PLAATSELIJK NIEUWS. Tot Seretaris der NiedOf- der koggen Strijkmolen», is b e- noemd, de heer 6. Halff te Nieuwe—Nie- dorp en tot Penningmeester, de Heer S. Over te Winkel, Op de voordracht voor secretaris kwamen mede, voor de heeren C. Haringhuizen te Nieuwe-Niedorp en J. Breebaart Dz. te Winkelen op die voor penningmeester, de heeren: C. Haringbuizen en S. Prins te Nieuwe-Niedorp. Uit de rgchtzaal te ASSEN. Op den 14en Jan. 11. zouden Jantien E., vrouw van Jannes E., een beddelaken hebben geatolen van Hendrik Been te Peizerpol. Daar Jantien een tante is van de eerste getuige, vrouw Been, wordt haar, zooals de wet zulks eischt, gevraagd of zij bezwaar heeft tegen het hooreu der getuigen. Jantien antwoordt herhaaldelijk *ik bin nooit slecht west en heb niet 'stolen." Het kost heel wat moei te haar aan het verstand te brengen, wat de bedoeling van de vraïg is, of zjj be zwaar heeft tegen het hooren van de eerste getuige, haar nicht. Eindelijk begrijpt Jantien het, waarop zij zegt bezwaar te hebben. Da president meent, dat zij dan ook wel niet zal willen, dat Hendrik Been gehoord wordt als getuige, waarop Jantien zegtNee, meneer, ok maor niet.* Als eenige getuige blijft nu over Hen- drikien Nijnhuis. »Zoo heet je immers vraagt de president. „Jao, meneer. Ze zege ok wal van huns, Nijnhuis begriep ik maor da's mie krèk geliek.v Hendrikien kan niet veel verklaren, zij herkent het in beslag genomen en ter zitting aanwe zige beddelaken niet. „Daor wi'k mien eed Biet veur doen', zegt de oude vrouw. Hoewel zij dus zoo goed als niets verklaart, maakt Jantien nog aanmerkingen, waarop Hendrikien zegt„Jantien, hol die stil" en, terwijl zij haar wijsvinger waarschu wend opheft, hol die stil veur 't Opper wezen*. In zich zelf brommende,,zoo'n wief, wat meent ze wel*, gaat Hendrikien naar haar plaats op de getuigenbank. Het O. M. eischt wegens gebrek aan bewijs de vrijspraak van beklaagde. Tot Hoofdingeland van het Ambacht Schager- en Niedorper Koggen voor het Polderdistrict Winkel is in plaats van wijlen den Heer H. Rezelman, benoemd, de heer J. Bulter te Lutjewinkel. Moord. Men meldt uit YELP: Zondagavond ij. 1. omtreeks half acht uur heeft een zekere M. Albers, bleekers- knecht aldaar, zijne vrouw door eenige mes steken vermoord. Nadat zij nog uit haar huis bij een ze keren D. in huis was gevluchti overleed zij tengevolge van veel bloedverlies aldaar, zittende op een stoel. Spoedig was de bur gemeester van Rheden (mr. A. H. Brandt) met drie gemeente-veldwachters en een rijksveldwachter ter plaatse van den moord aanwezig. Albers voornoemd had zich intusschen in zijn eigen huis opgesloten, zoodat de deur en vensters met geweld moest wor den geopend. Het kostte heel wat moei te hem te arresteeren, waarna hij naar het arrestantenhuis te Velp werd overgebracht achtervolgd door honderden menschen, die hem allerlei scheldwoorden toeriepen. De moordenaar is een man van ongeveer 50 jaren en staat bij politie en justitie slecht aangeschreven. Maandag-middag, ruim twee uur, arri veerde de justitie uit Arnhem, teneinde den moordenaar bij het vreeselijk vermink te lijk te brengen en hem in verhoor te nemen. Dit is raeds de tweede moord, die bin nen den lijd van een jaar te Velp plaats vindt. De echtgenoote van zeke ren J. L. van B., schoenmaker, kwam Donderdag bij de gemeentepolitie van Lei derdorp aangifte doen van de gebeurtenis, zwaluwnestjes te gaan zien; eens was daar bij een verroeste ijzeren