J.j rm flinke MEID, TEGENSTAND. PLAATSELIJK NIEUWS. Causerie. Burgerlijke Stand. Ouükarspel Marktberichten. ff 544ste STAATSLOTERIJ. Advertentiën. MejG. KESTING-Munnk, voormiddag als voorboden van een nade rend onweer aan den horizon gezweefd. Lang zaam hadden zij zich samegetrokken tot eens klaps met de eigenaardige snelheid van een onweer in de bergen, de met electriciteit be zwangerde wolken hun pijlen naar de aarde schoten en de donder zijn basstem deed hooren, duizendvoudig door de ber gen weerkaatst. De weg is in diepe duisternis gehuld, om iB 't volgend oogenblik slechts een seconde lang helder verlicht te worden door een bliksemstraal. Hoe hol klinkt de donder, als hij door de kloof wordt weer kaatst en hoe huilt de storm in die enge gevangenis als scheen hij woedend, zijn macht niet te kunnen botviereD, om dan met een woest overwinningslied over den weg te gieren, waar niets hem hindert in in zijn vrijen loop. De late wandelaar heeft dan ook alle moeite zich staande te hou- den. Met inspanning komt hij slechts voor uit het is Jozef. „Sapristimompelt hij, „is dat weer Ik had beter gedaan, nog wat te blijven dansen. Hè, wat een licht,* riep hij on willekeurig, toen eensklaps een bliksem straal het bergpad veilichtte. Niettegestaan- de hij de oogen sloot had hij toch gezien dat voor hem een menschelijke gedaante zat. „Wie is hier in dit hondenweer F" Geen antwoord, slechts een zachte lach wordt gehoord. Klonk die anders onnoozel, thans klinkt hij duivelachtig. „Als je geen antwoord geeft en niet uit den weg gaat, kan ik 't niet helpen, als ik je een schop geef. Voor den duivel, zeg wie je ben en wat je scheelt!' Weer geen antwoord, weer die demo nische lach. In 't zelfde oogenblik voelde Jozef zich door twee sterke armen om strengeld, zoo vast, dat hij dacht te stik- kea- „Wat moet dat, laat los vervloekte kerel, laat los, zeg ik, of ik verbrijzel je hersenpan.' Maar hij kon niét, zooals hij wilde. Als ijzeren banden lagen de twee armen om de zijnen en onweerstaanbaar voelde hij zich teruggedrongen naar den afgrond, die slechts eenige schreden verder, hem te* gengrijnsde als een monsterachtig roofdier zijn slachtoffer. »Help, help laat los 1" Steeds voorwaarts voorwaarts nog een schrede. „Laat los Laat1" Een huiveringwekkende kreet klonk door den nacht, daarop volgde een doffe slag uit de vreeselijke diepte dan wordt alles stil. Slechts de donder rolt en een zacht lachje wordt op zijn adem voortgedragen langs het eenzame pad, het lachje van den simpelen Hans. I TT Anstig zat Kathrien te wachten. Het is avond en nog is Hans niet terug. Het on weer zal hem opgehouden hebben. Maar plotseling stond hij voor haar. Zachtjes, onhoorbaar, als een kat, was hij naderbij gekomen. „Heb je antwoord F* vroeg ze. Hij geeft haar een brief. Verschrikt ziet Kathrien hem aan. „Maar Hans, dat is m ij n brief F Ben je dan niet in Allkirch geweest F* Hetzelfde wonder als 's middags. Gekke Hans spreekt, wel onsamenhangend, maar toch, hij spreekt: „Wees gerust, Kathrien. Je zal niet met Jozef trouwen „Maar.... Ik moet.' „Je zal niet met hem trouwen, Kathrien, hij is dood.4 „Dood F" roept ze. „Onmogelijk, ik heb hem vandaag nog gezien." „Ik heb hem in den afgrond gesme ten Zonder een woord te uiten, zonk Kathrien neer. Denzelfden nacht nog wilde men den moordenaar gevangen nemen, maar nergens was hij te vinden. Den volgenden morgen echter, toen men in de kloof afdaalde om Jozefs lijk naar boven te brengen, vond men daar beneden twee ODtzielde lichaam het tweede was van Gekken Hans. In zijn rechterhand hield hij een verkreukeld stukje blauw lint, dat Kathrien hem eens gegeven