Anna Paulowna, 3 Aug. Za terdagavond hield de Vereeniging tot be vordering van schoolbezoek eene vergade- ting tot het doen van rekening en verantwoording van het laatste schoolfeest. Buim t 200 was ontvangen en evenveel uitgegeven. Op voorstel van een der leden werd besloten, voor het volgend jaar een aanvrage te doen bij het Nutsdepartement, om te mogen detlen in het saldo der winst van de spaarbank, voor zooverre er alsdan behoefte aan mocht bestaaD. Rijks-Postspaarbank. Ned. Hervormde Kerk. Gemeenteraad te Sint Maarten, Bij stemming werden gekozen de I het reu: L. 1. Groneman en D. KooijJz. Thans ia zooverre in t de werkz taaihe den gevorderd, deelt Voorz. eeu schrijfen mede van den heer J. C. C verduinaria alhier, d.d, 31 Jnli j. 1. ingekomen, waarbij genoemde heer den raad verzocht, hem tegen 12 Aug. ontslag te willeu verkenen als gemeente-geneesheer. Namens het Dag. Bestuur stelt Voorz. voor, den heer Ocertluin een eervol ontslag tegen genoemden datum te verleenen, ech ter daarbij tevens kennis te geven, dat het overhaast vertrek ten zeerste wordt be treurd. De heer Kooij vrasgt ol geen termijn is vastgest ld, binnen welken na de aanvra ge geen ontslag kan worden veilangd. De heer Sleutel vindt het vertrek van den heer Overdnin overhaast en plotseling; het is onmogelijk, voor zijn vertrek in de vacature te voorzien. De heer Zijp zegt, dat de instructie geene bepalingen bevat, volgens welke de Baad bevoegd is, het ontslag eerst legen lateren datum te verleenen en de heer Overdaio daarom zonder bezwaar zijn ont slag tegen 12 Augustus a. s. kan aanvra gen. Spreker acht het spoe dig vertrek bepaald in het belang van den docter, met het oog op zijn vestiging te Alkmaar en de practijk, die hem daar wacht. Daar geene redenen tot weigering be staan en de heei Overdmn bekend staat als een bekwaam en uitstekend geneesheer, die steeds zijn plichten waarnam, wordt met algemeene stemmen besloten, eervol ontslag te verleenen. De beer Zijp viaagt, hoe in de armen- practijk te voorzien na het vertrek van J)r. Over duin. De Voorz. antwoordt, dat wel een dos- ter uit een 'der omliggende gemeenten ge negen zal zijn, tegen vergoeding, tijdens de vacature de armenpractijk waar te nemen. Ü3 Iustructie van den plaatselijken ge neesheer wordt ter tafel gebracht en voor gelezen. De heer Zijp stelt voor, daaraan een artikel toe te voegen, bepalende, dat de geneesheer niet bevoegd is, binnen een maand na de aanvrage, zijn ontslag te er langen. Hiertoe wordt btsloten, waarna de Voorz., niets meer ter behandeling aanwezig zijnde, de veigadering voor gesloten verklaart. Als eene meikwaardig- hiid uit de kippenwereld kan wordm med<gedeeld, dat de heer D. te Anna. Paulowna vanaf December 1.1. tot he den van 6 gewone kippen het buitenge woon getal van 950 eieren verkreeg. De gunning van hetschil- deTwerk aan de dokterswoning te Anna Paulowna, is tot heden (4 Aug.) nog niet geschied. Vrijdag vergaderde te Alk- maar het College van dagelijks bestuur der Uitwaterende Sluizen, in Kenne- merland. De bekende quaestie over de benoeming van een secretaris (ter vervanging van wij len mr. F. F. K a r s e b o o in) w.'