boog naar beneden in het zwarte water gestort en toen hadden zij door de ontstane opening naar beneden gezien. Hoe vreemd was hen elko gedach te aan gevaar geweest en hoe waren zij steeds blijkbaar beschut geworden door een goeden engel, bij al die dwaasheden hunner jeugd. Gelukkige dagen der kindsheid, zorgeloos, en vroolijkEn toen die ernstige oren, van diep nadenken en angstig verlangen, om iets groots te worden. Dat zwakke beginnen van den leerling, daarna een schnw, verbor gen werken. En later, toen eene klein, on verwacht erfenisje de hindernissen nit den weg had geruimd, zijn verblijf aan de aca demie te Dnsseldorf. Odie jaren van tas tend streven met stormachtige bezieling, met die donkere uren van twijfel aan eigen bekwaamheid 1 Of echter bezieling, twij fel ot triumf zijn deel was, nooit leed of genoot hij alleen. De goede engel ging naast hem, koelde hem het voorhoofd, dat in de koortsachtige opgewondenheid gloeide en brandde, kuste de lippen, die zich tot jubelen openden; De goede engel zijne moeder Hij gedacht haar nu in dit oogen- blik; haar beeld alleen, losgemaakt van alles, zweefde hem nu voor oogen I Was het mo gelijk, dat hij haar dezen morgen eerst ver laten had Een vurig verlangen overmees terde hem, de wensch in haar liefelijk gelaat te zien, haar zilveren stem te hooren. Maar had zij niet vooruit geweten, dat dit ver langen hem zou overvallen en hem daarom haar portret medegegeven Snel trad hij met de lamp in de hand zijn slaapkamer binnen, waar de koffer stond. Hij opende het deksel en begon te zoeken. Daar was het 1 Hij zelf bad het in papier gewikkeld en zorgvuldig weggeborgen. On geschonden kwam zij te voorschijn en lach- to hem toe. Hij bief de hand op, om de lamp weer in de kamer te dragen, daar zag hij op den grond het papier, waarin het dat baar man een spiksplinternieuwe re volver gekocht bad. Zij vond die daad ge vaarlijk. Niet lang daarua kwam de poli tie er door mededeeling van Van B., zelf achter, dat die nieuwe revolver het mid del in zijne hand moest worden om jden banJ, die hem aan zijn vrouw verbond, te breken, m. a. w. om zijn vrouw er me de te doodeo, Daarbij zou het echter niet blijven door middel van het vuurwapen zou hij zijn [vrouw volgen in den dood 1 Gelukkig troffen de brigadier der Rijks- veldwacbt J. P. L, en de Luderdorpsche gemeenteveldwachter A. O. den gewapen de een uur later op den openbaren weg met zijn schietwerktuig aan, dat iu beslag werd genomen. Sedert Vrijdag wordt te GRONINGEN vermist me]. R. W., on derwijzeres te Garmerwoldeen by haar moeder te Groningen inwonende. Bui ten de voormalige Steentilpoort, op den dijk van het Eemskanaal, heeft men eenige haar toebehoorende boeken gevonden, wat, in verband met haar moedeloosheid in den laatsten tijd, aanleiding heeft gegeven tot het vermoeden, dat zij zich verdronken heeft. Ook een ezel wil heusch behandeld wordendat ondervond een groentenventer uit de WATERGRAAFS MEER. Toen hij met zijn ezelkar langs de Weesperzijde te Amsterdam huiswaarts reed, ranselde hij Hansje onbarmhartig met een talhout. Ter hoogte van de Grensstraat liep het dier plotseling al balkende met groote sprongen naar den waterkant en wilde langoor zich verdrinken. Nog juist bij tijds voorkwam zijn meester, geholpen door een paar voorbijgangers, dat de heele groen ten—affaire in den Buiten-Amstel terecht kwam. (N. v. d. D.) Op V r ij d a g 28 F e b r. j. 1. b e- gaf de landbouwer A. Kraaijenbrink