Gemengd Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. Jan Courage. Onder ons. Zwaar weer. de der Jm het ge- lied op aangename wijs, den jubilaris te ge moet. De heer Hulst bracht allen oprechten dank en in 't bijzonder richtte Spr. eenige waardeerende woorden tot den heer ff ind dankte ook hartelijk het overige onderwij zers personeel en de feestcommissie, be staande uit de h.h.G. Bievwland, J. Otto, en W. Blaavwboervoor hun loyale ontvangst; dankte allen voor de hem be wezen achting en sloot met de oprechte betuiging, dat hij allen verder een ge lukkigen dag toewenschte. Een daverend handgeklap, een donde rend hoera, een luid gejubel „lang zal hij leven* deed de stoet uitgeleide en wel dra was men op weg naar Burgerbrug. De feestvieringen te BURGERBRUG en 't ZAND waren wij niet bij machte bij te wonen; maar wel weten wij, dat ook daar het beste beentje werd voor gezet en de commissie haar werk uit stekend heeft doen slagen. Ook te STOLPEN en STOLPERBRUG waren een paar eerebogen opgericht en werd de jubilaris te STOLPEN door den heer Louw in warme woorden toegesproken Ongeveer te half één kwam de stoet te OUDESLUIS aan en werd door feestcommissie aldaar, aan het hek school ontvangen en door den heer Kreijger namens de inwoners van dorp hartelijk welkom geheeten en luk gewenscht en tevens de wensch ge uit dat de jubilaris nog lange jaren voor de OUDESLUIS mag gespaard blijven In het schoolloeaal werd mevrouw Hulst een sierlijke mand met zeer schoo- ne rozen en hyacinten aangeboden «n den jubilaris namens het onderwijzend perso neel en de schoolkinderen toegesproken door het hoofd der school, den heer Mei- chior die den jubilaris ook eveneens har telijk welkom heette en gelukwenschte, de heer Hulst dank bracht voor zijne goede zorgen voor het onderwijs gedu rende die 25 jaar getoond. Spr. bracht daarvoor niet alleen tijn dank, maar ook die der ouders en derkinderen.Spr.wensch- te ook mevrouw Hulst hartelijk geluk en hoopte dat zij nog vele jaren den ju bilaris zou mogen ter zijde staan. Hierna werd den jubilaris het feest lied en luide hoera's en „lang zal hij le ven" toegezongen. Vervolgens werd de eerewijn aange- geboden en biacht de heer Hulst in warme woorden zijn dank aan den heer Melchior en mejuffrouw de onderwij zeres, aan de commissie en allen die aan zijne verwelkoming hadden bijgedragen en uitte den wensch, dat hij nog lang aller vriend zou mogen blijven. Na eenige oogenblikken in het school gebouw verwijld te hebben, zette de op tocht zich weder in beweging en begaf zich naar Schagerbrug. Des morgens om half negen was de feestcommissie te OUDE SLUIS »eeds begonnen met haar schoolfeesthad wed strijden onder de schoolkinderen gehouden zooals tonrollen, hoepelen met hindernis sen, hinkelen op muilen en meer der gelijke uitspanningenhad de kleinen onthaald op krentenbrood, jodenkoeken, korstjes en meer lekkernijen; in één woord had getoond, de kleinen op uitstekende wijze te kunnen bezighouden. Ook de versiering te Oudesluis maakte een zeer aangenamen indruk en toonde ten duide lijkste, dat ook de inwoners van Oude sluis hun burgervader hartelijk genegen zijn. Een talrijke menigte wachtte te SCHA GERBRUG den heer Hulst en zijn gevolg op en nadat de heer Stadt en zijne hulp onderwijzers de kinderen op de brug over de Groote Sloot hadden opgesteld, klonk weldra de vreugdekreet uit veler monden„daar komen ze". Midden op de brug werd door het rijtuig, waarin de Burgemeester en Echt- genoote gezeten waren, halt gehouden en werd hun door de schoolkinderen, onder leiding van den heer Stadt een tweestemmig welkomstlied toegezongen en luide hoera'a klonken weldra van al len kant. Daarna begaf het 180-tal kin deren zich naar de benedenzaal van den heer Bruinalwaar aan de kleinen ver- verschingen werden uitgereikt en nadat de jeugdige kelen gesmeerd waren, galmde al ras weder uit volle borst, hun vroo- lijk gezang