PLAATSELIJK NIEUWS. iira-EZOJsriDEJsr. Burgerlijke Stand. Gemeente Schagen. Gemeente zype. Gein. Callantsoog'. oSS?1;) Gein. Broek op Langedijk. Geiii. Heer Hugowaard. De gebroeders G. en D. Jullens, vogel vangers, wonende te Helpen, hebben met levensgevasr getracht hen te redden, doch te vergeefs. Een 71-jarig man te Zeitz, bekend als winterzweminer had voor enkele dagen een aantal peisonen nitgenoodigd, getoigen te zijn van een zwemvoorstelling in de Elster. Hij ging te water doch werd na een paar slagen door een beroerte ge troffen en zonk in de diepte weg. Een bakker s-t oordeeltje! De prijs van de tarwe is in Engeland in de laatste vijf jaren met een derde gedaald merkt een inzender in de Daily News op. Maar wat bij en millioenen andere broodeters wel eens zouden willen weten, is ditwaarom is in al dien tijd de broodprijs niet verminderd Het wooid is aan de bakkers In een biljart-wedstrijd te Londen tusschen de beroepsspelers Dig- glo en Roberts, maakte de eerste een sérieAméricaioe van 985 caram boles hij bracht het vroeger al tot 1392 en 1017 in een serie. Te Maintz had een s o 1- daat bij een slachter een stuk worst ge kocht, dat in een courant werd gepakt. In de kazerne verdeelde de soldaat onder zijn kameraden het gekochte, toen een of ficier voorbijkwam en opmerkte, dat de worst in een gedeelte van een sociaalde mocratisch blad was gewikkeld. Een onder zoek werd ingesteld en het gevolg was, dat aan de militairen van het garnizoen werd verboden, vleeschwaren bij de betref- fenden slachter te koopen. Daar bekend is, dat deze eerzame win kelier zijn aanvallen alleen tegen slachtvee richt, hoopt men algemeen, dat het verbod zal worden opgeheven. Gornelis Yanderbilt heeft te New-York, in het Central-Park, een wonderschoon paleis doen bouwen, die dat van vile vorsten in de schaduw stelt. Het heeft 12l/j millioen gulden gekost. De balzaal, stijl Lodewijk XIV, in wit en goud, is 25 bij 17 meter groot. De zolderschildering is van Tondonze, te Parijs. De zaal is electrisch verlicht. Naar aan het Duitsejie Ge- zondheidsburaeu te Berlijn wordt bericht, breidt het mond- en klauwzeer zich thans ook weer in Engeland en Ier land belangrijk uit, en hebben dientenge volge verscheidene regeeringen van Duit- sche Staten den invoer van herkauwende dieren en varkens uit Engeland verboden. Veetransporten die vóór 25 December uit Engeland zijn vertrokken, mogen in Duitschland thans nog ingevoerd worden, mits het vee onmiddellijk bij invoer wordt geslacht, Hoe hij blind was gewor den. BedelaarEen centje asjeblieft voor eeD armen blinden man? VoorbijgangerHoe ben je blind gewor den BedelaarDoor het uitkijken naar werk, mijnheer. Uit Lyon en Toulon ko men berichten over koude en' sneeuw- Al giers is op den oudejaarsavoud door een wa ren hagelstorm geteisterd. In geheel Al- gerië was het weer slecht en het verkeer gestremd. Chineesche spreekwoor den. Een bamboes maakt nog geen vlot. Spreek niet op straat, want de steenen hebben ooren. De dynastiën wisselen, maar het karak ter blijft. Een lente-hemel gelijkt dikwijls op het gelaat van een schoonmoeder. Een leelijke schoondochter kan hare lee- lijkheid niet voor de ouders van haar man verbergen. Het is gemakkelijk een vermogen te verzamelen, maar moeielijk dit te behou den. Het leven van een grijsaard is de door de lucht heen en weer bewogen vlam ee- ner kaars. Hoe hoog een boom mag zijn, toch val len de bladeren op de aarde. Om het lijden van anderen te begrij pen moet men zelf geleden hebben. De kleederen moeten nieuw, maar de menschen oud zijn. Trouw vreest zelfs den dood niet. De mensch is niet altijd goed, evenmin als de bloem schoon. De deuren der gerechtigheid staan wijd open, maar zij, die het recht op hunne zijde hebben, komen er niet. Het