lüsrGKEZonsr Djsasr Gemengd Nieuws. De rentenier Linter- mans heeft aan de stad Brussel een som van 600000 francs vermaakt. De regeering echter heeft de stad^ slechts gemachtigd tot aanneming van de helft van het bedrag, terwijl de andere helft moet worden uitgekeerd aan de arme verwanten van den erflater. Predikbeurten. K C II A E J¥. 550ste STAATSLOTERIJ, Getrokken 1' r ij z e n. tegen het plan Buis, omdat dan de toe stand op het Rensgas bleef zooals die tot heden was geweest en Spr. nu de gelegenheid meende te moeten gebrui ken om dat deel van den weg, ten ge rieve van het passaat, te verbreeden. De heer Hoogschagen gaf in overwe ging den toren op de oude plaats te herbouwen. Tot stemming overgaande werd het situatieplan van den heer Buis, hetwelk bij den heer v. d. Steur de meeste instemming vond,aangenomen met 7 tegen 2 stemmen. Vóór stemden de heeren Meurs, Buis, Bijpost, v. d Maaien, Asjei, Smit en tiazeu. Tegen, de heeren Iloog- schagen, Vlaming en Roggeveen. Nadat nu door den voorz. den raad er mede geluk gewenscht was, dat deze moeilijke en gewichtige kwestiën tot zulk een goed einde waren gebracht, werd de vergadering gesloten. I?olitie en Publiek. Mijnheer de Redacteur I Onder bovenstaand opschrift komt in het voiige nummer uwer courant een stukje voor, waarin een lezer uit de Zijpe de houding van de politie iu zeker dorp bij zekere gelegenheid schijnt af te keu ren. Maar is dat geen spijkers op laag water zoeken Heeft die lezer wel eemg denkbeeld van den moed en het beleid dat gevorderd wordt van de politie om orde te houden onder de oproerige bevol king van bedoelde gemeente Want ja, ook ik geloof dit dorp te ken nen en er wel eens geweest te zijn. Ik was er tijdens een kerkbrand, als waarvan de Z. L. spreekt, en, daar zulk eeu brand, ook iu den vreemde, geen dagelijksche ge beurtenis is, versterkt dit mij iu mijn ver moeden. In die bange dagen leerde ik het beleid der politie bewonderen. Het was des morgens na den brand. Ik stond n«ar de grootsche ruïne te kij ken en de begeerte kwam bij mij op, ook nog een blik te werpen op de overblijfse len van den merkwaardigen inhoud der kerk. Van een verbod was mij niets be kend, politie om mij er op te wijzen was niet te zien, en ik klauterde dus, in mtju onwetendheid onbewust welk kwaad ik ging aanrichten, onversaagd over de steen massa die het Noorderportaal vuld%, en keek nieuwsgierig naar binnen. Daar zag ik een agent, (dit was zeker een andere als de Z. L. bedoelde, zijn siem was ten minsts een tikje lichter als lood) in gezel schap van een jachtopziener bezig bedoel de overblijfselen aan een nauwkeurig on derzoek te onderwerpen. Nauwelijks had die agent mij iu 't oog of hij trachtte mij met een verschrikkelijk gezicht en nog verschrikkelijker stem te beduiden dat ik op moest d...d...ren. Ik keek den man een oogenblik verwonderd aan, niet we tende wat hem deerde. Maar dit scheen hem geheel in woede te doen ontsteken, en hij kwam met een beweging op mij aan, alsof hij mij direct met zijn zwaard moest vellen, en joeg mij op een weinig minder vriendelijke mauier de kerk uit, als gij, lezer den hond uitgeleide zoudt doen, die een welgelukte aanslag op uw broodje had beproefd. Nu zou de Zij per Dezer hierin zeker aanleiding gevonden hebben om zich over de houding der politie te beklagenmaar is dit niet onbillijk? Hij moet in aan- merking nemen dat ik slechts een kwa jongen beo, tenminste van het standpunt van een politieagent mag ik niet verwach ten anders gekwalificeerd te worden. En is het dan niet de plicht van den Ge meente—veldwachter streng op te treden tegenover dat soort van gespuis, dat ieder oogenblik de aan zijn zorg toevertrouwde rust en orde dreigt te verstoren En dwingt het geen bewondering af, dien wakkeren agent te midden eener ruïne te