Bneven uit de Maasstad. PLAATSELIJK NIEUWS. Schagen', 29 September 1894. Verslag der vergadering van a. Bericht van Ged. Staten, houden de goedkeuring van de verord. op het Lager Onderwijs. b. Schrijven van den Heer officier van Justitie te Alkmaar, Mr. F. F. Kar- seboomdank brengende voor de waardee ring van hetgeen de Justitie in zake den moord op de heide vrouwen deed, ter ontdekking van den misdadiger. ZEd. Gestr. maakte van deze gelegenheid ge bruik zijne erkentelijkheid te betuigen voor de medewerking, welkende Justitie daarbij genoot van de zijde der ingeze tenen van Schagen, van het hoofd der plaatselijke politie en hare ambtenaren. Die medewerking toch had de taak der justitie verlicht en alzoo krachtig bijge dragen tot het voorloopig succes. d. Procesverbaal der kas-verificatie, gedaan op 23 Sept. 1.1. Daaruit bleek dat de ontvangsten bedroegen f 47205.525, de uitgaven f43202 565, en het batig saldo f4002.96 qibeld en gestreden en ook bij deze kiezingen doet zich hetzelfde verschijn- 1 voor. Ook in het kamp der clericalen {Lrscht tweedracht en verwarring. Eene eUwe groep heeft zich bij hen gevormd, i de democratisch-clericalen, die peenen de leiding van H oeste te kunnen ontberen. Xe Aalst zag men dezer dagen een Termakelijk gevolg der onderlinge twee dracht. De democraten hadden daar ter plaatse eene vergadering uitgeschreven, 5,aar de vijandige broeders hadden tijdig T00r dien dag alle lokalen gehuurd. De bijeenkomst had toen op eene der stads pleinen plaats. De clericalen verwanten baarden daarop het plaatselijk fanfare corps, en lieten dat in de onmiddelijke „jbijheid een uitvoering geven. Bij bet pojrerdoovend geweld, was natuurlijk spreken en behandelen geen sprake, pjt gezellig samenzijn ontaarde dan ook ftJdra in een onderlinge kloppartij, die 3ec een volslagen optocht der clericalen eindigde. In vele plaatsen treden de liberalen met eigen candidaten op, hoewel in de meeste gevallen zonder kans van slagen, [n Antwerpen gaan radicaal en sociaal mmen. In Gent hebben de vooruitstre- reude partijen alle hun eigen lijst. Een belangrijke factor in dezen verkiezings- jtnjd is de naijver tusschen Vlamingen fn Walen. Ook do Protectionisten en Vrijhandelsmannen hebben zich gegroe peerd. Clericalen, liberalen, radicalen, so- lialeu, meer of minder democratisch ge tint, door hunnen landaard nogmaals ver deeld in Vlamingen en Walen, die zich voor de zooveelste maal hebben gesplitst in vrijhandelsmannen en protectionisten: liedaar een chaos van fracties, die de velksvertegenwoordiging bij onzen Zuide lijken buurman zullen samenstellen en tonnen. weigerden zijn woorden tot het einde toe geheven, maar meer nog en van veel groo- aan le hooren en ontsloegen hem. Nog- ter belang, de mogelijkheid van den be- maals trachtten de gezellen hun meening dorven-vleeschverkoop namelijk, ingang te doen vinden bij de patroons, In het abottoir mag geen stuk vee doch ook thans stuitte hunne poging op geslacht worden als niet een der heeren den onwil dezer. En nadat zoo al hun keurmeesters geconstateerd heeft dat het goed-trachten mislukt was, bleef er voor volkomen gezond is, en geen stuk vleesch - 1 - a_ i hen niets anders over dan hun kamera den aan hun lot over te laten, of door een staking de patroons te dwingen. Zij kozen het laatste. Het recht schijnt, ik moet dit om der waarheidswille erkennen, geheel aan de zijde der gezellen en wat zelts den schijn van gelijk aan de