(iE.ME.NGL) NIEUWS. Buiteiilandscli Nieuws. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Gem. lieer Hu ?o waard. PLAATSELIJK NIEUWS. Scha De Umsturz-Vorlage in den Duitschen Rijksdag. I11 de llerv. Kerk Doopsgezinde gemeente van Barsingerliorn c. a. Gein. Wteringen. Gem. Wieringerwaard. Gem- Winkel. zoo'n gij 't weten Dra zult ge dan ook begrij- ge zijn voor oneindig grooter de zonde van starrigen den, hoe in kennis gesteld werd, nam het bankje een gedeelte der redevoering des minis- zaken in beslag. tere geheel verloren ging. De hoofdkenteekenen der valschbeid De sociaal-democraat Bebel hield eene 0 lijn heftige redevoering tegen het dnel en de uw vader is, dan die van den boer, die lo. de kleur is lichter; 2o. de hoogte onzedelijkheid, welke in de hoogere stan- door het te hard rijden een wandelaar is kleiner3o. hel getal 60 aan de vier- den der maatsc. appij meer en meer op ernstig kwetst, of die van een ander, hoeken staat op veel lichter fond dan bij den voorgrond treedt. die door het verkeerd uithalen een de echte4o« het watermerk is veel orde h»* ganw. IMJ. «SSttflSP f C<litb<Ur 1 kar scherper dan bij de echte5o. het ge heel is met de pen geteekend en zeer be- driegelijk, blijkbaar met hoogst kunstvaar- ge hand uitgevoerd 60. de kop van den leeuw is een weinig kleiner dan bij de echte. Het biljet had als nummer C. P. 5604 en was geteekend met de namen „Pier- son* en (De Hoop Schtffer.* De N.- Hollandsche Ver- eeniging Het Witte Kruis zal 21 Mei haar 28e aig. vergadering honden te AM STERDAM. In die vergadering moeten Bebel herinnerde aan de duelgeschie- te water helpt, met volgend levensgevaar denissen der heeren Ton Stumm, Ton j voor de erin zittende personen. Hammerstein en Ton Ivotze en betoogde dat het dringend noodig was, aan dezen duell-Untug onder de hoogste standen een einde tc maken. Tot dat doel deed Bebel een beroep op de medewerking van liet Centrum, welke leden wegens de godsdienstige gronden ingsgelijks het duel veroordeelen. „Wanneer in de schouwburgen aldus giug Bebel voort, „een stuk wordt opgevoerd, waarin echtbreuk ten tooneele wordt gevoerd, dar, zijn al'e plaatsen bezet. Dan zijn zelfs de dames En vergiste! gij u zoo 111 de woning vsn aweu vader, och, zulke vergissingen ko- coen meer voor; latjr zult gij wet n, dat men soms zelfzuchten he'.rschzucht vindt, XI. Gedraag u zelf met fat soen en met welwillende be leefdheid. Dat deze regel niet vergeten wordt, merkt men aan de Chineesche etiquette. X. Werkt v 1 ij t i g, ieder aan zijn eigen bezigheid. XI. Onderricht uwe zonen en uwe jongere broeders. OtschooD de vader en de oudste broe- macht hebben gen. IJ 1 1 pituavouu wou om y o. a. gekozen worden dne leden van tiet u;t de arj8tocratie aanwezig. (Geroep van hoofdbestuur, wegens periodieke aftreding (Jg Rec\terzijde Alleen Joden.") van de heeren H. F. Bultman, dr C. W. Bebel beantwoordde deze interruptie Vredenburg en J. Westerman Holstijn; mej; ecn minachtend handgebaar de laatste is herkiesbaar. en toen voort: „In eene residentie- Voor deze vacaturen worden voorgesteld jn Thurineen kan men een tiental de heeren J. Breebaait Kzn., te n inkel, lid van de Eerste Kamer; dr. N. J. au Leeuwen te Rijpmr. Walig te Krom menie, burgemeester dier gemeenteJ. Westerman Holstijn te Purmerend, pre dikant. Voordracht van het hoofdbestuur ter voorziening in de vacature in de commis sie van beheer van het Herstellingsoord te Hilversum door het