350ste STAATSLOTERIJ. M arktbe richten. J. H Ressing J.P.z. Vervolg Binnenlandsch Nieuws. Predikbeurten. Doopsgezinde gemeente van Barsingerhorn c.a. PLAATSELIJK NIEUWS. Correspondentie. de Red. betrokken Pr ij zen. pelig haar, zon men dan nog gaarne een handrol geld willen hebbeni't Kan immers niet bestaan. Wat jzijn er nog niet een werkpaarden, die men 's winters, omdat ze toch niets doen, op wat stroo houdt, en dan is men waarlijk in 't voorjaar nog verwonderd, dat de beesten bet geen drie unr voor den ploeg kannen nithoaden. Maar genoegGelukkig, dat we in de veefokkerij ook op navolgingswaaidige voor beelden zouden kunnen wijzen. We besluiten met het slot van bedoeld verslag, dat in het aangehaalde tijdschrift is geschreven door den heer J. Mesdag. Wanneer de veehouders hun melk lie ten onderzoeken op vetgehalte en voor puik vee zorgden, dan zonden hun oeco- nomische belangen en die der boterpro- ductie waarschijnlijk daardoor meer worden gebaat, dan door vermindering van grond belasting of door het heffen van invoer rechten op granen". N. B. Het bloedbad te Denver. Uit Denver komen steeds nieuwe bijzonder heden betreffende het ontzettende bloed bad, dat op Oudejaarsavond aldaar in het concertgebouw heeft plaats gehad. Tot he den heeft men 28 dooden, doch dit aan tal is nog voor vermeerdering vatbaar, dnar vijf personen zulke gevaarlijke schotwon den hebben bekomen, dat zij reddeloos ver loren zijn. Het getal der lichtgewonden zal waarschijnlijk niet te constateereu zijn, want man weet zeker, dat er minstens 100 personen met schampschotwondeD, kwetsuren en zelfs ernstige verwondingen thuis worden verpleegd, die nimmer aan gifte van het gebeurde zullen doen. De tn- teresantste persoonlijkheid, die bij het bloed bad omkwam,was.de beroemde Gity Lyle, de grootste schoonheid in het Westen, door wier aderen een tiotj® gekleurd bloed vloeide. Zij was oorspronkelijk een straatzangeres en danseres, die met haar moeder van mijn lot mijn trok om de mijnwerkers wat af wisseling in hun eentonig leven te bezor gen. Later kwam zij in een „Gamble-hou- se", een soort café-chantant, waar zij door haar schoonheid groot opzien baarde. Gity Lyle moet meer dan f 2500000 hebbeD na gelaten, benevens groote eigendommen, waaronder een huis te Denver en een huis te Leadville. Het laatstgenoemde is eeD klein huisje, waarin haar vader, die goud graver was, in eea twist werd doodgescho ten en dat door Gity werd aangekocht, toen zij tot rijkdom, kwem. Zij was niet alleen schoon, doch ook zeer koket en daarbij buitengewoon wreed en inhalig. Het huis te Leadville was een soort muse um; in een der kamers had zij een netjes gerangschikte veizameling van portretten en reliquieën haars vaders; in de overige twee vertrekken borg zij de nagelaten voor werpen van mannen, die zich uit wanhoop voor haar, van het leven beroofd hadden of voor haar in duels ooi het leven kwamen. Bij de réunie op Oudejaarsavond had zij hare medewerking als zangeres en danseres aangeboden. Zij dichte de liederen, die zij voordroeg, meestal zelf en componeerde ook de melodiën. Zij wilde een tooneel uit haar jenga voorstellen en moest daarna haar bedel- gewaad afwerpen om als moderne dame in een kostbaar toilet te verschijnen. Dit