Gemengd Nieuws. Zaterdagavond vergader-'te Barsingerborn, de te ANNA PAULOWNA de IJsver eenigiug Eendracht maakt Macht''. De opkomst was geriDg, vermoedelijk omdat het den wintervorst nog niet be haagd heeft, alhier #zijn tenten op te slaan". De werkzaamheden waren dan ook uit sluitend van hnishondelijken sard. Tot bestuursleden werden herkozen, de beeren: Jelles en M. W'mekerke. De rekening werd nagezien en goedge keurd. Zij sloot van i 164.87. Door den voorzitter werd verder mede- deeling gedaan, dat mede een reddings middel was bezorgd, ten huize van H. "Visser aan 't Spoor, om bij eventueele ongelukken dienst te doen. Niemand verder het woord verlangende, sloot de voorzitter de vergadering. De duinen van TERSCHEL LING zijn langs de kustlijn gemiddeld 20 meier afgeslagen en staan op sommige pun ten loodrecht tegen 't strand. In het kerkgebouw der Ned. Herv. gem. te OOSTEREND op Texel, ligt een oude grafsteen, met het onderstaande opschrift: „De vrouw van de collr. T. Snip, Antje J. Boon, in den Heer gerust den laatsten October 1757 out 33 j. 7 maand 6 dagen, benevens haar soou in - v,j:- -ooveei dagen geleeft heeft als de eerste letter van sin naam beteekent. Nu weet gy wie dat ik beu of wie dat ik geweest ben. Ik kan u o voorbijgangers in het donker met kennen. Kent u zei ven, vaarwel." Voor de betrekking van Onderwijzeres aan school no. 2 te HEER HUGOWAARD waarvan f 600 jaarwedde verbonden is, heeft zich geen enkele sol licitant aangemeld. -—Te KROMMENIE doet zich het eigenaardige geval voor, dat er iu 1895 wel een weeshuis, weesvader en moeder en regenten zullen zijn, maar geen enkele wees. Vóór eenige jaren werden er nog 56 weeskinderen verpleegd. De weinige ouderlooze kinderen, die er op dit oogenblik zijn, worden bij particu lieren verpleegd. UitHet B1LDT (Fr.) wordt gemeld Als een bewijs, hoe door de minder gunstige sociale toestanden in de Vert enig- de Staten de lust tot landverhuizing is afgenomen, mag dienen, dat uit deze ge meente in 1894 slechts 22 personen naar het verre Westen zijn vertrokken, tegen 133 personen in 1892. Voor de gemeente Barradeel zijn deze cijfers respectievelijk 29 en 108. gewone ïn- Vas'gesteld werd, dat de volgende ver gadering zal worden gehouden te Barsin gerhorop 21 December dit jaar. Nadat door den penningmeester rek. en verantwoording over het afgeloopen jaar was afgelegd, sloot de voorz. onder een woord van dank aan de leden, deze ver gadering. In het jaar 1894 werd te ALKMAAR op de Vrijd^gsche kaasmarkt met een voor deel ijf"safjo 5*ft9'8.28 ,K'G- kiia?' U'SeD 6 4.882.812 ten vorige jare. Ter stadswaag werd gewogen 7452 var kuis 795.398 Kg. en 8202Kg. verschil lende artikelen. In 1894 werden ter graan— en zaad- markt aangevoerd 87469 hectoliters gra nen en zaden, tegen 82476 hectoliters in 1893. Ter botermarkt werden in 1894 aange voerd 6464 groote en 5934 kleine tijmen b ter, tegenover 5970 groote en 6141 kleine tijmen in 1893. Op de verschillende veemarkten werden aangevoerd 77090 stuks tegen 78574 stuks inl893; 87474 in 1892 en 92911 in 1891. Te HOORN werd in dal jaar gewogen aan de Waag, IC.057 stapels kaas, we gende 2.943.301 K.G. In 1893 bedroeg het aantal siapels 9607, wegende 2.593.031 K.G.; alzoo in het afgeloopen iaar meyf 6cnugen 40U stapels, wegende 350.270 K. G. hare stem en werschfon de deelLg te houd. n. Breek in en Edam gaven bun verlangen te kennen, om