had, waarmede hij, zooals andere jongens dat deden, zijn hoed versierde De Huismoeder. Kali is een plantenvoed- sel en komt niet in groote hoeveelheden in den bouwgrond voor, maar veel uitge voerd wordt het ook niet, omdat zij in melk en in de lichamen der dieren, be nevens in de verkocht wordende landbouw producten weinig voorkomt. De wortel-en knolgewassen zijn er betrekkelijk rijk aan en wie dus suikerbieten verkoopt, mag wel weer pnlpe terugkoopen. Voorts late men geen gier verloren gaan, want zij is kali houdend. Toch gesneden. Een zeer bekend geneesheer te Parijs berekent, als hij zeer belangrijke operatiën moet ver richten, de betaling in verhouding met den rijkdom der patiënten. Zoo deelde hij onlangs een schatrijk ba ren mede, dat hij een zeer gevaarlijk sne de niet benedsn vijftienduizend gulden zou verlichten. De baron maakte heel verbluft zijn compliment en kwam niet weder bij den dokter terug. Eenigen tijd later kwam een lekei in nette livrei en met kaal geschoren gelaat, in de richting van den geneesheer en hem werd in een der zalen een bed aangewe zen. De geneesheer behandelde htm geheel naar de regelen der kunst en zocht hem herhaaldelijk op. Toen de lakei weder zoover hersteld wa3, dat hij du inrichting kon verlaten, liet de docter hem bij zich roepen en zeide„Ik heb u heel goed herkend, baron: u heeft de kleeding van uw knecht aangetrokken, om vijftienduizend gulden uit te sparen. U geeft die som ten voordeele van de algemee- ne armen, of ik maak de zaak publiek en n daardoor in de hoogste mate belache lijk.' De arme baron moest, of hij wilde of niet, wel in den zuren appel bijten. Hij be taalde en trok daarop naar buiten om, heel zuinig levende, zijn vergeefs opgeöfferden baard weder te laten aangroeien. Het jaar 1894, volgens de christelijke jaartelling, staat gelijk aan het jaar 6607 volgens de juli- aausche tijdrekening, het jaar 5654 der Israëlieten en het jaar 1311 der Mahome- danen. In dit jaar valt AsschewoeDsdag reeds op den 7 Febr., zoodat de feestdagen van Pascher, Hemelvaart en Pinkster zeer vroeg vallen, nl. 25 Maart, 3 Mei en 13 Mei. Er zijn twee zon- en twee maan-eklip- sen in den loop van dit jaar. Ie. Gedeeltelijke maan-eklips 21 Maart, begin 2 are en einde 4 nre 16 's avonds, onzichtbaar in Enropa. 2e. Ringvormige zon-eklips 6 April, be gin der eklips 2 ure 16, begin der ring vormige eklips 3 ure 23, einde der ring vormige eklips 6 ure 24, einde der eklips 7 ure 32 's morgens, zichtbaar in het oos telijk deel van Europa. 3e. Gedeelte maaneklips 15 September, begin 4 ore 36 en einde 6 ure 27 's mor gens, zichtbaar in een deel van Europa en ook in België. 4e. Totale zon-eklips, van 4 nur 41 tot 9 uur 17 's morgens, onzichtbaar inEuro- Pa- Bovendien heeft er in 1895 eene belan- rijke sterrekundige gebeurtenis plaats, na melijk het overtrekken van Mercurius voor bij de schijf der zon, op 10 November, van 4 ure 56 tot 10 ure 13 's avonds, zichtbaar in westelijk Europa. Op 9 Januari en op 25 Maart bereikt VeDus het toppunt van haren glans. De kalender biedt soms zonderlinge ver schijningen aan. Geen enkele eenw kan bv. beginnen met een Woensdag, een Vrijdag of een Za terdag. De maand October begint altijd op de zelfden dag der week als de maand Janu ari; de maand April denzelfden dag als Ju li; December denzelfden dag als September. De maanden Mei, Juni en Augustus ver schillen steeds iu den dag van hun be gin- Natuurlijk wordt in een schrikkeljaar heel die volgorde omvergeworpen. Alle 28 jaren heeft de kalender dezelfde volgorde. Petroleumlampen en Kook- toestellen schoon te maken. Als eenvoudig middel om snel eD goed de lampen