Feest te ZIJPE. «egde premie wiel bij loting ten deel aan 1 „Harmonie* van Wieringen. Het festi val was hiermede gtëudigd, de heer Oxne- XES sprak een woord van dank tot allen, die hadden medegewerkt om het zoo goed te doen slagen en eindigde, met den me dewerkende gezelschappen niet een vaar wel, maar een tot weerziens toe te pen. Van de gelegenheid tot dansen op verlichte feestterrein, met de muziek A. Ulrich's Beiersche Kapel, werd acht nur tot laat een druk gebrnik maakt. roe- het van na ge- Bij de harddraver ij te WIN- KEL waaraan zes paarden deelnamen, is de prijs gewonnen door den heer Alb. Sloot, de eerste en tweede premie door den heer W. Keetmanbeide te Winkel. Het weder was zeer slecht, zoodat er weinig publiek aanwezig was. Het onderling begrafe nisfonds te HEER HUGOWAARD hield den Sen hare jaarvergadering. Uit het verslag van den Secretaris bleek, dat in het afgeloopen dienstjaar 332 nieuwe le den zijn toegetreden en dat het fonds op 1 Aog. nit 832 leden bestond, waarvan 575 boven 15 j. 145 tusschea 6 en 15 j. en 112 leden beneden 6 j. Aan contributie is door ieder lid boven 15 j. 43 c. door ieder lid tusschen 6 en 15 j. 33 c. en door ieder lid beneden 6 j. 24 c. betaald. Ondanks de sterke toename der leden is toch minder contributie betaald dan het dienstjaar 1893/94. In dat jaar is 1 cent meer be< taald. Een verblijdend verschijnsel is 't dat de contributie nu reeds met 72 cent ver laagd kan worden en toch het maximum van uitkeering bij overlijden kan geschie den. Aanbeveling van toetreding toi deze nuttige iustelling is overbodig, wanneer cijfers spreken als boven vermeld zijn. Zaterdagwerd te BEEMSTER een harddraverij gehouden, Waaraan 10 paarden deelnamen. De eerste prijs, 60, werd behaald door labor van den heer A. Kooij Da., te Beemster; le. premie, t 20, door Willem III van den heer C. Broers te Benningbroek, en 2e premie, f 10 door Gravin van den heer M. Zwart te Purmerend. Te BERKHOUT is de blik sem geslagen in de woning van H. Lan- gereis. Langereis en echtgenoote, zeer bejaarde menschen, hoorden een geluid als van verscheidene geweerschoten. Tegelijker tijd zagen zij het vuur door het woonver trek zweven. Het groote lood der oude Priesche klok werd door de kamer ge slingerd. Het porselein in eene kast word door elkander geworpen. Aardewerk in ee ne andere kast werd verbrijzeld. Een steen van den schoorsteen kwam in gloeienden toestand naar beneden. Gelukkig werd nie- maud gedeerd. Zaterdag a. s. hebben er internationale wedrennen te CLINGEN- DAAL plaats, waaraan de deelneming der sportsmen zeer groot belooft te zijn. oor den Clingendaal-prjs zijn 19 in— scbrij fingen ontvangen, waarvan 4 san Nederlanders, 2 Duitschers en 13 Belgen. Voor den Wattenaar-prijt zijn er 22 in schrijvingen (5 Hollandsche; 1 Duitsche en 10 Belgische). oor den Scieveningen-prjs 15 inschrijvingen (4 Hollandsche, 1 Duit sche en 10 Belgische). Een schippersknecht van HOBREDE, gemeente Ootthuiten (N.-H.). had, bij het inladen van kort bont, het ongeluk op een stuk hout te trappen. Dit sproug hem tegec het hoofd, en kwetste hem zoodanig, dal hij na zeer korten tijd overleed. Te VENLOO moest de op passer van een luitenant der infanterie diens kleeren naar huis brengeD, waarbij ook eeD geladen revolver was in étui. De jongen ging daarmede onderweg e- ven in eene herberg, waar hij alles op de tafel legde, en dronk toen een gl&s bier. Een kind, dat naar het étui vroeg, liet hij dit zien, opende het en nam de revolver in de hand. Op eens ging het schot af, en de kogel trof het kind aan het hoofd. Gelukkig bleek de wond niet gevaar lijk te zijn. Frans Coenen heeft zich te LEIDEN