GEMENGD NIEUWS. PLAATSELIJK NIEUWS. Daar zullce treurige gevallen zicli reeds verscheidene malen in onze gemeende heb ben voorgedaan, kunnen wij alien, die met leer omgaan, niet genoeg aanraden steeds het leer uit den mond te houden. Dubbele moeite! Te AL PEN s/d. RIJN werden in de vorige week de oproepingen voor de verkiezing verzon den met een aangehechte strook, waarop de namen en voornamen der aftredende le den waren geplasts wat natuurlijk niet in den hask was. Nu zijn nieuwe kennis gevingen rondgezonden. Als eene curiositeit wordt medegedeeld, dat tsr secretarie der gemeente VOORST bij de aangilte van het overlijden van een zekere vrouw door de aangever werd verklaard, dat de man niet wist hoe zijue vrouw geheeten had. De ongelukkige U. P. te SONDEL, die in een vlaag van waanzin zijn eigen kind en d#t van den kastelein B. ernstig verwondde, is reeds Maandag overleden. Het laatst genoemde kind ver keert nog steeds in bedenkelijken toestand. L o o d e r g i f t i g i n g In bet het „Ned. Tijdschrift voor Ge neeskunde' wordt door prof. A P F o k - k e r het volgende medegedeeld: Na vele vergeefsche pogingen, om voor huisleidingen een beter en onschadelijker materiaal dan lood te vinden, is men ge noodzaakt geweest loodeu buizen te tole- reeren, en meende men dit te mogen doen op grond van bet feit, dat drinkwater, dat slechts een matigen graad van hardheid bezit, geen lood oplost. Bij tal van waterleidingen ia dit laatste inderdaad gebleken; toch is de hardheid van het drinkwater geen zaak, waarop men zich onvoorwsarde!ijk verlaten mag. Dit bleek mij, toen ik het drinkwater onder zocht van iemand, die al eenige jaren aan rheumatische pijnen van onbekenden aardhad geleden. Dat drinkwater, dat per liter 22 milligram kaik bevatte, bevatte inderdaad lood; en de oorzaak was geen andere, dan dat de huis, die naar de kraan in dc keu ken voerde, achter de keukenkachel gelegd was, zoodat, als deze laatste gestookt werd, het water daarin werd verwarmd. Proefnemingen met oude, d. i. gebruik te, loodeu buizen, die bij gewone tempe- raieur geen lood aan bet water afgeven, leerden mij, dat, bij verwarming tot 35 h 40o, water, dat er eenige uren in stond, wel degelijk loodhoudend werd en dikwijls een loodgehalte van eenige milligrammen per liter. Het bleek mij, bij navraag, dat bij den aanleg van buisleidiugen de bnizen bij voorkeur langs verwarmde plaat sen worden gelegd met het oog op het ge vaar voor bevriezen. Het komt mij ech ter voor,dat zoolang nog niet onschadelijker materieel voor huisleidingen gevonden zal zijn, met het oog op het gevaar voor lood- vergiftiging, met die gewoonte -moet wor den gebroken. Te DELFZIJL is een protest- meeting gehouden tegen het vastgesteld kohier van den booldtlijken omslag, welke door ongeveer 100 personen was bezocht. De volgende motie werd met op een na slgemeene stemmen i angenomen „De ver gadering, van oordeel, dat het kohier van den hoofdelijken omslag van Delfzijl, over 1895, zooals dit door den Riad is vastge steld, de duidelijkste blijken geeft, dat in de gemeente Delfzijl, op het stuk van be lasting, privileges toegepast worden, geelt hare verotilwaard ging dasrover te keunen en besluit bij de aanstaande verkiezing bij de stembus d arvan ta doen blijken." Gisteren, op zijn 70n ver jaardag, was den heer JT. G. Boele Sr., sigarenfabrikant te KAMPEN, door ziju werklieden een aangename verrassing be reid door de aanbieding van een prachtig en zeker zeldzaam aandenken aan zijn ge boortedag. Het gi schenk bestaat uit een in zwart chagrin ledor gebonden album, vervaardigd in de fabriek van de heeren Van Kempen, te Voorschoten, roet in zil ver gegraveerd geslachtswapen op het voor plat en verder met sluiting en zilver ge monteerd, liggende op een keurig bewerk te notenhouten 'ez^n«ar. De eerste blad zijde is versierd met een gecalligrafeerde opdracht in klrnren, bewerkt docr den heer B. A. G. Ubink, te KampeD, Dan volgen de portretten der beide