handelingen der pa troons ontneemt, is het feit dat zij op dit oogenblik te Kampen een nieuwe fabriek oprichten; hoe willen zij dus de klacht van overproductie motiveeren? Hoe dit zij, een feit is het dat wij op dit oogenblik een negentigtal sta kende sigarenmakers hebben, die druk vergaderen, druk rondgaan bij de gegoe de ingezetenen, een staking comme il mag naar buiten worden vervoerd als het niet door de keurmeesters gestem peld is, terwijl nog aanhoudend de keur- commissie de winkels rondgaatDat bij de ontdekking van een stuk bedorven vleesch de naam van den vervoerder in de couranten wordt gemeld, beeft natuur lijk de schrik onder de tot overtreding geneigde slagers nog verhoogd en zoo zien wij een geregelde afname van het aantal bekeurde vleeschhouwers! Een worstmaker in de Djeroekstraat alhier werd verdacht bedorven vleesch in huis te hebben en daar de keurmeesters het recht niet hebben een particuliere woning binnen te gaan, heeft men een voudig een vaste politiepost voor zijn Wat naar binnen komt, faut, terwijl de vrees voor een strike der I deur geplaatst. Wat naar Dinnen komt, timmerlieden nog altijd blijft bestaan. moet eerst aan 't abattoir gekeurd worden. Men ziet het, onze vooruitzichten voor En zoo zal ook hier vervalsching niet den aanstaanden winter «jjn niet zeer meer mogelijk zijn. Bravo! D. gunstig. Rotterdam, 27 September 1894. XIII. De hier met den dag sterker worden de vrees voor een werkstaking der timmer lieden is, althans tot opheden, ongegrond gebleken. Toch weet ik van goed inge lichte zijde, dat er in stilte nog steeds voortgewerkt wordt om, als de staking uit mocht breken, voldoende middelen te hebben, teneinde een „strijd" krachtig te kunnen voortzetten. Geheel onverwacht kwam de tijding de werklieden der sigarenfabriek der fir ma Nelle den arbeid hebben neergelegd. Ik heb daarover tot heden gezwegen om dat ik stellig meende, dat we hier te doen hadden met een even plotseling ontstaan ais weer bijgelegd geschilletje, dat op groote fabrieken zoo wel eens een enke- maal voorkomt. Dit blijk nu echter niet het geval en daarom besloot ik per- cnlijk een onderzoek in te stellen en de resultaten daarvan ter kennisse van lezers mijner brieven te brengen. Na tuurlijk won ik inlichtingen bij beide partijen en zooals vanzelve spreekt zijn de mij verstrekte inlichtingen volkomen met elkaar in tegenspraak, de patroons spreken van opruiing door de sociaal-de mocratische werklieden hunner fabriek en het daarom zeer gemotiveerde ontslag dier opruiers tengevolge waarvan de an deren het werk staakten, de werklieden verhalen van een hun te beurt gevallen hoogst ongunstige bejegening van de zij de der patroons. Ik ben zoo vrij te gelooven dat het gelijk in dezen voor het grootste gedeel- >40 de zijde der werklieden is. Ziehier hot verhaal dat een alleszins vertrouw bar werkman mij deed, een verhaal, *aarvan ik zonder veel moeite de waar- bid kon constateeren In het begin dezer mand werd aan alle •jarenmakers gevraagd naar ouderdom, Nsdienat, getrouwd of vrijgezel, hoelang de fabriek werkzaam en vier dagen ^arna, Zaterdag den 8en September, deel de de meestersknecht namens de patroons •nede, dat een twintigtal arbeiders zich in H dagen van ander werk behoorden te v°orzien; de groote overproductie werd gonoemd als motief voor dit harde, maar ■jArom toch niet onrechtvaardige besluit. o onrechtvaardigheid, die de staking zit dieper. Wat toch gebeurde? db andere