overlijden van den heer Ph. H. Taddel te Hilversum. Het hoofdbestuur draagt het volgende tweetal voorde heeren 1. G. M. De Clercq, 2. D. Vlaanderen K. Pz., beiden te Hilver sum. Een ongewenscht be- zoek Een paar koeien werden te IJSEL- MONDE door de Dorpsstraat naar huis gedreven. Een harer door nieuwsgierigheid gedreven, stapte een openstaande deur bin nen en bracht een bezoek in een voor kamer, waar eenige vrouwen bijeenzaten. Groote ontsteltenis natuurlijkGillende en vluchtende zochten de dames dooi een achterdeur een goed heenkomen. De koe nam het zeer kalm op, en stond door de ramen naar hare natuurgenoot te kijken, alsof zij in de kamer thuisbehoorde. Een dienaar van de heilige Hermandad trachtte de indringster met een zacht lijn tje naar buiten te krijgen, hetgeen hem gelukt. De koe, dankbaar voor de welwilleude 1 stad in Thuringen kan men een villa's zien, welke door den vorst zien, welke cioor aen vorst zijn geschonken aan zijn gewezen maitressen." (Geroep van de Rechterzijde'. ,J)at keuren wij ook af.') „Dat had ik ook verwacht," ging Be bel voort. „Maar juist daarom is het noo dig, dit feit bij deze gelegenheid ter sprake te brengen. Laten de hoogste standen der maatschappij eerst beginnen eigen kring godsdienst, zedelijkheid en orde aan te moedigen." Behels redevoering verwekte vooral onder de conservatieven groote beweging. Van daar dat Bebel, toen de heer Von Kardorff, de bekende conservatieve lei der, teekenen van afkeuring gaf, plotse ling uitriep„Ga dan heen, mijnheer Von Kardorff, indien mijne rede u ver veelt." Ten slotte werd nog het woord ge voerd door den minister van oorlog, maar hetgeen generaal Bronsart nog ter verdediging van het ontwerp te berde bracht, maakte geen indruk. Heden zou de stemming over de andere artikelen van het wetsontwerp plaats hebben. IHSTQ-E ZOTSTIDEISr. waar men menschlieveudh» id dacht te der een bijna onbeperkte wonen. Deze is er nfcoit geweest of ver- onderscheidenlijk over hunne zonen en huisd, zonder daarvoor ergens ter wereld, broeders, zijn zij ook voor de aaden een verhuisbiljet af le geven. Dankend voor de plaatsing. Uw dienstw. X. ontvangst, liet een goede fooi voor de meid achter Vrijdag werden in den Rijksdag de beraadslagingen over de Umsturz-Vorlage voortgezet. De discussie bepaalde zich weer tot het veelbesproken artikel 111. Vervolgens werd tot stemming overgegaan. Be uitslag wasdat eerst artikel 111, be nevens de wijzigingendoor ue commissie voorgesteld, werden verworpen. Vervolgens werd het voorstel der regeering in zijn ge heel verworpen. Er heerschte onder de afgevaardigden een groote spanning, toen tot stemming over de Umsturz-Vorlage werd overge gaan. Achtereenvolgens werden artike len 111, benevens alle amendementen, die daarbij waren ingediend, verworpen. De meerderheid, welke zich daarentegen verklaarde, was niet altijd even groot. Voor het duel-voorstel (de strafbaar stelling van het duel), dat door de vrij zinnige partij was ingediend, stemden alleen de leden der linkerzijde en de anti-semieten. Daarentegen werd het M. II. de Redacteur In de veronderstelling dat uw verslag van de laatste raadsvergadering in de gemeente Zij De juist is, gevoel ik mij gedrongen naar aanleiding van het daar verhandelde iets in 't midden te brengen. De gemeente Petten vraagt f 25 ver goeding voor de 40 mannen, die met de Pettemer spuit een brand geblusclit hebben in dcnHazepolder der Gem. Zijpe Dit adres werd