billijkte koop, ZAAGSEL Burgerlijken Stand. Gemeente Schagen. 540ste STAAT8L0TEKLT. Getrokken I*r ij zen. Marktberichten. J ADVERTENTIEN. te Oudkaispel. jst nadeelige gevolgen uit deze treu- zaak voor hen zooden voortvloeien. rDat ieder onzer, zooveel hij vermag, jan deze taak helpe. Dat is als 't ware eere-schuld, welke de maatschappij tegenover Si- 0 o n A1 o t heeft af te doen. Van officeele zijde zijn we ook nog remachtigd te verklaren, dat ook vrouw jjoes aan den moord onschuldig is. Klaas Boes, het 17-jarig sujet, heeft de- je Godvergeten misdaad alleen beraamd en volvoerd. Gelukkige wending. Want al blijft de afgrijselijke daad daardoor dezelfde, de almeting van dezen gruwel beperkt óch, God zij dank, tot één individu, en (]at redt de eer onzer gemeente, het be*ijst, dat de persoonlijke veiligheid in onze gemeente niet minder is geworden de afcemeene vrees zal nu verdwijnen el men zal óch in onze gemeente weder aabeschroomd en vrij kunnen bewegen ós voorheen. Laten wij dankbaar zijn, dat het aan Justitie en Politie in deze is mogen ge lukken, trots de buitengewone omstan digheden, toch en nog wel zoo spoedig, het volle licht in deze zaak te doen schij- jen. Keeren wij terug tot de feiten. Op aanwijzing van Klaas Boes heeft de Justitie Zondagmiddag, uit het huis ran Boes nog f 102. gehaald, welke daar door den moordenaar in de hane- balken verborgen waren. Kenschetsend is zeker nog het feit, dat Klaas Boes daags na den moord, aan een der personen welke belast waren met het toezicht in het stenhuis, vroeg, een twee tal romans: „De Twee Weezen" en ,IIet gevloekte geheim", welke hij eeni- jre dagen van te voren aan Anna Beijers had te lezen gegeven, nu terug te mogen ontvangen. Omtrent het te vondst leggen van de rermiste gouden ketting, werd ons nog het Tolgende medegedeeld: „Toen maandag 's avonds, de hr.G. Deu- fcfc>«,de naaste buurman van Alot,met zijn hondenwagen thuis kwam, en als ge woonlijk de honden losmaakte, die dan rechtstreeks naar hun hok liepen, bleven u nu midden op het grintpad, dat voorbij die huizen loopt, staan. De reden daar- Toor niet kunnende vermoeden, deed hij een onderzoek naar dit verschijnsel en zag toen de ketting liggen, waarvoor de honden bleven snuffelen. Daarop ging Deutekom onmiddellijk naar de politio, om van zijn vondst kennis te geven, die de ketting dan ook in beslag nam. De politie heeft toen ter plaatse een onderzoek ingesteld en tot proef liet zij eerst de honden alleen naar hun hok hopen, waarheen zij zich regelrecht be gaven. Daarna wierp de politie de ket ting weder op het pad, liet toen de honden daarop los, die nu andermaal voor de ketting bleven staan. Vermoedelijk hebben de dieren het bloed geroken, dat waarschijnlijk met de ketting in aanra king was geweest. W aanle iding van het vinden dier ketting, welkt terstond herkend werd ah te behoore tot de vermiste voor werpen der v Wed. Beute, gaf toen de Justitie baL- bekende bulletin, waarin aj opgave verzocht van allen, die van Maandagavond tot Dinsdag-ochtend KTen ure het Koord waren gepasseerd. elen gaven zich aan maar Klaas boes, die aan zijn patroon, den heer Bier- eubroodspot, verzocht had, een boodschap °P het Koord te mogen doen, en daar door twee uren tijds, van 6 tot 8, heeft ig gehad, begaf zich niet naar de Justitie. Toen daarop vele getuigen verklaar den, Klaas Boes op het Noord gezien te hebben, gaf dat natuurlijk achter docht aan de Justitie, die daarop 'avonds Klaas Boes uit een der dans halen voor zich liet verschijnen. De gerechtelijke instructie is Maandag aangevangen en de openbare behandeling ^1 nu wel niet lang op zich laten