PLAATSELIJK NIEUWS. Vervoli Gemeente ËebÈaliip. W. Wijker. Jb. Bakker. Burgerlijke Stand. Oem. ZUpe. Marktberichten. - ontvloden. Toen mannen tot redding bin nendrongen d-ed zich een hartverscheurend aehonvspel aau hen voor- De ijzeren trap van het tosschendek na3r de machine- ruimte was gevold met lijken, die rast aan de treden zich yeklemd hadden. Ook in de machinekamer zag men hoepen van lijken. Allen lagen in den doodstrijd, de hand Toor het gezicht gedrukt om hit inademen van den gloeiend heeten sloom tegen te gaan, met dik schuim voor den mond, de kleederen waren van het lijf gescheurd, óe huid was opeengerold. lo het geheel zijn er 45 dooden en 6 zwaar gewonden. De cholera in België. De cholera heerscht endemisch sedert eenige maanden in de Maasvallei, met name te Vauxsous-Chevremont, waar de gevreesde ziekte zeer hevig woedt. In 24 uur tijds deden zich dssr reeds vier gevallen voor, waarop de dood onmiddellijk volgde. De verschijnselen, die zich daarbij open baren, hebben veel overeenkomst met A- xiatische cholera. Bovendien wordt van ver schillende andere gevallen meldii.g gemaakt en men koestert weinig hoop, dat de nog ain de ziekte lijdende paiiënten herstellen zullen. De ziekte heeft zich 't eerst geo penbaard in de groep van hutten, die de z.g. arbeiderswijk vormen. De bewoners dier wijk voorzien zich van water aau een gemeenschappelijken put, die onderzocht zal worden. Het aantal gevallen bedra-gt 14, waarvan 6 met doodelijken afloop. De geneeskundige commissie beeft den desinfectiedienst der stad Luik te hulp ge roepen. Ook wordt uit Seraing en Mouteg- née van cholera-achtige gevallen melding gemaakt. Een bericht, gedateerd 18 Febr. meldt, dat in den afgeloopen nacht weder 2 sterf gevallen aan cholera voorkwamen, zoodat nu 7 mannen en 1 vrouw aan die ziekte zijn bezweken. Prolessor Putzeys van de universiteiten ie Luik, belast met het toezicht op de desinfeclie dienst, heeft verklaard, dat alle gevallen zijn van Aziatischen aard, -Een bewoner van hetSpaan- sche stadje Nich, vermaard om de lekkere worst, die daar gemaakt wordt, kreeg de zer dagen van zijn te Barcelona wonenden broeder een brief van den volgenden inhoud: „Waarde broeder Dezen brief schrik maar niet schrijf ik je uit de gevan genis. Gisterenavond kreeg ik ruzie met een po- litie-agent, verwondde hem en werd in de gevangenis gebracht. Om geen schande over onzen goeden familienaam te brengen, heb ik een valschen naam opgegeven eu wel dien van Prudeucio Moreno. Naar ik hoop zal de geschiedenis wel op een sisser afloopen. Daar ik hier niet aan geld kan komen, want ik wil niet dat mijne vrieu- den en bekenden zullen weten in welken toestand ik mij beviud, moet ik mij behel pen met den alles behalve lekkeren gevange niskost. Stuur dusaan het adres van Pru- dencio Moreno, in de gevangenis van Bar celona een bankje van vijftig gulden, op dat ik me wat fatsoenlijker eten kan ver schaffen." De goedige bewoner van Nich stuurde dadelijk aan het opgegeven adres vijftig gulden. Een paar dagen later ging hij ook naar Barcelona om zijn broeder in de ge vangenis op te zoeken. Men bracht hem bij Prudenci Moreno. Deze was echter zijn broeder volstrekt niet, maar een geslepen spitsboef, die de waarlijk handige oplichterij had bedacht en van het ontvangen geld, braaf had gesmuld. Iu