aangehouden om een na der onderzoek in te stellen; we twijfelen er echter niet aan, wanneer uit het nader onderzoek werkelijk blijkt, dat de spuit uit Petten om vier uur en die uit de Zijpe eerst om zes uur op de plaats van de brand was, dat er dan wel in de harten der raads leden zooveel dankbaarheid voor de flin ke, menschlieveude handelwijze van Pet- tens burgemeester woont, dat de burge meester van de .Zijpe met zijn zuiver e- goïstische leer „dat men op het zuiver ste terrein staat als elke gemeente voor zich zelf zorgt", alleen blijft staan. Dit merkwaardige oordeel vloeide van 's Burgemeesters lippen na een pleidooi, dat de heer Vrijburg hield over de wenschelijkheid om in overleg te treden met de besturen van omlig gende gemeenten betreffende het verlee- nen van hulp bij het in brand geiaken van op de grens liggende perceelen. Uit het korte verslag blijkt niet dat de heer Vrij burg eenigen steun ontving; toch hopen wij dat niet allen het eens zijn met het hoofd der gemeente. De heer Feisser heeft zich blijkbaar nog geene opinie desbe treffende gevormd hij beloofde er eens als particulier met den burgemeester der Wieringerwaard over te spreken. voorstel der conservatieven betreffende het verzet tegen de staatsambtenaren al-De heer Vrijburg trooste zich hier mee leen gesteund door de conservatieven en hij hope dat de Wieringsrwaarder bur- een klein gedeelte der nationaal-libe- ralen. Voor het voorstel van het Centrum ingedfend met het doel om nog eene schikking te treffen met de conservatie ven, stemden alleen de leden van het Centrum. Eveneens stemden alleen de leden van het Centrum voorde amende menten, welke d« commissie bij artikel 111 had ingediend. Het oorspronkelijke voorstel, gelijk dat door de regeering was vastgesteld, werd door geen der partijen gesteund. Toen de voorzitter den uitslag der stemming ter kennis bracht en mede deelde, dat het artikel was verworpen, werd deze mededeeling met algemeen gelach ontvangen. Zelfs de minister van binnenlandsche zaken, Von Köller, kon niet nalaten daarmede in te stemmen. De conservatieve vrienden van den heer Von Köller konden hun verwondering niet verhelen over het feit, dat deze mi nister met geen enkel woord had geant woord op den scherpen aanval van den clericalen afgevaardigde Groeber. Tevens viel het zeer in het oog, dat de Rijks kanselier, prins Hohenlohe, die reeds voor de stemming ue zaal verliet, niet voor den heer Von holler in de bres trad. Tijdens de geheele zitting heerschte in den Rijksdag groote opgewondenheid. Vooral de heftige rede, welke de minis ter van justitie, Schönstedt, hield, ver wekte van vele zijden een heftig protest, 400 zelfs, dat tengevolge van het rumoer gemeester het niet met zijn collega in de Zijpe eens is. Bij de algemeene rondvraag blijkt, hoe streng in de Zijpe reglementen en ver ordeningen worden gehandhaafd. Iemand verhuist met zijn gezin van Haringcar spel naar de Zijpe en is dus in den be ginne onbekend met de daar ter secre tarie heerschende accuratesse. Hij heeft zijn verkuisbiljet te H. aangevraagd en daar was men zoo beleefd te zeggen, dat er voor gezorgd zou worden, dat het ter bestemder plaatse kwam. De man niet vermoedende, dat hij bezig was de gansche administratie der gemeente Zijpe in de war te sturen, zendt zijn kind met het vaccine-bewijs naar school. De man woont in de Zijpe dicht bij 't duin zoo meende hij doch mis, men krijgt ter secretarie den derden