Een zeldzaam ongeval wordt uit Verviers gemeld. Een jong wielrijder verloor aan de Vesdre-kade zijn hoed door een windvlaag. Hij greep naar zijn hoofd en gaf op het zelfde oogenblik met de andere hand een ruk aan de stuurstang, door wel ke onwilkeurige beweging het rijwiel in volle vaart tegen de borstwering der Yeste vloog, waardoor de jonge man over cfen muur in de rivier stortte, een arbeider, Tignée genaamd, die zich in de onmiddellijke nabijheid bevond, haalde een ladder en redde den zwaar gewonden wielrijder. Tignée zelf echter gevoelde zich van dat oogenblik af onwel en overleed ee- nige uren later, nadat hij den dokter had verklaard, dat een doodelijken schrik hem had bevangen, toen hij het ongeluk zag gebeuren. Een gegoed vagebond. De Parijsche politie heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag onder vele andere landloopers onder bruggen slapende aangetroffen, zekeren Raphael Benoit opgebracht, een goed gekleed man van 87 jaar, met het eerlijkste gezicht van de wereld en die een in komen bezit van 6000 fres. Hij ver klaarde in kamers te „stikken" en bij voorkeur in de open lucht te slapen daarmeê deed hij niemand kwaad, zei- de hij, integendeel, soms had hij gele genheid om zijn berooiden slaapkame raden onder de bruggen goed te doen. Indien echter de politie niet ophield hem lastig te vallen, dan zou hij een ander vaderland opzoeken. De com missaris stelde hem terstond op vrije voeten. Een treffende ontmoe ting. In een hotel te Londen had de zer dagen een allermerkwaardigste ont moeting plaats. Er zaten veel Ameri kanen aan de table d' höte, waarvan de meesten elkander niet kenden. Een hunner had een Engelschen vriend ont moet en zat met dezen hardop te pra ten. Na eenige oogenblikken liep het gesprek over den Amerikaanschen oor log en de Amerikaan, die tot de fede ralisten had behoord, vertelde o.a. dat de soldaten van de beide partijen soms zoo dicht bij elkander aan het werk waren in de loopgraven, dat zij met elkander konden praten en zelfs tabak, waarvan de Zuidelijken goed voorzien waren, ruilden tegen thee, dat de noor delijken in overvloed bij zich hadden. Zelf had de verteller eens een pakje ki nine geruild tegen een pond tabak en de geconfedereerde bad hem er nog een pijp bij gegeven. Die pijp had zijn le ven gered, beweerde de man er bij, want de officier, die bemerkte dat hij tabak rookte, had hem geroepen om hem te laten rapporteeren hoe hij er aan gekomen was, en toen hij terug kwam had er juist en schermutseling plaats gehad, waarin de man, die zijn plaats had ingenomen, gedood was. Toen de man dit vernaai gedaan had, stond plotseling een groote, door de zon verbrande Amerikaan met grijs haar en grijzen baard van de tafel op, ging naar den verteller toe en vroeg, of de Zui delijke, die de kinine van hem had ge kregen, er niet bij had verteld, dat hij die noodig had voor zijn dochtertje, dat de koorts had „Ja," was het antwoord „En zeide de Federalist niet, dat zijn kind ook met de koorts te bed lag, maar dat hij de kinine met den ander wilde deelen, ook al kreeg hij er geen tabak voor?" „Tk geloof het wel," zei de de' ander, „dat ik dat gezegd heb." „Nu, ik was de Zuidelijke" riep de oude heer, en hier is mijn dochter wiens leven gij hebt helpen redden, en hier is mijn kleindochter ook." Toen volgde er veel kennismaking, er werden veel handen gedrukt en de dochter van de Noordelijke, een weduwe die met haar vader op reis was, omhelsde de vrouw, die als kind door