Wintermaniels, W. Vader II/. Ter Overdenking: Peek Cloppenburg JAQUETS, KIMRMANTELS. PLAATSELIJK MËUWS. GLAlEr\GI> MfcXWS. Burgerlijke Stand. Gemeente Schagen. Gcm. Anna Faulowna. Gem. Haringcargpel. Gem. Br. op Lang-edUk. Gem. St. Maarten. ADVERTENTIES. Ontvangen van ile firma Costumes, Pantelons, en De- raissaison, om hiervan op maat te leveren. Billijkste prijzen. Soliede af werking. Nieuwste Modellen. Be kwaamste Coupeurs. Winterjassen, Ulsters, Have- locks, Katiné Colberts, Pelle- rine-Jasjes, Costumen, Pan talons, Demi-saisons, enz. Golfpelerines, schillende instrumenten gloed en kracht in en om het orchest verspreiden. Yerder over dit onderwerp uittewei- den, acht ik in dit geval overbodig, toch geloof ik niet, dat de Heer Roggeveen zoo'n leek is, dat hij niet zoude gesnapt hebben wat ik bedoelde met het vervul len der partijen en hare plaats in het orcheet, de gevolgtrekking welke door een leek opgemaakt konden worden TOnd ik daarvoor wel wat sarcastisch. Ten slotte dit, zoudt u mij b v. een af doende maatregel aan de hand kunnen doen, altijd voor een uitvallend lid een nieuw beschikbaar te hebben, zoodat de kapel steeds voldoende bezet bleef? Ook heeft u gezegd, de Harmonie moet zich anders inrichten, welnu voor goeden raad betreffende wat ook, ben ik altijd vat baar, en hoop die in deze spoedig te ont vangen. U beleefd dankzeggende voor de toegestane plaatsruimte, blijf ik ach tend L. A. Schouten, Directeur Schagen's Harmoniekapel. Mijnheer de Redacteur Wilt U zoo beleefd zijn, ons in de gelegenheid te stellen, om den heer Roggeveen te antwoorden? 't Heeft ons namelijk gefrappeerd, dat de heer W. Roggeveen verklaart geheel onbevoegd geoordeeld te hebben. Dit toch wordt in zijn antwoord aan den heer Schouten door den heer R. volmondig erkend. Iets verder herhaalt de heer R. wel, dat bij het toch beter vindt, geen assis tentie te nemen en een andere instru mentatie te bewerken, maar toont hier door alweer, de Harmonie niet te ken nen en ook er zeer weinig mee op te hebben. Dit is echter des heeren Rogge- veens zaak. Maar ongelukkig vinden wij het toch voor de Harmonie-Kapel, dat een onbevoegde, als raadslid op die wij ze tracht een subsidie te verminderen, die werkelijk noodig is. Er straalt door de redeneering van den heer R. zoo'n soort antipathie. Waarrom b.v. wat de Harmonie betreft, alléén genoemd de volksconserten en de muziek bij de Harddraverij Waarom niet genoemd alle andere zaken, waar voor de Harmonie-Kapel zich leent, en in veel gevallen voor weinig of niets verschillende dingen steunt, ja, zich on kosten getroost? Bij vele andere korpsen vergeleken, moet de Kapel groote zuinigheid betrach ten, wil zij rondkomen. Had men de Harmonie met f 25 verminderd en de Harddravenj-vereeniging geen verhoo ging toegestaan (de gemeente trekt toch reeds f200 uit om vuurwerk op dien dag te geven) dan was dit een gewone zuinigheidsmaatregel geweestmaar nu een raadslid de Harmonie eenigszins af takelt, van luxe enz. spreekt, terwijl hij toch erkent niet voldoende bevoegd te zijn de Harmonie-Kapel te beoordeelen, en men nagaat, welke subsidiën andere plaatsen geven voor goede muziekgezel schappen, dan heeft de houding van den heer Roggeveen bij de terugname van die f 25 onze sympathie niet. U, mijnheer de