INGEZONDEN. PLAATSELIJK MLUWS. i. voor de gemeente blijve het altijd durend onderhoud van hek en trappen, onder voortdurende controle der kerk voogdij Antwoord op den aan mijn adres gerichten Open Brief van den heer J. Win kel. inlichtingen omtrent den sollicitant Ak kerman, en aan ondergeteekende verlof gegeven, het bestaan van den desbetref- fenden brief, zoo noodig, aan de betrok ken autoriteit kenbaar te maken. .Nog zij opgemerkt, dat, naar het oor deel van ondergeteekende, het laatste der drie opgegeven punten betrekking kan hebben alléén op het financiëele voordeel, dat, zooals de Heer Burge meester van Sint-Maarten het aan on dergeteekende heeft voorgerekend, Toor de gemeente Sint-Maarten gelegen is in de vervanging van een onderwijzer door eene onderwijzeres, die tevens de nutti ge handwerken kan onderwijzen. Dit onderwijs wordt thans gegeven door eene afzonderlijke (vak-) onderwijzeres op een jaarwedde van 400. Ook deze is reeds door den heer Burgemeester aan gezocht, haar eervol ontslag aan te vra gen." De heer A. v. R. te Sint Maar ten, is bezig op het naastliggend erl eeue Motthonpul te boren in de hoop, benevsns goed drinkwater, tevens een gasuron te zullen aanlttfLu. De boor beeft reeds eene diepte van 150 M. bereikt en is door een aardlaag gedroi gen, welke nog hoofdzakelijk blauw zand opitvert. Het naderen eener grintlaag, waarvan men de sporen reeds Heeft aangetroffen, geeft de verwach ing, spoedig het verlang de dunkwater te zullen verkrijgen. Met belangstelling wordt het resultaat der boring te geinoet gezien. Schagek, 18 Februari 1896. De rijzweep of twintig jaren later, tooneelspel in negen tafe- reelen, van J. Hubertus Jansen, en „Dat komt er van", bijspel van Junior, werden Zondag 1.1. in locaal Cérès door de Scha- ger Rederijkerskamer voor het voet licht gebracht. Wie het eerste op het programma aan gekondigde stuk kent, zal het zeer zeker met ons eens zijn, dat dit zeer hooge eischen stelt en te veel spel vereischt van een kamer, nog zoo jong als de onze. Toch waren in het spel van eenigen goe de oogenblikken en werden de karakters vrij trouw wedergegeven. Jammer even wel is het dat de acteurs nog te weinig raad weten met hun figuur op het tooneel wanneer zij niet spreken, zijn ze stijf en van stil spel schijnen de leiders hoege naamd geen notitie te nemen. De bijper sonen kunnen aan het geheel meer aan trekkelijkheid verleenen. Daarbij wachtte men zich vooral voor overdrijving en werke men niet te veel met zakdoeken. Wat het nastukje betreft, dit hebben wij wegeDS het vergevorderd uur, (het was ongeveer half twaalf, toen men daarme de begon) niet bijgewoond; van bevrien de zijde is evenwel gezegd, dat dit vrij goed van stapel liep, en de hoofdperso nen goed op hun plaats waren. Een zeer matig opgekomen publiek woonde de uitvoering bij. Verslag der vergadering van den Raad. der gemeente SCHA GEN, gehouden op Dinsdag 18 Febru ari 1896, des morgens ten 10 ure. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering en lezing en goedkeuring der notulen, werd mede- deeling gedaan van een schrijven der Vereeniging tot het houden van Jaar- lijksche Paaschtenioonsiellingen van Fee te Schagenberichtende de vaststelling van het programma voor de aanstaande ten toonstelling en verzoekende weder als vorige jaren te mogen beschikken over het marktterrein en het benoodigd markt- materiaal, welk verzoek met algem. stem men werd ingewilligd. Van de Afd. Aoord-Holland der Ver een. het Nederl. Paardenstamboek was ingekomen de beschrijvingsbrief voor de dreven bad, zij had het tegen haar wil ge daan, uit torgloosheid waarom moest zij dan snik een harde straf ondergaan F Opgewonden greep zij nu het eerste het beste siok papier, dat baar in de hand kwam en beschreef het met de volgende rege len tO, Angel, waaiom behandel je mjj zco verschrikkelijk F Dat verdien ik niet. Ik heb alles rijpt lijk overdacht en kan u nooit vergiffenis schenken, Gy weet dat ik u nooit eenig onrecht heb willen doen