Broodwinning. C. H. BEELS. zeer net Koffiehuis, M arktberichten. PLAATSELIJK NIEUWS. Advertentiën. Dankbetui ging'. Burgerlijke Stand. Gemeente Schagen. Gemeente Zijpe. Zij die iets van den on- dergeteekende te vorderen hebben, worden verzocht, daarvan vóór 5 November e.k., aan het adres van den Heer BROER8WA, op gave te doen. buigt zich snel. Rechts gaapt een diepe afgrond, links verheft zich een stijle hooge rotswand. Het pad schijnt hier te eindigen. Maar dit schijnt slechts zoo, ziet men nauwkeuriger, dan ontdekt men een smallen weg, die langs den rotswand naar de plaats voert, waar aan de over zijde de afgrond eindigt. De strooper komt bij de plaats. Hij ziet spiedend rond. Alles is duister, hij kan geen drie passen voor zich heen zien. In den naam van God en alle heiligen, zegt hij eindelijk zacht en be treedt het duizelingwekkende pad. Hij bereikt het midden er van. Haltdon- derdert het twee schreden voor hem. Een verblindende bliksemstraal ver licht den omtrek. Voor hem staat een jager. De buks van dezen, raakt bijna zijn borst aan. Hier is geen uitweg beneden de af grond, boven de rots, voor de buks van den jager. Geef u over. Sta! roept de jager. Gij of ik zoo denk de stroo per. Daar voelt hij den ijskouden loop van den buks des jagers tegen de borst. Snel grijpt hij er naar en rukt dien in de hoogte. Op dit oogenblik dreunt het schot. De kogel suist voorbij het hoofd van den strooper. Hij vat den loop van zijn geweer met beide handen. Leven om leven, roept hij. Reeds zwiert de kolf door de lucht. De ijzeren haan boordt zich in den schedel van den jager. Een bloedstroom vloeit er uit. De ja ger wankelt, hij grijpt naar de rots. Te vergeefs. Met verbrijzeld hoofd stort hij in den afgrond. "Weken zijn voorbijgegaan. Op de plaats waar de misdaad gepleegd is, ziet de eenzame wandelaar een eenvoudige voorstelling in schrille kleuren geschil derd van de boven beschreven scène. Yoor dit beeld knielt eene jonge vrouw in het zwart gekleed en in tranen ba dende. Twee kinderen naast haar, de handjes tot een gebed opgeheven. Een blond meisjeshoofd naast een kastanjebruine kroeskop. Geheimzinnig ruischt het in de den- neboomen en eene alpenroos buigt zich over den rotswand naar de groep. De vermoorde jager was de man dezer vrouw, de vader der kinderen de armen bidden voor hem. In de hoofdstad van het hoogland stroo- mende lieden nieuwsgierig naar de gerechts zaal. Een strooper, die moordenaar werd, staat terecht. Het vonnis luidtden dood.... Hoog boven op den alp zit schreiend een arm, ongelukkig menschenkind. Eene schoone dochter der Alpen, eene frissche bloeiende roos. Zij is geknakt voor het geheele leven. Zij had hem lief, met al de kracht van haar hart. Hij, dien zij liefhad is de moordenaar. Zonclagbld Rott. Nbld.) Anarchistische gruwe len. Toen de ontploffing plaats had in het restaurant Very, stonden er, zooals men weet, drie werklieden voor den toonbank. Sedert dat oogenblik had een van hen, zekere Alexandre Marchez, een zoo hevi ge hersenschudding gekregen, dat hij ge durig ten prooi was aan allerlei zinsbegoo chelingen. Marchez zag overal anarchisten; hij sprong eiken nacht uit ziju bed, denkende dat het huis in de lucht zou vliegen. Dezer dagen heeft de ongelukkige, ten prooi aan vervolgingswaanzin, ge poogd zich te zelfmoorden. In de afwezigheid zijner vrouw heeft Marchez eet) fleschje laudanum leeggedron ken. Men heeft den ongelukkige naar het hospitaal overgebracht. Alvorens zijn plan uit te voereD, had Marchez eeneu brief geschreven aan zijne vrouw en vier kinderen, die bij in de grrote ellende ach terlaat. Hij spoorde hen aan, zich te ver edelen door den arbeid en hem op de a- nachisten te wreken. In 't hospitaal