Polei overzicht der week. - Anna Paalowna. 6 September. Eenige bijzonderheden omtrent de feestelijkheden op 11 dezer zullen de lezers waarschijnlijk niet on welkom zijn. Vooreerst iets betreffende den op tocht. Deze begint 's morgens ÏO uur, en is samengesteld, als volgt: 1. Vaandeldrager te paard; 2. Jonge- heeren te paard, als eerewacht; 3. Mu ziekcorps van de Kon. Ned. Marine. 4. Allegorische voorstelling van de wor ding des polders, waarin b.v. Nepionus, (de god der Zee) en Cérès (de godin van den Landbouw) worden voorgesteld, benevens attributen van het landbouw bedrijf, de zuivelbereiding, visscberij, enz. 5. het polderbestuur in rijtuigen en verdere belangstellenden, die den tocht eveneens medemaken (de orde van de laatsten bij loting aan te wij zen). De volgende route wordt genomen: Opstelling van den stoet bij Veerburg, den Dijk tot den Grasweg, dezen vol genden tot den Middenvliet, halt bij het Kerkhof,waar een bezoek wordt gebracht aan het graf van den entten Dijkgraaf, den heer De Leeuw, den onvermoeiden en wakkeren ijveraar voor de welvaart van den Polder. Alhier wordt een kor te redevoering uitgesproken door den tegenwoordigen Dijkgraaf en een krans gehecht aan de zuil, die zijn graf siert. Verder gaat de stoet tot de Driebrug- gen en volgt de Molen vaart tot de Zandvaart, langs school no. 2, vervol gens verlengden Kleiweg tot Middenvliet, (Krommen Tocht) weder over de Driebruggen langs de Molenvaart, de Spoorbuurt langs het Station en de R. K. Kerk, naar de Kleine Sluis, langs Ewijcksvaart tot de van Ewijck- sluis, over de brug, door den Midden weg (Zwinweg) langs school no. 3 en den Kerkweg terug naar de Kleine Sluis, waar de stcret omstreeks 2 uur aankomt en ontbonden wordt. Voor gelegenheden tot ontspanning en restauratie wordt uitmuntend ge zorgd. De heer v. IVijk heeft in zijn tuin een kolossale tent doen plaatsen, die honderden personen kan bevatten en waar danslustigen op de tonen van het orkest der heeren Polak uit Den Hel der zich kunnen vergasten. Ook de ove rige koffiehuishouders aan de Kleine Sluit hebben door het plaatsen van tenten er voor gezorgd, om een bui tengewoon aantal bezoekers te kunnen ontvangen. De schooljeugd zal ook niet vergeten worden. Een of twee draaimolens zullen aanwezig zijn, waar zij gratis al draaien de mag genieten. Fraaie prijzen bij de "Volksspelen, zoo als horloges, wekkers, sigareukokers met goud ge monteerd, en dergelijke zullen waar schijnlijk veel deelnemers lokken, en, zoo hopen we, zal „elk wat wils" vinden, vooral ook, wanneer zooveel mogelijk heeren werkgevers, inzon derheid landeigenaren, op dien dag hun vaste werklieden vrijaf geven, wat zeer zeker door iedereen zal toegejuicht worden. Van de VELUWE 'sch r ij ft men dat in die streek de boekweit- oogst, waarmede men thans druk bezig is, zeer goed is gelukt. Buitenlandsch Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. Uit den Gemeenteraad van RIDDERKERK. De heeren hadden het over de breedte van den bovendijkweg. De polder maakt den dijk 4 M. breed. De heer Smit zei, dat volgens het contract 5 M. de breedte was. De voorzitter stelde voor een afwachtende houding aan te nemen. Spoorweg Schagen Wognum. Ingediend is een wetsontwerp tot ver klaring van het algemeen nut der ont eigening ten behoeve van den spoor weg ter uitvoering der overeenkomst, gesloten met de stoomtram weg-Maat schappij „West-Friesland." Groot Schitterend