Politiek: overzicht der week. >«1«. d. Bi.rgen.eMtefwerdge.1 BuItCnIandSch NieUWS. De Eerste Kamer zal Dins- dagmiddag om halfvier zitting houden. Anna Paulowna, 11 Sept. '96- Men meldt uit Alkmaar Gemengd Nieuws. Daarna werden in de feestzaal en bui- ten nog eenige kinderspelen gobouden en liederen gezongen, terwijl tevens nog- maals brood werd rondgediend, doch velen hadden geen lust meer in eten en - drinken, zo hadden meer dan genoeg H waren uur een lu gehad. Na nog even gedraaid te heb- ®cu gezelschap, waar de politiek van den ben was hot tijdstip tof vertrek inmid- dag een der ondorwerpen van het ge- dels aangebroken ('t was reeds half zes)8I>rek uitmaakte. Hoewel «den vorm v n voor onze lezers nieuw, hebben wij toch allen begaven zich naar het Gemeente- u of huis waar een afscheidslied werd ec- de YrlJheld genomen, bij wijze van af- aiscüeiasiieu wera ge boud van dit d s- zongen en den kinderen ieder een brief met lekkers werd medegegeven. Hier na bedankte de heer P. Peetoom in weinige, doch goed gekozen woorden de feestcommissie voor haar bewezen diensten en do goede regeling van het wisseling, den hoofdinhoud van dit dis cours heden in onze kolommen op te nemen. De heer A., een belezen man, die blijkbaar veel belang in de hangende politieke vraagpunten stelde, had de lei- feest; de plaatsgenooten voor do gulle j dofr^S bijdragen, waardoor deze dag zoo pret- J. 4 'worde» gegierd, Uodere» W-gV- - wisten te brengen. voor hun getrouw schoolbezoek, want verzuimen hadden haast niet plaats ge had en ten laatsten, inzonderheid den heer Akkerman voor de uitstekende lei ding, wat voor hem lang geen gemak- kelijken taak was, doch die zoo uitmun tend slaagde. ZEd. sprak daarom den wensch uit, er tevens niet aan twijfelende, dat allen met hem zouden roepen „lange leve de heer Akkerman wat tot tweemaal toe werd herhaald. Ook werden door een paar andere heeren nog eenige woor den van dank gesproken zoowel aan het dames-personeel, voor de flinke be diening, als aan allen die tot het feest hadden medegewerkt; en hiermede was de pret atgeloopen. Doch alvorens ik eindig, wil ik nog met een enkel woord mijn hulde betui gen aan den heer Akkerman. ZEd. heeft voor de ouders der kinderen dien dag tot een onvergetelijke gemaakt. Hoe werd toch niet het ouderhart gestreeld, wanneer men hem met een vriendelijk gelaat tegenover de kinderen zag staan en zij met hem op prettige wijze, de ver schillende spelen maakten! En de kinderen, wat waren zij blijde, wanneer meester tot hen sprak; geen enkele schijn van vrees was op hun ge laat te bespeuren; wij hopen dan ook, dat nog lang het onderwijs aan den heer Akkerman blijve toevertrouwd en tevens, dat wij een volgend feest weer met ZEd. mogen mede maken. De verzending van sui kerbieten uit Friesland's Noordoost hoek is begonnen. De levering geschiedt vrij algemeen op suikergehalte. Woensdagmiddag had een metselaar) O. P., werkzaam aan de dokterswoning, het ongeluk van een hoogen steiger te vallen. Alleen uitwendig werd de man eenigs- zins gewond, zoo dat hij reeds gisteren weer zijn werk hervatte. Aan het plan tot oprich- ting eener sociëteit te Anna Pau lowna, zal vermoedelijk heden gevolg worden gegeven. Tot dat einde is ten minste alsdan eene vergadering uitge schreven. Vrijdagmorgen omstreeks 4 uur, werden de heer C. Blankman en huisgenooten, nabij Koegras, door den knecht van zijn broeder gewekt, daar de geheele boerderij in brand stond. Het veel moeite hebben de bewoners zich nog weten te redden. Ongeveer 200 wagens hooi zijn mede verbrand. De oorzaak is onbekend. Alles was ver zekerd. Bij het onweder opVoens- dag jl. is de bliksem geslagen in eene kudde ganzen van den heer K. Waal te BOBELDIJK, gem. Berkhout. Vijf waren morsdooddrie vielen flauw, doch kwamen weder bij. Een koe van den heer P. Clay te Wogmeer, gem. Öbdam, werd