KACHELS. lid. Smit, KOE- ei PAARDEMAREN. R ij w i e I e n, Heerenstraat, Schagen. PLAATSELIJK NIEUWS. Burgerlijke Stand. Gemeente Schagen. J I Advertentiën. A. Visser M. van 't Hof, van der Stok, Kaan en Co., Heg iilateur Vulkachels Wasch- en Veevoederketels, Verkrijgbaar bij De influenza neemt te Londen snel toe. Gckele gezinnen wor- <je3 aangetast. Over htt gtlieel echter zijn de aanvallen minder kwaadaardig en rcet een sneller beloop dan bij de vorige epidemiën. Er gaan geen 14 dagen om dat men ons niet lastig valt met de vra gen Heeft u soms sigarenasch van mij noodig Wilt gij sigarenasch van mij koo- pen Het is ons niet bekend, wie het denk beeld van de groole waarde van sigaren asch in de wereld heeft gebracht, even min als de veronderstelling, dat ze bij plantencoltunr eene rol spelen zoo. Ter waarschuwing van verzamelaars wil len wij hier echter herinneren, dat en kilo sigarenasch als meststof slechts de waarde Tan 15 cent heeft en daarom de moeite tan verzamelen niet waard is. (Sempervirens.) Een heer te Brighton in Engeland, werd onlangs door een paar jonge schurken de een van 25 en de ander van 17 jaar, een som afgezet van 65 p. st., onder bedreiging, dat zij hem anders van een zter onzedelijke misdaad zouden beschuldigen. Zij zijn na echter voor dit allergemeenste afdreigen van geld veroordeeld, de oudste tot twintig jaren dwangarbeid er. de jongste tot vijf. Volken zonder brood. Het volgende, waarin voor menigeen misschien een nuttige wenk opgesloten ligt ontleenen wij aan de „Bondscourant," or gaan van den Neder!. Bakkersbond. Door volken zonder brood verstaan wij geen volken, die gebrek lijden, doch een voudig volken, welke voldoende voedsel hebben, maar geen brood gebruiken. Zulks mag misschien vreemd schijnen voor ons en andere beschaafde volkeren en bet ver moeden doen rijzen, dat wij hier een en ander zullen mededeelen over bet voedsel van heel of half wilde volkstammen, doch niets van dat alles. Die volken zonder brood zijn dichter bij ons, dan we misschien vermoed hadden, en bewonen het zuiden van Europa, met andere woorden, het ziju de Zuid-Oosten- ïijkers, Italianen en Itumeneniërs. Het spreekt van zelf, dat hier slechts bedoeld wordt de groole massa in die lan den, en niet de meer gegoeden en de bewo ners der groote steden. Keeds op eenige mijlen afstand van Weenen, in de bergen van Opperstiermar- keD, wordt slechts weinig brood gegeten, ja zelfs in menige platttlandshuishouding, in het geheel niet. Het dagelijksche hoofd voedsel, dat oveii- gens zeer geschikt is om het brood te ver vangen, bestaat daar uit het zoogenaamde „Sterz,"' dat uit meel van boekweit bereid wordt. De boekweit, iu Oostenrijk „Heidtu" genaamd, groeit buitengewoon goed in de Alpendalen van Stiermarken, Kraiu en Crarinthië. Het „Sterz" wordt bereid door in een diepe pan meel van boekweit te doen en dit op het vuur warm te laten worden, on der aanhoudend roeren met een houten lepel. Dan wordt er wat kokend water met zout bij gedaan en dit, terwijl men steeds blijft roereD, zoo dikwijls herhaald, totdat het meel, vermengd met het water, eene menigte korrelige stukjes vormt. Als alles in de pau goed dampt, is dat een bewijs dat het gaar is. Door de plat