wachten. Natuurlijk komen ons nog velerlei bi- wnderheden omtrent den moord ter oore; naar het evenwel moeielijk wordt te on derscheiden wat waarheid, wat fantaisie '6| en er gruwelijkheden verhaald wor- eni welk iemand van afgrijzen doen hui- ®j®n, meenen wij onze roeping als jour- je1 bet best te behartigen, met al dat laten op de plaats waar het behoort. el lijk van vrouw Boes is Zondag- ®°rgen in de vroegte, om 5 uur op de -grafplaats begraven. Alleen de politie >W daarbij tegenwoordig. Verslag der vergadering van den D&ad der gemeente SchagGH gehouden op Dinsdag, 28 Augustus 1894, des voormiddags 10 ure. Afwezig waren de heeren: J. v. d. Maa- en Jb. Stammes, a opening der vergadering en leziug goedkeuring der notulen, werd mede- ®®Ong gedaan van: a: Missieve Ged. Staten houdende ®ogeuring af- en overschrijving ad f0.21. I tal Waarbij de toezending van het I v^ t0' wijziging van het reglement t(JÜ ^rde voor de raadsvergaderingen, n ^oiugeving wordt aangenomen. Toegezonden Pr ovinciaal Blad, i waarin voorkomt, de benoeming van den heer P. Buis Jz. tot lid van het College van zetters. d. Schrijven van Ged. Staten, naar aanleiding van de vaststelling der ver ordening op het Lager Onderwijs. Naar aanleiding der opmerkingen van Ged. St., wordt besloten1. in art. 3 de woorden „met vrucht" weg te laten 't woordje voordracht te veranderen in aanbevelingaan den eiseh om het minimum voor het aantal leerlingen voor het Herhalings-onderwijs, van 15 terug te brengen op 8, kon niet worden tege moet gekomen 2. in art. 5 te bepalen, dat de toe lating van nieuwe leerlingen op de Op. L. School, wordt vastgesteld op den 1 Mei; 3. aan het bezwaar van Ged. Staten, tegen het afgeven aan de schoolkinderen van de quitantiën voor betaald school geld kan mede niet worden tegemoet gekomen." Hierna kwam aan de orde Regeling PolUietcezen. De heer 8. Bemanvoorz., verklaarde nu, zich gedrongen te gevoelen, een enkel woord te spreken naar aanleiding der vreeselijke dingen, welke onze anders zoo rustige gemeente in de laatste dagen in zoo groote beroering hebben gebracht. Oprecht en innig medelijden met de slachtoffers heeft onze ziel vervuld met klimmende belangstelling heeft men het justitieel onderzoek gevolgd, en toen op donderdag 11. bekend werd, wie liet schan delijk feit zouden hebben gepleegd, toen ontstond in de harten der ingezetenen rechtmatige blijdschap, maar ook heilige toorn. Goddank, dat zulke zenuwtrillingen ïu het menschelijk gemoed kunnen plaats vinden en dat de oogeu nog de schadu wen van onrecht en onzedelijkheid op merken, en men nog kan voelen, hoe diep de mensoh zinkt, die zijn hart den scheid-brief gaf, en dat het beleedigd rechts gevoel zich uitte zoolang die zware misdaad niet gestraft is. Dat de snoodaard is een Schager in gezeten, dat heeft ons allen ernstig ge griefd; niemand toch had gedacht, dat onze gemeente zulk een onverlaat kon herbergen. Voorwaar, het is een treurig feit. Ge lukkig evenwel, dat de tweede verdachte onschuldig is bevonden aan het bloed dier vrouwen. Dat de schuld van den een en de on schuld van den ander aan het licht is gekomen, is vooral te danken aan liet nauwkeurig onderzoek der Justitie. Met een ernst en een ijver, boven ieders lof verheven,deed deJustitie dagen en nachten aaneen haar plicht. Hier past dan ook een woord van eerbiedige hulde en diep gevoelde erkentelijkheid aan den heer Mr. FF. KarseboomOfficier van Justi tie en aan den heer Mr. Lager weg, Rechter-commissaris bij de Arr. Recht bank te Alkmaar, voor de wijze, waarop zij Schagen aan zich hebben verplicht. Een woord van dank aan de Recher cheurs, de heeren Visser en