Vuurwerk op Dinsdag 10 Septem ber 1895 af te steken op het Markt plein te SCHAGEN, vervaardigd door den Heer A. GALL, Pyrotechnicus te Rotterdam. PROGRAMMA. Overtollige operatie. Oogarts. Ja, Sijmen, ik moet je een glazen oog inzetten 1 Boer. O, wee 1 Dat slaan ze op het dorp toch dadelijk stuk Een merkwaardige in dustrie. Paardenvleesch opkoopeu, het aan stukjes snijden, die stukjes op een houten bord leggen en daarmede langs de huizen venten, is het beroep van den „cat's meat's man", den slager, die de Londensche katten van vleesch voorziet. Vroeger doorkruiste de cat's meat's man de straten der groote we reldstad met een mand aan den arm, doch later, toen zijn succès verzekerd was. kocht hij een klein wagentje. Thans heefc hij een winkel en een be diende, die op een driewieler met een bel gewapend langs de huizen rijdt en alle katten te Londen kennen het belletje van den katten slager. Londen bezit 200,000 katten die, behalve an dere spijzen, 170 paarden per dag ver slinden, waardoor 600 personen hun brood verdienen. Als tegen 8 uur des morgens „Pussy-cat" het belletje van den slager hoort, sluipt zij uit de keu ken naar de straatdeur, waar zij zoo lang en zoo hartroerend miauwt, tot dat de dienstbode een stukje paarden- lekkers heeft gekocht. Des winters ver vullen enkele bevoorrechte cat's meat's men een gemeentebetrekking. Londen betaalt hun dan om de uitgehongerde mantel- en zilvermeeuwen, die van den mond der Theems zelfs tot Putney vlie gen, van voedsel te voorzien. Een voor- deelige tijd is de winter voor enkelen dezer kattenvleeschhouwers. ken over een middel, om te zien of de weg breed genoeg is. Men gaf dit mid- del: Neem twee boerenwagens, zet op wichtige onderwerpen. Na lang praten den eenen burgemeester en wethouders met een zeer kalm verloop, werd de plech- hoog- en op den anderen dijkgraaf en h- emraden, en laat elkander passeeren. De voorzitterAls de weg zoo ge vaarlijk is, als de heer Smit zegt, dat :ige bijeenkomst met een weelderig gast- die wagens dan maal het slotnummer gesloteD B. en W. en dijkgraaf en hoogheem- grijpelijk diepzinnig, is koren op den den er hun nek kunnen breken, dan molen voor politieke tinnegieters. Na de voorzeker moet er in voorzien worden. 1 woorden van hooge waardeering Op de me- Doopsgeziiide gemeente van Barsingerhorn c. a. Burgerlijke Stand. Gemeente Schagen. Gem. OudkarspeE. Gem. BroekopLangedtjk. Gem. Sint Maarten. Gemengd Nieuws. Gem. Callantsoog. Gem. Heer Hugowaard. Gem. Xoord-Schanvoude. Het programma voor het Vuur werk bestaar uit de navolgende nos.: No. 1. Aankondiging van het Vuurwerk door zwaardslagen, Kualsignalen, Zwerm potten en Kanonnades. 2. Leve de feestvierenden, verrassend te voorschijn tredend, omgeven door gouden en zilveren regens, eindigende met zware kanonnades. 3. Molen van Don Quickotle, bewogen door zilveren stralenbundels en met ge kleurde vuuroirkels versierd. 4. Vuurbol van gekleurde lichten op een voet van brillanten. 5. Gekleurde vuurcirkelsva gouden wron gen eindigende met zware kanonnades. 7. Hulde aan landbouw en veeteelt door vuurvederen omgeven. 7. Mtlhamorphose van zilveren stralen bundels, opgeluisterd dooi tintelende kleu ren en glanzen H Wapen des polders. 8. Draaiende batterijnaar alle zijden vuuibrakende en gloeiende kogels werpen de, afgewisseld door ontploffing en kanon nades. 9. Blinkende bengaaltche zon om het feeslterein luisterrijk te bestralen. 