nummer van het programma had het pu bliek in grooten getale naar de muziek zaal doen stroomen. Het is thans geble ken, dat het schandaal vooraf beraamd was, en dat men slechts een wraakneming op de schootje Gity Lyle beoogde. Men twijfelt er geen oogenblik aao, of de wree- de schoone is in het tumult en de duis ternis door de hand eens sluipmoordenaars gevallen. Men heeft echter zelfs geen vaag vermoeden, wie de moordenaar kan zijn, Een zonderlinge bevorde ring. Op een keer, dst Czair Peter de Groo te zich te Kroonstadt bevond, wilde hij, af gemat door den des daags verlichten ar beid, eens lekker uitslapen en gaf hij den schildwacht berel niemand in zijn, kamer te laten. De vorst van Menschikow echter, die gewoon was te allen tijde vrij in 's vor sten kamer te kunnen gaan, was zeer ver stoord, toen men hem den toegang belet te en wilde met geweld binnentreden. De schildwacht liet zich echter niet van zijn stuk brengen: hij hield den vorst te gen en ontzag zich zelfs niet hem des noods met geweld door middel van geweer- stooten terng te dringen. Ziende dat de schildwacht niet tot toegeven was te bren gen, verwijderde vorst Menschikow zich ten laatste, maar liet de boodschap achter, om hem direct te doen weten, wanneer ZM. weer te spreken zon zijn. Aldns gebeurde en het eerste wat vorst Menschikow deed, was zich bij den Czaar beklagen over de ruwheid en onbeschoft heid van den soldaat. Czaar Peter liet den schuldige voor zich komen en vroeg hem: Kent ge dezen mijnheel? Ja Sire, het is vorst Menschikow, was het antwoord van den soldaat. En ge hebt den Yorst met 't geweer willen dooden? hernam de Czaar. Zekei, Sire, hem zoo goed, als ik het ieder ander zou gedaan hebben. En waarom Omdat de Vorst, tegen het bevel van Uwe Majesteit in, de kamer wilde binnengaan. Goed; men brenge hier drie glazen met brandewijn 1 riep Peter. Ziedaar, Men schikow, voor jon ook een glas, drink op de gezondheid van dezen braven soldaat, dien ik tot onderofficier bevorder, vervolg de de keizer op eenigszins gestrengen toon sprekend. De hoveling dronk en meende dat bet daarmee afloopen zon, doch zag dra in, dat het niet het geval in. Nog een glasriep de Czaar. Op de gezondheid ran dezen onderofficier, dien ik bij dezen tot luitenant bevorder." Men schikow dronk met ergernis het tweede glas uit. Nu een derde glas, Menschikow. Gij moet op de gezondheid vac dezen o- verste driuken, vervolgde Chzaar Peter. Hoe pijnlijk het voor vorst Menschikow ook was, deze dronk ook het derde glas leeg; maar daarmee was het nog niet uit. Komaan, Menschikow, vervolgde de Keizer aller Russen, bezorg dezen officier de kleediDgstnkkeD, die hij noodig heeft en doe overal bekend maken, tot welken rang hij is gestegen." „En probeer het niet weer, ging de Keizer voort, „om menschen die hnn plicht doeD, daarvan terug te houden, want zoo ge dat weer doet. dan zult* en hier hief de Czaar zijn stok, dien hij in de hand hield, op met dit voorwerp ken nis maken.' „En gij, zoo sprak de machtige gebieder,' zich tot den nieuwen officier wendend, „Ga voort, zooals ge deedt, voer steeds mijn bevelen op dergelijke wijze uil en ik zal je niet vergeten.' Ezelinnemelk als kinder- voedsel. Te Dresden heeft zich een maat schappij tot levering van