6IE1 DEPT. Op nitiw onnut», PLAATSELIJK NIEUWS. 1 f te BARSINGERHORN c. a. Burgerlijke Staiid. M arktberickten. aan de KREIL HANDMOFFEN Jongensjassen met Pellerin W. Imhulsen, een WITTE BOK Dekloon 20 Gts. Lasteren. 9) f Advertentie». P. Hossen Ai. Doopsgezinde gemeente Gemeente Schngeii. Gemeente Zijpe. liiUxl U iri Dames Ulsters en Jaquets. te Schagen. zonder horens. - uur, aan de studie gewijd. Zoo eenvoudig als zijn diner is, bij zijn souper mo ten er altijd drie of vier scholels zijn. Professor Koch drinkt bij zijn eten groote hoeveel heden sodawater. Gounod is Zondagmiddag 4 uur in zijn villa te Swiot-Cloud door een berorrle getroffen en sedert niet weer tot bewustzijn gekomen. Zijn toestand moet zeer ernstig zijn, en men vreest dat de maestro, die reeds meermalen een attaque had, maar in hchteren graad, dezen aanval niet te boren zal komen. Blijkens latere berichten is zijn toestand hopeloos. Gonnod is gedeeltelijk verlamd, eergisterenmiddag was hij een oogenblik bij kennis, in?ar verviel dadelijk weer in be wusteloosheid. Hij werd door de beroerte getroffen, nadat hij met den organist zijn Requiem had gerepeteerd en gezongen. De geheele familie is vereenigd bij dm 75-ja- rigen lijder, wiens einde spoedig wordt verwacht. In Amerika gaat alles in het groot, ook de landbouw. Zoo hebben bijvoorbeeld de farms of landhoeven in Do- kato de afmetingen van halve vorstendom men. De Dslrymple-farm bij voorbeeld, achttien mijlen bewesten Fargu aan de Pa- cifibaan gelegen, heeft een oppervlakte van niet miuder dan 1000000 acres. Dat een zoo uitgestrekte lap grond niet op de ge wone wijze beheerd kan worden, «preekt vanzelf. Ze is iB stukken van 2000 acres verdeeld en staat onder een heel leger van beambten; niet minder dan 20000 acres zijn met koren bezet. Op het einde van Maart en in het begin van April wordt er gezaaid. Het maaien begint einde Juli en binnen twaalf dagen is de gehevle oogst afgeloopen: mijlen ver ziet het oog niets dan schoven. Om die binnen te halen ge bruikt Dalrymple niet minder dan 500 paarden en muilezels; verder beschikt de hoeve over 166 ploegen, 2000 eggen, 15 dorschmachines eu 80 maaimachines, be diend door 4000 man. Deze 80 machines binden 1000 schoven op in de minuut. Een ooggetuige verhaalt het volgende: Terwijl ik zoo midden in het uitgestrek te stoppelveld stond en den iook van al de machines zag oprijzen, die mijlen ver van elkander in werking waren, kwam het mij voor als stond ik in volle zee te midden van een vloot stoombooten. Is me dit een prachtige wildernis zooals de streek nog voor tien jaren genoemd werd! Naast mij stond een oppertoeziener, die door middel van de telefoon met een ander opzichter drie mijlea van hem af in gesprek was. Het koren in deze omstreeks twintig vierkante mijlen groote streek is van voor treffelijke hoedanigheid, en per acre wor den gemiddeld minstens 23 bushels geoogs'. Eigen sporen voeren recht van het veld naar de spoorbaan, waar de oogst wordt opgeladen. Het beheer der reuzenhoeve is natuur lijk op naar evenredigheid kolossalen voet ingericht. Elke afdeeling heeft een oppertoeziener, een huis ter herbergingen voeding der arbeiders, stallen voor 65 paarden, schuren, wagenhuizen, enz. Opeen dag kwam de dui vel in de meest afzichtelijke gedaante tot een man en zei Gij zijt ten doode opgeschreven ik heb h«t echter in mijn macht u gratie te verschaffen en wil dit doen onder een van deze drie voorwaardenDood uw vader, mishandel uw zuster of drink sterken drank. Wat moet ik doen dacht de man. Hem dooden, die mij het leven heeft gegeven Onmogelijk Mijn zuster slaan Maar dat is afschuwelijk Ik zal sterken drank drinken. En hij dronk sterken drankmaar