enz. schoon te maken, neemt men droge hontasch, met welke men den brander en olie-reservoir van binnen en buiten (geheel zonder water) met zacht papier afwrijft. Het reservoir begint hierdoor te glim men als een spiegel en behoeft nog slechts met een drogen doek te worden afgeveegd. Vooral keukenlampen en kooktoestellen kunnen op deze wijze snel en goed wor den schoongemaakt, daar de asch alle pe- troleumdeelen opzuigt. Trekt men bij dezen arbeid een paar oude handschoenen aan, dan blijven de handen geheel schoon, omdat het poetsen zonder bijmenging van eenige vochtigheid geschiedt. Dit poetsen met asch is verre te ver kiezen boven de gewoQö wijze van schoon maken met zeep en soda, daar deze ma nier niet alleen veel omslachtiger is, maar door dit veelvuldig te doen, raakt dikwijls het koperen gedeelte van het reservoir los. De scherpe natron-loog lost namelijk de lijm op, wairmede beide deelen aan elkaar verbonden zijn. Niet weinigen zijn van meening dat, zal de mensch recht gelukkig wezen, zijn karretje zoo ongeveer over een zandweg behoort te rollen, zoodat hij zon der horten en stooten, zonder schokken van aanbelang Eijn levensreis kan volbren- gen. Die meening geeft er aanleiding foe, dat meenigeen, wanneer hij leert kennis maken met de tegenspoeden des levens, zich verschrikkelijk verongelijkt gevoelt, in arren moede vaak zich afvraagt: waar aan heb ik dat na toch verdiend, en een deel van den levensmoed en de levens kracht, die onontbeerlijk zijn om de le venstaak, die elk mensch op de schouders is gelegd, naar behooren te volbrengen, er bij inschiet. 't Is alsof de tegeDheden en teleurstel lingen, die deze menschen op hun levens pad ontmoettn en ondervinden, hen als 't ware meer en meer verslappen en ontze nuwen, tot ze eindelijk lusteloos en moe deloos daar voortsukkelen, hakende naar het einde. Wie kent zeniet oit zijn omgeving, die ongelukkige beklagenswaardige menschen, zoozeer vernietigd, dat ze eigenlijk in stede van te leven, den last van hun bestaan voort- sleepen. Ja, zeggen zij, als gij tiaebt hen op te fceuren en meed in te spreken, wan neer alles n zoo tegen was gewest als mij, gij zoudt ook bij de pakken gaan ne- derzitten. En toch, hoe begrijpelijk eeD zoodanige redeneering in dergelijke omstandigheden ook zijn moge, goed is zij niet. 't Leven is een oneindig onoplosbaar raadsel, en waarom dit zos is en niet zoo, of zoo en niet anders is, wie zal er het ant woord op geven F Maar ontegenzeglijk is het waar, dat veel wat wij meenen dat ons ten kwade zal zijn, ons niettemin ten goede komt, wanneer wij er naar streven het leven te leeren kennen als een school, waarin zoo wel voor-, als tegenspoed, zoowel medewer king als tegenstand ons kan vormen tot goede krachtige persoonlijkheden, waarin zoowel goede wijze lessen als ernstige be straffingen kannen leiden tot meerdere vol komenheid. Stel a voor een leven zonder zorgeü, zonder arbeid, zonder moeiten, al tijd en in alles voor den wind, een leven tje van overvloed, zooals men dat door enkele menschen, die het schijnbaar aan niets ontbreekt, ziet leiden. Wellicht lijkt het u een heerlijkheid toe waarnaar gij watertandt, en toch, wat zon het u tegenvallen! Zoekt gij een kweekplaats voor nietige, onbeteekenende, krachtelooze wezens, de bakerraat van verveling en onvoldaanheid van a'les wat voortvloeit uit ledigheid, gij vindt ze daar in stede van het geluk en de tevredenheid, die gij dacht dat n uit de hoorn des overvloeds zou tegenvloeien. Tegenspoed en tegenstand, waarlijk het zijn geen bestraffingen, maar veeleer zijn het middelen om beter en krachtiger te worden, om te winnen in dat eenige