zien onverschrokken zijn hoofd aan de val lende steenen wagende en den onvoorzich tige, die het mocht wagen tot hem door te dringen, een schrik op het lijf jag ik bedoel, zijn stoute figuur toonende te midden van 't gevaar, en hem op even krachtige als doeltreffende wijze zijne on bedachtzaamheid onder het oog brengen de terwijl hij toch even goed, zoo hij het gevaar geschuwd had, bij den eenigeo bres in de afsluiting bij de Noorder- trap had kunnen postvatten. Neen mijnheer, dat dwingt tot achting, die ge meente kan trotsch op hare politie zijn. Schagen. P. Hopman Jbz. Mijnheer de Redacteur! Toen ik dezer dagen in een kleine na burige gemeente eene uitvoering van een plaatselijke vereeniging bijwoonde, viel mij iets op, dat mij in hocge mate tot naden ken bracht. Na elk nummer, door de vereeniging ten beste gegeven, hoorde ik mijn tafel buren en na de uitvoering ook anderen met zeer veel waardeering over het dilet tantenwerk der uitvoerenden spreken. Wat minder gelukkig geslaagd genoemd koD worden, werd bijkans niet aangeroerd, het prijzenswaardige werd naar behooren, geroemd, in één woord, men zocht het goede in de uitvoering op en genoot we zenlijk van menig gelukkig oogenblik der vereeniging, omdat men niet was gekomen met het doel onwelwillende kri tiek uit te oefenen. Hoe geheel anders, dacht ik, is dat toch vaak bij ons in Scbagen. Het Gemengde Koor in onze plaats, we zenlijk eeae vereeniging, waarop Schagen trotsch mag zijn, zingt vobens de Scha- ger toehoorders wel goed, maar die partij is te zwak, of die stem domi neert, of op dat oogenblik zong men ralsch of De Harmoniekapel, een niet minder prijzenswaardige vereeniging dan Euterpe, en die meermalen heeft getoond hoe hoog zij staat, speelt heel verdienstelijk, maar alweer de Schager toehoorders solis ten uit den Helder weet je, dan kan 't haast niet betermoest niet in een zaal spelenklinkt hardsoms valschte weinig bassen enz, enz. De Dameszangvereeniging, die ook we zenlijk ie's presteert, Lycurgus, de Rede rijkerskamer, en al die vereenigingen doen hun uiterste best, maar toch hoort men op elke uitvoering aanmerkingen die waarlijk de ambitie der werkende leden niet verhoogen. Waarom toch doet men zoo Wemelt het dan in Schagen van be voegde" beoordeelaars op elk gebied van kunst? Is het dan voor die zwartgallige fitters zulk «en genot, het genot van ande ren door hun op—, aan- en bemerkingen te bederven? Waarom gewent men zich niet aan eene mildere beoordeeling, die genot schenkt aan allen? Weg, waar het dilettanten geldt, met hoogdravende, veel-alles-eischende critiek, die niet opbouwt maar afbreekt; dte niet verbetert,maar verbittert; die de ambitie doodt van velen. Weg, met dat gemor en dat gemopper. Leer waardeeren, leer genieten! "Veel oogenblikken van vreugde in het korte menschenleven zullen U deelachtig worden, als ge het goede leert vinden ia uw verdienstelijke plaatselijke kunstinstel lingen. En dan ook kent ge, mijnheer de re dacteur, de Schager critiek in zake de daden van onze bestuurderen Malsch hoor! Verkwikkelijk om aan te hooien, hoe het werken en streven van ernstige mannen in onze plaats gewaardeerd(P) wordt. Het goede is niet goed genoeg, het verkeerde minstens doodzonde. In vele Schager harten heeft zich mijnheer mopper-critiek een plaats vero verd, die te groot is, ja, in sommige har ten is zelfs geen enkel plaatsje meer te vinden, waar de eogel dar waardeering kan post vatten. Daar op te wijzen, mijnheer de Reil achtte ik mijn plicht. Ter overdenkingen waarschuwing schreef ik dit neer voor allen, die in zooveel licht zouden kunnen wandelen als zij niet moedwillig de don kere plekken opzochten. Namens meerdere anti- mopper— critiekers, hun vertegenwoordiger, Blijheid. Een belangrijke diefstal heeft plaats gehad in het gebouw