INGEZONDEN. Overste Van Vliet en Toekoe Oemar. PLAATSELIJK NIEUWS. -Afloop van de aanbesteding van straatwerken en de levering van het s t r a a t z a n d ten dienste voor de Banne en den Polder Schagen, ge houden den 6 Juni 1896- Bestek straatwerken. Bostok voor het leveren van het zaud van 167 M'. 1.80 O Va ure, des voormiddags. 14 Juni, Ds, A. W. v. Kluijve. Mii antwoord Vervolg Binnenlandse!) Nieuws. ringerwaard Burgerlijke Stand. Gem, ICfflAGKW, Gein. Zijpe. Gem. Haringcarspel. Gein. Oude Niedorp. Gem. Ourikarspel. Ftansch protectoraat. Wat bleek echter? Dat er zooveel „Fransshe" koffie nist te krijgen is 1 Dj m nis'. w vvj koloniën he:ft na de gouverneurs aangeschreven, dat zij bij de plautage-eigeoaars moeten aandringen op ruimeren aanplant van koffie, om althans in de behoefte ran het le ger te kunnen voorzien. Intuschen zul len de soldaten en matrozen niet-Fran- sche koffie moeten drinken. Gedachten van Luther over opvoeding. Ouders, die hunne kinderen al te zeer liefhebben, en hen in alles den zin geven, doen niets anders, dan hen haten. Zij voeden een booswicht op, dien zij een maal naar de galg moeten begeleiden en die zijne eigene ouders den neus af bijt. De ouders zijn vtelal schuld aan het- verderf hunner kinderen. Zij tasten door gaans in deze twee pnnten mis zij ver troetelen en verwennen hunne kinderen al te zeer, of zy zijn al te gestreng, waar door zij hen verbitteren. Men moet zoo wel in het een als in het andere maat houden. Velen bederven hu ine kinderen, door hnn te veel toe te geven. Ja, zoo spre ken zij, het zijn nog maar kinderen. Zij begrijpen niet wat zij doen desniettemin leert men ze gaan, loopeu, volgen, itts doen of latsD, hoewel zij het Diet begrij pen. Een hout of steen begrijpt ook niet, dat hij voor een huis ongeschikt is, maar de werkman brengt hesu in een vorm. Hoe veel te meer dan niet een mensch. Men zondigt zwaar, wanneer men schandelijke woorden tot jeugdige onschul dige knapen en meisjes spreekt. Want de teedere en onervaren leeftijd wordt zeer licht met zulke redenen bezoedeld. En wat nog erger is, hij onthoudt zeer lang zulke woorden, evenals wanneer er een vlek komt op een rein en fijn laken. Hij dringt er veel dieper iD door dan in een grof en ruw doek zoo As ook de hei den Horatius heeft geleerd, zeggende een nieuwe pot riekt zeer lang naar 't geen men er 't eerst in haeft gegoten. Geest en Leven. De d y n a m i e t a a n s 1 a g te Barcelona. Over de jongste gru weldaad der anarchisten worden de volgende bijzonderheden gemeld. De processie van het Corpus Christi keerde Zondagavond om 9 nur naar de kerk van Santa Maria del Mar terug, toen op den hoek van twee straten «en bom ontplofte. Er ontstond een onbeschrijfe lijke paniekde priester die de hostie droeg, viel in zwijm, in alle richtingen stoof de menigte uiteen, en vele perso nen werden in het gedrang gewond. De bewoners van de naburige huizen durfden eerst niet buiten komen, en bleven, ver stijfd van schrik, uit de vensters het ont zettend schouwspel aanstaren. Drie werk lieden lagen dood op een hoop, in een hoek lag een vrouw met een vreeselijk verminkt kind in de armen verder lag een vrouw met een gapende wonde in de borst, en een jonge werkman met verbrij zeld hoofd. Iri het