10. Decoratie, aan het feest gewijd. Prij kende met het Portret van den Stichter omgeven door eene Inscriptie, geflankeerd door 2 Vuurvederige PyramideD, met zon nen luisterrijk versierd eindigende met zware kanonnades. Tot afwisseling van 't geheel zullen Ro- meinscbe kaarsen, Zwermpotten, Serpenten en vuurballen ontstoken worden, terwijl Vuurpijlen, waaronder met Pyrotechnische muziek, de lucht zullen doorklieven. Haast je maar niet,* dacht de Sultan van TURKIJE zeker, toen hij trachtte de Armenische aangelegenheden op de lange bian te schuiven, 't Was dan ook voor den Grooten Heer van den Bosporus een krenkende zaak, op de pijpen van de Chris ten-honden te moeten dansen, net of meu geen beheerscher vau millioenen geloovi- g-m was. De val van het liberale kabinet ui Engeland scheen verademing te zullen geven; maar helaas, dat daurde slechts luttele oogenblikktn; want alras bleek het te Konstantiaopel, dat het beestje door lord Salisbury nog krachti ger bij de horens werd gepakt. Eén weg bleef nog open, om aan de gewenschte en veiwenschte hervormingen te ontkomen. Met Oostersc'ne geslepenheid trachtte de Porte een tweedrachts-vuurtje tusschen de optredende mogendheden aan te leggen. Hulp werd bij den Tsaar en den president der Fransche republiek tegen Engeland gezocht. De drenkeling bad zich echter te vergeefs asn een riethalm vastgeklemd. Rnsland en Frankrijk verklaarden zich homogeen met Engeland. Nog een maal aangeklopt bij de Staten van het drievoudig verbond; doch ook hier werd de zieke man niet open gedaan. Ook Oostenrijk en Dnitschland verklaar den zich ten gunste der Armenische Christenen en Lord Salisbury daardoor nog meer in zijn eischen versterkt, dreigde met het bijeenroepen van een Congres, ooi de quaestie te bespreken en op te lossen. Nu is een congres voor den Sultan, wat de boeman is voor een kind. Op elk congres, waar de Tnrksche aangelegenheden onder banden werden genomen, moest de Sultan een veer laten. Het woord congres om de aanzittende koningen van Saksen en Wnrtenbnrg, kregen de socialisten er duch tig van langs. Zelfs deed Z. M. een be roep op het leger, indien het nooöig werd, den binnenlanflschen vijand te tuch tigen. Nu had het centraal orgaan der sociaal democratische partij ook al het mogelijke gedaan om de feestvierenden te ergeren en te verbitteren. In heftige artikels was ze tegen de herdenking van de dagen van wordt aan de Berliner Volkszeitung ge meld „Hoe ruw de landlieden nog dikwijls met naair en toenaam aangewezen de per sonen, die van dezen schandelijken handel leven, iD de hoop dat de openbare macht klam. Donderdag der vorige week hoedde de bejaarde koeherder het dorpsvee op een plaats waar hij het niet mocht grazeD, om dat hij het bevel van den administrateur 1870 te velde getrokkeD, doch duchtig was niet goed begrepen had. Toen dit door dezen bemerkt werd, rende hij te paard naar den ouden man toe en sloeg hem met de rijzweep wel twaalfmaal op het boofd en den rug onder begeleiding tan de rnwste vloeken. Al het smeeken van den onden man hielp niets, hij moest zich voor een kleine vergissing als een beest door hunne heeren behandeld worden, wordt er een einde aan zal maken wederom bevestigd en bewezen door een Dit wordt gemeld nit Parijswij twij- voorval op het landgoed Netzow nabij An- leien Diet, of een Dauwkeurig onderzoek ook de wijze waarmede deze aanvallen wei den afgeslagen. De heele Duitsche