en blij gejubel. Ook daar werd den heer Hulsl in ty pische woorden uit naam der kinderen, en in hun taal, door den heer Stadt kort maar hartelijk toegesproken en door den heer IZ«<^<zijn dank voor alles uitgebracht. Het verder gedeelte van dit leest ho pen wij in het volgend nummer mede te deelen. Een echtpaar kijft haast dag aan dag; Maar altijd binnen's huis. Geen mensch die dat ooit elders zag; Voor anderen schijnt het pluis. Dan doen ze liefjes; 't lijkt mooi weer. Thuis noemt hij haar een slons En zij scheldt hem voor „ruwe beer!" Zoo doen zij onder ons. De schijfschietkunst aan Hollands kust, Staat niet op hooge trap. De visschers zijn ncoit erg gerust, Maar duchten de ergste grap. Een sleepboot schoot men door en door, Maar dacht na znlk een bons: Belasting is heel goed er voor En dan 't blijft onder ons!' A pleit voor C, en B voor D; En beiden heeten knap. - Zij laten nooit elkaar met vree; Maar enge vijandschap i Schijnt tusschen 't tweetal te bestaan. I Doch straks bij wijn of pons, Dan stooten zij fideel zelfs aan; Zoo doen zij onder ons. 't Gaat iu de wereld soms heel scheef. Als men er goed op let, De oen komt er nimmer recht op dreef, En de ander heeft steeds pret. Wie trouw zijn plicht doet op deez' aard, Slaapt niet altijd op dons, Of smaakt staag weelde aan zijn haard; Zoo is 't ook onder ons. Hetzij men is van hoogen rang, Dan wel van lagen stand; Men zij voor recht noch waarheid bang, En hebbe aan knoeien 't land! Streef niet tot eiken prijs naar eer, Vrees eren min 't gegons Van nijdigaards; schuwj 't kwaaddoen meer. Zoo zij 't steeds onder ons Amerikaansche Liefde. Van de liefde in Amerika geeft Paul Bourge enkele karakteristieke voorbeel den waaraan wij het volgende ontiee- ongerust en consulteerde een geneesheer, die het gezwel opereerdede man over leed echter drie dagen later aan bloedver giftiging. De Engelsche bladen dee- len vreeselijke bijzonderheden mede over het ongeluk in de Auchenharvic-kolenmijn, tusschen Saltcoats en Stevenston (Schot land). De mijn is geheel onder geloopen; het water vertoonde zich plotseling op een van de hoogste punten der mijn en brak door als een stroom, die alles meevoerde. Er waren negentig man aan het werk- veertien zijn er verdronken. Het schijnt, dat zich in een vroeger gebruikte mijn naast deze water opgehoopt had, zonder dat iemand er van wist. een nen. Een jonge Amerikaansche loopt te wan delen met een harer vereerders, die bitter uit roept: „Als ik rijk was, zou je da delijk met mij trouwen „Ach George, beste George," zegt zij, „uw liefde breekt mij bijna mijn bart „Wat wil je daarmede zeggen „Mijn schoonheid hebt gij dikwijls ge roemd, maar tot heden toe wist ik niet, dat je mij ook verstand toeschreef". Deze meisjes, dikwijls veel practischer das Europeesche mannen, weten, dat het huwelijk een overeenkomst is, waarbij haar partner eveneens geld, vee', geld verlangt. Twee van haar liepen aan de haven te New-York met elkander te praten. Beiden droegen een costuum voor wa tertochtjes, aan den horizont zag men sche pen. „Ik hoor, dat uw vader zijn jacht ver kocht heeftzegt de een. „Ja," antwoordt de andere, „bij den te- genwoordigen gang van z»ken was dit voor hem een duur genoegen." „Dus", zegt haar vriendin, „is zonder twijfel het gerucht, dat ge gaat trouwen, verzinsel P" een Het leven vol raadselen nog, Stelt menigeen te leur. Wie wars is van elk snood bedrog, Wijst men somtijds de deur. Hoe menig eerlijk mensch toch veegt Steeds met de groote spons. En rijk wordt, wie bedrog vaak pleegt, 't Gaat raar soms onder ons. "Voor 't reiswezen en het hotel Werd veel tentoongesteld. Bezag men alles goed en wel, 't Bleek dan: 't was om het geld. 8t raks wordt er dit en dat bekroond, Met zilver of met brons. Maar wie wel 't beat zal zijn belcond, Dat blijft ginds onder ons. Overigens verbergen de jonge mannen evenmin hun practischen zin. „Zoudt ge mij ook