dag kennisse van het ongehoorde feit en men conclu deert de man woont niet in de Zijpe, we hebben geen verhuisbiljet gezien, dus die kerel liegt of droomt, het kind mag geen minuut langer van ons kosteloos en kostelijk onderwijs genieten weg dus en vertel je vader hoe'n onverlaat hij is, laat hem er aan denken in de Zijpe ten opzichte van 't naleven van verordeningen enz., niet laksch te zijn En het arme kind zoo buiten de poort van den tempel der wijsheid gezet, suk kelt den langen weg naar huis met loo- den schoenen, niets begrijpende van een verhuisbiljet, zoekende naar den schul dige. Doch prijs u gelukkig, knaapje, gij woont nu in de Zijpe, waar in die Woensdagavond is de m a- kelaar Berckmaun te Antwerpen in hech tenis genomen, beschuldigd van woeker. Groote sensatie hetft deze gevengenneming gewekt, omdat als getuigen gehoord zul len moeten worden allen, die met den verdachte in betrekking hebben gestaan notarissen, vrouwen vau de wereld, advo caten, magistraten en een hoog provinciaal ambtenaar. De heer Louis Berckmann wordt boven dien neg beschuldigd van valschhtid in geschrifte. Reeds zes maanden heeft de in structie tegen hein geduurd en er zullen nog verscheiden weken mee gemoeid zijn. Uit Pest wordt bericht dat de buurtschap Galszecz, in het comi- taat Zemplix, grootendeels docr brand is vernield. Honderdvijftig huizen en dria kerken zijo in de asch gelegd. Een nieuwe tol. Snijdt nit een stuk karton een cirkel van 10,2 centimeter middellijn, waarvan de helft met inkt of spirituslak zwart ge maakt wordt. Op de andere helft trekt gij met potlood drie stralen, waardoor vier ge lijke deelen (sectoren) gev.irmd moeten wor den- Vervolgens beschrijft gij met een pas ser met potloodbeen een cirkel met een passeropeuing (straal) van 15 millimeter en vervoigens met 18, 21, 24 m. M, ope ning enz., telkens dus 3 m. M meer, cir kels zoodat gij er juist twaalf op de schijf krijgt. Nu met inkt flink in iederen sec tor 3 cirkels gedeeltelijk overgehaald, en het blad van den tol is gereed. Steek nu door het middelpunt een draadnagel van onveer 5 centimeter en bevestig dezen door middel van een schijfje kurk en zegellak aan de onderzijde, loodrecht in het karton De tol is gereed en vertoont bij gemid deld snel rond draaien, flets gekleurde cirkels, en wel rose, groen, grijsblauw en zwart. Een van de beroemdste keizers, dien China in latere tijden gehad heeft, was Kang-He die in de laatste helft van de zeventiende eenw regeerde. Hij is het die de „Zestien Heiliga Regels" geschreven heeft, welke door ieder kind dat op school gaat uit het hootd geleerd moet worden. Daar deze regels een zeer goed inzicht in het Chineesche karakter geven,laat ik ze hier volgen I. Acht als het hoogste kin- derlijke: veieering en broe- derlijke onderworpenheid, Het familieleven in China is misschien het beste wat de Chineezen hebben. De kinderen zijn volkomen gehoorzaamkeid aan hunne ouders verschuldigd en de jon gere broeders aan de oudere. II. Behandel al uwe bloed verwanten met edelmoedig heid. Ofschoon het Chineesche volk onderling geheel onsamenhangend is, is de familie band zeer sterk en vormt iedere familie een geheel. Als b.v. een lid ervan ter dood veroordeeld wordt, wordt de gehee le familie indirect gestraft en zoo een lid verheven wordt, Komt dit al de verwanten ten goede. III. Bevorder vrede en een dracht onder uwe keunissen. Zooals ik reeds geschreven heb zijn de Chineezen