de Spaansche gevangenis is het toe zicht zoo slecht en onvoldoende, dat de gevangenen hun vrijen tijd besteden om allerlei oplichterijen op touw te zetten, f Toen de man uit Nich bij ziju broeder kwam die heel kalm op zijn kantoor zat sn hem de geschiedenis vertelde, werd hij natuurlijk verbazend uitgelachen. De man is, erg uit zijn humeur, naar de worsten- teruggekeerd. Bij zijn afscheid moet hij zijn broeder toegevoegd hebben „Mijn vijftig gulden zijn naar den duivelIk zou het haast maar liever hebben gehad, dat ik je iu de gevangenis had gevon den." Zulke rechters zijn er niet veel. Een jonge dame, te Manchester, die ic we slaapkamer een inbreker ontdekte, ■rong het bed uit, en hield hem een poos vast. Toen de rechter den gevangene tot 2 □m gevangenisstraf veroordeelde, maakte hij de jouge dame niet alleen een compli ment o?er haar moed, maar beloonde haar 25 (t 300) om daar iets voor te koopen tot een gedachtenis aan haar afontuur. Bij een onderzoek in mtschiand van meer dan 100 monsters turf "it - ederland, Frankrijk, Zwitserland, 01- eu urg, Hanuover en Oost-Pruisen, is ge- e dat zekere soort turf een lichtend vermogen bezit, zijnde dit een gevolg van e zeer groot gehalte aan stuifmeelkoireh n die turf voorkomende. /-jij ezle flBchttorf" werd oa. bevonden in l ,eu Ulj= en HanDover voor te komen, en in Wlarschijnlijk geacht dat zij ook Vf.rÜC reDtsche en Overijselsche hooge i en roorkoml, schoon er tot heden gee- ■ntdedetling van gedaan is. G o udvisschen. -kwijls worden de sprakelooze, geschu- t'ehogen van onze dames niettegen- ZQ^ïu!dl^Ve ?erP,eg1nG> d<>or eigenaardige ziekte aangetast, de zoogenaamde slijmziekte, door een klein insect te voorschijn geroepen. „Oorzaken dikwijls overvoeding en ophoopi g van vui le stoffen in 't water. Behandeling: Voor alles de oorzaak wegnemen van 't kwaad. De amgetaste visschen brengt men verlich ting erf dikwijls ook genezing, door ze op een natten doek te leggen en door middel van water, waarin een weinig zont is opge lost, met een zich te spons te ue'jandehn. Het vischglis plaatst men op een matig warme piaats eu mengt in 'i water een weinig zont. Gortsoep voor zieken. Doorge wreven, gaar gekookte parelgort met een stukje boter vermengd, moet met een kan bouillon op zij van het fornuis heel zachtjes 2 nar koken, maar niet ver koken. Dan door een zeef doen en heet blijven eu heel voorzichtig, met eidooier aanmengen, uiet een snuifje suiker sma kelijk maken en door een fijne zeef in een terrine doen. De linde met haar groote bladeren maakt als kroonboom, in tuinen een schoon tffect, eu geeft door haren dichten bladerdos een schaduwrijke plaat» voor tuinbanken ei>z. Is het hout als brandstof niet heet en duurzaam, als werkhout wordt het weinig gezocht. Voor steelen van schrappers enz. is 't aantebevelen daar het zich bijzonder glad laat schaven en zacht in de handen is. De linde is wel een van die soorten, welke zich het best in velschillende vor men laat snoeien. Wat schoone ixemplaren leiboomen zijn er van deze soorten te vinden, 't Is uiet alleen, dat men hierdoor een prachtige re gel boomen verkrijgt, maar deze geeft ook om boomgaarden eD tuinen een uitsteken de beschutting tegen den wind. De linde is als leiboom voor vruchtboomeD, boven veel anderen te verkiezen, daar zij hare wortels