bemind hebben, als ik arm geweest was", vroeg miss R... aan een netten jongen man van twee drie- en-twintig-jarigen leeftijd. Hij drukt haar aan zijn hart en zegt „Maar, dearling, dan had ik je iu het geheel niet leeren kennen." Een engagement wordt gemakkelijk aangegaan en even gemakkelijk verbro ken. „Ach, lieveling," fluistert zij en brengt haar met lange wimpers overschaduwde oogen bij den mond van een elegante cavalier, „zeg, hondt je werkelijk veel van me Pc „Yan ai de meisjes, die ik gehad heb, het meest," antwoordt hij ernstig, je bent de eenige, die ik het liefst bij mij heb!" Het verbreken van een verloving beeft in het minst geen tragische beteekenis en dit blijkt het duidelijkste uit een gesprek tusschen twee joDge meisjes. „Wel neen, dat was zoo ernstig niet ge meend, ik was maar met hem verloofd." Zij of hij was zeker tot de ontdekking gekomen, dat de actiën van den respectieven ▼ader sterk gedaald waren, eu daarmede was alles eensklaps uit. Hadden zij anders ge handeld, dan had men beiden in hun kring voor zeer dwaas gehouden. „Weet ge," zegt iemand, „dat mijnheer en mevrouw X verbazend vergenoegd met elkander moeten zijn." „WaaromP" „Waarom? Zij geloofden beiden een goed hnwelijk te doen en thans blijkt, dat beiden niets bezitten. Zij hebben thans reden el kander hnn geheele leven lang wederkee- rig uit te lachen. Telegrammen uit Sicilië melden, dat de Etna met eeo nienwe uit barsting dreigt. Eigea aar van 35 000 bon den is Gustaaf Jowanowitsj, de veekoning van de Russische steppen. De hem toe- behoorende 1,500,000 schapen worden door niet minder das 33,000 honden bewaakt eu beschermd tegen de wolven. Volgens opdracht. Oppasser van den luitenantCom pliment van den luitenant en de luitenant verzoekt den luitenant of de luitenant den luitenant 't boek terug zou willen ge ven, dat de luitenant den lnitenant laatst geleend heeft Landelijke bescheiden heid. Graaf (die op een wandeling in boerenwoning een glas melk met een boter ham genuttigd heeft en den boer daarvoor drie gulden geeft): Ziedaar, daar heb je iets voor je glas melk Boer. Mijnheer heeft ook een boter ham gegeten. Wat men niet kan en wat wel. Blozen leeren kan men niet. Maar blozen a/Meereu Met een hoog roode kleur op de wangen staat Pietje tegenover haar moeder, die juist tot haar gezegd heeft: „Pietje, je jokt!" „Neen, moeder, ik..." „Zwijg kind, en maak je kwaad niet er ger. Je hebt uit den strooppot gesnoept. Kijk, hier om je mond zit de stroop nog." „Ik zal 't nooit weer doen", krijt het kind, en moeder schenkt haar vergiffenis na een ernstig: „Pas op voor den twee den keer." Pietje groeide voorspoedig op. Maar ai bleef zij in den eersten tijd van den stroop pot af, de lust tot snoepeG zat toch diep geworteld. Listig wist zij haar moeder te verschalken. Tengevolge daarvan kwam er soms bij moeder weer verdenking tegen haar op. Zij wist die af te wenden door t effen gezichtje, dat zij zich dwong te zet ten. En naarmate zij toenam in leeftijd, nam ook haar snoeplust toe en daarbij de lust om zich op te schikken. Zij was mooi, dat wist zij. Haar streven was 't, die mooiheid op 't voordeeligst te doen uitkomen. Op zekeren tijd miste haar moeder geld. Moeder deelde 't baar mee en weder om bloosde Pietje. Nu toch slechts even! Maar t was door moeder opgemerkt. „Weet jij er van, Pietje?" vroeg zij streng. „Wel neen, moeder," antwoor- de zij haastig, „hoe zou ik „Omdat je een kleur kreeg, kind." „Omdat je me zoo aanzag, moeder Maai kan Jantje van Willeuf't ook ge daan hebben Die zweeft hier altijd rond, maar krijgt thuis meer klappen dan eten." „Ik zal er op letten," zei de moeder, die de verdenking terstond opgaf. Intnsschen had Pietje 't wel degelijk gedaan. Zij had geld noodig voor een paar sieraden, waar moeder niet van weten mocht. Later ging Pietje de deur uit, om te dienen. Haar booze lusten gingen met baar mee. Toekomen met het verdiende