uiterst vredelievend en hebben zij een afkeer van alle twisten of „bobbe- ry* [ruzie], zooals het in Pidgin-Ei.gelsch heet. IV. Verwaarloos niet den landbonw noch het kweeken van den moerbeziënboom. De Chineezen zijn voornamelijk een volk van landbouwers en zij leven hoofd zakelijk van plantaardig voedsel. Daar de algemeene dracht van de manderijn en zijde is, is het aankweeken van der. moerbe ziënboom natuurlijk van veel belang. V. Bewijs datgij matigheid en zuinigheid hoog acht. Er is missshien geen volk ter wereld dat dezen regel zoo goed opvoigt als de Chineezen. VI. Stel uw lessen enscholen op den voorgrond. De letteren wor den in het Midden-rijk zeer hoog geschat terwijl men met miuachting op krijgskun de neerziet. Het is echt jammer dat de standaardwerken nog alle uit voorhistori sche tijden dagteekenen en dat de student er volstrekt geen practisch nut uit trekt. VII. Verban en strijd tegen alle vreemde leeren. Het was onnoodig aan vatieve Hemelache Rijk Zij hebben het van i deze verantwoordelijk. XII. Gedoog niet dat iemand valsch beschuldigd wordt. XIII. Wee hem die aan misda digers toevlucht verleent. XIV. Betaal uwe belastingen prompt en voluit. XV. Vereenig u met tienen en met uw honderden, opdat gij diefstallen en rooftochten tegen kunt gaan. XVI. Tracht zooveel moge lijk alle twisten b ij te leggen en vijandige gevoelens te doen verdwijnen. Zooals men ziet zijn deze „zestien hei lige regels" geheel overeenkomstig het Chineesch karakter, maar ook wij Wes terlingen kannen zs met profijt ter harle nemen. Part. Corr. N. R. Ct. De Godsdienstoefeningen vangen a*n des voormiddags ten halt tien ure. D*. A. W. v. Klnijve. Geen dienst. Ds. A. W. v. Kluijve. Hemelvaartsdag Ds. C. Rogge, gewezen eldpredikant op Lombok, (lste Pinksterdag Ds. A.W. v. Kluijve. (2e Pinksterdag) Ds. Wv. Deursen. Geen dienst. Ds. A. W. a, Kluijve. Geen dienst Ds. A. W Zondag, 12 Mei r 19 9 9 23 9 n 26 Mei n 2 Juni V 3 9 V 9 tf 9 16 9 9 23 71 rt 30 n v. Kluij ve. De e n d e doodgraver slang. Een Tripolitaansche legende. Daar was eenmal een doodgraver, die vriendschap had gesloten met een slang. De slang woonde in een vervallen graf van de begraafplaats, waar de doodgraver zijn werk verrichtte. Iederen morgen als de runderen nair de stad gedreven werden om de rechtgeloovigen met melk te ver zorgen, liet de doodgraver zich een kan vol geven, goot die leeg in een schotel en zette dtzen neer naast de woiiing van de slang. Dan kwam de slang te voorschijn, likte gretig de melk op en slingerde zich dan dankbaar om een been van den dood graver of zag belangstellend toe als deze een nieuw graf maakte en deed hem geen kwaad. Meer en meer gewenden zij aan elkaar, de slang kwam als de doodgraver floot eu volgde hem over de gansche be graafplaats, ja zelfs tot iu zijn woning. De rechtgelovigen, die het zagen, verwon derden zich over zoo grooten troow. Daar gebeurde het, dat de tijd der pel grimstochten naderde en met velen maak le zich ook de doodgraver op om den trot- schen naam vaD „Hadij" te verwerven. Hij gaf zijn werk voor twee of drie maandon aan een ander over en drukte dien wel op het hart de slang iederen morgen zijn portie melk te geven, het geld, om dat te bekostigen, liet hij achter.Daarna reisde hij af. Het ongeluk wilde echter, dat er, kort na het vertrek van den doodgraver, een ziekte in het land Tripoli uitbrak en dat als eerste offer van die ziekte de plaats vervanger van deu