Polei ovemclt Jer wei Buitenlandse!! Nieuws, PLAATSELIJK NIEUWS. Gemengd Nieuws. V eeziektö Hampshire-down-rammen. Naar men ons mededeelde, heeft Dr. Overduin teWieringerwaard, ontslag gevraagd als gemeente-ge neesheer en zal hij half Augustus te A 1 k- maai zich vestigen. De uitslag van den perso- neelen wedstrijd van de ermuastiek- feesten te GRONINGEN, is als vo'gt J. Bolt, te Groningen, 507/12 punten; 11. van Haagen, te Amsterdam, 487/ls; J. Bijpostte idem,! 48Y2 G. J. Douw, te Rotterdam, 47*/^De Vogel, te Gro ningen, 435/i2» Teu Hooft, te Zwolle, 43*'4; E. Gronemante Wieringerwaard, 427/g; P. Scholte te Amsterdam 42, en N. Focke- ma te Arnhem. De uitslag der Yr ij dag j.1. te Anna Paulowna gehouden aanbe steding, tol het bouwen van een dokterswo ning met koetshuis en stallingis als volgt: D. Kramer, Schagen, f5785. H. Jonker, Anna Paulowna, 5920. C. N. Vlaming, Schagen, 5983. P. J. Wallin, Anna Paulowna, 5995. B. Kroone, Schagen, 5999. M. F. Wallin, Anna Panlowna, 6150. L. Klein, Helder, u 6978. Laagland Winder, Helder, 6185. P. Wilms, Anna Paulowna, #6213. J. F. Fhilips, Helder, 6280.— P. Voorman, Schagen, 6300. K. ZeemaD, Helder, 6440. J. Breed, Wieringerwaard, 6443. Spruit en Wils, Alkmaar, 6480.— J. Spruit Cz., Helder, 6500. Gebrs. v. Pelt, Helder, 6560.— H. Wijker, Helder, 6600. Aan den laagsten inschrijver gegund. Verslag der vergadering van den Raad, der gemeente ANNA- PAULOWNA, gehouden op Vrijdag 31 Juli 1896, des middags ten 4 l/i ure. Van de heeren Waihoer en Volder was kennisgeving ingekomen, dat zij de vergadering niet konden bijwonen. Tegenwoordig waren de heeren Geerligs, GijienheekMetzelaarTh. J Waller en v. Wijk. Na opening der vergad. had de instal latie plaats van het nieuw benoemde raadslid, den heer L. Metzelaardie in handen van den Voorzitter de bij de wet gevorderde eeden aflegdewaarna de Yoorz., de heer WallerZEd. geluk wenscht en verklaarde, zich er in te ver heugen, dat de heer Metzelaar zitting had genomen, den wensch uitende, dat hij lust en ijver moge bezitten, steeds de belangen der gemeente te behartigen. Hierna werden de notulen der vorige vergad. gelezen en goedgekeurd. Van wege de periodieke aftreding der heeren Gijtenbeek en Metzelaar als leden van het Zetters-Collegie, werden door den raad, conform voorstel van Burge meester en Weth. volgende dubbeltallen gekozen voor de voordracht, aan Gedepu teerde Staten dien overeenkomstig op te dragen. Voor de vacature Gijtenbeek, de heeren W. Gijtenbeek en C J. de Mazure. Voor de vacature Metzelaar, de heeren L. Metzelaar en Jb. Stammes. Kwam nu aan de ordede benoe ming eener onderwijzeres, aan de school no 1, Hoofd de heer v. d. Bergter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden der onderwijzeres, mej. Brons. Overeenkomstig voorstel van B. en W. werd met het oog op de vacantie, welke in de derde week van Augustus inviel, bepaald, dat de nieuw te benoemen onderwijzeres den 24 Augustus e. k. hare betrekking zal aanvaarden. De voordracht van B. en W. luidde I. Mej. M. Klok v. Houtrakpolder. 2. Mej. C. Elfrink te Alkmaar. 