loon ging niet altijd. Dan moesten uit wegen worden gezocht, kronkelwegen in geslagen. Met stalen voorhoofd loog zij de leveranciers voor, om hun vertrouwen te winnen. Nu en dan, door nood gedrongeD, ver greep zij zich aan 't goed van haar mees teres. Maar uiterlijk kalm en rustig, als wie zich in een goed geweten mag verblij den, wist zij steeds elke verdenking vau zich te weren en werd een onschuldige meermalen op diefstal aangezien. Zoo werd Pietje hoe langer zoo meer een le vende lengen. Waar zij nog eens zal terechtkomen, wie zal 't zeggen Blozen af leeren, helaasdat kan men wel. Nieuw Leven. nu ontkiemen, des te aanbevelenswaardi ger is het zaad. Alle gekiemde zaadkorrels leveren geen even kr&chlige planten. De zwaarste korrels van goed kiembaar zaad brengen ook meestal de krachtigste plan ten voort; ook Kunnen de sterkste kiem- p!anten het best de ongunstige invloeden van weer en wind trotsceren. De graan korrels uit het midden der aar en de erw ten eu boonen uit het midden der peul geven veelal het beste gewas. Nuttig is het nu en dan van zaaizaad te wisselen. Kan men dit ook doen door met een buur man te rnilen, het best doet men om de vier of vijf jaar zaaizaad van elders te la ten komen. Een hevige brand heelt de mouterij van he'. „Bürgerliches Biau- haus" te Pilsen in de asch gelegd zij was pas gebouwd en zou met October in gebruik komen het prachtige gebouw, vier verdiepingen hoog, beslo g een opper vlakte van 6200 Q M. en de waarde werd met de machinerieën geraamd op f 600.000 alleen het houtwerk had f 80.003 gekost. De brand brak donder dagavond nit en het vuur verbreidde zich zoo snel, dat de honderden werklieden, die in het gebouw bezig waren, zich nauwe lijks konden redden; er viel aan blus- schen niet te denken, te minder daar het water schsarsch was. Een werkman van de fabriek werd bij het instorten van het dak gedood en twee brandweermannen levensgevaarlijk gewond. In de exploitatie der brouwerij brengt de brand geeD stoor nis. Een electrische sneeuw storm, De geschiedenis van een hoogst merk- waardigen sneeuwstorm is dezer dagen medegedeeld door luitenant John. P. Tin- lay, een der beroemdste en vertrouwbaar- ste meteorologen in de Yereenigde Staten van Noord-Amerika, die door dezen storm overvallen werd bij gelegenheid eener be klimming van Pike's Peak, op welken berg zich het bekend weerkundig observa torium bevindt. Hij zegt, dat de storm het bsst beschreven kan worden als „een stortbui van koud vuur." In werkelijk heid was die bni inj zéé hooge mate be laden met electriciteit, dat rij een schouw spel opleverde vol grootsche schoonheid, die zich gemakkelijker laat verbeelden dan beschrijven. In 't eerst ontlaadden ds vlokken hunne kleine vonkjes alleen das, wanneer zij in aanraking kwamen met het haar van den muilezel, waarop de luitenant gezeten was. "rVeldra begonnen zij dichter en sneller te vallen, waarbij elke vlok hare vonk liet ontspringen, zoodra zij op de reeds ge vallen sneeuwlaag nederkwam, of zich vasthechtte aan de kleederen van deD lnitenant of het haar van den muilezel. Terwijl de storm in hevigheid en woede toenam, en de vlokken kleiner werden, zag elk der ijsdeeltjes er uit als een vurige streep van spookachtig wit licht, en het geraas, teweeggebracht door de voort durende electrische ontploffingen, getuigde van eene openbaring der natuurkrachten, die luitenant Tinlay nooit zal vergeten. Toen de storm zijn hoogste punt bereikt had, en elke sneeuwvlok op een druppel vuur geleek, vloeiden de electrische von ken in stralen zoowel van 's luitenants vin gertoppen als van zijn ooren, bsard en neus, en een wuivende beweging met zij ne armen geleek op het zwaaien van vlam mende lemmetten door de lacht, want elk vlokje sneeuw dat door die armen werd aangeraakt, gaf een zacht geknetter te hooren en een lichtend vonkje te zien. Dit luchtverschijnsel is hoewel het betrekkelijk zelden