de voor haar bestemde medicijn genezen was. Het was een aandoenlijke ontmoeting. Vervolg Binnenlandse!) Nieuws. millioen zakken per jaar worden geleverd. De prijs per duizend stuks bedraagt onge veer 9 h 10 centen per stuk, hetgeen een aanmerkelijk verschil maakt met den prijs der linnen zakken. Da heer Arkell kon dan ook eenmaal voor een Senaats-coroi- 16 te Washington de verklaring afleggen, dat zijne firma aan bet Amerikaansche volk van 1865 tot 1885 eene besparing had bezorgd van 120 millioen dollars (300 millioen gulden), want dit was het verschil in prijs, dat zijne gedurende dien tijd ge leverde papieren rakken goadkooper waren geweest dan linnen zakken of vaten. Spoorwegongeluk in de V. S. Logan (Iowa), 12 Juli (R. O.) Gisteravond kwamen twee iu tegenover gestelde richting gaande passagierstreinen op de Chicago Northwestern lijn met el kander iu botsing. Er werden 27 perso nen gedood en 51 gewond. Het heet dat de machinist de instructies vergeten had, die hij had ontvangen. Een zeldzame vondst. Te Ramaizou in het Loire-departement (Fr.) zijn dezer dagen in de gewelven der oude kerk aldaar 30 lijken van monniken in geheel gaven toestand gevonden. Da lijken zijn alle gekleed. De slapende fakir een bedrieger. Een der aantrekkelijkheden yan de Millennium-tentoonstelling in Bu- da-Pest is, zooals wij reeds hebben gemeld de slapende fakir, de Indische derwisch, die een maand lang wil slapen, na het eerst 7 dagen te hebben volgehouden. Niet alleen het publiek maar ook weten schappelijke mannen hebben vergeefs naar de oplossing van dit raadsel gezocht. Maar het was een eenvoudig politieagent voorbehouden, die oplossing te vinden. Door een onbedwiugbare nieuwsgierigheid gedreven, drong deze politie-agent plotse ling de ruimte binnen. En wal zag hij daar De „slapende" fakir zat in zijn glazen doodkist rechtop en speelde met zijn beide collega's kaart De tent der fakirs is nu gesloten. Een treurig ongeluk, dat vier meLSchenlevens eischte, had eenige dagen geleden in Jütland plaats. Zes kin deren van 6-13 jaar speelden in een kie zelgroeve, toen plotseling een der wanden van den kuil instortte en alle kinderen bedolven werden. Het gelukte een zesja rigen knaap, zich vri, te werken, waarop bij naar huis snelde en vertelde, dat zijn broertje bedolven was. Yan de andere kinderen echter zeide het ventje niets. De vader van den kleine snelde naar den kuil en vond zijn tweeden zoon bewusteloos, doch nog levend. Daar hij evenwel geen flauw vermoeden van den omvang van het ongeluk had, vertelde hij niet van het on geval, dal zijn zoentjes getroffen had, zoodat de vier overige kinderen levend be graven bleven. Geheel toevallig vond men acht dagen later de lijken der vier onge lukkige kleinen, die men overal vruchte loos gezocht had. Onmenschelijk. Een voorval van grooto ruwheid werd dezer dagen afgespeeld bij den schoenma ker Karei Hauser te Weenen. De leer ling die een half uur over de tijd uit de avondschool thuis kwam, werd door twee andere bedienden op last van hun patroon, op vreeselijke wijze met een paar rottin gen gerammeld, zoodat de jongen, zooale later door geneeskundig onderzoek weid vastgesteld, niet minder dan zeven-en- twintig meer of mindere verwondingen op alle deelen des lichaams had. De leerling verliet oogenblikkelijk het huis en over nachtte bij een vriendje van hem den vol genden morgen bevond hij zich niet wel en ging eerst toen naar de politie, waar de dokter de genoemde verwondingen