3. Mej. F. Weurdinge-Eekma te AnnaPaul. Met algemeene stemmen werd nu mej. Klok van Houtrakpolder benoemd. Door Voorz. werd nu medegedeeld, dat ingevolge de 's morgens gehouden aanbesteding voor het bouwen der doc torswoning en aanhoorigheden, door B. en W. dit werk was gegund aan den heer IJ. Kramer van Schagen, voor de som van f 5785.die van de 17 in schrijvers de laagste was en welke in schrijvingssom beneden de raming was gebleven. Met algemeene stemmen werd dit be sluit goedgekeurd. Daarop deelde de heer Waller mede, dat van Qed. Staten bericht was ont vangen, houdende goedkeuring van het in de vorige vergad. genomen besluit tot het aangaan eener leeningen ins gelijks goedkeurende het besluit, met het aflossen dier leening in 1902 aan te van gen. Hierna werd, daar zich niets meer ter openbare bespreking voordeed, de open bare vergad. gesloten en ging de raad in comité ter behandeling van een reclame op den Hoofdelijken Omslag. De Kegelwedatrijd, uitge schreven door den heer K. Bood te NOORD- SCHARWOUDE is Donderdagavond 30 Juli geëindigd met den volgenden uitslag: de le prijs is behaald met 75 houten en 9 Da, door den heer D. Blom, te Noord Scharwoude de 2e prijs met 75 houten en 8 en 9 na door den heer Beur te Alkmaar de 3e prijs met 75 houten en 8 en 7 na, door den heer <7. Mol, te Oudkarspel de 4e prijs met 74 houten en 9 na, door den heet AS. Henselman te Noord- Scharwoude de 5e prijs met 74 houten en 6 na door den heer A. Tateste Noord Schar- wonde de 6e prijs met 73 houten en 9 na door den heer Schenk te Alkmaar; de 7e prijs met 73 houten en 7 na door den herr W. van Loo te Oudkarspel de 8e prijs met 70 houten en 8 na door den heer B. C. Bergtnann Jr., te Alkmaar de 9e prijs met 70 houten tn 7 na door den heer A. P. de Consolatieprijs werd behaald met 48 houten door den heer D. Blom voornoemd. Voor hen die aan den wedstrijd hebben deelgenomen, doch daarbij niets behaalden, had de ondernemer, de heer K. Bood, een prijs en premie beschikbaar gesteld, ge heel kosteloos; daarvan viel de le prijs ten deel aan den heer 7. Bergwever te Noordscharwoude mtt 32 houten en de premie met 31 houten in de 5 ballen, door den heer A. Kist te Zuidscbarwoude. De prijzen be stonden uit prachiigs Kunstvoorwerpen. Eén voor allenl In ver band met de quaestie der Mwstrichtsche Maaslij pers en hun bestuursleden, deelt men aan Bet Centrum, eeD vuoibeeld me de van het gevaar voor hen, die zich aan het hoofd plaatsen eener „samenzwering" ter verbetering van den toestand. Een paar jaar geleden besloten de be ambten eener hier gevestigde maatschappij, een poging te doen, om zekere grieven door hun directie uit den weg te doen ruimen. Zij kwamen rustig en wel bijeen ter bespreking en ter formuleering van hun verlangens. Alles ging doodkalm en doodfatsoenlijk in zijn werk en men kwam overeen, dat één hunner, voorzien met de noodige volmacht, zich bij de directie zou vervoegen en de wenschen der be ambten kenbaar maken. De oudste be ambte, die ook bij de directie in sen goed blaadje stond, bflastte zich met die zending en volvoerde zijn taak op de beste wijze. De directie zag de gegrondheid der grieven in en gaf aan de ontevredenen hun vollen eisch. Op hetzelfde oogenblik werd evenwel de man, die de kat de bel len had aangebonden, ontslagen. Deze, die zulk een wraakneming niet had kun nen vermoedeD, trok zich zijn ontslag zoodanig aan, dat hij na drie dagen tob- bens overleed. Het verhaal van het gebeurde, waaraan destijds geen ruchtbaarheid werd gegeven, (waarschijnlijk doordien de betrokkenen geen werklieden of onderwijzers