Burgerlijke Stand. Cieiueeute Schagen. worden alle Druk werken billijk en spoedig afgeleverd. lokken waren door de hartstochtelijke omhei nt? van Paul in de war g raakt. Zij st.k slechts haar haud taar hem uit en zdde eenvoudig „Ga dan Hij nsm haar hand en omklemde ze zenuwachtig. „Adieu dan, Lucie 1" fluisterde hij. „Paul, tot we rzietis!" En terwijl hij tr.urig het hoofd schudde, vervolgde zij „Wij zullen elkander wederzien, als wij «terker zijn...' Zij glimlachtte bijna, de ongelukkige. Maar toen Paul zich verwijderde, toen het geluid zijner schreden langzaam wegstierf, toen was al haar kracht verdwenen. Zij had niets niets metr behouden om zich staande te honden. „Vertrokken kwam het als een zucht over haar lippen, zij strekte de handen nit, als wilde zij hem tegenhouden en zonk on machtig op den grond. Toen zij weder tot zichzelf kwam, was het reeds laat. Haar vad r had P.»ul zien komen en weder vertrekken, maar bij waagde het niet zijm dochter te storeD. Met loome schreden ging zij naar haar slaapkamer, opende het venster, om de irissche buitenlucht om haar verhitte sla pen te laten spelen, zette zich aau baar venster droomde en weende. Den volgenden morgen ging zij naar haar vader, „De zaak is in orde,' zeide zij. „Ik trouw met den grijsaard Zij scheen vroolijk, maar Dandrade be greep het groote offer dat zij hem bracht, bij drukte haar eau zijn hart en mom pelde „Je geift mij mijn goeden naam terug, Lucie Den volgenden dag vernam Lucie, dat Pan'. naar Marseille vertrokken was, dat hij zich inscheepte naar Buenos-Ayres. Twee jareu verliepen. Gedurende deze twee jaren hadden zij elkaar geen enkele maal geschreven. Maar beiden dachten toch aan elkaar, beiden waren vereenigd niette genstaande zij gescheiden waren. Op zekeren morgen stierf de echtgenoot van Lucie plotseling aau een beroerte. Zij was weer vrij, de jonge vrouw... het offer was gebracht. Dadelijk schreef zij aau de ouders van Paul Rostaiu en zond hem toen het vol gende telegram „Ik ben vrij, kom dus bij uw vrouw Eu zij ontving dit antwoord „Hoera Ik scheep mij op het eerste zeeschip in, dat vertrekt I' Een klein bericht verscheen in de dag bladen o, een heel klein bericht van den volgenden inhond „Op haar reis van Buenos-Ayres naar Marseille is de „Etoile* door storm beloo- pen en gezonken. Aile opvarenden en passagiers sijn gered en opgenomen door een ander schip, die de seinen der onge lukkige schipbreukelingen opmerkte." Een later bericht meldde evenwel, dat een der passagiers over boord geslagen was en door de golven was verslonden, zijn naam was Paul Rostain. Maar wie dacht er aau hem Niemand immers? Wie treurde er om dien eenen schipbreukeling De dochter van den fabrikant Dandrade vond men eenige dagen later levenloos in bed. Zij had een slaapdrank ingeno men en was met een glimlach op de lip pen den eeuwigen slaap ingegaan, waaruit niemand weer ontwaakt. BLINDHEID. In Frankrijk is een wet aangenomen, die bewijst hoe blind de regeering van een land kan zijn voor de gevaren, welke meer dan ooit Europa dreigen. Men heeft een nieuwe belasting geheven, waardoor alleen reeds de Zusters van Viu- centius drie ton zullen hebben te betalen, om van de andere geestelijke orden van barmhartigheid nog niet eens te spreken maar alle zODder uitzondering worden der mate belast, dat zij het land zullen moe ten