te DOESBURG zich met een zijner koeien op weg. De koe schrikte voor een smids vuur, rukte zich los van haar geleider en holt in woeste vaart Doesburg uit over de schipbrug, achtervolgd door den eigeuaar. Spoedig echter was men haar spoor bijster, maar dit werd enkele dagen later ontdekt in de Middachterbosschen bij de Steeg, doch de koe zelf zag men niet. Thans, nu er ruim 14 dagen zijn verloopen se dert zij ontvluchtte, heeft men haar ge zien op de Worth-Redesche heide onder de gemeente Rede. Het bleek echter ge vaarlijk haar te genaken, daar zij in dien tijd dol bleek te zijn geworden en al brullende op de menschen kwam aanloo- pen. Eenige geoefende schutters zullen trachten haar dood te schieten. Een 104 jarige. De oudste vrouw van Nederland, de weduwe Vuijk te CAPELLE a/d. IJSEL, is op 104-jarigen leeftijd overledeD. Dreischor zal nu wel het oudste vrouw tje uit ons land hebben. De daar wonen de Kaatje v. d. Berge werd donderdag 102 jaar. Ongelukken. Zaterdag geraakte D. Verheij, strijkster op de Gelderscbe stoomwasscberij te REN- KUM, met haar rechterhand tusschen een stoommangel, waardoor de hand van de pols tot de vingers geheel werd afge stroopt. Bovendien werd de hand zoo zwaar gekneusd, dat zij misschien zal moeten wor den afgezet. Zij is nog denzelfden dag naar het yElisabethsgasthuis* te Arnhem overgebracht- In het jaar 1894 werd in geheel Nederland f 906788,25 als ver gunningsrecht in de gemeentekassen ge stort. Op 31 December van dat jaar beston den in het geheele land 24821 vergun ningen de gemiddelde opbrengst per lo- caliteit was alzoo f 86.53y2. portret gezeten had. Hij bukte zich om het op te rapen, bij kon geen wanorde gedoo- gen; hij herinnerde zich heel goed, dat het hem gisteren geërgerd had, dat hij dit blad papier op den grond gevonden bad en hij had het opgeraapt om er daarna het portret in te wikkelen. Zijn hand streek het papier glad, voor hij het weder in den koffer legde eu terwijl hij dat deed, viel zijn oog op het papier. Wat was dat Geschrijf op het witte papier Weinige regels slechts, en van de hand zijner moeder P Hij hield het pa pier dicht bjj de lamp en las„Nu is hij toch niet gegaan. God zij hem genadig!» Dat was alles en de weinige woorden wa ren doorgehaald als had de schrijfster er spijt van, het geschreven te hebben. Maar toch daar was nog iets, een datum. „Den 25 April" stond boven aan den rand van het papier. Op wien konden de woorden betrekking hebben; wien was gebleven in plaats van te gaan, voor wie had zijn moe der de genade des hemels in te roepen Zyn vader konden deze regels niet gelden, die rustte reeds meer dan drie jaren in Frankrijk'» aarde, nadat deze regelen ge schreven waren. Ook de zoon, hemzelf, konden zijn niet gelden, hij was toen een driejarig kind, zoodat over zijn gaan of blij ven nog niet gerept werd. Maar wie, wie anders. Was er een geheim in het leven zijner moeder p Die vrouw, die opgegaan was in haar liefde voor hem, sedert hij in staat was te denken en te begrijpen Wie kon het zijn, op wien deze raadselach tige woorden betrekking hadden „Nu is hg toch niet gegaan. God zij hem genadig I" En terwijl hij zichzelf dit alles alvroeg en nadacht en ticbzelf geen andere dingen voor oogen stelde, klonk hem plotseling we der in de ooren, de woorden die zijn vriend in overijling had uitgesproken „had zij hem dam werkelijk zoo liefl" WORDT VERVOLGD. Schaqen, 18 Maart. Verslag der Vergadering van den Raad