telands-bevolking in Stiermarken, Kraïu en Carinthië wordt het Sterz, 's ochtends met zoete of zure melk gegeten's middags met vleeschnat of geroosterd spek en 's a- vonds weer met melk. Met dit krachtige voedsel hebben de bewoners van die alpenlanden zelden of nooit behoefte aan brood. Zelfs in de meer verfijnde huishoudingen in de ste den is het Sterz een zeer gewilde kost en daardoor het uationale voedsel in eeo groot deel van Zuid-Oostenrijk. In het daaraan grenzende Italië wordt eveneeus weinig brood, doch des te meer polenta gegeten. De bereiding daarvan komt veel overeen met die van het Sterz met dit verschil slechts, dat voor de po lenta meel van maïs wordt gebruikt, waar van vooral dat uit Lombardije als voor treffelijk bekend staat. Verder roert men de polenta niet tot "korrelige stokjes, doch maakt van de ge- heele massa een groote koek, welke met een stuk draad of fijn touw in stukjes wordt gesuedeu. Door vele Italianen wordt de polenta ook koud, in de plaats van biood gege ven, terwijl de meergegoeden haar eenigs- zins fijner bereid gebruiken. De Rumeniëis hebben, wat zeer opmer kenswaardig is, eene nationale spijs, wekle zeer veel overeenkomst met de polenta beeft en eveneens uit maïs wordt en Ma maliga' heet. Het verschil bestaat hierin, dat de Ma maliga" niet in vasten toestand doch meer in den vorm van brij wordt gegeten. Ieder der drie genoemde spijzen kan het brood gemakkelijk vervangeD, omdat het veel krachtiger is. Een gewone Italiaansche arbeider toch kan met een stuk polenta en een halven liter wijn een geheelen dag bet zwaarst» werk verrichten. Bijna met zekerheid mag men besluiten, dat de drie hier genoemde voedingsmid delen reeds dagteekenen van lang voor de invoering van het Christendom. Een soldaat te Berlijn heeft sich met een snoeimes de buik opengere ten; hij was weldra een lijk. Afkeer van en dienst dreef hem tot zelfmoord. Naar aanleiding van het speel— en woeker-proces te Hannover, woidt het volgende verhaal in herinnering gebracht Keizer Wilhelm I was een tegenstan der van hoog spel, maar toch heeft hij het eens tegenover zijn kleinzoon, den te- genwoordiger. keizer, in bescherming ge nomen. De officieren van het garde-huza- rer.-regiment, waarvan prins Wiihtlm com- mar.dantwas,leden zulke zware verin zen door het spel, dat de prins eindelijk besloot aan hel euvel een einde te maken en hij wist zijn officieren aan het verstand te bren gen dat zij moesten bedanken voor hun lidmaatschap in de clab, waar zij speelden. Het bestnur van de clnb was hier zeer ontsteld over en overreedde den voorzit ter, vorst R., bij den Keizer eene poging te wagen, om het bevel ingetrokken te krijgen. De laatste luisterde aandachtig naar de gemaakte opmerkingen, liet prins Wilhelm bij zich komen en verzocht hem het ver bod in te trekkeD, De prins bleef echter standvastig en zeide ,Uve majtsteit ver- oorlove mij do vraag „Ben ik nog com mandant van het regiment?" „Ja, natuur lijk", gaf de keizer ten antwoord. „Dan moet uwe majesteit mij veroorlo ven, dat ik mijn bevel büjt handhaven ofu op dit oogtnblik mijn ontslag aanbieden." Die vastberaden woorden vielen zeer in den smaak van den keizer en hij bracht den prins dadelijk tot kalmte door hem toe te