hoopt men hem te red- den- Dame (tot winkelier). De doos die u va? morgen gezonden beeft is zeker verkeerd bezorgd. Ik heb geen tijd om handschoenen met zestien knoopjes te dragen. Winkelier Pardon mevrouw, de hand schoenen voor u bestemd, bevinden zicli ook in de doos; die met zestien knoopjes waren voor de meid. Opera-dieven. De politie te Milaan is de muziekdieven op het spoor gekomeD, die verscheidene opera's, waaron der „Othello," „Pagliacci" en de „Cavale- ria' gecopieerd hadden en in 't buitenland lieten opvoeren. Ook Leoncovallo's nienwe opera „De Medici's* was reeds voor een deel afgeschreven. De chef van den eige aatdige dievenbende was de bekende musicus Ziglioli. Nou die vriend van jou is ook een raar stuk philosoof Hoe zoo Hij beweert dat alle menschen lou ter beesten zijn en hij wordt nijdig als ik hem een ezel noem. Het onderwijs van meisjes op het platteland. Reeds meermalen is over bovenstaand onderwerp geschreven, maar nu een beroem de specialiteit op dit gebied, dr. K?mp, op bet laatste congres van Inrichtingen voor Welvaait, in Dnitschland zijn meening j da remtient heeft gezegd, willen wij die hier gaarne mededeelen Het getal der ar beiders op het land is ongeveer 42 pet. van alle werklieden. Daarom is 't der noeite waard, dat op het onduwijs in de huishoudkunde, dat boerendochters en meis jes van loontrekkende arbeiders op het land ODtvangen, een blik wordt g< worpen. Des te meer is dat ccodzaktlijk, omdat vele meisjes naar de steden gaan cm daar in de groote industrie haar brood te ver dienen, dus niet in 't gezin. Men moet vragen, wat er vsn haar, die naar de stad trekken, zou geworden zijn, indien zij thuis waren gebleven en daar een huwe lijk hadden gesloieD. Hoe staat het met de opvoeding van zulke meisjes in de huishoudkunde De. economist Herstath heeft in October van het vorige jaar de rondvraag de we reld ingezonden, of en welk onderricht gegeven wordt in de huishoudkunde op 't platteland. Er zijn gegevens genoeg ont vangen, om thans een oordeel te fcunnen villen: niet alleen uit Duitschland, maar ook uit het buitenland, zooals Oostenrijk, Zwitserland, zelfs uit Noorwegen en Rus land. Het buitenland zullen wij overigens bui ten beschouwing latenvestigen wij al leen onzen blik op Duitschland De huishoudscholen in Dnitschland, naar mijn schatten ongeveer zestig in getal, bevinden zich meer in 't ZuideD, dan in Noorden van liet land, meest in Baden, Wurtemberg en Beieren. Het zijn meest al inrichtingen, waar de dochters van welgestelde boeren op uitstekende wijze onderricht ontvangen, wat zij als bekwame vrouwen van boeren weten moeten. De inrichtingen zijn voortreffelijk, maar wat hebben buitenmeisjes er aan, die geen middelen hebben om het onderwijs te bekostigen Wanneer zulk een inrich ting in 't gunstigste geval jaarlijks 100 meisjes als volleerd untslaat, waar blijven dan al die andere meisjes, die zulk een kostbare school niet bezoeken kunnen Eenige inrichtingen hebben dien misstand erkend en zijn daarin tegemoet gekomen door naast de school zoogenaamde ueven- cursussen op te richten, waar onderricht wordt gegeven in 't naaien en strijken. Deze cursussen zijn zoodanig ingericht, dat ook minder vermogenden aan het on derwijs kunnen deelnemen. Verder ver dient het overweging, of men de wiuter- landbouwscholen, waar jongens onderricht ontvangen, niet zoodanig kan inrichten, dat ook meisjes daar onderwijs kunnen ontvangen, daar in den zomer de lokalen gewoonlijk leeg staan. Deze vraag, werd in de meeste gevallen bevestigend beant woord. Wij gelooven, dat op deze wijze de kring van het ondeiwijs in de huishoudkun de aanmerkelijk kon worden vergroot. Iu Oostenrijk-Hongarije heeft men in Bohe- men