en ten nadeelc van de Koninklijke Geschutgieterij te Spaudau De kelder, waar de brand kast staat, is met behulp van. valsche sleutels geopend en uit de brandkast ver mist men 70000 mark (f42000) welke som tot de ziekenkas behoorde. Executoriale verkoop van een spoorweg. Het materieel van een der grootste spoorwegmaatschappijen der wereld, Atehi- son, Topeka en Santa-Pé-Spoorwegmaat schappij, wier lijnen de Kansas-Staten, Colorado en Nienw-Mexico doorsnijden, is iu het openhaar aan den meestbiedende verkocht, wegens een schuld van 140000000 dollars (I 850000000). On geveer 2000 locomotieven, vele duizenden personen-,vee- en goederenwaggous bene vens ruim 10000 Engelsche mijlen spoor wegrails, tot een gezamelijke waarde van f 875000000, werden den lOen December j.1. in het stationsgebouw te Topeka ten verkoop aangeboden. Ieder, die eeo bod wilde doen, moest als bewijs zijner soliditeit f 1250000 aan contanten kunnen tooDen. Er was slechts één liefhebber opgekomen. Edward King van New—York, die 150000000 bood en den geheelen spoorweg voor die som ook in eigendom kreeg. De heer King zil de zaken op denzelfden voet en ooder denzelfden naam voortzetten, Verfijnde wreedheid. "Volgens den Duitschen kapitein von Han- neken, die in Chineeschen dienst den oor log met Japan heeft meegemaakt, bestaat in China de zeven—jarige doodstraf. De veroordeelde komt nl. zeven jaar lang voor op de lijst der candidaten voor de dood straf. Twee malen 'sjtars wordt die lijst aan den keizer voorgelegd, die dan een roode streep haalt door twee namen en de dragers dier namen worden dan ont hoofd of geworgd. Heeft de veroordeelde het geluk, dat binnen die zeven jaren de keizer door zijn naam geen streep haalt, dan komt hij vrij. Een opwindend schouw spel, Er is langs bonrd van de in de haven van Adelaïde liggende stoomboot F 1 i n d e r s eeu eigenaardig schouwspel afgespeeld. Een ooggetuige be richt daarover het volgende; Het schip had een lading vee voor West- Australië aan boord. De dieren zouden in de Esperance-bay aan land gebracht worden, en wel, zuOils gewoonte is, door dat men ze achter een kleine boot laat aanzwemmen. Drie paarden bevonden zich reeds aan land, en juist werden twee vette stieren in het water gelaten, toen een groote haai zich op eeu van deze wierp. Met behulp van de bemanning eener naderende sloep wist men echter den stier te bevrijden, toen opeens een nog grootere haai toeschoot. Beiden trachtten de boot te doen kan telen, en het scheelde maar weinig of hun was dit gelukt. Doch toen zij bemerkten dat zij in zoeter water kwamen lieten zij hun voornemen varen, pakten weer een der stieren beet, en trokken dezen als 't ware uit elkaar. Den volgenden dag deed men pogin gen om de haaien, en vooral den grootsten, te vangen. Men bad slechts het gelnk een haai van 3 a 4 meter meester te worden. Terwijl men dezen aan boord wilde halen sproug de groote haai plotseling omhoog, en beet een groot gedeelte van het on derlijf van ziju gevangen broeder af. Voor waar niet erg broederlijk. Ontploffing van eenkruit- m a g a z ij n Uit Gotha wordt gemeld, dat ten zui den van Meilis een kruitmagazijn, dat 2500 kilo kruit bevatte, in de lucht is gevlogen. Ofschoon het magazijn zich op 600 meter van de stad bevond, was de uitwerking der ontploffing zóo hevig, dat er geen ruit heel bleet, de huizen op hun grondvesten waggelden en verscheidene personen uit hun bed geworpen werden. De oorzaak der ontploffing is onbekend. Het kruitmagazijn behoorde aan de firma Hermsdorff. Knoopen. Groote hoeveelheden knoopen worden iu den laatsten tijd uit aardappelen gefabri ceerd. Het is misschien niet algemeen be kend, dat, als de substantie van onze ge wone aardappelen met zekere zuren wordt behandeld, zij zoo vast eu hard wordt als een steeu eu