voorkomt volstrekt niet nieuw voor de meteorologen, eu is er dan ook vroeger reeds meermalen mel ding van gemaakt. Door sommige schrij vers schijnt het als een soort van phos- vergeleek en bemerkte dat er twee niet klopten. Uit Frankrijk en Dnitschland komen nog voortdurend berichten van stortregens, onweders en hagelslag. Yele gemeenten in de departementen Haut-Marne en Aube zijn geteisterd door een geweldigen or kaan, Terhezeld van een zwaren hagelslag. Huizen zijn verwoest, uitgestrekte wijnber gen vernield, de oogst is verloren. De schade is niet te overzien. De omtrek van Bar-snr-Babe heeft zwaar geleden on der een verschrikkelijk onweder. Te Ba- ranville werd het raadhuis gedeeltelijk ver woest en merkwaardiger wijze was later geen poor meer te vinden van de stembus, die in de raadzaal bad gestaan. Uit het district Nimptsch (Silezië) wordt bericht van eeD wolkbreuk. Verschillende streken staan onder water, op enkele we gen stond het water een meter hoog. Yoor zoover de oogst nog niet binnengehaald was, is ze verloren. Het water drong de woningen binnen, vele bewoners konden zich met moeite red den. Veel vee is verdronken. In het noordelijk deel van den Harz heeft een onweder groote verwoestingen veroorzaakt. De bosschen hebben veel ge leden van den storm; te Goslar is de be roemde „Reformatronslinde" op het Jacobi- kerkhot ontworteld. Uit Noord-Amerika komen betichten van eenige wolkbreuken. Te Adelaïde in Colorado werden vijftig huizen vernield. Drie inwoners verdronkenvele andere werden gek west. Te Gaspas in Wyoming verdronken ten gevolge van een wolk breuk vier personen. In Nieuw Mexico zijn de voorsteden der stad Socorro verwoest. Acht inwoners zijn verdronken, vele anderen worden nog vermist. De schade wordt geschat op dollar 700,000. In de Afrikaansche provincie Constan- tine heeft zware hagelslag enorme schade aangericht. In vele streken is de oogst vernield, hetgeen de bevolking des te zwaarder drnkt, daar het vorig jaar de velden niets opgebracht hadden. Meer dan 2000 Biskri's hebben zich genoodzaakt gezien te verhuizen met hunne kudden. Zij trokken naar het Noorden, doch ont moetten een anderen stam, die zich ge vestigd had. Een verwoed gevecht ont stond, waarbij twee dooden vielen en velen gewond waren. Yoorloopig hebben de Sheikhs en de vredereehter de orde weten te herstellen. Te Uleaborg in Finland is de bliksem in de kerk geslagen. De koster was on middellijk dood, vier kinderen werden zwaar, vijftien licht gekwetst. Falb's weervoorspellin gen. Yan 4 tot 11 Augustus. Onweer en regen nemen toe en gaan soms vergezeld van hevigen wind. Omstreeks den 5 Aug. bereiken zij hun grootste sterkte. In de Alpen valt reeds sneeuw. De temperatuur blijft koel. Door bankbiljetten ver giftigd. Eenige dagen geleden overleed te Wee- nen de kassier van een bankierefirma. Hij moest een aanzienlijk aantal bankbiljetten uittellen eu hoewel men hem er voor ge waarschuwd bad, bevochtigde hij zijne vin gers in zijn mond, om het werk te verge makkelijken. De gevolgen dezer onvoor zichtigheid bleven niet uit, Denzelfden dag nog voelde hij een ste kende pijn aan zijne lippen, zonder dat hij er verder acht op slct g, totdat hij den volgenden morgen ontwaarde, dat zij dik phoricseeren beschouwd te zijndoch wanneer de door luitenant Tinlay gegeven beschrijving juist en volledig is, kan er niet langer aan getwijfeld worden, dat in dit geval elke sneeuwvlok in hooge ma te met electriciteit beladen was. De Nederl. Zaaizaad. Aan de keuze van zaaizaad moet vee gewicht worden gehecht. Goed zaaizaad moet kiembaar zijn. Goed rijp zaad dat droog bewaard wordt, behoudt zijn kiem- vermogen langer dan zaad, dat halfrijp geoogat en daarboven op een vochtige plaats bewaard is. Ond zaaizaad is ook, al is het nog kiembaar, niet aan te bevelen, omdat het zwakkere kiemplantjes voort brengt, dan goed gerijpt -eenjarig zaad. Bij aankoop kan ieder zich gemakkelijk van kiembaarheid overtuigen door middel van de zoogenaamde kiemproef. Men ne me daartoe een bord of een schotel, legge daarop een lap flanel en bevochtige dieD. Daarop legge men 100 of 200 korrels vau het zaad, dat men aan de kiemproef wil onderwerpen en dekke ze met een flanel len lap toe. Het geheel dat tamelijk voch tig gehouden moet worden, plaatse meu in tui^uuou UiUIgCli UUi nauiUA.