verlaten, en dat wel ten getale van honderd veertig duizend zielen, wier dage- lijksche taak bestond in het lenigen der armoede, het verplegen der kraukeu, het verzorgen van grijsaards en weezenhet verbinden der gewonden op het slagveld. In «en der sombeitste wijken van Pa rijs verheft zich een woning. De moeder, die buiten staat is, haar zuigeling bij zich te houdeD, die hem zou zien verhongeren, of wel terughuivert bij het denkbeeld, dat jeugdige, pas ontloken bestaan met zich meê te sleepen in den dood, als zij straks haar eigen leed in de donkere wateren der Seine zal begraveD, klopt er aaneen paneel der deur opent zich om een houten kribje door te laten. Zij legt er bet kind in nrêr; het is gered, en zoo de onge lukkige zelf dien dag overleeft, zoo ge lukkiger lijden voor haar aanbreken, mag ®l daar wederkeereD, en wordt haar lie veling haar blozend en gezond terugge schonken. Talleoze kinderlevens werden Tan ^en ^00^> 'an armoede, van zo" e 8eted, endat huis zal thans ontruimd worden. Honderden liefdezusters ontvingen in ran rijk het kruis van het Legioen van er; maar trotscher nog zijn zij op dege nen, ie in den oorlog dat andere ridder kruis verkregen, een kleine bloedvlek op e grijze kleed, waardoor een doodtlijke oge is binnen gedrongen; maar nog be- J en zij de velen die in de ziekenzalen 0ffIWe onder de epidemieën, wier slacht ers zij poogden te behoudeD. Voortaan uien de gieren tevreden zijn, hun aas «lfw.K.er u .en' c^°'ftra en typhus zullen huurlingen vinden om hen te be- stiijdeD, daar wiar de Liefda zegepralen het boorwerktuig en was men niet instaat,' mocht. Jit wecr den grond te halen. Men £r W-s e.n geslicht voor jo ge tering- had echter bij deze bori gen ontdekt, dat lijders; jaarlijks keeiden er bij tientallen de warmte bij iedere 27 meter ééu graad volslagen genezen tot hun ouders weer. steeg. Bij eene diepte van 1000 meter Voortaan geen hoop meer voor hen. Hnn- zoq volgens deze theorie dus de onderaard- ne zachte verpleegsters worden verdreven, sche temperatuur gelijk zijn met de tem- Er waren in alle wijken huizen vul oude peratnnr van kokend weter of 100 graden, hulpbehoevende lieden; zij die hen trt hun Op 20,000 meter diepte zou de hitte zoo dood toe verzorgden, wartn arm als zij, groot zijn, dat alle gesteenten en metalvn ook al schuilden in haar midden de oudste, iu vloeibaren toestand verkeerden. Deze roemrijkste geslachten des rijks; maar zij gegevens zijn zeer belangrijk en zouden giugen eiken morgen het overgeschoten het plan van Crousset totaal onuilvoer- eten aan de groote huizen en logementen baar maken. 153 huizen verbrand. Bran den komen in Rusland ontelbare malen voor. In het Russische stadje Brzegi wer den onlangs 153 huizen in de asch ge legd etn oude vrouw verbrandde. Van de bezittingen der bewoners werd bij ca niets gered. bedelen, en maakten dat voor hun be schermelingen gereed, zelf levende van hetgeen deze wederom overlieten. Voort - thans, grijsaards, verkindschden en gebrek- kigenziet maar hoe gij verder naar het graf komtklopt a?.n bij uw ministers uw volksvertegenwoordigerszij zullen n van hun deur verjagen, gelijk zij uw schutsengelen over de grenzen joegen. Er zijn in elke groote stad woningeD, waar de kankerlijders gratis worden op genomen waar dagelijks ontelbare lieden toestroomden, wier bloedende wonden voor niets