pa troons, de heeren Boele en Van der Mue- len, en daarna die der werklieden ten ge tale van ongeveer 300, in 20 groepen verdeeld. Tegenover elke groep worden op een afzonderlijke bladzijde hunne namen in sierschiift vermeld. Een deputatie nit de verschillende cate gorieën van het personeel heeft den heer Boele op zijn buitengoed te Wapen- velde de gelukwenschen overgebracht. Provinciale Staten van NOORD-HOLLAND kwamen Donder dagmiddag te 12 l/t uur bijeen voor het aaubooren der rapporten over verschillende voordrachten; o.a.: De rekenicg over 1893, f 291,390,03 ontvangsten, f 276,915,581/2 uitgaven, f 14,474,84Vj "ld. 5o. De subsidie-aanvraag ad f125 per jaar, voor de jaren 1896/98, aan de be waar en handwerkschool op Terschelling; 6o. Idem voor de bewaarschool op Hip- polytushoef te Vieringen, ad f 100's jaars voor de jaren 1896/98; llo. Het voorstel om voor de jaren 1896/98 een subsidie van f 5000 per jaar te geven aan de Ned. Maatschappij tot be vordering der paardenfokkerij. 12o. Ie afwijzende beschikking op de subsidie aanvrage voor den aaufok vau vee. 13o. Idem, waar het betreft de subsidie aanvrage voor de huishoudschool te Alk maar. 21o. met het streven der vereeniging, tot be- Het plan heeft veel sympathie. Tevens boud van den veestapel, in onze provin- werd mededeeling gedaan, dat de konink lijke goedkeuring was verkregen op het plan tot het honden van een paarden- van den vees ciehet verieenen van een prikkel, Het voorstel tot heffing van 7 cp- den onverflanwden ijver op te wekken om Bij centen op de hoofdsommen der belasting gebreke daaraan, zon de energie van den op de gebouwde— en ongebouwde eigen— l&ndbouwersstaud wel eens kannen gedoold dommen en 5 op die van het personeel. 22o. Het voorstel omtrent de zniveriug te Kali mtsoog. 23o. Om bij te dragen in de kosten voor de verbetering van den weg op Tes- sel, van de Waal tot Den Burg, hoogstens f 2600. Pont 1 werd goedgekeurd. worden. Zotals reeds hier boven werd medege deeld, wil de commissie f 2500 pet jvar geven, voor den tijd van 3 jaar, mits het Rijk ook subsidie verleene. De ramp te GENEMUIDEN. In Genemniden beeft wederom een ernstige brand gewoed, ditmaal aan den loterij met 8000 loten. De heeren Breebaart en Tan Teen ont vingen sierlijke geschenken voor buone bemoeiingen in zake de laatst gebonden Landbon w-tentoonstelling. iJsra-szojsriDETsr. Geadviseerd werd omtrent de ponten 5, zoogenaamd en Achterweg en bet gedeelte 6, te beslisseü, zools Ged. Staten voor stellen. Dit zelfde was het geval met de pun ten 11, 13, 21, 22, en 23. Waar door Ged. Staten bij 12 was ge adviseerd afwijzend te beschikken, stelde de commissie voor, f 2500 te geven drie jaren lang, mits het rijk ook subsidie ge ve, ieder jaar een keuring plaats hebbe, het springgeld worde bepaald op hoogstens f 1.25 en de snbsidie worde verdeeld ge lijkelijk over het noordelijk-, midden- en zuidelijk deel der provincie. Ovet Callantsooq, punt 22, werd door mr. De Vries een uitvoerig rapport uitge bracht, waarvan de korte inbond is dat de commissie met Ged. Stvten de meeDiog is toegedaan, dat de zeewering aldaar door het rijk behoort te worden onderhonden. Zij adviseeit daarom het voorstel van Ged- Stateo aan te nemen. Ook waar het betreft uit de pror. fondsen gelden beschikbaar te stellen voor de verbetering der zeewe ring, doch onder de uitdrukkelijke verklt- ring dat dit geschiedt om de zee uil het land te honden, dat niet de provincie doch het rijk tot het maken er van verplicht is, maar de commissie den moed mist een deel der provincie aan vernietiging bloot te stellen, daar zij anders de uitgaven zou weigeren. De voorzitter bracht hulde aan de na gedachtenis van wijlen het oudlid Henuy, en de Staten brachten bij monde van den heer N. J. den Tex hulde aan hun pre sident voor de uitstekende bewerking der profielen. De vergadering is verdaagd tot Donder dag te 10 uur. aangevoerd, en 'oehehoorende aan den heer G. te Groetpolder, werden niet ge