wat blijvende waarde heeft, in dt*gd) kracht en zielenadel. Wat zijn er niet velen, die daar zütcn te zuchten en te klagen en te jeremieeren over den tegenspoed, dien zij van anderen ondervinden, waardoor hun onderneming, hun beginsel, hun richting, hnn partij wordt ten onder gebracht, zooals zij bewe ren willen. Zie, een onderneming, een beginsel, een instellicg, een partij of wat ook zal eer ten ondergaan als gevolg van de lauwheid en krachteloosheid van degenen, die geroepen zijn haar te handhaveD, dan als gevolg van den tegenstand die van anderen wordt on dervonden. Wanneer men inderdaad een man is in de baan, geschikt voor de levenstaak, met liefde bezield voor zijn onderneming, zijn beginsel of wat ook, dan laat men zich niet kleinmoedig ter neer slaan door de te genspoeden des levens of door den tegen stand van anderen, maar dan wordt men er krachtiger en meer gehard door en lie ver dan zich te 'aten ter neer buigen door de slagen van het noodlot of te wijken voor de struikelblokken die ons in den weg worden gelegd houden wij moedig het hoofd omhoog en met alle vertrouwen on derschrijven wij als echte vaderlanders het devies van het Nederlandsche Wapen „Je maintiendrai" (ik zal handhaven). Roti. Nieuwsbld. Schagen, 10 Jan. 1894. De Commissie voor werk verschaffing mocht op hare lijsten voor 410 dagen geteekend krijgen. Daar het aantal werkeloozen bij haar reeds tot 35 steeg, en zij gemiddeld 3 dagen per week laat werken, zal zij slechts voor 4 weken eenigszins in de be hoeften kunnen voorzien. Mochten er dus zijn die of in het geheel niet, of voor een minimum dagen teekenden, dan zullen ge noemde cijfers hen misschien kunnen aan sporen deze nuttige instelling nog krachti ger te steunen. Een Boterham tus- schen de schooluren, indertijd door de H.H. Kloeke en de onderwijzers in het leven geroepen, zal opnieuw met instem ming van het Hoofd der school, den heer Ressinghare nuttige liefdadigheid openen. De lijsten tot het verkrijgen der noodige gelden, worden alsnog bij onze meer ge goede ingezetenen aanbevolen. Eenenzestig leerlingen zullen hen dankbaar zijn. IlST Gr JE Z O USTZDIE JST Jaap. Zoo Kees, ook ereis weer op de markt. Klaar met de zaken Nu, ik ook. Dan kunnen wij nog gezellig een uurtje praten. Wat nieuws onder Alk maar Kees. Voor zoover ik weet niets, tenzij je daaronder mocht willen rangschikken het flauwe praatje van Manus en Dorus in de „Algemeene Gids.' Jaap. Zoo zeker weer over dat manneke in den gemeenteraad van de Zijpe, dat hun zoo schrikkelijk dwars in de maag schijnt te zitten. Het blad schijnt anders bij ons niet erg meer in den smaak te vallen. Kees. Dat is te begrijpen! Wat be- teekent die flauwe afkammerij ook van een raadslid, dat mijns insziens vrij flink optreedt, doch volgens de redactie niet voor zijn post geschikt is. Jaap. Zou de redactie zelf wel goed met de zaken op de hoogte zijn Kees. Dat geloof ik ook niet, maar ze moest ten minste begrijpen, dat ze zich op zoo'n mannier, bij allen die op be schaving aanspraak maken, onmogelijk maakt. Maar, kom aan, vertel jij nu weer eens wat uit je Zijp, daar valt altijd wat interressants voor. j Jaap. Ja, jongen 't gaat er bij ons Oem. Anna I'aulowna. Ingeschreven van 1—31 Dec. 1893. Geboren :Simon z. v. S-Wilmsen H. Boon. Johan, z. v. J. Speur en N. Wittebol. Griet je d. v. D. Smit en J. Jongejan. Anna doch ter van H. Koster en A. Kos. Levenloos aangegeven kind van P.Nieuw- land en N. Hoogvorst. Gehuwd: 1 paar. Ondertrouwd: 2 paar. Gemeente Callantsoog'. Ingeschreven van 1 31 December 1893. Geboren: Pieter, z. v. Lambertus Eikel en Neeltje van der Bussen. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Cornelis Baken, oud 70jr. wedn. van Neeltje Zeeuw. Gein. Nieuwe Nicdorp. Ingeschreven van 1—31 December 1893. Geboren Reijerus Nicolaas Cornelis, z. v. Hendrik de Boer en Antje Zfjp. Kaatje d. v. Cornelis Speets en Neeljte Koopman. Gerrit z. v. Jacob Cornelis van Leverink en Trijntje Mooi. Ondertrouwd: Klaas Koorn enMaartjeBak ker. Gehuwd: Geene. Overleden: Grietje Waal. weduwe van Jan Kuilboer, 46 jaar. Anna Catharina, d. v. Jacob Berkhout en Jantje Bakker, 23 dagen. In 1893 werden ingeschreven38 geborenen, 23 overleden, waaronder 3 levenloos aangege- venen en 19 huwelijken. Gemeente Z|jpe. Ingeschreven van 29 Dec. 1893 - 5 Janu ari 1894. Geboren: Maartje, d. v. Pieter van der Aarde en Grietje Brommer. Gerarda Agatha, d. v. Simon Korver en Maria Lenting. Jan Cornelis, z. v. Lourens Smak en Trijntje Nieu- wenhuizen. Ondertrouwd: Geene. GetrouwdJacobus Pieter van der Ploeg, jm onderwijzer, 30 jr. en Sybrigje Tanja, jd. onderwijzeres, 32 jr. beiden te Zijpe. Pieter Stam, wedn. v. Trijntje Kos, winkelier, 54 j. en Antje Boekei, jd. zonder beroep 31 jr! beiden te Zijpe. OverledenGuurtje Smit, 60 jr. Echtgen. van Jan Dekker. Theodorus Franciscus, 1 jr. z. v. Dirk Bakker en Elisabeth Schilder. Loop der bevolking der gemeente over 1893. T. M. V. Op 31 Dec. 1892, 1484 745 739 In 1893 geboren 49 24 25 Ingekomen 78 40 38 1611 In 1893 overleden 17 809 6 11 Vertrokken 1594 84 803 30 791 54 Op 31 Dec. 1893 1510 Waarvan in de kom Buiten de kom 773 737 671 656 102 81 Als boven 773 737 1 levenloos aangeg. van het vrouwel. gesl. 18 huwelijken voltrokken als: 16 tusschen jongmans en iongedochters. 1 weduwe. 1 weduwnaars jongedochters. Godsdienstige gezindheid Ned. Herv. 1147 R. Cathol. 309 Lutersche 3 Doopsgezinde 21 Geref. Gezindheid 25 Chr. Geref. 3 Geen 2 Loop der bevolking in degmterte Heer Hu go wan rel. Op 31 Dec 1892 bestond de bevolking uit 1393 M. 1330 V. samen 2723 personen.— In 1893 hebben zich gevestigd 122 M. 118 V. geboren zjjn 47 M. en 40 V.— Vertrokken zijn 132 M. en 152 V. Overleden 30 M, en 21 T in de Zijp soms raar naar toe. Ik vind, wat het manneke betreft, dat de voorzitter in den Raad, behalve een Joorloopend schamperen toon (om geen erger woord te gebruiken) al bijzonder weinig tegen zijne beweringen aanvoert. Kees. Dat moet je niet verwonderen hij is immers pas beginner en daar kan je toch zooveel woorden niet voor vuil maken Die oude heeren presteeren zeker heel wat meer Jaap. Daar zullen we nu maar niet verder op in gaan. Kees. In de schoolcommissie schijnen bij jelui ook veranderingen op til te zjjn. Jaap. Schei uit, kerelLees de flinke woorden in de laatste raadsvergadering door den heer NobeK .gesproken maar eens na, dan weet je daaromtrent mijne opinie ook. Kees. Dat is alles goed en wel. Maar beweerde de heer Nobel niet, dat hij bij den uitslag der eerste verkiezing tamelijk verrast had opgekeken Was er dan door Burg. en Weths., voorgelicht door een secretaris, geen voordracht opgemaakt, of ten minste door de tegenstemmers van het oud-lid iemand aanbevolen of can- didaat gesteld Jaap. Wel neen, men kiest er een en daarmede basta, of dacht je dat ze bij ons in de Zijp tot de gewone hoogte timmeren? Kees. Neen, dat weet ik wel beter, maar als ik mij niet vergis, kon in de laatste raadsvergadering niet tot een nieuwe verkiezing worden overgegaan, omdat B. en W., voorgelicht door een secre taris, door ongesteldheid der Weths. geen nieuwe voordracht konden opmaken. Snap je daar dan wat van Jaap. Ik niet, maar dat komt er bij ons in de Zijp minder op aan. Maar dan weet ik nog wat moois. Kees. Schei nu uit, als 't je belieft