zich dit jaar met Purn.erend in de lste afd. te metoc. Alzoo werd besloten en de volgorde van de optreding der afdeeling bij den wed strijd, alsvolgt vastgesteldAfdeeling Fanfare de eerste afdeeling Edam, Broek in Waterland en Pormerend tweede af deeling lip, Zaandijk en Winkel; derde afdceliiu Landsmter en Oost-Knollendam, Af iteliag Harmonie eerste afdeeling Amsterdam, Weesp en Wormerveer twee de afdeeling: Beverwijk en Bussum. Ten slotte werd besloten, de eerlang te benoemen jory-leden zoo ver mogelijk buiten de provincie te benoemen. Hetzij men bij de kippen de eieren- of vieesch-productie wil ver- hoogen, de beesten moeten het doorloopend goed hebben, maar vooral in dezen tijd. Iu hun voedsel moeten zij genoegzaam ei wit, zetmeel en vet outvangen. Eiwit le vert eiwit, zetmeel bevordert de vetvorming en vet versterkt de ademhaling en ver hoogt de dierlijke warmte. De anorganische stoffen kalk en pbos- phorus, waaruit voornamelijk het beender- gestel gevormd moet worden, mogen even min ontbroVon. Door asch in het hok te strooien, voorziet men iu de behoefte aan die stoffen. Bi' den controleur van H. werd in plaats Waterland van een jas een tafellaken van de tafel uit de voorkamer gestolen, even nadat de huisger.ooten zich na den maaltijd in een ander vertrek hafden begeven. 't Gestolen e vond zijn weg naar den Lombard en de centen voor 't verpande gingen natuurlijk naar den snoepwinkel. Om de werkloosheid te- gen te gaan, wil men te HAARLEMMER MEER, zoo spoedig mogelijk beginnen met het maken van den onderbouw van rijksammnnitiemagazijn te Hoofddorp en Vijfhuizen, benevens het maken van batterijen op hit glacis te Hoofddorp, waarvoor bereids de noodige grond is aan gekocht. Door het Heilsleger wordt tegenwoordig druk propaganda gemaakt ten platteiande van Friesland. Tot zelfs in de kleinste dorpen worden openbare bijeen komsten gehouden onder leiding van den De schadeberekening door de experts van de Vaterlandische Verze keringsmaatschappij te Elberfeld, opgemaakt over 55 bij haar verzekerde en scha de geleden hebbende schuiten aan het Scheveningsche strand bij den jonasten storm, beloopt f 42934.15, waarvan f32034.15 aan beschadigde schuiten en f 10900 aan afgekeurde wrakken. Ten ba te der Maatschappij komt daartegenover de opbrengst van wrakken en oud hout ad f 788.36, zoodat het geheele schadebedrag is f42145.79. Elf schuilen, waaronder eeDige zeer zwaar getroffene, zijn bij anderen verze- Bij TERSCHELLING bij paal 21 is een doode Walvisch van circa 40 voet lengte aangespoeld. Tot predikant bij de Doopsgezinde gemeente te VGRAV EN- HAGE is beroepen de heer D. Kossen, predikant bij da Doopjgezinde gemeente te Helder. Op de Oude Maas voor ROTTERDAM drijven reeds flinke schol len ijs, zoo dik dat zij op elkander schui ven. Voor de scheepvaart levert dat echter nog geen verhindering op. Te MAASTRICHT verdronk een jonge ling van 20 jaar bij t schaatsenrijden. In de provincie GRONINGEN is reeds druk schaatsen gereden. Ook op de ijsbaan te AMSTERDAM heelt men reeds schaatsen gereden. Wel geraakte bier en daar iemand te water, doch die werden steeds door vriendelijke handen weldra op den vasten grond ge bracht. Op den groot en vijver in het HAAGSCHE bosch reed menMaandag-mid- dag druk, ofschoon het ijs nog zeer zwak was. Te ZWOLLE is Zondagmorgen de ijsbaan der club geopend, daarop be wogen zich een duizendtal