dronken geworden, mishandelde hij zijn zuster en doodde zijn vader. Haalt de zieke aardappe len van 't veld. Zieke aardappelen, die men op 't land heelt laten liggen bij 't rooien, bieden engerlingen en larven eene uitstekende schuilplaats aan, om hunne gedaanteverwisseling te volbrengen. Ook vinden veldmuizen daaraan voldoend voed sel om in 't leven te blijven, zoodat aan eene vermeerdering van dit geslacht daar niets in de weg staat. Ook mag niet verge ten worden, dat de achtergebleven, aan gestoken aardappelen overbrengers zijn der aardappelziekte voor den volgenden oogst. Wie dus de aardappelziekte en hare verbreiding wil bestrijden, late geen zie ke of aangetaste knollen op 't land ach ter maar zamele die bijeen, om in een diep gegraven gat te storten en met kalk te bestrooien. Tevens is 't noodza kelijk, de engerlingen te verdelgen, die nog te voorschijn komen, nadat de aar dappelen van het land verwijderd zijn. De Zamza m-b ron teAIekka door, Dr. Aart op het hygiënisch con gres te Edinburgh aangewezen als een der gevaarlijkste kweekplaatsen van cho lera is een heilig water voor de Muzel mannen. Zij wordt gehouden voor de bron, waaruit Hagar het water schepte voor kleeren terug in de bron om opnieuw gebruikt te worden. De oorsprong van de thee. Er bestaat een Chineesche lezende om trent de theeplant. Volgens de overleve ring, leefde er eens een vrome klui- IJ dele troost. tfWat zie je er somber uit!" „Ja, daar heb ik ook reden toe. Alles loopt mij tegen en ik bc-gin den meed te verliezen." „Kom, kom, dat moet je niet doen. Je moet nooit wanhopen. Laat ik je eens een Troef! Ei, ei, j ij z oo'n fij n pak kleeren aan zei iemand tot een koop man, die voor de derde maai font was gegaan. Welnu, wat steekt daarin hernam de gevraagde. Een schelm sprak de eerste venijnig. Uit de gschiedenis der Spijzen. Kaas en brood, en wel het onge zuurde brood behoort tot de oudste voe dingsmiddelen van de menscbheid. Of kaas dan wei het brood het oudste ia, j De kaas vormt i zich wel uit da melk van zelf, zonder dat de menscb, zooals bij het brood, eerst zijn ve?stand moet inspannen en een aan tal werktuigelijke verrichtingen moet doen, zet aar, die het grootste gedeelte van zijn tijd in gebeden doorbracht- Hij was echter niet instaat om zoolang wakker te blijven als hij wenschte, en dikwijls bevond hij, dat zijn oogleden wa- ren toegevallen te midden van zijn heilige moeiel1J»: te bepalen t- vinn rrol nif Ho mtllr v plichten. Dit ontstemde hem en op een dsg was hij zoo toornig orer deze zwakheid des vlecsches, die hij niet bij machte scheen te overwinnen, dat hij zijn oogleden af sneed en ze op den grond smeet. Doch deze daad was opgemerkt door een godheid, die onmiddellijk een plant deed ontluiken op de plaats, waar de oogleden wa ren gevallen. Zoo wordt het verklaard, dat de blade ren van de theeplant den vorm hebben van een ooglid, dat zij met haar omzoomd zijp en dat zij de macht bezitten om den slaap te verdrijven. Hein ging op een goeden morgen, 't Hoofd gebukt en vol van zorgen, Met den trein van kwart voor zeven, N aar de Hoofdstad, even. t Was wel op een vreemden dag, Dat men Hein zoo reizen zag, Maar een zaak van groot belang Eischte dezen gang. .Zag je 't, buurvrouw zeide Koosje Tot haar buurvrouw na een poosje, .Hein is weer op reis vandaag," .Voor z'n zaken?Is de vraag.. zooais melen het zaaien, het bet oogsten, melen er het niza- van graan, net meien er van, het tot een deeg maken, en boven alles het vuur moet gebruiken; maar de mensch leerde de melk eerst kennen, toen hij vee teelt begon te drijven, toen hij van jager en visscherj tot herder werd, dat is: in een toestand van beschaving was overgegaan. Een