geheel waren er twaalf dooden en een veertigtal gewonden, waarvan nog twee kinderen in het hos pitaal bezweken. Den geheelen avond werd het hospitaal bestormd door men- schen die de namen van de dooden en gewonden kwamen vragen. Men gelooft dat de bom werd gewor pen van het balkon van een der naburige huizen, en dat de aanslag gemunt was op den kapitein-generaal Dsspajols, die in de processie mede liep, maar met getrof fen werd. Het was een Orsini-bom, met 23 zundpijpen en geladen met dynamiet en schroot. De politie heeft onmiddellijk 32 anar chisten gearresteerd, doch een paar van de meest bekende waren nergens te vin den. De voornaamste arrestanten zijn eon Italiaan en de secretaris van een plaatselijk anarchistisch blad, een Cataloniër. Een woedende menigte belegerde het politie bureau waar de anarchisten waren opge sloten en de als politie het Diet had verhin derd, zou het volk hen ongetwijfeld ge lyncht hebben. Niet minder groot was de verontwaardi ging to Madrid, toen de helsche misdaad daar bekend werd. De bladen dringen al len aan op buitengewone maatregelen tot beteugeling van de anarchisten, waarvan Verscheidene uit het buitenland een sehnilplaats hebben gezocht in de fa brieksdistricten van Catalonie, en vooral te Barcelona. De Eransche Politie had de Spaansche regeering reeds voor eeDigen tijd gewaarschuwd dat de anarchisten een aan slag beraamdeD, en er werd eeD streng toe zicht op hen gehouden, vooral sedert er eenige Orsinibommen ontdekt waren; maar men heeft helaas de uitvoering van bet helsche plan niet kunnen beletten. In een buitengewone ministerraad is besloten, den staat van beleg in de provin cie Barcelona af te kondigen. De anar chisten zullen voor een krijgsraad terecht staan, daar onder de gewonden verscheiden soldaten zijn. Volgens een telegram uit Barcelona aan de Eeraldo is men de daders van den aan slag op het spoor. Een briefschrijver van het Bat. Nieuws blad, (die zeer tegen generaal Dfykerboff gekant schijnt te zijn) geeft de volgende voorstelling van de omstandigheden waar onder Oemar's verraad plaafs greep Intnsscben hebben wij het voornamelijk aan overste Van Vliet te danken, dat we niet allen als honden afgemaakt en de Kraton en Oleh-leh Diet afgeloopen zijn. In weerwil van alle mogelijke vertrouwba re en zeer ernstige waarschuwingen in de hats'.e maanden tegen Djohan (alias Oe mar) bleef generaal Deykerhoff hem toch koppig zija volle vertroawen schenken en had bijna een handeling verricht, op raad van dien schurk, waardoor de troepen oren ver van Kota-Radja ingesloten zonden zijn en onze hoofdvesting bijna geheel onver dedigd en ontbloot voor hem zou gelegen hebben. Te Kota-Radja werd i lies in gereedheid gebracht voor een aanstaande excursie, waarin Djohan een zeer groote rol zou spelen tot tuchtiging van eenige kampongs en tevens tot bestendiging der posten in de buitenlinie. Tot dat doel werden Djohan 600 nieu we achterlaadgeweren verstrekt met 100000 patronen, rijst, dollars (tegen zwa re agio voor hem gekocht) opium enz. Het 3e, 12e en 14e bat. zouden aan den tocht deelnemen, die op 30 Maart een aan vang zou nemen en naar berekening een dag of zeven zou duren. Alle posten in de buitenlinie werden door de garn. bat. bezet, terwijl de bezetting