en Salzburg twee dergelijk inrichtin gen. Maar wij zijn nog altijd niet daar, waar we zijn moeten, namelijk in de klei ne dorpeD. Door docter Sartorius, profes sor in de landbouw, zijn tijdens hij in Wiesbaden stond, pogingen aangewend om zelfs in de kleinste dorpen in den omtrek zooveel mogelijk aan alle meisjes onder richt te geven in de huishoudkunde en deze pogingen schijnen met een goed ge volg bekroond te zijn. Sartorius heeft een cursus voor onder wijzeressen en zendt die naar die dorpeD, waar men tot heden toe er niet aan dacht, dat nadat de volksschool was doorloopen, verdere opvoeding nog noodzakelijk was. Deze onderwijzeressen openen een cursus, meestal in 't naaien dikwijls sluit het koken zich daarbij aan, dikwijls ook nog andere vakken kort eQ goed, het begin is er en kleine dorpen bezitten een in richting voor onderwijs in de huishoud kunde. Hetzelfde is in Baden beproefd. Groothertogin Louise heeft, terwijl zij voortdurend hare aandacht wijdt aan huis houdkundige scholen in de stad, ook de noodzakelijkheid erkend, dat buiten meisjes zulk onderricht ontvangen. Men heeft in Duitschland een aantal cursussen waar aan jongens onderricht gege ven wordt in de bijenteelt. De groothertogin van Baden heeft voor 't eerst ook zulk een cursus geopend voor vrouwen en meisjes en deze cursus was uitstekend bezocht. Zoo ontslaiten zich meer en meer inrichtingen voor onderwijs, ook voor de vrouwelijke landjeugd. Voor gebrek aan leerkrachten behoeft men niet te vreezen, zooals Hector Cremer, directeur van de huishoudkundige school te St. Vith (Eifel) beweert: „Men heelt ordezusters uit den boerenstand; iemand die beter daarvoor geschikt is, kon men niet bedenken. Voor haar is het een vreugde, die boerendoch ters practisch onderricht te geven en hij meende, dat de katholieke kerk hier eeD uitstekend voorbeeld gaf, door overal, waar dit mogelijk was voor de opleiding van zulke leeraressen zorg te dragen- Dit is inderdaad het geval en anderen kunnen haar systeem met vertrouwen navolgeu." Daarbij komen dan nog de onderwijze ressen der volksschool en volgens sommige berichten ook eenige vrouwen vau welge stelde boeren. Wanneer de meisjes op het land zoo worden voorbereid, wanneer zij onderricht ontvangen in alles wat zij later als boerin noodzakelijk weten moeten, dan geloot ik dat baar toestand btter is, dan dier der stadsmeisjes en dan houdt ook van zelf de zucht op om in de stad op een fabriek te gaan werken." Naar aanleiding van het bovenstaande, zonden wij wel eens willen vragen, wat er voor onze plattelandsche meisjes gedaan wordt. Waar in het buitenland zoo geijverd wordt voor onderwijs, voor practisch onder wijs, verdient dit voorbeeld navolging ook hier te lande. Twee tooneelspeelsters. Mejuffrouw Erna, die eiken avond het publiek betooverde, bevond zich op visite- tijd in baar weelderig iBgericht boudoir, toen haar het bezoek eener vreemde dame gemeld werd. De naam, die bet dienstmeis je noemde, was een zeer gewone, een naam zooals er velen in 't adresboek voorkomen. Erna knikte met haar bevallig kopje en eene minnnt later trad eene oude dame binnen, aan wier eenvoudige kleeding ech ter eene zekere noblesse van snede en ar rangement niet ontbrak. Op de bescheidene vraag van de binnen- getredeue, of de dame geen gedragen cos tuum te verkoopen had, antwoordde Erna met „neen* en de vreemde dame wendde zich zuchtend met langzame schreden Daar de denr, waar zij ter sluiks haar zakdoek aan de oogen bracht. De kunstenares die de gewoonte had, om niemand die in hare tegenwoordigheid weezde, ongetroost te laten, snelde de vrouw na, verzocht haar terug te keeren en vraagde haar naar de oorzaak harer treurigheid. De andere liet zich