ezelinnemelk ge vormd. Ezelinnemelk is zooals de pTacti sche ondervinding en de scheikunde heb ben bewezen, de beste plaatsvervangster voor moedermelk en als zoodanig te prefe- reeren boven koe- of geitenmelk. In onze sleden worden door particulieren, ezelinnen gehouden teneinde de melk te verkoopen; ook in vele streken van Prankrijk, vooral te Parijs, wordt ezelinnemelk voor kinde ren aan de maikt gebracht. Dat deze melk ondanks haar hooge gezondheidswaarde nog niet algemeen ingevoerd is, is te wij ten aan het feit dat zij, zeer moeilijk te krijgen is. De ezelin laat zich slechts mel ken, zoolang haar het veulen niet ontno men wordt, zoodat men dit gedurende den melktijd onderhouden moet. Verder geeft een ezelin op ééa dag ternauwernood l1/, liter melk. De prijs dier melk wordt dus begrijpelijkerwijs zeer hoog, daar men an ders de kosten van exploitatie nauwelijks zou kunnen goedmaken. In Prankrijk en bij ons kost een liter ezelinnemelk ongeveer 11,50, Die prijs zou natunrlijk dalen, in dien men de exploitatie op groote schaal koD doen plaats hebben. Pit is het doel der maatschappij, die zich uit eeu liefdadigheidsoogpunt te Dresden heeft gevormd. Krijgt deze den noodigen geldelijken steun, dan kan niet alleen in vertwijfelde doch in alle andere gevallen door kunstmatige voeding van zui gelingen met behulp van ezelinnemelk hulp worden verleend, waar koemelk het verzwakte kind niet zou baten. Deze hnlp zon dan ook aan minder bedeelden kunnen worden verstrekt. Niet alleen zou de we reld der bab;e8 door de invoering van ezelinnemelk gebaat zijn, doch ook een groot gedeelte der overige lijdende meusch- heid. Bij longtering, ernstige maag- en nierziekten heeft ezelinnemelk reeds be langrijke diensten bewezen. De maatschap pij, die onder bescherming staat van ko ningin Karola en bestuurd wordt door twee specialiteiten voor kinderziekten, heeft reeds door eenige weldadige kindervrienden en vriendinnen daartoe in staat gesteld, een geschikt perceel boschgiond nabij Dresden aangekocht en hoopt reeds in het voorjaar de campagne te beginnen. Onder hen, die beweren langen tijd vooruit het weer te kunnen voorspellen, behoort ook de heer C. Marti, leeraar aan eene middelbare school te Nidau in Zwitserland, die echter de gron den voor zijue voorsgelliDgen geheim hondt. Hij voorspelde depressies voor verschillen de dagen van dezen winter, waarop ze inderdaad zijn voorgekomen. Het voorko men van depressies was echter dezen win ter nagenoeg voortdurend het geval ook op de meeste andere dagenalleen de vorige week niet. Thaiis komt de heer Marti met de voorspelling van een vree- selijken storm voor de Noordwestkusten van Enropa omstreeks 24 Januari a. s., mogelijk echter van 22 Januari af. De storm zou van langen duur zijn en waar schijnlijk de vreeselijkste sedert tientallen van jaren. Over eenige dagen zal men kannen oordeelen, of zijne voorspelling juist was. In de voornaamste suiker- producee rende landen van Enropa werden de volgende beetwortelprijzen besteed, voor de campagne 1896-97; In Frankrijk besteden de suikerfabrikan ten frs. 25 per 1000 k.g. wortelen. In Duitschland wordt algemeen Rm. 16 per 1000 kg. bieten betaald, terwijl in België een aanvang is gemaakt met het contrac