liefhebbers. Vergara Al blijft het bij kleinig- heden, toch blijken de zeedijken van Fries land niet geheel ongeschond n te zijn ge bleven in den strijd tegen de elementen. Aan de dijksbuitenglooiïng van Het Nieuw Bildt o. a. tusscben het Hooghuis en den Westhoek is de klinkerbestrating los gewoeld over eene oppervlakte van 600 Ms.; echter zijn slechts weinig steenen verloren gegaan. Verder oostelijk heeft bet paalwerk over eane lengte van 50 Meter schade geleden. Men moet zich nu nog verbazen over de kracht door het water uitgeoe fend. Een hoop bazaltsteen, die aan den dijk lag, is geheel verstrooid. Stukken, minstens 100 kilo zwaar, liggen verspreid en weggeslingerd. In de vergadering van de Schuttevaer-vereeniging voor Alk maar en Omstreken, maandag jl. te Alk maar gehouden, ten huize van den heer C. Berkhouwer, werd 1. met algemeeue stemmen besloten, op de vraag van het hoofdbestuur te ant woorden, datj het gewen scht is in de vaart het toplicht te vervangen door boeglicht. 2. besloten een schrijven te richten aan het bestuur van de Niedorperkoggeom: den Rietschoot langs de Leijersloot, te laten afnemen, als zijnde die schoot zeer hinder lijk voor de scheepvaart; de paal die zich onder de Leijerbrug bevindt in het vaar water, er uit te willen nemen; en de vaart langs het veld uit te diepen. 3. besloten, tot het Gemeentebestuur van Niewoe Kiedorp het verzoek te richten, dat door den raad dier gemeente het be sluit worde ingetrokken, waarbij het zei len langs de Leijersloot werd verboden. 4. besloten, aan het bestunr van de Raaxmaalboezem te verzoeken, op sommi ge plaatsen de zandbanken, die door eeni ge stoomgemalen ontstaan, op te mimen, zoomede (de vaart door en langs den Sloot gaardpolder te verbeteren. 5. besloten, aan het bestnur van Waard en Groet te verzoeken, op de dammen in de buitenhaven van Kolhornbetere palen te plaatsen om te stoppen en er aan vast te liggen, daar met den jongsten storm is gebleken, dat de thans bestaande niet voldoen, en bij verbetering groote ongelukken kunDen worden voorko men. 6. besloten, bij het Hoofdbestuur aan te dringen op afschaffing van tolgelden Var kenvaart, afschaffing lichtgeld Nauernaache vaart, te steunen de AfdeeÜDg Wierin- gen, ter verkrijging van verlaging van het tarief voor schutgeld Oude Sluisid. de afdeeÜDg Hoogeveen, om het con- tióleboek der kanaalgelden in het Zwin- derache kanaal, als vroeger te doen berus ten bij den brugwachter aan de Geestbrug aan de Hoogeveenachs vaart, wat voor de asbipperij vael tijd besparen zal. Tat afgevaardigde ter algen eene verga- dariag werd gekozen, de hear J. Kuiper kapitein Feeustra, die dezen zomer op den Velddag te Oranjewoud door kolonel Oli- phant tot districts-officier over Friesland werd aangesteld. Overal worden deze mee tings druk bezocht. Te LOPPERSUM (Gr.) zijn de landbouwers tot een vergadering opge roepen, om de loonen der dienstboden ge zamenlijk te verlagen, die niet in overeen stemming zijn met de verdiensten van den landbouwer. Zaterdag middag is P. L., eommesaal bij den tuinman en veehouder D. KI. te BEEMSTER, in eene sloot na bij de woning gevallen en verdronken. De jonge man leed aan toévallen. Te NIJMEGEN is een ven- nootschap gesticht, die zich ten doel steit gezonde en ruime woningen voor arbeiders te bouwen. Daardoor zullen in verloop van tijd de talrijke krotten, welke die stad nog telt, tot de