schikt gracht voor deu verkoop. De dieren werden van de markt ver wijderd en door een slager afgemaakt. Zij vertoonden de eerste kenteekenen van vlelzzielite. Aan het rapport, uitgebracht over de de subsidie-aanvrage, gedaan door de ver eening tot ontwikkeling van den landbouw in Hollandsch Noorderkwartier, voor den aailfok van vee, waaraan Ged. Staten adviseeren afwijzend te beschikken en de heer Mouthaan rappoitnerde, wordt het vol gende ontleend: Waar in 1898, toen een gelijke aan vrage was ïDgekomen, de Staten eenparig afwijzend beschikten, openbaarde zich thans in de commissie tweeërlei meening. Een deel schaarde zich aan de zijde van Ged. Staten, van oordeel als zij wa ren, dat de veehouders in de provincie in 1893, toen de landbouw evenmin als thans bloeide, door eigen kracht en ener gie, zondei hulp van derden een uitnemen de» veestapel in het leven hebben geroe pen dat het fokken van vee is geble ken een industrie te zijn, die zonder hulp nit de publieke kas zeer goed bloeien en rijke vruchten afwerpen kan aan hen, die haar uitoefenen; dat het aanfokken van vee in onze previncie een zeer goed in- heemsch en goed bekend bedrijf is. Vol gens hen is sedert 1898 niets geschied, waardoor thans een besluit in tegenover- gestelden zin zou gerechtvaardigd wezen evenals toen zou thans bet steunen op de provincie de geestkracht verslappen, vóór alles noodig om het bedrijf tot de vorige hoogte van bloei te brengen. Andere leden oordeelden geldelijken steun onmisbaar voor het behoud van den eens zoo bkeienden, nog steeds beroemden veestapel. De toestand van landbouw en veeteelt is thans nog ongunstiger dan in 1893, en de mindere draagkracht van den boeren stand viel niet te loochenen. Ten bewijze daaivan werd gewezen op de sterke daling van het ledental bij ver schillende laudbouwersvereeuigiugen in de provincie en op bet kwijnend beslaan van vele dier corporaties. Naar hun meeuing was het een feit, dat velen opzien tegen betaling van een be trekkelijk hoog springgeld; dat wegens de afsluiting van verschillende grenzen tenge volge van het in Nederland vaak heer- scheude mond-en klauwzeer aankoopen van vee voor het buitenland minder voorko men, en dat met het oog hierop en in ver band met het riskante der fokkerij van stierkalveren de landbouwer voor rationeele fokking geen geld beschikbaar durtt stel len. Wilde men deD veestapel behouden, dan moesten, volgens die leden, de Staten met districten rekening houden, temeer, nu ook de graanbouw weinig loonend is. En dat dit geheel op den weg der Sta ten zon liggen, kan moeilijk worden ont kend, daar het in goeden staat honden van den veestapel in de voornaamste plaats een provinciaal belang is. Dit werd aangetoond met een beroep op de subsidie die de provincie Friesland, welks veestapel sterk concurreert met den onze, tot bet in deze behandelde doel verleent, als op den tegenwoordige» mini ster van binnenlandsche zakeu, die in de zitting van 13 December '94 verklaarde, dat de bevordering van de veefokkerij aan de provinciale besturen of vereenigingen behoorde te worden overgelaten. Van steunen uit de provinciale kas was dan ook geen sprakemen beoogde alleen een stoffelijk blijk van sympathie te geven dat men van Kampen komende langs den zeedijk passeert. Men vindt daar een reeks hooibergen langs den wrg met een waarschuwend bordje „niet rooken.' Daar achter en daarnaast zijn woningen die tot aan de strait leiden. De brand is Maandagnamiddag te zes uur ontstaan. Op welke wijze dit kan geschied zijn, weet men nietmen ver moedt, dat kinderen er met lucifers hebben gespeeld. Met buitengewone snelheid grepen de vlammen om zich heen, de eene hooiberg voor, de andere na werd aangetast, de woningen volgden en trotsch de snel ter plaatse zijnde brandweer en de hulp die van elders kwam opdagen, waren in een paar nor tijds 11 gebouwen en 17 hooi bergen een prooi der vlammen geworden. Het geheele gedeelte van den dijk tot de daarmede ongeveer