gevestigd en men zegt dat Messchaert te Arnhem gaat wonen. In het EDERVEEN bij Venen- daal is een dienstmeisje door een feilen bliksemstraal van het gezicht beroofd. Te KROMMENIE werd Zon dag to 1 ure bij den gemeente-reldwach— ter ingebroken en daarna met petroleum bet huis in brand gestoken. Uit een ladetafel werd een doosje met f 1000 vermist. Spoedig sloegen de vlammen uit een openstaand raam naar bniteD. De man was voor dienstzaken nit. Vronw en kin deren snelden op straat. Vóór een der spuiten aanwezig was, was de braod door den heer J. van Wermerkesken, die zich daartoe binnen het brandende perceel be gaf, gebluscht. Een goed bericht voor den Nederlandschen zuivelhandel. Men weet, dat de Hollandeche, in zon derheid de Friesche boter op de Engelsche markt geduchte concurrentie ondervindt van de z. g. koloniale boter uit Australië. Nu heeft een der Friesche boterkoopers uit Mel- bourne (Australië) bericht ontvangen, dat de prijs der boter aldaar binnen een maand van 7Yj tot 15 stuivers bet pond is ge stegen. Een en ander is een gevolg van de groote droogte, die daar heerscht. Een verlaging van den boterprijs in Friesland is dus vooreerst niet te wach ten, wat vanzelf invloed uitoefent op den ganschen boterhandel ten onzent. Voorplezieruif! Zaterdagavond werd door de Rotierdam-doch van het geld kwam mets sche politie een schreiend jmgetje opgeno- recht, dat doelloos rondliep. Het kind was werd nu de politie in den arm genomen, i 25 jaren burgemeester der gemeente men met zijn grootmoeder uit Amsterdam (her waarts gekomen om zijn moeder, die in het ziekenhuis alhier verpleegd wordt en wier toestand bedenkelijk is, te bezoeken. De grootmoeder was echter eenige ©ogen blikken te voren in zwaar beschonken toe stand door een politie-agent op de s raat gevonden en naar het bureau aan de Nassaukade gebracht. Naar het bureau werd ook het kind geleid en daar werd het liefdevol opgenomen. Grootmoeder en klein kind werden naar de Amsterdamsche nacht boot gebracht, om naar Amsterdam terug te keeren. Kwartjesvinders. Het volgend verhaal vinden we in de W. B. a Zekere Kroet, een bekend lid van het zoogenaamde kwartjesvindersgilde, maakte in een logement aan de Raamstraat kennis met den knecht van een vischhandelaar uit Grimsby, hier voor zaken over. De kennismaking werd nogal intiem eu men ging samen uit, waarbij Kroet de gelegen heid vond, om den knecht met de kunst jes met bet kaartspel, die de kwartjesvin ders er op na houden, bekend te maken. Den volgenden morgen stelde Kroet zijn nieuwen kennis voor, om hem in de ge legenheid te stellen de Grimsbj-boot te bezichtigen, hetgeen goed gevonden werd, en men toog derwaarts op weg. Inmiddels had Kroet gelegenheid gehad een zijner handlangers, zekeren Van Wien, bericht van zijn nieuwe kennismaking te geven en van het voorgestelde plan om de Grims bj-boot te bezichtigen. Toen nu dat be zoek gebracht was en men daar een glas bier had gedronken, ging Kroet met den knecht de richting van het Park uit om dat ook eens te bezichtigen. Nog niet lang was men daar of Kroet en zijn nieuwe vriend maakten kennis met een aldaar wandelend persoon, dien Kroet als een Duitscher aanwees, en men ging op een bankje eenige oogenblikken uitrusten. Weldra kwamen de kaarten voor den dag. De Duitscher zou met den knecht een spelletje spelen en deze laatste, steunende op Kroet, die hem een knipoogje gegeven had en wetende dat deze, zooals hij hem zelf gezegd had, van het spelletje op de hoogte was, had er terstond ooren naar, in de hoop, dat hij met behulp van Kroet een aardig sommetje zou winnen. Doch Kroet scheen geen geluk te hebben hij wees ten minste den