waarom bedrytt gij dan onrecht tegenover my F Gij zijt wreed, inderdaad zeer wreed 1 Ik ral beproeven, n te vergeten. Ik heb nietz dan onrecht nit uw hand ontvangen. Tess*. Zy wachtte tot de postbode voorbijkwam liep naar boiten op hem toe, gaf hem den brief over en nam baar plaats by bet ven ster weder in. Bet werd donker; slechts bet schijnsel van het vnor verlichtte nog eenigszins de ka mer. De beide grootste jonge kinderen waren met de moeder uitgegaande vier kleinste, van drie iet elt jaar oud, allen in zwarte jurkjes gekleed, hadden zich om den baard neergezet en praten met elkander. Tesz sloot zich by hen aan, zonder licht aan te steken. ,Dit is de laatste nacht, dat wij in dit huis, in hetwelk wy geboren ryn, slapen znllen", zeide zij, „dat mogen wij niet vergeteD, bin ders.* Zy vervielen allen in stil zwygen: gelijk de meeste kinderen van hnn leeftijd waren zy daceljk bereid in tranen eit te barsten, ofschoon »y reeds dagen lang over hnn ver trek als een voorrecht boven hunne mekkers hadden gejuicht. „Zingt maar eens kinderen 1* zeide Tesz. „Wat znllen wy zingen F* eerstvolgende algemeene vergadering. Besloten werd, ditmaal geen afgevaar digde daarheen te zenden. Yan den heer Jhr. v. Riemsdijk was een schrijven ontvangen, waarbij deze zich erkentelijk betoonde voor den dank, hem in een schrijven van den Baad ge bracht voor zijne bemoeiing voor de restauratie der schilderij, terwijl tegelijk ZEd. nog een afdrukje ten geschenke gaf van een door ZEd. vervaardigde ets van een der slottorens. Ingekomen was mede een schrijven van heeren Kerkvoogden der Ned. Her vormde Gem. alhier, waarin dit College verklaarde, dat het hem aangenaam was geweest, bericht te ontvangen dat door den Raad in diens laatste vergadering het door het kerkbestuur gewijzigde situ atieplan was aangenomen, waardoor die zaak als afgedaan was te beschouwen. Met betrekking tot de door den Raad gedane vraag omtrent de voorwaarden, op welke de Kerkvoogdij bereid is aan de gemeente een zekere strook gronds af te staan, doet de Kerkvoogdij het volgen de voorstel a. 400 M* terrein, aan de westzij de en aan het Rensgas, voor de som van f750. b. de gemeente zal het oude kerk hof voor den aannemer beschikbaar stel len, voor het tijdelijk opslaan eener loods; C. de gemeente veroorlove de plaat sing der heimachine op het marktterrein. d. de gemeente verlage den omring- muur met 25 c.M. en belast zich met het doen plaatsen van een ijzeren hek daarop; e. Van de 4 trappen, die toegang moeten geven tot het plateau, wordt een aangebracht voor den toren, één recht voor den achtergevel en één aan elke zijde in het midden; Verder verklaart de Kerkvoogdij zich bereid kosteloos af te staan het benoo digd terrein voor een regenbak, aan de noordzijde te plaatsen, terwijl de kerk zal zorgen voor toevoerbuis van het water. Al deze overeenkomsten wenschen Kerkvoogden in één contract te zien op genomen,terwijl voor alle wederzijdsche ac tie ten deze, voorbehoud van goedkeu van het Provinciaal College wordt bedon gen. Nog deelde heeren Kerkvoogden in hun schrijven mede, dat zij besloten hebben, in den aan den toren grenzenden muur van het kerkgebouw geen raam, maar een zoogenaam blind raam aan te brengen. Naar aanleiding van dit schrijven, geeft de Voorz., de heer S. Eermande volgende toelichting. De door het kerkbestuur op de inge zonden en hier ter tafel gebracht teeke- ning aangeduide grond, welke de kerke lijke gemeente aan de burgerlijke gem. wil afstaan, bedraagt 378 M2. en de prijs daarvoor gevraagd, is nog geen f 2 per M. Deze prijs is zeker zoo billijk mogelijk. En te meer wordt het aanbod aanne melijk omdat daardoor verkregen zou worden een groote verbreeding op het beste en meest gezochte deel onzer markt en eene verbreeding aan het Rensgas van 2 M. Met volle vrijmoedigheid adviseeren B. en W. derhalve dit aanbod te accep teeren. De heer W. Roggeveenwenscht hier aan nog toe te voegen het voorbehoud, dat ingeval de consistoriekamer en de catechisatiekamer mochten worden op genomen in den kerkbouw, waardoor aan de Rensgaszijde nog een strook van 5 M. grond vrij zou komen, in dat geval van gemeentewege nog zal getracht worden, een paar M. terrein van de kerk af te koopen. Conform voorstel B. en W., die het amendement van den heer Roggeveen terstond overnamen, werd met algemee ne stemmen besloten. „Wat gij kent, 't Is my hetzelfde.