evenwijdig loopende straat is verbrand. Persoonlijke ongelukken zijn, naar wij vernemen, niet te betrenren. De meeste bewoners waren buitenshuis op 't hooi land of met de biezen aan het werk. Er is dan ook zeer weinig gered. Jn ern der woningen bevonden zich een viertal mooie stiereD, zij zijn alle verbrand, ter wijl ook een paar varkens en een hond moeten zijn omgekomen. De brandweer van Genemniden zelf was met vier spuiten drie uit de plaats en een van den zeedijk onder toezicht van den burgemeester met g7oo- ten ijver en kracht aan het werk getogen. Zij kreeg spoedig hnlp van de spuit nit het naburige Zwartsluis, terwijl er ook 2 nit Kampen aanrukten. Tegen 11 uur des avonds was men den brand meesterde belendende hooibergen waren van zeilen voorzien en werden nat gehouden, terwijl men voor verdere uit breiding kon waken. Gisterochtend te 4 nnr kon de burgemeester de hnlp van elders laten vertrekken. Gistermiddag was echter op het ter rein nog alle» aan het werk. De spuiten bleven voldoende water geven op het smeulende hier en daar weder vlammende hooi, terwijl men dmk bezig was met de zwart gebranden hoopen te verwerken. De schade moet, naar wij hoorden, be langrijk zijn, daar niet veel is verzekerd. De 12 perceelen waren door 18 gezinnen bewoond, die nu alle zoDder dak zijn. Da hoeveelheid Verbrand hooi is groot, daar de 17 bergen geheel gevuld waren en door elkander zeker wel 25,000 K.G. per stuk inhielden. Gelukkig dat het stil weer was, ter wijl, voor zoover er nog wiad werd bespeurd deze naar den zeekant woei. Daardoor weid het werk voor de brandweer verge makkelijkt en is de ramp niet zoo groot als bij het etrste uitbreken en de buiten gewoon snelle uitbreiding in den aanvang stond te vreezen. Uit tal van verbrande en bedreigde per ceelen was het huisraad naar bet weiland gebracht, en bet was 'savonds een vreemd, maar tevens trenrig gezicht, hoe daar tal van menschen tusschen have en vee hun nacht onder den blooten hemel tegemoet zagen. Met een enkel woord zij bier herinnerd, dat de groote brand, welke een goed deel van Genemniden in de asch legde, in 1868 woedde, terwijl de brand, waardoor de kerk wtrd vernield met een 28 huizen en 54 hooioergen, van 1882 dagleekent. Te WERVERSHOOF (N.-H.) is een kermisreiziger, die bij een boer in het hooi sliep, in zijn slaap naar beneden ge vallen. De ongelukkige, 72 jaar oud, brak den hals en was terstond dood. De proefrit op de tramlijn PURMEREND-ALKMAAR is eergisteren, 11 Juli, uitstekend geslaagd. De officieele opening zal Maandag plaats hebben. De gewestelijke commis- ste die zich in Noord-Hol land zal bezig honden met het verzamelen van gegevens, die van invloed kunnen zijn op het moge lijk verkrijgen eener billijke pensioeusrege- ling voor na te laten weduwen en weezeu van onderwijzers, is samengesteld uit de heeren: H. C. Calkoen te Edam; J. Nu- bout v. d. Veen en F. J. Aukes, te Alkmaar; L. J. de Vlies te 't Land; S. Th. Minnema te Oudendijk; A. J. Allan te Westzaau; G. Ncëll te Nieuwer-Amstel; C. Orbaan, K. y. d. Veen en A. vau Wa- mel te Amsterdan. De beide laatstee zijn gedelegeerden van het gewestelijk bestuur. Een cursus voor land» bouw-onderwijs. In de Woensdagavond gehouden vergade ring van de afd. GOUDA der Hollandsche Maatschappij van Landbouw werd het plan besproken, om te Gouda een cursus te o- penen voor landbouwonderwijs, waartoe het bestuur de adhaesie van het hoofdbestuur reeds deelachtig werd. Er zullen nu stappeD worden gedaan bij het gemeentebestuur om een lokaal en be noeming bij de eeistvolgende onderwijzers- vacature van eea onderwijzer roet acta land bouw. Zijpe, 11 Jexi 1895. M. d. R. Het ingezonden stuk van N.N. in uw No. van 7 Juli jl., vereischt dunkt mij eenige tegenspraak, vooral omdat het is geplaatst vlak vóór de verkiezingenen met bet doel den Burgemeester als Raadslid te doen vallen. N. N. debiteert daarin een grove leu gen. De Burgemeester Hulst kan als zoodanig nooit in strijd komen met het