nu in een fauteuil neder en brak in krampachtig snik ken uit. Verschrikt en ontroerd, sprak de jonge dame haar met deelnemende woorden toe en vernam het volgende De vreemde was moeder van twee veel belovende kinderen, een zoon en eene dochter. De zoon stond als tweede luitenant iu het leger, terwijl Lucie zich een paar we ken geleden verloofd had met een grond eigenaar. „0/ ging zij voort, „ge zijt zoo edel, zoo goed, gij zult alles weteu. Nooit iu mijn leven heb ik het zee betreurd als nu, dat ik geheel zonder vermogen ben, ja, dat wij zelfs gebrek lijden en ik met Lu cie slechts een schjjnrijk voe ren. Terwijl mijn zoon door zijn welgesteldeu oom, in zijne carrière gesteund wordt, heb ik jaren geleden van hulp van die zijde afgezien en het valt mij te zwaar om er nu om te gaan verzoeken. Morgen is Lucie met haar verloofde bij generaal Z. uitgenoodigd, en nu komt het op een passend toilet voor haar aan. Ik iu mijne vertwijfeling door schaamte buiten staat, om aan bekenden te vragen en zonder het geld voor zulk een duur costuum te bezitten, wist geen anderen raad, dan onbekend, onder vreemden naam naar bier te komen en te beproeven om mij met geringe middelen het costuum aan te schaffen. Ouder deze eenvoudige, openhartige beken tenis, hadden Erna's oogen zich met tranen gevuld. „U voert dus een anderen naam dan dien, welken ge eerst noemdet vraagde zij haastig. „Lieve dame, u zult het begrijpen, waar om ik mijn naam verborgen hield. Maar voor u, die op den eersten blik mijn ge heele hart won, wil ik niets geheim hou den. Van uwe dicretie ben ik zeker. Ik heet van F. De oude dame noemde een in de adellij ke wereld zeer bekende naam en Erna sprong van haren zetel op. Een vermoeden dat zij koesterde, scheen vervuld te worden. Zij drukte de hand tegen het'hart, schelde in zenuwachtige opgewondenheid om haar dienstmeisje, dat zij fluisterend eenige bevelen gaf en keerde toen haar blij gezichtje naar de aristocratische dame toe. Na verloop van een kwartier was een prachtig donkerblauw zijden coatunm ingepakt, waarvoor zij elke betaling weigerde en de zoo gelukkig ge maakte mevrouw van F... steeg ouder be tuigingen van den innigsten dank, door de beminnelijke tooneelspeelster begeleid tot aau de straatdeur, iu het rijtuig, dat zij haar dienstmeisje bevolen had te haleD. Bij het afscheid omhelsden de beide vrou wen elkander en Erna haalde een klein couvert te voorschijn, dat zij de ander ter hand stelde. „Geef dat aan uwe Lucie 1" zeide zij, „als een kleine tegemoetkoming voor haar uitzet van eene onbekende vriendin.* Toen trok het paard aan en de wagen rolde weg. Toen mevrouw van F., het cou vert opende, bleek het een bankbiljet van honderd gulden te bevatten. 's Avonds van den zelfden dag zat Erna in haar boudoir naast een jong officier in burgerkleeding. „Zeg eens Fritz,* vraagde Erna plotsling en over haar pikant gezichtje vloog een moedwillig glimlachje, „hoe heet eigenlijk de grondeigenaar, die zich met uwe zuster Lucie verloofd heeft." „Dat is graaf R... ma belle." „Ach ja, ik herinner mij. Overigens ben ik zoo onbekend met hetgeen uwe familie betreft, dat ik niet eens weet, waar uwe moe der woont." „Dat kan ik u zeggen," antwoordde de officier. „Mevrouw van F... woont in de.... straat, NoZoudt ge haar een bezoek willen brengen Ja Dan moet ik n zeggen dat zij en Lucie reeds sedert veeitien da gen bij de toekomende schoonouders te lo- geeren zijn en zij komen eerst in de vol gende week terug." „Wat riep Erna en sperde onwillekeu rig de oogen open, om zich te overtuigen, dat zij niet droomde, „en dat zegt gij in volle ernst?" „Zeker 1" „En woont hier geene andere familie van denzelfden naam." „Geene.j, „En nw oom," riep Erna, „o, wees niet boog, hoe heet die „Oom? Welke oom? Nu wordt het al te dol kind, ik heb nooit een oom gehad.