vischkoopersknecht telkens verkeerde kaarten aan, zoodat de ze in een ommezien f 240 kwijt was aan den Duitscher, die natuurlijk niemand an ders was dan Van Wien, de handlanger van Kroet. En toen nu beiden met een slinksch praatje van den knecht waren af gekomen, begreep deze eerst, dat hij er in geloopen was. De zucht om zelf met de f 240, die van zijn patroon zijn, geld te winnen en de voorspiegelingen van Krost hadden den man in de val gelokt. Wel meer te- d e boorde: zoo wilde ik daarnaar informeeren het is toch niets bedenkeh|ks?" „Neen," antwoordde Edith blozend, pijn lijk aangedaan. Nu wist zij, aan wien zij hare nieuwo patiente te danken had. „Ik stoor u toch niet?" vroeg de officier, en zonder baar antwoord at te wachten, voegde hij er lachend aan toe: „Hoezeer ik ook de aanleiding betreur, zoo ben ik toch verheugd, u eens in de uitoefening van uw beroep te kunnen bewonderen." „Dat voor u toch niets anders beteekent, dan het op do fatsoenlijkste manier op den langen weg schuiven," antwoordde zij, een weinig kregelig. Hij zette eeD verwonderd gelaat, vervol gens zicb buigend riep hij ijverig: „Maar ik bid u dat bebt ge toch niet voor goe den munt opgenomen? Dat is zoo 'n maaier van sprekon.Dat zegt men, zoo zonder dat men er bij denkt. De een babbelt het den ander na. Gij weet, het schijnt mode te zijn, het schoone en zware beroep van den dokter te bespotten." Hij trok zich langraam naar de deur tsrug „Maar ik wil niet storen „Gij stoort in 't geheel niet," merkte zij ras op, zich bare kregelheid schamend „Ik ben klaar en heb nog slechts het recept te schrijven." Zij zag zoekend naar schrijfgereedschap om, ook de majoor hielp baar zoeken, maar zon der resultaat. „Op de linnenkast daar, geloof ik," zeide me touw Köblsr, eu wees op het aangedui de meubelstuk. De majoor lachte en trok een stoel naderbij. Hij bracht ook een net por- celeinen inktpotje te voorschijn, maar bij onderzoek bleek het, dat de inkt geheel was opgedroogd. „Mevrouw Köbler schijnt juist geen bij- aondete drukke correspondentie te voeren," merkte de majoor op en op de deur toestap- pend, welke hij wijd opendeed, noodigde hij uit: „Mag ik n verzoeken een oogenblik bij mij binnen te gaan? Gjj zult daar al het noodige vinden." Zij aarzelde onwillekeurig; vervolgens even wel volgde zij hem, de deur wijd achter zich openlatend. Zij was hier toch niet als jong meisje, maar als een dokter, die zijn plicht doea moet. Tro's dezen gedachteag.ng was zij toch een weinig bevangen, toen zij zich in de kamer van deo officier, die er natuurlijk als een vrijgezellenkamerije uitzag,alleen bemerk te. De majoor geleidde baar belee'd naar de scbryttaiel die in de nabijheid van het ven ster stond, schoof haar een blad papier toe en gat haar een pennenhouder over. Terwijl zij in hare verwarring driftig toe greep, roerden hare vingertoppen de zijoe aan en als een elec'rische stroom doortrilde bet baar Bet bloed stroomde haar naar de wan gen. Woedend op zichzelve, beet zij zicb op de lippen. Verolgens leunde zij met het zou zijn, hare gedachten op een punt te concentreeren. Zij gevoelde de tegenwoordig heid van den man, die dicht achter baar stond, en hoorde zijn adem, die vlug en luid ging; en weder kwam dat zoete, hare wilskracht verlammende gevoel over haar, dat haar had bevangen tijdens zij met hem danste. Het scheen, alsof zijne nabijheid een be dwingende, onderwerpende kraebt op baar uitoefende, alsof zij in bypnotiscben toestand was. OfBchoon zij hem niet tien kon, gevoel de zij toch zijne donkere, gloeiende oogen op zich gevestigd. Eeu knellende opwinding gloeide in haar, bet bloed scheen in bare aderen te zieden