waren) zou niet volledig zijn, indien wij verzuimden er bij te voegen, dat na den tragischen dood van dtn „belhamel", zij, die van zijn optreden het profijt hadden, diens weduwe en kinderen niet gedachten. De justitie uit ROERMOND heeft den geheelen dag te Venloo en Ble- rik een onderzoek iogesteld en personen gehoord, naar aanleiding eener klacht, ingekomen tegen den len-luitenant der huzaren Z., te Venloo in garnizoen. Na afloop werd Z. in arrest gesteld. Nadere bijzonderheden ontbreken. N.R. Toen de landbouwer Roe lof Santin» te BEILEN 's avonds met zij ne vrouw zich naar bed wilde begeven, bemerkten zij eenig gegons, dat hun spoe dig bleek, van onder hun legerstede te komen. Een onderzoek werd ingesteld en toen ontdekten zij, dat een bijenzwerm on der aan hun bed hing. De bijen hadden door een kleine opening in den muur de ze schuilplaats, waar men ze minder aan genaam achtte, opgezocht. Zij werden in een bijenkorf gedaan en naar buiten ge bracht. Een roordeelige Boo m- gaard. Een fruithandelaar uit DEVEN TER kocht van iemand te/Terwolde de appelen uit één boomgaard voor ruim f 1000. Burg. en Wetb. van AM STERDAM stellen den Raad voor, de Ver ordening betreffende de nummering der rijwielen niet op 1 September e.k. maar op 1 Januari 1897 in werking te doen treden, ook al met het oog op de bezwa ren die tegen die verordening zijn inge bracht, en waaromtrent Dog door de com missie voor de strafverordeningen een prae- advies zal worden uitgebracht. T e EMMER COMPASCUUM staat sinds een goede week een lap van ettelij ke hectaren veen in brand en bedreigt de te velde staande, nu reeds bard droge turf. Niettegenstaande er al het mogelijke wordt gedaan om het vuur te beteugelen, woe kert het, aangewakkerd door een scher pe droogte, zoowel boven als onder den grond voort en zijn er in gaten en sple ten reeds diepten van een meter inge brand. De aard van het veen aldaar maakt het blusschingswerk zoo goed als ondoen lijk. Men zegt, dat reeds vdér eenige weken vu ui in dat veen heeft gezeteD, doch men schijnt er toen geen voldoende acht op te hebben geslagen. Alleen een aanhoudende regen kaD het veenvuur daar ter plaatse volkomen vernietigen. Tot zoo lang moet er dag en nacht werkvolk aanwezig zijn om de turf te beveiligeu. De eerste uitvoering van het onlangs te AMSTERDAM op gericht Vocaal Kwartet de dames Nassau Noordewier-Reddingius en Lo- man, en de heeren Rogmans en Mes- schaert is op 6 September bepaald. Met die uitvoering te Amsterdam be gint de concertreis door ons land. Uit EIBERGEN wordt uit vertrouw bare brou aau het Handelsblad gemeld Nadat nu omstreeks een week geleden zich een geval van mond- en klauwzeer had voorgedaan in de buurtschap Beltrum onder dtze gemesnte, op den stal van den landbouwer H. Blankenberg, en daarop b koeien'van dezen eigeiiasr op last van den' burgemeester waren afgemaakt, bleefc weldra dat deze maatregel het voortwoe keren der ziekte niet had kuuuen keeren. Meer dan 200 stuks hoornvee zijn se dert door de epidemie aangetast en tel- ke s komen de onder den achteruitgang van het b.ndbouwbtdrijf toch reeds zuch tende boeren aangifte doen van meuwe gevallen, die zich nochtans in hoofdzaak bepalen tot stallen aan de zoogenaamde Abinksteeg. Daar echter de zukte niet ongeneeslijk is, mag bet een zegen heeten voor de arme pachters, dat de