pers be handelt thans de vraag of men weder een tijdperk met uitzonderingswetten of ont werpen op de omwentehngs-partijen tege moet gaat. Wat een heerlijk veld voor bladvulling in dezen tijd. De historische dagen schijnen over 't geheel weinig in- laten behandelen. De man zon zich na druk op het volk gemaakt te hebben. Het water der geestdrift werd slechts door een voorbijgaand vaderlandslievend koeltje gerimpeld. De toongevende blsden leveren daarvoor overvloedig bewijs. Zoo hoopt de Katho lieke Germania op betere tijden en wenscht de liberale Frankfurter, dat voor den natio- nalen feestdag een anderen dag gekozen moge worden, dan die waarop de herinnering aan een bloedigen oorlog levendig gehouden wordt. Wij scharen ons in deze gaarne aan de zijde van de Frankfurter. De menschcnonteerende slach ting op groote schaal, behoefkt waarlijk geen verheerlijking. En afgescheiden daarvan, wekken de juich- toonen van den overwinnaar bittere herin neringen bij den overwonnene op, die waar lijk niet zullen medewerken, om van het goed en bloed verslindend monster verlost te worden. alleen, was meer dan voldoende Turkije tot gedweeheid te stemmen, Armenië krijgt thans zijn hervormingen ia hoofdzaak zooals wij in een vorig over zicht mededeelen. Hiermede wordt althans een der hangende Europeesche quaesties van de baan geschoven. Door zijn krachtig optreden heeft de Britsche regeering aan het werk van voor uitgang en beschaving in Klein-Azie on waardeerbare diensten bewezen. Een onschuldiger, maar daarom volstrekt niet minder gewichtige zaak werd in OLD- ENGELAND zelve opgelost. In de machti ge Engtdsche werklieden-vereeniging, wier ledental bijna een millioen bedraagt, werd sinds eenige jaren een dubbele stroomiDg opgemerkt. Een deel wenschte zich alleen tot de practische belangen van den werk man te bepalen, een ander deel der aange sloten vereenigiDgen wenschen de trades- vnions in een staatkundig kleed te steken. Op de algemeene vergadering is deze laatste par tij, die men ook de socialistisch-gezinrfe zon kannen noemen, met overgroote meer derheid van stemmen geslagen. Met 604.000 tegen 357.000, dns met eene meerderheid van 247.000 stemmeD, besloot het congres, voortaan alleen te waken voor de wettige en practische be langen van den werkmaD, terwijl alle staatkundige agitatiemiddelen ter zijde worden gezet. Ons komt een dergelijk besluit wijs en nuttig voor. Een vak- vereeniging behoort uitsluitend voor de stoffelijke en geestelijke belangen harer leden op te treden. Geraakt ze op het hellend vlak van po litiek, dan komt ze onwillekeurig in bot sing met anders-denkenden, wat niet na laten zal, een ongunstigen invloed uit te oefenen. Mannen van naam en invloed, die voor de belangen der leden meermalen in de bres sprongen, zullen haar gaandeweg den rug toedraaien en de politieke arbeider, die slechts als werktuig diende om een enkelen leider op het kussen te brengen, wordt het kind van de rekening. Dat de werkman zich in het slaatkan- dige leven beweegt, zich politiek opvoedt, voor zijn rechten als staatsburger opkomt, vinden wij zeer goed maar laat hem daarvoor het terrein der v olksrereeniging niet gebruiken. Over 't algemeen houdt de Engelsche arbeider echter niet van politiek. Hij vormt daarin eene scherpe tegenstelling met zijn Dnitschen lotgenoot. Bij zijn potteken bier in de kneip, of in den gezelligen kring, bij familiefeesten of bij plechtige