in haar hoofd heerechte een verdoovend kloppen en hameren. Daar klonk plotseling het hoesten van de zieke waarschuwend eu ontnuchterend en in eenkrimpend vatte zij de pen vaster in de hand en met geweldige wilskracht bedwong zij zich. Met vlngge vaste halen schreef zij het recept neder en stond op. En tonder den blik tot hem op te heffen wiide zij hem vluchtig voorbijgaan. Maar hij hield baar, bare hand vattend, terug en zeide: „Wilt gij niet eens mijne wapenverzameling een blik waardig keuren? Als officiersdochter moet ge u toch voor iets dergelijks interesseeren." Zijne vingers legden zich met vasten druk om de hare. Een zoet gevoel doortintelde ha re aderen. Zij probeerde niet eenmaal, we derstand ie bieden. Hij voerde haar naar den wand tegenover de denr, die in de kamer van mevrouw Kohier uitkwam, en wees haar op een wapentropee, welke smaakvol daar was aangebracht. Zij stond naast hem, zicb naar zijn wil voegend. Hare band hield hij nog immer in de zijne, en ay dacht er zelfs niet over hem die te onttrekken. Zijn arm hing atijf tegen de hare; als verdoovend scheen deze aanraking op baar te werken. Zij stond daar bewegingloos met een vlammend rood op de wangen en vliegenden adem. Hare oogen glinsterden in een floers van dofheid. Hij verklaarde afkomst en het doel van alle stokken der verzameling; maar zijn woor den klonken aan baar oor, zonder dat zij ze verstond. Toen hij met haar in de andere kamer terugkeerde, ontwaakte zij als uit een droom. Maar eerst toen sij op de straat was, ver van zijn persoonlijkheid, was zij in staat, hel der door te denken. Schaamte, scbrik en on wil deden heftig hunne stemmen in baar binnenste hooren. Wat was bet, dat deze man eeu onbeperkte heerschappij over baar wil verschafte? Waarom in zijne nabijheid een nooit gekend opbruischen van haar bloed, zoodat haar iedere zelfcontrole ontroofd werd? Was dat liefde? Was dat liefde? Zij vroeg het zich af met aDgst en ontzetting, zich diep schamende andere gewoonten had dan zij, zou hij baar nader staan dan die goede Karei Drager, die toch baar geheel geestelijk leven met baar meeleefde? Toen zij bare woning bereikt had, wierp zij zich languit op hare sofa, slingerde haar arm om baar achterhoofd en zag nadenkend naar den zolder. Met doordringende geestes- kracht, trachtte zij hare bevindingen te door gronden en de oorzaak van die eigenaardige woeliDgen in haar op te sporen. Zij maakte een vergelijking tusschen majoor von Wul ven en Karl Drager en stelde beiden in baar geest naast elkander. Maar reeds die bloo- te voorstelling van dien glansenden, in zijn lichamelijke kraebt en gratie schitterenden officier, was reeds voldoende, haar in een opgewonden stemming te brengen en haar nadenken te verbannen. In plaats van kalm te denken begon zij gloeiende fantasiën te smeden. Hare oogen sloten zich onwille keurig. Zy zocht niet meer naar de oorzaak der vreemde gevoelens, die in d6 nabijheid van den officier werden opgewekt, maar tg door leelde nog eenmaal in herinnering, dat heer- lijke, zoete, verdoovende gevoel hetwelk haar in zijn nabijheid doorstroomde. hoo d op de linkerhand om na te denken. Maar Tweemaal had zy slechts tegenover den ma- zij bevond zich nog te zeer onder zijn in-joor geetaan, en hg, die geestelijk ver van vloed, dan dat het haar mogelijk gev.ees$ haar stond en andere ideeën toegedaan was HOOFDSTUK TWINTIG. Ofschoon de zeeziekte Margot en Könen een groot deel der reis gedncht plaagden, zoo was het voor beiden anders toch een heer lijke tyd. Ztj konden volop van elkander's bij zijn genieten. Voor de eerste maal konden zy zich vrij en zonder terughouding aan el kander overgeven. Nooit