Bedekeder gemeentepolitie onzer hoofdstad, aan de Gemeentepolitie van Schagen, en aan de Majoors-brigadiers en verdere dieuaren der Rijkspolitie voor de uitstekende wijze waarop zij gedurende zoo'n langen tijd hunne taak hebben verricht. Ik ver trouw dat de belangrijke diensten, door hen aan ons bewezen, weldra op de een of andere wijze zullen worden beloond. Ten slotte nog een woord tot U, leden van den raad dezer gemeente. De ontzettende moord, waarvan de annalen der gemeente Schagen nog lang met huivering zullen gewagen, hebben mij de overtuiging geschonken, dat de eerbied voor het leven en den eigendom van anderen ook hier niet schijnt toe te nemen, en dat een blijvende voorwaarde voor orde, rust en veiligheid slechts ge legen kan zijn in de verster king der dag—politie en verbetering der nachtpolitie. De vredelievende bevolking van Schagen heeft op die veiligheid recht. Dat is ook het gevoelen der beide heeren Wethouders en in de vergadering van B. en W. op jl. Zaterdag werd dien- tengevolge besloten, u het volgende voor- stel te doeD: 1. den Burgemeester te machtigen, tot het oproepen van sollicitanten voor de betrekking van een gemeente-veld wachter ter vervanging van den tegen- woordigen titularis Oudshoorn. 2. De jaarwedde voor den benoem den' veldwachter, alsmede voor den veldwachter Abma te bepalen op t ojU. benevens f 75.—voor kleeding-uitrusting; het laatste bedrag daarvoor uit te geven onder controle van den Burgemeester en overeenkomstig diens voorschriften. B. en W. achten die verhooging noodzakelpK wijl zij van oordeel zijn, dat de bezoldi ging der politie in overeenstemming moet zijn met de meerdere diensten welke aan haar, kan hetgeen wordt voorgesteld des raads goedkeuring wegdragen, zullen worden gevorderd, terwijl met het oog op den te verrichten nachtdienst, meer dere uitgaven voor kleeding onvermijde lijk zullen zijn. 3e. In verband met het vorenstaande: a Met gedeeltelijke intrekking van W deswege genomen raadsbesluit den Soieonikgeduint zijne betrekking en echter, dat hij zich bij voorkomende noodzakelijkheid beschikbaar stelt, voor het verrichten van kleine diensten door den Burgemeester van hem in het ge meentelijk belang of voor den regelma- tigen gang van zaken gevorderd wor dende, en onder bepaling dat het genot van woning en tuin zal eindigen, wan neer Oudshoorn niet langer geschikt mocht blijken, zich met de zorg voor de bewaking der arrestanten in de Ar restantenkamer en het schoonhouden der bij zijne woning geplaatste ziekenbarak te belasten, voor welke beide diensten hem het genot van vrije woning en tuin moet worden geacht te zijn toegekend. b. de betrekking van nachtwacht te doen vervallen met dien datum, waarop de opvolger van Oudshoorn in dienst zal treden, aan Roos tenzelfden dage als zoodanig eervol ontslag te verleenen, onder toekenning tevens van het vrije genot zijner tegenwoordige woning als doodgraver en opzichter der algemeene begraafplaats, doch niet langer dan voor den tijd, gedurende welke die betrek kingen door hem zullen worden waarge nomen 4e. den dienst der veldwachters te verdeelen in dag- en nachtdienst, te re gelen door den Burgemeester, als hoofd der politie. 