* Een oogenblik was er stilte, die door het invallen van een zwak stemmetje werd ver broken, een tweede stem volgde, een derde en vierde versterkten het koor en weldra schalden de woorden, welke zy op de zon dagsschool geleerd hadden „Hier is nimmer rnst en vrede, „Leed en ellende overal,* „Vrede is alleen in den hemel. De vier kleinen zongen verder met de flegmatieke kalmte van hen, die zeker van hnn zaak zijn. Na verloop van eenigen tyd onderscheidde Tesz de scbadnw van hare moeder enLiza- Ln op den straatweg en de klompen van vronw Dnrbeyfield hoorde men al spoedig luid kleppen, en weidra opende Tesa de denr voor hen. „Ik zie sporen van paardenhoeven onder het venster,* zeide Joan. „Hebt ge iemand gesproken.* „NeeD,* antwoordde Tesz. De kinderen aan het vnor zagen elkander aan en een mompelde: „Tesz, die heer op het paard.* „Hij Heeft niet met mij gepraat,* antwoord de Trsz, „hy riep my een paar woorden toe.* „Wie was die heer F* vroeg de moeder verder. „Was het uw man F* „Neen, die zal wel nooit nooit komen,* antwoordde Tesz op strakken,hopeIoozen toon. „Wie was het dan F* „O, dat behoeft gy niet te vrsgen. Gy hebt hem even goed gezien als ik.* „Ja, maar wat heeft by gezegd vroeg Joan Durbeyfield nieuwgierig. „Ik zal het o morgen zeggen, wanneer wij verhuisd zijn in Kicgsbere ik beloof het n, ik zal het n zeggen, woord voor woord!" WORDT "VERVOLGD. „Wat de plaatsing der steenen betreft, zegt voorz. „komt het B. eu W- het best voor, die zoo mogelijk voor een gedeelte te plaatsen op het Oude Kerkhof en verder ook weer zoo moge lijk voor een gedeelte op een weinig of niet gebruikt wordend stuk van het marktveld, aan de noordelijke zijde en verder gezamenlijk met de kerk een op slagplaats te huren. Waarschijnlijk zal dit echter niet noodig zijn, omdat aan de noordzijde, tusschen den ringmuur en een daarachter geplaatste schutting ook nog al ruimte is te vinden. Wenschelijk is het echter, dit aan B. en W. in over leg met de Kerkvoogden over te laten, dewijl de plaatsing van timmer- en kalk- loodsen ook terrein vordert en men moei lijk van te voren daaromtrent iets kan vaststellen." De heer v. d. Maaien wil liever ten opzichte van dit punt niet zooveel aan B. en W. overlaten, omdat het voor dezen wel eens moeielijk zou kunnen wor den, te weigeren. Heeren aannemers in den regel zijn nu juist niet bizonder be scheiden. Spr. acht het huren van ter rein onnoodig. Laat de aannemer zorgen voor zijn eigen terrein. Er moet niet vergeten worden, dat de bouw wel zoo ongeveer 1 b2 jaar kan duren, en al dien tijd een deel van het marktterrein te moeten missen, acht Spr. niet gewenscht. Bovendien, er is op het plateau ruimte genoeg. Met het toestaan van het opslaan van een loods op het oude kerkhof wenscht Spr. ook zeer behoedzaam te zijn. Daar staat toch onze barak en die is zeer ge makkelijk te beschadigen. Ook de heer Vlaming is van oordeel dat het plateau voldoende ruimte aan biedt en de aannemers daar gemakkelijk hun kalkloodsen en directiekeet kunnen plaatsen. Voor het maken der kapspanten, een werk dat in de open lucht plaats heeft, is geen loods noodig. Dat kan gevoeglijk op het terrein van de markt, tusschen het perceel van den heer Roggeveen en den ringmuur. Moet er nog een loods zijn, dan kan die altijd nog wel gebouwd op het marktterrein, voorshet perceel van den heer Goversdat gedeelte kan dan wel afgesloten worden. Met algemeene stemmen wordt te dien opzichte nu besloten, dat alleen het terrein voor den heer Govers zoo noodig in ge bruik mag genomen worden en ook, dat het oude kerkhof mag worden gebruikt evenwel mag daar geen