constateerde en de jongen een dag gehou den werd, waarna hij in het algemeen ziekenhuis werd opgenomen. Daar werd vastgesteld dat de arme duivel een long- ontst.k'ng, ten gevolge van de vele mis handelingen had gekregen. De patroon en zijn helpers zullen zich voor het ge recht hebben te verantwoorden. Een spoorwegongeluk. Alweder is reu treurig spoot wegonge- luk te melden, dat op de lijn tussehen Winsen en Radbruck beeft plaats gehad. Van den trein, die uit Hannover was vertrokken met bestemming naar Ham burg, ontspoorden plotseling zeven wag- gons, waarvan er drie omsloegen en een groot eind medegesleept werden. De machinist slaagde er in, den trein in korten tijd tot stilstand te brengen. Zes personen werden zwaar gewond en veer tien lichter gekwetst. Laatstgenoemden werden met een extra-trein naar Hamburg vervoerd, terwijl [de overige gewonden op de plaats van het onheil verbonden wer den door telegrapbisch ontboden genees- heeren uit den omtrek. Omtrent de oor zaak van het ongeluk is tot nu toe niets be kend. E en volksvertegenwoordi ger kan zich op verschillends manieren bij zijne kiezers onaangenaam maken, maar ziehier een kiezer, die moeilijk te vol doen is. Deze burger der Z. A. Republiek prijst, bij het naderen van de verkiezing voor den Yolksraad, aldus zijn candidaat voor het distrikt Wakkerstroom in de Volksstem aan »Met het oog dan op de aanstaande verkiezing, heb ik de eer allen voor te dragen onzen reeds oud— en be proefden staatsman, den heer A. A. Sloop, niet omdat het tegenwoordig raadslid voor ons dis4riet onbekwaam is; doch, om eenige verandering te hebben.'' Sensatie maakte onlangs het in 't geheel niet aristocratische huwe lijk vair een jong advocaat, Hansen ge naamd, die uit Denemarken naar Amerika was verhuisd. Een zijner universiteits vrienden was de jonge Brokau, wiens vader, Isaac V. Brokau, chef van een der grootste modezaken van New-York is eu over een kapitaal van 50 a 60 millioen dollars te beschikken heeit. De jonge advocaat kwam daardoor als gast iu de woning van den Amerikaanschen millior.- nair en werd verliefd op diens jonge, schoone dochter Nellie, die deze liefde beantwoordde. De vader stelde alles in 't werk om deze connexie tegen te gaan, doch de dochter verklaarde met de den modernen Amerikaanschen schoonen eigen energie, dat zij niemand anders zou hu wen dan den Deenschen advocaat en ten slotte moest papa toegeven. Hij schonk zijn dochter als bruidsschat een millioen dollars en een geheel gemeubileerd paleis, benevens rijtuigen, paarden, juweelerr, enz. Het jonge paar maakt thans een huwelijks reis door Europa en heeft niet verzuimd een bezoek te brengen aan Hansen's ou ders, bejaarde, bescheiden lieden, die van een dorpsschoolmeesterstractementje in een Deensch nest moeten leven. V a n den Stefanustorente Weenen afgesprongen, De 20-jtiige zoon van den schoenmaker Michsel Leisz, is in den achtermiddag van Vrijdag jl. van den Stefanustoren te Weenen gesprongen en dood op het dak van de Catharina-kapel blijven liggen. Wanneer de jongeling door deze exen- trieke daad, van zicb heeft willen doen spreken, is hem dat volkomen gelukt. De reden schijnt, volgeus een paar zij ner vriendeD, te zijn, dat hij een onecht kind was, hetwelk door zijne ouders stipt geheim gehouden geworden was,maar dat hem dezer dagen toch geopenbaard was geworden, waardoor de ongelukkige geheel ter neer geslagen en buiten zichzelve was. Tegen half vier in den namiddag ver nam men in den omtrek