teeren van beetwortelen tegen fr. 28 per 1000 k.g. tegen 12 pet. suikergehalte. In Oostenrijk is de bietenprijs nog niet vast gesteld, terwijl in Rusland de ptjjzen iets minder zjju dan verleden jaar. Salomo, een kaffer te Kimberley, sneed een 5 dnim lange en 2 duim diepe snede in zijn linker been, boven de knie en stak daarin, gerold in een lapje, 21 gesneden en ongesneden diamantenSalomo werd natuurlijk ge vaarlijk ziek, de dokter onderzocht hem, vond de diamanten en het gevolg is dat de minder wijze dan begetrige Salomo nu wegens onrechtmat)g verbergen van diamanten aal terecht staan 1 Dubbelzinnig. Slager (tot zijn knecht) Kom Piet, vooruit nuKap de beenen van mijnbeer Peeters door, en leg mevrouw Looker's ribbensluk in de maod, we hel ben nog zoo veel te doen van morgen. Knecht Ja, baas dadelijk doch ik moet eerst nog eveu mijnheer Jauisens' kalfspoot afzagex. Een puzzle. Kijk eens, zei Joris, nn heb ik een poeder genomen voor mijn hoofdpijn, een pil voor mijn lever en wat droppels voor mijn jichtigen rechtervoet. Ik vraag me zeil wel eens af, hoe weerga weten die dingen precies, waar ze in je lichaam wezen moeten. Een coquette dame zit met geopend venster piano te spelen, terwijl de meid aan 't werk is. „Zeg eens Marie', vraagt ze, „zon men mij aan den overkant kunnen hooren „Zeker mevrouw, de luitenant heelt daar juist zijn venster gesloten" Een onvergeefelijke dom heid. Volgens een telegram uit Graz ging dezer dagen een spoorwachtersvrouw te Marburg naar de markt om inkoop te doen. Voordat zij vertrok, sloot zij de schuif in de kachelpijp en deed zij de kamerdeur op slot, zoodat hare vier kin deren niet naar buiten konden. Toen zij terugkeerde, vond zij hare kinderen door de kolendamp gestikt tegen de deur aan gedrukt, met verschrikkelijke wonden, die zij zich in hun doodsstrijd aan de handen gebeten hadden. In M i d d e n 11 a 1 i heeft donderdag een zware storm gewoed, die overal groote verwoestingen en veel scha de heeft aangericht. Uit vele plaatsen ko men berichten van groote koude en sterken sneeuwval, waarvan het verkeer grooten last ondervindt. Te Konstantinopol heeft het eveneens zwaar gesneeuwd. Het spoorwegverkeer was gestremd, de scheepvaart in de haven ge staakt. De sneeuwval ging gepaard met een hevigen storm, die aanzienlijke schade heeft aangericht. In het Zuiden van Rusland heerscht strenge koude bij 50 graden F. vorst. In Dnitschland is op enkele plaatsen wegens hoogen sneeuw het verkeer gestremd. Een verspeelde vrouw. Het volgende echt Amerikaansche verhaal is te lezen in de te Chicago ver schijnende Nederlander. „Louis Tonno, ADgelo Felbo en John Corso hadden de vorige week op den hoek van Desplaioes- eD Ewingstraten een ont moeting met een in hare eer gekrenkte vrouw, welke zij niet zoo spoedig verge ten zullen. 