geschiedenis gaan bihooren. Uit KATWIJK-AAN-ZEE meldt men aan het Vaderlandomtrent het duÏD- afslaan aldaar dat dank zij de helmbeplan- ling, men er met den jongsten storm bij zonder goed is afgekomen. Had men de schuiten, zooals de gemeen teverordening aangeeft, nog beter uit el kander geplaatst, het resultaat ware nog gunstiger geweest. De helmbeplanting ech ter doet de beste diensten, om het reeds aanvloeiend zand vast te maken en zoo doende steeds meer en meer terrein te winnen en al kost die beplanting jaar lijks san de gemeente honderden guldens,het levert de beste resultaten op. Het muziekfeest van den nieuwen Eoordhollandsche Muziekbond zal gehouden worden op 23 Mei e.k. (He- kerd, en melvaartsdag) land. te BEETS, in Noord-Hol- Zondag jl. werd te PURMEREND in het hotel »de Doelen", eene algemeene vergadering gehouden van den Prov. Bond van Harmonie— en 1 anfarekorpsen in Eoord- Holland, onder leiding van den heer J. P. Groot, voorzitter van het Hooldbestuur. Alle afdeelingen waren veitegenwoordigd. Reeds bij den aanvang deelde de 2e secre taris, de heer W. G. Ha je van Beets, der veagadering mede dat hij zich genoodzaakt zag zijne betrekking neer te leggen wegens zijn verhouding als president van hel fan farecorps te Ëeets tot den onlangs opge- richten Noord-Nederlandschen Muziekbond. Op voorstel van het hoofdbestuur werd besloteD, den heer Haije op de meest eer volle wijze ontslag te geven uit zijne be trekking, onder dankbetuiging voor de uit nemende diensten door hem aan de veree- niging bewezen en hem te benoemen tot eeie—lid van den bond. Vervolgens ging de vergadering over tot bespreking van de verschillende punten op den beschrijvingsbrief, waarvan vele van huishoudelijken aard waren. We ontleenen daaraan, dat de jsarlijksche wedstrijd met daaraan verbonden feestelijkheden ditmaal in de maand Jnli te Bussum zal pla hebben. Een voorstel van Bussum, om in plaats van Zondag en Maaudag het feest te doen pLats hebben op Zaterdag en Zon dag, zal in de afdeelingen later worden besproken. Vcorts wen!' f?dr - den voorzitter voor gesteld, om litniaa. prix d'exellences nit te schrijven, vaira^vh dan bet lanfarecorps te Formerend, 3at reeds zoo meenigen eersten prijs heeft behaald, uitsluitend zou moeten mededingen raar een vooraf door de jury vastgesteld aantal punten. Vela afdeelingen verhieven daartegen niet verzekerd zijn 16 schuiten, Een kostbaar »ding". Ir. een der csfé's in de Kalverstraat te AM STERDAM zat Zaterdagmiddag een heer, eigenaar van een der grootste manuf&ctuur- zaken, toen hij zich plotseling herinnerde, dat hij op het kantoor, waar het personeel reeds vertrokken, maar alleeD de werkster nog bezig was te schrobben, had laten liggen zij ra portefeuille, inhoudende 21000. Zonder zelfs zijn overjas aan te trekken, holde hij naar bedoeld kantoor en vernam tot zijn groote vreugde, dat de vrouw „dat ding" maar zoo lang op den lesse naar van den chef had gelegd. Ze ontving een muntje van tien gulden, dat haar voor een gezin van 9 jongens best te stade komt. Nabij STADSKANAAL heeft een treurig ongeluk plaats gehad, treurig te meer, omdat het den vader van een talrijk gezin en op een tijdstip, zoo ongelegen mogelijk, overkwam. Het gezin stond n.1. vermeerderd te worden met een negende spruit en de man, du 50-jarige Staal, begat zich op weg, om de noodige hulp in te roepen. Hij keerde echter niet weder