waren Margots oogen zoo verlok kend, zoo stralend geweest als nu. Zij was zoo lieftallig en geestig, dat zij weldra de lieveling van de kajuit geworden was. De heeren deden hun best, baar allerlei opmerk zaamheden te bewyzeu en zelfs de dames toonden haar, zoo spoedig zy op het dek verscheen, een vriendelijk lachje, dat zeker- lijk niet altgd zonder ngd en wangunst ge weest zal zgn. Ook Könen had de melancholie, die zgn karakter te voren kenmerkte, van zich afge worpen. Hg had zich in zgn betrekking nooit op zgn plaats gevoeld, de eenvormigheid en geestdoodendheid van deo dienst hadden hem tegengestaan, nadat hij eenmaal voor militai re doeleinden een heerlijke reis had ge maakt, had bij geen enkel tevreden oogen blik meer gekend. Bij de oppervlakkige eu weinig beteekende gesprekken zyner ka meraden bad by zich nooit op zgn plaats gevoeld en te meer niet, daar zgn toe lage hem buiten elk feestje hielden. En nu, daar de wending van zijn leven hem verlos te van dien ellendigen dienst en hem veroor loofde meer geestelykeu arbeid te verrichten, nu werd hij aangegrepen door een hevig ver langen, dat hem zgn vaderland en sgn beroep vergeten deed en hem gebeel overgaf aan sgn onbekende toekomst. WORDT VERVOLGD. Te AMSTERDAM z a 1 i n groote concertzaal van het Paleis voor Volksvlijt een winter-vélodrome worden opgericht, een houten wielerbaan, terwijl er 's zomers een tweede in den tuin za! zijn. Mocht de concertzaal niet groot ge noeg bevonden worden, dan bestaan er plannen otn in den tuin een overdekte baan te bon wen. Verder zal de Vélodrome Company ge legenheid geven om te leeren wielrijder, waarvoor of het middenvak van de baan of de gaheele oppervlakte van de tegen woordige concertzaal zal ingericht worden. De zijlokalen zal men trachten aan de rijwielhandelaren te verhuren, om daar filialen voor hun fabriekaat en aanverwan te sportartikelen in te richten. Verder zal er een afdeeling ingericht worden voor het verhuren van rijwielen, terwijl er ook gelegenheid zal bestaan tot stalling en het schoonhonden van machines. Men zal er alles bij elkaar hebben wat men verlangtraces, een goede trainiDg- plaats, zaalrijden, leerinriehling, winkels, verhuur- en stalinrichting, feesten enz. Tot directeur der Maatschappij is be noemd de heer A. Kerremans, directeur van het weekblad Be Tribune. Zoo is dan het Paleis voor Volksvlijt tot een sporttempel geworden. Dooreen waarzegster in het ongeluk gestort „Morgenster* heeft het in zijn Amsterdamschen brief in het D g b 1. o. a. over de waarzegsters, die het tegen woordig zoo druk hebben, dat zij koffie dik te kort komen. Het is werkelijk ontzettend, zegt hij, zooals dat bedrijf in Amsterdam bloeit. De menschen lijden er een goed leventje van en geven een vrij aanzienlijke som aan advertjentien in verschillende dagbla den nit. De slachtoffers van dit bedrog zijn meestal arme dienstmeisjes, die tot deze vrouwen, welke allen erfgename zijn van de wereldberoemde boeken van den ouden Van Stephen, haar toevlncht nemen om te hooren, welke middelen zij moeten aan wenden om een vrijer te krijgen of. veel geld Aan vrijgevigheid ontbreekt het deze profetessen maar zelden, en de middelen, die zij voorschrijven, zijn niet alleen vol doende voor een vrijer èf veel geld, maar meestal voor een vrijer èn veel geld. De dienstmaagd eener vrij bekende fa milie is niet lang geleden door zoo'n waar zegster diep ongelukkig geworden. Dit jonge meisje had ook zich laten ver lokken om aan zoo'n vrouw om raad te gaan vragen. En deze voorspelde haar ont zaglijke rijkdommen. Hoe zij ze zou krij gen, door spel of erfenis, dal wist de juf frouw zelve niet. Maar