gelegenheden, steeds, zult ge hem aandachtig hooren luisteren of zelfs het woord zien voeren over den genadigen heer Keizer, over den doorluchtigen vorst Bismark, over Land- en Rijksdagen en al wat verder tot de orde van den dag behoort Zelden zal hij overvloediger stof tot onder hondenden kont gevonden hebben, dan in de laatste dagen. Om te beginnen, hel Katholieken-Congres te MUNCHEN. Duizend priesters met nog tweeduizend keken, hielden daar u ren lange vertoogen over den Paus-koning, De heer Smit: Er is wel eens gespro- j over de stichting van Katholieke hooge echo- tuurlijk niet bij het gerecht durven be klagen omdat hij dan met zijn gezin zou blootstaan aan alle mogelijke kwellingen en chicanes, doch het moet tenminste wereld kundig gemaakt wordeD, aan welke onge looflijke behandeling de lieden op het lvnd, vooral de onde en gebrekkige, die geen andere betrekking meer kannen vin den, worden blootgesteld nadat zij in hun ne jongere jaren aan hnnne heeren tegen een gering loon hunne beste krachten heb ben geofferd». „En dan beklagen de Agra riërs zich nog,* bemerkt bet Berlijnsche blad, „over gebrek aan arbeiders ten platte lande 1 Bij een dergelijke behandeling is het geen wonder als de landlieden de vlucht nemen*. Een Amerikaansche rech ter. Voor de rechtbank te Chicago hebben twee boekhandelaars terecht gestaan wegens de verspreiding en verkoop van zedelooze boeken en platen. De opper rechter Groscup sprak het volgende vonnis nit„gij lieden zijt adders en uw misdaad staat gelijk met moord. Gij zijt overtuigd, de post der Vereenigde Staten gebruikt te hebben voor de verspreiding der meest oozedelijke en ergerlijke hoeken en gravures. Liever dan dat ik uw schandelijke litteratuur in de handen van een mijner kinderen gaf, zag ik, dat een vergiftige slang mijn hnis binnen sloop en naar hen toe schuifelde. Gij hebt erger kwaad ge daan dan dat gij, door middel van de post, de gele koorts had verspreid. Ik wil niet, dat men mij tribunaal verdraagzaam zal noemen tegenover uw handel in onzedelijke geschritten en tee- keningen. [k wi! niet, dat het vonnis, dat ik over u zal uitspreken, zacht genoeg zij, om niet schijn van verdraagzaamheid te vertoonen. Weet gij uw afschuwelijk vergif in de huizen binnen te smokkelen dan kan dat iD handen vallen van een jongen of meisje en dan kan daardoor hun leven worden verpest. Uw handel is er op uit, een jaren lang werk van onder wijs en opvoeding van onderwijzers en ou ders van al zijn kracht en invloed te beroo- ven. U Steeie, veroordeel ik tot drieja ren dwangarbeid in het tuchthuis de Jo- liet, en u Young tot vijf jaren dwangar beid in dezelfde gevangenis. Een zonderlinge adver tentie. De couranten te Nenhaus, in Beieren, bevatten allen de volgende annon ce: „De vijftien individuen, die gebruik gemaakt hebben van de laatste brand om te sttlen, worden uitgenoodigd uiterlijk binnen acht dagen de gestolen voorwerpen weer in te leveren; bij gebreke zal men de hulp der justitie inroepen. Wij zullen, bij teruggave toonen niet onbarmhartig te wezen!" Schagen, 7 September 1895. Het programma no het Concert, te geven door Schagen's Har moniekapel, onder directie van den heer L. A. Schouten, op Zondag 8 Septem ber 1895, in den tnin van den heor Broersma, 's avonds te 8 uur, is als volgt samengesteld 1. Wielialia- Marsch, L. E. Rügers. (Op verzoek der Zwemclub Wielialia). 2. Ou verture,\Des trois Mousquetaires, Adr. Blan- cbéman. 