Raadslid Hulst De Burgemeester Hulst kan als zoodanig nooit anders denken of handelen ten opzichte van den Burger lijken Stand, als het raadslid Hulst. Indien beweerd was dat de Ambte naar van den Burgerlijken Stand Hulst, soms in strijd zou kunnen komen met het raadslid Hulst, dan zou dit eenigen schijn van waarheid kunnen hebben. Ik zou echter niet weten wanneer dit zou kunnen plaats hebben, vooral omdat de Burgemeester als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand zelf geen enkele be looning geniet. Doch al ware dit zoo, dan is er nog volstrekt geen reden om hem als Raads lid te doen vallen. De Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, wordt door den Gemeenteraad be noemd en hij heeft het dus in zijn macht hem niet als Ambtenaar te bestendigen. Ieder raadslid en ook de Burgemees ter a' is hij geen raadslid is daartoe be noembaar. De bewering dat Burgemeester Hulst met het Raadslid Hulst in tweestrijd zou kunnen komen, is te onzinnig om er lan ger bij stil te staan. De zich noemende N.N. weet dan ook wel beter. Hij en nog enkele anderen hebben misschien eene persoonlijke vete tegen den Burgemeester. Anders zou lig zich niet achter het schild der anonymiteit verbergen niet kwetsen terwijl hij zich zelf onkwetsbaar maakt. De aanvankelijk door hen aange- wonde pogingen om een anderen geschik- Candidaat in de plaats van den Burge meester te stellen zijn mislukt en nu trachten zij hem op deze wijze afbreuk te doen, hem zoo mogelijk als raadslid te doen vallen en het feest dat de wel gezinde Zijpers op 7 Augustus a. s. met hun Burgemeester hopen te vieren, te doen mislukken. Dat dit edel is zal zeker door nie mand openlijk worden beweerd. Al is het dat de Burgemeester N.N. of anderen iets heeft geweigerd dat hij niet mocht of kon toestaan, al is het dat de Burgemeester iets heeft gedaan waarmede zij zich niet kunnen vereeni gen al is het dat hij in sommige ge vallen anders handelt of denkt dan zij zouden willen, ook dan nog vind ik hun bedrijf, om hem tegen den tijd dat hij zijn 25-jarig Jubilé als burgemeester op waardige en vreugdevolle wijze hoopt te vieren, als 't ware een nekslag te geven, onedel. Ik zou mij dan ook zeer in de Zij pers vergissen, indien zij daartoe zouden willen medewerken. Neen, zij zullen zich niet laten leiden door enkele achter de schermen zittende kwaadwilligen, die hier misschien nog maar korten tgd hebben gewoond en misschien weer zul len vertrekken. De oude Zijpers weten en ook bij de meeste jongeren is het niet onbekend, dat zij een humanen en edelen burge meester hebben, die iedereen arm en rijk gaarne te woord staat en helpt waar dit in zijn vermogen is. Zij we ten dat onder zijn bestuur veel is ver beterd en vooruitgegaan, de lasten niet zijn verhoogd en de schulden ge delgd. Het algemeen Armenhuis en het ge heele Armwezen is verbeterd. De inrichting van het onderwijs en de i traetementen van de onderwijzers zijn belangrijk vooruitgegaan al is ook naar sommiger meening in deze nog niet genoeg gedaan. De begraafplaats en de weg daarheen, zijn in een goeden en netten toestand gebracht, de schoolgel den zijn afgeschaft. Kortom, wij verkeeren hier in eene positie, die menige gemeente ons kan be nijden. En ter bekoming van dat alles wij weten bet heeft de burgemees ter krachtig medegewerkt of zelf het initiatief genomen. En zouden wij dan zulk een burge meester al is hij dan ook niet on feilbaar of in alle opzichten volmaakt- (welk mensch durft zich daarop beroe men niet gaarne een vroohjk feest bereiden Ik twijfel er geen oogenblik aan op 16 Juli a. s. zal de overgroote meer derheid der kiezers hierop een bevesti gend antwoord geven. Vericola Het negenjarig zoontje van H. Grielens alhier, *iel van het hooi in den stal van den heer C. de Jong, met het noodlottig ge volg, dat het kind den volgenden morgen overleed. In de vergadering der Afdeeling „Schaeen' van het Neder- landsch Onderwijzers Ge- nootseliap, gehouden den llen