van den Stefa nustoren een doffen valsommige voorbij gangers hadden een donkere massa van uit den toren zien vallen, hetwelk op het dak van de Cithaiinakapel was blij ven lig gen. De val was zoo sterk, dat de ruiten in de woning van den koster trilden en de pannen, die de vorst van het dak dek- teD, in duizend stukken sprongen en op de straat geslingerd werden. De voorbij gangers bleven door schrik bevangen staan en de inwoners der omliggende winkels sneldeu verschrikt naar buiten om te zien wat er gebeurd was. Eerst dacht men dat er een stuk van den toren zelf naar beneden getuimeld was, eerst toen men scherp toezag, bemerkte men, dat over de pui een hand naar voren slak. Nu was het spoedig duidelijk wat er geschied was en bliksemsnel verspreidde het bericht zich door de stad. Ontelbare menscheu stroomden weldra toe; de omliggende stralen stonden volge propt met menschen, waarvan het meeren deel aan en ongeluk dacht en niet aan zelfmoord. De jonge man was ongeveer tegen drie uur om een kaart voor de opstijging be- uoodigd, komen vragen en niets in zijn voorkomen was opvallend geweest. Hij was tot een hoogte van driehonderd treden opgestegen, alwaar zieh een omgang beviudt, open en vrij, alleen omgeven door een balustrade ter manshoogtede zelf moordenaar is klein van pestuur, dus zoo doende is elke gedachte aan een ongeluk buitengesloten. Er was nog behendigheid voor noodig, om zich boven op die balu strade te werken. Zonder twijfel is de jongeling reeds met het boosaardige plan naar boven geklauterd. De ongelukkige viel eerst op den vorst van de Gatharinakapel en is vervolgeus het schuine dak afgegleden en tussehen de steenen versierselen blijven hangen. De jongeling stond als een braaf en op passend jonkman bekend. Te ongeveer 1 uur schijnt hij het huis van zijne ouders te hebben verlaten, om voor zijn vader een boodschap te gaan doen; hij nam op zijn gewone bedaarde wijze afscheid van zijn ouders, die hij zeer lief had en is eerst nog de boodschap voor zijn vader g^an verrichten en heeft zich vervolgens naar den Stefar.ustoren begeven. Daar Egydius in den loop van den na middag niet thuiskwam, dachten de ouders dat hij eens vrijaf nam, waarover zij zeer verheugd waren, daar hij tot zooiets nooit te bewegen was en niet zonder een zijner jongere broeders of zusters uit wilde gaaD. Het doodbericht dat de oude luidjes, brave, oppassende lieden, eerst tegen den avond ontvingen, trof hen vreeselijk. De vader snelde dadelijk do stad in, om het lijk van zijn zoon te zieD, middelerwijl zich thuis de hardroerendste scènes afspeelden. Iu een wapenfabriek in Bujadoz (Spanje) is een stoomketel gesprongen. Vier werklieden zijn daarbij omgekomen en één kind ge wond. De werkplaats ligt in puin en de schade is aanzienlijk. Gisteren kwamen in E g y p- t e 392 nieuwe choleragevallen voor en 318 sterfgevallen onder de Egyptische troepen 16 gevallen en 19 sterfgevallen. Gebleken is, dat het gan- sche roerende vermogen, door baron Hirsck nagelaten, 140 millioen francs be loopt minder dan men vermoedde. In 't museum. lienjang dochtertjePapa, wat betee- kenen die nummers tocb onder die schil derijen Hier staat b. v. Gerard Dou 453. Vader (die nog nooit een museum be zocht heeft, verlegen)O ik geloof, dat dat zijn telefoonnummer is. Een bepaling. De later door zijn wel eens bittere geestigheid bekende Saphir, toonde deze reeds in zijn jeugd. Toen hem eens de onderwijzer vroeg„Wat is een staats man," antwoordde de kleine