's Avonds speelden Tonno, Felbo, Corso en Antonio Soro daar in de Garibaldi- Hall, en dronken Datuurlijk gedacht on der het spel, zoodat zij allen min of meer aangeschoten waren. Het meest dronken was Soro, dte zijn ontevredenheid over het verlies bij het spel wilde versmoren. Maar zijn noodlot vervolgde bem ondanks al zijn pogingen, zoodat zijn geld spoe dig verspeeld was, waarop hij het voor stel deed, zijn vronw te verspelen. De anderen vonden bet goed en het spel begon opnieuw, met het gevolg dat Soro zijne vrouw verloor en zich verplicht te haar binnen de acht dagen af te leveren. Getrouw aan zijn woord bevond Soro zich woensdagavond met zijn, geen ach terdocht hebbende vronw in de Garibaldi- Hall, om haar af te leveren. Tonno, Felbo en Corso wachtten daar ook reeds op hun winst. Nauwelijks had vrouw Soro van den handel gehoord, of zij greep een aaD de toonbank hangende bijl en sloeg op haar man en zijn vrienden los en voor zij er erg in hadden waren Tonno, Felbo en Corso gewond. De twee eersten bekwamen onbeduidende verwondingen, maar Tonno verloor een stak van zijn onderlip. Tonno, Felbo en Corso werden opgesloten, terwijl Soro en zijn vrouw nog tijdig de vlucht namen. Spek van een dubbbeltje! De zoogeraamde Engelsche varkeDszij'n de laatste dagen nog een paar centen per kilo goedkooper geworden. Voor de export slachterij te Rotterdam werden eergiste ren te Gorichem 70 stuks geleverd tegen een dubbeltje per pond, een prijs die ongekend laag is. Dubbel leergeld. Bij een beroemd wijsgeer der oudheid kwam eens iemand, die als een babbelaar bekend stond, om de welsprekendheid van hem te leeren. De redenaar, die wel wist wien hij voor had, vorderde het dubbele van het honorarium, dat anderen hem be taalden, Verbaasd vroeg de babbelaar wat daarvan de reden was. Dat is, verklaarde de wijsgeer, omdat ik u niet alleen moet leeren spreken, maar ook zwijgen. Een zonderling huwelijk. De vorige week is in een Dnitscb stadje een zeer zeldzame huwelijksverbintenis ge sloten. De brnid telde 58 jaren, de brui degom, teveDS de neef van zijn vronw, is slechts 22 jsren ond. Zijn vrouw heeft hem indertijd nog ten doop gehouden, zoodat zij zijn vronw, zijn tante en zijn meter tegelijk ishij is door dit huwelijk met zijn taDte zijD eigen oom geworden. De va der van den man, die vroegir de schoon- broedtr der vronw was, is nu haar schoon vader ea tegelijk de zwnger van zjjn eigen zoon. Het aanstaande honderd- jarige jubileum van de geboorte van Franz Schubert zal te Weenen luisterrijk ge vierd worden. De gemeenteraad heeft be sloten een tentoonstelling te organiseeren van zijn portretten, handschriften en alle mogelijke voorwerpen, die met hem in ver band gebracht kannen worden. Verschillen de zangvereenigingen bereiden muziekfees ten voor. De Keizerlijke Opera zal zijn o- pera-comique „Der Hausliche Kneg" ten tooneele brengen, waarvan het libretto aan een comedie van Aristophanes ontleend is. Voorts zal een herinneringsmedaille gesla gen worden, enz., om de nagedaohtenis van den grooten toonknD stenaar te eeren. A. Ik verwed er een pot bier onder, dat Jansen niet komt. B. En ik verwed er mijn kop onder, dat hij wel komt 1 A. Als je niets beters te verwedden hebt, trek ik de weddenschap in 1 IJSTGKEZO JSTID EIHST Geachte Heer Redacteur! Uit vrees dat velen, het spreekwoord „onbekend maakt onbemind" in toepassing brengende, de gelegenheid zonden laten voorbijgaan tot het bezoeken eener tentoon stelling van schilderijen in onze gemeente (zie advertentie), ben ik zoo vrij U beleefd te verzoeken het volgende te plaatsen. De Vereeniging tot Bevordering van Beeldende Kunsten te Amsterdam, onder het bestuur der Maatschappij Arti et