der gemeente Schagen, gehouden op Dinsdag 17 Maait 1896, des morgens ten 10 ure. Afwezig de heeren J. v. d. Maaien en W. Roggeveen Czdeze laatste met ken nisgeving dat het wegens zakelijke be sognes niet mogelijk was de vergadering bij te wonen. Na lezing en goedkeuring der notulen, werd medegedeeld: a. dat d.d. 14 Maart 1.1. was opge maakt het proces-verbaal der kasverifi- catie, sluitende in ontvang f 74839,21, in uitgaaf f72441.495 en batig saldo ad. f 2397,715 b. Uitnoodiging der Maatschappij voor Gem.Crediet, tot bijwoning der algem. ver gadering op 21 Maart e. k. c. Schrijven van den heer Wind te Winkel, dat de Bell-Telefoon-Maatschap- pij genoegen neemt met de door den Raad gemaakte bedingen, betreffende de stich ting van een telefoonkantoor in de ge meente Schagen. d. Schrijven der Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente Schagen, houden de instemming met de, betreffende den to ren- en kerkbouw in de vorige vergad. vastgestelde besluiten. Deze vier mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde kwam nu het adres van den politiebeambte M. Hooglandverzoe kende f 50.- verhooging van salaris. Adressant voert aan dat bij zijne be noeming op deze verhooging van jaar wedde uitzicht was gegeven. Thans be draagt zijn jaarwedde nog geen f10 per week, daar moet at f 1.50 voor huur, zoodat er waarlijk niet genoeg overblijft om er fatsoenlijk mede rond te komen. Adr. acht het billijk dat hij, dia toch hetzelfde werk heeft te verrichten als zijn ambtgenoot, hetzelfde loon als deze daar voor geniet. Daarbij komt nog dat adr. zoo gehoopt had als oud-marechaussée rijkspensioen te krijgendoch dat zal wel nooit komen. B, en W. oordeelen dat dit adres eerst bij de behandeling der begrooting voor 1897 in beraad kan worden genomen. De heer Asjes zou dan liever voor dit jaar tenminste aan Hoogland eene grati ficatie willen toekennen, daar adr. toch denzelfden dienst als Abma heeft te ver richten. Yoorz. merkt op dat de verhooging aan Hoogland niet bij zijne benoeming werd beloofd. Wel is in eene vroegere vergad. door B. en W. voorgesteld de jaarwedde van Hoogland gelijk te bren gen, doch dat is toen door den raad ver worpen. Met algemeene stemmen wordt beslo ten dit adres tot nader aan te houden. Yolgde nu de benoeming van een on derwijzer. Ingekomen waren 17 sollici- tatïen en daarna waren 3 heeren opge roepen tot het afleggen van een proef les. Conform advies van het Hoofd der School en in beraad met den heer Arron- dissements-schoolopziener, droeg B. en W. de volgende voordracht ter keuze voor 1. v. Genne te Zwolle. 2. Hoogland Leeuwarden. 3. Drijver Nijmegen. Met algemeene stemmen werd na ken nis name der bovengemelde adviezen, de heer v. Genne benoemd. Aan de orde was nu de gunning van den torenbouw. Bij de onlangs gehouden Herbeste ding waren 14 biljetten ingeleverd, waar van een ongeldig. De inschrijvingen wa ren als volgt B. Hagen, Haarlem f 28585 en f28265 B. Hagen, Haarlem met voorbehoud dat ook de kerk hem zou worden gegund f26400 en f26080 A. Toorenvliet, Amst. f 30000 en f 29000 W. Lammers, Helder met voorbehoud dat ook de kerk hem zou worden gegund f26276 en f25926 M. v. Ommeren, Haarl. f 28836 en f 28502 £«1 N.Scharw.f 27100 en f26660 P. Rings, Zandpoort f 25830 en f 25510 D. Kriller. O. Niedorp f 30000 en f 29000 H. W. Duijn, Beverw. f 28500 en f 28300 L. Renses, Beverwijk f27900 en f27700 D. Damstra, Leeuwar den, met voorbehoud dat ook de kerk