voegen „Van ontslag kan geen sprake zijn ik vind een zoo goeden commandant niet gemakkelijk." Het ver bod te spelen bleef dus gehandhaafd. Toen vorst R. bij den keizer antwoord kwam halen, zeide deze „Het spijt me zetr, ik heb al het mogelijke voor u ge daan, maar de commandant wilde er hoe genaamd niets van weteu.' De Yoorz., de heer TfA. Bazen, spreekt I de regeling der jaarwedden van het onder- zijne verwondering uit over bet onverwacht wijzend personeel aan de Openbare Lagere besluit ven den heer Hopman en twijfelt School, alhier geenszins of ook de raad zal dit insgelijks 1dat Onderwijzers net hoofdakte betreuren. „Immers wij verliezen in den heer znllen genieten, eene jaarwedde ad f 650. Hopman als raadslid zoowel als wethouder 2. dat onderwijzers zonder hoofdakte een degelijk man, die met den meesten ernst znllen genieten f 600. zijn betrekking opvatte en ook uitvoerde, en 3. dat de onderwijzer, belast met het „Natuurlijk ontmoet ieder, die eene open- geven van onderwijs iu het fransch, daar- uare betrekking bekleedt, wel eens onaan- voor eene verhooging ad f 150.zal ge- geDaambeden en het is zeer wel mogelijk dat nieten. dergelijke onaangenaambeden den beer Hop- Hierna werd de vergadering gesloten, man tot dit besluit leidden. Maar wat of j het is geweest, daaromtrent verkeer ik in 75.— a 150.— 8. a 15.a a a a a a 9.— 12.— 6.— 6.— 16.— 22.-- 15.— 18.- 10!— Schagen, 6 Dec. 1893. Onze vroegere plaatsge- noot, de heer F. Koeteris als onderwijzer 3dkUsse geplaatst te SALATIGA, ten zuiden van Samarang. Den 12den November heeft hij van Ba tavia de reis daarheen aanvaard. De heer W. K oo ij is ver- kozen tot Hoofd-ingeland van de Schager- en Niedorper koggen. Zoo als velen onzer lezers weten heeft de heer ter Linden, onderwij- z«r aan de departementale Zang school alhier, in het voorjaar op de gewo ne rNuls-avondu door de leerlingen der hoogste klasse doen uitvoeren:de Kinder- canta „In de Zomer uit.* Zijne poging om dat, gesteund door eenige vrienden, door eene tweede uitvoering voor de kinderen werkelijkheid te doen worden, hebben door de geringe financieels resultaten en de wei nige medewerking schipbreuk geleden. Om eene bestemming aan die toen ont vangen gelden te geven, besloot hij, om zij nen leerlingen een prettigen avond te be zorgen, en tevens belangstellenden iu kennis te stellen met een nieuwe uitgave op 't gebied van kinderzang: De Kiuder-cantate „Het St. Nifahasfeest" van Bernard Zweers, woorden van A. L. de Rop. Deze werd dezen zomer ingestudeerd en zal a.s. Zon dag, den lOden December, ten gehoore wor den gebracht. Voor deze uitvoering wist hij zich den steun te verschaffen van de heeren A. Bille (bariton) en C. Slöve (bas - St. Nicolaas). De dameszangvereeniging ,EupAonia,IL mede onder leiding van den heer ter Lin den, opgericht Juni 1.1., heeft zich welwil lend bereid verklaard, den avond te vullen door de uitvoering van „Het vijfdeSchep- pingslied" (de Vogelen) van R. Hol, wcor den van J. J. L. ten Kate en „Het grat onder den Meidoorn (zang in de Kapel) van 11. C. Helleman, woorden van W. J. Hofdijk. Wanneer men verder nog weet, dat de heer A. Bille nog zal voordragen „Zes Looverkeus* van W. F G. Nicolaï, dun zal het geen verwondering