Ami- citiae, tracht o. a. door het houden van tentoonstellingen de belangstelling in onze nationale schilderschool levendig te hou den en, waar noodig, te wekken. Op mijn verzoek toonde de Vereeniging zich ter stond bereid, ook de ingezetenen van Scha- gen in de gelegenheid te stellen, eenige schilderijen te bezichtigen. Als correspondent der Maatschappij Arti voel ik mij geroepen, deze tentoon stelling in de belangstelling van hen, die het wel meenen met onze kunst, aan te bevelen. Met mijn dank voor de plaatsing, De Centrale liberale kies- vereeniging te Alkmaar h eft totcandi- dant voor het lidmaatschap der Provinciale Staten gesteld, den heer 8. de Jongh te Oteeleek. Door de groote hoeveel heid gevallen sneeuw in de omstreken van s'-HERTOGENBOSCII is de dienst van de paardentramlijn Den BoschVocht ge heel, en van de stoomtramlijn Den Bosch VechelHelmond gedeeltelijk gestaakt. Hetbericbt, dat de josti- tie van MIDDELBURG, vergezeld van twee artsen, gister naar Nieuwedorp (ge meente 's Heer Arendskerke) is vertrokken, waar bij eene vechtpartij iemand doodelijk moet zijn verwoüd, staat meent de Middelb. Courant zekei in verband met het volgende, dat aan dat blad werd ge schreven. Te Nienwdorp had Zondagnacht in een herberg eene vechtpattij plaats tusschen eenige beschonken personeD. Onder deze bevond zich ook de zoon van den koetsier J. M., voor wien de vader partij trok, meer om hem nit het gevaar te redder, dan wel om mede te doen aan het vech ten. De man maakte zich zoo boos door den ondervonden tegenstand dat hij een be roerte kreeg en kort daarop stierf. Van een en ander is procesverbaal opgemaakt. Omtrent het voorgevallene meldt men aan de M. Ct. van andere zijde, dat zon dag avond drie jongelieden twist hadden bij het huis van een huDner, M., toen de vader van M. op het gerucht naar buiten kwam om hen te scheiden. Hij kreeg toen znlk een klap tegen het hoofd, dat hij een kwartier later overleed. SCHAUKIV, De Godsdienstoefening vangt aan, des voor middags ten 10 nre. 19 Januari, Ds. A. W. v. Kluijve. 26 Ds. A. W. v. Kluijve. 2 Februari, Ds. A. W. v. Kluijve. 9 Ds. A. W. v. Kluijve. 16 Ds. A. W. v. Kluijve. 28 Ds. A. W. v. Kluijve. 1 Maart, Geen dienst. 8 Ds. A. "W. v. Klnijve. 15 Ds. A. W. v. Kluijve. 22 Ds, A. W. v. Kluijve. 29 Geen dienst. 19 Januari, Barsingerhorn Ds. Kooiman. 26 Kreil Ds. Kooiman. 2 Februari, Barsingerhorn Ds. Kooiman. 9 Kreil Ds. Kooiman. 16 Barsingerhorn Ds, Kooiman. 23 Kreil Ds. Kooiman. Schagen, 15 Januari 1896. Naar aanleiding van het in de 1.1. gebonden raadsvergadering ge nomen besluit betreffende de richting van den te plaatsen toren en van het kerkgebouw doen een drietal ingezetenen onzer gemeen te een tweetal lijsten circuleeren een voor het Gemeentebestnnr, waarin gevraagd wordt op het genomen raadsbesluit terug te komen en de voorkeur te geven aan het voorstel Vlaming Roggeveen, zoo doende te verkrijgen verbreeding van het Rensgas en één adres aan hetKerkbestnur, waarin wordt aangedrongen, het genomen raadsbesluit niet goed te keuren en even eens de voorkenr te geven aan boven genoemd voorstel. B ij denzondag 1.1. in hei Noordhollandsch Koffiehuis van den heer D. v. Iwuiver alhier plaats gehad heb benden Kolf- en Biljartwedstrijd, be