.s op nieuw aar. de orde. Van Gedeputeerde Stateu was u.1. een schrijven ontvangen waaruit bleek, dat dit collega geen beslis. zoo ook nu, terwijl bij zich in den door de prinses aangewezen leunstoel nederzette. „Het zullen toch zeker geen ernstige za ken zijn, waarover hare hoogheid zich zal hebben te beklagen," gaf hij op eerbiedigen en hoogst onderdanigen twijfel te kennen. De prinses nam hem dat volstrekt niet euvel. Zij had bij al baar pedanterie toch te veel verstand, om van zekere tijde geeue tegenspraak te kunnen verdragen. Slechts op de inkleeding van bet antwoord kwam het bij baar aan. Maar zij gaf zicb zonder meer, m aar zoo niet over; hare een maal opgewokte ontevredenheid kon zij niet zoo ving overwinnen. „Ernstig? Alsof men niet alle zwarigheden zoo noemen mag, inplaats van alleen die zware slag, waarvoor de hemelsche Vader ons moge behoedon. Het is genoeg, dat ons van tijd en wijle harde slagen worden opgelegd." „Die den rijken voorraad van zielegoedheid bij nwe hoogheid toch niet zullen doen ver dwijnen.* De gravin liet vanuit haar achterboehje een gemcmpel hooren, wat hare instemming uitdrnkken moest. De prinses weerde de erkenning barer verdiensten met een liebt hoofdknikje af. „In menig geval kan het ons slochts ten kwade komen," verklaarde zij; „er rust op ons de plicht der verantwoordelijkheid, die wij voor anderen, onder onze hoede zijnde zielen, dragen moeten.'' De geheimraad boog het hoofd, als wilde hij de prinses toonen, hoe dergeljjke zorgen ook reeds zijn hoofdhaar op een rekero plaats hadden weggemaaid. „Zeker l* zeide bij. „Uit snik een geval.dat er zeer slecht uitziet, kon toch wel eens iets goeds geboren worden." „Dat komt t och maar zeer zelden voor, mijn waarde Behrn."' „Maar toch somwijlen en wellicht is er nn juist zulk een geval als voorbeeld op te noemen.* De prinses zag hem niterst verwonderd en nieuwsgierig aan. „Wat wilt ge daarmede zeggen? Gij hebt sing meende te kunnen nemen. A ermoe- delijk zullen dus nu later hoofdingelanden moeteu siwe'ikoiDen en getracht worden van deze hceren eene uitspraak te verkrij gen. Gisteren echter werd besloten op nieuw tot Gedeputeerde biateii zich te wenden. Met dat al is hetreie lastige zaak. De heer I. W. C, Kroon, burgemeester van Zuid—Scharwoude, had (bij eerste stem ming) de meeste stemmen en bij meent dus recht te hebben om als secretaris op te treden. (Ook hij heeft zich tot het Ge deputeerd Bestuur gewend.) Er zijn bij waterschappen inNoord-Holland voorbeelden, dat eene eenvoudige meerder heid voldoende werd geacht. Indertijd werd de dijkgraaf van Anna Paulowua- polder óók bij eenvoudige meerderheid als le candidaat op de voordracht geplaatst, die aan H.M. werd gezonden. De wetgeving laat op dit pont vermoe delijk aan duidelijkheid te wenschen over. Hoe moet nu de zaak eind'gen De hoofdingelanden kunnen later mis schien beslissen, dat niet de heer J. W. C. Kroon, doch mr. M. E. 1.1. van Lidth de Jende, griffier bij het kantongerecht te Alkmaar, is gekozen. Doch daar volgt nog niet uit, dat dit zoo is. Een feit is echter, dat de heer J. C. W. Kroon reeds bij eerste keuze de mees te stemmen had. Op het postkantoor 'te Barsingerhorn, worden in de maand Juli 72 inlagen gedaan tot een bedrag van 1 638.50. Eéa nieuw boekje werd uitgegeven. Yoor rekening van den heer P. W. Janssen te Amsterdam is nn ook in de Eriesche gemeente OP- STEELAND een groote uitgestrektheid woeste grond aangekocht.Het,doel is,dezen te ontginnen en daardoor gedurende den a. s. herfst werk te verschaffen en zoodoende menig arbeider van 't armbestuur terug te houden. Is het land eenmaal ontgonnen, dan wenscht men daarop nette