doodgraver viel. Ve.geefs wachtte nu de slang op haar dagelijksche portie melk en de slangenna- tuur kwam in den wrevel over dat wach ten weder boven. Telkens als er een be grafenis stoet nadeide, richte zij zich hoog op en greep den drager san, dat deze oift- zet den doode vallen liet en de vlucht nam. Weldra durfde niemand meer de be graafplaats betreden. Men zocht een nieu we plaats en droeg daarheen zijn dooden. Intusschen was de pelgrimstocht geëin digd en het schip met den nieuwen Hadij was de haven binnengeloopen. De doodgra ver had vele malen aan zijn teisgenooten de wondeilijke vriendschap verteld, en ge sproken van de slang, die hem geen leed Zondag 12 Mei Barsingerh. Ds. KooimaD. 19 Kreil. Ds. Kooiman. 26 Barsingerh. Ds. Kooiman. Ingeschreven van 1—30 April 1895. GeborenCornelis, z. v. D. Pijper en M. Helder. 2 dito. Cornelis, z. v. A. de Groot en E. Kieft. 3 dito. Aafje, d. v. A. Kooij en N. Beek. 5 dito. Nicolaas, z. v. P. Smit en A. Smal. 7 dito. Diderika Agatha Wilhelmina, d. v. G. Sieffers en H. C. Fogteloo. 8 dito. Pieter, z. v. K. van Langen en M. Limmen. 12 dito. Trijntje, d. v.J. Koemeester en T Steur. 15 dito. Johannes, z. v. K. Beers en M. Huisman. 16 dito. Anna, d. v. J. Beerse en H. Bet. 17 dito. Maria Elisabeth d. v. A. Bart en M. de Jongh. 18 dito. Klasina, d. v. K. Oud en T. Klaver. 20 dito. Nicolaas z.v. K. Laan en M. Groot. 20 dito. Pieter, z. v. P. Won- J, Swaag. 22 dito. Frederik en Pieter, z.v. J. van Leijen en T. Slikker. Ondertrouwd en Getrouwd11 en 25 April. Jacob Beers en Ursula Bos. Klaas Schilder en Jannetje de Groot. 11 en 28 dito. Muus Sperwi en Aafje Roos. Ondertrouwd: 18 dito. Pieter Beers en Jantje Groot 18 dito. Arie Steur wed. van Maartje Bos en Klaasje Limmen. Arie Weel en Maartje Molenaar. Dirk Stammis en Jan netje Kleimeer. 19 dito. Arie Kok en Maria den Hartigh. 26 dito. Aris Groen en Antje Groot. Jan Pluister wed. van Geertje Kluft en Trijntje Barton. Overleden 1 April. Emma, d. v. A. Mak en A. Boots 21 mnd. Trijntje Gelder echtg. van P. Otjes. 23 jaar. 4 dito. Klaas de Rui ter echtn. van G. Smit 57 jr. 40 dito. Jacob z.v. D. Scheltus en N. Ruiter. 13 jr. 17 dito. Geertje Smit wed. van K. de Ruiter 62 jr. Jacobus Gerrits echtgn. van U van den Berg eerder wed. van M. van Essen 72 jr. 18 dito Dirk Nieuwboer echtgn. van W. Breed eer der wed. van K. de Boer 75 jr. Ingeschreven van 1—30 April 1895; Geboren: Meijert, z.v. Adriaan Hegeman en Antje Tijsen. Arie, z. v. Arie Poel en Maartje Halfweg. Pieter, z. v. Simon Rotgans en Grietje Bais. Elisabeth, d. v. Simon Wa- gemaker en Wantje Luijt. Petronella, d. v. Jan Poppen en Mietje Numeijer. Cornelia Ca- therina, d. v. Pieter Bruul en Geertje Trijn tje Lont. Pieter, z. v. Evert Rotgans en Jansje Halfweg. Geertruida. d. v. Jan Bou- dewijn Berkemeijer en Trijntje Kaan. Klaas z. v. Meijert Kuit en Maartje Takes. Ondertrouwd Dirk Lont en Maartje Bak ker. GetrouwdHerman Koster en Hillegonda Wagemaker. Germen Kraak en Maartje Bais- Overleden: Heintje Klein echtg. van Al- bert Koorn. 54 jr. Perdinand Keulen echtg. van Aafje Everdia v. d. Wint 37 jr. Ingeschreven van 1 30 April 1895. Geboren21 April. Aaltje d.v. Gerrit Krap en Jantje Klomp. 