baren, dat de 10de December een flinke bezette zaal in het lokaal van den heer Blauw zal zien, te meer daar de toegang openstaat voor ieder, die zich vooruit voorziet van eene intro— dnctiekaart, gratis te verkrijgen bij Mej. Af. Hopman, presidente van Euphonia en bij den directeur. Afei. Af. Roggeveen Wd. verleent wederom bare gewaardeerde assistentie door de pianobegeleiding der St. Nicolaas-cantate op zich te nemen. Verder zie men de advertentie in 't num mer van dit blad. Verslag der vergadering van de Raad onzer gemeente, gehouden op Woensdag, 6 December 1893, des mor gens ten 10 are. Afwezig waren de heeren Jb. Hopman en D. Smitde laatste wegens ongesteld heid. Na opening der vergadering en lezing en goedkeuring der notulen, deelde de heer Bazen, waarn-Voorz. mede, dat ware ingekomen: 1. Missieve Comm. d. Koningin, berich tend ontslag tan den heer Mr. C. H. Beels, tegen 12 Nov. sis burgemeester der ge meente 2. Miss. Gel. Staten, goedkeuring Suppl. Kohier H. Omslag en Honden belasting. 3. Besluit GeJ. Staten, g edkeuring gemeeute—rekening, dienstjaar 92. 4. Missieve van den \izttJb. Hopman waarbij deze zijn ontslag verzoekt als lid van den Raad, volslagen onbekendheid. „Wel heb ik, en ook de Stcrttaris deed znlks, alsmede nog andere personen hebben het gedaan, getracht, den heer Hopman op zijn besluit te doen terngkomen. Doch te vergeefs. Wellicht zou een motie van vertrouwen door den raad genomen, zooda nig van invloed kannen zijn, dat de heer Hopman op zijn besluit terugkomt. Ook de heer Govert vindt het zonder ling, dat het niet bekend is, waarom de heer Hopman ontslag neemt. Zeker is het, dat er iets bijzonders aan de haad moet wezen. Spr. vereenigde zich met het voorstel van den Yoorz. en hoopte dat dan de wonde genezen zou. In het andere geval vreesde de heer Govers, dat de heer Hopman ook de gemeente metterwoon zal gaan verlaten. De heer v. d. Alaaten betreurt ten zeerste het besluit van Ben heer Hopman, doch vraagt zich af, of het wel op den weg ligt van den raad, het ontslag niet aan te nemen. Het is hier niet de kwes tie van het geven van ontslag, de heer Hopman heeft het genomen en daarmede is de zaak uit De heer W. Roggeveen Cz. meenf dat in dit geval de kiezers het in hun macht hebben, uitspraak te doen. Bij ee ne verkiezing toch kan men den heer Hop man herkiezen. Maar wij zijn als raadscol- legc niet bevoegd, ons te verzetten tegen dit ontslag. Ook de heer Jb. Slammet meent dat zulks ligt buiten de bevoegdheid van den raad. De heer HoogscAagen merkt op, dat, als de beer Hopman alleen bedankt had als wethouder, dat men dan wel had kunnen trachten, den heer Hopman op zijn besluit te doen terugkomen. Nu de heer Hopman evenwel bedankt als raadslid, moeten de kiezers uitspraak doen. De heer Jb. Stammes wijst er op, dat door dit bedanken eene vacature ontstaat, in welke moet worden voorzien. De heer v. d. Alaalen stelt voor, dat van wege den Rsad aan den heer Hopman het leedwezen omtrent zijn bedanken, waarvoor de redenen onbekend bleven, wordt te kennen gegeven en hem tevens dank zal worden betuigd voor de vele en gewich tige diensten, door hem aan de gemeente bewezen. Met algemeene stenamen wordt dit voor stel aangenomen. Voorts werd