niet ver uitbreidt, en daardoor den grond voor de in haar nabijheid staan de vrnchtboomen niet benadeelt. Karakterlezen nit het gezicht is op 't oogeoblik te Londen in de mode. Een zekere dame, Miss Annie Oppenheim, in Bond Street, heeft er veel succes mee. Haar atelier is versierd met een aantal schedels en maskers, waarop zij demostreartde sujetten zien dan hun veroordeeling door voorbeelden gestaafd. Heeft men tusschen de oogen twee om hoog loopende lijnen, dan houdt men van rechtvaardigheid; drie en vier, dan is men welwillend en wijs; één maar, dan is men kleingeestig. Liggen de ooren ver achteruit dat beduidt intelligentie; is de brug van de neus dun, dat beduidt ver- kwistiug, dik, dat is hebzucht en gierig heid, tenzij ook de onderlip dik isiu dat geval is men alleen hebzuchtig om royaal te kunnen zijn. Een opgetrokken bovenlip beduidt verstrooidheid en wispel turigheid; de borstelige wenkbrauwen slecht humeur. De dames raden elkaar aan, haar „aanstaande" mee naar juffrouw Oppen heim te lokken. Ter wille van een kleinig- heid. Te Brikenhead loste Maandag een broe der een revolverschot op zijn zuster, juist op het oogenbiik, dat zij de kerk binnen ging, om zich in het huwelijk te begeven. Grlukkig miste het schot, waarop de broe der het wapen tegen zichzelve keerde en zich gevaarlijk in de borst kwetste. En wat was wei de aanleiding tot de daad Niets anders, dan dat de zuster geweigerd had haar trouwkoets bij den rij tuigverhuurder te bestellen, bij wien haar broeder in dienst was. Onnatuurlijke Moeder. In den nacht van Zaterdag op Zondag sloeg, naar Engelsche bladen mededeeltn, de te Springgardens wonende juffrouw Berry haar negentien-jarigen zoon Willem dood. De jonge man was van den arbeid te- buis gekomen en bad eenige levensmidde len medegebracht, die hij aan zijn moeder gst. De vronw, die vermoedelijk zwaar be schonken was, nam bet eteu aan, maar smeet het hem voor de voeten, tengevol ge waarvan de zoon haar verwijtingen deed. De moeder geraakte in grenzelooze woede, nam een ijzeren schop op eu sloeg er Willem mede op het hoofd. De jonge man vi.1 bewusteloos op een bed. De moe der bekommerde zich verder niet om haar zoon. Des Zondags kwam Willem's verloofde hem een bezoek brengen. Daar zij geen antwoord kreeg, toen zij aan de kamerdeur klopte, ging zij naar binnen en vond den ongelukkige met den dood worstelende. Enkele uren later overleed hij, zondei weder tot bewustzijn te zijn gekomen. Zondaga vond werd de moeder gearresteerd. De bekende Duitsche pi- anist Hans von Bülow is te Caïro over leden. Een 14-j arige Jongen, die Dinsdagmiddag in ten der voorsteden van Parijs een pak slaag van zijn vader kreeg, giDg onmiddelijk na de strafoefening naar de lade, nam er een revolver uiten schoot zijn vader in een der slapen. Hij trachtte zichzelven daarop met een mes het leven te benemen, maar slaagde hier niet in. De vader is zoodanig gewond, dat zijn toestand groot gevaar oplevert. Dienstboden in Amerika. Eigenaardig zijn de toestanden, die daar door 't eigeia>rdige dienstbodenslehel in het leven worden geroepen. Een inkomen van 10.000 gulden in Europa kan behoor lijk verdiend worden. Heeft iemand in Ame rika zulk ten inkomen, dan moet zijn vrouw alles zelf doen, wil het tenminste goed gaan. Er zijn ook we! dienstboden, die geen