in de weide doodgeslagen. Heden is in een tochtsloot aan den Omval, nabij het Noordhollandsch ka naal, gevonden, het lijk van J. V. Zeer waarschijnlijk heeft men hier met zelf moord te doen. In de kermisweek toch werd hij door de politie alhier wegens dronkenschap ingerekend, waarbij hij in het bezit werd gevonden van ongeveer f700. V. moet toen gezegd hebben, dat hij de bij hem gevonden gelden er spoe dig zou doorbrengen en dat bij dan wel zou worden gevonden. B. Dus het bezoek van den Tsaar is een zekere waarborg voor den vrede A. Het is hoogst onvoorzichtig aan de reis van Busland's Keizer deze ge volgtrekking te verbinden. Vooralsnog moet men van de beleefdheids-bezoe ken spreken, die de jonge Tsaar bij de verschillende hoven van Europa aflegt, zijn optreden is zoo afgemeten en foi- meel, in Weenen en Breslau beiden, dat van eenige toenadering tot Oostenrijk en Duitschland volstrekt geen sprake kan zijn. D. Ik meen toch in de courant ge lezen te hebben, dat hij zich uit eigen bewoging met keizer Wilhelm aan het hoofd van de Pruisische troepen heeft geplaatst, een handeling, die zeer ten gunste van Duitschland werd uitge legd. A. Haar daar staat tegenover, dat de Tsaar in antwoord op een gloedvol le toespraak van keizer Wilhelm, in het Fransch zei„ik verzeker Uwe Majes teit, dat ik door dezelfde traditioneele gevoelens voor U en Uw Huis vervuld ben als mijn vader, en door dit gevoel geleid, hef ik mijn glas op en drink op het welzijn van Z. H. Keizer Wilhelm en H. M. de Keizerin." Als de gevoelens van Nicolaas, die van Alexander de III evenaren, dan zullen de Duitschers door overmaat van vriendschappelijke blijken, ook nu niet verwend wordenwant nooit was de verhouding tusschen Duitschland en Kusland, killer en kouder, dan onder de regeering van wijlen Tsaar Alexan der. Het zou kunnen zijn, dat deze dub belzinnige toast een gevolg was van Wilhelm's* woorden, toen hij in herin nering bracht, dat Alexander I van Rusland en Friedrich Wilhelm III van Pruisen op hetzelfde gebied, waar de hooge gasten zich bevonden, vereenigd tegen Napoleon I optrokken. Deze bijtende herinnering aan het a- dres van Frankrijk, kon de Tsaar on mogelijk met een welwillend oor aan- hooren, zonder het Fransche patriotisme te kwetsen. B. Het Fransch-Russisch verbond schijnt dan wel een beklonken zaak te zijn? D. Ja, maar zoover ik heb gelezen, draagt het een zuiver verdedigend karak ter. In dat opzicht komt het geheel met het Drievoudig Verbond overeen. A. Ook hiervan valt met zekerheid niets te zeggen, daar de overeenkomst nooit aan de goedkeuring der Fransche Kamer is onderworpen. Met het oog hierop, zou men zelfs besluiten, dat een schriftelijk verdrag tot heden ombreekt, wijl de Fransche constitutie de goedkeu ring der vertegenwoordiging eischt, eer het voor de natie verbindend is. B. Maar van een dergelijke goedkeu ring heb ik nooit in de Duitsche, Oos- tenrijksche en Italiaansche Kamers ge hoord, en tusschen die rijken bestaat toch wel wezenlijk een verbond. U vergeet, dat genoemde landen een er felijk hoofd bezitten, waar het sluiten van verbonden tot de rechten van den troon behoort, hetgeen in Frankrijk met zijne republikeinsche instellingen, niet het geval is. De geheele buitenlandsche staatkunde in Duitschland en Oosten rijk berust uitsluitend bij den keizer, zonder dat het parlement in iets wordt gemoeid. Wat wij van de bepalingen van het Drievoudig Verbond te weten zijn gekomen, hebben wij aan Italiaan sche ministeriën te danken, die met het oog op binnenlandsche aangelegenheden hebben gemeend, soms een tikje van den sluier te moeten oplichten. D. Dat moeten dan wel gewichtige redenen zijn geweest. A. Zeker. De begrooting voor oor log vroeg steeds hooger sommen, die op Op eene wonderdadige hunne beurt meerdere belastingen van wijze ontsnapte