haalde bij het kolven den len prijs met 145 punten de heer Jb. Wesierman van Barsingerhorn, den 2en prijs met 126 pun ten de heer C. Bijpost te Schagerwaard en den 3en prijs, de heer C. Asjes, met 125 punten terwijl de serieprijs met 41 pun ten gewonnen werd door den heer D. deBeurs te Barsingerhorn. Er werd aan deelgeno men door 17 spelerB. De heer C. Bijpost te Schagerwaard won bij het Biljarten de le piijsda heer Jb. Slotemaker te Ondcarspel den 2en prijs en de heer Jb. Moerbeek te Barsinger horn den 3en prijs. Aan dit spel werd door 11 heeren deelgenomen. Zaterdag, 11 Januari j. 1., had de gewone jaarlijksche vergadering der gymnastiek- en schermvereeniging LycurgUS plaats, waar onder meer be sloten werd, hare gewone jaarlijksche uit voering te houden op 23 Februari a. s. in het lokaal C r s. Tevens schijnt er plan te bestaan, dat de vereeniging in den loop van het seizoen, uitvoeringen zal geven te Petten en te Oudcarspel. Magn atus- II isitoricus. Uwe vergelijking in het begeleidend schrijven gaat niet op. Uw ingezondene, gelijk het daar ligt, wordt alleen geplaatst bij onder- teekening. Bij weglating der personeele ti rade onder pseudoniem. Hoorn, 4 H. L. 11 JAN. 1896. Aangevoerd 5 14 Tarwe f 5.— a 6,- Rogge a Garst jf 4.50 a 5.— Haver 9 3.- a 3 50 Witte Erwten 7.- a 9,- Groene dito jf 10.50 a 12,- Grauwe dito Jf 12. - a 14,- Vale dito Jf 11.50 a 14,— Bruine boonen Jf 11.50 a 12.— Witteboonen Jf 12.— a 13,- Paardenb. 9 5.— a 6.— Mosterdzaad jf a Karweizaad a s - 9 a Ia a Ia a a 2 Paarden Koeien 54 Schapen 6 Kalveren 22 Varkens 2 Zengen 60 Biggen Kip-Eieren per 100 80.— a 100.— a 21.- 4.— 10 20.— 3.- 4.— 31.— 12.- 14.- 40.- 6.— f 90.— a 150 ,140.- a 170.- 10.— a 24.— 10.- a 8.— a 4.— a 2.- a —.50 a 4.50 a 20.— 13.- 7.— 6.— —.57» 5.- f a a 56.- a 40.— a 0.70 a 10.— a 18.— a a —.28 a 10.— a 4,— a 63.- 94.- 0.80 22.— 26.— -.31 12.— 6.— 5de Klasse. Trekking van 14 Jannarl. Prijs van f 1000; No. 1824 9463 14509 400: 13607 200: 3929 7417 10524 20287 100: 2812 «918 4079 4279 7353 11557 15332 16886 17302 875 koppen boter 55 a 60 et. per kop. Alkmaar, 11 JANUARI 1896. Aangevoerd: 3 Paarden 2 Koeien 21 nncht. kalveren ezel 49 magere Schapen 56 magere Varkens 209 Biggen 14 Bokken en Geiten Boter perP. Kipeieren per 100 Alkmaar, 13 JANUARI 189S. Aangevoerd: Paarden 18 Koeien per K.G. per stuk 86 vette Kalveren per K.G. 10 Nuchtere Kalveren 245 vette Schapen Schapen 345 vette Varkens per K 33 magere dito Geit EDAM, 11 JAN. 1895. Kaas Aangevoerd 7 stapels, wegende 1505 K.G. prijs f 25. Hurmere nd, 14 JANUARI 1896. Aangevoerd 82 stap „is Kleine kaai f 28.50; 3 stapels commissie f 27,50. 848 K.G. Boter f 1.15 a f 1.25 per K.G. 223 Runderen vette 10,50 a 0,64 et per kilo. handel stng. 2 Stieren, 7 Paarden. 76 Vette Kalveren, f .70 a f—.90 per K.G. vlog. 74 Nuchtere idem, per stok f 10.28. handel vlug. 286 Varkens, vette, per Kilo f —.28 a f .36 handel ving. 58 Magere, idem, per stuk f8.a 12.— huDdel stug. 141 Biggen, per stuk t 3.a f6.— handel stag. 1478 Schapen lager prijs slag. Kipeieren f 4,50 a Eendendito f 0.— per 100. Ganzen f a Zwanen f a f j Ter Courantdrukkerij f van J. U inkel worden alle D r u k- |werken billijk en spoedig afgeleverd,

Schager Courant | 1896 | | pagina 3