PLAATSELIJK NIEUWS. Gemengd Nieuws. W interl andbou wschool. 2. Id. id. betreffende het in de vo rige vergad. genomen besluit tot af- en overschrijvingen. a. vacature P. Buisde heeren P. Buis Jz. en C. Bijpast Hz. b. vacature IV. A. Hazeude heeren W. A. Hazeu en C. N. Vlaming. aan den heer Jonker op todragen. Daar niemand iets meer m het mid den had te brengen, werd deze verga- ^rine- met een woord van dank voor 1 ric'btige Administratie ten aanzien vai/de gehouden rekeningen, door den Voorz. gesloten. Dinsdagmorgen werd te ZAANDAM de landbouwtentoonstelling door den burgemeester mr. Van Tienen geopend. Voor de kenring van landbouwproduc ten waren ecüter slechts drie inzendingen aanwezig, eene van vruchten en groenten, ecne van groenten alleen en eene van vruchten alleen. De keuring van hengsten, merriën en veulens, waarvoor o. a. door H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Regei tes medailles waren uitgeloofd, was daarentegen van meer belang. Er waren ia het geheel 37 paarden ingeschreven. De keuring der paarden leverde o. a. de volgende uitkomsten op: ten lo. heng sten van inlaudsch of iulaudsch gekruist ras, geboren in 1893 of vroeger, le prijs P. Boekei CzSchagen;2e V. Bak ker Jz., Wieringerwaard; ten 2,0. idem, geb. in 1894, le prijs Waïboer te Winkel; 2e pr. Zijlmans te Haarlem; 3e pr. Van Gulpen te Spaarudam 3o hengsten van buitenlandsch ras, le prijs Van den Berg te Haarlem, 2e prijs Vnn Breugel; ten 4e veulen-meniën met veu lens, le prijs De Vries, te Ypolder2e V. Bakker J z., te Wieringerwaard; 3e Gans, Wormerveer; ten 5e aangereden paarden, geboren in 1893 of vroeger, le pr. Jonges le Bsemsler, 2e pr. Visser te Beemster; ten 6e paarden geboren in 1894, le en 2e pr. De Vries, IJpolder; ten 7e paarden, gebaren in 1895, le pr. Symon3 te Haarlem, 2e pr. Verbeek te Haarlem mermeer. In den namiddag werd een concours hippique gehouden voor ingspannen rij- tuigpaarden, twee spannen en vier spannen, van particulieren, handelaren en stalhou ders. In het geheel waren 34 paarden voor dit concours ingeschreven. De eerste prijs voor het schoonste eu best ingespannen rijtuigpaard, werd gewon nen door Bauty, zwarte merrie van J. C. Laan, te Wormerveer; de 2e pr. door Cob- bi, zwarte merrie van baron Van Heeke ren van Brandsenburg en de 3de pr. door Laura, bruine merrie van Kessler te Zaan dam. De le pr. voor het schoonste span paarden werd toegekend aan een vosbles- ruio en een zwartbruine van De Ridder te IJpolder. De 2e pr. aan een span Hongaarsche vossen van den heer Bultman te Haarlemmermeer. Het schoonste en best ingespannen rijtuigpaard vari hande laren of stalhouders bleek te zijn Johanna van H. C. de Jong te Amsterdam. De 2e pr. in deze klasse werd toegeker.d aan den heer Sisselaar van Amsterdam. De 3e aan den heer J. de Veer te Sc ha gen. De le pr. uitgeloofd voor fut schoonste span van handelaren of stalhouders, viel ten deel aan den heer Van Delden te Amster dam. De 2e aan gebr. Sisselaar te Am sterdam. Te STRATUM bij Eindhoven werd Zaterdagavond vrouw Van Stipdonk, herbergierster, door een paar kerels lastig gevallen, die dreigden haar ie lijf te gaan en den inboedel van haar herberg kort en klein te slaan. Haai man was niet thuis en gelegenheid om haar buren te roepen had zij niet. Zij neemt daarom een kloek besluit en grijpt naar een kspbijl om haar inboedel te verdedigen. Een