3. Erinnerung an der Schwexz, Tongemalde, Jos. Gung'1. 4. Grande Fan- taisie, de 1' Opera, La dame Blanche, A. Boieldieu. 5. Grand Marche de Concert, J. F. v. Leeuwen. 6. A Toï" 1 Morceau de salon, H. Cramer. 7. a. (O! du Wild- fang Walzerlied, Otto Teicb. b. (Pra— gsr PolkaH. Pehel. (mit Glockeuspiel.) 8. Ach ich bin dir so gut!, Concert—Wal- zer, E. André. 9. Postillion cf Amour, Galop, Carl Fanst. No. 1. Aankondiging van het Vuurwerk door Bommen, Knalsignalen, Zwermpot ten, Serpenten, Luchtfontijnen en Ka nonnades. No. 2. Metamorphose van zilveren stralenbundels, geflankeerd door twee draaiende pyramiden, door gekleurde vuurcirkels versierd. No. 3. Draaiende Batterij naar alle zijden vuur brakende en gloeiende ko gels werpende, afgewisseld door ontplof fingen en kanonnades. No. 4. Gekleurde Rozetten door een vuurgordel omgeven, opgeluisterd door gouden en zilveren regens, eindigende in zware kanonnades. No. 5. Vuur fontein, gouden en zilve ren regens opwerpende, dooraderd met veelkleurige paarlen. No. 6. Draaiende Vuurcirkel, versierd met gekleurde zonnenglansen, eindigended V Vereniging een soortgelijk bu- met zware kanonnades. No. 7. iariatie van Zilveren stralen- bundels en tintelende vonkenpracht met in onze steden zon op bedelgebied ook der gelijke zaken openbaar maken. Predikbeurten. len, over de volkomen vrijheid van orden en congregaties, en meer andere even zwaar- j Stof tot gedachtewisseling leveren ver der de Sedandagen. Vooral de xede van den keizer, op enkele plaatsen zoo ODbe- Behandel ij k. Te Parijs is niet lang geleden eene Ver- eeniging opgericht tot bescherming van kinderen en door deze vereeuiging is een onderzoek ingesteld naar de grawelen, die met kinderen worden bedreven. Zij heeft bevonden, dat in de Rue Mer- 8 15 22 29 Sept Kreil, Barsingerhorn, Kreil, Barsingerhorn, Ds. Kooiman. Da. Kooiman. Ds. Kooiman. Ds. Kooiman. '95. Ingeschreven van 4 Sept. 6 Sept. Geboren Geene. OndertrouwdGeene. Getrouwd Leonardus Beek en Neeltje Schouten. Overleden Mietje Kooijman, oud 70 jr. en 5 md., weduwe van Dorus Sluijs. Ingeschreven van 1—31 Augustus 1895. GeborenMatthfis, z. v. Fredrik de Boer Fredrikzoon en Reinouw Borst. Grietje, d.v. lacob Blokker en Geertje Turkstra. Ma ria, d. v. Yf de Lange en Aafie Kos. Pieter, z. v. Dirk Bakker Pieterzoon en Aafje de Greeuw. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. OverledenJacob Kuiper, oud 13 weken, z. v. Arie Kuiper en Dieuwertje Hoekina. Trijntje Kraakman, oud 62 jr. echtgen. van Jan Kos. Klaas Wortel, oud 70 jr. echtgen. van Antje de Groot, eerder weduwnaar van Klaasje Volkers. Ingeschreven van 1—31 Augustus 1895. BevallenEl v. d- Molen- geb. Kwak, d. A. Wagenaar-geb. Slot, d. A. Blokker-geb. Schoonhoven, z. Ondertrouwd en GetrouwdGeenb Overleden: D. v. d. Molen, 3 d. W. Bors ten, 2 md. Ingeschreven van 1—31 Aug. 1895. cadel een soort van bureau bestaat, voor ^toTen va^Ma^e1 Hopman.'JaC°b rekening van kroeghouders en zulk slag van menschen, dat 120 meisjes van 8 tot 11 jaar van de ouders huurt om bloemen langs de straat te verkoopen. Gewetenloo- ze ouders staan tegen een gering loon hiervoor hunne meisjes af; het bnreau ver dient gemiddeld aan ieder meisje fl 50 per dag. In de nabijheid van 'net Pantheon ont schoone kleuren doormengd. No. 8. Blinkende Bengaalsche Zon, om het feestterrein luisterrijk te bestralen. No. 9. Groote Decoratie (geheel nieuw) Magneta, in