Saphir#Een die redevoeringen houdt!" #Hm, niet zoo heel slecht," meende de onderwijzer, „maar toch niet geheel juist ik, bijv., houd ook wel redevoerin gen, en ik ben toch geen staatsman. Dus P" „Een, die goede redevoeringen houdt", zeide Saphir nu. Nieuwe petroleurabron- neu bij Baku. Zooals uit St. Peters burg gemeld wordt, is bij Baku in den loop van de maand Juni een nieuwe overrijke petrobumbron te voorschijn ge komen. De tot dusverre dagelijks verkre gen hoeveelheid petroleum uit die bron, heeft een buitergewone hoogte bereikt en den reeds tanenden handel in dat product in die streek, opnieuw een ongekende leven digheid gegeven. Een nieuwe soort van in- braak wordt uit Parijs gemeld. Daar werd 's avonds, een oogenblik voor den eigenaar van een galanteriezaak, wilde sluiten, een koffer bezorgd, die het adres van genoem. den koopman droeg. De brenger uoemde den naam van den afzender, die den koopman goed bekend was. Daar het reeds laat was, had de winkelier het plan, de koffer den volgenden morgen te openen, en maakte zich met zijn bediende gereed tot heengaan, toen deze laatste een geruisch in den koffer meende te hooren. Dadelijk openden zij nu het deksel en daaruit sproug een jongmensch tevoorschijn, die ofschoon hij als aal tussehen huuna handen door glipte, herkend werd als de jongste broer van den winkelier, een gemeen sujet, die reeds voor tncuige rooverij gestraft was gewor den. Het gelukt?- de politie den volgenden dag hem en een half dozijn helpers, zorg vuldig op te sluiten. De Pall Mali Gazette wijst er op dat de bezoekers van de groo te opera te Parijs groot gevaar loopen wanneer daar of een paniek of een brand uitbreekt. Yooral tegen het laatste gevaar zijn bijna geene voorzorgsmaatregelen ge nomen. Alle voorschriften die de iegeering gaf, aau de besturen van particuliere schouwburgen, zijn daar veronachtzaamd waarschijnlijk wegens do groote kosten. Tegen brandgevaar van de toeschouwers is geen ijzeren brandscherm aanwezig en dat niettegenstaand 40000000 kilo brand baar hout op het tooneel aanwezig is en de schermen daar boven zoo zwaar op el kaar gepakt zitten dat de tooneel meester eene week noodig heeft om een tooneel bij elkaar te zoeken dat een jaar geleden ge bruikt is. Wanneer daar beneden eene lamp omvalt, dan moet, het geheele bouw een prooi der vlammen worden, want de ijzeren kolommen waarop het rust zullen, gloeiend gewordeD, dien last niet meer kunnen dragen, die het reusachtige dak geeft. Voor lezers, die een tuin of tuintje hebben. TJit Japan wordt sedert eenigen tijd een heerlijk soort van bessen uitgevoerd, de zoogenaamde Japansche wijnbeswelke struik ook in ons klimaat welig tieren wil. De struik wordt ongeveer 5 lot 7 voet hoog, de bessen groeien aan trossen van 50 tot 80 bessen elk. Zij zijn besloten in een eenigszins ruwen bolster, die openspringt als de vrucht rijp is en dan eene helroade bes vertoont. Deze bes smaakt heerlijk en is bijzonder ge schikt tut inmaken, wijl zij ook na 't ko ken haar smaak onveranderd behoudt. Ook laat zich er bessenwijn van maken, die den wijn onzer bessen overtreft. De eerste bessen oogst men reeds in het begin van den zomer, doch de struik blijft vruchtdragend tot in den herfst. De struik wordt uit zaad gekweekt en wie een beetje gelukkig is, krijgt reeds in het tweede jaar eenige bessen. Wij twij felen niet of onze zaadhandelaars kunnen de zaden ook al reeds verstrekken: anders verwijzen wij naar het volgende adres, dat wij ergens