worden verzorgd en geheeld. Gaat thans verder, ongelnkkigen de wereld zal zich met atschnw van. nw afzichtelijke kwalen afwenden, en zij die ze met zooveel zachtheid behandelden, zijn voor altijd heen. Maar niet alles weent over het vertrek der zusters. Naast het gekerm der solda ten, die in de oorlogvoerende koloniën stervennaast den vloek der grijsaard de jammerklacht der moeders, den noodkreet der zieken, verheft zich de schaterlach der anarchisten; zij wenschten nitts liever; de regeering die voor hen beeft, die hen met alle krachten zou willen uitroeien, heeft haar eenig wapen afgelegdwant dat wa pen was de Liefde. Kort geleden werd er door leek en in ons land een liefdewerk voor alle gezind heden gestich», en te rridden van brieven van de hartelijkste instemming, ontvingen de bestuurders verscheidene missives, waar van de inhoud hierop ntêrkwam: „Weest op uw hoedegij denkt misschien uw plicht te doen maar door uw aalmoezen, door uw hulp, belemmert gij het werk der groote sociale revolutie. Wij willen geeD liefdegiften, wij eischen verdeeling van goe deren. Wij willen dat het lijdende volk als één man zal opstaan tegen het kapi taal, dat gelukkig is eD geniet, na ons uit gezogen te hebben. Gij, die de ongeluk- kigeu bijstaat, vertroost en verpleegt, ver zoent hen met hun lot, leert hun geduld hebben daarom beschouwen wij u als onze meest gehate vijanden." In hun wreede logica haddeu de schrij vers dier brieven gelijk, waren zij ten minste oprecht. Ja, de Liefde alleen vermocht nog den arme te troosten met het uitzicht op den Hemel, waar ook bij rijk zou zijn. Zij sloop de hutten binnen, ontstak vuur in den uitgedoofden haard, kleedde de in lompeD gehulde kindereD, gaf voedsel aan de hon- gerigen. Zij nam de zieken mee en g»fze aan het leven weer, of leerde hun blij moedig sterven. Zij fluisterde den gewon den krijgsman toe: dat het vaderland, waarvoor hij zijn bloed had vergoten, geen holle klauk was, dat zijzelve hem nit dat vaderland was gevolgd en aan zijn zijde het vijandelijk vuur trotseerde. Zij was de tweelingzuster van de Hoop en van het Geloof, en de herinnering aan haar, ver bood eiken opstand. Frankrijk heeft naar in zijn verblinding verbannen. Andere landen heeten haar drie werf welkom. L>at het tot walgelijke kindschheid vervallen Gallië boven zijn nederige beschermengelen zijn Yvettes, zijn modepoppen en nog erger verkiezen het heeft zijn eigen ondergang geteekend want honderdduizenden ellendigen, honge renden en veriatenen blijven over, zonder brood, zonder hulp, zonder uitkomst, en iu hun vertwijfeling zullen zij luisteren uaar de namen die hem toeroepen „te wapen Met vunr en dynamiet zullen wij ons allen recht verschaffen. Wij ook wil len genieten en wij zullen dat doen in het bloed van die heden met hun geluk onze armoede bespotten 1' En de oawenteling zal losbreken, waar bij die van 1798 slechts kinderspel zal zijn. LOU1SE STRATEN IJS. Am.et.Gt. —Een buitengewoon kras grijsaard is Dr. Burggrave, oud hoogleer aar aan de universiteit te Gent. Hij is 99 jaren oud, en bij oefent niet alleen nog de geneeskundige praktijk nit, maar hij heeft ook een werk van 400 bladzijden, „Reisherinnering' geschreven, dat vaD een helder hoofd getuigt en waarin een aantal wetenschappelijke wiarnemingen worden medegedeeld. Een verhandeling over laDg te leven strekt het