Redacteur mijnen dank betuigende met hoogachting, Namens het Bestuur der Harmonie-Kapel, de Secretaris, ter Linden. Mijnheer de Redacteur I ,'t Is bepaald jammer, dat de heer Roggeveen in de Raadsvergadering, waar hij sprak over luxe bij de Harmonie kapel en over eene andere inrichting, niet verklaarde, wat hij later in een ingezonden stuk zegt en ook duidelijk laat blijken, dat ZEd. volstrekt geen verstand van de instrumentatie Yan een Harmonie-orkest heeft. Wellicht waren dan door zoo'n ruiterlijke verklaring enkele raadsleden, die in den oud-pre sident van „Euterpe" en in den Zanger Roggeveeeen autoriteit op muzikaal gebied zagen, van gedachten veranderd en had de Harmonie hare subsidie van f 150.behouden. Doch niet om hierop te wijzen, is het, <l&t ik U mijnheer de Redacteur een plaatsje in uw veelgelezen blad verzoek. Zooals in alle begrootingsvergaderingen was ook hier het woordje bezuinigen' schering en inslag; 't spreekt ook van zelf, dat, als het gemeentebestuur wil bezuinigen, zij het in de eerste plaats doet door de subsidiën aan de verschillende vereenigingen te korten. Deze zullen dan in een zuinig beheer den terugslag vin den „van de zuinigheid van het ge meentebestuur. Ik ben een groot vriend van de Har monie, zij heeft ook ongetwijfeld veler sympathie. Onze geachte Burgemees ter verklaarde op het laatste concert openlijk in zeer waardeerende woorden, er trotsch op te zijn zulk een vereeniging in zijne gemeente te bezitten, doch dat neemt niet weg, als er bezuinigd moet Worden, dan moet ook de Harmonie het doen, als zij 't kan, en dat hebben we .nu op 't gezag van den heer Roggeveen, i® verband met zijne latere verklaring, niet te gelooven. Bezuiniging dan dreef enkele raads leden er toe, de subsidie der Harmonie met f 25.— te korten; ik zeg enkele, want uit de daarop volgende stemming, Waarbij de subsidie der Harddraverij- "'ereenigiDg met diezelfde f 25. ver boogd wordt blijkt, dat slechts de heeren üÜpost, Hoogschagen en Stammes de zuinigen waren. De heer Bijpost wil alle vereenigingen op eigen wieken laten drijven en, mijns inszicns hoogst ondank baar ook, die corporaties, die werkelijk diensten aan de gemeente en de gemeente- naren bewijzen. De heer Hoogschagen vindt, dat als de Harmonie f 125. k njgt, zij toch al meer heeft dan de Harddraverij met hare f 50.maar mijn waarde heer Hoogschagen, de ge meente geeft geen subsidie voor de ver betering van het paardenras, tij steunt niet de Harddraver ij om de Harddraverij zelf, doch om eene zekere coterie, hier in Schagen, een goeden dag te bezorgen. En waar nu de gemeente voor dat zuinige doel reeds f 200.besteedt aan een vuurwerk, daar schroom ik niet het luxe, „zoo niet erger" te noemen, als er nog f 50.bijgedaan wordt. En waarom moest de Harddraverij-vereeni- ging om hooger subsidie aankloppen Omdat de wezenlijke belangheb benden niet voldoende meer schuiven om eene populaire uitdrukking te ge bruiken. In dezelfde vergadering wordt, z o 't schijnt met algemeene stemmen, een nieuwe post onder de subsidies opgeno men. Ik bedoel de subsidie ad f 25.aan het ziekenfonds. Het ziekenfonds hier ter plaatse is eene vereeniging van burgers die door de Contributie van een zeker bedrag per week, vrije geneeskundige hulp en door de wekelijksche uitkeering