arbeiders woningen te stichten met zooveel ontgon nen grond er bij, dat de arbeider zijrie eigene benoodigde aardappels, boocen enz. zal kannen verbouwen. Deze huizen met grond zullen dan tegen billijken prijs aan die arbeiders verhuurd worden. Bruiloft zonder Bruid s paar. Woensdag trouwde in de rffeuwekeik te AMSTEBDAM een paartje, op zich zelf nitts bizouders; doch nadat familieleden, kennissen en vrienden in de rijtuigen hadden plaatsgenomen, reed men door de Gravenstraat, den N.Z. Voorbargwal en de Mozes- en Aaromtraat, den Dam over, waar het publiek merkte dat in de brnidskoets niemand zat. Men schreeuwde en gilde den koetsier toe, te stoppen. De koetsier van de brnidskoets begreep er niets van, maar teen hij van den bok spreng en in de coupé keek, was zijn ge laatsuitdrukking te zien wel de moeite waard. Dat de onaangename fout spoedig hersteld werd, begrijpt ieder. Te Helder werden Zondag j. 1. vanwege do Heldersche Harddraverij- Vtreeniging twee harddraverijen gehoudeD door werkpaarden, toebehoorende aan inge- j zetenen der gemeente, daarna door paar den van zessen klaar. Aan de draverij voor werkpaarden na men er 11 deel. De prijs (f40) werd gewonnen door Marlha, van Gebr. Koodt; de eerste premie (f 15) door Paul van G. Slijkerman en de tweede premie (f 5) door Prins, van P. de Bruijn. Voor de draverij voor paarden van zes sen klaar, waren 7 mededingers. De eer ste prijs (f200), won Sador, van de stoe- iefs op het hart. Waar is er dan zulk een wending in hot gezicht." In plaats van te antwoorden, ging mijn heer Dehrn een weinig langs een omweg op zijn doel af. „Wanneer ik mij niet vergis hoogheid, sta mij toa dit pont aan te roeren was bet, naar nwen nitroep te oordeelen, mejuf frouw von Brandolf, die per ongeluk nwe hooge ontevredenheid had opgewekt." ,Per ongeluk zeg onbeschofiheid en het zal zacht beoordeeld zijn. Zij is, nn ja, le zelfstandig. Hare toekomst baart mijzorg." „Ik begrijp dat." „En ik geloof, dat het bet beste is, haar naar hare ouders terug te zenden; wan neer „Wanneer er geene andere omstandighe den intreden, die zoo iets zouden verbieden,* voltooide nu de hofraad, de door de prin ses begonnen zinsnede. „Dat wilde ik niet zeggen,* werd hem evenwel spoedig gezegd. „Er zijn omstan digheden in het spel, waarvan gij wellicht geen denkbeeld hebt." „Wellicht toch hoogheid," zeide hij ge heimzinnig en zij voegde er dadelijk aan toe „Nu, dan weet ge ook, dat wanneer dit spelletje nog langer duren moet, het in zeke ren mate mijn plicht wordt, voorhet aan mij toevertrouwde meisje zorg te dragen, en het buiten het bereik van het gevaar, waar tegen zij niet bestand blijkt, te verwij deren-* „Tenzij er omstandigheden komen, die dat minder raadzaam mochten doen scbij- Den." antwoordde hij met pedante bedaard heid, die zelfs de prinses onaangenaam werd en van haar een gednld verg de, waarover zij zich innerlijk zeker be klaagde. „Maar welke omstandigheden dan toch 1 Spreek dan toch eindelijk,* drong zij aan en de heer von Dehrn bcog be leefdelijk en maakte zich gereed aan haar verzoek te voldoeD. WOEDT "VEBYOLGD. terij „Trio' te Soestde eerste premie (f75) Augusta, van J. P. Matsen, te Mij drecht en de tweede premie (f25) Jonge Willem 111, vau C. Broers, te Benniug- broek. Ongeluk bij HALFWEG. Omtrent het treurig ongeval, dat Zi- terdagmiddng bij den wachtpost De Liede" plans had, meldt men het volgende De