op elk dier pos ten belangrijk verminderd werd. Van een dier posten tehuis gekomen, hoorde ik reeds verschillende geruchten omtrent de al of niet betrouwbaarheid van Toekoe Djohan. De meesten hadden er evenwel vertrouwen in, niet denkende, dat generaal D. zulk roekeloos en hoog spel zou dur ven spelen met een bankhouder van zulk een reputatie als vriend Djohan. Den 22en was alles gereed en de orde de bataille reeds uitgevaardigd, waarbij be paald werd, dat het hoofd-kwartier naar Lambaroe verplaatst zon worden, alwaar de reserve ook voorloopig zou blijven. De bataljons zouden oprukken in de rich ting van Anakgaloeng, dat waarschijnlijk de eerste bivakplaats zou wordeD en daar toe van te voren overvloedig van minutie en vivres voorzien was gewordeD. De oveiste Van Vliet was commandant van het geheel. Inmiddels zon Djohan van de West zijde het Lamkraksche binnendringen, den vijand naar onze zijde opjagen en zich te Anakgaloeng bij ons aansluiten, van waar nit dan een nieuwe zegetocht door de 26 moekims zou ondernomen wor den. Oemar was in alles gekend, en bekend met het geheele operatie-plan, dat hij in den beginne evenwel atkeurde. De ver rader wilde nl. dat wij met de bataljons naar Biloel op zouden rukken en van daar uit naar Anakgaloeng zouden marcheeren. Ware dtt alles gebeurd, dan zouden wij onherroepelijk in den val geloopen zijn, want ingesloten tusschen Lamkrak, het gebergte en de moekims van Djohan, zou den wij er ons niet door heen hebben kunnen slaan. In den Kraton zouden 400 man tot on middellijke beveiliging en politie achter blijvea, terwijl het garnizoen te Oleh-leh tot op 20 man verminderd werd. Ge be grijpt, dat alles voor een catastropbe voor bereid was, en waarachtig de generaal D. zou Djohan's aanwijziDgeD gevolgd hebben, indien de overste Van Vliet niet verklaard had de verantwoording voor een dergelijke operatie, waarbij wij geheel in handen van dien schnrk waren, niet te willen dragen en reeds een particulier telegram naar Batavia gereed had om at te zenden, in dien de generaal toch Djohan's voorstel volgde. Overste Van Vliet zou zelfs ge vraagd hebben maatregelen in htt operatie plan op te nemen voor het geval Toekoe Djohan de wapens tegen ons keerde, wat door hem verwacht werd. Dit alles is natuurlijk eerst naderhand gebleken. Den 28en Maart nog is Djohan in den Kraton geweest en toen reeds adviseerde de wd. ass.-resident Heckler om hem ge vangen te nemen, maar de generaal had er geen ooren naar. N. B. Ct. Schagen, 10 Juni 1896. Onze Harmoniekapel, o n- dtr directie van den heer L, A. Schou ten, zal op Zondag 14 Juni 1896, een concert geven, in den tuin van den heer Broersma. Het programma is als volgt samenge steld 1. Opening van het Seizoen Marsch C. Coenen. 2. Une nuit d' été, Over- ture Eantastiqne G. Tack. 3. a. Inter mezzo de 1' Opera, Cavalleria Ruslicana P. Mascagnib. Abendgebet, G. Lange. 4. Musikalische Zauberlaterne Gros- ses Potpourri L. A. Schouten. 5. O- vertnre zuin Gartenfest, C. Prancke. 6. Rosenfee, Mazurka Caprice, A. Dewitz. 7. Potpourri aus der Operetteder Bettelsludent, C. Millöcker. 8. Amonr et Priniemps, Valse, E. Waldteufel. 