ander voedingsmiddel dan kaas en brood is het vleesch geweest, hoewel niet als toebereide spijs, zoo als wij het nu gebruiken. Met den vooruitgang der beschaving van hel menschengeslacht vermeerderde ook de verscheidenheid der «pijzen en zoo danken wij aan het eerste, bekende be schaafde volk den Egyptenaren de uitvinding van de hoofdspijzen, die wij nog heden gebruiken. Zoo werd dan ook geschiedenis vertellen, die waar gebeurd is. in EgJPte het eerste gezuurde brood ge- Een avonturier die zich naar een streek begeven had, werd op een mijn- morgen bakken. De Nomadenvolken, die vroeger brood bereidden, roerden eenigszins ge- wakker, en ondekte dat hij geen geld en geen stampte tarwe met water aan, maakten er stuk eten meer had. Hij ging er op uit dunce koeken van en bakten dez® °P en schoot een hert, dat, toen het gevallen keete steenen of in heete asch. Dit mag was, den grond omwoelde en zoo goud aan het licht bracht. De arme man paalde de plek af en heeft nu een der rijkste mij nen in die streek.. .Maar wat heb ik daar nu aan Dat begrijp ik niet. Ik kan niet schieten." Op hun plaals gezet. In Engeland en Amerika wordt er zeer over geklaagd, dat advocaten, door aller lei tegenstrijdige vragen getuigen van de tegenpartij in verwarring trachten te bren gen, of ze zelfs door grotheden uit het veld pogen te slaan. Dikwijls echter krijgen die heeren geducht op hnn nummer en twee aardige staaltjes daarvan wor den door een Engeïsch blad verteld. In een Engelsch gerechtshof vroeg een advocaat aan een der getuigen ,/Weet u zeker, dat het voorval den zeventiende dezer maand gebeurde?' .Bepaald ze- „Deuk wel aan den eed, dien afgelegd Hoe weet ge zeker, .Omdat den ^Bedenk wel wat ker." ge hebt dat het de 17e was?' vorigen dag ge zegt. Ga voort.Omdat de voor afgaande dag de 16e en de volgende de lhe was." De advocaat list de zen getuige verder met rust. Uit Amerika komt het volgende ver haal Een advocaat had de loffelijke ge- wooute de getuigen daardoor in verwar ring te brengen, dat hij ze herhaaldelijk verzocht, luider te spreken. Een stoere landbouwer besloot dit verzoek niet af te wachten en beantwoordde de eerste vraag naar zijn naam zoo luid, dat de muren dreunden .Johan Bruiu, meneer „U schijnt van ochtend vroeg al wat ge bruikt te hebben,"(iep de advocaat nijdig. .Ja wel meneer," brulde de getuige, als of hij iemand wat wilde vertellen, die op een kwartier afstands woonde. .Dat heb ik dadelijk wel gedacht," sprak de advo caat, zegevierend. .Wat heeft u wel ge dronken .Koffie, meneer," galmde Johan Bruin, tot overgroote pret van de toehoorders. De advocaat raakte een beelj'e van streek, maar hij kreeg spoedig zijn tegen woordigheid va» geest terug tn vroeg verder: .Was er niet het een of ander in uw koffie .Jawel, meneer.A- ha, nu komen we er achter,* sprak de rechtsgeleerde erg in zijn humeur en knip oogde tegen de gezworenen. .Geneer je niet beste vriend en vertel ons eens precies, wat er in de koffie was. De getuige haalde diep adem, om zijn «tem ongehoorde uitzetting te kunnen ge ven en riep op donderenden toon. .Ean le pel, meneer!' Rechters, advocaten en toehoorders barstten in daverend gelach uit en de zoo leelijk te pakken genomen advocaat ver loor zijn proces. --De waanzinnige passa- gier. met zekerheid worden aangenomen, want de in 't gebeel niet of gebrekkig beschaaf de volken die later in Amerika, Australië en Polynesië ontdekt werden, maakten hun ongezuurd brood, op deze wijze gereed. Dat de Egyptenaren gezuurd brood kenden, blijkt uit het 2e boek Mozes, want bij de voorbereiding voor den uit tocht uit Egypte door de Joden, werd de zen aanbevolen, om ongezuurd brood mede te nemen. Van de Egyptenaren