werkploeg van dat baanvak, be staande uit 5 man, begaf zich te 12 uur langs de lijn huiswaarts in de richting naar Halfwegwegens een naderenden steenkoleatrein van de richting Am sterdam, begaf men zich op en terzijde van het eerste spoor en bijna gelijktijdig met het passeeren van den trein was ee ne machine van de werkplaats te Haar lem hen van achteren reeds zoo genaderd, dat het fluiten voor drie Lunner te laat was. De ploegbaas G. van Eek en de ar beiders F. Snoeks en G. Jonckbloedt geraakten onder de machine en werden als zwaar verminkte lijken teruggevonden. Alle drie zijn gehuwd, eerstgenoemde heeft geen jonge kiuderen, Snoeks in het geheel geen, doch Jonckbloedt drie klei ne. De candidaat-arts Melehior van Half weg, was spoedig aanwezig en zuiverde de lijken, de grootste afwijkisgen zoo uioge- Sjk nog verbindende. Kort na het treurige voorval kwamen o. m. ook twee der vrouwen op de plaats waar de lij keu lagen, welke ontmoeting een droevig schouwspel opleverde. Per schuitje had het vervoer naar de wonin gen plaats. Rbld. Mej. Jeannette de Jong, de sop.aan-zangeres van het Nederland- sche Dames-trio, is Donderdag te LEEUWABDEN in het huwelijk getreden met den beer Fr. M. Grumbacher. fa- briek-directeur te Berlijn. Men schrijft aan De Tijd uit MAASTBICHT: Zij die, na de schriftelijke verklaring, welke de firma Begout naar aanleiding vsn het schrijven van den heer C. Krnseman omtrent den toestand der werkstaking heeft gegeven, van oordeel waren, dat het pleit was beslist en er van geen werkstaking meer sprake was, moeten wel teleurgesteld we zen. Immers het blijkt werkelijk, dat de firma wel degelijk zeer verlegen zit met de massa geblazen glas, waarvoor de noo- dige slijpers ontbrekeD. Met de nieuwe lingen, die aan het werk zijn gezet, wil het niet vlotten, daar er jaren noodigziju om het vak te leeren. Men is op maat regelen bedacht om den aanvoer van ge blazen glas tegen te gaan en om het aantal glasbazers zoo mogelijk te beper ken. Door de firma is aan twee bestuurs leden der glasblazers en hun gezinnen het voorstel gedaan, hun in België werk te verschaffen onder waarborg van een goed loon aldaar en vrij transport en an dere bijkomende onkosten, welk aanbod echter van de hand gewezen is. De firma blijkt niet op haar gemak te wezen men spreekt van het bewaken van de woning van den keer Paul Begout door de politie en van zijn vrijwillig aftreden als bestuurder der glasblazerij. Wat de zeven glasslijpers aangaat, die nog aan het werk zijn, dezen zullen als het ware geboycot worden. Alle middelen worden in het werk gesteld om hen tot slaken te doen besluiten. Ze hebben even wel te kennen gegeven, daartoo nooit te zullen overgaan. Geldelijke steun voor de stakers blijft ruim vloeien en de kas is steeds lang véór den betaaldag volop van het noodige voorzien. Van tijd tot tijd worden de stakers op bier en sigaren onthaald, zoo als Maandag nog op het fort Willem. De arbeider, E. v. Beu geling te H. Hugowaard, heeft uit de Haarlemsche Paardeuloterij een paard getrokken, dat door hem is verkocht voor f 415. Bij den op 3 Augustus 1896 gehouden kegelwedstrijd, bij den heer il. Zijp, te Zuidscharwoude, om con tanten, is de le prijs behaald door den heerC Weel te Zuidscharwoude, 2e en 3e prijs Leiden door den heer D. Stam te Noordschar- woude; terwijl de frtffersprijs is gewonnen door den heer S. Hellen te Zuidscharwoude. Het polder bestuur te H. Hugowaard, heeft bij publieke aanbe steding de levering opgedragen aan: den heer A. Wijnberg te Ziaridaam, van ma chine olie, f 20 de 100 L.; den heer J. v. d. Berg te Alkmaar, raap-olie f 24.25 de 100 L.; den heer J. Klsbach te Osch, reu zel t 39.25 en paardevet f 21.90 de 100 IC. G.