der kerels, zekere v. W., ont wringt haar echter het wapen, en klooft haar met de pas geslepen bijl schier het hoofd open. De bekomen wonde is zoo vreeselijk, dat er bijna geen hoop bestaat de vrouw in het leven te behouden. Van W. is in arrest genomen naar s'-Herto- genbosch getransporteerd. Men meldt uit MIJDRECHT: Aan den rijksveldwachter alhier zou van rijkswege een paar schoenen worden verstrekt. Hij kreeg hiervoor een reisor- der naar Breda, ten einde daar in de gevangenis zijn schoeisel te gaan pis sen. Dat ROZENDAAL, z o o schrijft men, het kikvorschenland bij uitnemend heid is, blijkt hieruit, dat een aldaar woonachtig Belgisch kikvorschenvanger in de afgeloopen maand niet minder dan 84 manden kikvorschen—billetjes naar be kende Brusselsche en Parijsc'ne hotels heeft afgezonden. Voor deze zendiDg, 50 billetjes tot een tros geregen eu 12 trossen in iedere mand, hebben tien duizend twee honderd kik vorschen het leven moeten laten. Schagen, 5 Augustus 1896. Zaterdagmiddag j. 1. ge raakte het zoontje vaD onzen plaatsgenoot v. S. op het Noord, te water, het 4 h b jarige zoontje van den heer G. sprong in zijn kinderlijke cordaatheid eveneens te water, om zijn makkertje er uit te halen, met geen ander gevolg natuurlijk, dan dat de vader van den laatsten kh ine zich eveneens te water morst begeven, om bei de dreutels er uit te halen. Zij kwamen gelukkig noot een nat pak en den schrik vrij. Naar hot Haarl. Dagbl. uit goede brou verneemt, heeft de Regecriug be sloten, de winterlandbouwschool voor de provincie Noord Holland te vestigen te Scliagen. Hbld. Zondagmiddag haalde het dochtertje van J. een kool vuur voor ha re moeder en borg die, onvoorzichtig ge noeg, onder haar schort, met het ongeluk kig gevolg dat dit kleedingstuk in den brand vloog eu het kind nog al ernstige biandwoDden in hst gezichtje deed toeko men. Verslag der vergadering van den RAAD der gemeente Scha- gen, gehouden op Dinsdag 4 Augustus 1896, des morgens ten 10 ure. Afwezig was de heer Jb. Stammes. Na opening der vergadering werden de notulen der vorige vergad. gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding dezer notulen, zegt Voorz.,de heer S. Bermanhieromtrent een en ander in het midden te moeten brengen. In de vorige vergadering had de heer v. d. Maaten den waarnemenden voor zitter, den heer Hazeugeinterpelleerd over de wijze waarop in onzo gemeen te door B. W. de kasopneming werd verricht. Het deed Voorz. leed, dat de heer v. d. Maaten daarmede voor den dag is ge komen in de vorige vergad., in welke twee leden van het Dag. Bestuur ont braken. Ware Spr. tegenwoordig ge weest, hij zou den heer v. d. M. heb ben medegedeeld, dat B. W. iedere maand van den gomeente-ontvanger een maandstaat ontvangen, die met de mees te nauwgezetheid wordt gecontroleerd. Door dezen maatregel achten B. W. meerdere en omslachtiger verificatie bij de 3-maandel. kasopname niet noo- dig. De weinig kiesche wijze, waarop het Dag. Best. is behandeld, laat Spr. voor rek. van den heer v. d. MaateD, doch wenscht tevens op te merken, dat het louter welwillendheid is, dat Spr. op de vraag van den heer v. d. M. antwoordt. Want eene verplichting tot antwoorden, betoogde de heer S. Bermanontstaat eerst dan, als het raadslid, dat inlichtin gen verlangt, van de vergad. verlof heeft bekomen tot het houden eener interpel latie, gelijk art. 183 der gemeentewet aangeeft. In dien geest zoo besloot voorz. is ook art. 13 van ons reglement van orde geredigeerd en dat heeft de heer v. d. Maaten in het vervolg in acht te nemen. Hierna werd medegedeeld, dat was in gekomen 1. goedkeuring van Ged. Staten be treffende het besluit tot gunning der lood- en leibekleeding. 