Woensdag j.1. de bejaarde heer B, te Kolhorn aan een ernstige verwonding of erger. Terwijl hij.de ach terzijde zijner boet nazag, die op den wal geplaatst is, en daartoe boven op een ladder stond, sulde deze uit, zoodat de heer B.in het water terecht kwam, dat daar ter plaatse niet diep is. Op den wal gekomen bleek het, dat hij toch nog in onzachte aanra- het volk eischten. Enkele afgevaardig den twijfelden aan de noodzakelijkheid dezer immer stijgende uitgaven en meen den, dat de aanzienlijke uitgaven voor leger en vloot met het oog op een aan vallenden oorlog werden gedaan. Zij stelden hunne stem afhankelijk van nadere verklaringen van den minis ter, die, den val van het kabinet in 't king was geweest met eenig houtwerk, vooruitzicht ziende, een deel van den getuige eene hoofd- en arm verwondin g, tekst van het Drievoudig Verbond open- Ware de ladder echter naar de andere zij- baarde. en dorre zandvlakten bestaan. Ook behoort een aanzienlijk deel des lands, vooral op Sicilië, aan enkele aan- zieuljjke geslachten, waardoor het weinig productiet is. B. Een en ander zal wel de oorzaak zijn, dat er jijarlijks duizenden menschen uit Italië naar andere landen trekken, om daar hun geluk te beproeven. A Zoo is het en deze vloed van emigranten, vooral naar Amerika, brengt Italië meermalen in politieke moeilijk heden. Daar de Italianen zich zelden laten naturaliseeren, blijven zjj onderdanen van koning Humbert, die met dc zorg voor de veiligheid van hun persoon en goe deren blijft belast. Meermalen komen de Italianen in bot sing met andere nationaliteiten. Wij hebben als bewijs daarvan, ons slechts de gebeurtenissen te Marseille, Lucern en Nieuw-Orleans te herinneren. Ook in Brazilië hebben voor eenige dagen, betoogingen tegen de Italianen plaatsge had, die met den dood van eenigen hun ner eindigden. Italië heeft naar aanleiding dezer treu rige gebeurtenissen, voldoening gevraagd, en om desnoods aan dien eisch eenige klem bij te zetten, een vliegend eskader uitgerust om koers naar Zuid-Amerika te zetten. D. Ik dacht dat het kabinet Rudini genoeg aan de Abessynische kwestie had, om nog aan andere expedities te denken. Als het gerucht waarheid bevat, dat de Negus eene beweging naar het noorden maakt, dan kon Afrika op nieuw wel belangrijke offers van Italië vorderen. B. Het beslag op den Doelwijk, moet koning Menelik zeer ontstemd hebben. Waarschijnlijk zullen FRANKRIJK en RUSLAND Abbessynië wel tot hande len aansporen, want dat deze rijken eene rol achter de schermen spelen zou men opmaken, uit de in beslag genomen geweren, die alle van Russisch en Fransch maaksel schenen te zijn. A, Dat is ook mijne meening. A- bessynië en de Italiaansche bezittingen aan de Roode Zee, zijn posten aan den handelsweg naar Indië. Zoolang deze gewichtige punten in het bezit van Italië zijn, zullen ze in Engeland geen onrust verwekken. Anders wordt het geval, zoo Italië genoodzaakt werd zijne stellingen op te geven. In handen van eventueele vijanden, zouden ze de verbinding tusschen Engeland en Indië zeer gevaarlijk kunnen maken. Men moet den tocht naar Dongola dan ook voor een deel toeschrijven aan den goeden wil van Engeland, om Italië in zijne krijgsoperaties behulpzaam te zijn. B. Als het waar is, dat de Khalif in Kharthoum is overleden, zou dat wel eens van grooten invloed kunnen zijn op de Soudan-expeditie. A. Dat zou het zeker. Een strijd tusschen verschillende legerhoofden, om de oppermacht, zal dan waarschijnlijk uitbreken en geloof maar, dat Engeland met voordeel van die gelegenheid zou profiteeren. Yele stammen zullen zich aan de heerschappij van den opvolger trachten te onttrekken en om een schijn bare zelfstandigheid te verkrijgen, zich bij de Engelsche expeditie aansluiten, of zich geheel terugtrekken. In alle gevallen zal de macht der Der- wischen bij onderlinge