loods opgeslagen. Betrekkelijk den omrigmuur wenschen B. en W. voor te stellen, dat de omring- muur niet ongeveer 25 c.M. worde ver laagd, maar zooveel als zal blijken in verband met de door den architect noo dig of wenschelijk gebleken af helling ver kregen zal kunnen worden. Dit is met het oog op een minder onderhoud van den omringmuur van belang. Voor het vast zetten van vee kan de muur moeilijk meer dienen, en daarom stellen B. en W. den raad voor, reeds nu in beginsel te besluiten, na de uitgra ving van den grond voor de vastzetting van bet vee te doen maken, ijzeren sta ven, door middel van ijzeren palen in de marktplaats te bevestigen. In beginsel wordt conform voorstel B, en W. aangenomen, den omringmuur te verlagen, zoo mogelijk nog 25 c. M. meer, dus 50 c.M., en ijzeren palen en stangen rondom aan te brengen, waar aan de koeien en paarden zullen kunnen worden vastgezet, omdat ingeval de omringmuur taludsgewijze wordt opge bouwd, daaraan met het oog op den lageren stand van het ijzeren bek, geen koeien meer geplaatst kunnen worden. Aangaande de trappen, toegang geven de tot het plateau, stelt Voorz. namens B. en "W. voor, die behoudens nadere goedkeuring van Kerkvoogden, voor den toren, en achter de keik, op het Rens gas, inspringend, doch 25 c. M. smaller dan de bestaande te maken, omdat het publiek er toch geen gebruik van maakt. De heer van der Maaten zou liever de hoofdtrappen nog breeder zien ge maakt. De beide andere trappen daar entegen op de oude breedte. De heer Vlaming gelooft, dat het Kerk bestuur zeer goed er in zal kunnen toe stemmen, dat alle poorten inspringend worden gemaakt en in verband daarme de stelt Spr. tevens voor, dat er geen urinoirs meer tegen den omringmuur mogen worden geplaatst. Voor het aan brengen van een paar urinoirs is op het marktterrein wel een geschikter plaats te vinden. Ook meent de heer Vlamingdat, nu de poorten inspringend gemaakt worden, versmalling voor de weinig gebruikte poorten ook niet noodig is. De heer Meurs zou de hoofdtrap gaarne nog 50 c.M. breeder wenschen. Met algemeene stemmen wordt beslo ten, aan den kerkeraad voor te stel len, goed te vinden, dat de trappen inspringend worden gemaakt en de hoofdtrap zoo mogelijk breeder, de an deren gelijk aan de bestaande breedte. „Een regenbak van 16000 L. water inhoud", zegt voorz. „zal volgens opgave moeten kosten f 500 ongeveer. B. en W. stellen voor, zulk een bak met een sub sidie van het "Witte Kruis, te doen ma ken, op de door kerkvoogden aan te wijzen plaats en het beheer over te la ten aan de Kerkvoogdij. Op de vraag van den heer Roogscha- genhoe groot de subsidie van het Wit te Kruis zal zijn, adviseert voorz. dat deze is geraamd op f100. De heer Roogschagen neemt tevens de ze gelegenheid waar, om nog eens te wijzen op den ongeschikten toestand van de schoolbak. Spr. verzocht voorz eens de proef te nemen met het leggen van een met een sluitgat voorziene steen op den mond van de bak, door welk gat het benoodigd water moet geschept worden. Spr. geloott dat de qualiteit van het wa ter daardoor zeer zal verbeteren. De heer Vlaming raadt nog aan, de ondergrondsche wateraanvoerbuis weg te breken en den watertoevoer van boven in de bak te doen plaats hebben. Voorz. belooft, van de gegeven wen ken nota te nemen. Terugkeerende tot het maken van de regenbak bij de kerk, kan de heer Roogschagen zich er wel mede vereenigen, mits bepaald wordt, dat ook deze bak van een putsteen moet voorzien zijn en ook hier de toevoerbuis boven den grond moet worden aangebracht. De heer v. d. Maaten zou ook nog in deze vergad. willen bepalen, dat het wa ter uit deze bak verkrijgbaar^ moet wor den gesteld voor 1 cent per emmer van ongeveer 12 liter. Hierna wordt conform voorstel B. en W. en in verband tot de gemaakte amendementen besloten. De bak komt dus in beheer bij de kerkvoogdij, blijft evenwel het eigendom der gemeente, die ook met bet onderhoud blijft belast. In verband met het besluit van hee ren kerkvoogden, wordt