|; den heer W. Sabel te Zaandam, poetskatoen f 34.de 100 K. G. en kaarsen f 16 de 100 P.; den heer 1. G. v. d. Bosch te Alkmaar, petroleum f 12.37 p. tast- Men bericht uit Venloo: De luitenant Z., van het 2e regiment huzaren aldaar, moet aangehouden zijn op grond eener klacht, ingediend door den grootvader zijner vrouw, wonende le Steijl, gemeente Tegelen, als zoude hij getracht hebben, dezen te vergeven. Een maand of vier gele- den hield de postduivenvereniging fDe Lnchtgids', te HAAELEM, een wed vlucht van uit Bergen, in Henegouwen. Een met naam gemerkte dnif van een der deelnemers kwam toen niet terug. De zer dsgen echter zsg de eigenaar haar, tot zijn nitt geringe verbazing en vreugde, in het oude hok weerom, terwijl hij aan de duif het volgende briefje vond vastgehecht. „Als rechtgeaard Nederlander op de markt te Brussel komende, kon ik het niet over mijn hart verkrijgen deze blanwe postduif, die mij werd aange boden voor a|8 franc, niet te koopen. Na haar eemg eten gegeven te hebben, heb ik haar maandag 27 Juli, 's mor geus 12 uur stadstijd, aldaar in vrijheid gesteld, en hoop dus, dat zij het hak in goeden welstand mag bereiken.' (Volgt naam.) Hoewel bij nader onderzoek bleek, dat men het diertje dat dus in handen van (een vogelkoopman gevallen was 8 slagpennen had afgeknipt, heeft het den atstand in ongeveer 5 uur afgelegd, en wel na waarschijnlijk 4 maanden in een ander hok geweest te zijn. MeD kan dus naast ^hondentrouw' ook spreken van „duiventrouw'1 Het schip dat door de hee- ren Constant en Bos aangekocht was en door hen te Burgerbrug was neerge legd om te worden gesloopt, is gezonken. Dit sloopeu moest dienen tot werkver schaffing en reeds 30 menschen hadden er een dag aan gewerkt. Het zal nn on getwijfeld veel geld en moeite kosten om het gevaarte weer boven waier te krijgen. Men is reeds een geheelen dag bezig ge weest omhet schip te lichten, ma ir met zeer weinig gevolg. s Vr ij dagavond had te JUT" FAAS een treurig ongeluk plaats. De pleizierboot Antonitx van den heer V. te Utrecht voorbijstoomende, kwam op de hoogte van den Bongenaar door een de- f-ct aan het roer en de zuiging van eeD sleeptrein in aanraking met een met ijzer beladen ijzeren schip. Hoewel het gevaar voorzien werd, was, daar de machine van de Antonia weigerde achteruit te werken, een botsing onvermijdelijk. De passagiers, die op het dek waren, kwamen met een hevigen schok en met den schrik vrij, doch een dienstbode, die met een kind van omstreeks een jaar zich in de kajuit bevond, werd door den schok met dat kind tegen den grond geworpen en viel op het kind, dat na eenige oogenblikkea overleed. De schok was trouwehs zoo hevig, dat de veiligheidsklep vaD den ketel vloog, Gedurende de maand Juni 1896 zijn ingelegd en terugbetaald de Davolgende bedragen Inlagen -f 2589179,21 V2 Terugbetalingen. u 1529742,72 Meer ingelegd dan te rugbetaald f 1059436,49j/2 Aan het einde der maand Mei 1896 was ten name van de verschillen de inleggers ingeschreven #46694147,44 Zoodat het tegoed op ultimo Juni 1896 be droegf47753583,931/, In den loop der maand zijn 7662 nieu