ging de kunst van het brood bakken op de Grie ken over en van de Grieken weder op de Romeinen. De Germanen leerden het we der van de Romeinen, zoodat het gebruik van gezunrd brood bij ons, jonger is dan de Christelijk tijdrekening. De Egyptena ren kenden ook koolsoorten en vele groen ten. Ook peulvruchten behoorden tot hunne geliefkoosde spijzen. De Hebrtërs achtten de linzen als een kostelijk gerecht, immers Ezau verkocht voor een schotel vol, zijD eerst, geboorterecht. Erwten schijnen min der bekend te zijn geweest en boonen gol den bij de Egyptenaren voor onrein. De priesters mochten ze niet aanzien en Py- thagoras verbood het gebruik er van aan zijne aanhangers, misschien wel omdat hij zijme philosophie aan de school der Egyp tenaren dankte. Van de Egypfenaren gingen groenten en peulvruchteu op de Grieken en Romeinen over en van dezen ook op de babaren van het Noorden. Eukele soorten van groenten echter, zooals de bloemkool, die in oud- Egypte reeds gebouwd en gegeten werd, begon men in Nederland eerst in de ze ventiende eeuw te teelen. De erwten wer den zeer laat in het Noorden bekend. De Grieken en de Romeinen wierp» n de dop erwten, die later eene delicatesse werden, voor het tee tot voeder. Manr zelfs de droge erwten waren aan het einde van de 16e eeuw onzer tijdrekening in Eugeland, onder de regeering van koningin Elisabeth eene buitengewone delicatesse, die uit Hol land betrokken werd. Hoe algemeen ver- „Nou, nou," zeide buurvrouw Veder - Schuddend 't hoofdje heen en weder, - ,'t Kon wel wezen, buurvrouw Koos, .Maarhier wachtte zy een poos. Wat ze verder toen vertelde En haar buurvrouw Koosje meldde, Och het is u wel bekend Lasterpraatjes tot het end. D i t had zy van Hein vernomen, Dat was Hein nog overkomen Heel veel wist ze bjj gerucht; Meer nog greep ze uit de lucht. Koosje was op 't laatst tevreden, En ze zocht een goede reden Om nog gauw naar Klaar te gaan. Heel laat kwam ze daar vandaan. Buurvrouw Veder, Koosje, Klaartje Zeiden 't nieuws aan Mie en Maartje; Maartje zei het Trui en Jansje, Gasten van een dames-kransje. Als een vuurtje gir.g 't praatje Van het een naar het andere straatje, Spoedig wist de heele stad Van Hein dil en van Hein dat. In het vervolg werd Hein gemeden. Menigeen zoekt naar een reden Om te breken met vriend Hein. Hein z'n vriend wou niemand zyn. En het einde der historie Was voor „Laster" een victorie: V r i e n den weg en welvaart heen, Heel 't geluk van Hein verdween. Och, we zagen immers allen, Door den „Laster" aangevallen, Menschen op dezelfde w\ja Diep beleed igd, schand ten prys. Zet een wachter voor uw lippen: Laat u nooit een woord ontglippen, Laster lief, die 't graag vergroot: ,'t Brengt zooveel geluk den dood De man in het hoekje had aldoor ge zichten getrokken, die met veel goeds voorspelden. Zijn medepassagiers hielden hem goed in het oogzij begrepen ter stond wat het was; de arme man was krankzinnig. Plotseling stak hij de hand uit het raampje van den waggon, klaarblijkelijk van plan het portier te openen. Groote hemel! De man wilde zich zeker onder standigen vader vonden bij den zoon wei- haar van dorst versmachtenden zoon Is- den trein storten! Een tiental handen grc- nig gehoor: deze bleef bij zijn voornemen Het water is niet overvloedig; - - - ~"J ,J3J—1 ma L breid ze zijn, weet iedereen. Eerst in het begin van de 18e eeuw werden de groene erwten in Prank/ijk als spijs algemeen bekend en kort te voren waren zij aan het hof nog een délicatesse. Nog in het jaar 1696 schrijft Mevrouw De Maintenon „De groene erwten vor men voortdurend een hoofdonderwerp van het onderhoudhet ongeduld om ze te eten, het genoegen en triomf ze gegeten te hebben, en