minister van binnenlandsche zaken op het beroep van den burgemeester dezer gemeente zich niet vereenigd heeft met het advies van den districtsveearts om al het aangetaste vee eenvoudig af te maken, waartoe reeds 12 slachters van elders waren gerequireerd. Bij dezeu stand 7 n zaken is het iu- tusschen geei e gewaagde veronderstelling te noemen, dat weldra een verbod van vee- uitvoer uit de geheele besmette streek te wachten is. Een treurig ongeval met noodlottigen afloop vond gisterennamiddag te MIL plaats. Terwijl een kind van 4 jaar zich met spelen in de schuur ver maakte en daarbij aan het achtereinde van eene met rogge geladen kar ging hangen, sloeg deze, niet voldoende gestut, naar beueden, met het gevolg dat de kleine het achtereinde van het voertuig op het hoofd kreeg, waardoor de hersenpan werd ingedrukt. Het knaapje was op hetzelfde oogenblik een lijk. T e HERWEN e n AERDT breidt het mond- en klauwzeer zich onder 't vee nog nit. Eergisteren is het ook uitgebroken in eene weide gelegen te Spijk, toebehoo- rende aan gebroeders Praats te Lobit. A t j e li. De correspondent der N, R. Ct. te Ba tavia seint onder dagteekening van 31 Juli De troepen zijn teruggekeerd. Pieng is in brand gestoken. Gedood zijn 7 mi litairen beneden deu rang van officier, en gewond 32licht gewond is luitenant Gentil, Het Nieuws van den Dag heeft het vol gende telegram ontvangen De kolrnne Stemfoort is teruggekeerd van een tweedaagschen tocht naar Blaag- bintacg. De vijand vluchtte. 16 manschap pen gewond. Luitenant Gentil licht ge wond. 3 minderen gesneuveld. Land- en Tuinbouw. Door de afdeeling EDAM der Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, is besloten, bij de a. s. groote najaar s-lam- merenmarkt aldaar, prijzen uit te loven voor den besten koppel schapen, die er aangevoerd wordt. Er zullen prijzen worden uitgeloofd voor lammeren, ge weid op zoogenaamd „oude gronden", en voor die uit de drooggemaakte meren. Zeer dicht bij het tram-station Mid- den-Beem ster, op de boerderij van den op het gebied van veeteelt en zuivelbe reiding zoowel bekenden en zoo dikwijls met eerste prijzen bekroonden heer A. de Goede, heeft Ericusgezien geïmpor teerde Hampshire-down-rammen, waarvan hij in Bet N. v. d. D. de volgende be schrijving geeft. Het vorige jaar werden de Licolnshire, rammen ingevoerdthans gingen voor rekening van de heeren W. BakkerH. de Goede Az. en C. Beynis te Beemster en B. Poels te Purmerend, beide eerst- genoemden naar Engeland, om le soort Hampshire-down-rammen te bekomen, ter kruising met onze inlandsche. De Hampshire-downs'zijn een kruising van de hier wel bekende South-down's (Zuid-Duiners zegt men in Noord-Hol land, volgens de vertaling) en Hamp- sbires. De eerste zijn te zwak voor ons winterklimaat, de laatste en de gekruiste zijn daarentegen uitmuntend bestand. Hun hoofddeugd is kracht, sterke ver menigvuldiging, groote vleeschproductie bij weinig vet en uitmuntende wol. Daar bij zijn zij onder de schapen wat de lakenvelders onder de koeien zijnde prachtigste dieren, die men vinden kan. Met de zwarte bekken, prachtig zwart en wit geteekende koppen, ooren git zwart evenals de krachtige pooten, ove rigens geheel wit overal waar de wol groeit, zijn ze een sieraad voor elke buitenplaats, voor elke weide, niet al leen door de teekeniDg, maar vooral ook door de