van eene ze kere som, steun bij ziekte verzekert. Wanneer nu deze neringdoende bur gers hunne eigene geneeskundige hulp niet kunnen betalen, en zij komen bi] de gemeente aankloppen, dan verwijs ik hen evenals als alle armen naar de diaconie of naar den gemeente-geneesheer. Voor de eer dier burgers hoop ik, dat die post het volgende jaar van de be grooting verdwijne en er nooit meer te voorschijn kome. Bij deze gulheid van de meerderheid van den Raad tegenover Harddraverij- Yereeniging en Ziekenfonds, vrees ik dat niet enkel zuinigheid bij sommigen heeft voorgezeten bij 't besluit om de subsidie der Harmoniekapel in hetzelfde jaar, datzij ha ar 25—j a r i g be staan vierde, met f25.... wat een bedrag op eene begrooting van ruim f 31000 !....te verminderen. Dank voor de plaatsing, Uw dr. X. dchagen, 3 November 1894. In de gisteravond alhier gehouden vergadering van het comité in zake het toekennen van eene premie voor het aanwijzen van den moordenaar der Wed. Beute en van hare nicht Anna Beiers, was men algemeen van oordeel, dat, aangezien in deze geen aanwijzer van den dader bestaat, het doel der bijdrage is vervallen. De vergadering evenwel met dank- baarhoid erkennende de belangrijke dien sten door de politie in deze zaak bewe zen, besloot op voorstel van den heer l)s. A. W. van Kluijve: de helft der ge storte bijdragen aan het hoofd der gemeen te,den heerS. Betman,beschikbaar te stellen voor gratificatie aan de verschillende politie-beambten, die zich op de een of andere wijze verdienstelijk hebben ge maakt, en aan de overige contribu anten, die niet op de vergadering tegen woordig zijn geweest, in overweging te geven, zich met dit besluit te vereeni gen. De vergadering hechtte tevens hare goedkeuring aan het voorstel van den heer 8. Berman, om de gratificatie te verdeelen in overleg met den heer Offi cier van Justitie te Alkmaar en met den heer Kantonrechter, alhier. Het sprookje van de drie vrouwen van L u th e r. yWie een put graaft voor een ander, valt er zelf in", dat is een oud spreekwoord, iraar toch altoos nieuw. Dit is eenigen tijd geleden nog duidelijk gebleken, toen een Oppersilezische courant, die van Roomsche zijde in 't licht gegeven wordt, zioh met de Protestantsche zaken bemoeien wilde, vooral wat betreft hunne groote mannen. Eens hoorde zij luiden maar zij wist niet recht, waar de klepel hing. Zij vernam na melijk, dat Luther eens gesproken had %van tijne drie vrouwen." Aanstonds was zij bij de hand en riep zegevierend nit „Daar heb je 't al! Die Protestansche aan voerders zijn enkel onzedelijke menschen, daar Luther toch zelf het uitspreekt, dal hij drie vrouwen gehad heeft Maar toen kwam een Protestant, zeg gende »Met je verlof, waarde Oppersile zische Gij schijnt niet goed op de hoog te te zijn. Weet ge wel, wie deze drie vrouwen waren Laat onze hervormer het eens uitspreken Haar namen zijn lo de Schrift, 2o. de Muziek, 3o. Katharina van Bora. Het grappig woord van Luther heeft ten doel, aau te toonen, dat hij zijn hart gegeven heeft aan vrouw Theologia, aan vrouw Musica en aan zijn echte vrouw Katharina." Tot dusver de Protestant. De Oppersilezische echter ook een vrouw kreeg een geduchte kleur en krabde zich achter de ooreD. Wie voor anderen een kuil graaft, valt zelf er