mijn maag is geen oliphantenmaag, die alles kan verdouwen. Bij een volgende raadsvergadering maar eens weer wat. Jaap. Dank je stichtelijk. Eerst eens een keertje overslaan, of dacht je soms, dat we bij ons in de Zijp maar zoo iede- ren keer naar de raadsvergadering dur ven toegaan Kees. O, ja, dat is waar ook, maar 't was toch te wenschen, dat het licht van jelui nieuwe lantaarns, wat beter in de donkerste hoekjes doordrong. Salut Q. V. zóodat de bevolking op 31 Dec. 1393 be stond uit 1400 M. en 1315 V. samen 2715 pers. In 1893 zijn 27. huwelijken gesloten waarvan 20 tu^chen jonkm. en jonge doch ters, 1 tusschen jonkm. en weduwe, 1 tus schen wedn. en. jongd.4 tusschen wedrs. en weduwen en 1 tusschen gescheiden man en jongedochter. Hoorn, 6 Jan, L. Rogge f 0.— 0.— Tarwe V 6.25 7.50 Garst 3.50 4.50 Haver 9 3.25 a 4.— WitteErwten 9.50 a 11.- Groene dito 9.- a 12.— Grauwe dito 13.50 a 17.— Vale dito t 8.— a 15.— Bruine boonen 5.75 a 9.50 Geeleboonen V a Witteboonen 9 9.50 a 11.— Paardenb. 9 5.75 a 6.25 Karweizaad 9 a Mosterdzaad 9 a 20.- 12.— Paarden Koeien a 4 Kalveren 9.15.— 22 Schapen 13.— a 23.— Lammeren 19 Varkens 12. Zeugen 40 Biggen 7. Kip-Eieren per 100 5.50 500 koppen boter 67 a cents ALKMAAR 5 Jan. Kleine kaas f 31,50, Commissie f30,50. Middelbare (31,aan gevoerd 143 stapels, wegende 55294 K.G Op de graaanmarkt werden aangevoerd 14 mudden. Haver f 3,35. Alkmaar 6 Jan. 1893. Aangevoerd: a per kop. 2 Paarden f 40.- a 70.— Koeien a vette Kalveren a 13 nacht dito 8.— a 18i— 41 magere Schapen 10.- a 18.— vette Varkens per K. a 9 magore Varkens 16.— a 18.— 66 Biggen 8.— a 10-50 1 Bokken en Geiten 0.— a 4— Kleine Bokjes a Boter per P. —.65 a —75 Kipeieren per 100 5.— a 6— Eendeieren a a^ Alkmaar 8 Jan. 1894 Aangevoerd. paarden a 160.- a 180.— 40 a 100.— 0.90 8.— 12.- a a a 0.40 a 15.- a a 1.— 16.— 18.— 0A0 18.— pe» 2 Kooien en Ossen 56 vette Kalveren (per kilo 14 Nuchtere Kalveren 119 vette schapen Lammeren 222 vette Varkens per P. 26 magere dito Bok en Geit P ur merend, 9 Jan. 1894. Aangevoerd 120 stapels. Hoogste prijs kleine kaas f31.— middelb, commissie f 994 K.G. Boter f 1.20 a 1.30, per K.G. 4 Stieren. 13 Paarden. 114 Runderen, f 0,60 a 0,75 60 Vette Kalveren 0.70 k f0.90 KG., handel matig 65 Nuchtere dito, 8.— a 20.— per stuk handel matig. 171 Vette Varkens per Kilo f 0.40 a 0.50 handel matig 26 Magere idem per stuk f 14.— af 22.— handel matig 161 Biggen, f 7 a f 11.—handel matig. 856 Schapen, lager in prijs 25 Ganzen f3.a f 0. 90 Zwanen per stuk 4.25 a f 6.25 Kipeieren per 100 stuks f 4.— a 5. EDAM, 6 Jan, Aangevoerd 13 stapels wegende 2175 P. prijs f28,50 a Getrokken I' r ij zen. 5de Klasse Trekking van 8 Januari Prijs van f 1000: No. 2766 9250 9337 15748 400: 10522 17049 200: 4679 15308 16634 100: 2050 3188 4830 9420 12326 14613 17038 5de Klasse. Trekking van 9 Januari. Prijs van f 1000: No. 2110 10348 16359 18742 400: 997 8569 9594 11115 14101 200: 5213 8020 15854 30905 100: 132 194 1540 1669 2114 2428 6335 10823 11721 11828 13266 14395 16348 17825 19404 20868 Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer J. HARS, in den ouderdom van ruim 82 jaar. Hit aller naam P. MARS Jz. Barsingerhorn, 10 Jaa. 1894. Eenige kennisgeving. Heden overleed te HELDER, ten huizo van mijn Vader, mijne Zuster in den ouderdom van 37 jaren. I*. Munnik. Schagen, 6 Jan. 1894. VRAAGD zoodra mogelijk, bij een dokter met klein gezin, bij station Santpoort, een als meid alleen. Hoog loon, veel hnlp en veel verval. Vereischten zindelijk werken, burgerpot koken en prima getuigen. Brieven franco motto I_>oliter, Bu reau van dit blad.

Schager Courant | 1894 | | pagina 3