prachtige vormen. Ook zijn ze buitengewoon zachtzinnig evenals de meeste Engelsche fokdieren. De lengte van een der 7 anderhalf-ja- rige, die ik mat, is 1,7 omtrek onder de voorpooten gemeten 1,225 Mborst- breedte van voorpoot tot voorpoot 0.59 M. Een der 13 ramlammeren van 6 maan den, voorshands genomen, was 1,5 M. lang, had 1,43 omtrek en was voor de borst 0,44 M. Het bezoek is zeer druk en tijdens mijn bezoek werden er 3 ver kocht. Of het toe te schrijven is aan den zenuwachtigen invloed der warmte, of dat de nationaliteiten-vervolgingen aan an dere onverklaarbare inwerkingen moeten worden geweten, is moeielijk uit te ma ken maar een onloochenbaar feit is liet, dat in verschillendedeelen vanEuropa meer of minder ernstige verstoringen in de har monie der volken worden waargenomen Eerst hoorden wij van de betoogingen te RIJSdEL waar een groot deel der inwoners ontstemd waren op den socia- listischen burgemeester en gemeenteraad wegens den hartelijken ontvangst aan en kele Duitsche geestverwanten bereid. Gelukkig bepaalden de nadeelen zich al leen bij eenige stoffelijke schade. "Wij, waarnemers op een afstand, trekken de conclusie er uit, dat het cosmopolitiscb socialisme, nog niet in die mate in het Fransche volk is doorge drongen, dat de mannen van gene zijde der Vogezen, met open armen in Frank rijk worden ontvangen. Ernstiger dan de betoogingen in Rijs- sel, waren de onlusten te ZURICH. In een twist tusschen een Zwitsersch en Italiaansck werkman, had de laat ste het ongeluk, zijn tegenstander te dooden. Deze manslag gaf het sein tot een algemeenen aanval op de gehate Itali anen. Vele „door Italianen bewoonde ge bouwen" werden totaal vernield. De po litie en militaire macht, deed herhaalde charges, waarbij vele personen werden gewond. Onder de Italiaansche werklieden heeft een algemeene uittocht plaats. Niet min der dan zes duizend hunner wenschen naar hun land terug te keeren. In de naburige bosschen kampeeren 1500 Ita lianen, die zich op die wijze tegen de overvallen van het gepeupel zoeken te vrijwaren. De geest van verbittering in Zuid-Frankrijk, Zwitserland en Tyrol dagteekent niet van gister. De Italiaan sche werkman is flink en oppassend, kent weinig levensbehoeften, waardoor hij tegen een minder dagloon werkt, dan andere arbeiders eischen. Zoodoende wordt hij in genoemde landen als de oorzaak der lage loonen beschouwd. Met den werkman is een drom van Italiaansche neringdoenden over de gren zen dier landen getrokken, die in de eerste plaats door hunne landslieden worden begunstigd. De burgers meenen weer daardoor, door de vreemde indringers benadeeld te worden. Bij matige levenseischen verzuimt de Italiaan zelden een werkdag. Van de hon derd en meer kerkdagen, waarop de Oostenrijker en Zwitser niet werkt, neemt hij geen notitiede vele dagen van pleizier, die de bewoners van Pro vincie en Languedoc als onmisbaar be schouwen vinden hem aan den arbeid. Van zijne betrekkelijk geringe verdien sten, weet hij jaarlijks nog een aardig sommetje te besparen terwijl die ande ren altijd te kort komen Met zulke tegenstrijdige eigenschappen is het wer kelijk niet te verwonderen dat, twisten aan de orde van den dag zijn. Bij een driftigen en wraakzuchtigen aard, vergeet de Italiaan soms de hoog- noodige voorzichtigheid. De misdaad van een enkele, wordt dan op