voorts besloten terug te komen, op het besluit, in de vorige vergadering genomen, en thans geen lichtraam in den muur tusschen toren en kerk doen aanbrengen. Met betrekking tot de Barak, die thans op het oude kerkhof staat, wordt op voorstel van den heer Meursbesloten, aan den aannemer op te leggen de ver plichting, dat zoo liij van het terrein op het oude kerkhof gebruik maakt, hij een stevige schutting zal moeten plaatsen, ter beschutting van de barak, opdat niet de barak door het sjouwen met balken als anderszins schade kan komen. Volgde nu de behandeling van het concept-besluit tot wijziging der school geldheffing. Door B. en W. werd voorgesteld lo. voor het onderwijs in de vakken a. k. en o. p. over de 2 hoogste klas sen te heffen 60 ets per leerling per maand elk kind uit hetzelfde gezin meer f0.40 per maand; voorde 4 laag ste klassen wordt betaald f0.40p. kind per maand de minvermogenden, naar het oordeel van B. en W. te taxeeren, be talen de helftvoor de vakken 1. m. n. r. (talen) wordt betaald per leerling voor één taal f 1.25, voor 2 talen f2. en voor de 3 talen f 2.50 per maand. Met betrekking tot dit concept was door B. en W. advies gevraagd aan het Hoofd der School, den heer Messing en aan de Plaatselijke Schoolcommissie. De heer Ressing adviseerde het schoolgeld voor de 4, 5, 6, 7e klasse te bepalen op f 0.60 per leerling; voor elk kind uit hetzelfde gezin meer f0.40 en voor de 1, 2 en 3e klasse per leer ling f 0.40; alles per maand. De on derscheiding „minvermogenden" zag de heer Ressing liever vervallen, daar ZEd. vreesde dat die middensoort gevonden zou worden uit de tot heden als niet be- talenden aangemerkten, waardoor op de onvermogenden dan meerdere last zou worden opgedragen De regeling voor het onderwijs in talen, zooals die door B. en W. is voorgesteld, draagt zijne goed keuring ten volle weg. De Plaatselijke Schoolcommissie advi seerde: het leergeld voor alle klassen ge lijk te stellen en wel f 0.50 per kind, elk kind meer uit hetzelfde gezin f0.35 De rubriek minvermogenden vond haar bijval, overtuigd als zij is, dat doorB. en W. dit juist gewild wordt, om met het onderwijs zoo vrijgevig mogelijk te zijn, in het belang van ruimer schoolbe zoek. Ten opzichte van de heffing voor het onderwijs in de vakken 1. m. n. r. wenscht de Commissie het leergeld voor 1 taal bepaald op f 1.25, voor 2 talen op f 1.50 en voor 3 talen op f 1.75. "Wat betreft de verhooging van het schoolgeld voor de vakken a k, o en p, gaan B. en "W. mede met de school commissie. Voor het andere handhaaft zij haar concept. Ook de heer Roogschagen juicht het verlaagde schoolgeld toe; doch voor het onderwijs in de talen meent Spr. dat het voorgestelde bedrag geenszins te hoog is. De heeren Asjesv. d. Maaien en Meurs pleiten voor de verlaging van het leer geld voor de talen. De heer Roggeveen meent, dat het concept van B. en W. best gehandhaafd kan blijven, daar B. en "W. tevens voor stellen, ook bij de heffing van het school geld voor het onderwijs in de talen, de onderscheiding „minvermogenden betalen half geld" in te voeren. Bij stemming wordt het voorstel B, en W. aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren: v. d. Maaten Asjes en Meurs. Nu kwam aan de orde de lelefoon. Van wege de Bell-Telefoon-Mij., ge vestigd te Amsterdam, was een schrijven ingekomen waarbij zij aanboden voor Schagen den aanleg een exploitatie van een telefoonkantoor, in aansluiting op Winkel, voor bare rekening te nemen, zoo indien de Gemeente haar een ge schikt lokaal verzekerde. De kosten van bediening en van het bezorgen der telegrammen, neemt ook de Maatschappij voor hare rekening. B. en W. verklaren geen geschikt lo kaal te kunnen vinden. Wel had men gedacht aan het bodekamertje, doch bij nadere overweging waren daaraan aller lei bezwaren verbonden. Toch meent voorz. een geschikt per ceel gevonden te hebben. De heer .4. Prins nml. is bereid zich met de bedie ning van de telefoon te belasten, en een deel zijner woning voor