dan in veel gevallen iu plaa's van hoorn, ivoor en been kan worden ge bruikt. Deze eigenschap van den aardap pel maakt hem bijzonder geschikt ter fa bricatie van knoopen. De aardappelknoop kan van andere knoopen slechts door zorgvuldig onderzoek onderscheiden worden, en dan nog alleen door deskundigen, daar die knoopen worden geverfd en dau uiter lijk volkomen gelijk ziju aan knoopen van ivoor van been. Op wegnaar Amerika. De bewoners van het Fransche stadje Rueil waren voor eenige dagen niet wei nig verwonderd, twie knapen te zien van 10 h 12 jaar, die trotsch de hoofdstraat doorliepeu, ieder met een geweer, een re volver en een dolkmes gewapend. Een van hen had een gordel om, waaraan een pa- troontasch met patronen hing, de tweede droeg een atlas. "Waar gingen de beide kwajongens heen? Naar Amerika was het plan, om goud te zoeken in onbekende landstreken. Zo® verklaarden zij aan de politie te Rueil, die zoo onbescheiden was ze te ondervragen. Zij dachten zieh te Ha- vre in te schepen voor de Nieuwe Wereld. Da politie was zoo slecht, de kinderen vast te houden en de vaders te waarschu wen, die hun hoopvolle spruiten terug haaldeD. In het jaar 1895 zijn in Brittannië verschenen 501 theologische werken tegen 476 in 1891; 1544 romans ot 40 minder dan in 1891; 263 //reizen en lotgevallen" tegen 282 in 1894. In het geheel is het rijk in 1895 overstroomd door 6516 boekwerken, waaronder 5584 nieuwe en 932 herdrukken, tegen 5800 nieuwe en 1185 herdrukken in 1894. Een Kunstenaar met de zweep. Een Hongaar, Pisksing genaamd, brengt tegenwoordig geen geringe sensatie teweeg in de hoofdstad van Oostenrijk. Hij doet waarlijk wonderen in het behandelen van de zweep, waarin hij een meester is. Het eerst wat hij doet, ah hij voor het publiek verschijnt, is het nemen van een lange zweep in elke handhij accom pagneert het orkest door snel klappen, zoo dat het een welluidende muziek uitmaakt. De belanstelling wordt echter nog groo- ter, wanneer hij een zware zweep in de hand neemt met een betrekkelijk kor ten steel en een buitengewoon langen en z waren slag. Hij laat een vierkant honten raam in de zaal brengen, waarover een kalfs- of schapenvel gespannen is. Op dit vel zijn een aantal ronde roode vlekken geverfd. De man gaat op een afstand van het vel staan, zwaait zijn lange dikke zweep eenige ma len om zijn hoofd, en telkens als hij den slag zijner zweep op het vel doet neerko men, slaat hij werkelijk een der roode ronde stukken uit het. vel, zoo dat er eeu rond gat achterblijft. Doch de moeilijkste toer van den kun stenaar is het wegsiaan met de zweep van een stuk geld, hetwelk boven op de kurk van een wijnflesch gelegd wotdt, die op den rand van een tafel staat. Zonder schijnbaar de minste moeite laat hij zijn lange zweep om zijn hoofd gonzen, en zoo netjes weet hij telkens het geldstuk boven van de flesch te slaan, dat ze hare plaats op de tatel blijft behouden en niet het minst wordt aangeroerd. Een ander kunststuk is het dooden van ratten, door middel van zijn zweep. Met eiken slag weet hij zoodanig te treffen, dat het dier oogenblikkelijk dood is. Som- sïjds gebeurd het, dat hij den kop van het arme dier er zoo glad afslaat, alsof het met een scherp mes gedaan was. Zoo als ieder kunstenaar gewoon is te doen, denkt de heer Pisksing ook weldra naar Amerika te gaan, om door middel zijner zweep den machtigen dollar in zijn zak ken te klappen. Volgens Women's Life wor den in Engeland jaarlijks 36 millioen pa ren handschoenen verbruikt, en drie vier den daarvan voor dames. D® waarde van wat dezen aan dergelijke artikelen beste den, bedraagt jaarlijks niet minder dan 18 millioen guldec. Eene enkele firma geeft direct ot indirect levensonderhoud aan 50600 personen, en te Worcester alleen beslaan de handschaenenfabrieken 5 