5e. de verhooging der jaarwedde voor Abma te doen ingaan op den datum, waarop Oudshoorn's opvolger in functie treedt. Door den heer G. A. Hoogschagen werd op het voorstel van B. en W. als amen dement voorgesteld, de jaarwedde van den nieuw te benoemen veldwachter voorloo- pig vast te stellen op f 500 omdat als later blijkt dat hij zijne diensten be hoorlijk verricht, men altijd nog kan be sluiten zijne jaarwedde te verhoogen. Ook de heer IV. Roggeveen Cz. sluit zich aan bij het door den heer Hoogscha gen voorgestelde. De heer C. Bijposl vereenigt zich met het voorstel van B. W. en acht, daar toch de beide veldwachters gelijkelijk zwaren dienst hebben te verrichten, bil lijk dat ook beide dezelfde jaarwedde ge nieten. Overgaande tot stemming over het ammendement van den heer Hoogschagen wordt dit aangenomen met 3 tegen 6 stemmen. Vóór stemden de heeren: Smit, Vlaming, Asjes, HoogschagenRoggeveen en Goverstegen de heeren BuisHazeu en Hierna werd het in verband met boven staande het gewijzigd voorstel van B. enW. met algemeene stemmen aangenomen. Op voorstel van den Voorz., den heer S. Bermanbesloot de Raad eveneens met algemeene stemmen aan de Heeren Mr. Karseboom en Mr. Layerwey een adres van dankbetuiging te zenden voor de moeite die zij zich getroost hebben, om deze treurige zaak tot een goed ein de te brengen. De heer JV. Roggeveen Cz. nu het woord verkregen hebbende, verklaart, mede uit naam der overige raadsleden, dat, heeft zooeven de heer S. Bermangesproken van de ongekende plichtsvervulling ge durende dagen en nachten door de Ju stitie en Politie in de treurige daad be toond, wij onzerzijds ook weten, dat ook U, geachte Burgemeester, niet minder ijver hebt aan den dag gelegd. Ook Gij, mijnheer Berman, hebt u gedurende dagen en nachten beijverd als hoofd der politie, om den pleger dier misdaad te ontdek ken. Wij zijn er u hartelijk dankbaar voor, al doet het ons leed dat gij, nog maar een half jaar aan het hoofd onzer ge meente staande, genoodzaakt werd uwe krachten te wijden aan een treurige zaak als deze. Wij hadden toen gehoopt, dat het u slechts gegeven zoude zijn, alleen uwe krachten te wijden aan de welvaart en de bevordering van den bloei onzer gemeente. De loffelijke wijze, waarop gij u van uw taak kweet, brengt ons er toe, u dank te betuigen. Wij hopen, en God verhoede het, dat U nimmer meer genoodzaakt zult worden in die richting uwe krachten in te span nen, en dat onze gemeente gespaard moge blijven voor gruweldaden, door inwoners uit de gemeente nog wel ge pleegd, gruweldaden waaraan onze gemeente vreemd was gebleven, sinds menschen-heugenis. De veiligheid onzer gemeente toch werd steeds geroemd en nooit vielen er feiten voor, die zouden doen denken, dat een dergelijke gruweldaad in onze gemeente zou kunnen worden bedreven. Ook is de raad vol lof over onzen ge meenteveldwachter Abmadie door bij- zonderen ijver zich de achting en waar deering heeft verworven. Ik ben zelfs gemachtigd, ook uit naam van het raads lid, den heer J. v. d. Maatenhier war me hulde te brengen aan Abma, voor zijn betoonden ijver." Een warm applaus getuigde van de onverdeelde instemming der overige raads leden en nadat men den heer SBerman I de hand had gedrukt en deze daarvoor zijn dank had uitgesproken, ging men over tot de orde van den dag. Met het oog op de in den omtrek heerschende sporadische gevallen van Cholera en de mogelijkheid dat ook in onze gemeente gevallen zich kunnen voordoen, en het dan noodig ie snel te handelen, verzocht voorz. blanco-Crediet om desnoodig handelend te kunnen op-, treden, welk blanco-Crediet] met alge- m eene stemmen werd toegestaan. Ingevolge advies der commissie tot na zien der rekening der gemeente, dienst 1893, werd die rekening met algemeene stemmen voorloopig vastgesteld, in uitg. f29904.495 ontvangst f32072.755 en een batig saldo ad f2167.53. Op voorstel van B. en W. werd nu aan den heer Ressitig, Hoofd der Open. Lag. school, eene gratificatie toegekend van f2 per week, voor door ZEd. ver strekt onderwijs in de fransche taal, ge durende de vacature Bouma, in