huiswaarts. Door de duisternis mis leid, is hij te water geraakt en jammer lijk verdronken. Den volgenden morgen werd zijn lijk opgevischt. De lelegr. maakt melding van een vermoedelijk geval van vergiftiging dat zou zijn voorgevallen ten huize van den diamanthandelaar, den heer M.indeMar- nixstraat op Zondagavond jl., onder de vol gende omstandigheden: Sedert eenige dagen lag daar de dienst bode met hevige pijnen in de zijde en hoofdpijn te bed, in die mate zelfs, dat de buren haar Zaterdags-nachts konden hooren steunen. Yolgens het in de buurt in omloop zijnde verhaal, zou het meisje Zondagmid dag weder eenige zoogenaamde hoofdpijn- poeder hebben ingenomen, die haar door den apotheker H. in de Marnixstraat wa ren geleverd. Toen de echtgenoote van den heer M. Zondagavond de patiente een kop thee wilde brengen, zou zij het meisje zonder eenig teeken van leven en half nit het bed hangende, hebben gevonden. Het gelaat was reeds zoodanig verblauwd en opgezet, dat het schier onkenbaar was. Onmiddelijk werd dr. Meyers op de I >e sociale quaestie en d.e i-ijkten Marnixkade geroepen, die meende uit de verschijnselen niet anders dan den dood door vergiftiging le kunnen constateeren en die dan ook de politie met de zaak in kennis stelde. Onmiddellijk werd door de politie een voorloopig onderzoek ingesteld en werden op last der justitie alle in het huis aan wezig zijnde eetwaren, alsmede overblijfse' ien van de door de patiënte gebruikte ge neesmiddelen in beslag genomen. Nadat het lijk 's nachts onder bewaking van de politie was gebleven, werd den vol genden morgen een onderzoek ingesteld. 's Middags om half twree werd het lijk van het sterfhuis naar het schouwlokaa! aen de Weteringschans overgebracht, om aan een gerechtelijk geneeskundig onderzoek te worden onderworpen. De uitslag daarvan is nog niet bekend In het Yenl. Wkbld, schrijft de heer mr. Haffmans Het bestaan der sociale quaestie is geen ongeluk, gelijk velen zich verbeel den, neen, het is een 'geluk, een waar geluk. Bestond de sociale quaestie niet, het ware zaak ze in het leven te roe pen. Haar bestaan toch is niet alleen voor de misdeelden, maar ook voor de met aardsche goederen gezegende heil zaam. Ik erken, dat de sociale quaestie voor de bezittende klasse geen stoffelijke voordeelen kan opleveren. Maar wel z e- d e 1 ij k e en die zijn meer waard dan stoffelijke. Het zou zonder twijfel een groot kwaad wezen voor armen zoowel als voor rijken, indien privaat-eigendom werd af geschaft en het is te hopen dat dit nooit zal gebeuren, al was het alleen omdat dan het menschdom van verve ling zou vergaan. Maar dat de rechtma tigheid van privaat-eigendom in twij fel wordt getrokken, heelt zijne goede zijde. Dit toch noopt de rijken een be ter gebruik van hunnen overvloed te maken, en door grooter liefdadigheid jegens hunne hulpbehoefende medemen- schen zich waardig te t onen, rijkdommen te bezitten. Bovendienom gelukkig te zijn be hoeft de mensch bezigheid. Zonder be zigheid toch verveelt hij zich en verve ling is een ware foltering. Wie werken moet om zijn dagelijksch brood te verdie nen, heeft altijd bezigheid en ontsnapt daardoor aan de verveling. Dit is een groot voorrecht der misdeelden. Want de gegoeden hebben niet noodig te wer ken en zijn dus blootgesteld aan de fol tering der verveling. Zietdaar de keer zijde van den rijkdom. De armen ver beelden zich