werklieden berekenden dat J' door het besluit der patroons zeven zeatig personen, de vrouwen en kin ken der ontslagenen mêegerekend, broo- i zouden zijn en dat tegen den na- r^den winter. Zij besloten een offer brengen, dat ik zoo vrij ben wonder en te noemen, getuigend van een warme kameraadschapzij beslo- In onze laatste raadszitting kwamen ter sprake voorstellen van ons eenig- anti-revolutionnair raadslid, den heer Dr. W. B. van Staveren, strekkende tot ver hooging der schoolgelden van de middel bare en van de lagere scholen. Deze voor stellen werden met algemeene stemmen op twee na, die van den heer Sleurs, het Katholieke kamerlid en die van den voorsteller verworpen. De heer van Sta veren meende dat die verhooging ge- wenscht en billijk was; de indertijd be paalde vermindering heeft de verhooging der belastingen tengevolge gehad. Dit ontkende de heer Drost, onze wethouder van onderwijs, op welke gronden was ons niet recht duidelijk; de officieele ta-1 bellen zijn daar om de gegrondheid van 's heeren van Staverens klacht te bewij zen. Men oordeele slechts uit de drie voorbeelden, die ik hier geef, of de on derwij s-uitga ven inderdaad gelijken tred hebben gehouden met den aanwas der bevolking en de meerdere opbrengst der plaatselijke belasting: Bevolking Belasting. Onderw.-kost. 1883 162.140 f 599.861.97 f 693.570.87 1818 193.6851 613.936.41 f 979.235.52 1894 228.596 f 969.000.—f 1.301.480.15 Het doet mij leed dat de voorstellen van den heer van Staveren verwor pen zijn; de aannneming ervan, mot eenige wijzingen desnoods, zou onzen al- gemeenen finantieelen toestand ten goede komen. Men zal uit mijn beknopte sta tistieke opgave bemerken dat, ofschoon de bevolking sedert 1883 nog niet met de helft vermeerderd is, de kosten van het onderwijs verdubbeld zijn, dat dezen in 1883 de opbrengst der plaatselijke belasting met een ton overtroffen, maar in 1884 met drie en een halve ton. Dat het onderwijs onze finantiën drukt en misschien zelfs ten gronde sleepen zal, kan m i. niet beter bewezen worden dan door deze cijfers, Wat mij een verhooging der school gelden nog veel meer aannemelijk doet voorkomen, is de zekerheid dat deze ten- G r o^oTeindSrj'iS v_°or kleinigheden ontstaan. O namenlijk den patroon voor te stellen, hunner twee uren per dag minder ilaa werl£en en daD niemand te ont- T*n> de overproductie zou in dit geval doo D?eer l)estaan. Dit voorstel lieten zij ov k en meesterknecht bij de patroons *r rengen, doch dezen gaven in ant- j. l' de verzekering dat zij doen zouden toT'3 ^erkozen, d. w. z. dat zij het zuiver economisch en van door ,°°r moreele strekking, zonder meer iri9«ilerI>eB- De werklieden besloten nog- 'e volgen- gem ooiic den Baad der gemeente SCHA GEN, gehouden op VRIJDAG, 28 SEPTEMBER 1894, des avonds ten 6 u re. Alle leden waren tegenwoordig. Na opening der vergadering, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Daarna werd mededeeling gedaan, dat waren ingekomen C. Schrijven van den heer rechter commissaris te Alkmaar, Mr. Lagerwey waarin dank wordt gebracht voor de waardeering, door den Raad aan schrij ver betoond. Ofschoon de justitie niets meer deed dan haar plicht was, de waar deering toch was haar hoogst aange naam. e. Adres van J. Oudshoornwaarin deze zijn dank betuigt voor het hem verleende pensioen, doch tevens ziju leed ezen niet verheelt, dat men bij het ilitieke on- kleinigheden ontstaan. ezen niet verheelt, dat men r