hare bevallige voor- en achterwaartsche wendingen zich verhef fende boven een vurige globe van Ben gaalsche lansen, op een fond van gouden stralen, geflankeerd door twee vuurvede rige Pyramiden met gekleurde zonnen, luisterrijk versierd; het geheel overgoten door Bouquetten vuurbloemen en zich oplossende in een zwaar Bombardement. Tot afwisseling van het geheel zul len Romeinsche kaarsen, Zwermpotten, Bouquetten, Luchtfonteinen, Zwervers en Kunstprojectielen ontstoken worden, terwijl vuurpeilen, waaronder met Pyro technische muziek, de lucht zullen door klieven. Eene geschiedenis uit Pommeren. Uit Anklam in Pommeren dat meisjes van denzelfden leeftijd 8 avonds negen uur tot 's nachts twee uur met een muziek—instrument de straat opstuurt. Zij moeten iederen avond drie galden ophalen, waarvan de ODtaarde ouders de helft ontvangen. 60 meisjes worden hier geregeld op deze wijze bedorven. Een derde bureau had 150 jongens van 8 tot 10 jaren in dienst om te bedelen ei de weggeworpen eindjes sigaar op te zoeken. Tegen den avond komen zij met het opgebedelde geld en de puntjes siga ren thuis. Deze laatste moeten dan door heu gedroogd, uitgerold en in kleine stukjes gesneden worden. Zij moeten ten minste een gulden aan geld medebrengen en ontvan gen dan de helft als „dagloon." In de vierde plaats vond de Vereeni ging een bureau, dat zuigelingen huurt om ze met armoedig gekleede vrouwen uit te zenden om te bedelen. Bij gnur zoowel als bij mooi weer gaan die vrouwen met de ongelukkige kleineu op de hoeken der straten staan. De bedelares ontvangt een gulden per dag, voor den zuigeling wordt hetzelfde betaald, terwijl het bureau op ie der stelletje nog een rijksdaalder per dag verdient. Bovengenoemde VereenigiDg heeft nu hare ontdekkingen openbaar gemaakt en Ondertrouwd, Geene. Gehuwd en Overleden Ingeschreven van 1 Juli 31 Aug. 1895. Geboren20 Juli Jacob, z. v. Jan Lugtig en Femmetje Langereis. 24 dito. Willemina, d. v. Cornelis Zwaan en Trijntje Mareea. 10 Aug. Pieter, z. v. Riekus Blom en Grietje Borst. 21 dito. Cornelis, z. v. Hendrik Blefien- daal en Anna Vonk. Ondertrouw: geene. Getrouwd: PierterGrin, j.m. van beroep melkboer, oud 22 jr- te Helder ea Gerntje Visser, j.d. zonder beroep, oud 25 jr. te Cal- lantsoog. Overleden18 Juli. Martha Baken, oud 18 jr., d. v. Simon Baken en van wijlen Wilhel- mina Koch. Ingeschreven van 1 31 Aug. 1895. Geboren13 Aug. Klaas, z. v. Jan de Boer en Elisabeth Volkers. 16 dito. Cornelis, z. v. Ja» Dekker en Aaltje Groot. 17 dito. Catha- rina, d. v. Cornelis Groot en Aafie Schipper. 22 dito. AnnaGeertruida, d. v. Pieter Schol ten en Elisabeth Wit. Ondertrouwd 9 en Getrouwd23 Aug.: Krijn Kaspers en Christina Bleeker. Overleden: 2 Aug.CornelisMartinusGroet, 29 jr. 6 dito. Susanna Appel wed. A. van Veen, 75 jr. 14 dito. Dieuwertje Weel, Echtgn. van C. Mol, 51 jr. 22 dito. Marfitje Hartog Echtgn. van C. Koofi' 44 jr. 22 dito. Maria d.v. S. Bakker en T. Koofi, 13 jr. 25 dito. Dirk, z. v. P. Ursem en A. Klaver 14 w. Ingeschreven van 1 31 Aug. 1895. Geboren 6 Aug. Jan, z. v. Dirk Keppel en Adriana Groot. 5 dito. Anna d. v. Dirk Blom en Neeltje Blom. 7 dito. Dirk, z. v. C. Swa- ger C.Dz. en J. Groot. Ondertrouwd: 2 Aug. A. J. Vos van Zon, 30 jr. en A. de Geus, 28 jr. 23 dito. D. den Adel, 24 jr. en C. de Geus, 24 jr. 24 dito. Jan Kaleverdfik, 26j. en K. op '-t Land van Dijk, 26 jr.

Schager Courant | 1895 | | pagina 2