lazen John Lewis Childs, Floral Park Queens Co., New-York, Amerika. [Dit zaad is, naar men mededeelt, in den zaadhandel te verkrijgen a 60 of 70 ets. per pakje. Red.] Te veel haaien. Een Amerikaan, die op Ceylon een bad wilde nemen, verzocht een inboorling hem eene plaats te wijzen, waai zich geen krokodillen ophielden. Deze bracht hem naar de monding van de rivier en hier genoot de Amerikaan de weelde van zijn bad. Toen hij weer in de kleeren stak, vroeg hij zijn geleider, die aan den wal op hem gewacht had, hoe hat kwam, dat deze plek vrij van krokodillen was. „Er zijn hier te veel haaien," ant woordde de ander, „en daar ziju de krokodillen bang voor." Dynamiet. Vr ij dagmid dag gebeurde er te Weenen een groot ongeluk. Om twaalf uur in den mid dag kwamen met een personentrein onge veer een twintigtal Italiaansche arbeiders uit Kormons aan het Meidlinger station aan, en begaven zich naar Weidlingau, waar zij werk zouden vinden. Op weg daarheen, hielden de arbeiders in het zoogenaamde „Gotterkölzel" rust, om hun nen maaltijd te houden. Een schaar kin deren, welke den tocht nieuwsgierig ge volgd was, stonden in een kring rondom de arbeiders. Plotseling weerklonk er een vreeselijke knal, steenen vlogen in de rondte en toen de mannen en kinderen zich genoegzaam van den schrik hersteld hadden zagen zij een der arbeiders onder de hevigste pijnen, bloedende op den grond krimpen. Het was de 19-jarige Brancolini. Deze had, toen de arbeiders rustten; zich van hen afgescheiden en uit een blikken bus, waarin hij zijne docu menten bewaarde, eeu formeele dynamiet- patroon genomen. Hij trachtte deze te doen springen, om de kinderen en zijne collega's te doen schrikken. Om tot dit doel te geraken, legde hij de patroon op een steen en hamerde met een tweede, steen daarop los. In het volgende oo genblik volgde de uitbarsting. De beide steenen vlogen over de hoofden, der ar beiders en kindereu, terwijl Biancolini, zich hevig kwetste. De duim en wijsvin ger der linkerhand, zoowel als de duim en twee vingers van de rechterhand, wa ren bij de uitbarsting weggerukt gewor den. De gekwetste werd zoodra moge lijk, door een toegesneld geneesheer ver bonden en verklaarde aan de politie de dynamietpatroon te Karst gestoleu te heb ben. De ongelukkige, die reeds voor zijne onvoorzichtigheid ontzettend gestraft is, zal zich nu tegen het in gevaar brengen van het leven vau andereu en nog voor het plegen van diefstal te verantwoorden hebben. Een waarschuwend voor beeld. Nog altijd zijn al te veel menscheu gewoon de kachels aan te maken met petroleum, niettegenstaande al de ongelukken, die daarvan zoo dikwijls het gevolg zijn. Zoo deed gister weer een jotige, eerst kort getrouwde vrouw in Brussel, met het gevolg, dat er een ont ploffing plaats bad en de arme vrouw oogenblikkelijk in vlammen stond. Haar man kwam uit een aangrenzende kamer op haar toesnellen, wikkelde haar in een tapijt, maar ook dit beg.m te branden en zijn kleeren vatten ook vuur. Toen rende hij de straat op, om hulp roepende. Men rukte hem de kleeren van het lijf, terwijl hij maar steeds uitriep„mijn vrouw mijn vrouwToen men boven kwam, vond men daar de arme vrouw, geheel in vlammen gehuld en zich rollende over den vloer. Het vloerkleed en de meubelen be gonnen ook reeds te branden. Man eu vrouw werden daarop naar het ziekenhuis vervoerd de toestand der laatste is geheel hopeloosde mau heeft de armen en het gelaat verbrand en zal heel waarschijnlijk zijn gezicht