geopend, Het is menigmaal gebeurd, dat femen van het besluit daartoe, gedeelte- jam en Tja- te en kostbare oorlog veroorzaakt zijn half jaar tractement had inge- Het stoom- een nietig, ja zelfs belachelijk voorokken, door zijn pensioen terstond te yorden ge- is, naar beweerd wordt, de Spaanden ingaan, terwijl bij een vorig raads- ien Djilan- cessie-oorlog ontstaan door een,esluit hem toch een half jaar vacantie an Macas- ter. Een dame, mevrouw Mashaypg gegeven met behoud van volle wed- 000 man een glas water, toen de markies ]e. Vooral nu de mau zoo ongelukkig 'ring, die haar in den weg liep. Hieruit on% met zijn kinderen aan de Bildt, ver- gouverne- kleine woordentwist, terwijl het :oekt adressant van die geldelijke scha- f het glas slortte. De markies ge *öe verschoond te mogen blijven. beleedigd en de slechte verstal Ingevolge advies van B. en W. wordt tusschen de Engelsche en Fransr besloten, het pensioen te doen ingaan op "«vol? van, totdat te^,et door adressant begeerde tijdstip. "J Aan de orde kwam nu: De arrondissementsrechtbank sprak de- i Adres tot overneming van ze week vonnis in eenige vrij onbetee- de Departementale Bewaarschool, kenende zaken; de kantonrechter veroor- De Voorz., de heer 8. Hermandeelt deelde weder het gewone, zeer aanzien-mede dat B. en W. naar aanleiding van het lijke aantal personen wegens dronken- in de vorige vergad. bepaalde, zich de schap, burengerucht, vechten, etc. en ook vraag hadden gesteld of die overname voor viertal vleeschhouwers wegens het de gemeente al dan niet wenschelijk was. B. en W. waren tot de conclusie geko- een in voorraad hebben van bedorven vleesch. Deze laatste veroordeeling en geven mij gelegenheid hier een enkel woord te zeg gen van ons uitmuntend ingericht stel sel ter voorkoming van den verkoop van voor de consumptie schadelijk vleesch. Tot voor eenige jaren hadden de slagers het recht hun vee te slachten in hun ei gen slachtplaats,gelegen bij hunnen winkel aan de openbare straat. Nog heel goed herinner ik mij hoe wij, schooljongens, met onze verfoeielijke wreedheid, dadelijk het einde van den schooltijd deze O com- 77°^ een poging te wagen en een 'js'e uit hun midden bij de patroons Vaardigen. Aan het hoofd dier com- erk j 8tond de 8ezel Boerkoel die een ^ociaal-democraat en naar ik meen l "eatuurslid der afdeeling is; hij voer- l. 6t woord, misschien in niet erg ge- termen, in elk geval de patroons slachtplaatsen opzochten om ons te ver heugen in het koeiensneden, varkenskuis- ten en hoe dit verder beeten mocht. Het zeer onzedelijke van dit moorden onder het oog van het algemeen werd ten laatste zoo algemeen besproken en ge- strengelijk veroordeeld dat het gemeente bestuur, zwichtend voor den algemeenen aandrang, een som uittrok om den bouw te bekostigen van een abattoir, een niet- openbare slachtplaats, waarheen alle vleeschhouwers hun vee breDgen moeten. Dit abattoir voldeed al dadelijk zeer goed, de slagers groote moeite aan den, bij de groote gemakkelijkheid waar mede zij zich in het zeer modern inge richte gebouw bewegen konden. Het im- moreele van de slachtwijze, die onze va deren er op na hielden was, daarmee op men, dat de overname voor de gemeen te niet gewenscht was. Als de Bewaarschool wordt eene ge meente-inrichting, dan moet zij ook ge heel naar de eischen van den tijd worden ingericht. Dan moet er eene Fröbel-in- richting aan verbonden worden en moeten de kinderen van 46 jaar voorbereidend onderwijs voor de Op.