honderden onechuldigen ver haald. Bij onderzoek is het wel geble ken, dat eene welkome gelegenheid tot vervolgingen van Itialianen in stilte door een groep personen was voorbe reid. Uitvloeiingen van zuiveren rassenhaat zijn de onophoudelijk voorkomende bot singen tusschen Duitschers en Tsjechen in BOHEME. In hoeverre de grootere welvaart der Duitschers in Noord-Boheme de wangunst der Slavische Tsjechen opge wekt heeft,hebben wij niet voldoende kun nen nagaan; maar wel blijkt uit alle berich ten dat de spanning een gevaarlijke hoog te heeft bereikt. "Waar een gezelschap Duitschers en Tsjechen elkander ontmoeten, kan men zeker zijn, dat er slagen zullen vallen Het is thans zoo erg, dat de gemeente raad van Praag aan Tsjechische wielrij ders verboden heeft, uitstapjes naar de door Duitschers bewoonde streken te ma ken, uit vrees voor oproerige tooneelen. In een anderen geest is men heden in LONDEN aan het twisten. Het inter nationale arbeiderscongres behandelde de vraag, of bet besluit van het congres te Zürich, waarbij de revolutionaire Socia listen en arnarchisten den toegang tot de congressen werd geweigerd, gehandhaafd zou blijven. Achttien nationaliteiten ver klaarden zich er voor, twee: Nederland en Frankrijk, er tegen. Wij kunnen niet begrijpen, hoe de vertegenwoordiger der beide Ultra's er op aan kunnen dringen met de gehate parlementairen te vergaderen. Zij, die staatshulp en staatstusschen- komst als volkomen doelloos beschouwen, behooren niet in het gezelschap van hen, die trachten langs wettigen weg het lot van den arbeider te verbeteren. Voor de heeren Cornelissen en Nieu- wenhuiswas de treurige eer weggelegd, het goed recht der anarchisten te ver dedigen, Onverklaarbaar is het, dat zij die elk recht ontkennen, bij voorkomen de gelegenheden, toch op datzelfde recht aanspraak maken. Waar blijft zoodoen de uw recht, o heilige logica. Van recht gesproken, JAMESON, en nog een vijftal ridders van de treurige figuur, zijn toteenige jaren, och ik wil zeggen, tot eenige maanden afzondering veroordeeld. Gevangenisstraf hebben de Engelsche rechters en de Jury het genoemd, doch volgens ons komt het meer met een on schuldig kamerarrest overeen. De hee ren krijgen een eigon kamer, dragen hun eigen kleeren en kunnen hunne maaltijden buiten de gevangenis gereed laten maken. Hot is hun vergund, hunne vrienden te ontvangen, hunne gewone werkzaamhe den te verrichten, doch mogen slechts weinig wijn en bier gebruiken. Als wij nogmaals hun acte van be schuldiging nagaan, is 't bijna onge looflijk. Zij waren de oorzaak, dat Engeland bijna in een oorlog met eene groote mo gendheid werd gewikkeld; zij hebben het gebied van de Zuid-Afrikaansclie vereeniging aan oproer en moord prijs gegeven, waardoor reeds honderden zwarten vielen, tientallen blanken, man nen, vrouwen en kinderen wreedaardig werden ter dood gebracht; zij legden den grondslag voor een rassen-krijg tusschen Boeren en Engelschen, die tot heden slechts door veel wijsheid en staatsmansbeleid werd voorkomen. En voor dien berg van politieke misdaden, waarachter een afgrond van maatschap pelijke ellende grijnst, zijn de werktui gen van koning Rhodes tot weinige maanden weelderige opsluiting veroor deeld. Wat erger nog is, de slimme in trigant loopt nog altijd in liet land zijner wandaden op vrije voeten. De overtuiging