in. Voorzich tigheid dus, en rondweg de waarheid ge zegd,„want menigeen ging uit om wol, maar kwam geschoren thuis I" Hieuw Leven. K, Een dief in meitjesllee- ren. Bij de politie te Hamburg meld de zich dezer dagen een 13jarig meisje aaD, dat voorgaf Maria te heeten, geen geld te hebben en dasr eene zuster te moeten be zoeken, die zij niet vinden kon. Zij wil de nu naar haar geboorteplaats, Nueren- berg, terug en vroeg daarvoor reisgeld. Bij nader onderzoek bleek men echter met een deugniet van een jongen te doen te heb ben. Wat toch was gebeurd De knaap was bij zijn baas te Nuerenberg wegge- loopen, omdat hij van dezen 35 Mark had gestolen, die hij opmaakte, en, om zich voor ontdekking te vrijwaren, was hij in meisjeskleeren gevlucht en had de reis naar Hamburg ondernomen. Hij had no berouw gekregen en wist niet, hoe hij weer naar Neurenberg moest komen. Hij was reeds bij eene dame in dienst geweest, die hem voor een meisje aanzag, en bij wie hij enkele dagen het werk verrichtte, waar hij echter ontmaskerd en weggejaagd werd. De politie zorgde voor den jongen en deed hem naar zijne woonplaats terugkeeren, waar hij wel niet vriendelijk door zijn baas zal ontvangen zijn. Een nieuw voedingsmid- del. In Dnitschland heeft men proeven ge nomen met een voedingsmiddel, dat voor paarden geschikt is gebleken en ook voor menschen bruikbaar geacht wordt. Het is een soort brood, waarvan hout het voornaamste bestanddeel uitmaakt. De Ber- lijnsche tramwegmaatschappij heeft reeds sedert eenigen tijd hare paarden met hont- brood gevoed en de dieren bevinden zich bij 15 kilogram van dit gebak, per dag, zeer goed. Eene inrichting te Berlijn le vert dagelijks 200 centenaars houtbrood. De bereiding is als volgt: door een schei kundig proces wordt het hout, in den vorm van zaagsel, tot gisting gebracht, wat bij het vrij rijke suikergehalte van het hont zeer spoedig gelokt. Ook roggemeel en ze melen worden aan een zelfde gistingsproces onderworpen. Yan dit alles te zamen maakt uien een mengsel van s/s tot 3/< zaagsei, Ys tot Y% roggemeel met zemelen. Men kneedt dit tot eeu soort van deeg eD vormt het tot brooden, die op de gewor.e wijze gebakken worden. Er wordt verzekerd, dat op deze wijze ook voor menschen een vrij smakelijk baksel bereid kan worden, dal, in den vorm van kleine schijfjes ge bakken, den smaak van besehnit heeft. De prijs van het houtbrood is 5 mark per cen tenaar. Hoe een kreeft groeit. Een kreeft kan slechts groeien, wanneer het oude pantser te klein is en het dier dit afgeworpen heeft. Deze kunstbewerking is lang geen een voudige zaak en kost het dier groote moeite en lichamelijke inspanning. Wan neer de kreeft gevoelt, dat zijn schaal eens vernieuwd uioet wordeu, dan bereidt hij zich uren lang op deze gebeurtenis voor. Het dier strekt de pooten uit, kruipt heen en weder, wentelt zich op den rug en maakt allerlei oefeningen, die alle dienen om de verschillende lichaamsdeelen uit hun pantser los te maken. Eindelijk gelukt het aan het dier, om het kopborststuk los te maken en is dat eenmaal met groote moei te gebeurd, dan gaat bet afwerpen van de overige harde hnid gemakkelijker. De nieu we huid blijft gedurende drie of vier da gen geheel week, en dezen korten tijd moet de kreelt zich ten nutte maken om te groeien, zoodat