telefoonkantoor af te staan. Daar het Rensgas vlak bij de Markt is, komt spr. dit aanbod niet ongewenscht voor. Besloten wordt, aan de Maatschappij mededeeling te doen van de bij Prins aangeboden gelegenheid en tevens nade re inlichtingen af te wachten, ook omtrent den duur voor welken de gemeente zich ten opzichte van de beschikbaarstelling van een perceel zal moeten verbinden. Met het oog op de te houden aanbeste ding van den torenbouw, wordt beslo ten, op dinsdag 3 Maart, 's middags te 5 uur eene raadsvergadering te houden en wordt mede bepaald, dat de aanbe steding van den toren niet des middags om half drie maar om half vier zal plaats hebben. Met betrekking tot de oproeping voor onderwijzer met acte fransch, deelt voorz. mede, dat reeds 10 sollicitatien zijn ingekomen. Besloten wordt, den heer Bessiny te verzoeken, uit het aantal sollicitanten een drietal te kiezen, die dan zullen worden uitgenoodigd bier heen te komen, tot het afleggen van een proeve van bekwaamheid. Bij de nu volgende rondvraag wijst de heer v. d. Maaten op de onhebbelijke en onbeschofte wijze, opwelke de be waarder onzer begraafplaats gewoon is, aan bezoekers den toegang tot het kerk hof te weigeren. Voorz. belooft den nalatigen ambte naar ter verantwoording te zullen roe pen. De heer Vlaming verzoekt, dat B. en W. aan den smid Blok willen opdragen, het hek op voorzichtige wijze van den ringmuur af te sloopen en op de oude begraafplaats op te leggen. Spr. heeft zich geërgerd over de roekelooze manier waarop reeds een gedeelte van het hek bij het opruimen door den daarmede be lasten persoon werd stukgeslagen en ver nield. Tevens stelt de heer Vlaming voor, dat bij de aanwijzing op het terrein, aan de eventueele inschrijvers zal worden me degedeeld, dat de traptoren vervalt en de aanneemsom dus met dat bedrag kan worden verminderd, In het afgedrukt bestek staat „als de traptoren vervalt". Spr. acht dit overbodig, daar in de vorige vergad. reeds besloten is, dat die traptoren moet vervallen. Hierna werd de openbare zitting ge sloten, en ging de Raad in comité. De D e m o c r. V r ij z. K i e s v e r- e e n. Schagen, besloot in hare ver gadering, j.1. Dinsdagavond gehouden, met het oog op de a. s. herstem ming, de Candidatuur van den heer Th. .1"VValler wederom te steu nen. Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven.) Met den besten wil was het mij niet mogelijk Uwen brief eerder te beant woorden. Werkzaamheden, voor mij van meer persoonlijk belang hielden mij daarvan terug. Ook waren daaronder, die, hoewel niet zoo loodzwaar wegende, toch voor moes ten gaan, namentlijk, het inschrijven der notulen van de vergadering van het „Be stuur van den Bond van liberale Kies- vereenigingen in het hoofdkiesdistrict Alkmaar"; welke j.1. Donderdag te 12 ure in een der localen van het Noordhol- landsch koffiehuis te Schagen is gehou den wat u bekend zal zijn, omdat ik u, als bestuurslid, Maandag 10 Eebruari j. 1. een convocatiebiljet zond. Het is namentlijk eene vaste gewoon te van mij, na afloop van elke vergade ring, waar ik als secretaris fungeer, zoo spoedig mogelijk, in den regel den avond van denzelfden dag, de notulen in te schrijven, en ik kan u aanraden, zoo u dit tot heden soms niet deed, die ge woonte van mij over te nemen, want ik ben het geheel met u eens, dat het niet mogelijk is na eenig tijdsverloop, uit losse aanteekeningen, zuiver en on partijdig weer te geven, wat in zoo'n vergadering is verhandeldof men moet op eigen houtje, zooals sommige partijdige verslaggevers, er maar wat uit disteleeren. Laat ik u even mede- deelen, op gevaar af mij weer te ver grijpen aan schending van het geheim van den secretaris, dat uwe mede-af gevaardigde voor Schagen, beter scheen onthouden te hebben, wat in de laatste vergadering was besproken dan u want de heer Buis was wel zoo beleefd mij te doen weten, dat hij verhinderd was, de vergadering bij te wonen. 't Gold immers alleen het beredderen

Schager Courant | 1896 | | pagina 2