hem zou worden gegund f 26320 en f 26000 G.Ruigewaard, E a.Zee f 27600 en f 27200 A. Rinkema, Haarlem, onwaarde, 1 bedrag oningevuld. R. Boersen, Schagen f 25432 en f 24832 Na die herbesteding was ingekomen een schrijven van den architect, den heer J. A. G. v. d. Steur, waarin deze met het oog op de vele technische bezwaren bij het bestaan van 2 verschillende aan nemers voor den bouw van toren en kerk, er op aandrong, zoo mogelijk bei de bouwwerkea aan één aannemer te gunnen. Evenwel vond ZEd. geen ter men, voor den toren aftewijken van de usance en moest hij derhalve wel advi- seeren, de gunning te geven aan den laagsten inschrijver. In een nader schrijven drong de heer v. d. Steur nochtans met klem er op aan, dat de raad zou trachten, den toren- en kerkbouw in één hand te brengen, vroe zende anders bij den bouw te zullen stuiten op velerlei moeielijkheden, in het nadeel der gemeente. Yan den heer Lammere te Helder was nog een schrijven ingekomen, waarin adr. den raad voorstelde, nu door de Kerkvoogdjj aan hem de kerkbouw was opgedragen, ook aan hem den bouw van den toren op te dragen, in welk geval hij zijne laatste inschrijving nog met f 500 zou verminderen. Adr. bracht dit geldelijk offer ter behartiging van den goeden bouw en ter vermijding van de moeilijkheden, welke, zoo de werken door 2 aannemers moeten worden uitgevoerd, niet zouden kunnen uitblijven en onvoor waardelijk moesten lijden tot nadeel in den bouw. Yan heeren Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente was ingekomen een schrijven, waarin zij dank betuigden aan den raad voor de welwillendheid, aan de kerkvoogdij bewezen, om tot de gunning van den torenbouw niet te be sluiten, alvorens de kerk met hare gun ning gereed was gekomen. Heeren kerk voogden hadden in hunne vergadering van Kerkvoogden en Notabelen, jl. Zondag gehouden, besloten aan den heer W. Lam mers te Helder het werk te gunnen. Nog was ingekomen een schrijven van den heer G. Ruigewaard te Egmond aan Zee, waarin deze inschrijver mededeelde, dat hij na eene bespreking met Boersen, te Schagen, zijnde de laagste inschrijver, voor den torenbouw was overeengeko men, zoo de raad daartegen geen be zwaar had, de uitvoering van het werk op zich te nemen, en van hem over te nemen voor den door Boersen ingeschre ven prijs; en zich tegen die som te verbinden als ware hij, adr., de laagste inschrijver. Als borgen stelde adr. voor C. en M. de Wild te Alkmaar en voor informatiën naar zjjn persoon verwees hij naar de directie der Prins Hendrik Stichting, de architecten A. L. en J. G. v. Gendt te Amsterdam en den stadsar chitect te Zaandam- Yoorz., de heer S. Bermangaf in o- verweging dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. Als een aannemer inschrijft voor f27600 en dan zoo maar zonder ee- nig gegrond motief f2200laat vallen van zijne inschrijving, dan is die aanne mer voor mij even onbetrouwbaar als zij ne inschrijving. Zulk een handelwijze noemt spr. eene gemeene manier van doen. De heer C. A. Hoogschagen zou inlich tingen willen inwinnen omtrent de soli diteit van den heer Ruigwaard. Yoorz. verwijst den heer Hoogschagen naar de door den heer Ruigewaard zelf opgegeven adressen. De heer C. N. Vlaming vindt dat af komen van f 2200.door den heer Ruigewaard niet zoo erg. Bij de eerste en de tweede besteding hebben toch alle inschrijvers hetzelfde gedaan. De heer Vlaming beweert, dat er zeker geen een inschrijver is, die den toren