goede, dat men doet, opdai het bekend worde, is niet goed. Schande vergaat, schulden blijven. Goede buren zijn beter dan verre bloed verwanten. Tien waaksters vervangen nog geen lamp. Met een goed geweten, kan men ook in het duister wandelen. Een onverstandig man is bang voor zij ne vrouw, maar eene verstandige vrouw ge hoorzaamt haar man. Niet de wijn, maar de ondeugd maakt iemaud tot dronkaard. Wat de grooten doen, wordt meestal door de kleinen overdreven. De dwaling vau een oogenblik wordt dikwijls de kwelling van een geheel leven. De wijze weet zich in de omstandighe den te schikken, evenals het water in de vormen van de vaas. 4 Eene groote rol speelt in China de eti quette, die voor de hoogere standen eene groote stud-'e is. Pczc etiquette bestaan nit tallooze formaliteiten, welke dikwijls zeer vreemd schijnen, tnaor meestentijds aange naam aando-n. Zoo lehoort het o. a. tot den goeden toon, bij het gesprek met iemand de bril of lorgnet af te nemen en in een gezel schap eerst dan te gaan zitten, als een hooger geplaatste zit. Als deze opstaat, staan cok de andtre dadelijk op. Bij het theedrinken is het giwoonte den kop in de haud te nemen en dezen eerst dan met den mond aan te raken, als men heen wil gaan. Aan de.n andeien kant msg het den Europeaan niet verwonderen, als hij aan tatel bij Chineezen dikwijls een luid ge mompel hoort. Hierdoor gesft debtwoner van het hemelsche rijk te kennen, dat het hem goed smaakthij zon er zi«h over verhengen, als de gast zijn voorbeeld volg de. Naast vele goede eigenschappen bezitten de Chineezen toch een groot gebrek, nam. dat zij nit gewoonte liegen. Zij liegen iD- s'inctmatig, bij iedere gelegenheid, zij lie gen prachtig, omdat zij het altijd doen. Zij schijnen litver te liegen dan de waar heid te zeggen, zelts dan, als het liegen hun geen voordeel brengt. Zij blozen zelfs niet, als zij betrapt worden op een leugen. De geleerdste werkeD der Chineesche littera tuur zijn vol leugens, hunne werken over geschiedenis liegen, en hunne wetenschap pelijke werken liegen. Eene Chineesche legende zegt„Een spin had juist een vette vlieg gevangen en wilde ze opeten, toen een hongerige vogel haar zag en beiden verslond. Een jager kwam, naar ecu avondmaal zoekend, juist voorbij, zag den vogel en schoot hem dood. Hij bukte zich om hem op te rapen; een tijger, eveneens hongerig, sprong eensklaps op zijn rug en zou een tind aan de trage die gemaakt hebben, als hij niet door de kracht van zijn sproug voorover in een donkere bron was gesprongen en man en vogel, spin en vlieg medegesleurd had.* Deze fabel zegt, dat op elke zonde de straf volgt, en eindelijk alles vernietigd wordt. Te Parijsis, meteen man die haar vergezelde, een bedelaarster aan gehouden, in wier armen een kindje van vijf maanden van koude was doodgeble ven, hetwelk zij scheen gehuurd te hebben om de harten van de voorbijgangers er mede te vermurven. In een woning in dePra- gerstraat te Görlitz vond dezer dagen een allertreurigst familiedrama plaats. In een kelder woonden de vijfenzestigjarige gebrek kige werkman Karlin, de 62 jarige wedu we Hakold en de 13-jarige dochter dezer laatstede ongelukkige hadden sedert maanden geen werk gehad, waren voortdu rend ziekelijk en leden vaak honger. Van een wekelijksche ondersteuning uit de armen kas, ten bedrage van „v ij f t i e n centen", die de weduwe ten behoeve van haar dochter kreeg, leefden de drie menschen van commissiebrcod en paardenvet. De beklagen waardige stumpers konden ten slotte de ellende niet langer dragen en besloten vrijwillig uit het leven te scheiden. Nadat zij door het gebruik van sterken drank den noodigen moed voor hun wan hopige daad hadden verkregen, staken zij een kolenvuur aan, sloten deuren en ra men en meenden nu deu dood