boek tot voorrede. Dr. Burggrave zegt daarin, dat het voorschrift om laug te leven is, dat ieder levo naar zijn persoonlijke behoeften, zijn individua liteit. Hij is geen afschaffer of „vroeg op staander." Hij houdt veel van wijn en drinkt iederen middag een borreltje; hij is eeu hartstochtelijk liefhebber van rooken en sedert zijn schooljaren is hij nooit op gestaan vóór acht uur in den morgen. De put van Paschal Crous- s e t. Zooals men weet, heeft Paschal Cross- set het plan ontworpen, een put van 1500 meters diepte te doen boren ten einde het vraagstuk van het onderaardsche vuur op te lossën. In 1853 zijn er te Cronsot leverantie van evenveel, vet, mind.r geld PLAATSELIJK NIEUWS. te ontvangen dan een ander, die wel mi er liters melk bracht, maar daarin niet meer botervtt. De fabriek moet goede melk hebben en alleen de vaste stof er in be talen. Doet ze dat, dan handelt ze door Eene zeldzame klok. Voor een weldadig doeleinde (het op richten van goedkoope gaarkeukens) is thans te 8t. Petersburg eene interrissante klok tentoongesteld, die de vorige eeuw door de beroemde werktuigkundigen voor den hertog Karl Friedrich van Brunswijk werd vervaardigd en ten slotte door den overledenen la»tsten hertcg van Biunswijk aan de stad Genève werd vermaakt. Een Rus, Rostowzew, kocht de klok en liet haar d^or den klokkenmaker Moser te St. Petersburg in orde brengen, een arbeid, dia niet minder dan zes maanden vorder de. De klok is een waar wonderwerk, zij heeft 95 wijzerplaten, die a'le in werking zijn. Daarop ziet men onder meer het Co- pernicaansche zonnensysteem, den middel- Europeeschen en astronomischen tijd, de Juliaansche, Gregorische, Hebreeuwsche en Mohammedaansche kalender voor alle tij den, den tijd van den zons op- en onder gang van het jaar, het guldengetal, de standen der maan, de beweging van 50 sterrebeelden aan het noordelijk halfrond, den tijd van 80 verschillende plaatsen en- zoovooits. Deze klok heeft 12000 rade ren en 26 afzonderlijk op te winden ra derwerken, waarvan er een, slechts om de vier jaar behoeft te worden opgewonden. Een mislukt experiment. Professor (die een student gehypnoti seerd heeft, tot zijn toehoorders.) Mijne hetren! Ik zal n nu door uw collega de wonderlijke en raadselachtige verschijuse- gen der suggestie aantoonen. Ziet ge, al les wat ik hem nu suggesteer, gelooft hij werkelijk, waar te nemen Ik zal mij 't medium als zijn kleer maker voorstellen, zal hem dit boek als rekening ten bijdrage van 1100 presen teeren en bij zal mij die, alsof 't werke lijk geschiedt, betalen (Tot 't medium). „Ik ben uw kleermaker Medium „Ja Professor. Hier is de rekeniug be taal ze 't Medium springt woedend op, pakt den proffessor bij zijn kraag en gooit hem de deur uit Goed melkvee. 't Is een feit dat er koeien, zijn, die, in plaats van voordeel af te werpen, een schadepost voor de boeren zijn, om dat ze bij lange na niet haar kostgeld be tden. Vóór alles is noodig dat de koe goed zijzij moet niet behooren tot de ordi naire, man tot de goede geefsters. Dat is voor het geheels bedrijf goed ook dus voor het gras en bonwland. Immers meer melk geeft meer geid en stelt den land bouwer in staat goed te voeren en met een betere voeding gaat ook een betere mest gepaard. Het eene staat met het andere in nauw verband. Wat is een goede koe Wij zouden kunnen zeggen eene, die