3. Schrijven van heeren Kerkvoog den der Hervr. Gemeente, verzoekende te mogen beschikken over eenig terrein onder de fundeeringbogen van den toren, ten einde aldaar een grafkelder te met selen. Punten 1 en 2 werden voor kennis geving aangenomen punt 3 werd met algem. stemmen toegestaan. Hierna kwam aan de orde de ver kiezing van dubbeltallen voor de voor dracht, aan den heer Commissaris der Koningin voor te leggen, ter voorziening in de periodieke vacatures van het Zet- ters-College; aftredende leden de heeren P. Buis en IV. A. Hazeu. Na de verschillende stemmingen werd de voordracht aldus opgemaakt De alphabetische voordracht van de Plaatselijke Schoolcommissie, opgemaakt ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer P. Buis Jz., bestond uit de heeren Dr. A. C. MelchiorMr. L. IV. Roodenburgen IV. Vader Cz. Met 7 stemmen werd geko zen de heer Mr. L. IV. Roodenburgop den heer Melchior werden uitgebracht 2 st. op den heer Yader 1 stem. Besloten werd, de aangeboden gemeente rekening, dienst 1895, sluitende in ont vangst f 73240.945, uitgaaf f 70705.905 en batig saldo ad f 2535.04 14 da gen ter visie te doen leggen en door een Commissie van 3 leden uit den raad te doen onderzoeken. Tot leden dier Commissie werden gekozen, de heeren C. A. HoogschagenP. Meurs en C. Bijpast Rz. Yolgde nu het punt: Verpleging Krankzinnige." Door Voorz., den heer S. Berman werd er aan herinnerd, hoe bij gelegen heid van de op 4 April 1.1. gehouden raadsvergadering toevallig gehoord hebbende dat de vrouw van Jb. Dekker van Tolke Antje Struijfkrankzinnig was geworden op voorstel van den heer J. v. d. Maaten besloten werd, die vrouw niet van gemeentewege in een gesticht te laten verplegen, op grond dat haar man bekend stond als eigenaar eener boerenplaats. In verband tot het toenmaals door Dr. Melchior gegeven advies, dat deze vrouw in het belang der openbare orde en ter voorkoming van ongelukken, beslist verwijderd moest worden, had Voorz. daarna zich tot den heer Officier van Justitie te Alkmaar gewend, en ZEd.Achtb. verzocht, aan den President der Arrond. Rechtbank aldaar bij schriftelijk requisitor machtiging te vra gen bedoelde krankzinnige in een ge sticht te plaatsen. Aan dat verzoek was gevolg gegeven in het gesticht to Medemblik, daar Meerenberg geen patiënten aanneemt, als niet vóór de opname verklaard wordt, wie de kos ten betaalt. Maar in Medemblik zijn de kosten van verpleging hooger dan in Meerenberg, namenl. f 270 in plaats van f 180, een verschil dus van f90 per jaar. Bij subsidieering van Rijk en Provincie staan de kosten in beide gestichten evenwel gelijk daarom had Voorz. zich nu gewend tot het Gewestel. Bestuur, en ter zake van dit bizonder geval, op subsidie aange drongen. Op dat verzoek had Spr. bericht ont vangen, dat in geval bedoelde krankzin nige voor rek. der gemeente zou wor den verpleegd cn er in Meerenberg geen plaats mocht zijn, dan de subsidie aanvrage in overweging zal worden genomen. Daar er op Meerenberg wel plaats is, valt er op die subsidie dus niet te rekenen. Daar Dekker zelf de