door verstik king te zullen sterven. Men vond de drie ongelukkigen in be- wusteloozen toestandzij werden naar het hospitaal der stad overgebracht, waar de levensgeesten weder werden opgewekt. Vergiftiging. Te Wylde Green, nabij Birmingham, en in den omtrek, zijn dezer dagen ongeveer 80 menschen ongesteld geworden na het gebruik vau eeD soep, gekookt van erw- tenmeel, geparelde gerst en zoutevleesch, die om niet werd rondgedeeld. Den vol genden dag werden 80 jonge menschen en kinderen in sommige huizen vijf tege lijk ziek, onder verschijnselen van bra ken eu diarrhee. In beide gevallen waren de symptonen die van arsenicumvergifti- giug, maar ofschoon velen in een hache- lijken toestand verkeerd hebben, werden allen behouden. Onmenschelijke behande- ling van een leerjongen. Een loodgieter te Weenen had een 15- jarigen leerjougeu in zijn dienst, die deze week in een deerenswaardigen toestand en tot op het gebeente uitgeteerd, uil het huis vau zija baas naar het algemeen hospitaal werd overgebracht. De armen jongen was acht dagen geleden ziek geworden en se dert had men hem „zonder voedsel laten liggen". Het slachtoffer stierf den volgen den dag, nadat hij zijn lijdensgeschiedenis had verteld. Mevrouw (iemand in de keuken aantreffende)Wie is dat Mi na Mina: (overbluft): Mijn broer, me vrouw. Mevrouw (wantrouwend)Ik kan niet zeggen dat jelui veel op mekaar lij ken. Miua (nog altijd van streek) Vroe ger wel, mevrouw, maar nu heeft hij zijn baard afgeschoren en nu lijkt hij niet meer op zichzelf, mevrouw. Geen zeeziekte meer! Iemand, die last heeft vau onpasselijk heid op een stoomboot of een spooitiein, kan bijua zeker zijn, dat die overgaaf, door een paar kruidnagelen te kauwen. Beloonde eerlijkheid. Een aardige Nieswjaarsverrassing viel een jonge dame te Berlijn ten deel. Zij had bij een vooruame firma een betrekking van 700 gulden. Toen zij haar chef eeD hartelijke Nieuw jaarsgroet bracht, hoorde zij tot haar groot genoegen dat zij voortaan een post van vertrouwen kreeg, welke een salaris van f 1500 bezorgde. Deze hooge verhoogiDg had de jonge dame san een toeval te dan- keD, welke haar eerlijkheid in het licht gesteld had. Toen zij met kertmis evenals alle Berlijners haar kerst misiDkoopen deed bemerkte zij, nadat zij een winkel verla ten had, dat zij een verkeerde mof had meegenomen, waarin zich een portemon- naie bevond met een waarde van f 150- In de portemonnaie bevond zich een visi tekaartje met den naam der eigenares. Zij zocht de dame oogeublikkelijk op en vond haar tehuis. Deze had haar mof me degenomen, waarin een portemonnai met f 12. De dame was zeer verrukt haar mof en geld terug te hebben. Daar zij toevallig bevriend was met den chef, waar de jonge dame in dienst was, vertelde deze het geval en roemde de eerlijkheid van het meisje zeer. Deze, die ook toevallig iemand voor een post van vertrouwen noodig had, meende niemand beter hiervoor te kannen gebrui ken dan het jonge meisje, wier eerlijk heid boven alle verdenking verheren was. Waterdicht behangselpa- pier. De wanden van badkamers en an dere lokalen, die aan eene tamelijke hoe veelheid vochtigheid zijn blootgesteld, wor den bij voorkeur, wanneer men gt:ene duur dere wandbekleeding wenscht aan te bren gen, met gevernist behangselpapier beplakt. Een bezwaar hierbij is, dat het papier door de vernislaag moeielijk droogt en door dat het stijf is, moeielijk plakthet ver dient daarom de voorkeur, gewoon onge- vemist behanselpapier te gebruiken en dit, als het droog is, te vernissen, waartoe eene gewone harsvernis gebrnikt kan worden. Deze methode vindt in Engeland veel toe passing en is ook voor ons land aan te bevelen. Het Balkan-schiereiland wordt in den laatsten tijd hevig geplaagd door aardbevingen. Donderdag is er weer