dit merkwaardige sohaal- dier bij horten en stooten in afmeting toe neemt. Volgens de opmerkingen van vertrouw bare natuurvorschers, werpt de jonge kreeft gedurende zijn eerste levensjaar twee- of driemaal zijn haid af. Later doet hij dit slechts eenmaal per jaar. Be tijd, die hier- v oor noodig is, bedraagt voor sterke dieren van 10 tot 15 minuten, bij zwakkere soms uren. Verder is het nog eigenaardig, dat bij dit proces Diet alleen de buitenste har de huid, wordt vernieuwd, maar ook de wand van de maag, de tanden en de zoo genaamde kreeftsoogen. Wanneer hierbij door een toeval de kreeft een zijner scha ren verliest, vormt zich al spoedig weer een nieuwe. Het vrijwillig afwerpen van pooten en scharen heeft men meermalen bij kreeften opgemerkt, wanneer de dieren zich anders niet uit een gevaarlijken of moeielijken toesfand kannen bevrijden. Ziclsdroefheid. Een wijze van Israël schreef eens „wanneer het hart trearig is, helpt geen uitwendige vreugd* en we moeten zeggen: die man had toch wel gelijk, al worde 't ook honderd dnizendmaal vergeten. Want als de een of andere ramp ie mand getioffen heeft, dan zijn er ta van lieden, die den getroffene willen troosten, en dan verzinnen ze voor hem allerlei af leiding en verstrooiing, maar die toch meest al bestaat in wat genot, grover of fijner van vorm. „Men moet", heet 't dan, f niet zoo bij de pakken blijven neerzitten, en het hoofd lateD hangenmen moet wat verstrooiing zoeker), men moet eens op reis gaan, deze of geene uitspanning zoe ken, wat muziek maken, gaan naar com- medie of concert, en dan zal alles wel slijtenmet den tijd went men alles. Waartoe dient al dat zuchten, en klagen en treuren f" En na kan 't gebeuren, dat de bedroef den zich laten overreden, en doen, wat soms op zoo vriendelijken en weiwillenden toon wordt aangeraden, éndat ze thuis komen nog veel ellendiger en ramp zaliger zijn,dan ze uitgingen.Want die smart voelden se tach overal, waar ze waren, en al was de uitspanning op zich zelf nog zoo onschuldig en edel, hnn scheen 't soms toe, alsof ze vloekte tegen het leed, dat hnn hart had getroffen, en ze veraf schuwden, wat werkelijk op zich zelf niet afschuwelijk, maar zeer edel was. Is er dan niets te doen tegen die treu righeid des harten Zeer zeker, maar al» het hart geraakt is en diep gewond, dan helpt ook geen verstrooiing of uitwendi ge vreugd, dan moet er eerst iets anders gebeuren van ernstige beteekenis, iets dat ook met het hart in verband slaat en daarop allereerst zieh richt. Geëischt wordt namelijk, dat eeD mensch moedig de smart aanvaardt als iets, dat hoe onbegrijpelijk ook, soms voor leven en karakter noodig was en een zegen kan worden voor leven eu karakter, als 't moedig word: opgedra gen. Geëischt wordt, dat de diepe waar heid erkend worde, die er ligt in het woord „Wie van de smart zijn leven maakt, Dien zal de smart verslinden,' dat begrepen wordtde smart moet niet ons overheerschen, maar wij moeten haar weten dienstbaar te maken aan de ont wikkeling van ons beter ik. En eerst als dal erkend, begrepen, beleefd is, wordt ons ook gezegend ieder onschuldig genot, om dat 't ons doet voelen, dat er toch ook nog veel goeds is in de wereld, omdat 't' ons weerstandivermogen vergroot. Eerst dan wordt ons ook gezegend ieder