hooge eischen stellen, maar dat zin pas aangekomen emigranten. Iersche, die niets kunnen dan aardappelen koken Noorsche die geen woord Engelsche sprekenItaii- aansche, die niets willen leeren en niet het flauwst begrip hebben van zindelijk heid. Vandaar dat vele gezinnen hnn toevlucht nemen tot kamers in hotels, waardoor de vronw tenminste een eenigszins rustiger !e- veu heeft. Daar tegenover staan een legio onaangenaamheden. De lnchl is bedorven, de kiuderen kwijnen weg, men moet zich schik- keB naar de spijskaart van den daghet eigeulijk huiselijk leven gaat verloren. Bij besmettelijke ziekte wordt men door den hmsheer zonder bedenking de deur gewe zen, bijzondere drukte komt niet in zijn kraam te pas. Het een en ander hoopt men te verhel pen door kookscholen, die zich in een bi- zondere guDSt mogen verheugen. De vrouwen weten van de kookkunst niet veel meer dan de eerste grondbegin selen. Er is echter nog een nieuw plan. Men wil in de groote steden gaarkeuken—onder nemingen oprichten, die 1000 of meer di ners in bussen per dag zullen kunnen op leveren, coöperatief en erg goedkoop. Het bezwaar dat de dinars half kond zullen aaukomen, hoopt men eenigszins te ver helpen door een thelephonische bestelling en in ieder geval zal men meer keus heb ben omtrent het menu, dan in de ho tels. Schagen, 21 Febr. 1894. Het vijftien jarig bestaan van Lycurgus belooft een ware feestdag te worden. De vereenigingen Pro Patria, Uitspanning door Inspanning en Oefening Kweekt Kunst, allen van den Helder; de Westfries van Barsingerhorn Sparta van Winkelen Olympia te Wieringerwaard, be loofden hare medewerking. Op het program ma van zondag 18 Maart komen dan ook onder meer voorHoogrek van Olympia. Carié -geweer door U. d. I. (behoudens toestemming); Stoelstanden van P. P. Vrije oefeningen van de Westfries; Brug, Sparta; Groepen, O. K. K. Een optocht,waaraan ruim honderd turners deelnemen, gaat aan de uitvoering vooraf. De afdeeling SCHAGEN OMSTREKEN hield maandagavond 1.1. in „het Oude Slot" hare eerste vergadering van dit jaar. Tegenwoordig waren 13 leden. Na lezing en goedkeuring der notulen werd gelezen een missieve van het Hoofdbestuur ter zake de oprichting van een voor schotbank volgens stelsel Raff-issen. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen, daar men begreep dat van de oprichting van een dergelijke bank iu on ze gemeente toch niets komen kan, zoo lang niet de personen die geld en goed bezitten, zich er voor willen spannen en deze zoo hoogst wenschelijke zaak tot stand willen brengen, daar toch de boer en de burger, zonder geld, zoo'n instelling niet knunen vormen. Hierna werd door het bestuur medege deeld in hoeverre en op welke wijze het gevolg had gegeven aan het in de vorige vergad. genomen besluit, te trachten een verlaging van het jaarlijksch quotum te verkrijgen. Behalve de circulaire aan de zusterafdeeliugen (den inhoud deelde wij reeds vroeger mede) weid ook nog aan het hoofdbestuur der Holl. Maatsch. gezonden het navolgende schrijven „In de vergadering onzer afdeeling van 27 Nov. 11. werd het Bestuur in opdracht gegev-n, pogingen aan te wenden tot ver mindering zoo mogelijk van de Bijdrage der Afdeeling aan de kas der Maatschappij: „Deze opdracht berust op de algemeen gedeelde meeuig dat bij het steeds afne mend aantal