verplegingskosten niet kan betalen, stelt voorz. voor de patiente zoo spoedig moge lijk naar Meerenberg te doen verplaatsen, want voor de gemeente maakt dat nog al verschil en de verpleging is op Mee renberg evengoed. Spr. beroept er zich op dat de raads leden evengoed weten, dat Dekker on machtig is, de verplegingskosten te be talen dat is toch gebleken uit het on derzoek ten hypotheekkantore. Intus- schen zal de gemeente de verplegings kosten te Medemblik, over de laatste 3 maanden ad f 62.50 hebben te betalen. De heer J. v. d. Maaten gelooft me de dat Dekker niet alle kosten betalen kan; doch acht hem wel in staat, tenmin ste een deel daarvan te dragen. Het gaat toch niet op, iemand die als eige naar te boek staat en behoort tot de aangeslagenen in den Hoofdelijken Om slag, als onvermogend te beschouwen. Voorz. deelt hierop mede, dat hij gis teren een onderhoud heeft gehad met Dekker en dat deze, die zijn vrouw gaar ne te Medemblik zou blijven verpleegd zien, vooral omdat er in den laatsten tijd verbetering in haar toestand merk baar was geworden, zou overdenken of het hem mogelijk zou zijn, iets in de kosten bij te dragen. Gisteren-avond evenwel had Voorz. van Dekker schrif telijk bericht ontvangen, dat het hem niet mogelijk is in de kosten bij te dragen en hij er in berust, als de raad mocht besluiten zijn vrouw te Meeren berg te doen verplegen. De heer C. A. Hoogschagenzou, nu van den tweeden drie-maandelijkschen ter mijn reeds 1 maand verstreken is, de verpleegde liever te Medemblik laten, vooral nu er beterschap bij haar wordt geconstateerd terwijl het transport naar Meerenberg wellicht dien vooruitgang zou kunnen te niet doen. Nadat door Voorz. nog eenige bizon- derheden omtrent den geestestoestand der verpleegde waren medegedeeld, werd overeenkomstig het voorstel van den heer v. d. Maatenmet algemeene stem men besloten, dit kwartaal uit, de ver pleegde nog to Medemblik te laten. Met betrekking tot de dringend noo- dige restauratie van het achterste gedeel te van het Raadhuis, hetwelk dreigt in te storten, deelde voorz. mede, dat door den gemeente-opzichter de kosten hier van waren geraamd op f510.915. Overtuigd van de dringende noodza kelijkheid dezer restauratie, werd met algemeene stemmen hiertoe besloten. Volgde nu de rondvraag. Op de vraag van den heer IVRog geveen Cz., hoever gevorderd is met het herstel van den weg aan de Westzijde van het Marktterrein, daar de passage aldaar nog is gestremd, deelt Voorz. mede, dat men aldaar reeds bezig is de gasleiding in orde te maken en dan zou de rest der herstellingen wel ten spoedigste volgen. Door den heer J. v. d. Maaten werd gevraagd of B W. er al over hadden nagedachtwaarheen de grond zou worden gebracht, welke er over schieten zal van het af te graven marktterrein. Spr. vraagt dit met het oog op de re paratie van het schoeiïngswerk daar ter plaatse. Van verschillende kanten was jegens Spr. de wensch geuit, dat die grond mocht worden gebruikt tot aan plemping der aldaar bestaande sloot. Op die manier zou men aldaar op niet al te kostbare wijze kunnen krijgen een verbreeding van den straatweg en een beteren toegangsweg van het Noord naar de Markt. Maar mocht dit plan de goed keuring van den raad wegdragen, dan zou Spr. het wel wat overbodig vinden de reparatie vaD bedoeld schoeiïngwerk door den aannemer te doen doorgaan. Spr. zou dan liever