ingevolge ontvangen ver zoek van den heer Mr. C. H. Beels, be sloten tot restitutie van yi2 van zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag. Ingewilligd werd ook het verzoek van Jb. Kenning, om ontheffing van zijn aanslag in du hondenbelasting, daar bleek dat hij geen hond bezat. De met de aangifte be lastebeambte Abma, was ten deze verkeerd ingelicht geworden door de vrouw van adres sant. Voorts werd op verzoek tegen 1 Eebr. '94 eervol ontslag verleend aan den heer BoumaOnder», aan de Op. L. School alhier. Bij de nu volgende behandeling der j larlij ksche verpacbtings-voorwaaideD, werd met betrekking tot de inning dermarkt- gelden besloten, dat ter vrijstelling van vee dat alleen in de gemeente komt om vervoerdte worden naar de vëelading, het belasting—ter rein wordt gerekend aan te vangen bij het stationskoffiehuis van den heer A. Visser. Ingevolge vorig raadsbesluit wordt nu de- herziening van het politie-reglement vastgesteld. Omtrent een bepaling voor Het tegen gaan van bovenmatige belading van vracht wagens, wordt erkend dut dergelijke be paling niet in het politiereglement thuis behoort. Tegen dezs heiziening verklaarde zich alleen de heer v. d. Maaien, die bezwaar had tegen één der in de vorige vergad. goedgekeurde artikels. Tot lid der Commissie van het Riet- boschwerd nu het aftredend lid, de heer 1). Smit herbenoemd. Volgde nu de benoeming van een Wethouder, vacature Hopman. Ge kozen werd de heer P. Buis Jz., met 5 stemmen. De heer J. HGovers verkreeg 3, de heer Asjes 1 stem. De heer P. Buis Jz. verklaarde evenwel gebruik te maken van het recht, zijne be slissing 24 uur in beraad te houden, voor al met het oog op de zoo bijzondere omstan digheden, onder welke deze vacature ont staan is. Bij de nu volgende rondvrasg, werdt aan den heer v. d. Maaien, die met het oog op de historie Neerbosch daarnaar vraagt, medegedeeld, dat voor rek. der gemeente aldaar iemand verpleegd wordt, waarvoor de gemeente jaarlijks f 78. moet beta len. Hierna ging de raad in Comité. Na heropening der vergadering werd gelezen een brief der Plaatselijke School- Ingeschreven van 2—3 December 1893. Geboren: Cornelis, z. v.Pieter "Web en van Grietje Kater. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden: Geene. Gemeente Zijpe. Ingeschreven van 24 Nov. 1 Dec. 1893. GeborenKlaas, z. v. Cornelis Baken en Rensje Moojj. Ondertrouwd en GetrouwdGeene. Overleden Beeldman Neeltje, 77 j., wed van Tjaard Wortel. Gem. Wieringperwaard. Ingeschreven van 1 30 Nov. 1893. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Geboren: 1 Nov. Pieter, z. v. Arie Ra ven en Trijntje Kossen. 13 Nov. Maartje, d. v. Jan van der Ham en Cornelia van der Ham. Overleden: 4 Nov. Pieter Ellen, 61 jr echt- gen. van Maartje Govers. 11 Nov. Teunis Groot, 93 j. echtgen. van Trijntje Rood. Gem. Kicinvc Nicdorp. Ingeschreven van 1 30 November 1893. Geboren: Jan z. v. Dirk Oukes en Hendri- ka Veldt. Jan Adriaan Marinus, z. v. Arie Nieuwlanden Trijntje Vetman. Trijntje d. v. Hendrik de Graaf en Trijntje Keijzer. Ava Catharina d. v. Jacob Berkhout en Jantje Bekker. Jan, z. v. Willem Heman en Corne lia Swager. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Overleden: Trijntje Appelboom, d. v. Pie ter Appelboom en Antje Hovenier, 3 weken. Trijntje Brugman ongehuwde d. v. Nanne Brugman en Cornelia van der Wolf, 62 jr. Gem. Oudkarspel. Ingeschreven van 1—30 November 1893. Geboren: Sijmon,z. v. Klaas Jonker Jans- zoon en Leentje Raap. Marijtje, d. v. Klaas Paariberg en Antje Paarlberg. Catharina, d. v. Pieter Rijkes en Johanna Brufin. Ernst z. v. Gerrit Weeland en Maartje Dekker. GehuwdGeene. Overleden: Geene. Gem. VTcer IVuffowaard. Ingeschreven van 1—30 November 1893. Geboren: 2 Nov. Pieter z. v. J. Koeten en E. Rantjes. 9 dito. Trijntje d. v. K. Danenberg en T. Bommer- 26 dito. Maria d. v. K. Laan en M. Groot. Overleden: 8 Nov. Cornelis Overtoom 10jr. 10 dito. Dirk Baas echtgen. van Guurtje Vis, eerder wod. v. Trijntje Waal, 33 j. 11 dito Nikolaas Danenberg 20 wk. 13 dito Cornelis Komen echtgen. van Maartje Mottes, eerder wed. van Marijtje Oliekamp, 81 jr. 15 dito. Simon Beemster 40 wk. 19 dito Sieuntje Cbattillon 16 wk. 23 dito Johanna Kruijer6 wk. 28 dito. Jacob Stekelbos, echtgen. tan Neeltje Groet, 56 jr. Gemeente Sint Maarten. Iegeschreven van 1 30 November 1893. Geboren: 7 Nov. Trijntje, d. v. Willem Rus en van Jannetje Blankman. 28 dito Iefje d. v. Jan Brommer en van Maartje de Boer, Ondertrouwd en GehuwdGeene. Overleden: 15 Nov. Een als levenloos aan gegeven kind van het mannelijk geslacht uit Elizabeth Visser, echtgenoote van Simon Stoop. Gemeente Winkel. Ingeschreven van 1 30 November 1893. Geboren: 3 Nov. Lourens, z. v. Frans Kos en Elisabeth Vink. II dito. Geertje d. v. Cor nelis Koster en Jansje Schaap. 28 dito. Pie ter z. v. Cornelis Slot en Baaltje Anna Wil- helmina Doon. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: 3 Nov. Edert Waker 54 j. wedn- van Maartje Burgeren WijbrechtKonkel 55j. wed. van Klaas Visser. Overleden: 26 dito Grietje Boerman, 25 j. d. v. Hendrik Boerman en Maartje Water drinker. Gem. Harins:car§pcl. Ingeschreven van 1—30 November 1893. Geboren: 6 Nov. Maria d. v. Jan Bos en Trijntje Zut. 12 dito. Aafje, d. v. Gerrit Tes- selaar en Aagje Smit. 14 dito. Grietje, d. v Cornelis Zydewind en Trijntje Gouwen, 17- dito. Jan z. v. Pieter Swager en Antje Dek-- ker. 20 dito. Simon, z. v. Simon Groen en Neeltje Mak. Ondertrouwd en gehuwd: Cornelis Noord- strand, jm. oud 27 jr. te Oude Niedorp en Maartje Komen jd. oud 18 jr. te Haringcar- spel. Overleden: Geene. Gem. Noord Seliarwoude. Ingeschreven van 1—30 November 1893 Geboren: 5 Nov. Brandje d. v. Pieter Jon ker en van Aafje Roos. 14 dito Pieter z. v. Gerrit Paarlberg en van Hiliegonde van Ex- ter. Ondertrouwd: l9en dito Willem Berkhout 43 jr. en Antje Blaauw 24 j. Getrouwd: 30 dito W. Berkhout en A. Blaauw. 9 dito Inschrijving vonnis echtschei ding Jan Joon alhier en Trijntje Kranste Alkmaar. Overleden: 10 dito Gerrit de Geus 62 j, laatst gehuwd met Johanna Slot, 3 dito te Zuid Scharwoude Petrus Engeringh 29 j ongehuwd z. v. Karei. Johannes en van Maar tje Spaans. U oorn, 2 Dec, 1893. Aangevoerd. H. L. Rogge t 8 in zake de voorziening in de vacature Bouma. De Schoolcommissie adviseerde, de jaarwedde voor den sollicitant te bren gen op f 800. Naar aanleiding van dit advies, werd na breede discussie besloten, tot de volgen- 5 9 Tarwe 9 6.75 a 7.50 13 9 Garst 3.50 4.50 18 9 Haver 9 3.25 a 4.