zij zou het geld krijgen door „een rooie meneer.' Aangezien het meisje geen „rooien me neer' in haar familie had, van wien Jzy kon hopen eens te moesten erven, lag het voor de hand, dat zij in de loterij moest spelen bij een rooien meneer. Maar hoe zij rond keek en zocht, zij vond geen rooi en collecteur van de loterijzelfs geen klerk op zoo'n kantoor kon zij ontdekten die ook ma->r een zweempje van rood op zijn hoofd vertoonde. Daar vernam zij, dat in een naburige stad een lolerijhandelaar woonde, die zoo rood was, zoo vuurrood, als men het maar verlangen kan. Zij reisde op haar vrijen woensdag heen en kocht een briefje, een twintigje. En zie, in de eerste klasse kwam het er al uit met eigen geld Daar heb je 't al 1 Ze ging weer naar de waarzegster en die feliciteerde haar reeds: „Meid, meid, hou vol I Laat het geluk je niet ontglip pen. Hoe jammer, dat je maar een twin tigje kunt koopen Dat vond de dienstmaagd ook jammer, en zij kocht dan ook vijf twintigjes, met geld, dat zij van haar meesteres gestolen had! Na zncht zij voor 4 maanden in de gevangenis en is voor haar geheele leven wellicht verloren. De heer K. E. Dik, burge meester van NIEUWE—PEKELA, thans in hechtenis, is bij vonnis der rechtbank te Winschoten verklaard in staat van faillis sement in zijn qualiteit als koopman in wijnen. Hij heeft ontslag genomen als lid der Provinciale Staten. Een lastig reiziger zat Zaterdagochtend in den trein,die nit Duitsch- land te WINTERSWIJK aankwam. Be doelde persoon had onderweg voor tijd verdrijf met een revolver, die hij onderweg droeg, geschoten. Aan het station te W. nu ging hij daarmee door eu 9choot den daar aanwezigen marechaussee door de hand, zoodat deze hevig bloedde. Men heeft natuurlijk den onvoorzichtigen en gevaar lijken schatter het wapen afgenomen en hem in verzekerde bewaring gebracht, om hem voor zijn roekeloosheid te doen te rechtstaan. R. Hol wordt medewerker voor het Weekblad voor Muziek. In een stal te MOORDRECHT ontstond een verwoed gevecht tusschen een paard en een stier, die Daast elkander ge zet. doch loseebroken waron. Het l ZIJPE geweest was. En de inwoners der gemeente Zijpe vierden mede feest met hun burgemeester. Reeds wanneer wij SCHAGERBRUG de hoofdplaats van de Zijpe binnenkomen, wordt ons oog getroffen door een sierlij ke en keurige eerepoort, geplaatst voor de woning vaa den jubilaris. „Leve de Burgemeester van de Zijpe" wordt ons al reeds van boven uit deze eere poort toegeroepen en „leve de Burge meester van de Zijpe" getuigt de geheele indruk, dien men van de Schagerbrug krijgt. Langs de bebouwde kom der gemeente, zijn rood, wit en blauw ge schilderde palen aangebracht, welke ver bonden zijn door slingers van groen, waaraan veelkleurige lampions bevee- doch losgebroken waren. Het paard is aan de bekomen wonden bezweken. Heden, Woensdag 7 A u- gustus 1895, herdacht de Edelachtbare heer G. C. Hulst den dag, waarop hij tigd zijn, boven op de palen eenige vlaggetjes, hetgeen het geheel een aan gename, prettigen, tot vroolijkheid stern- menden indruk geeft. Tot aan de brug over de Groote Sloot doorloopende, ontwa ren wij al zeer spoedig een tweede e- veneens mooie eerepoort, waarop de feestvierende geest der Zijpers uitdruk king aan hun dankbaarheid geeft in de woorden Hulde aan omen Burgemeester" „De inwoners van de Zijpe herdenken met dankbaren geest, de kwarteeuw die de heer Hulst hun burgemeester is ge weest; „Zoolang als Zijpe onder onzen ju bilaris zal staan, hopen wij, dat het on zen gemeente goed zal gaan." Dank zij de nauwgezetheid der feest commissie, werd te 8 ure precies de stoet opgesteld en naar de woning van den Jubilaris