veel en goede melk geeft. D ze twee eigenschappen komen echter niet zoo vaak naast elkaar voor, sis men wel zou wenschen, want doorgaans ziet men dat zeer melkrijke beesten eeu betrekkelijk dunnen melk geven. Er zijn hierop echter guDslige uitzonderingen en 't is dus van veel belang die zelf te kunnen constate ren. Een ras van melkrijk vee is er niet hoogstens zou men kunuen spreken van een familie. Veel geven is een individueele eigenschap, die doorgaans van ouder op kind overerft. Daarom doet men goed kalveren van melkrijke koeien aan te houden, mits men natuurlijk weet, dat de veel gevende moeder ook goede melk produceert, dat is melk met botervet. 't Is om de vaste stoffen te doen en niet om het water der melk. De eerste vormen de edele lading, het laatste is ballast. Water is geen han delsartikel en mag dat dus ook niet zijn in melk. 't Is op de keper beschouwd, vreemd dat meu iu den jougsten tijd pas daaraan ernstig is beginnen te denken, dat is dat men er nog maar sedert kort in de groo te bot erf abriekeu op tegen heeft, water tegen denzelfden prijs te betalen als vet en kaasstof. Vreemd, ja, want bij eiken omzet van goederen, 'i zij ze vast of roerend zijn, wordt naar gehalte ot quali teit gevraagd. Suikerbieten verkoopt men op gehalte, graan bij het gewicht en naar het uiterlijk voorkomen, voedermiddeleD naar het eiwit- en vetgehalte, aardappelen voor de bianderijen naar de hoeveelheid zetmeel, die ze bevatten, alleen melk bij de maat. Dat moet noodwendig oneerlijke en wre velige lui maken. Oneerlijke, omdat de verzoeking, om het productievermogen van de koe met re-ds boringen verricht, met het oogmerk wat 8qQa gemoet te komeD, voor som- om steenkcolbeddingen te onderzoeken. Op mjgen vaak te groot is; wrevelige, omdat eene diepte van 920 meter brak echte* jjet verdrietig ia van de fabriek voor de en door eerlijk. Wat leverancier is, zal zich geheel naar de methede der fabriek inrichten en alleen bedacht wezen op het verkrijgen van vetrijke melk. Veel melk moge de eiach zijn van hem, die onmiddellijk onder de koe van daan zijn waar verkooptvoor den boter en ka .sfabrieken, komt het niet alleen op de quantiteit maar evenzeer op de qua- liteit aan. Han belaDg brengt het mee. Gewoonlijk behoort de melk van de beste geefsters niet tot de vetste, maar dit is volstrekt geen reden om zoo'n beest af te schaffenhet kan immers per slot van rekeuiog in die minder vetrijke melk toch nog evenveel of zelts meer vaste stoffen leveren dan een koe, die wel min der maar beter melk geeft. De veehouder moet beslist zijn vee, ten opzichte ven zijn productie-vermogen, ken nen. Deze eisch is waarlijk niet overdreven, omdat de boer ook vertrouwd is met de overige productieve krachten van zijn be drijf. Zoo o. a. kent hij zijn land. Gij weet welke akkers vrnchtbaar en welke dat minder zijn, ja, vooruit zegt hij hier kan zooveel koren groeien en daar meer of min der hier durf ik rekenen op 20 wagens hooi en daar slechts op 10. Welnu, moet hij dan ook niet de voortbrengende kracht van zijn melkvee keunen Er zijn koeien waar geld bij moet, soms 50 en meer gul den per jaar. Mogen die worden aange houden f Zij drukken den boer en houden financieele welvaart tegen zoDder dat hij er kennis van draagt. Om tot kennis te komen hoeveel melk eene koe voortbrengt, moet men natuurlijk zijn toevlucht