eindelijk de vreugde, ze spoedig weder te kannen eten, zijn de drie punten, waarom zich sedert vier dagen de gesprekken van onze prinsen draaien.' Een negentienjarige f a- britkaibeider, Alfred Kleitz was doodelijk verliefd op een twee jaar jonger dienst meisje. Ook het meisje was hem zeer ge negen en zag haar hoogste geluk in een spoedig huwelijk. Het paar, dat nauwelijks de kinderschoenen was ontwassen, was over tuigd van de uitvoerbaarheid zijner plannen en de jonge bruidegom deelde dezer dagen aan zijn vader mede, weike gevoelens hem bezielden en vroeg om de ouderlijke toe stemming tot een huwelijk. De vader schud de eerst lachend het hoofd, maar stelde dan in ernstige woorden den trouwlustigen knaap het onzinnige van zijn voornemen voor oogen en stelde zijne toestemming uit, als reden opgevende: de jeugd der beide verliefden. Maar de woorden van den ver- Schagen, 18 Oct. 1893. Dinsdagavond]'. 1. hield ons Departement Schaffen der M. t. N. v. 't Algemeen, hare gewone jaarlijksclie October- vergadeiing, opwelke o.a. besloten is adhaesie te scberken aan het adres van het Dep. Appingadam, om art. 6 van het algemeen reglement zoodanig te wijzigen, dat nist meer eene subsidie in eens en voor eens, maar ook bij herhaling eene geldelijke bij drage aan hulpbehoevende Departementen kan worden verstrekt. Een voorstel om van wege het Nut in den loop van dit jaar een spreker te laten optreden, werd zoodanig aangevuld, dat ge tracht zal worden een verhandeling over een of asder sociaal onderwerp te verkrij gen, waarbij natuurlijk het politiek terrein niet zal worden betreden. Ten slotte werd op voorstel van den heer Hoep met algemeene stemmen beslo ten een onderzoek in te stellen naar de wtiking en resultaten der iloralia-veree- niffingen, teneinde zoo mogelijk een afdeeling aan het departement te verbinden. Voor twee jaar werd in on ze gemeente de gelegenheid opengesteld, om zich in dan wapenhandel te bekwamen. Verleden jaar volgden de Zijpe en Lage- dijk, terwijl dit jaar ook te BARSINGER- HORN een voldoend aantal jongelui zich voor het bijwonen der lessan heeft aange meld. Wel een bewijs dat men, afgeschei den van het nut, langzamerhand de groote voordeelen aan het doorloopen van een Cursus in den wapenhandel verbonden, be gint te beseffen. De oefeningen te Barsingerhorn zullen in het lokaal van den heer A. Stotemaker worden gegeven. In de Winkelkasten van Mej. de wed. Benijs zagen we de medail les voor den wielerwedstrijd te BAR SINGERHORN op Zondag 22 Oct. Ze zien er waarlijk hoogst netjes uit eu zullen zeker de deelnemers prikkelen om een dergelijke eerepalm te verwerveD. Tot ons leedwezen moe- ten wij onzen Lezers mededeelen, dat de heer Mr. C. H. Beels om redenen van gezondheid, als burgemeester onzer gemeente tegen 1 December a. s. ontslag heeft aangevraagd. 16 Haver 9 3.25 a 4.25 WitteErwten 9 9.50 a 11.— Groene dito 9 10.50 a 12.— Grauwe dito 9 12 a 17.— Vale dito 9 6.50 a 16.-- Bruine boonen 9 9.75 a 10.10 51 Geeleboonen 9 a i Witteboonen 9 10.50 a 12.50 f Paardenb. 9 5.75 a 6.50 Karwei zaad r 15.75 a Mosterdzaad 9 22.- a 16 Paarden 9 65.— a 150.— Koeien V 3 Kalveren 9 9.- 15.— 120 Scbapen 9 14.— 24.— 90 Lammeren 9 10.— a 17.— 67 Varkens 12.— K 24.- Zeugen 9 a 90 Biggen 9 5.— a 10.— Kip-Eieren per 100 9 5.— a 1050 koppen boter 72' a 75 cents per kop Alkmaar 14 Oct. 1893. Aangevoerd: 80.- a 170.— 60.— a 240.-- 6.- a 12.- a a 16.— a 7.- a 3.— a .67' a .77 5.a 6. a 14.- 20 19.— 10.— 10.— 6 Paarden 22 Koeien Eael vette Kalveren 14 nacht, dito 305 magere Schapen lammeren 65 magere Varkens 161 Biggen 10 Bokken en Geiten Kleine Bokjes Boter per P. Kipeieren per 100 Eendeieren Op de graanmarkt werden aangevoerd 3284 mndden Tarwe f 6,50 a 7,25 rogge f 5.25 a gerst f 4.a chev f 5. a 5.35, haver f 3.50 a 4.paarde boonen 5,80 a 6,"bruine id.f 9 a 10.50. duivenboonen a witte id. 12. a karweiz. f 15.