den aannemer tegen een nader te bepalen geldelijk bedrag van die verplichting ontslaan. De aannemer zou zijne verplichte herstelling dan nu kunnen bepalen tot het straatwerk. Voorz. acht het niet onmogelijk dat de aannemer tot deze transactie genegen zal zijntoch gelooft Spr. het in orde maken der schoeiïng thans niet over bodig uit den aard der zaak volgt dat dit herstellen der schoeiïng geschiedt op de goedkoopste manier, daar men van den aannemer niet een nieuwe schoeiïng zal verwachten in plaats van de oude, die lang niet nieuw was. De heer v. d. Maaten meent, dat zelts de eigenaren van de aanliggende per- ceelen ook wel genegen zouden zijn, hunnerzijds in de plcmpingskosten bij te dragen. Zoo bijv. de heeren: Govers en de IVit. Met die heeren zouden B. W. dus iu overleg kunnen treden. Den heer Vlaming spijt het, nu hij het voorstel van den heer», d. Maaten hoort om een klein deel van het Rens- gas te plempen, dat men indertijd zijn voorstel om het geheele Rensgas te dempen, zoo maar onvoorwaardelijk ver worpen heeft. Het dempen van een klein deel acht Spr. daarentegen geens zins gewenscht, daar het den omwonen den het ongerief van 2 stink-einden zal berokkenen. De heer P. Buis meent, dat het aan plempen ook van een klein deel van het Rensgas voor de gemeente een veel te kostbare zaak zal zijn. De reparatie der schoeiïng behoeft bovendien daarvoor ook niet uitgesteld te worden. Ook gelooft Spr. dat He schipperij van een gedeeltelijke aanplemping nog al onge rief zou hebben. Besloten wordt, de schoeiïng door den aannemer te laten herstellen en intus- scheu door den gemeente-opzichter de kosten eener gedeeltelijke aanplemping te laten ramen. Op de vraag van den heer J. r. d. Maatenhoe het met de Landbouwschool staat, antwoordt Voorz. dat officieel niets is bekend gemaakt, doch dat uit een tot B. eu W. dienaangaand gericht schrijven mag worden opgemaakt, dat deze zaak voor onze gemeente zeer goed er voor staat. Op een vraag van den heer Vlaming of de hooistekers verzocht moeten wor den te komen „ijzeren" leest Voorz, art. 5 der hooistekers-instructie voor en blijkt, dat de hooistekers verplicht zijn, de ronde te doen en dat, zoo zij in hun plicht te kort schieten, belanghebbenden slechts bij den Voorz. hun beklag hebben in te die nen. Hierna werd de vergadering gesloten. Jenny Lind gehoord. Een bekend musicus uit Philadelpbia, die onlangs overleden is, verhaalde eens de volgende anecdote van de beroemde zangeres Jenny Lind. Ik was nog bedien de, vertelde hij, in een muziekhandel, toen op zekeren dag een net gekleeds kleine dame den winkel binnenkwam en mij om een zangstuk vroeg. Terwijl ik het op zocht, geraakte ik met haar in gesprek, vroeg haar of zij Jenny Lind al gehoord had, die juist in die dagen in de stad was. Zij begon te lachen. »0 ja, zeker, die heb ik gehoord. U ook Ik ant woordde, dat de booge toegangsprijs het mij helaas belet had. Opnieuw begon zq te lachen, nam een zangstuk uit den sta pel op de toonbank en vroeg of ik haar wilde accompagneeren, terwijl zij het pro beerde. Ik deed het en zij zong het zoo mooi, dat ik als in een droom speelde. Toen het stuk uit was, bedankte zij mij en zei glimlachend: #Nu kunt u niet meer zeggen, dat u Jenny Lind nooit ge hoord hebt." Een geheimzinnige aan slag wordt uit Wtenen gemeld. Bij den slotenmaker Pasch gif een onbekend per soon een doos af, met