liefde werk, dat ons liefde doet oogsten, waar liefde gezaaid werd. Dan leeren we niet verge ten, wat ons liet was, (hoe zonden we 't coit kunnen Maar dan leeren we er met stillen weemoed aan denken en toch ook danken voor hetgeen we eenmaal genoten. Dan leeren we van lieverlee afsterven dat eigenbaatznchtige ik, hetgeen zich soms het middelpunt der geheels wereld acht en dan ook soms zoo ontzettend koos kan zijn, als 't ondervindt, dat 't ook moet deslen in al de gebrekkigheid van dit on- dermaansche. Maar eerst dan helpt ook het woord van echte vrienden, die zich weten te verplaatsen in onzen toestand, die werke lijk met ons medelijden, maar niet om met ons te blijven zuchten en jammeren en ons te ontzenuwen, maar om ons een hart onder den riem te steken, om ons op ^te wekken en te prikkelen tot krach- lig handelen, tot moedig strijden, tot on baatzuchtig liefhebben, tot heilig hopen. En zoo kan men, zonder ten onmeusch of een dweper te worden, er toe komen om in alle oprechtheid en eenvoud te zeg gen Het leven gaf niet, wat ik dacht: 't Heeft mij veel strijd en smart gebracht, En onverhoord bleef menig' bede; Maar 'k ben dat leven toch niet moe, Ik lach het altoos vriendelijk toe In kalm vertrouwen vond ik vrede. D. Rott.NhldJ. TV. B, Ingeschreven van 31 Oct. 2 Nov. '94. Geboren Cornelis, z. v. Jan Grootes en van Neeltje Kossem Ondertrouwd Geene. Getronwd Anthonie Brantenaar en Ma ria Mooij. Overleden Geene. Ingeschreven van 1—31 October 1894. Geboren: Anna d. v. D. Waiboeren T. Bak ker. Catharina d. v. M. v.d. Wel en A. de Jong. Cornelis z. v. J. Voorthufjzen en D. Smit. Aaltje d. v. C. van Eeten en M. Bregman. Johannes z. v. C. Jonker en A. Huiberts. Eli- zabeth Maria d. v W. Zweekhorst en M. Schou ten. OverledenAris van Stipriaan z. v. J. Stipriaan en A. de Jong. 12 dagen. Getrouwd: P. Krijger en A.C. van 'tHof. J.Kossen en J. C. Geluk. Ingeschieven van 1—31 October 1894. Geboren5 Oct. Johannes, z. v. C. Hooge- boom en Marytje Laan. 14 dito. Catharina, d. v. Cornelis Dekker en Antje Zut. 16 dito. Jan, z. v. Jan Tamis en Guurtje Schilder. 21 dito. Anna, d. v. Maarten van Twuyver en Keeltje Kuiper. 30 dito. Jan, z. v. Jan Gouds blom en Johanna Elisabeth Kuil man. Ondertrouwd20 Oct. Klaas Stroet jm. 29 jr. en Geertje van der Oord, jd. 17 jr. beiden te Haringcarspel. Gehuwd en overleden; geene. Ingeschreven van 1—31 October 1894. Bevallen: N. Bakker, geb. Nol Pover, Z. G. Biersteker geb. Rus, D. J. Stins, geb. Deugd, Z. G. Glazekas, geb. Snyder, D. J. Blom, geb. Kruk, Z. A. Balder, geb. Kostelijk, z. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Overleden: A. Timmerman, echtgen. v. Kr. Bak 67 jr. C. M. J. Kwast, echtg. v. G. v. Gulik 42 j. Ingeschreven van 1—31 October 1894. Geboren: 20 Oct. Haartje, d. v. Cornelis Peetoom en Marytje Bakker. 27 dito. Gerardus z. v. Simon Stoop en Elisabeth Visser. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: 11 Oct. Jacob van Zoonen, jm. oud 29 jr. te Alkmaar en Geertje Ott, wed! van Jacob Kwantes, oud 31 jr. te Sint Maar ten. Overleden: Geene. Gein. Winkel. Ingeschreven van 1—31 October 1894. Geboren: 11 Oct. Johannes. z. v. Pieter Smit en Anna Kaashoek. 