wint dan ook langzamerhand veld, dat het geheele plan, met voor kennis van minister Chamberlain, is be raamd. In de zaak waar ENGELAND als streng rechter diende op te treden, heeft FRANKRIJK de blijken zijner hoogste achting gegeven. Oom Paul, Joubert en dr. Leijds zijn met het kruis van 't legioen van eer begiftigd. Lang zullen ze leven, in de gloria, victoria Schagem, 1 Augustes 1896. Op de j. 1. gehouden gewo ne jaarlijksche vergadering der Coöperatie ve vereeniging tot aankoop van Veevoeder enz. gevestigd te Schagen, is tot com missaris herkozeD, de heerG. Brands te Anna Paulowna. De rekening 1895/96 werd goedgekeurd met een batig saldo tot een bedrag van f477.22. Door den heer J. Keet Dz. werd voor een paar dagen eeD postduif opgevangen, die echter spoedig, waarschijn lijk wegens vermoeidheid, stierf. Bij on derzoek bleek, dat om eene der pooten een koperen ringetje zat, op welks buitenrand onderstaand opschrilt stond 298 O. F. C. 1893 Op voorstel van haar be stuur, beeft de Zangvereeniging ,,Eu- terpe" besloten, in Augustus 1898 ter gelegenheid der meerderjarigverklaring en der eedsaflegging onzer Koningin, op luisterrijke wijze feest te vieren. Ter bestrijding der daarmede gepaard gaande kosten, werd bepaald, dat vanaf 1 Sep tember a s. wekelijksch 5 cents per lid zal moeten worden betaald. Verder werd het bestuur, conform zijn voorstel, gemachtigd, een algemee ne vergad. te beleggen met de besturen der overige Plaatselijke Vereenigingen, om hen voor te stellen, het voorbeeld van Euterpe te volgen en gezamenlijk, in vrede en vriendschap, feest te vieren. Terwijl Zondagavond j. 1. boven deze plaats een onweder zich ontlastte, vroegen een paar dames, die op het Nespad liepen te wandelen, in eene woning om een schuilplaats. Een van het in negligé ver schijnend echtpaar antwoordde met forsehe stem': 't Kan niet,we zijn net bed-reed.* Druipnat kwamen de dames daarna te Schagen aan. De brouwer ij en in Duitsch- land schijnen niet genoeg bier voor de bierdrinkers voort te kunnen brengen. Er zal nu zelfs Amerikaansch bier naar Dnitschland ingevoerd worden. Het trans port van het bier zou plaats hebben op dezelfde wijze als dat van petroleum, na melijk met tank booten. Te Bordeaux is eenindi- vidu opgepakt, dat de gewoonte had, zijn jonge vrouw en kind, wanneer hij uitging, in een kamer op te sluiten, waarvan zelfs de vensters stevig waren vastgemaakt. In vier jaar was de vrouw slechts een hoogst enkele maal, onder het oog van haar man in de buitenlucht geweest- Hij haalde zelf haar eten en bracht haar dat. Het kind was ziek geworden maar beiden wa ren zoo bang, dat zij zelf3 geen pogiüg gedaan hadden, om uit hun slavernij te worden verlost. Volgens bericht nit New- York hebben in Westelijk Pennsylvanië hevige orkanen gewoed, die gepaard gin gen met geweldige stortregens. Te Mac Donald is zoo ontzettend veel regen ge vallen, dat de geheele stad onder water staat. Men heeft reeds de lijkeu van twee vrouwen en drie mannen gevonden en men vreest dat er nog vele andere le vens te betreuren zijn. Andere telegrammen vermelden hevige regens te Anderson, in Indiana; de rivie ren moeten z66 gezwollen zijn, dat talrij ke steden en dorpen overstroomd zijn. De dijk te Corktown werd weggeslagen, zoo dat het water van de White River brug-

Schager Courant | 1896 | | pagina 2