de maanden Febr. en Maart. Nu kwam in behandeling een adres der commissie, belast met het beheer der Departementale Bewaarschool, waarin uitvoerig werd uiteengezet dat het de commissie niet langer mogelijk was die inrichting in beheer te houden, en de raad verzocht werd die inrichting te wil len overnemen met handhaving van het I thans daarbij aangesteld personeelter wijl het Departement gaarne bereid is de schoolmeubelen etc. aan de gemeen te at te staan. Daar B. en W. door verschillende omstandigheden tot heden verhinderd waren geworden, zich op de hoogte te stel len dezer kwestie, gaf voorz. in overwe ging de behandeling van dit adres tot eene volgende vergadering uit te stellen en werd met algemeene stemmen in dien geest besloten. Hierop werden gelezen a. adres der vereeniging „de Am bachtschool' te Alkmaar. b. idem der vereen, voor den wed strijd van werklieden te Alkmaar; - welke beide adressen voor kennisgeving werden aangenomen. Volgde nu de nadere beschikking van het in de vorige vergad reeds behan deld adres van A. Koomenom verderen onderstand van gemeentewege. Destjjds staakten de stemmen over het voorstel, om gedurende 6 maanden aan A. Koomen f 1.per week onderstand te verleenen. Door den heer C. A. Hoogschagen werd er op gewezen, dat de toestand van A. Koomen nog zoodanig is, dat hij buiten staat is, iets te verdienen de man loopt op twee krukken. Het aanhangig voorstel werd nu aan genomen met 5 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de heerenBij post, Hoog schagen, Asjes, Govers en Vlaming; tegen de heeren Smit, Buis, Hazeu en Rog geveen. Met betrekking tot de aanstaande va catures in het College van zetters, we gens de periodieke aftreding der heeren: J. Schenk Sr. en C. Asjes, werd overge gaan tot de keuze van dubbeltallen, uit welke door ZEx. den Commissaris een keuze kan worden gedaan. Op deze voordrachten werden geplaatst, de heeren: J. Schenk Sr. met Vlaming en C. Asjes met W. Roggeveen. Bij de nu volgende rondvraag werd door den heer Vlaming aan Voorz. een op gave gedaan der kosten voor verzekering der gemeente-ambtenaren. Daar door den raad met 2 tegen 7 stemmen dit voor stel niet spoedeischend werd ver klaard, tegen stemden de heerenSmit Buis, Hazeu Bijpost, Asjes, Roggeveen en Goversvóór de heeren: Hoogschagen en Vlaming werd aan den heer Vlaming in overweging gegeven, ingevolge het reglement op de raadsvergaderingen, bij tijds een schriftelijk voorstel te willen indienen. Hierna werd de openbare zitting ge sloten en ging de raad in comité ter be handeling van eenige reclames op den Hoofd. Omslag. 1895 weder de subsidie te mogen ont- vangen. Besloten woidt eene subsidie van f 15. te verleenen. Door den heer 1. Koomen Az. werd ver slag uitgebracht van het verhandelde op de laatste gehouden algemeene vergadering. Tot leden van het bestuur werden ter vervanging der aftredende leden de heeren C. Schoorl en A. J. 1. Geertsema, benoemd, de heeren: G. Beers en 1. Koomen Az. Herbenoemd werd tot secretaris de heer P. Bronder. Hierna sluiting der vergadering. Verslag der vergadering van de afdeeling BARSINGERHORN der II. >1. v. Landb. gehouden op Zaterdag den 25 Aug. 1894, voorin. ÏO uur. Tegenwoordig slechts 5 leden. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer W. Kooijman, lezing en goedkeuring der notulen wordt mede- deeling gedaan van de volgende ingeko men stukken: 1. miss. Hoofdbestuur der Holl.Maatsch. van Landbouw, waarbij het de aandacht vestigt op de bepalingen door de regeering vastgesteld betreffende het houden van Landbouwcursussen. 