18 dito, Klaas, z.v. Jan Hoogvorst en Geertje Wit. Ondertrouwd: 4. Oct Jan Gayaard, wedn. v. Neeltje Dekker, vroeger van Trijntje Kool haas, oud 53 jr. en Elisabeth Wagemaker. wed. van Abraham Keetman oud 36 jr. 11 dito, Pieter Cornelis Rampen, jm. 27 jr. en Maria Bergman, jd. 28 jr. 20 dito. Dirk Sioovesjm. 36 jr. en Iefje Cornelia Spoor jd. 18 jr. Getrouwd: 18 dito. Jan Gayaard, wed. van Neeltje Dekker, vroeger v. Trijntje Koolhaas, oud 53 jr. en Elizabeth Wagemaker wed. van Abraham Keetman, oud 37 jr. 28 dito, Pieter Cornelis Rampen jm. 27 jr. en Maria Berg man jd. 28 jr. Overleden: 9 dito, Jan Geel. echtgen. v. Antje Liefhebber, z. v. Aldert Geel en van Neeltje Jongejan, oud 70 jr. 10 dito, Dirk wa ker wedn. v. Aagje de W it, vroeger v. Ger- ritje Waker z. v. Eldert Waker en van Neel tje Jacobs Groen, oud 87 jr. Marktberichten. SCHAGEN, 1 Nov. 1894. Aangev. 6 Paarden f 65.— a 110. 4 Stieren 70.— 80. 335 Geldekoeien(magere)„ 120.— a 190. 51 Vette Koeien 170 a 230.— 45 Kalfkoeien 180.- a 220.— 130 Vaarzen 80.- a 140.— 120 Graskalveren 25.- a 60.— 16 Nuchtere Kalveren 6.— a 15.— 550 Idem (vette) 19.— a 26.50 80 O verhouders 10.— a 18.— 30 Varkens (magere) 10.— a 13.— 9 Idem(vette) per K.G., —.36 a —.39 40 Biggen 5— a 8.- 50 Konijnen —.25 a —.70 80 Kippen —.25 a 1.50 70 Eenden —.50 a —.60 580 Kilgr. Boter 1.05 a 1.15 80 Kaas —.25 a —.30 1200 Kipeieren 4.50 a 5.— HOORN, 1 Nov. 1894. Aangevoerd Kleiue Kaas, hoogste prijs f 27.50, Com missie f24.50, Middelbare f25.—, aangev. 158 stapels, wegende 47585 Kilo. HOORN, 2 Nov. 1894. Aangevoerd. 210 Schapen van f20.— a 30.— per stok 311Lammeren f 16.—a 20.—Varkens f0. a per Kilo. Koeien f a Handel vlag. ALKMAAR, 2 Nov. 1894. Kleine Kaas f27.50 Commissie f 25. Middelbare f 26.aangevoerd 420 stapelt wegende 130000 K. G. ALKMAAR, 2 Nov. 1894. Aangevoerd totaal HL. 425 H.L. tarwe f 5.75 k 6.—, 238 H.L. rogge f 4.— a 4.60, 690 HL. gerst f a H.L, id. chev. f 4.— a 4.70. 1739 H.L. haver f 2.a 3. 264 HL. boonen, paarden- f 4.75 a 5.10, H.L. bruine- f 13.50 a 15.50, H.L. citroen- f 16.50 a 18.—, duiven- f 5.75 a f witte, f 16.— f 18-409 H.L. erwten, groene- f 8.— a 17.—, grauwe f 19.50 a 20.—, H.L. vale- f 9.— a 12.— witte- a 69 H.L. mosterdzaad, rood f 10.a 15.50, geel f 6.50 a 8.— 16 H.L. karwijzaad f 14.25 a 15. 25 H.L. Koolzaad f 2.75 a H.L.' lijnzaad f a 18 H.L. kanarie zaad f -a 24 H.L. blauw maanzaad f 3.75 a ENKHÜIZEN, 31 OCT. 1894. Heden werden aangevoerd 8 stapels kaas, prijs 26,50 per 50 KG. De prijzen der zaden waren als volgt: Karweizaad f 15.a f 15.25 Mosterdzaad 10.— a 13.50 Maanzaad f7.a 8.50 Groene erwten 11.50 a 15.Vale erwten 15.a 18,Wijker Valefll,a 12,— Grauwe erwten f 16. a 20.Bruine boonen f 13.a 16. Paardenboonen f 5.—a 6.—Gerst f2.75 a 3.50, Haver f 2.50 a 3.—. Aangevoerd Vette Varkens f —.18 af —.23 per KG. Magere Varkens f 10.a f 14.p. st. 12 Biggen f 6.a 8.—Ko nijnen f 0.40 af 0.75, Kippea f 1.— a f 1.50, eieren f5.— a 5.25 per 100 stuks. Boter f 57' a 60 per kop. SchapeD f a Lammeren f a per stuk. Een mooie Collectie Stalen voor, Steeds voorradig een flinke sortee ring: Aanbevelend, Schagen, Lagezijde B. 66. H9BBB Ter Courantdrukkerij B—van J. Winkel BB k' 1; J worden alle Druk-Jjg§g| BB werken billijk en B spoedig afgeleverd, Ruime keuze, CAP S. zeer mooie sorteeriog HOOP7! TOF W' IMHÜL3EN. HOOGZ1JDE, SC HAGEN.

Schager Courant | 1894 | | pagina 3