een tamelijk hevige geweest in Athene en op verscheiden andere punten in Grieken land. Hevige onweeren en stormen woeden over het gansche koninkrijk. Een slachtoffer van het c o r s e t. Dezer dagen meldde men, dat de Londeusche actrice Kitty Tyrrel bij de opvoeriQg van Bick Witting ton plotseling dood neerviel op het toooeel. Het blijkt nu, dat de dood veroorzaakt is door het te nauw rijgen van het korset. Sneeuw, sneeuw, luiden de berichten nit alle landen. In Zwitserland is meer dm 1 meter sneeuw gevallen. In Oostenrijk was 'teen wezenlijke sneeuwstorm in Hongarije en de Alpen is de dienst der spoorwegen drie dagen opgeschort geweest. Wegens den hevigen sneeuwstorm is het verkeer op alle wegen en spoorbanen in Galicië totaal onderbrokeu. Men gelooft dat er talrijke ongelukken zijn gebeurd. In Silezië werd eene groep houthakkers onder eenen sneeuwstorm begraven. Zelfs in Afrika heeft men van de sneeuw te lijden gehad, namelijk in Algiërs en in Tunis, waar men bijna nooit sneeuw ziet, en waar terzeltder tijd zware stormen ge woed hebben. Eenigen tijd geleden is aan een ziekbed te Berlijn een zeer pijn lijk looneel afgespeeld, dat geëindigd is in de rechtzaal. Een arts, dr. R., werd in zijn spreekuur bij een patiënt, die een toe val had gekregen, geroepen en zond zijn adsistent, candidaat in de geneeskunde, vooruit om de eerste hnlp te verleenen. De familie had intusschen naar een anderen arts, dr. J., gezonden, en deze was reeds san het ziekbed toen de adsis tent kwam. Dr. J. vroeg dezen wie hij was, en op het antwoord „Adsistent van dr. R.," zeide dr. J.„Dat vraag ik niet. Ik wil weten of n een bevo gd arts zijt. Dr. R. is er voor bekend dat hij onbe voegden naar zijn patiëuten zendt. Daar moet een eind aan komeD.* Er vielen nog meer harde woorden, waaraan de familieleden een einde maak ten met de opmerking, dat een ziekeka- mer niet de geschikte plaats was, vcor zulk een krakeel. De adsistent ging heen, maar kwam twee dagen later met een vriend bij dr. J. met den eiscb, dat deze een verklaring zou onderteekenen dat hij onbehoorlijk en enkel nit broodnijd had gehandeld. Dr. J. weigerde en werd toen door den adsistent afgeranseld. Vandaar een aanklacht, die daarmede eindigde, dat de adsistent tot betaling van slechts 50 mark werd veroordeeld. De rechter nam verzachtende omstandigheden aan, daar hij van oordeel was, dat de schold van het gebeurde grootendeels niet bij den beklaagde was te zoeken. Schagen, 9 Januari 1895. Maandag is op onze Openba re Lagere School een aanvang gemaakt met de uitreiking van Boterhammen aan behoeftige schoolgaande kinderen. Toe vallig waren wij daarvan getuige. In het groote middenlokaal onzer Openbare School namen na twaalven eeu 60—tal kinderen ruim plaats en ontvingen daar nit handen van Mej. Atema en on-'fr assistentie van het bootd der school, den heer Resting en andere onderwijzers,een flinke, stevige boter ham, bestaande nit rogge-, tarwebrood, boter en friesche ka&s. En of de kinderen gretig toeschoten naar de hen toegereikte boterham En smakelijk aten zij die op En door wie al die boterhammen zoo smakelijk worden gereed gemaakt Door de dames: Atema en Rating. Onze lezers znllen misschien weten dat ten behoeve dezer nitdeeling een lijst ter- inteekening bij de ingezetenen is aange boden en dat bedrag wordt daaraan totaal besteed. „Maar begint dat boterham-uitdeelen pas van daag P" vroegen wij en daarop werd ons geantwoord, dat men wel eerder had willen beginucc, doch de opbrengst van de l\jst was liefst f 50 minder geweest dan vo rig jaar. Men vreest dan ook, dat het uit- deelen van boterhammen nu niet zoo lang kan dureD, als dat verleden jaar was ge weest, tenzij de lijst voor een tweede maal aangeboden, nog voldoende bijdrage mocht opleveren. Zoo