Eng. mijlen. Vele dames ziju zeer verkwistend in het gebruik van handschoenen en besteden daaraan groote sommen f 750 is een be scheiden bedrag, in vele gevallen wordt het f 2200. Io een winkel in het westelijk Londen kocht een dame, die reizen ging, voor 480 gulden aan handschoenen tegelijk, maar daarbij waren een half dozijn paren, die elk f 24 kostten. Sommige dames hebben gaarne vele handschoenen tegelijk in voorraad. Bij eene vendutie werden eens 400 paren te gelijk verkocht. Toen de meubelen en inboedel van de Hertogin van Somerset verkocht werden, kwamen 2000 paren te gelijk onder den hamer. Toch er zijn ook iu Engeland, zegt het blad, heeren die in dergelijke ver- kwistiug de dames zeer nabij komen. Moord op eene Bruiloft. Te Wardin, bij Bastenaken, waren ee nige jongelieden schoten aan 't lossen, ter gelegenheid eener bruiloft. Twee hun ner kregen twist en de een liep op ze ker oogenblik naar een haag, en rukte er een dikken stok uit, waarmee bij zij nen tegenstander morsdood sloeg. De moordenaar is aangehouden. Don Juan. Ik heb u in mijn hart gesloten. Dame. La&t mij er dan snel weer uit, want ik val flauw iu het gediang. Jongens-Logica. Een onlangs naar Rotterdam overge plaatst onderwijzer deed eene waudeling en outmoette een zijner scholieren, dien hij den vorigen dag had laten schoolblij ven. /Jongen, wat is de weg nsar Schoon- derloo De knaap keek hom met groote oogen aan. „Wat?" antwoordde hij eindelijk, „gisteren hebt u mij iaten schoolblijven, omdat ik niet wist, waar Palestina lag, en non weet u zelf nog niet eens den weg naar Schoonderloo In het St. Bartholomeus- Gasthuis te Londen is een leeuwentem mer, Beaamont genaamd, een kleurling, overleden. Gedurende een voorstelling met zijn leeuwen op deu avond vóór Kerstmis, werd hij door een der diereu aangevallen, die hem een stuk van den arm scheurde en ook zijn ruggegraat wondde. De arme man werd dadelijk naar het Gasthuis ge bracht, waar hij onder verschijnselen van „dolheid" na een schrikkelijken doodstrijd bezweek. Pokken. In Berlijn is, volgens mededeeling van prot. Fürbricger, een merkwaardig geval van pokken voorgekomen, dat weder op de groote besmettelijkheid wijst. Er wer den 13 personen aangetast, bij al welke men de oorzaak der besmetting kan na gaan. Een kind dat tweemaal zonder ge volg was ingeënt, kreeg de ziekte van een persoon die uit Rusland was geko men. Een jongere zusje, drie maanden oud, werd ook aangetast. Beiden werden naar het gasthuis gebracht, waar het oud ste kind overleed. Ofschoon alle voorzorgen genomen wa ren, werden twee verpleegsters en drie verpleegden in dezelfde afgezonderde afdee- liog van het gasthuis eveneens ziek. In het huis waar de kindsren woonden, kreeg in een hoogeie verdieping een kind, dat wegens zwakte niet was ingeënt, ook de pokken, maar geen ander der bewoners. Iu het gasthuis echter werden nog een der assistenten, die bij de lijkschouwing was geweest en twee knechts ziek, maar in lichten graad. Viervoudige moord te Konstantinopel. Een ontzettende misdaad heeft bij Konstantinopel plaats gehad. Het huis van een der bij den spoorwegaanleg betrokken beambten weid door eenige personen aangevallen. De Turksche bediende, die het huis wilde verdedigen, werd aanstonds doodgeschoten, waarna de roovers hel huis binnendrongen, en den bewoner, diens vrouw en kind doodden. Verder roofden zij alles wat voor de hand lag. Een kind van het echtpaar ontsnapte door een toeval aan het bloed bad, en heeft de justitie eenige inlichtin gen gegeven. Aan liefdebetoon gekend. Door huiselijke omstandigheden was de vrouw van aen bekend Engelsch staatsman eens verhinderd zelve haar echtgenoot van het station te halen, toen hij, na eenigen tijd op reis te zijn geweest, naar huis te rugkeerde. Zij zond dus haar huisknecht en