de boodschap dat daarin het bestelde was, en verwijderde zich toen snel. Daar Pasch niet aanwezig was, maakte een werkman de doos open, en daarop volgde een vreeselijke ontplof fing. De doos bevatte een helsche machi ne. De werkman werd gedood en twee anderen werden gewond. De hitte te Koningsber- gen in Oost-Pruisen schijnt de laatste da gen ontzettend te zijn geweest. In een timmermanswerkplaats werden ongeveer 10 arbeiders door de warmte bevangeD, zoo dat zij ten spoedigste naar hunne woningen moesten worden vervoerd. Een hunner stierf weinig oogenblikken later. Een an deren werkman vond men tusschen eeDige planken, die hij voor beschutting uitge zocht, dood liggen. Een man, dis steenkolen loste van een schip, zakte plotseling ineen, bleef eenige oogenblikken bewusteloos, werd naar huis gedragen, waar hij slechts even bijkwam en daarna den geest gaf. Twee andere werklieden stierven eveneens aan de gevol gen van de vreeselijke bitte. In de provincie Posen hebben zware onweders groote schade aangericht. Vier personen werden door den bliksem getrof fen en bleven op de plaats dood. Reedsdikwijls is de aan dacht gevestigd op de gevaren, die het wielrijden onvermijdelijk met zich brengt, maar wie zich met oordeel des onder scheids op een rijwiel waagt, moet zelf weten wat hij doet. Onverantwoordelijk echtef is het, wat men toch vaak ziet, ui. dat de rijder een klein kind vóór zich op het rijwiel plaatst,; dat dan de voetjes op een paar uitsteeksels laat rusten, en zoo meegevoerd wordt. Dat een kind zoo i< ts aardig vindt, is te begrijpen, maar dat oudere menschen niet wijzer zijn, is onverklaarbaar. Indien de wielrijder het ongeluk hieft, met zijn machine om te slaaD, wat licht gebeuren kan, is hijzelf meestal nog wel in staat er bijtijds af te springen, maar het kind is geheel weer loos. Onlangs nam een wielrijder een kind op die manier nut zich. Het voetje van bet kind glred uit en kwam tusschen de spaken van het wiel terecht; de machine viel om, de rijder wist er af te sprin gen, doch de voet van het kind zat zoo- dinig beklemd, d t het wiel uiteenge- schroefd moest worden om het te bevrijden waarop het arme kind, dat zich in zijn val tevens in het gezicht bezeerd had en voortdurend kermde van pijn, naar het gasthuis gebracht moest worden om het te laten verbinden. Handel in Japan. De internationale handel van Japan is in de laatste 24 jaar meer dan vijfmaal zoo belangrijk geworden. De export ter waarde van 24 millioen yen (1 yen f2.50) in 1872 bereikte iu 1895 niet mimler dan 135 millioen. De import steeg van 26 op 129 millioen. Meer dan iet» anders leveren deze cijfers het be wijs hoe dit land vooruitgaat De twee stoutmoedigen Amerikanen, Harbo en Samuelson, die in een 18 Eng. voet lange boot te New- York vin wal staken om den Oceaan over te roeien, zijn Zaterdagochtend te elf uur, na een overtocht van 55 dagen, op de Scillly-eilanden, ten W. van Cornwall, aangekomen. Zij waren zeer vermoeid, maar gezond- Gelijk twee Noorsche scheepskapi teins, die han onderweg praaiden en de boot onderzochten, getuigen, hadden de mannen geen zeilen aan boord en hebben zij den tocht dus al roeiende volbracht. In het midden der Veree- nigde Staten heerscht een s c h r i k k e- 1 ij k e hitte, die zich ook naar het Westen verbreidt. In Louisville, Chicago, Cincinnati en andere steden zijn tal van menschen van uitputting