voortpratende over dit onderwerp, rees de vraag, of het niet gewenscht zou zijn, dat van gemeentewege een voldoende subsidie worde geschonken, om in de bestrijding dier uitgaven te voor- zien. Wanneer van wege de gemeente, ver- houdingswijze, aan de Openbare en aan de R. C. Bijz. school voor dat doel subsidie wordt gegeven, dan dunkt ons, wordt er een weldaad bewezen aan de kleinen, die het toch zeker niet helpen kunnen dat zij juist in armoede geboren zijn; terwijl wij ons voorstellen, dat de arme kinderen op de Roomsche School even gretig in eeu bo terham znllen happen, als die op de o- penbare School. Wij hebben geoordeeld te handelen in het belang der aime kinderen, door boven staande onder de aandacht te brengen van de ingezetenen onzer gemeente, en hopen, dat bevoegde autoriteiten en colleges ge neigd bevonden mogen worden, deze op merking te overwegen. Wij leven in een Christen-maatschappij, niet waar Welnu, de Stichter van dat Cristendom, heeft zijn tijdgenooten en het nageslacht, voorgehouden„Wat gij den armen doet, hebt gij mij gedaan.* Zoo zij het. Naar wij uit vertrouwbare bron vernamen, beefi Nicolaas Boes, beklaagd van het vermoorden van de Wed. Beu te te Schagen en van het bij haar inwonende nichtje, onlangs bij een zijner nadere verbooren alsnog bekend, dat hij, nadat hij de laatste poging tot vergiftiging dier beide vrouwen had gepleegd, dat had plaats verscheidene dagen vóór den moord, te middernacht de woning der wed. Beute is binnengedrongen en zich toegang heeft weten te verschaffen door een raam binnen te klimmen, dat naast of ongeveer ter hoogte van de keu ken is, en welk raam hij daartoe heeft moeten opschuiven. Toen hij hare woning was binnengdrou- gen heeft hij zich naar den winkel begeven, van waar hij het groote vleesch- mes (waarmede later Anna Beijers zon vermoord zijn), heeft opgenomen. Vervol gens de deur, die van uit den winkel tot de voorkamer toegang geelt,openende, meen de hij te ontwaren dat de weduwe, door het gedruisch dat het openen diar deur maakte, wakker werdalthans hij heeft zich dat verbeeld en zich ten s, oedigste uit de voeten gemaakt. Hij zegt, bij die gelegenheid de poort van den heer Schene te zijn doorgegaan en, door overklimming van twee schattin gen, op het erf der Wed. Beute te zijn gekrmen. Destyds moet bij hem het plan hebben vastgestaan om, ingeval het door hem aan de vrouwen toegediende vergil de ge- wenschte algeheele uitwerking niet had ge had, en de beide vrouwen dus nog iö le ven waren, haar met bovenbedoeld vleesch- mes te vermoorden. Omtrent de pogingen tot vergiftiging bekende hij door derden loodwit en taar tjes te hebben laten halen, voorgevende dat zij zooveel last van katten hadden. Later heeft hij zuringzout in den koffiepot gedaan, uitwelken de Wed. Beute en haar nichtje koffie gebruikten. De leelijke smaak aan de kcflie was de oorzaak dat er niet genoeg van gedronken werd, en dat de Wed. Beute tegen juffrouw Franke die toen bij haar vertoefde, moet gezegd heb ben, dat zij het kcffiezakje niet meer aan de heining in de zon moest hangen, daar anders de koffie zoo'n leelijke smaak kreeg. Met betrekking tot de a.s. openbare behandeling van de strafzaak Boes, kun nen wij mededeelen, dat wij daarvan een uitvoerig verslag zullen geven. Gisteravond hield de Li- berale Kiesvereeniging „Scha gen", alhier haar volgens reglement voor geschreven algemeene vergadering, welke door 7 leden werd bijgewoond. Ingevolge voorstellen van het Bestuur, werd met algemeene stemmen het regele- ment herzien, en goedgekeurd het concept, program, van welk laatste nn aan het Bonds- bestuur een afschrift zal worden gezonden met verzoek, in dien geest hel Bondspro- gam te doen wijzigen. Beide concepten werden vroeger reeds door ons