veeten gebro ken worden, wat natuurlijk op eene spoe dige herovering van Soudan zou uitloo- pen. Daar het gesprek thans over het treu rig uiteinde van generaal Gordon, den dapperen verdediger vanKharthoum,begon te loopen en daarmee van de geschiede nis van den dag afdwaalde, hebben wij gemeend onze aanteekeningen tot hiertoe te moeten bepalen. Een andermaal zijn wij waarschijnlijk in de gelegenheid, dezen politieken kout te hervatten. de uitgeweken, de gevolgen waren denke lijk veischiikkelijk geweest. Nu kwam hij behalve genoemde letselen met den echrik vrij. D. Gaan de lasten in Italië dan bo ven de draagkracht der natie P A. Thans wel. Men moet niet ver geten dat alleen Noord-Italië een betrek kelijk rijken bodem bezit, terwijl het midden en Zuiden uit woeste gebergten Een eigenaardig proces, hetwelk de opmerkzaamheid vestigt op de ongekende werkzaamheid van een Ber- lijnsch Huwelijks-bureau, zal in Leipzig tot eene beslissing gebracht worden. De aldaar overleden president der rechtbank, Piiber, was nog niet eens begraveD, toen reeds zijne Weduwe onder het adres: «Aan de treurende weduwe etc" een Berlijnsche «Huwelijks-Couraot," entving, waarin de «schoonste partijen* stonden aanbevolen. De weduwe gevoelde zich door de ontvan gen zending ten hoogste beleedigd en diende een aanklacht in tegen den redac teur van dat blad, tegen wien nu door den ambtenaar van het O. M. vier maan den gevangenis is gtëiacht. Een mooie gewoonte. Yan den Engelschen dichter Wordts- wortb, wordt verteld, dat hij soms mid den in den nacht zijne vrouw wakker maakte met de woorden „Marie, sta op, daar komt mij een mooi woord in de ge dachte,* waarop de gehoorzame echtge— noote overeind rees en het woord optee- kende. Maar soms kreeg hij eenigen tijd later, eene nieuwe inspiratie en weer maakte hij dan zijne vrouw wakkerMarie, sta eens op, er komt mij een beter woord in de gedachte.* Een Ameriksansche dame, die dit hoor de, merkte op «Als Wordswoith m ij n man was geweest, zou ik hem gezegd heb ben Woidsworth sta op, er komt mij een leelijk woord in de gedachte*. Een aardig opschrift. Boven een boerenwoning leest men vindt beide Wie beide leert mate hetgeen wel zal beleekenen Wie tusschenbeide iets onderviudt, leert bovenmate. Toen een mijnwerker V r ij- dagavond te Küuigshütte thuis kwam, schonk hij een glas water in. Doordat het donker was, zag hij niet, dat er zich in het g.as een aantal naalden bevonden. Hij slikte ze allen in, en een aantal ble ven in zijn keel steken. Na vrceselijk lij den is de man gestorven. Woordenboeken. Men kent de anecdote van den boer, die in de wachtkamer van een advocaat in een dictionnaire had zitten lezen en op de vraag of hij dat geen interessante lec tuur vond, antwoordde, dat de geschiedenis sen wel erg kort waren. Maar zoo belache lijk als die boer scheen aan her., die hem in een woordenboek hadden ziea Lzen, was hij toch niet. Hij kon er zich ten minste op beroepen, dat hij in zeer goed gezelschap was. Want om iemand te noe men, lord Chatham heeft Bailey's folio woordenboek tweemaal doorgelezen, terwijl hij ieder woord zorgvuldig bekeek en over dacht om te beproeven de geheele Engel sche taal in ziju macht te krijgen. William Puckney, die in zijn tijd de eerste advo caat der Vereenigde Staten was, bestudeer de de dictionnaire bladzijde voor bladzijde om den geheelen voorraad woorden, waar uit de taal bestaat, in zich op te nemer.. En een ander jurist, die hoogleeraar was, zeide tot zijn studenten, dat zij getu uit drukkingen moesten gebruiken uit de cou ranten, die te gewoon zijn en niets zeggen, maar woorden vol beteekenis en gedachte, schoonheid en kracht en die woorden haal de hij uit het woordenboek. Browning deed niet 'anders. Toen hij besloot zich aan de letteren te wijden, lis en door werkte hij het geheele woordenboek van