verliezen. Een van de aantrekke- lijkheden der tentoonstelling van Mont- pellier is een ballon captif, die tot 350 meter hoogte opstijgt. Zoudagavond ver klaarde de kapitein, dat hij niet meer wilde opstijgen, omdat de wind van richting veranderd was en den ballon in aanraking dreigde te komen met een hoogen fabrieksschoorsteen. Een gezelschap van vier dames en vier heeren, drong er echter op aan, een lucht reisje te maken, en toen verklaarde een van de eigenaars van den ballon zich bereid, de plaats van den kapitein in te nemen. Bij het opstijgen ging alles goed, maar bij het nederdalen kronkelde de kabel zich om den schoorsteen. De ballon maakte een zwaaiende beweging om den schoorsteen, zoodat de menschen heneden, hun hart vast hielden en een der dames in het schuitje van angst flauw viel. De bestuurder liet het gas ontsnappen, en de luchtreizigers kwamen zonder be letsel neer. Op hetzelfde oogenblik stortte de schoorsteen met donderend geraas om de ballon, van zijn last outdakn, steeg weer 50 meters in de hoogte en vatte daar vlam, waarschijnlijk tengevolge van een vonk uit den schoorsteen. Als door een wonder liep alles zonder persoonlijke ongelukken af. Het agentschap der Nel. Bank te DORDRECHT is voor f 123000 benadeeld door vervalschiug vau wissels. Deze zaak moet dezer dagen aan het licht gekomen zijn bij de verificatie van de nalatenschap van wijlen den heer J. B. Heemskerk te Dordrecht. Gisterochtend stond een vrouw ia de Laurierstraat te AMSTER DAM op de binnenplaats van haar huisje de wasch te doen, vroolijk een liedje zin gend. Eensklaps stortte eeu schoorsteen, die reeds lang wankelend .had gestaan, in groo te steenbrokken op haar hoofd. Met open gespleten schedel werd zij per rijtuig naar het Gasthuis gebracht, waar bij aankomst bleek, dat zij reeds overleden was. De vrouw was moeder vau vijt, nog zeer jonge kinderen. Te ZEYENHUIZEN is een arbeider door een zonnesteek getroffen en een paar uur later overleden. Te DEIL heeft een zeven jarig kind zich in een onbewaakt oo genblik van een pistool weten meester te maken en zich daarmede al spelende gedood. Te MAARSEN had een per soon met een zijner kameraden een weddingschap aangegaan, om een zeke re hoeveelheid sterken drank op te drinken. Hij won de weddenschap, maar, thuis gekomen, viel hij plotseling neder, en was na eenige oogenblikken een lijk. Bij Kon. Besluit is be- noemd tot rechter in de arrondissements rechtbank te Alkmaar, jhr. mr. II. dè Marees van Swinderen, thans substituut griffier bij de arrondissements-rechtbank te Zutphen. Door do politie te LEIDEN is naar de gevangenis te 's Gravenhage overgebracht zekere H. W., te Gronin gen thuisbehoorende, dia zich had schul dig gemaakt aan diefstal. Hij had zijn intrek in een hotel te Leiden genomen, doch al heel spoedig bleek het, dat hij geen geld had. Omdat hij allerlei ver halen opdischto omtrent geld dat hij per postwissel wachtte, riep de hotelhouder de politie te hulp, die den man verzocht even mede naar liet commissariaat te gaan. Nauwelijks daar zijnde, kwam de vrouw van den logementhouder tot de ontdekking, dat uit een linnenkastje, staande op de kamer, waar W. gelogeerd had, eenige vrouwenkleeding ontvreemd was. Die voorwerpen werden op het lichaam van W. onder zijn bovenkleode- ren gevonden. Hij verklaarde, dat zijn onderkleeding zoo onrein was, dat bij zich van schoone had voorzien, de vuile als een souvenir in het hotel achterlatende.

Schager Courant | 1896 | | pagina 3