9. Hipp, hipp, hipp, hurrah I Kaiser Marsch G. Kunoth. No. 2, 4 en 9 op verzoek. No. 3b, 6 en 8 eerste uitvoering. Twee onzsr plaatsgenoc- ten vertrekken over een par weken als timmerman naar Zuid-Afrika. Van één hunner kregen wij toezegging zoo nu en dan zijn lotgevallen pet brief aan ons mede te deelen, wat zeker door velen onzer lezers op prijs zal worden ge steld. Wellicht zijn er otidtr hen, die er hnn voordcel in de toekomst mee kun nen doen. Dat het de beide ondernemende gezellen daar ginds bij orze stamgenooten wel moge gaan, is onze oprechte wensch. A. Het uitbreken van een lengte van 618 strekkende Ms. rijstraatbreed 2.50 M2. en weder verstraten. B. Het uitbreken van een lengte van 181 strekkende M9. rijstraaten tot paardenpadstraat maken br. 66 cM2. C. Het uitbreken van een lengte 489 strekkende M8. paardenpadstraaten we der verstraten. E. Krans te Schagen, 14 ets. 6 ets. 6 ets. per strekkende M'. J. de Moei te Schagen, 14 ets. 7 ets, 4 ets. Gegund. P. Mienes te Schagen, f 1.85 per Ms. A. Bruin Gegund. De afsluitboomen aan den spoorweg bij de in de kom onzer gemeen te gelegen overgangen, worden thans over eenkomstig geruimen tijd geleden door on zen Raad bij de Regeering gedaan ver zoek, door de dir. der H. IJ. S. M. vervangen door hanghekken. Maandagmiddag j.1. begaf de gemeente-veldwachter Alma, op last van den Burgemeester, en vergezeld door Simon Allolzich naar Tolke tot het zoo mogelijk opvisschen van een kinderlijkje uit de Tolkervaart. Daar gekomen vischten zij reeds spoedig een pakje op, hetwelk bij opening bleek een kinderlijkje te bevat-1 ten. Uit het verder door den heer S. Berman) als Hulp-officier van Justitie ingestelde onderzoek is gebleken dat bedoeld pas geboren kindje (een meisje) door de on gehuwde moeder j.1. zaterdag in den vroegen morgen werd ter wereld gebracht in een rietschoot aldaar. De rampzalige vrouw, die thans in de barak verpleegd wordt, heeft alles bekend. Gisterenmid dag is de instructie door het Gerecht over deze zaak geopend. nit te maken kwestie. De heer Vlaming t zegt neen, waar wij ja zeggen. De heer Vlaming beroept zich op raadsleden cn op den Secretaris, die getuigden „het niet gehoord te hebben." Daartegen beroepen wij ons op onze aanteekenin- gen en op het getuigenis van een mede verslaggever. Wij geven den heer Vlaming dat woord nu cadeau. De moraal van het door hem gesprokene was toch de ontkenning van het door den heer v. d. Sleur beweerde en dat is precies zooals wij mededeelden. de Verslaggever, Jan Winlxel. Predikbeurten. SCHAP MUf. De Godsdienst-oefeningen beginnen om 21 v Geen dienst. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven.) Schagen 8 Juni 1896. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u onderstaande in uw eerst-volgende courant te willen opnemen. Vergun mij u mede te deelen, dat de woorden, door mij in de vóórlaatste Raadsvergadering gesproken, niet juist door u blijken verstaan te zijn, volgens uw naschrift van 6 Juni. Het is zoo gegaan De Voorzitter,de Heer S. Berman, vroeg: hebben dan die Heeren gelogen?" Waarop ik antwoordde: „dat beweer ik niet, ik ver toon alleen mijn facturen". Verder ben ik niet gegaan j ook dit heb ik in de laatste vergadering van 5 Juni herhaald en werd door onzen Gemeente-Secretaris en meerdere Raadsleden bevestigd. Wat nu het verschil in prijs gedu rende 1895 betreft, is