Ju li, zijn tot afgevaardigden naar de alge- meene vergadering van het N- O. G-, die te Rotterdam den 30en, 31en Juli eu len Augustus zal worden gehoudeD, be noemd de heeren B. Sieewer la te Nieu we Niedorp en P. Stadt te Schagerbrug. POLITIE. Ter Secretarie alhier, zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden gomden oorknopje. Schagen, 13 Juli 1895. Drie vette varkens op onze markt van donderdag 11 Juli LI, Te Calcntta zijn van 19 25 Mei 47 personen aan cholera overle den, 56 aan pokken en 194 aan koort sen. Gevallen van influenza met doodelijken afloop komen in Europa nog hier en daar voorsedert de vorige opgaaf te Berlijn 2, Londen 12, Mosfcau 2, Petersburg 5, Rome 7. In drie gehuchten bij Dantzig, samen niet meer dan 250 zielen tellend, heerscb- te van 18 Maart tot 8 Juni in zoo he vige mate de typhus, dat 38 p rsonen er door aangetast werden. De epidemie is echter goedaardiggeen der gevallen bad een doodelijken afloop. Te Bonlogne aan de Seine oniBtond een hevige twist tusschen twee vischvrouwen, eene dertigjarige vrouw Trilimont en eene veertigjarige weduwe Dubois, doordien de eerste, een kom vnil water uit bet raam werpende, de laatste bemorst had. De twt e werden handgemeen en na een tijd lang gevochten te hebben, riep Trili— inout haar dochtertje toe „Gauw een mes zij moet er aan.' Het kind liet het zich geen tweemaal zeggen, snelde heen en kwarn terug roet een lang mes, waarmede de moeder de tegenpartij in het hart stak, zoodat zij dood neerviel. De moordenares is in hechtenis genomen. Een ernstig ongeluk. Te Atlantic City en New-Yersey (Ver. Stat.) werd Wcensdag-avond in het Casi no een groot leest gegeven. Meer dan 1200 menschen waren daarvoor in de bo venzaal van dit gebouw bijeen. Plotseling bezweek de vloer, waardoor velen van een hoogte van 10 meters neerstorten. Tot dus ver zijn reeds vijftien lijken gevonden. Ve len worden nog vermist. Poëzie en proza. Hebt ge nooit van die zielsverlan gens gehad, vroeg een pas geëngageerd, sentimenteel meisje aan haren aanstaande, - die ge onder woorden zoudl willen bren gen, maar het Diet kant. Jawel zeker, was het vlug gegeven antwoord. Ik weet nog best hoe ellendig ik mij voelde, toen ik naar huis wilde sei nen om geld en niet genoeg meer had voor een telegram 1 Een kindermoordenaar. De Londensche politie moet een twee den geheimzinnigen moordenaar opsporen, die het in het bijzonder op kinderen ge munt heeft. Sedert twee maarden zijn een aantal kinderen ontvoerd en gebracht naar een plaats,ver verwijderd van het huis hun ner ouders, waar men hen later vermoord en afschuwelijk verminkt vond. Uit het leit, dat alle bijomstandigheden van deze misdaden overeenkomen en nit de verkla ringen van eenige getuigen leidt men af, dat deze misdrijven gepleegd zijn door een- zelfdeo persoon, een 30-jarig man van mid delbare lengte. Het is te hopeD, dat de politie ditmaal gelukkiger moge zijn dan bij het opspo ren van den nog steeds onbekenden Jack the Ripper. Een dorp bedreigd door een marchist. In den nacht van 15 op 16 Juni brak in de gemeente Verniolles bij Pamiers (Ariège) een brand nit, die twee huizen in de asch legde. Eenige dagen daarna ontving de burgemeester een brief, waar in men hem mededeelde, dat de schrijver een brand had gesticht en dat deze braDd slechts de eerste was van een lange reeks achtereenvolgende branden. De anonyme schrijver voegde er bij, dat hij, met be hulp eener, door hem uitgevonden machi ne, het volgende hois in brand zoude ste ken in den nacht van 21 op 22 Juni. Het speet hem, dat zijn middelen hem den aankoop van ontplofbare stoffen niet toelieten om zijne machine te volmaken en de zaken op grooter schaal te drij ven. De burgemeester, die met een grappen maker meende te doen hebben, hechtte Diet de minste waarde aan de waarschu wing. Hij deed daar echter verkeerd aan. Op den bepaalden datum werd het aange wezen huis geheel door de vlammen ver woest.

Schager Courant | 1895 | | pagina 2