-Lag. School ge nieten. En als dan dat alles voor rek. der gemeente moet worden uitgevoerd, dan zal dat jaarlijks aan de gemeente omtrent f 1200.kosten. Behalve dus, dat dit der gemeente veel geld zou kosten, voor zien B. en W. ook, dat, wanneer die inrichting door de gemeente wordt over genomen, ook de schoolbehoeften meer zullen kosten dan tegenwoordig, nu de Como-issie der Departementale Bewaar school alles zoo zuinig mogelijk behar tigt. Maar ook zal de gemeente, door de o- vername voor het feit worden gesteld, dat zij de thans aan die inrichting werk- troosten zich in de zame ambtenaren zou moeten pensionee- het vervoer verbon- ren. Dat alles maakt de overname onge- wenscht. Toch zouden B. en W. ongaarne zien, dat deze inrichting zou moeten vervallen omdat zij overtuigd zijn, dat deze hoogst nuttige instelling niet meer gemist kan worden. Tal van kinderen vinden daar een aangenaam en nattig verblijf, waardoor moeders van min- en onvermogende ouders gelegenheid vinden, ten behoeve harer huishouding er nog 't een of ander bij te verdienen. Kan de bewaarschool nog niet voldoen aan alle eischen, toch bleek aan B. en W. uit hun onderhoud met den heer Ressing, het hoofd der O. L. School, dat die in richting nog wel is te verbeteren, te ver vormen. Als namelijk de juffrouwen Vemy zich wilden bekwamen, dan zou men haar wel kunnen belasten met het voor bereidend onderwijs aan de kinderen van 4-6 jarigen leeftijd. „Natuurlijk,"zoo vervolgde de heer Her man zijn advies, „hebben wij te dezer zake vergaderd met de Comm. der Be waarschool en uit de daarbij ontvangen gegevens is gebleken, dat bij het tegen woordig zHinig beheer de Bewaarschool jaarlijks f 950 kost. De inkomsten, be staande uit de schoolgelden der betalen de kinderen, bedraagt f 150,de rekening is dus gauw gemaakt, er blijft een tekort van f 800. Als de Raad geneigd is die f 800. als subsidie toe te staan, dan gelooft Spr., dat de tegenwoordige Commissie zich niet er tegen zal verzetten,de Bewaarschool als inrichting van het A'ut, te blijven be- heeren. B. W. stellen daarop vooraan aan de Departementale Bewaarschool ee ne subsidie van f 800 te verleenen. De heer C. A. Hoogsckagen vraagt of die dame, die aan het Hoofd der Dep. Bew. staat, diploma bezit „Ja" antwoordt Voorz. „zij behaal de te Amsterdam haar diploma." „En ook de acte voor nuttige en fraaie handwerken" vult de heer Roggeveen aan. „Hoeveel kinderen gaan er wel op die school", vraagt de heer Hoogsckagen. „Plus minus 100," licht de heer Rogge veen toe. „Ik hoorde zooeven", zoc vervolgt de heer Hoogsckagen„dat er f150.aan schoolgeld wordt ontvangen en als ik nu weet dat elk kind f 5.per jaar be taalt, dan volgt daaruit, dat er maar 30 betalende en 70 niet-betalende kinderen die inrichting bezoekendat cijfer 30 komt mij nu wel wat weinig voor." „Die donateurslijst", zegt nu de heer Jb. Stammes„begint steeds minder te worden; dat is het grootste struikelblok." „Verleden jaar," merkt nu de heer Roggeveen op„gingen er 96 kinderen school, waarvan 46 betalenden; maar, mijnheer Hoogschagen, u moet niet ver geten, dat de kinderen per week betalen en allen niet een vol jaar de inrichting bezoeken. De heer S. Berman wijst nog op het feit, dat het aantal betalende schoolkin deren niet toeneemt. De heer J. v. d. Maaien vindt dat juist het grootste motief voor subsidie. Hier is sprake van eene inrichting voor al voor minvermogende kinderen, wier