neergezegen, waarvan vtlen vervolgens zijn overleden. Ook zijn hier en daar paarden dood neer gevallen en de thermometer wees van 100 tot 104 graden Fahrenheit in de scha duw. Boven andere Staten zijn wolkbreu ken en wervelstormen losgebar sten. Het mijnkamp Gloucester, aan de Zondagsch kreek in Obio, is o. a. bijna geheel vernield. De kreek stroomde over en verscheidene menschen verdronken of werden gedood door ineenvallende huizen. Men weet reeds, dat vijftien menschen het leven verloren. Te Bergen is een opzien- barend proces aanhangig. Verleden jaar had te Soignies een bijgeloovige 60 jari ge vrouw, Leopoldier.e Demeuldre genaamd, een 17-jarig meisje, PauÜDe Eortignies, in dieast genomen. Op aanraden van de herbergierster Dubois sloot het dienst meisje haar meesteres op, liet haar niet uitgaan en weigerde haar elk verkeer met de buitenwereld. Paulitio gaf baar mees teres brieven die ^direct uit den hemel* kwamen en waarin Leopoldine wird aan gemaand om gelden, versierselen, enz. voor „goede doeleinden" af te staan. In den beginne geloofde de vrouw het niet, maar spoedig wist het dienstmeisje baar, met behulp van familieleden, zulk een schrik op het lijf te jagen, dat zij alles wat men haar vroeg gaf, te meer, wijl zij anders met een vreeselijken dood bedreigd werd. Op deze wijze kreeg het handige dienstmeisje 10000 francs van haar los, die zij met juffrouw Dubois doorbracht. Dit spelletje zou zeker Dog eenigen tijd hebben voortgeduurd als niet een toeval f usschenbride was gekomen. De neef van Leopoldine Demeuldie wilde n.1. op ze keren dag zijn tante bezoeken doch werd docr het dienstmeisje niet binnengelaten. Hij wendde zich lot de politie, het huis werd met geweld geopend en nu ontdek te men de brieven van den ^eeuwigen vader". Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld, dat eindigde met de veroordee ling van Pauline Eortignies tot 17 maan den en van de herbergierster tot 27 maan den gevangenisstraf. Een lange worst. Een Wurtemburgsch soldaat, wien bij Sedan een oor was afgeschoten, komt te Stuttgart in een spekslagerswinkel en vraagt voor zijn geld een stuk woist. „Hoeveel wilt gij hebben, vriend vroeg de slager. „Wel, hoeveel vraagt gij wel voor een siuk worst, dat van mijn ééne oor tot het andere reikt De slager lacht over die zonderlinge maat en zegt„20 kreutzef" #Goed, gij moogt het stuk over mijnkin of over mijn voorhoofd meten. Hierop neemt de invalide zijn pet af, strijkt zijn haar weg en zegtZie zoo, hier is mijn eene oor, het andere ligt voor Sedan. Daar uw voorraad worst zeer waarschijnlijk niet voldoende zal zijn, zal ik voorloopig maar nemen wat bier voor de hand ligl, en zoodra gij mij het ont brekende levert, zal ik u de 20 kreutzrr betalen. Een dubbele moord. Te Pettershausen in den Opper-Elsas heeft een dubbele mcord plaats gehad. Twee zwagers waren bezig met het verdee- len van een varken, dat zij beiden ge slacht hadden. Een van hen zeide schert send tegen den ander, dat hij tfsnoof* alsof hij de tering had, waarop deze zoo woedend werd, dat hij zich op zijn tegen stander wierp en bem bet slachteremes in de ribben stiet. De getroffene zag bet mes aankomen, wilde pareeien met zijn eigen mes en stiet het op zijn beuit in de borst van zijn zwager. Beiden zakten te gelijk nrder; de <eu was dadelijk dood, de ander ra 20 minuten.

Schager Courant | 1896 | | pagina 3