Johnson. Wordsworth en Tennyson ke ken dikwijls in woordenboeken en er wordt van een Engelsch letterkundige den naam vinden wij niet vermeld verteld, dat hij, als hij een redevoering voorbe reidt, of een stuk gaat schrijven, een paai bladzijden van een woordenboek doorleest en daarin steeds stof vindt. Zoo belachelijk is het lezen van een dictionnaire toch niet. Een Parad ij s voor dienst- boden is Nieuw-Zeeland. Daar genieten zij eene maatschappelijke gelijkheid, zooals in geen ander land ter wereld. Naar men uit Londen bericht, ligt bij de wetgevende macht in Nieuw-Zeeland t genwoordig een wetsontwerp ter tafel, hetwelk bepaalt, dat aan elke dienstbode per week een halve dag vrij-af moet worden gegeven. De gemalin van den gewezen radicalen Minis ter-president van Nienw-Zeeland, lady Stout, een groote kampioen voor de rech ten der vrouw, maakt belanghebbenden op merkzaam op de bedenkelijke gevolgen van dit goed bedoeld ontwerp. Het groote aantal der dienstmeisjes in de steden komt van het land en heeft geen bloed verwanten in de stad. Daar nu volgens het ontwerp het dienstmeisje eenmaal per week van 3 uur 's middags tot 10 uur 's avonds vrij-af gegeven moet worden, zou aan haar niets anders over blijven dan op de straat te slenteren. Zij zonden volgens het wetsontwerp, niet eens in dien tijd naar huis mogen gaan om iets te eten. Haar meesteres zou uml. 5 pond sterling boete moeten betaleD, wanneer het meisje binnen den bij de wet bepaalden tijd ook maar den minsten handenarbeid verrichtte. Freule (tot haren begelei- der, die haar gedurende den wandelrit een huwelijksaanzoek doet)Maar mijnheer de graaf, ik dacht, dat wij ons nog nader moesten leeren kennen, voor wij trou wen... „Graaf"Waarvoor dat, freule Daar toe hebben wij in ons huwelijk de beste gelegenheid Een aantal jongens, leer- lingen van een school te Enfield (bij Lon den), zijn in hun vacantie, onder geleide van twee hunner onderwijzers vertrokken, met een kleine huifkar, waarin een slaap tent, dekens, kooktoestellen enz. Zy gaan van Londen over Surrey en Sussex naar Brighton, van daar langs de zeekust naar Havant, nabij Portsmouth, vervolgens naar Tannton, waar de plaatsen bezocht worden, in betrekking staande tot den op stand van den hertog Yan Monmouth in 1865. Over Wells, Bath en Reading gaat men naar Londen terng. De jongens hebben geene bediening en moeten alles zelf doen, tot koken en voor de paarden zorgen toe. De „trek" duurt 6 weken. Eierenals geneesmidde1I Een mosterdpleister met 'eiwit aange maakt, geeft geen blazen. Een rauw ei heett de eigenschap, om in de keel vastzittende vischgraten op te lossen, wanneer dit direct gedronken wordt. Het witte hoidje in de eierdoppen is goed om brandwonden mede te bedekken. Eiwit met poedersniker en citroensap, alle uren een theelepel genomen, is een goed verzachtend middel tegen heersch- heid. Een ei door een kop koffie is goed voor de maag. Een heil ei met het dooier in een wijp, werkt krachtig bij herstellenden. Mej. Brocheton, van Froi- destréi in Frankrijk, die sedert eenigen tijd aan een onbekende ziekte leed, heeft bij eene brakir.g een zonderling kruipdier uitgespuwd. De kop, gelijkende op dien eener adder, is mtt den hals vast aan twee rompen. Het zonderlinge dier is naar Parijs ge stuurd. Hoe net. «Beste Emil, ik ga naar den tandarts en laat mij een tand trekken. Ga gerust, mijn engelGij weet im mers, ik heb u nooit eenig genoe gen geweigerd." Wat men vijfhonderd jaar geleden vaneen goede echtge- noote verlangde, staat te lezen in een dezer dagen te Parijs verschenen werkje, getiteld De jonge vrouw' en bevat de raad gevingen, welke de edelman Pierre de Roubaix in het jaar 1393 verstrekte aan zijne jonge gade, met betrekking tot hare leefwijze en hare verhouding in en buiten huis, tegenover haar echtgenoot en het dienstpersoneel, tegenover