nemen tot meten. Over het algemeen doet men dat niet. Men verhuist gewoonlijk met den melkemmer van de eene koe naar de andere zonder er acht op te geven hoe groot de afzonderlijke giften zijn. Dienvolgens ltert men ook niet ziju beesten naar waarde schatten. Wel spreekt men van bovenste beste, beste goe de en minder goede, maar is dat oordeel wel gegrond op nauwkeurige waarneming en kan het wel genoegzaam met redenen omkleed worden? De melk moei zoo nu en dan gemeten worden, wat een zeer eenvoudig zaak is. Men behoeft daarvoor kan noch liter, maar alleen een iu liters verdeelden em mer, die men desnoods zelf kan maken. Werp achtereenvolgens óen, twee drie enz. liters water in een emmer en geef even veel maal een duidelijk merk aan den wand bij de oppervlakte van het water. Ook zijn zulke verdeelde emmers te kust en te keur te koop. Zij leveren een groot gemak op en een groot genoegen tevens, althans volgens het eenparig oordeel van hen die ze gebruiken. Meet dan tweemaal per maand de melk van elke koe bv. op den len en don 16en dagzeg dan dat ge van den len tot den 16en per dag zooveel melk krijgt als op den len der maaud en van den 16en tot den 30eu per dag zooveel als op den 16en dan is het verder doodeenvoudig uit te re kenen hoeveel melk ge gemiddeld per jaar krijgt van elke koe. Meet tevens den len en den 16en der maand de melk van eeu puike geefster en vergelijk daarmede stuk voor stuk de melk der andere koeien. Daarna kunt ge zeggen jij bent een best beest, jou hou ik aan eu met jou zal ik het nog eens een maand probeeren, maar jij geeft te weinig en moet dus weg. Al melkende, ziet men aan den eamer of men meer of minder heeft dan giste ren en zoo geraakt men aan het denken. Want als men minder heelt, vraagt men naar het waarom en misschien komt men nu op de gedachte, dat het voer niet krachtig genoeg of de weide te schraal is, dat het volk niet goed mslkt of de •tal niet warm genoeg is... mear genoeg, men giot te zoeken en zal zeer zeker vin den ook. Men gaat ten laatste zijn koei en met geheel andere oogeu beschouwen dan te voren en niet zoo heel lang z4 't duren of men heeft beesten, die tot de beste gerekend mogen worden. R. Nbld. Eendraaimolen verbrand. Een carrousasl met houten paarden,staan de op het kermisplein te Braine-le-Comte in België, is Maandagavond omstreeks acht uur in brand geraakt. Het vuurdeelde zich mede aan het borduurwerk en het linnen dak, wat ouder de jongelieden eene vree- selijke paniek veroorzaakte. Op gevaar on der het gedrang te worden verpletterd, sprong alles nit den draaimolen, die wel dra geheel in brand stond. Ondanks het snel optreden der brandweer, was de ca- rousel spoedig een prooi der vlammen. De eigenaar Jean Babtiste Kempain, van Tu- bise, bekwam ernstige brandwonden aan de handen en over het geheele lichaam, daar hij de brandende doeken trachtte ai te rnkken. In eene nabijzijnde apotheek ge bracht, bleek het, dat zijn toestand zeer bedenkelijk was. Verscheidene personen be kwamen bij het ongeluk min of meer ern stige brandwonden. Eeu onderzoek wordt onmiddellijk door den commissaris van poli tie ingesteld. De eigenaar verklaarde, des Zaterdagavonds een brief te hebben ont vangen, waarin hem werd medegedeeld, dat vóór het einde der kermis zijn caroos- sel zou verbranden. De brief in quaestie is der politie ter hand gesteld. Het bleek, dat het ongeval het gevolg is geweest van «ene persoonlijke wraakneming. Men is de dader reeds op het spoor. Schagex, 29 Mei 1895. Uitslag der herstemming voor de verkiezing van 2 leden voor de Provinciale Maten, Hoofdkiesdistrict Schagen, gehouden op Dinsdag 28 MEI 1895. Aantal kiezers4448. Ingeleverd2369 stembriefjes. De o; komst der kiezers was over de onderdislricten als volgt Gemeente Aantal Opgekomen Opgekomen kiezers, leste. 