medegedeeld. Ter herinnering diene dat de vereenigiDg voorlaan zich noemt: „Democratisch-Yriji'r.nige Kiesvereeniging Schagen" dat de contributie voor het lidmaatschap tot heden f 1.is bepaald op f 0.50 terwijl zij, die eene jaarlijksche bijdrage ad f 1.betalen, leden—donateurs znllen zijn. De rechten en plichteD voor beiden zijn evenwel gelijk. Uit de door den penningmeester, den heer W. Vader, gedane rek. en verantw. bieek, dat de ontvangsten over het afge- loopen vereenigingsjaar bedroegen f 137.295, de uitgaven f 100.09 en het batig saldo f 37.205. Yoorts werd besloten, op dinsdag 6 Fe bruari e. k. eene politieke bijeenkomst te houden, welke ook voor niet-leden koste loos toegankelijk zal worden gesteld. De heer Mr. Borgesius zal worden nitgenoo digd alsdan als spreker op te treden. Tengevolge der periodieke aftreding, werd de heer P. Meurtmet algemeene stemmen op 1 na, als bestuurslid herko zen. Geachte heer Redacteur l Een tweede rectificatie van het bericht uit Anna Panlowna, omtrent de werkver schaffing, acht ik niet overbodig. Eerst is er gemeld dat het minimumloon f 0.75 zon zijn en later werd er door ie mand, die zijn latijn vergeten is, gemeld, dat het maximumloon f 0.60 is. Blijf bij u eigen taal, zou men zoo'n iemand wel willen toeroepen en bega zulke stommitei ten toch niet wat moet de buitenwe reld en wat de werkman hiervan den ken. Om verdere misverstanden te voorkomen, deze tweede rectificatie: „Het minimumloon is bepaald op f0.60 „d. w. z. een elk die meer loon wil nit „betalen, wordt hierin vrijgelaten. AnnaPaulowna 61—95- Uw Dienstw. W. Ingeschreven van 5 8 JaDuari 1895. Geboren Arie Jacobns, z. v. Arie Broe- re en van Neeltje Margootje Gerritsen. Margaretha Maria, d. v. Pieter Raat en van Ariaantje Slooves. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden Geene. Ingeschreven van 28 December 1894 4 Januari 1895. GeborenMijntje, d. v. Jan de Jong en Aaltje de Vos. Gerrit, z. v. Jan Jim- mink en Neeltje Bakker. Ondeitrouwd Cornelis Vriendjes, j. m. arbeider, 28 jr. te Zijpe en Trijntje Roo- zing, j. d. zonder beroep, 26 jr. te 8t. Maarten. Getrouwd en Overleden Geene. Ingeschreven van 1 31 Dec. 1894. GeborenArijaantje, d. v. Gerrit Schoorl en Elizabeth Kossen. Aagje d. v. Gerrit ten Boekei en Ariaantje Gij zen. OverledenGrietje Deijl, oud 45 jaar, Echtgenoote van Pieter Cornelis de Wit. In 1894 zijn te CALLANTSOOQ Geboren 17 kinderen 7 M. 10 V. Overleden7 personen 4 M. 3 V. Gesloten werden 6 huwelijken: 5 tusschen j. m. en j. d. 1 wednwn. en wed. Ingeschreven van 1 tot 31 Dec. 1894. Bevallen A. Glas,-geboren-Slot, z. K. Glas,-geb-Bart, z T. Pioeg-geb.-Bres, z. A. Dirkmaat-geb.-Kroon, d. Overleden Aldert Bakker, 12 md. Aag je Groen, 29 j. Ondertrouwd eu gehuwd geene. Ingeschreven van 1 31 December '94. Ondertrouwd 13 Dec. Johan Wilhelm Chatarinus Grootendorst en Arnoldina Fre- derika Post. 22 dito. Louwrecs van der Gragt en Grietje Boots, wed. van Her- manus Johaunes Poel. 28 dito. Jan Groenveld, wednr. van Bragitta Johanna van Schagen en Cornelia Snijders, wed. van Pieter Kruijer. Ondertrouwd ea Getrouwd1 en 26 Dec. Murk Joan van Goudoever en Trijn tje Raat, wed. van Pieter de Boer. 6 en 21 Arie Mienes en Pietertje Sijbrands. Geboren 1 Dec. Gernt, z. v. Hendrik Brammer en Antje Mul. 14 dito. Janne tje Elisabeth, d. v. Albert Üudten Haar tje de Vries. 16 dito. Maarten z. v. Klaas Spaan en Grietje Kalis. 16 dito. Corne lia, d. v. Pieter Kieft en Guurtje Blan- kendaal. 19 dito. Frederk Johannes z. v. Johannes van der Vliet en Catharina Cor nelia Snel. 25 dito. Johannes z. v. Klaas Beers en Dieuwertje Pannekeet. 26 dito. Arie, z. v. Jan Pancras en Gerritje Blee- ker. 26 dito. Jannetje, d. v. Klaas Buis man en Maartje van Schoorl.

Schager Courant | 1895 | | pagina 3