gereden. Den heer Burgemees ter en zijne echtgenoote,al ras in het met 2 paarden bespannen rijtuig gezeten, wordt door twee weesmeisjes een sierlijk bouquet en het feestprogramma in ver gulden lijst, met eenige gepaste woorden aangeboden. Nog eenige geluk- wenschen worden er door deze en gene persoonlijk den feestvierenden toegebracht en weldra zet de stoet zich in bewe ging twee ruiters, in zwart pak, met blauwe sjerp met kanten franje, blau we roset met wit hart op den zwarten hoed openen de stoet; daar achter volgt het Schagerbrvgger fanfarecorps in een rij tuig met twee paarden bespannen, in welk rijtuig een blauw vaandel, waarop met zilveren letters „onze hulde" prijkt; daarna volgt eveneens in een rijtuig met twee paarden bespannen, de hoofd feestcommissie, de heeren FeisterBr eg- man, Groot en de heer armenvader, Hop mandaarachter het rijtuig waarin de Ju bilaris en Echtgenoote gezeten zijn, even wel voorafgegaan en gevolgd door 4 rui ters, terwijl de stoet gesloten wordt door een rijtuig, waarin de heeren Wethouders: de Wit en Schuijtde heer gemeente secretaris, Bossenen de heer gemeente ontvanger, Blaauwboer, plaats genomen hadden. In kalmen draf en in de uitstekend- ste orde, onder de vroolijke deunen der muziek, wordt de weg naar SINT MAARTENSBRUG afgelegd. Yan uit al le woningen langs den weg en verder landwaarts gelegen, zijn de vlaggen uit gestoken, en overal wordt den jubilaris warme hulde toegebracht, ja, zelfs de arbeiders te midden van hun werk bren gen ook kun hulde, door hunne pet op hun ne schop of greep te zetten en hun burgemeester een luid hoera toe te roe pen. De brug te Sint Maartensbrug oprijdende, ontwaren wij al dadelijk, dat ook hier den heer Hulst aangename ver rassingen zijn weggelegdeen koepel vormige eere-poort, sierlijk en elegant opgetrokken, geeft daar al reeds dadelijk blijk van. Door de stoet wordt halt gehouden voor het locaal van den heer Swarthoff alwaar de feestcommissie van Sint Maar tensbrug den jubilaris wenschte te ont vangen. In de kolfbaan aangekomen, wordt het oog aangenaam getroffen door een zeer keurige, net versierde zaal, waar voor de jonge dames-groenmaaksters alle eer moet worden toegebracht, want waar lijk, zij hebben bewezen veel smaak te bezitten en geen moeite gespaard te heb ben om den indruk aangenaam te doen zijn. De heer en mevrouw Hulst werden, over een pad van groen en bloemen, tusschen een drom van schoolkinderen in hun zondagspak, naar een tropee geleid, waaronder zij plaats namen. De heer Wind, hoofd der school te Sint Maartensbrug, wenschte den Jube- laris met eenige hartelijke woorden ge luk, hoopte dat de jubilaris nog lang voor de gemeente Zijpe zou mogen ge spaard blijven, en dat de jaren, hem hier nog gegeven, even gezegend voor de gemeente zouden zijn, als de 25 ja ren van zijn bestuur geweest waren. Hij wenschte ook mevrouw Hulst eveneens geluk met dezen dag en ge loofde dat zij, getuige zijnde van de ach ting en genegenheid, die men haar man in zijne gemeente toedroeg, zich ook in dezen dag zou verblijden. Spr. wenschte den heer Hulst nogmaals nog vele gelukkige jaren toe en hoopte dat hij op dezen feestdag zou terug zien als op een dag van geluk. Hierna volgde een algemeene felicita tie en aanbieding van den eerewijn. Ook de 12 dames groen-maaksters kwamen den Jubilaris en zijne Echtgenoote en bloc hare gelukwenschen aanbieden. Yervolgens werden door drie jonge meisjes een sierlijke, van witte rozen en fijn groen vervaardigde bouquet en een paar met licht blauw lint omwonden feestliederen aangeboden, en weldra klonk van uit 112 kinderkelen een vrooljjk feest-

Schager Courant | 1895 | | pagina 2