opgehelderd; in Juli '95 zond ik den heer A. Bonnike 761 kilo oud lood, met bericht, dat ik tegen vastgesteld ruilloon, in dit jaar daarvoor nieuw lood zou bestellen. Nu ik over dat pnjs-verschil schreef, ont ving ik ten antwoord, hetgeen ik U hierbij toon, dat aangezien ik hierbij geen voor- of nadeel had, ZEd. de moeite overbodig achtte, mij de kleine prijs- veranderiDg te melden. Doch nu ter zakewat de prijs in 1895 betreft, doet hier niets ter zake, aangezien de heer van der Steur in een schrijven 23 Mei 1.1. aan den Raad op een spoedig besluit aandroDg, omdat de loodprijzen de laat ste 4 maanden f 2,— per 100 kilo waren gestegen. Hierop toonde ik 3 facturen, over 1896, dat de prijs sinds Januari eveu hoog, f 16.was geble ven, en wat beweert u nu in (nog iets) Volgens briefkaart van de heeren Gebrs. van Brakel, dat die heeren nu sinds Januari 1896 steeds f 16.- per 100 kilo betaalden. Is dat niet hetzelfde als ik aan toonde en liggen de laatste 4 maanden dan niet tusschen 1 Januari en 23 Mei 1896, toen de heer v. d. Steur het bo vengenoemde schreef, en waarover dus juist de kwestie liep, en waarop de heer van der Steur zich beriep, dat de inschrijvingssom hooger geworden was, sinds de Raadsvergadering van Januari '96, waarin het besluit genomen werd, de lood- en leibekleeding der torenspits afzonderlijk aan te besteden? En als men nu nog weet, dat ik in de vergadering van 5 Juni, van den heer A. Bonnike en de Firma Enthoven, be wijzen overhandigde, waarbij de eerste ad f 16,gedurende nog een maand, en de tweede ad f 15.50 gedurende nog 2 maanden, zich verbonden, het lood franco Schagen te leveren per 100 Kilo wordt het dunkt mij duidelijker, dat door veel geweld over deze zijdelingsche kwestie, hoe dan ook, te maken, de hoofdzaak kon worden doorgedreven. U dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, Met achting, C. IX. Vlaming. aan den heer C. N. Vlaming te Schagen; Merken wij op, dat de strijd tus schen ZEd. en ons, of hij een bepaalde reeks woorden al of niet gebezigd heeft, wordt: een door geen schriftelijk bewijs Geachte Redactie! Beleefd verzoek ik voor het onder staande een plaatsje in het eerstvolgend nummer van Uw geëerd blad. Bij voorbaat daarvoor dank zeggende, Uw Dienstw., I». Stadt. Uit den laatsten brief van den heer M. Lürsen en het antwoord van den heer Winkelbeide in dit blad van 1.1. Zondag, heeft het er veel van, dat ik uit twee monden heb gesproken. Om dien schijn weg te nemen, zou ik heel graag willen teruggeven, wat ik tijdens en na afloop van het festival precies betreffende het orgelaccompag- nement gezegd heb. Dan kon er uit blijken, of die woorden voor tweeërlei uitlegging vatbaar waren. Ik ben ech ter verreweg het meeste vergeten, en zal daarom, zoo goed en kwaad ik kan, in hoofdzaak geven, wat ik me desbe treffende herinner. Mocht dit niet stroo- ken met eene van de door mij gebe zigde uitdrukkingen, dan houd ik me voor nadere opfrissching aanbevolen. Als m. i. niet ondienstig ga vooraf de verklaring, dat ik nooit nog, dus zelfs niet éénmaal, tegenover wien ook de houding heb aangenomen, alsof ik van het registreeren iets afwist. Steeds heb ik mij, als het ter sprake kwam, als geheel onkundige voorgedaan. En zoo is het, al heb ik ook een