* Erna vraagde niets meer, zij wist al- j les. Zij vertelde nu den verbaasd toeluiste renden luitenant, hoe zij 's morgens het offer was geworden van eene talentvolle bedelares, die voor haar bedrog met groote handigheid gebruik had gemaakt van de verhouding van Fritz tot Erna en van ee nige bekende familiebetrekkingen. Terwijl de jonge man zich kostelijk a- museerde met dit idee om zijne chère ma ma als bedelares in dit boudoir te laten lungeeren, zeide Erna„De geschiedenis heeft toch ook hare goede zijde.' De avonturierster heeft eene overtreffe- lijke les in het comeditspelen gegeven. Van beide tooneelspeelsters was zij zonder twijfel de grootste. Verteerbaarheid der Sp ij zen. Dr. Kleude heeft een wetenschappe lijk onderzoek ingesteld, hoe veel tijd on ze meest gebruikelijke spijzen noodig hebben om te verteren. Hij is lot de volgende slotsom gekomen 1 uurGekookte rijst. Rijst is dus het best verteerbaarste voed sel. 1 uur en 30 minuten geklutste eie ren, wildbraad, zacht gekookte appelen en peren, ooft als moes gekookt, gekookte zalm, gekookte forellen, spinazie, selderij asperges, gerstenpap, haverpap. 1 uur 45 minuten gekookte hersenen en gekookte sago. 2 uurgekookte melk, gekookte zure appelen, gekookte stok*isch. 2 uren 15 minutenVersche ongekookte melk, gekookte kalkoenen. 2 uren 30 minuten gebraden kalkoenen, gebraden wilde ganzeu gebraden 'amsvleescb, gebraden vleesch van speenvarkens, gebakken aardappelen, gekookte tuinboontjes, groote boonen, lin zen. 2 uren 45 min. Pudding van eieren en melk, zacht gebakken rundvleesch, oesters. 3 urenzacht gekookte eieren, briefstuk, mager rundvleesch gebakken, ge braden baars, bot, schol, gesmoord scha- penvleescb, koek. 3 uren 15 minuten ge braden ossenvleesch, roastbeef, peen, sala de, kool. 3 uur 30 minuten gebraden varkensvleesch, gesmolten ol gebraden bo ter, hard gekookte eieren, oude kaas, versche braadworst, gekookt rundvleesch, gezouten rundvleesch, gekookte aardappe len, gekookte witte knollen, soep van scha- penvleesch, versch wittebrood, gekookte witte kool, gekookte ramenas, gekookte bloemkool. 3 uren, 45 minuten gekookt vet rundvleesch, geboterd brood met koffie. 4 urengekookte en gebraden bout dat gemest isschapenvleiscb, kalfsvleesch, soep van rundvleesch, droog brood met koffie; 4 uren 15 minuten: bout, met gemest varkenvleesch met groenten4 uren 30 minuten: zacht gekookt schapen- vleesch, pekelvleesch, zuring. 5 uren zeer hard gekookte eieren, gebraden rook worst, taai kalfvleesch, gebraden vleesch van een oud schaap, gekookte peren, dar- meD, ossenvet, steenvruchten, kersen, prui men, rozenen, amandelen, noten en de doppen van peulvruchten. 6 urenoud pekelvleesch, gebraden vette aal. Hieruit blijkt, wat men aan zwakke menschen, bijvoorbeeld herstellenden, kan voorzetten. Zij mogen vooral niets nntti- gen, dat langer dan vier uren noodig heeft om verwerkt te worden. Toevoeging van veel olie, vet en zuur verzwaart de ver tering, daarentegen wordt zij bevorderd door het toevoegeu van zout, specerijen, peper, mosterd, kaneel, oude kaas, suiker, wijn, radijs of ramenas. Om wol te reinigen. Wilde kastanjes moeten een zeer goed waschpoeder zijn, vooral voor wollen stoffen. Voor dit doel ontdoet men ze eerst van de buitenste schil en maalt zs dan lijn of stampt ze. Gerrit Borst en Aaltje Hoogscha- gen. Ondertrouwd, Getrouwd en OverledeD Geene. Schagen 1 Nov. 1893. De derde Curcus in den vrijwilligen wapenhandel werd Za terdagavond in het lokaal van den heer R. Kaan geopend. Van de zestien jongelie den woonden 6 voor het tweede jaar de oefeningen bij. De lessen