gaf dezen een brietje voor haar man mede. //Maar hoe zal ik mijnheer kennen onder de menigte, die nit den trein komt vroeg de knecht, die pas eenige dagen in dienst was en zijn meester nog nooit ge zien had. >0», was het antwoord, »als gij ie- mand ziet, die een ander voorthelpt, toon bèm dan maar dit briefje, en gij zult zien, dat gij terecht zijt." De bediende vertrok, en werkelijk toen hij een heer zag, die een oude vrouw met vele pakjes uit den trein hielp, ging hij op dezen afen de biitf kwam aan het goede kantoor. Want het was den beroem den maD, wiens inaam hier niet eens neer geschreven behoeft te worden, waarlijk on mogelijk, ouden en zwakken aan hun lot over te laten, zonder een hand ter hnlpe uit te steken. Nieuw Leven. A. W. S. A g e n t (b ij nacht): Meneer, wat sta je toch aan die deur te penteren! Hebt gij je sleutel niet Heer.- Jawel.... maar het hnis paster niet bij Sedert 14 jaren heeft Sarah Bernhardt huiten Parijs min stens 1206 voorstellingen gegeven. Daar een vaste som van 2500 frs. per voor stelling ontving en bovendien recht had op een deel van de ontvangsten, waar door haar toelage steeg tot 5 u, 6000 frs. per voorstelling, heeft dns sedert een vijftien tal jaren het tooneel haar 8 4 10 millioen francs opgebracht, haar inkomen te Parijs bijgerekend. De Godsdienstoefening vangt aan, des voor- middags ten 10 ure. 12 Januari, Geen dienst. 19 Ds. A. W. v. Klnijve. 26 Ds. A. W. v. Kluijve. 2 Februari, Ds. A. W. v. Kluijve. 9 Ds. A. W. v. Kluijve. 16 Ds.A. W.v. Kluijve. 23 Ds. A. W. v. Kluijve. 1 Maart, Geen dienst. 8 Ds. A. W. v. Kluijve. 15 Ds. A. W. v. Kluijve. 22 Ds, A. W. v. Kluijve. 29 Geen dienst. n n n 5de Klasse. Trekking van 6 Januari. Prijs van f 15000; No. 17241 1000; 13062 16422 400 4339 9787 18369 200 2722 6437 16192 100: 6437 8761 9544 10098 15440 17554 20575 5e Klasse Trekking van 7 Januari 1896. Prijs van f 1000: No. 4571 8797 14630 19590 f 400. No. 9088 12072 12164 13882 17711 f 200: No. 4132 7733 13763 15052 18778 f 100; No. 1345 3690 5598 8172 8590 10375 11978 12597 14258 15207 17875 Marktberichten. 10 Groene dito Grauwe d: Vale dito Bruine booncn 10.a 12. a Grauwe dito 12.— a Witteboonen Hoorn, 4 JAN. 1896. Aangevoerd 6 H. L. Tarwe f 5.a 7, Rogge a 8 Garst 4.— a 5.— 9 Haver 2.75 a 3.25 1 Witte Erwten 8.— a 10,— Groene dito 12.— a 14,— 17,- 9.- a 15,— 11.— 11.— a 12,— Paardenb. 5.a 5.50 Mosterdzaad a Karweizaad a 2 Paarden 75.— a 150. Koeien a 11 Schapen 22.— a 31. 11 Kalveren 10.a 18.— 43 Varkens 10.a 14.— Zeugen a 96 Biggen 3.— a 6.— Kip-Eieren per 100 4.50 a 1225 koppen boter 50 a 55 ot. per kop. /Hiernaar, 4 JANUARI 1896. Aangevoerd: 3 Paarden f 50.a 50. 7 Koeien »140.a 205.— 21 nucht. kalveren 10.a 22. ezel a 52 magere Schapen 8.a 20. 57 magere Varkens 9.a 11.— 236 Biggen 4.— a 5.— 8 Bokken en Geiten 2.a 6. Boter perP. .50 a .60 Kipeieren per 100 4.50 a 5, Alkmaar, 6 JANUARI 1896.Aangevoerd: Paarden f a 7 Koeien per K.G. a per stok „160.— a 245. 74 vette Kalveren 35.a 90. per K.G. 0.70 a 0.80 15 Nuchtere Kalveren 10.a 22.— 231 vette Schapen 16.a 27. Schapen a 263 vette Varkens per K. .28 a .38 15 magere dito 9.a 11.— Geit a I* urmerend, 7 JANUARI 1896. Aangevoerd 79 stapels Kleine kaas f 27.50; 3 stapels commissie f 28, 947 K.G. Boter f 1.05 a f 1.15 per K.G. 175 Runderen vette f 0,50 a 0,65 ct per kilo. vlug Gelde koeien prijshoudend matig. 5 Stieren, 9 Paarden. 97 Vette Kalveren, f .65 a f —.80 per K.G. matig. 78 Nuchtere idem, per stuk f 10.— 22.— handel vlug. 331 Varkens, vette, per Kilo f.26 f .37 handel vlug. 42 Magere, idem, per stuk f8.— a 13.— handel stug. 251 Biggen, per stak 3.a f 6.— handel stug. 1877 Schapen vette overh. prnsh. stug. Kipeieren f 4,a 5,Eenden dito t0.—* per 100. 60 Ganzen f 4,40 a Zwanen f af ..N - -

Schager Courant | 1896 | | pagina 3