bloedverwanten en vrienden. Een Parijsche chroniqueur citeert de volgende aanhalingen«Vooral jegens uwen echtgenoot moet gij steeds de meest nauwgezette opmerkzaamheid betoonen. Verzorg hem liefderijk en houdt zijn lin nen rein dat is uw plicht. De zaken bui ten da huishouding komen ten laste van den man. De man moet alle zakelijke kwellingen verdurenmaar de hoop op de zorgvuldige verpleging, welke hem bij zijn thuiskomst van de zijde zijner vrouw wacht de hoop op al de aangenaam heden en vreugde, welke hij bij haar zal genieten, sterkt hem. Zoo bijvoorbeeld: dat hij zijne laarzen bij een warm haardvuur kan uittrekken, dat hij waschwater voor zijne voeten, nie- we kousen en pantoffels gereed vindtdat hij go;d gevoed en zijn dorst goed ge- lescht en vooral op aangename wijze be diend wordt; dat hij een heerlijk ge spreid rustbed vindtdat goed pelswerk voor hem gereed ligt en nog andere vreugde hem wordt bereid" En zoo gaat het voort. Of de toenmalige jonge vrouw al die verplichting met pleizier heeft na gekomen Of er toen reeds kampvechtsters voor de vrouwenrechten zijn geweest? Uit een gemeenteraads zitting. Vrouw: „Waar wilt gij heen, Klaas?" Man: «Naar de zitting van den Raad." Vrouw: „Zeg eens, Klaas, wat haalt ge daar toch uit?" Man: „"Wel, wat zouden we'er doen We houden raad." Vrouw: «Maar hoe doet gij dat?" Man «Hoe wij dat doen Wel, kijk De burgemeester stelt ons de zaak voor en wij zeggen „ja" of «neen". Zeggen wij «ja" dan is de zitting afgeloopen en gaan wij naar de kroeg. Maar zeggen we „neen", dat zet de burgemeester ocs zoolang de zaak uiteen, tot wjj allen ze begrijpen en dan zeggen wij (en slotte cok «ja" en gaan we een beetje later naar de kroeg.' Een groot onderse'neid. Gij studeert immers, als ik vragen A. mag B. Neen, want ik ben student. Ruil. VaderOmdat gij uw fout oprecht be kent, Frits, schenk ik u de straf. Frits Och papa, schenk mij liever wat anders. Een zeemonster. In de jongste zitting van de Academie van wetenschappen te Parijs, heeft vorst Albert I van Monaco medegedeeld, dat de «Princesse Aüce", het hem toebehoorende jacht, den 9den Juli eene belangrijke ont dekking heeft gedian. Bij de A?res is na melijk een zandbank aangetroffen, daar, waar men tot hiertoe meende slechts een diepen afgrond van water te vinden. Behalve deze zandbank vindt 't genoem de vorstelijke jacht wel eens andere dingen o.a. een zeemonster. Het is een pboto-stonnas-Puernel, die gevonden is op een diepte van drie mijlen. Dit wonderlijk beest wordt nooit aan de oppervlakte aangetroffen, het voedt zich met dieren, die op dezelfde diepte leven en heeft, om zijn weg te verlichten, een rij phosphoresceereude lichtplekken, vandaar de naam „lampslang", welke de beman ning van 't jacht het gegeven heeft. De lampslang is een zeer vraatzuchtig dier. Ze kan haar bek wijd openen en een visch ophappen zoo groot als ze zelf is. De bewoners van de FraDsche zeekust, die zelden zulk een visch zien, beschou wen hem als een bondgenoot van den dui vel. Zij verklaren, dat wanneer het op 't strand komt, dood, ziekte en hongers nood het land een honderd mijlen in den omtrek van de plek, waar het aanlandde zullen teisteren.Toen de lampslang aan boord van het jacht werd gehaald, wilden twee bijgeloovige zeelieden over boord sptingen. De visch lag op zijn mg op het dek en bracht een geluid voort, dat veel geleek op het huilen van een hond. De zeldza me visch kan, na uit het water gehaald te zijn, niet in het leven gehouden wor den. Eene ontploffing. Te Berlijn heeft deze week een zeldza me ontploffing op den openbaren weg plaats gehad, 's Avonds omstreeks elf uur reed een kar met kolven vol koolzuur beladen, tegen een tramwagen aan. Door den schok sprong de ijzeren mantel van een der kol ven in duizenden stokjes, en door den

Schager Courant | 1896 | | pagina 2