we spaarbankboekjes afgegeven, 2191 ge heel afbetaald, zoodat aaD het einde der maand nog 533993 boekjes in omloop waren. B ij d e t e BEEMSTER gehou den harddraverij van aangespannen paar den, werd door 10 flink o dravers deelge nomen. De le prijs werd behaald door „Hans', zwarte ruin van Jb. Edel Kz., bereden door den eigenaarde 2e prijs door „Daisy Bell', bruine merrie, van C. de Goedete Purmerend, berijder de eigenaarde 3e prijs door ^Pietje', bruine merrie, van S. Kwadijk te Beem- ster, bereden door J, Zwart. Op eene talrijk bezochte samenkomst van Ned. llerv. predikanten uit de om geving van Hoorn, den 3en dezer te Hoorn gehouden, werd de oprichting van eene anti-confessioneele vereeniging be sproken. Uit de zeer geanimeerde discus sie bleek al zeer spoedig, dat er twee stroomingen waren. Eenigen verklaarden de oprichting eener dergelijke vereeniging urgent, terwijl anderen van oordeel waren1 dat in de bestaande tijdsomstandigheden het constitueeren van eene dergelijke ver eeniging ontijdig moest worden geacht. Ten slotte werd met op een na alge meene stemmen instemming betuigd met eene motie om de eventueels oprichting eener anti—confessioneele vereeniging te be spreken, nadat de resultaten van de zit- tiagen der Synode en van het behandelde in de algemeene vergadering van den Ne- derlandschen Protestantenbond bekend Zonden zijn. Graan in voorraad op zol- ders. Graanvoorraden op zolders zijn in het voorjaar dikwerf aan aanvallen van insec ten blootgesteld. Een der gevaailijkste is (le zwarte graankever. Deze overwintert in de spleten van den graanvloer, die hij veriaat, zoodra het warm wordt, om de granen, bij name de rogge, aan te vreten. In deze aangevreten plaatsen legt het wijfje een ei, waaruit zich eene witte ma de ontwikkelt, die den graankorrel uit holt en zich daarin verpopt. Uit de pop ontstaat dan de kever. Een tweede broed heeft in September plaats. Deze dieren houden van warmte en gezelligheid en daarop steunen de zekerste middelen, om er zich van te ontdoeD. Spreidt men een met de wol naar on deren gekeerd schapenvel, het best aan den voet van een hoop graan uil, dan komen de kevers in aanzienlijken getale op het vel af,en kunnen dan bij voorzichtige opneming b. v. op een stuk papier afge schud en met behulp van kokend water gedood worden. Het is ook geraden om den graauhoop iu het voorjaar meermalen om te zetten, nog beter den hoop door drains (ovetglaasde aarden buizen) te luchten deze drains moeten van afstand tot ats'aud door den hoop worden gelegd, waarin de graankever geen behagen schept. Ook zegt men, dat het strooien vau groote massa's venkelzaad op den bodem der graanzolders den kever ver drijft, die den reuk van dit zaad niet ver dragen kan. (Landb, Weekbl.) Verslag van het verhan delde in de vergadering van den gehouden op Maandag den 3en Augus tus 1896, des voormiddags ten 10 ure, present alle leden. 1. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering worden dezelve na een kleine opmerking goedgekeurd en gearresteerd. 2. Wordt opnieuw in behandeling genomen, het in de vorige vergadering aangehouden schrijven van den heer P. Peetoom Hoofd der School alhier, houdende onder dankbetuiging voor de aan hem toegekende gratificatie ad f 60. wegens het geven van onderwijs buiten de daarvoor aangegeven schooluren, het verzoek, om ten deze wat vrijgeviger te willen beschikken, daar hij vermeent dat deze vergoeding niet opweegt tegen den door hem der gemeente bewezen dien sten. Het praeadvies van Burgemeester en Wethouders om het ten deze reeds ge nomen besluit te blijven handhaven, wordt in stemming gebracht en met al gemeene stemmen op 1 na aangenomen. De heer Blom wenschte een toelage van f 100.toe te kennen. 