dat het zeer aangenaam is, ledig te zijn. Als zij wisten hoe het den ledigen mensch te moede is, zij zouden God danken dat zij gedwongen zijn te werken en vol medelijden uitroepen „Die arme rijken! ik zou voor geen geld rijk willen wezen". Inderdaad, zij zijn meestal beklaginswaardig. Immers door de verveling gedreven, gaan de sukkels allerlei vermakelijkheden zoeken die meestal duur en schadelijk voor de ge zondheid zijn. Wat deed vroeger de tal rijke speelbanken in Duitschland en thans nog te Monaco druk bezoeken en velen zich ruïneeren Wat drijft zoo veel rijke Hollanders naar Parijs, van waar zij berooid en met geknakte ge zondheid terugkomen Wat is de oor zaak dat vele aanzienlijke f milies in eens te gronde gaan? De verveling, vriend, niets anders dan de verveling. Welnu, om aan de verveling en hare verderfelijke gevolgen te ontsnappen, be staat er geen beter middel dan weldoen. Dit is niet alleen eene bezigheid, maar de zaligste aller bezigheden die den mensch gegeven zijn. 't Is zeker heel prettig de vruchten van zijnen arbeid voor zich te zien onverschillig centen of goudstukken en tot zich zeiven te Een vreeselijk ongeluk vond plaats in de werkplaatsen van Coc- kerill te SeiatDg. Een kleine wagon of bak met gesmolten metaal, geraakte bij het omstoiten dcor een gasstrooro, in brand, waardoor zeven weikliedeu zware brandwonden bekwaroei). Een hunner zal er het gezicht bij inschieten. In de Pyreneeën is ontzettend veel sueeuw gevallen. Een lawine kwam neer op het dorpje Orlu in het canton Ax les Thermes. Yier huizen en 12 schuren wer den ve.woest; 15 personen zijn gedood, 8 gewond, terwijl bovendien veel vee is verongelukt. Verscheidene rivieren in Spanje tra den buiten hare oevers. De stad slaat onder water. Verscheidene gevallen van iugewands- typhus kwamen den laatsten tijd te Lon den bij gegoede personen voor, welke men toeschrijft aan het gebruik van oesters. Eeunieuw middel tegen bloedverlies. Het is bekend, dat het bloed in het menschelijk organisme een eenigszins hoo- gere spanning heeft, dan die, welke de atmosfeer uitoefent. Het bloed wordt in dezen gespannen toestand gehouden door de wanden der bloedvaten. Bij het verbreken der bloedvaatwanden ontstaat bloeding, als gevolg van de hoogere inwendige spanning. Volgeas de natuurwet moet het bloeden ophouden, zoodra men den luchtdruk bui ten het organisme iets krachtiger maakt dan de inwendige spanning van het bloed. Bij bloeding, na het extraheeren van tanden of kiezen, kan men zich dadelijk overtuigen van de juistheid dezer bewe ring. Men verkrijgt den verlangenden ver hoogden luchtdruk op eene eenvoudige, gemakkelijke wijze; namelijk, door de wangen tamelijk Krachtig op te blazen, zoo lang tot het bloeden ophoudt, waarvoor slechts eenige minuten vereischt worden. Het bloed in de omgeving der verbroken bloedvaten heeft zich in dien tijd een an deren weg gebaand, en de verbroken uit einden der bloedvaatwanden, waarin het bloed teruggedrongen is door den verhoog den uitwendingen luchtdruk, vallen nu tegen elkander, kunnen zich gemakkelijk Te SNEEK hebben een paar veelbelovende bengels, 11 en 14 jaar, onderscheidene welgestelde ingezetenen al daar van hun winterjassen beroofd. Pe endste opende de voordeur, de jon ste marcheerde dan op sokken den gang in en binnen weinige ccgenblihken kwam de lljarge mtt een jas of een mantel weer op straat. zeggen„dat