staan onder leiding van den 1ste luitenant A. J. Kru- der, terwijl de instructie aan den Sergeant Hozon is toevertrouwd. De oefeningen in den vrijwilligen wapenhandel te St. MAAR TEN gaat niet door. Wel had zich een voldoend aantal jongelui aangegeven, doch een groot deel trok zich voor de opening terug, natuurlijk ten nadeele van hen, die van de voordeelen aan het door loopen van den Cursus verbonden hoop ten te profiteeren. Een drietal jongelui, die in de loting zijn gevallen, hebben nu verzocht aan de oefeningen te Schagen deel te mogen nemenwat hun door de autoriteiten is toegestaan. Mi oom, 28 Oct, 1893. Aangevoerd. H. L. Rogge t 5.25 a 6. 5 Tarwe 5.75 a 7.75 19 Garst 3.75 a 5. 23 Haver 3.— a 4.25 j WitteErwten 9.50 a 11. Groene dito 10.— a 12. Grauwe dito 12.50 a 17. Vale dito 6.25 a 15. Bruine boonen5.75 a 10.50 131 Geeleboonen a 33 Wilteboonen Paardenb. 10.50 a 12.- 5.75 a 6.25 15.— a -.— 21.50 a -.— 75.— a 140. s a 8.— a 15. 13.— a 24.-- 10.— a 15.— Earweizaad Mosterdzaad 21 Paarden Koeien 2 Kalveren 45 Schapen 60 Lammeren 45 Varkens 13.a 24.— Zengen a 146 Biggen 5.a 12. Kip-Eieren per 100 5.a 1400 koppen boter 75 a 77' cents per kop Al h maar 28 Oct. 1893. Aangevoerd: 13 Paarden f 60.— a 150.— 14 Koeien 125.— a 230.— Ezel a vette Kalveren a 14 nucht. dito 5.— a 16.— 218 magere Schapen 10.— a 18. lammeren a 53 magere Varkens 15.a 19.— 249 Biggen 7.— a 10.50 10 Bokken en Geiten 2.— a 7.— a .67» a —.77' 5.a 6.— Kleine Bokjes Boter per P. Kipeieren per 100 Eendeieren a Op de graanmarkt werden aangevoerd 2532 mudden Tarwe f 6,50 a 7,25 rogge f5.50 a 5,87' gerst f 4.25 a chev f 4.25 a 5.70, haver f 3.20 a 3.90 paarde boonen 5,75 a 6,bruioe id.f 6. a 10. duivenboonen 6.50 a witte id. a karweiz. f a rood mosterdzaad t 20,— a geel id' f 14.50 a 15.groenerwten f 7.50 a 15,— grauwe dito f 9.— a 15.—, wijker valef 9.a f 13.50 Blauwmaanz. f-kana- riezaad f 6.25 a Alkmaar 30 Oct. 1893 Aangevoerd. paarden f a 15 Kooien on Ossen f 160.- a 210.— 61 vette Kalveren f 40.al 10. (per kilo f 0.90 a 1*— 11 Nuchtere Kalveren 5.a 15.— 1039 vette schapen 14.— a 26.50 Lammeren a 180 vette Varkens per P. 0.42 a 0.50 26 magere dito 16.a 18.— Bok en Geit a EDAM, 28 Oct. Aangevoerd .75 stapels kaas, wegerde 15718 K.G., prijs f32.50 a .- de 50 K.G. I*ur merend, 31 Oct. 1893. Aangevoerd 326 stapels. Hoogste prijs kleine kaas f34. middelb 30.commissie f 32. 926 K.G. Boter f 1.40 a 1.50, per K.G. 10 Slieren. 18 Paarden. 449 Runderen. Vette koeien lager in prijs met stuggen handel melk- en jgelde- koeien prijshoudend handel matig. 96 Vette Kalveren f 0.70 a f .90 per KG., handel vlug 46 Nuchtere dito, 7.—18.— per stuk handel stug 152 Vette Varkens per Kilo f 0.4! a 0.50 handel vlug 61 Magere idem per stuk f 15.— a f 28. handel stug 252 Biggen, f 6 a f 14.— handel stug 2505 Schapen 981 ganzeu f 2.50 a f3.— 7 Zwanen per stuk 7. Kipeieren per 100 stuks f 5.— a 6.— 36 1 72 HL. Peren,f .60 af 1. 1596'/3 H. L. Appelen f .60 a f. 1. Ondergetekenden betuigen bij deze hun oprecliten dank, aan de Diaconie der Hervormde Kerk te Haring huizenvoor den bijstand, hen in deze moeielijke tijden verleend. C. KUIPER. A. WIT. G. v. STIPRIAAN. Haringbuizen, 1 Nov. 1893. Ingeschreven van 27 30 Oct. 1893. Geboren Dirk, z. v. Jan Zeeman en Aaltje van der Werf. Ondertrouwd, Getrouwd tn Overleden Geene. Ingeschreven van 20 27 Oct. 1893. Geboren Maria, d. v. Klaas Melker en Jannetje Sneekes. Klaas, z. r. Michiel Veuger en IJtje Vos. Anthonius z. v Wegens dubbele zaken voor billijlïen prijs ter overname aangeboden, een met BILJART, grooten omzet, drukken stand, te üelcier. Te bevragen bij den Agent der Amstelbrouwerij, Keizerstraat, No. 19.

Schager Courant | 1893 | | pagina 3