tijdje les gehad in het orgelspelen. Met hooge verwachting, wat de orgel begeleiding der liederen voor Gemengd Koor en de orgel-solo door den heer Lürsen betreft, ging ik naar Nieuwe Niedorp, omdat ik hem voor een be kwaam musicus hield en houd. Maar tevens vroeg ik meer dan eens: „Zal alles wel mooi gaan?" Yoor ditmaal toch werd m. i. bijzon der veel van den begeleider gevergd, daar het accompagnement van 2 der 3 liederen in vlug tempo voor piano gezet is en niet voor orgel. Met diezelfde gedachte begon ik ook te dirigeeren. En herinner ik het me goed, dan ben ik na het eerste gedeelte der repetitie bij den heer L. op het orgel gekomen met de woorden„'t Gaat best, maar kan je niet wat zachter Dit „best" is er stellig best uitgeko men en gold de muziek als accompagne ment, dat geheel zijne vinding was, en waarvoor ik den heer Lürsen nog gaar ne een welgemeend, hartelijk compliment maak. Ik meen toen tot antwoord gekregen te hebben „Ik zal 't probeeren, maar dat zal moeilijk gaan". Toen ik later weer boven kwam, heb ik ongeveer ge zegd „'t Accompagnement is veel beter, maar kan 't nog niet wat minder?" Hierop zei de heer L. mij „Ik kan bepaald niet zachter." Ik geloofde dat heel graag, omdat ik zooals ik straks zei hoegenaamd geen verstand heb van registreeren, dus ook niet van het orgel te Nieuwe Nie dorp. Daar komt nog bij, dat ik bijna altijd eene orgelbegeleiding te sterk heb gevonden„men weet dan niet beter, of 't hoort zoo." Ik gaf dan ook de schuld van de sterke begeleiding geheel aan het orgel. Nu heeft de heer Winkeldien ik tot mijn genoegen ala een zeer gewaardeerd bescheiden accompagnateur ken (op een groot orgel heb ik hem echter nooit ge hoord) in zijn verslag de schuld van die sterkte hoofdzakelijk aan den heer L. geweten. Wie er gelijk heeft, kan en behoef ik niet te beslissen. Beter zou ik een oordeel kunnen en mogen uitspreken, indien ik beide verdienstelijke musici eens (en ik zou 't heel graag willen) om de beurt op het zelfde instrument hoorde begeleiden. Doch dit doet niets ter zake. Uit het bovenstaande blijkt, dat ook ik de begeleiding te sterk vond, al is het niet in die mate, als de heer Winkel het deed. Misschien echter, dat ook on ze plaatsen in de kerk daarop van in vloed waren de heer W. zat op aan- merkelijken afstand van orgel en zan gers, ik was in hunne onmiddellijke na bijheid. Doch hoe het zij ook al kon de heer L. merkelijk minder sterk geaccom pagneerd hebben toch wil ik open lijk verklaren, dat de hulde, die ik hem en den heer Steking na afloop gebracht heb voor hunne door ons zoo hoogge waardeerde belangrijke en belangelooze medewerking tot het welslagen van dit festival nog ten volle verdiend acht. Ik weet niet, welke woorden ik toen daarvoor gebezigd heb, maar wel weet ik, dat ze uit het hart kwamen en ze zoo mogelijk gaarne herhaalde. Schagerbrug, 9 Juni 1 896. Men meldt ons uit Wie- Bij de gister alhier gehouden verkie zing van een lid van den Raad ter voor ziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer R. Dz. Kaanzijn uitgebracht 38 stemmen van de 116 kie zers. Van deze stemmen verkregen, de heeren Dk. Kater 11 A. Sleutel 11 K. Schenk Dz. 7 C. A. Waiboer 7 K. Schenk Az. 1 J. Smit Hz. 1 AIzoo herstemming tusschen, de heeren: Dk. Kater en A. Sleutel. |T e r Courantdrukkerij van J. Winkel, worden alle Druk werken billijk en spoedig afgeleverd. Ingeschreven van 6 9 Juni 1896. GeborenWillem, z. v. Klaas Struif en van Aagje de Jong. Johan, z- v. Jan de Veer eu van Johanna Blaauboer. Ondertrouwdgeene. GetrouwdJillis Jacob Hoek en Maria Rotgans. Overleden Jantje Groot, oud 65 jr. 1 mnd., weduwe van Hendrik Koster. Ingeschreven van 29 Mei 5 Juni 1896. GehorenAagje, d. v. Willem Ver- kroost en Geertje Schager. Trijntje Elisa- beth, d. v. Comelis van der Oord en An- ije Borst. Aagje, d. v. Pieter Watertoren Anna Helena Ludeke. Jan. z. v. Pieter Muntjewerf en Maartje Snijder, Pieter, z. v. Jan de Haan en Aaltje Laan. Ondertrouwd en GetrouwdGeene. Overleden Comelis Stipkes, 75 jr, en il mud. weduwnr. van Antje Kieft. Ingeschreven van 1 31 Mei 1896. Geboren1 Mei. Abraham, zoon van Pieter Ros en Dientje van Wachendorff van Rijn. 2 dito, Maria d. van Jan Veld- boer en Immetje Raadgers. 4 dito. Antje, d. van Comelis Stam en Antje van Die pen. 5 dito. Trijutje, dochter van Pieter Gootjes eu Aaltje Bijpost. 11 dito. Geer tje, d. van Comelis Rentenaar en Rensje de Geus. 22 dito. Hillegonda, d. van Wil lem Goudsbloem en Cornelia Catharina Schoon. 23 dito. Johannis, z. vanJanZutt en Aafje Dekker. 27 dito. Trijutje, d. van Hendrik Rentenaar en Maartje de Geus. Ondertrouwd1 Mei. M. de Pee en Klaasje Raap. 8 dito. Hendrik Spaansen en Barbera Glas. 9 dito. Jan van Twuij- ver en Uiltje Schuit. 15 dito Comelis Tijm en Maria Mul. 22 dito. Pieter Hoogvorst en Antje Wit. Gehuwd10 Mei. Gerrit Kuiper en Trijntje Smit. 16 dito. Martinus de Pee en Klaasje Raap. 22 dito. Hendrik Spaan sen en Barbera Glas. 23 dito. Jan van Twuijver en Hiltje Schuit. 28 dito. Come lis Tijm en Maria Mul. Overleden12 Mei. Reijer Borst, oud 27 jr., echtgenoot van Antje Swart. Ingeschreven van 1 81 Mei 1896. Geboren11 Mei. Jacobus en Louw- rens, z. v. Jacob Stoop en van Marijtje Engeringh. 16 dito. Kaatje, d. v. Pieter Wijn en van Trijntje Rutsen. 21 dito. Geertruida, d, v. Petrus Hurkmaus en van Margaretha de Wever. 22 dito. Si mon Petrus, z. v. Jan de Jong en van Helena Meiten. 24 dito. Jacobus, z. v. Johannis Ligthart en van Geertje Pater. 81 tdito. Pieter, z. v. Jan Wit en van Antje Wijnker. Ondertrouwd 8 Mei. Comelis de Moei, weduwnaar van Hillegonda Pot en Antje Bakker, weduwnaar van Hendrik Groene- woud. 8 dito. Dirk Ott en Gerradina Bil- lenkamp. Gehuwd6 dito. Cornelis van der Gragt en Maartje Zeeman. 22 dito. Cor nelis de Moei, weduwnaar van Hillegonda Pot en Antje Bakker, weduw van Hen drik Groenewoud. 27 dito. Dirk Ott en Gerradina Billenkamp. Overleden: 12 Mei. IJ f Schoen- z. v. Pieter Schoen overleden en van Maartje Moras, 13 mnd. 13 dito. Eredericus Her- manus Stijger, echtgenoot van Aafje Veld man, 70 jaar. 18 dito. Levenloos aange geven een kind van het mannelijk geslacht van Jan Winnips en Maaltje Sneekes. Ingeschreven van 1 >31 Mei 1896. Geboren Jan, z. v. Klaas Schagen en Maartje Meilis. Adrianns, z. v. Jan Mors en Trijntje Koomen. Petrus, z. v. Mar tinus Zat en Alida Strooper. Aaftje, d. v. Jacob Muakal en Grietje de Ruiter. Gerrit, z. v. Jacob Greeuw en Maartje Mulder. Gehuwd Cornelia Spanjaard, j.m, oud

Schager Courant | 1896 | | pagina 3