heb ik verdiend en daar mee kan ik mij en de mijnen onderhou den." Maar duizendmaal zoeter is het met zijn geld en zorgen den nood ande rer gelenigd te hebben en tot zich zei ven te zeggen„Wat waren die arme lui in hun schik Hoe gelukkig gevoel den zij zich." Men ziet het, voor velen is de rijkdom een vloek, voor den weldoe ner een zegen. Ziedaar eene reden waarom weldoen I het grootste geluk der rijken is. vereenigen en vormen daardoor eene afslui ting, die het bloeden geheel tegenhoudt. Bij het verwonden van een vinger kan men dezelfde manieren toepassenmen steekt den vinger in den mond en ver hoogt den luchtdruk in de mondholte, door het flink opblazen der wangen. Met hulpmiddelen, waarmede men in staat is, den luchtdruk op de verwonde plaats hooger te maken dan de inwendi ge bloeddrukking, is het doenlijk langs dezen weg vele verbloedicgen binnen zeer korten tijd tot staan te brengen. Van den voorenkele ja- r„n overleden Canadeeschen minister Sir John Macdonald wordt de volgende anec- dote verteldTijdens een politiek diner, vergat Sir John geheel en al, dat hij een beiangrijke ledevoeiing beloofd had te houden. Eerst Lat in den nacht dacht hij er aan en het is duidelijk, dat zijn speech toen niet zoo duidelijk en welsprekend was als men wel verwacht had. Een verslagge ver, die begreep dat het toch niet aanging deze redevoering, na tafel gehouden, zoo te plaatsen, begaf zich den volgenden morgen naar Sir John en zeide niet zeker te zijn of hij de speech van den minister wel juist had opgeschreven, waar om hij vergunning verzocht zijn aanteeke- ningen te mogen voorliezen. De verslaggever had nog niet ver gele zen, toen Sir John opsprong en hem in de rede viel met de opmerking„dat heb ik heelemaal niet gezegd." Er ontstond een pijnlijke pauze, waaraan de minister een einde maakte door te zeggen „Vergun mii, mijn redevoering te herhalen". In hst vertrek op en neer loopende hield de premier een hoogst belangrijke rede, die de verslaggever woord voor woord op schreef. Toen hij gereed was, dankte hij den minister voor zijn hoffelijkheid en was ja st gereed de kamer te verlaten, toen Sir John hem terugriep en hem vermanend de volgende woorden toevoegdeJong- mensch, laat mij u nog één raad geven bega nooit meer de dwaasheid, de woorden van een openbaar redenaar te stenografee ren, als gij dronken z ij t!" Een doctersraad. De b e- roemde geneesheer Svdanham heeft beweerd, dat de aankomst op een dorp van een potsenmaker meer waard is, dan die van twintig met medicijnen bladen ezels, want dat er geen krachtiger werkend geneesmid del op de wereld is dan eens van har te te lachen. In de provincie Gronin- gen wordt reeds druk schaatsen gereden. De heer B. van der He ij te Heveskes was sedert 2 jaar in het bezit van een tamme roek, die echter jl. voor jaar eensklaps verdween. Voor eenige da gen kwam zij terug, gevolgd door zes an dere roeken, waarschijnlijk hare jongen. Zij pikte aan het venster en bij het openen der deur kwam ze binnen. Het dier dat in 't geheel niet schuw is, werd we der gastvrij opgenomen. Zondag ochtend z ij n ver dronken op de veen plassen »de Broeken" ten westen van Haren, drie jeugdige per sonen, eene zuster en broer en een knecht van de weduwe Groenhoff te Haren. Het meisje zakte het eerst er door, daarna de knecht, die haar had willen helpeD, en toen de broeder.

Schager Courant | 1895 | | pagina 2