— a WitteErwten 9 9.- a 10.50 Groene dito 9 9.50 a 10.75 9 Graawe dito 9 14.— a 17.50 9 Vale dito 9 6.50 a 14.-- f 9 Bruine boonen 9 6.50 a 10.50 17) 9 Geeleboonen 9 a 9 Wiitehoonen 9 9.50 a 10.50 9 Paardenb. 9 5.75 a 6.- 9 Karweizaad 9 15.— a V Mosterdzaad 9 21.— a 27 Paarden Koeien 4 Kalveren 7 Schapen 20 Lammeren 46 Varkens Zeugen 74 Biggen Kip-Eieren per 100 1025 koppen boter 67'a 70 cents per kop. Alkmaar 2 Dec. 1893. Aangevoerd: 4 Paarden f 60.— a 250. 1 Koeien 130.a 1 Ezel 16.a vette Kalveren a 13 nacht, dito 7.a 16.— 212 magere Schapen 10.— a 18. vette Varkens per K. a 66 magere Varkens 15.a 18. 125 Biggen 7.— a 10.50 9 Bokken en Geiten 2.a 8. Kleine Bokjes a Boter per E. .67'a —.77» Kipeieren per 100 6.a 7. Eendeieren a Alkmaar 4 Dee. 1893 Aangevoerd. paarden f a 5 Kooien en Ossen f 160.— a 210. 34 vette Kalveren f 40 a 106. (per kilo f 0.90 a 1- 15 Nuchtere Kalveren 7.a 15.— 724 vette schapen 1G - a 25. Lammeren a 198 vette Varkens per P. 0.42 a 0.51 24 magere dito 14.— a 17.— 1 Lok en Geit 3.a EDAM, 2 Dec. Aangevoerd 17 stapels kaas, wegende 3052 P. prijs f 32.— a de 50 K.G. Aangeveerd 39 stukken boter f 1.40 a per P. Eieren f6,50 a 7.50. I'urrnrrrnii, 6 Dec. 1893. Aangevoerd 121 stapels. Hoogste prijs kleine kaas f33 25 2 middelb. commissie f 1173 K.G. Boter f 1.20 a 1.30, per K.G. 4 Stieren. 15 Paarden. 220 Rnnderen, prijs hooger handel vlug. 37 Vette Kalveren f 0.60 f .80 per KG., handel stug 64 Nuchtere dito, t 7.a 20.per stuk handel stug. 289 Vette Varkens per Kilo f 0.42 a 0.50 handel matig 54 Magere idem per stuk f 14.a f 25. handel matig 281 Biggen, f 6 a f 10.handel matig. 2767 Schapen, handol stag 765 ganzen i 2.50 a f 3.— 158 Zwanen por stuk 6.— a f 8. Kipeieren per 100 stnks f 5.50 a 6.50. 78 i/,H. L. Peren, f 0.75 a f 1.10. 77 H.L. Appelen f 0.75. a f 1.10. Den 7 December, herdenken onze geliefde ouders, ffl vO hunne 40-j arlge echt- |(i vereenfging. jjjj Uit aller naam, 0 M. VISSER. M Wieringerwaard. jjjj onder de firma gevestigd te NJEU WE KIEDORP. Directeuren H. J. K. v. d. STEEN. J. BREEBAART Kz. A. J. KAAN. J. ZIJP Kz. J. VAN DER STOK. De vennootschap „Noord-Hollandschm Bank" neemt gelden in Depot tegen eene rente bij overeenkomst vast te stellen. Plaatst gelden onder borgtocht, op hypo theek, belast zich met In— en Verkoop va- EFFECTEN, COUPONS, enz. tot de hoogn ste koersen, en verder met alles, wat tot den werkkring van de Vennootschap kan gerekend worden te behooren. Het kantoor wordt gehouden iederen Don derdag, bij den Heer W. ROGGEVEEN Cz. te ScAagen, van 10 12 uur, ne- iederen Zaterdag bij den HeerH. KROON Pz., Café „Witte Engel,' te Hoorn. Grootste sorteering van doelmatige en Bierlijke welke slechts éénmaal per winter behoeven te worden aangemaakt, alsmede een prachtige collectie gelakte KACHELS, FORNUIZEN, KOLOM-, VAAS SCHILDPAD- en NUMMER-KACHELS, enz. groote verscheidenheid PETROLEUM KACHELS, reukeloos en zonder gevaar, TURF-en KOLENBAKKEN, Z1NKEN- en TEGELPLATEN enz. uit de Fabriek van H. BURGERS te De venter, voor veel verminderde prijzen met garantie, waarvan prijscouranten gratis worden verstrekt. Tevens ook tegen zeer billijke prijzen.

Schager Courant | 1893 | | pagina 3