moeders, als zij haar kinderen goed verzorgd weten, daardoor gelegenheid be komen, de kost te verdienen. En dat het getal der betalende kinderen het kleinst is, dat zal zich wei schikken zij die het betalen kunnen, vinden in huis wel gelegenheid voor de verzorging hunner kinderen. De heer Hoogschagen put hieruit het bewijs dat dan ook eigenlijk de meerge- goeden veel hooger schoolgeld moesten betalen. Nu krijgen eigenlijk de meer- gegoeden een faveurtje. „Noemt u het een faveur aan parti culieren", vraagt nu de heer J. v.d.Maaien, „als er getracht wordt de opvoeding van kinderen bevordelijk te zijn Dat noem ik dan een faveur aan 't algemeen." De heer Vlaming meent, dat de Be waarschool geen tak van het onderwijs kan zijn. Op de Bewaarschool is het toch alleen te doen om de kinderen zoet te houden, stil te houden. „Ik ga uit naar het adres van B. en W.," repliceert hierop de heer v. d. Maaien, „de Bewaarschool zal zeer ze ker eene inrichting voor het onderwijs worden, want dan zal juffrouw Verny aan kinderen van 4 6 jaar voorberei dend onderwijs moeten geven. De Bewaar school acht ik te zijn een inrichting voor opvoeding en onderwijs. De heer C. Bijpost vraagt of, als daar aan eene inrichting voor onderwijs wordt verbonden, dat dan ook weer niet ver hooging der kosten na zich sleept. „Neen", repliceert de heer 8. Berman „want die school verliest haar tegen woordig karakter niet." De heer Vlaming verklaart, niet in te zien, waarom die Bewaarschool eene in richting van het Nut moet blijven, wan neer de gemeente toch alles betaalt. „Daarin heeft u gelijk", merkte de heer Berman op, „doch B. V- achten dit toch de goedkoopste wijze van ex ploitatie, daar thans alles zoo zuinig mo gelijk behartigd wordt. Gaat 't voor re kening der gemeente, dan breiden ge woonlijk de kosten zich uit. De gemeen te kan nooit zoo goedkoop beheeren als een particuliere commissie. „Hoeveel subsidie," vraagt de heer Hoogsckagen„geeft het Nut zelf aan die die inrichting f" „Het Nut, dat is hier het Departement Schagen", zoo licht de heer Berman toe, „is te arm, om er ook maar iets aan te doen." De heer v. d. Maaien, herinnert er aan, dat het Hoofdbestuur van het Nut, bij de oprichting der Bewaarschool ee ne zeer aanzienlijke subsidie verstrekte. Overgaande tot stemming, over het voorstel van B. en Wom f 800 su 1 sidie aan 3e Departementale Bewaar school te verleenen, wordt dit met 10 te gen 1 stem, die van den heer Vlaming, aangenomen. Thans kwam ter behandeling het voorstel tot aankoop door de gemeente, van het Polderhuis. Van Hoofdiugelanden was bericht ont vangen, dat genoegen werd genomen met het eertijds door den Raad gedane voorstel het polderhuis voor f 4000.— aan te koopenevenwel onder verband van de navolgende door Hoofdingelan den gemaakte voorwaarden 1. de raadszaal blijft beschikbaar voor de vergaderingen van het polderbestuur, en de gemeente zorgt, zoo noodig, voor verwarming. 2. het ameublement der raadszaal blijft het eigendom van den polder, die tevens het gebruik daarvan behoudt als mede de polderkast blijft op de raads zaal 3. de onkosten van het passeeren der acte van aankoop, komen voor rek. der gemeente. 