— a rood mosterdzaad f 21,60 a 22.— geel id* f 17.25 a groenerwten f 7.85 a 15,50 grauwe dito f 15.— a 16.—, wijker vale i 6.50, a f 13. Blauwmaanz. f a witte f 12.kanariezaadf 6.75 a. f EDAM, 7 Oct. Aangevoerd .72 stapels kaas, wegende 15.388 K.G., prijs f31.50 a de 50 K.G. Alkmaar 16 Oct. 1893 Aangeroerd. a 180.- a 250.— 35.— 0.70 6.— 12.- 90.— -.80 12.— 22.— a a 0.44 a 0.51 16.— a 18.— 17 Oct. 1893. midedlb paarden 13 Kooien en Ossen 80 vette Kalveren (per kilo f 9 Nuchtere Kalveren 610 vette schapon Lammeren 116 vette Varkens per P. 21 magere dito Bok en Geit Pur merend, Aangevoerd Hoogste prijs kleine" kaasf— commissio f 1066 K.G. Boter f 1.40 a 1.50, per K.G. Stieren. 5 Paarden. 397 Rnnderen. prijs hondend handel matig 120 Vette Kalveren f- 0.50 a f .80 per KG., handel matig 72 Nuchtere dito, 6.—a 16.— per stuk handel stug 138 Vette Varkens per Kilo f 0.42 a 0.51 handel vlug 54 Magere idem per stuk f 14.af 20. handel stug 273 Biggen, f 6 a f 10.handel stug 2846 Schapen lager in prijf handel stug. 800 ganzen f 2.50 a f 3.00 Kipeieren per 100 stuks f 5.75 a 6.25 Eendoieren p. 100 tuks f a. 489 HL. Peren,f 1.— af 1.75. 2330 H. L Appelen f .65 a f. 1.10. Tot onze diepe droelheid overleed heden ons innig geliefd oudste dochtertje ornel ia, op den veelbelovenden leeftijd van 11 jaar. R. C. KAAN. N. KAAN- geb. Waiboer. Schagen, 14 Oct. 1893. Heden overleed in den ouderdom van 64 jaren, mijn geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer Wed. P. KOSSEN-geb. Ott. Barsingerhorn, 15 Oct. 1893. maël. Het water is maar er komen veel bedevaartgangers, en allen willen drinken uit de heilige bron en zich er in baden. Ieder bede vaartganger gaat op zijn beurt met ont bloot bovenlijf naast den bron staan; een emmer water wordt daaruit ge schept en over hem gegoten. Hij drinkt zooveel hij kan van het water terwijl men het over hem giet, en de rest vloeit van zyn lijf en door zijn onder- pen hem vast eu verijdelden zijn waar.zin- en besloot, daar hij zijn doel niet kon be nig voornemen. Na kort beraad werd de reiken, met zijn geliefde te sterven. Maar man aan handen eu voelen gebonden en hel levenslustige meisje schijnt dasrin niet toen hij weerlooa in dtn hoak lag, te hebbm toegestemd. Kleitz besloot daar- vroeg men hem wat hij voornemens was om alleen uit de wereld te scheiden. Nauw- geweest. lijk» was hij Dinsdag van zijn werk terug- En nu verklaarde de ongelukkige gebon- gekeerd, of bij vulde ten kop met zwarte dene, zoodia hij w&t van den schrik be- koffie, scl.odde Cycnksli er in en dronk het komen was, dat zijn jas tussihen het per- doodelijk mergstl, dat terstond werkte, tier bekneld zat en dat hij die had willen Zijn lijk werd spoedig door zijne verwanten losmaken. gevonden. Ingeschreven van 14 17 Oct. 1893. Geboren, Ondeitrouvrd en getrouwd Geene. OverledenCornelia Kaan, oud 11 jr. 4 md. Ingeschreven van 29 Sept. 6 Oct. 1893. Geboreu Dirk, z. v. Jan Brommer en Martje Delver. Arie, z, v. Lourens Doorn en Maatje Kranenburg. Grietje, d. v. Teunis Schotvauger en Pietertje Blom. OndertrouwdGerrit Witsen, j.m. 26 jr. Schipper te Alkmaar en Trijntje Bos, j.d. 20 jr. zonder beroep te Zijpe. Getrouwd en Overleden Geene. Étoot*.:14 Oct, 1893. Aangevoerd. L. Kogge I a ruime keuze: Ook voor kinderen zeer lieve molellen. Dames en Meisjes in verschilllende soorten. en 5 6 Tarwe Garst 6.25 a 9.50 4.— u 5.- I Naaimachines van de beste con structie bij i3ij .J. Gr. Uïitschei*, LAAN, SCHAGEN, IS

Schager Courant | 1893 | | pagina 3