juist zal hebben berekend. De heer Ruigewaard had niet eens een bestek gehad. Maar zoo zulllen er wel meer inschrijvers ge weest zijn. De meesten waren naar Schagen gekomen om een goede pluk te halen. De aannemers hadden niet ge dacht in Schagen zelf concurrentie aan te treffen. Maar door de inschrijving van Boersen was nu toch bewerkt dat er niet noodeloos een f 3000.waren weggegooid. De heer Vlaming verklaar de door zijne bemiddeling bij de inschrij ving van Boersen nu daartegen gewaakt te hebben. De heer Vlaming is er van overtuigd dat de toren gemakkelijk gemaakt kan worden voor de door den heer Boersen ingeschreven somSpr. had het zelf nauwkeurig berekend. De belangen der gemeente toch gingen spr. zeer ter harte, daarvoor had hij als raadslid zijn eed afgelegd, en daarom had hij uitge rekend wat de torenbouw moest kosten en had Boersen door zijne bemiddeling ingeschreven. Voorz. merkt op dat het motief van den heer Vlaming, toch wel niet zal kunnen gelden voor de vreemde inschrij vers. In ieder geval had de heer Rui gewaard op den dag der herbesteding dan maar die f2200 moeten laten val len en had hij zich bijtijds dan ook een bestek moeten aanschaffen. De herbe steding is nu afgeloopen en de raad heeft met dit napleiten van een inschrij ver niets te maken. Iemand die in schrijft zonder berekening te maken, is toch zeker niet bijzonder betrouwbaar. „En de heer Lammers heeft toch ook na de herbesteding nog laten vallen", merkt de heer Vlaming op. Yoorz. toont daarop den heer Vlaming aan, dat de houding van den heer Lam mers geheel anders is dan die van den heer Ruigewaard De heer Lammers wil wel f 500 laten vallen, doch voor zeer goede motief om te voorkomen: het kwaad, twee aannemers te hebben; om dat te bewer ken offert de heer Lammers een deel zijner verdiensten er aan op. De heer C. A. Hoogschagen is van oor deel dat het laatste aanbod van den heer Ruigewaard niet te pas komt, zoolang het werk niet aan Boersen is gegund. Spr. vraagt of er van B. desbetreffende geen schrijven is ingekomen. [Neen.] Maar dan blijft het nog de vraag of Boersen wel eens genoegen neemt met het voorstel van den heer Ruigewaard. De heer Vlaming zegt, twee dagen af wezig geweest te zijn maar hij kan nu mededeelen, dat Boersen hem heeft me degedeeld, dat deze met Ruigewaard die afspraak heeft gemaakt. De heer Vlaming houdt vol dat als het werk nu aan Lammers wordt gegund, dat dan ook geen inschrijving is^geweest. Spr. wil het werk dus gunnen aan Boersen die is de laagste inschrijver. Met algemeene stemmen wordt nu op voorstel van B. en W. het schrijven van den heer Ruigewaard voor kennisgeving aangenomen. De heer C. A Hoogschagen wil er nu over gestemd hebben of het wrerk ge gund zal worden aan Boersen, zijnde deze de laagste inschrijver en vraagt of de borgen van Boersen door B. en W. worden goedgekeurd. (Ja). De heer 6. Asjes verklaart beslist te zullen stemmen tegen Boersen. De gun ning aan dien inschrijver noemt Spr. voor de gemeente hoogst gevaarlijk. Wie is Boersen In het bouwvak een onbe kende grootheid. En zal hij nu het werk door een ander mogen laten uitvoeren P Dan had men evengoed een kleermaker wel kunnen laten inschrijven. Boersen is slechts een ondergeschikt persoon, die niet als aannemer kan fungeeren. De Voorz. merkt op, dat de inschrij ving van den heer Lammert, na het laat ste aanbod, slechts f 344.verschilt met de door den heer Vlaming zoo zeer aan geprezen inschrijving