3. Wordt opnieuw aan de orde ge steld, het voortdurend onderhouden van het hek op de gedempte sloot in de kom van het dorp, waaromtrent in de vorige vergadering geene beslissing werd geno men. Na eenige discussie hierover wordt besloten, hetzelve geheel voor rekening van de gemeente te doen onderhouden. 4. Gelet op de circulaire van Z. E. den heer Commissaris der Koningin in deze provincie, dato 10 Juli 1. 1. no. 112/7564, 5 Afdeeling (Prov. Blad no. 51) houdende herinnering aan het opmaken eener voordracht ter benoeming van Zetters voor 's Rijks Directe belastingen, ter voorziening in de vacature welke overeenkomstig art. 4 der wet van 5 April 1870 (Staatsblad No. 63) op den 31 December dezes jaars door de periodieke aftredende leden zul len ontstaan. Gelet op de rooster van aftreding, waaruit blijkt, dat op genoemd tijdstip behooren af te treden, de heeren: Gerrit Visser en Klaas Blom Wordt goedgevonden om tot het ma ken der bedoelde voordracht over te gaan, bevattende tweemaal zooveel namen als er personen te benoemen zijn. Tot stemming hiertoe overgaande, blijkt uit de opening der stembriefjes, dat tot candidaten voor de bedoelde be trekking zijn benoemd, de heeren Klaas Blom, Jacob Bruin, Pieter Jonker en Ger rit Schoort. Zullende de meergemelde voordracht aan ZEx. den Heer Commissaris der Koningin worden opgezonden. 5. Ter tafel gebrachtde rekening en verantwoording der inkomsten en uitgaven dezer gemeente over 1895, zoo als die door Burgemeester en Wethou ders naar aanleiding van art. 218 en 219 der gemeentewet is ingeleverd. Overwegende, dat bij het gehouden onderzoek geene bedenkingen tegen ge melde rekening zijn gerezen; Gelet op art. 220 der gemeentewet Wordt besloten De ontvangsten en uitgaven dezer re kening voorloopig vast te stellen als volgt De ontv. tot een bedrag van f9651.71 uitg. 8182.055 Het batig saldo tot een bedr. v. f 1469.655 Welk batig saldo als eerste post van ontvang op de begrooting van 1897 zal behooren te worden geregeld voor zoo ver daaraan niet reeds eene andere be stemming is gegeven. Zullende dezer voorloopig vastgestelde rekening ingevolgé art. 221 der gemeen tewet aan de goedkeuring van heeren Gedeputeerde Staten worden onderwor pen. 6. Wordt ter tafel gebracht de re kening en verantwoording van den Hoofdadministrateur der algemeene ar men dezer gemeente, over den jare 1895. Deze rekening onderzocht en met de daarbij behoorende bescheiden vergele ken zijnde, wordt besloten, dezelve vast te stellen tot een bedrag in ontvang op f 4452.86 in uitgaaf op f 4408.43 't Batig saldo op f 44.43. Welk batig saldo als eerste post van ontvang in de rekening van 1896 zal behooren te worden verantwoord, alsme de het bedrag ad f 341;— wegens res tanten, welke niet onder het batig saldo zijn begrepen. 7. Bij de nu volgende rondvraag wordt door den heer Jonker de aandacht gevestigd op de nog bestaande hage— doornboomtjes aan den Westfrieschen Zeedijk, welke naar zijne meening moe ten worden weggeruimd, en waaromtrent wordt besloten de uitvoering daarvan

Schager Courant | 1896 | | pagina 2