« va»» Oij uijv guuuuugu UJ uv nuiut,u, [tumiiov UIVU au opgezwollen wmn. De kassier werd nu een matig warme kamer. Hoe meer korrels Bedrog in Prernieloten. Een uitgebreide knoeierij is te Kopen hagen ontdekt en breDgt zoowel ouder het groote publiek als in de geldwereld veel opschudding teweeg. De bankier Hansen is de beschuldigde en uit de verhooren is reeds gebleken, dat hij voornamelijk op twee wijzen zijn klan ten oplichtte, namelijk door trekkinglijsten te vervalschen en door loten te vervalscheD. Hansen, een man van 63 jaar, was vroe ger meubelhandelaar en verschillende an dere dingen als bankier was hij wei nig bekend onder zijn collega's. Hij hield zich echter in 't bijzonder be zig met het plaatsen van premie-obligaties, waarvoor hij tal vau agenten in dienst had. Daar hij nooit anders dan solide leeningen ter hand nam, werkte hij met veel succes, zoodat, zooals thans gebleken is, zijn win sten soms 180000 kronen per jaar belie pen. Die waren echter allesbehalve eerlijk verdiend; hij stuurde, zoodra een lijst ge trokken was, aan al zijn klanten niet die lijst, maar eene die hij zelf deed drukken en waarop de nummers zijner klanten, het zij met geringe winsten, hetzij met verlie zen uitkwamen. Intuaschen nam hij zelf de winsten die op de loten vielen. Of wel hij stopte zijn klanten loten in de banden van trek kingen die al hadden plaats gevonden en die loten kon hij dan veilig later op zijn speciciaal gedrukte lijsten met nieten doen uitkomeo. De zaak is ontdekt, doordien een der klanten ziju lijst met die van een ander Schagen, 7 Augustus 1895. Ten bewijze dat de bloem- kool spotgoedkoop is, kan zeer zeker die nen, dat bij een onzer plaatsgenooten vijf groote bloemkolen werden verkocht voor één potje bier. Zondag werd in de verg a- deriog van het „Ziekenfonds" alhier, de heer G. Metselaar gekozen tot bestuurslid, ter vervanging der vacature J. Over toom. Uit het verslag van den geldelijken toe stand bleek, dat de uitkeering bij ziekte, die voor de eerste zes maanden van dit aar op f 3.50 was vastgesteld, niet meer gehandhaafd kon worden. Gedurende dat zelfde eerste halfjaar was aan eontributie donateursbijdrage en Subsidie van gemeen tewege f 267.35 ontvangenuitgegeven daartegenover was f290.625deze halfjaar- ijksche rekening sloot dns met een tekort van f 23,27, Oonform voorstel van het bestuur, werd nu besloten voor het tweede halfjaar van dit jaar, de uitkeeringen te bepalen op 2.50 per week eu per gezin en op f 1.25 voor elk ongetrouwd lid. Yau de 61 leden en 26 donateurs,waren slechts 13 leden en 1 donateur ter ver- gad. aanwezig. Yan de 26 donateurs betalen 24 een jaarlijksche bijdrage ad f 2.50 en 2 ad f 5. Het reservefonds bedraagt f 350. waarvan f 250.op de Rijkspostspaarbank is belegd. Gedurende het lste halfjaar hadden 24 personen ondersteuning genoten. Door den heer P. v. Tiouy- ver, Sigarenfabriekant alhier, is heden, aan den heer C. G. Hulsl, Burgemeester vau de ZI1PE, naar aanleiding van diens 25-jarig Jnbilé als zoodanig, een fraai versierde Sigarenkist, inhoudende 1 groote en 4 kleine sigaren uitstekende qaalileit, vereerd. De sigaren ziju met zilver en bloemen versierd. Binnen op bet deksel zijn de jaartallen 1870 7 Augs. 1895 geteekeud. Het geheel ziet er zeer netjes uit en heeft voor den jubilaris ongetwijfeld een aangename beteekenis, daar deze attentie bewezen wordt uit erkentelijkheid voor vroeger door hem aan P. v. houijver betoonde welwillendheid.

Schager Courant | 1895 | | pagina 3