van Boersen. En is dat kleine verschil van zoo groot ge wicht, om het werk te gunnen aan ie mand, die geen aannemer is De heer Vlaming geeft aan den heer Asjes ten antwoord, dat bet altijd de ge woonte is bij aannemers, als zij een werk krijgen buiten de plaats hunner inwo ning, om het niet zelf uit te voeren; maar door een ander, die daar wel woont of dichter bij is, de uitvoe ring op te dragen. Spr. zelf heeft in Nieuwendiep en Anna Paulowna inder tijd twee kerken aangenomen, doch een ander was de uitvoerder van het werk. Waarom zou Boersen dat dan ook niet mogen doen? Spr. acht het ook wel beter dat bei den bouwwerken hier nu in éen hand komen en herhaalt, dat hij Boersen al leen heeft doen inschrijven in het be lang der gemeente, om te waarborgen dat er niet noodeloos veel geld werd weg gegooid. De heer Asjes vindt het verschil van f344 veel te gering, om dat niet in het belang der gemeente op te offeren, teneinde beide werken in één hand te krijgen. De heer Vlaming meent, als de raad het werk dan toch aan Lammers wil op dragen, dat dan hij, Vlaming, wel op zich wil nemen met Lammers te spreken en dan zal die de f 344 ook nog wel la ten vallen. Spr. stelt zich voor het be hartigen van de belangen der gemeente gaarne daartoe beschikbaar, als de raad dat wil. De heer C. Bijpost vraagt of ook niet de heer Lammers nog meer dan f 500 wil laten vallen P De heer Hoogschagen wil besluiten, de gunning nog te verdagen en eerst aan de heer Lammers voor te stellen, dat hij den toren ook kan krijgen, mits hij die f344—, ook nog laat vallen. Spr, vindt dat de gemeente buitengewone verplich ting heeft aan Boersen, die door zijn la ge inschrijving de oorzaak is, dat de ge meente op den torenbouw f 3000.heeft uitgewonnen. Yoorz. verklaart, dat de heer Lammers hem persoonlijk heeft medegedeeld, geen cent meer dan f 500.op de aanne mingssom van den torenbouw te kunnen laten vallen. De heer Hoogschagen stelt nu voor, de beraadslaging over dit punt in het open baar te sluiten, maar voort te] zetten in geheime vergadering. De heeren Vluming en 3b. Stammes ondersteunen dit voor stel en deswegens gaat de raad in co mité. De zitting heropend zijnde, besluit de raad, de behandeling der gunning van den torenbouw niet uit te stellen. Véér uitstel waren de heeren Hoogschagen en Vlaming. Yerder besluit de raad het werk niet te gunnen aan Boersen. Yóor was de heer Vlaming. Insgelijks met één stem, die van den heer Vlamingtegen, besluit de raadden torenbouw te gunnen aan den heer W. Lammers te Helder. Met algemeene stemmen wordt besloten, dat bij den torenbouw portland-cement moet worden gebruikt De heer Lammert zal dus den toren bouwen voor de som van f25776.— Bij de rondvraag, vestigt de heer P. Meurt de opmerkzaamheid van den raad op het wegruimen van gebeenten, welke bij de uitgraving zullen te voorschijn komen. Yoorz. belooft dienaangaande met heeren Kerkvoogden overleg te zul len betrachten. Hierna werd de vergadering gesloten. Dinsdag 17 Maart j.1. had alhier plaats de door de Afdeeling Noord-Holland van het Nederlandsch Paardenstamboek uitgeschreven keu ringen van hengsten en merriën. Yoor Hengsten in 1893 of vroeger geboren, waren beschikbaar gesteld 2 premiën van f 250.en 1 premie van f 150.—. De hengsten werden in de volgende volgorde geplaatst 1. Éclair, P. Boekei Cz. Schagen. 2. Fels* Faure, V. Bakker, Wieringerw. 3. CarnotJ. Breebaart Kz., Winkel.

Schager Courant | 1896 | | pagina 2