francs voor die oudo kist tebekomen. De verwondering ging echter over in mate- luoze blijdschap en verrukking toen zij daar voor hunne oogen een stapeltje bank papier tot eene waarde van tienduizend francs zagen neergeteld. Zij, die niets an ders dan hun ondergang voor oogen zagen, die geen ander vooruitzicht hadden, dan de woning Ie moeten verlaten, die ze jaren en jaren de hunne hadden mogen noemen werden opeens uit hun benarden toestand gered. Sprakeloos sloegen zij de oogen op het geld en naar hun edelen redder. Woor den ontbraken hun slechts aan hunne be traande oogen aan hunue vurige handdruk ken kon de jood merken, welk een geluk hij hier aanbracht. En hij, de ongevoelige koopman, voelde zich evenzeer bewogen bij deze uiting van dankbaarheid. Jaren nadien dacht hij nog steeds met 't Is intusschen dikwijls blijde ontroering aan zijn edele handelwij- a „i 4 ze eQ jjjj Tergat 00k nimmer) om ,]e laDCj_ lieden te bezoeken, wanneer hij die streek bereisde. Dan was het feest iu hunne wo ning, en niets was te veel, om hun redder dauk te betuigen. Hun redder, want dit was hij werkelijk. Met de hun geschonken som konden zij hunue schulden afbetalen en daar het geluk hen verder diende, had de koopman het genoegeD, te zien dat ze in den loop der jaren zeer welvarende lmd- iieden werden. Zondagblad Centrum. De volgende kleine ge schiedenis moet den onlangs overleden her tog Ernst van Saksen—-Coburg op zijn jachtvelden in Tyrol overkomen zijn Van zijn gevolg afgedwaald, zocht de hertog zijn weg door het woud. Hij ontmoet een van die krachtige reuzengestalten, die dik wijls onder Beiersche houthakkers gevon den worden donkerbruin gezicht vroo- lijke en brutale oogen, den knevel met pomade opgedraaid en de bloote, breede berstte voorschijn komend onder het hemd. De jonge man heeft het gehakte hout op zijn schouders en zijn bijl op den rng en kijkt den ouden heer lachend aan, wiens nieuwerwttsche jagersnitrusting zijn spotlust opwekt. Glimlachend wil bij door- loopen, als de hertog hem vraagt„ken je me niet?' De houthakker neemt be daard zijn pijp uit gijn mond, kgkt den klopt„Kijkt, kijk, dat is een mooi baantjeEen hertogJa pas maar op, dat je dit baantje niet verliest zoo een krijg je niet licht weer terug en zijn hoed afnemend gaat de houthak ker kalm zijns weegs. Zekere Desforges, onlangs tot een half jaar gevangenisstraf veroor deeld, wegens inbraak op een verbod van verblijf, kwam daarvan in hooger beroep. Gisteren door den president van het Hof der Seine gevraagd waarom, antwoordde hij „Alleen om eens te kannen zeggen wat ik van die rechters en van ulieden denk, dit namelijk gij zijt allen ksnaljes!" Nu werd hij op staanden voet tol drieja ren gevangenisstraf veroordeeld. In de me dn Temple 145 te Parijs is Vrijdagmorgen een vreeselijke moord gepleegd. Om 10 uur 'smorgens klonken verschei dene revolverschoten in het hnis en sche nen te komen nit het atelier van zekeren van Rossem. Op dat oogenblik sloof mevrouw van Rossem doodsbleek en met woest rollende oogen naar buiten en deelde de toegescho ten buren onsamenhangend mede, wat er gebeurd was. „Een van onze werklieden vervolgde mij met zijn aanzoekendaar straks beledig de hij me heel erg.... ik nam een revol ver en schoot op hem.... llij is daar, ga naar binnen.. Toen ze binnengingen vonden ze den werkman Louis Boucharden badende in zijn bloed. Hij is 29 jaar oud en sedert anderhalf jaar in dienst van van Ros- ssm. Hij werd naar het hospitaal St. Louis vervoerd. De commissaris van politie M. Trobert heeft de daderes ondatvraagd en ter zijner beschikking gehouden. Mevrouw van Rossem is 38 jaar oud. Wel een snoeperig vrouw" tje. Uit Oklahoma wordt de arrestratie gemeld van de vrouwelijke bandiet „Tommy" King, die kort geleden uit de gevangenis dier stad wist te ontkomen. Hoewel ze eerst twintig jaar is, heeft Tommy, gelijk zij zich laat noemen, reeds een treurige ver- maai dheid verworven door tal yan misdaden. Toen zij eenmaal besloten had, zich in mannen-kleeren te hullen, sloot zij zich bij een bende paardendieven aan. Tot tweemalen toe ontsnapte zij uit ee ne gevangenis.. De eerste maal maakte zij een gal in het dak en liet zich langs een gootpijp afzakken. De tweede maal terwijl, de gevangenen een godsdienstoefening hielden en zongen, zaagde zij met een veer uit haat eorset de ijzeren traliën van haar cel door. Tommy helft uitmuntend onderwijs ge noten; zij speelt prachtig piano en is mees teres in de behandeliug van het geweer en in het temmen van de meest onhan delbare paarden. Scholen en kroegen. In België zijn 150,000 gelegenheden, waar sterke drank verkocht en slechts 5000 scholen, Op elke 39 Belgen is een kroeg, op elke 1176 een school. Als men rekent, dat kinderen en vrouweu niet drinken, blykt dat 15 volwassen Belgen voldoende zijn, om een kroeg te doen be staan. In Duitschland, Nederland en Frankrijk is één herberg op de 250 inwo ners. In 1891 is in België voor niet minder dan 450 millioen franks aan alcohol op gedronken. Dit is ongeveer het derde ge deelte van het geheele inkomen der werk lieden. Vergiftige kaas. Een week geleden kwam een boerin bij een apothe ker van het arrondissement Fontainebleau en vroeg voor 20 centimes poeder om vliegen te doodeu. „Dat poeder" zeide de apotheker „is vergiftig en kan ik zonder recept van een dokter niet afgeven. Hebt gij dat „Neen", gaf de vrouw ten antwoord „ix heb het poeder niet voor mij zelve noodig; het moet gebruikt worden om in de kaas te doen, en zoo de wormen er uit te houden.' De apotheker, ten hoogste verbaasd, vroeg nu eenige nadere inlichtingen, waar op de vrouw hem verklaarde, dat men van dit poeder een vingergreep bij het zout mengt, dat voor het bewaren van kaas moet dienen, waardoor deze niet door de wormen wordt aangetast „Maar op die manier' zeide de apothe ker „vergiftigt ge uwe klanten en ik zal U het gevraagde nooit afleveren als ge dit poeder in de kaas doet, dan wordt ge natuurlijk vervolgd wegens poging tot moord „Och kom» gaf de vrouw ten antwoord, „dan zouden de vervolgers het ontzaglijk druk krijgeD, want bijna ieder kaaskooper gebiuikt het poeder, dat ik U vraag.'

Schager Courant | 1893 | | pagina 2