4. de bijgevoegde inventarislijst worde door onderteekening door het Dagel. Be stuur voor echt erkend. Op advies van B. en W. werd zon der verdere discussie tot dezen aankoop besloten. Vervolgens werd door B. en "W. den raad aangeboden, de begrooting voor het dienstaar 1895, geraamd in ontvang en uitgaaf op f 32224.33 en werden tot leden der Commissie van onderzoek dezer hegrooting gekozen, de heeren: J. v. d. MaatenIV. Roggeveen en C. A. Hoogtcka- gen. Nu kwam aan de orde: het voorstel van het raadslid, den heer C. N. Vlaming tot verzekering tegen ongelukken van werklieden enz. in dienst der gemeente. Uit het door B. en "W. gegeven advies blijkt, dat de verzekering ten be hoeve van een politieagent f7.van een nachtwacht of boomensnoeier f 7.805 aan jaarlijksche premie zal kosten. Uitgekeerd wordt dan bij ongeluk met dood, f 1000.— aan de nagelaten betrek kingen, óf bij levenslange ongeschiktheid tot ambtsverrichting f1000.— óf bij tij delijke ongeschiktheid, flper dag, mits niet langer dan voor een tijdstip van 180 dagen. B. en W. adviseeren, tot een derge lijke verzekering alleen te hesluiten ten behoeve van de beide politie-agenten en de beide personen, belast met den ge meente-reinigingsdienst. De heer v. d. Maaten, ofschoon voor stander van verzekering, dweept niet met dit voorstel, want feitelijk is het weer een verhooging van de tractementen der bedoelde ambtenaren, en die kunnen de verzekerings-premie zelf wel betalen. "Wordt er evenwel toe besloten, dan wil Spr., dat beslist de personen met name genoemd zullen worden, voor wie de verzekering wordt toegestaac, opdat weer niet later een boomsnoeier of eenig ander los-gemeente-arbeider bij eventueel ongeluk om subsidie komt, zooals laatst met Koomen is ge-' schied. Nog wijst Spr. er op dat die ver zekering niet van kracht is, als bijv. zoo'n verzekerde politieagent bij een op roer een sabelhouw krijgt, die- hem tot den dienst ongeschikt maakt, of hem zelts het leven kost. In zulke gevallen wordt de verzekerde som niet uitbetaald. De heer Berman herinnert aan het on geval, een paar jaar geleden aan den politie-agent Oudshoorn overkomen, toen deze zijn been brak. In dat geval zou de uitkeering der verzekerde som toch wel plaats gehad hebben. De heer Roggeveen meent dat het be ter is, niet omtrent dit punt te be sluiten, maar aan B. en W. op te dra gen eerst eens te onderzoeken in welke gevallen wèl, in welke gevallen niet de verzekering uitgekeerd wordt. Daarop wordt de behandeling van dit punt tot eene volgende vergadering ver daagd. Volgt nu de rondvraag. De heer v. d. Maaien vraagt, met betrekking tot de benoodigde leening voor den aankoop van het polderhuis, of door B. en W. al een onderzoek is ingesteld naar de wijze, op welke eene Converteering der gemeente-schuld kan geschieden. Yoorz. repliceert, dat de heer v. d. Maaten, die zelf lid is der Commissie tot nazien der gemeente-begrooting '95, hij dat onderzoek de begeerde inlichtin gen kan bekomen. Op de door den heer v. d. Maaten nog gedane vraag naar het aan den polder behoorende meubilair, wordt me degedeeld, dat zulks op de ingekomen lijst ten duidelijkste staat omschreven, en die lijst ook alleen geldt, het meubilair thans in de raadszaal aanwezig al het andere meubilair in het polderhuis en in de waag aanwezig, is onder de koop som begrepen. Op verzoek van den heer C. Bijpast, belooft Yoorz. de vergaderingen van den Raad zooveel mogelijk over dag te doen plaats hebben. Hierna werd de vergadering gesloten. Voor de lessen der avond school hebben zich slechts drie leer lingen aangegeven. Wel een treurig ver schijnsel in eene plaats van meer dan 3000 inwouers. Of hebben alle leerlin-

Schager Courant | 1894 | | pagina 3