leden de financieele toestand der afdeelingeu van dien aard wordt dat ook bij den meest mogelijken ijver en ambi tie, door haar hoegenaamd niets van be- teekeuis in eigen kring kan worden on dernomen of uitgevoerd. „De overweging dat het honden eener algemeene Tentoonstelling om de vijf jaren zeker eene niet onbelangrijke vermindering van uitgave voor de Maatschappij tenge volge zon hebben, bracht zeer veel toe tot het geven van deze opdracht. „In verband met uwe missive d.d. 25 Nov. 11. nemen wij mitsdien de vrijheid ons tot u te wenden met het beleefd verzoek, door een voorstel tol verlaging van de bij drage per lid aan de kas der Maatschap pij tot b. v. f 1.50 den financieelen toestand der afdeeÜDgen te willen verbeteren, of dien tenminste in ernstige overweging te nemen. „Overtuigd van het belangrijke en ingrij pende van ons verzoek hebben wij echter gemeend dit te moeten doen, wijl zolks geldt het bevorderen der belangen der afdeelingec, die toch den grondslag moeteD en kunnen vormenjvoor een gezonde, krach tige ontwikkeling onzer Maatschappij.'' Yan de zusterafdeeling „Sliedrecht" was reeds schrijven ontvangen, dat door haar een adres vau adhaesie met het voorstel tot quotumsverlaging aan het hoofdbestuur was opgezonden. Uit de rekening en verantwoording over 1892 bleek dat de ontvangsten bedroegen 1 284.805 de uitgaven f 286,92, sluitende alzoo met een bafrg saldo van f 2.88* An den damwedstrijd, gisteren in het lokaal Zjdewind alhier gehouden, werd door 10 personen deelge nomen. De le prijs, een fraaie zilveren me daille, werd met 8 punten behaald door onze plaatsgenoot, den heer G. Hoogscha- gen CAt.\ de 2de prijs met 6 punten door den heer Iraij van Dirkshorn; de derde met 51/2 punt door den heer A Wit. van St. Maarten de vierde prijs met 4V2 punt door den heer H. Jimmink te Zijpe. De op Zondagavond 1L alhier in het lokaal van den heer Blauw gehouden voordracht van den Heer Wil lem van Zuijlen heeft over het algemeen slecht voldaan. De inhoud der door den heer van Zuijlen voorgedragen stukken kon ook ons niet behagen en was van „Oudste "Wim- pie" bijv. in veler oogen teragstuitend. "Waartoe toch dient dat gevlei aan spotzucht, en dat krenken van de piëteit der toehoorders, die aangelokt door den roep welke er van den spreker uitging, iets te hooren kregen, wat ergerde, wat ergeren moest. Ook de wijze, waarop de heer van Zuylen het progr. afwerkte, was o. i. niet gelijk we het recht hadden te verwach ten en te eischen van iemand, die in de declamatoren-wereld zulk een eerste plaats beweerd wordt in te nemen. „Mie de Klomp" scheen ons toe nu juist niet des sprekers glanspunt te vor men. In „De dupe der historie" was spr. in zijn kracht, maar ook dit novel- listisch product was wat inhoud betreft, niet veel bizonders. Zeker, er werden daarin tal van „aardigheden" gedebiteerd, die o. i. van twijfelachtig allooi waren. Dat de opkomst van het publiek nog geen 100 entreé's waren er geno men gering was, kunnen wij ditmaal uit het oog van kunst-waardeering, niet betreuren. Wij aarzelen niet, hier neer te schrij ven, dat we van een persoon als Willem van Zuijlen iets beters verwachten. Dit door hem gekozen program was goed voor een café-chantant of een societeits- jool, doch mag o.i. niet aanspraak maken op de serieuse benaming „Voordracht." De