23 dito. Sjjtje d. v. Pieter Hakof en Neeltje Oudendijk. Ondertrouwd 13 April. Pieter Deuris, 23 jr. en Elisebeth Slikker 24 jr.l3dito. Luitje v. d. Ham 28 jr., en Jannetje Hoornsman 29 jr 20 dito. Jan Haverkorn 30 jr. en Stijntjo zou doen. Zijn eerste gang, nadat hij Al- Davids 24 jr. 27 dito. Gerrit Veeher 22 jr, lab gedankt had voor het gelukkig vol- ön>lida Maria Eivald 23 jr. brengen van zijn reis, was naar zijn oude woonplaats. Eenige reisgeuooten gingen met hem. Tot zijn groote verwondering vond hij de begraafplaats verlaten, maar hij ge loofde toch niets kwaads en begon zijn oude vriendin te fluiten. Zij kwam niet. Wacht een oogeublik, zei hij, zij zal m haar huis zijn, ik wil er heengaan en haar roepen. Hij was maar eenige stappen van het hol verwijderd, toen plotseling de slang met fonkelende oogen en sissend te voor schijn sprong en diep haar tanden in het weeke beenvleesch van den ouden dood graver begroef. De anderen sloegen gil lend op de vlocht en de doodgraver viel levenloos neer. Tot op den huidigen dag noemt men de begraafplaats de begraaf plaats van de slang. En de moraal van de geschiedenis Sluit nooit vriendschap met een slang Lelt. Bijv. het conser dezen raad te oudsher Schagen, 11 Mei 1895. Tot ons genoegen kunnen wij mededeeleo, dat onze plaatsgenoot, de heer Jb. Denijs Kzbenoemd is geworden tot directeur vau het Fanfare-corps te Schageibrug. Donderdagmiddag om- streeks 4 uur, werd een deel Getrouwd Pieter Keuris en Elisabeth Slikker. Luitje v. d. Ham en Jannetje Hoorns man. Overleden6 April Johannes Hermanus Kranevoet 72 jr. weduwn. van Johanna Catharina Perk. Ingeschreven van 1—30 April 1895. Geboren: 2 April, Trijntje d. v. A. Voge lenzang en C. Broekhuizen. 5 dito, Jan,z.v. Jan Maat en Antje Vader. 4 dito, Cornelis, z. v. C. Semeins en M. van Twuiver. 8 dito, Maartje d. v. Abr. Brugman enM. Kos.9dito Pieter, z. v. P. Hegman en A. Kikkert. 14 dito, Guurtje, d. v. K. Kaay en N. deMaper 18 dito, Grietje Marjjtje d. v. J. Zeilemaker en S. Spaans. 25 dito. Arien, z. H. Joffer en T. Visser. Ondertrouwd: 5 April, David Pool,jm.30j. en Elisabeth Wit j.d. 24 j. 11 dito, Pieter van der Fluit, j.m. 26 j. en Neeltje Koomen, j.d. 27 j. 12 dito, Martiaus Vethman.j.m. 21 j, en Trijntje Wonder j.d. 20 j. 12 dito, Adam. Lak, j.m. 25 j. en Trijntje Wit, j.d. 31 19 dito, Klaas Rezelman, wedn. v. Lijsbet Witsmeer, 50 j. en Geertje Kuiper, wed. van Gerrit Wittebol 49 j. 20dito, Jan de Jong,j.m. 25 j. en Trijntje Koorn j.d. 24 j. 20 dito, Dirk Leijen, j. m. 21 j. en Cornelisje Visser jd. 20 j. Getrouwd13 dito, Cornelis Jes, jm. 22 J. en Gezina Liefhebber jd 22 j. 21 dito, Dav.d Pool j.m. 30 j. en Elisabeth Wit, jd. 25 j. 24 dito Pieter van der Fluit, jm. 26 j. en Neel tje Koómen jd. 27 j. 27 dito, Adam Lak jm. 25 j. en Trijntje Wit, jd. 31 j. 28 dito, Mar- tinns Vethman, jm. 21 j. en Trijntje Wonder, jd. 21 j. Overleden: 14 dito. Jan Amels, 65 j. echtgen. van Geertje Platvoet. 80 dito Pieter Dekker Pz. 71 j. ongehuwd. onzer van geven, gedaan, VIII. Beschrijf de wettenen leg ze nit. De zoon vsn keizer Kacg-He voegt ge meente naar buiten gelokt, doordat het paard, bespsDiieu voor de diligence, rijdende van Barsingerhorn naar Schagen, op hol sloeg, en zijn weg nam door onza gemeente. De voeiman en nog een passagier spron gen van de bok, zonder zich evenwel te be- zeeren; het paard werd spoedig gegrepen persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Marktberichten. SCHAGEN, 7 Paarden 13 Stieren 105 Geldekoeien(magere)„ 25 Vette Koeien 100 Kalfkoeien 90 Vaarzen 9 MEI 1895. Aangev. f 55.— a 165.— 50 - a 210.- 100.— a 190.— 180 a 260.— 140.a 240.— 80.- 140.—

Schager Courant | 1895 | | pagina 2