2. miss. bestuur Holl. Noorderkwartier betreffende dezelfde zaak. 8. missieve van hiervoorgenoemd be stuur in zake tuberculineinspuitingen bij runderen, waarvoor f 200 beschikbaar is gesteld. 4. programma en voorwaarden voor de tentoonstelling van vee, enz. te Woerden. 5. missieve inhoudende, dat de tentoon stelling te Weesp wegens het heerschen van besmettelijke veeziekte voorloopig is uitgesteld. 6. Stenografisch verslag der te 's Gra- venhsge gehoudene meeting inzake bime- tallisme. Aangenomen voor kennisgeving, Missie ve van het Hoofdbestuur der Maatschap pij houdende mededeeling dat klachten zijn ingekomen over den inhoud van het jaar- botkje, met verzoek het boekje te willen nazien en zoo er fouten worden ontdekt deze te willen opgeven, benevens de ver langde wijzigingen wat vorm en inhoud betreft. Alleen de sluiting in het taschje zag men gaarne gewijzigd. Mits. bestuur der veremiging tot het ho nden der jaarlijksche Paaschtentoonstel- lin gen van Vee te Schagen, om voor Ingeschreven van 25 28 Aug. 1894. GeborenAlida Adriana d. v. Gerrit Muijs en van Alida Pieternella Eijkelhoff. Ondertrouwd en GetrouwdGeene. Overleden Geertje Jes, oud 38 jr. 11 md., echtgenoote van Rudolph Auton Boes Ciem ZUpc. Ingeschreven van 17 tot 24 Aug. 1894. Geboren Pieter, z. v. Abraham Jongor- ling en Trijntje Wit. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. OverledenJan Kreijger, 15 jaar z, v. Klaas en Grietje Kool. 4de Klasse Trekking van 27 Augustus. Prgs van f 1500. No. 11422 f 1000: No. 14216 16932 f 400: No. 104 4840 16115 f 100: No. 1022 4596 4938 13151 14151 16049 4ste Klasse Trekking 28 Auguslus. Prijs van f 5000 No. 12675 Prijs van f 1500; No. 4079 f 1000; 13174 14846 f 400: 12769 t 200: 20405 f 100: 283 3392 11652 12120 Hoor», 26 AUG. 1894. Aangevoerd: H. L. Rogge f a 6 Tarwe 6.— a 7 7 Garst 4.50 a 5. 6 Haver 3.— a 4 Witte Erwten9.— a 10, Groene dito 11.a 12 17.50 a 19 12.— a 16 8 Groene dito Grauwe dito Vale dito Bruine boonon 12.50 a 14. Geeleboonen Witteboonen Paardenb. Karweizaad Mosterdzaad 22 Paarden 14 Koeien 5 Kalveren 56 Schapen 30 Lammeren 38 Varkens Zeugen 150 Biggen Kip-Eieren per 100 a 11.50 a 12. 6— a 7. 13.50 a 13 15.— 17 75.— a 150.- ,130.— a 260. 12.- a 20. 20.— a 30.- 12.— a 18.- 15.— a 22. a 5.— a 10.- 3.25 a .- 75 .50 50 55 75 75 45 g V 2200 koppen boter 45 a 50 ceots per kop /tik m a a m 25AUG f1894. Aangevoerd: 8 Paarden f 80.a 150 22 Koeien 70.— a 200 16 nucht. kalveren 7.a 20 167 magere Schapen 10.a 22 Lammeren a 119 magore Varkens 15.a 17 306 Biggen 7.a IC 7 Bokken en Geiten 2.a 6 Klein Bokjes a Kippen f a Konijnen f a Boter per P. .50 a Kipeieren per 100 3.25 a S Eondeieren a /tl Umrxnr. 27 AUG. 1894. Aangevoerd: 21 Kooien 180.— a 25( 149 vette Kalveren 35.a 81 (per kilo —.65 a I 13 Nuchtere Kalveren 8.a lf 785 magere schapen 16.a 28 Lammeren a 158 vette Varkens per P.„ 0.38 a 0 63 magere dito 15.a 17. BOK f fmr merend, 88 AUGS. 1894. Aangevoerd 329 stapels. Hoogste prijs kleiBekaas f28.a middelb. 20.commissie f 0—. per KG,. 1234 K.G. Boter f —.95 a 1.05 33 Stieren. 18 Paarden. 442 Runderen, f 0,58 a 0,75. handel ving. 215 Vette Kalveren 0.60 h t 0.80 per KG., handel stng 114 Nuchtere dito, f 8.5 20.— per stak handel stng. 172 Vette Varkens per Kilo f 0.38 a 0.43 handel stug. 158 Magere, idem per stuk f 14.af 26. handel stug. 363 Biggen, f 6 a f 10.handel stag. 2668 Schapen, handel vlug. lammeren prijshoudend handel stug. Eendeieren per 100 f 0.a f 0. Kipeieren per 100 stuks f 3.25 a f 3.75 2000 H.L. Peren per '/,H.L. f,70 a 90, 200 H .L- Appelen per H.L. f 0,70 a 0,90^ EDAM, 25 AUG. 1894. Kaas. Aangevoerd 81 stapels, wegende 15039 kilo prijs f 28.

Schager Courant | 1894 | | pagina 3