Burgemeester a. i. van Schagen brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Heer Landmeter van het Ka daster zich tot het opnemen van kada strale veranderingen in deze gemeente zal vervoegen op Maandag den 26 Februari a. s. Schagen, 21 Februari 1894. De Burgemeester voornoemd, W. A. IIAZEU. IN GKEZOJSTZDEISr. Stenografie Systeem Stohe- Wéry) Er wordt in de laatste jaren meet dan ooit werk gemaakt van de Stenografie. Wel heeft men van de vroegste tijden af naar een middel uitgezien, waardoor men in staat zou ziju een spreker of redenaar woordelijk met pee of potlood te volgen, doch men stuitte steeds op allerlei bezwaren. Men verkortte de woorden, liet klinkers en twee klanken weg, schrapte vcor- en achtervoeg sels en uitgangen, maakte gebruik van stippen en strepen en krullen, totdat men ten slotte zijn eigen schrift niet kou lezen. Auderen oefenden zich in het snelschrijven van ons gewone schrift, weer anderen p»s- teu eeu stelsel toe, da»t aan de teekens bij da telegrafie deed denkeu. Maar ondanks dat alles bleef het weergeven van het ge sprokene zeer gebrekkig. En toch, da nood zakelijkheid om eene lezing of rede getrouw terug te geven, bleef bestaan. Vandaar, dat sommigen zich met ijver toelegden op het samenstellen van een sy steem, dat in alle opzichten aan de eischen kon voldoen. Een dezer was Heinrich August Wilhelm S;olze (1798-1867,) die later vooizitter werd van hei Stenogralisch bureau te Ber lijn. In 1889 verscheen een leerboek derNe- derlandsche Stenogratie. De schrijver daar van was de heer J. L. Wéry, thans direc teur van het Centraal- Bureau voor Stolze- sche Stenografie te 's Gravenhage. Het leerboek werd bewerkt naar het stelsel van Stolze, vandaar de benaming „Systeem Stulze-Wéry." Dit systeem, berustende op ons gewone schrift, wordt sedert 1889 niet alleen door vele Nederlanders, maar ook in het bui tenland met vracht beoefend. Het is reeds op 15 talen toegepast en wordt in onderschei dene parelcmenten geschreven. Siuds twee jaren wordt het op last van den Minister van Oorlog aan de H. Krijgsschool gedo ceerd voor de Recherche T3n Politie te 's-Gravenhage en te Rotterdam werden cursnssen gebonden, terwijl in den loop van het vorige jaar 281 personen, waaronder vele dames, zich het stelsel eigen maakten door „Lessen per Correspondentie," onder leiding vau den heer Wéry. Deze lessen bevatten de iuleiding, het Correspondentie- of kortschrift, waardoor men reeds 2 a 3 maal vlugger schrijft. Wie zich met dit kortschrift heeft ver trouwd gemaakt, kan het eigenlijke debat ten-schrift gemakkelijk zonder eenig- leiding bcstudeeren en daarna is dagelijksche oe fening, liefst aan de hand vau het tijdschrift, „De Gevleugelde Pen", de zekere weg om stenograaf te worden. Ter kennismakiug bes'elle men bij het Centraal—Bnrean te 's-Gravenhage„De Stenografie met 300 vo irbaelden" a f 0. 