14Mei. heratemm. Schagen, 352 Zijpe, 503 Barsingerhorn, 223 Wieringerwaard, 118 Anna Faulowna, 230 Wieringen, 314 Winkel, 210 Hsringcarspel, 230 Heer Hugowaard, 306 Sint Maarten, 112 Callantsoog, 62 Warmenhnizen, 157 O. Niedorp, 147 N. Niedorp, 217 N. Scharwoude, 158 Z. Schsrwoude, 169 Oudcarspel, 188 Br.op Langedijk, 204 Sint Pancras, 72 BcrgeD, 178 Koedijk, 131 Schoor], 151 Petten, 16 106 86 66 66 102 115 156 74 53 78 20 43 43 88 84 81 42 124 28 57 36 55 9 189 180 125 85 150 122 169 126 118 100 34 58 92 161 96 109 88 98 43 84 53 80 9 4448. 1612. Van onwaarde waren 2 gemis aan zegels. 10 oningevuld. 2369. 12 totaal. GEKOZEN: W. Schermerhorn met 1356 stem men. A. J. Kaan met 1201 stemmen. Voorts verkreeg J. P. Backx 1078 stemmen en Th. J. Waller 1024 stemmen. De volgende gedichtjes stonden op som mige Stembriefjes. J. P. BACKX. W. SCHERMERHORN, Sinjeur Waller! eu A. J. Kaan, Die blijven nu maar thuis voortaan En 'k wensch dat bovengenoemde leden, In de Staten in hun plaats gaan treden. Dit briefje toont mij duidelijk aan Dat ik ook mag ter stembus gean, Te kiezen vcor de Staten. Maar waarom mij dat recht verleend Mijn buurman staat er van versteend. Vraagt, mij waarom ze hem haten. Wel sprak ik, 't is omdat 't fortuin, Steeds uwer zijdelings en schuin, U steeds is misgeloopen; Nu staat ge op aard steeds zonder goed, En die dat derft, is 't stemrechtsbloed Zijn aderen uitgedropen. De Kamer met uw lot begaan, Zal eerdaags op haar pooteu staan, Uw recht te overwegen. Maar d>-nkt ze 'k loop door u gevaar, Dan pleit ze uw recht en stemt voorwaar Er heel behendig tegen. Dus wilt ge stemrecht, sluit u aan, Bij hen, die 't zullen nemen gsan, Die daarvoor lang reeds strijden Ik teeken naast u ook protest Eu haal gren kandidaat uit 't nest, Wacht steeds op beter tijden. Radikalea en Calvijn Trekken aan eenzelfde lijn, Backx, die moet op 't kussen, mn, Schermeriorn, ook als 't kan. Tè-rè-rè-boem-di-jó, Ik doe daaraan Diet mee, A. J. Kaan en Th. J. Waller stem ik toch, 'k Hou niet van dat boerenbedrog. Het Concert, door onze Harmoniekapel Zondagavond in den tuin van den C. Broersma gegeveD, mocht slechts een matig bezoek genieten, hetgeen ongetwijfeld moet te wijten zijn aau het vrij koude weder. Wat de uitvoering van het prrgramma betreft, voldeden„ „der Trompeter van Sak- kingen*, „les Dragons de Villars', „Ma dame Favart" en „Traumbilder' aitste- kenden de in de beide eerste nos. voor komende „soli« werden zeer correct en met voordracht uitgevoerd. Het.zal misschien wel een vrome wensch zijn, toch willen wij dien uitspreken, nml dat de zomerconcerteo niet tot het getal 2 beperkt moge blijven. Ingeschreven van 23 28 Mei 1895. Geboren Anna Catharina, d. v. Nau Ra ven, en van Neeltje Schrieken. Ondertrouwdr, GetrouwdGeene* Overleden: Jan Bakker, oud 12 ir. 5 md. 1 Ter Courantdrukkerij van J- W inkel

Schager Courant | 1895 | | pagina 3