10 en vrage tevens aan „H t Nat der Stenografie, Brochure 1894." De gelegenheid om de lessen per Cor respondentie te volgen slaat ten allen tijde op-D, terwijl de Heer Wery zich tevena belast het aanwijzen van bevoegde onder wijzers. „Mie moeten nu de Stenografie gaan beoefenen Volwassenen kunnen dit naar den aard hunner bezigheden zelf beslissen. Yan het opkomend geslachtalle flinke knapen en meisjes, die met vrucht het lager onder wijs hebben gevolgd. Voor het verstrekken van Dadere inlich tingen verklaart ondergeteekende zich gaar ne bereid. Wieringerwaard, 20 Februari 1894. Andere bladen worden verzocht dit opstel over te nemen. Mijnheer de Redacteur I Het verslag van de Inrichting voor on- deiwijs in handenarbeid, door mij in de algemeene vergadering van volksonderwijz te Winkel uitgebracht en in uwe courant van 18 dezer opgenomen, door het ver korten minder juist gewordeu. Het is waar, er stond inwij missen nog leerlingen, die wij er gaarne zonden zien. Wij zouden willen, dat er meer gabruik van dit onderwijz gemaakt werd. Doch zonder meer wordt hieruit, dunkt mij, het besluit getrokken, dat de inrichtirg lijdende is aan gebrelc aan leerlingen. Dit wilde de v.-rslaggever volstrekt niet zeggen en het zou ook bezijden de waar heid geweest zijn. Daarom volgde er ook in het verslag dat het getal leerlingen 20 bedroeg, juist zooveel, als waarop bij de oprichting ge rekend was. Waarom dit weggelaten Met de plaatsing van deze verduidelij king, zult u verplichten. Uwdw. dr. Winkel, 18 Februari 1896. Ingeschreven van 2 9 Febr. 1894. Geboren Cornelis, z. v. Gerrit Vos en Antje Wortel. Grietje, d. v. Gerrit da Wit en Elizabeth Catharina Timmer man, Ondertrouwd en Getrouwd Gee- ne. Overleden: Trijntje Grin, 64 jr.Echtg. van Jacob Brouwer. Jan de Graaf, 45 jr. Echtgen. van Neeltje Zander. Oatharin» Mul, 25 jr. Echtgen. van Klaas Rietrink. Dieuweite Grin, 68 jr. wed. van Aric Houtkooper. Klaas Schuijt, 72 jr. wednr. van Trijntje Kaaijmau. li oom, 17 Feb, 1894. Aangevoerd. H. L. Rogge f 0— a 0— 6 Tarwe 9 6. a 7.50 14 Garat 9 3.50 a 4.50 11 Haver 9 2.75 a 4— Witte Erwten 9 950 a 11.— Groene dito 9 9.50 a 12— o Grauwe dito 9 13.50 a 17— Vale dito 9 9— a 16— Bruine boonen 9 6.25 a 10— 5 Geeleboonen 9 a Witteboonen 9 9.50 a 12— Paardenb. 9 5.75 a 6.25 Karweizaad 9 15.75 a Mosterdzaad 9 20.50 a Paarden 9 a - Koeien 9 a 76 Kalveren 9 6— a u!— 14 Schapen 9 13— a 24.— Lammeren 9 a 33 Varkens 9 12— a 22^— 7 Zeugen 9 30— a 60.— 120 Biggen 9 7— a 12.— Kip-Eioron per 100 9 3 50 a 725 koppen boter 75 a 80 cents per kop. Alkmaar 17 Feb. 1894. Aangeroerd. 6 Paarden f 60— a 150.— 7 Koeien 130.— a 170.— vette Kalveren a 58 nucht. dito 4— a 12.— 69 magere Schapen 10— a 18.— vette Varkens per K. a 68 magore Varkens 16— a 19." 160 Biggen 7— a 12.50 6 Bokken en Geiten 2— a 6.— Kleine Bokjes a Botor per P. ,70 a .80 Kipeieren per 100 3.a 4.— Eendeieren 3.25 a Alkmaar 19 Feb. 1894. Aangevoerd. paarden a 4 Kooien en Ossen 130.a 180.— 81 vette Kalveren 40.a 100.— (per kilo 0.70 a 0.90 61 Nuchtere Kalveren 5.a 12.— 7 vette schapen 16.— a 20. Lammeren a 119 vette Varkens per P. 0.41 a 0.52 7 magere dito 16.— a 19. Bok en Geit a JP u r ut e r e n d, 20 Feb. 1894. Aangevoerd 183 stapels. Hoogste prijs kleine kaas f31.50 middelb. 24.commissie f 644 K.G. Boter f 1.40 a 1.50, per K.G. 4 Stieren. 9 Paarden. 165 Rnnderen, f 0,58 a 0,72 46 Vette Kalveren 0.75 h fl.p«r KG., handel ving 316 Nuchtere dito, f 6.k 16.per stok handel vlug 195 Vette Varkens per Kilo f 0.42 a 0.50 handel stug 85 Magere idem per stuk f 17.af 27.50 handel stug. 212 Biggen, f 7 a f 12.handel stag. 407 Schapen, lager in prijs Ganzen f0.a f 0. Zwanen per stuk a f 0. Kipeieren per 100 stuks f 3. a 3.50.

Schager Courant | 1894 | | pagina 3