INGEZONDEN. rsliclt, JONGENS Jan Winkel, PLAATSELIJK NIEUWS. Vervolg Binnenlandse!) Nieuws. And. Olie. In Antwoord Predikbeurten. Doopsgezinde Gemeente Darsingeriiorn c. a. Burgerlijke Stand. Gein. zype. 352ste STAATSLOTERIJ. Getrokken Pr ij zen. Marktberichten. ADVEKTENTIEN. Wordt gevraagd: Ter drukkerij §De levensloop?» n d en po ol- schen schrijver S i g m u n d Kaczkows- ki, die eenige dagen geleden te Parijs •in den leeftijd van 70 jaren is gestorven, was zeer bewogen en is wel waard in het algemeen bekend te worden. Op negen tien jarigen leeftijd was Kaczkowski reeds op letterkundig gebied werkzaam, en hij verkreeg spoedig als novellist zulk een roep, dat zijn landslieden hem vereerden. In het jaar 1846, beschuldigd aan eene samenzwering deelgenomen te hebben, werd hij in hechtenis genomen en veroordeeld tot den dood door den stropvoor het vonnis evenwel van kracht werd, bracht het jaar 1848 eene amnestie voor alle politieke misdaden. Kaczkowski ontwikkel de toen gedurendo een reeks van jaren eene buitengewone werkzaamheid op bel- letristiscb en joumaiistisch gebied. In het begin van het jaar 1860 werd de uitga ve van een politieke courant, welke bij in Lemberg geredigeerd had, verboden, en moest hij wegens verschillende artike len, wtlke in die courant verschenen wa ren, weder 18 maanden in de gevangenis doorbrengen. Na het uitbreken van den Poolschen opstand in het jaar 1863 verzweeg Kac- zowski het niet, dat hij geen hoop meer koesterde op eenig gevolg van deze natio nale herrijzenis. Dit werd hem door de partij van actie zeer kwalijk genomen en zijn politiek verleden vrijwaarde hem niet eens er voor, dat hij door al te ijverige patriotten verdacht werd van verraad je gens de goede zaak." In de hoogste ma te verbitterd, verliet hij nu Galiciëhij ging eerst naar Italië en Frankrijk, doch keerde later naar Oostenrijk terug en ves tigde zich te Weenen. Daar trad hij, ge lijk de poolsche bladen mededeelen, in en gere betrekking met de fiaantieele krin gen en verwierf zich door gelukkige beurs—operatiëu een aanzienlijk vermogen. Nogmaals vond hij aanleiding van woon plaats te veranderen in de Ring-theatre-- catastrophe, welke ramp op hem, een he- vigen schok uitoefende, daar hij daarbij een neef verloor, nml. den zoon van een broeder, die met keizer Maximiliaan naar Mexico was getogen en daar gesneuveld was. Kaczkowski vestigde zich nu ts Parijs, waar hij zijn in Weenen begonnen werk kring als geld-man met go^d succes uit breidde. De orde van het legioen van eer welke hem reeds vroeger kort na den DuitschFranschen oorlog verleend was geworden, moet hij hebben verdiend door zijne uitstekende raadgevingen, welke hij aan de Fransche regaeriog gegeven had bij de vaststelling der formaliteiten voor de betaling der oorlogsschatting aan Duitsch- land. Sigmund Kaczkowski laat een vermogen na, dat op vier h vijf millioen francs wordt becijferd. Zijne universeel-erfgename is eene fran^ iise, die gedurende vele jaren zijne levensgezellin was en die hij ook kort voor zijn dood getrouwd heeft. §Rieten stoelen reinigtmen, door den stoel om te keeren en het vlecht werk met water af te wasschen. Het vlechtwerk moet water opzuigen; dan zet men den stoel in de vrije lucht, opdat hij droge, en is het niet gescheurd, dan zal het zich weder vastspannen, gelijk dat bij de nieuwe stoelen het geval is. Watzou er gebeuren als er in twaalf maanden geen zon was? Als de invloed der zon op de aarde geheel opgeheven werd, dan moesten alle organismen (menschen, dieren, planten) ongetwijfeld te gronde gaan. Volgens prof. Tyndall's meening zou daartoe een tijds verloop van hoogstens drie dagen voldoen de wezen. Bergen, wonden en steden, de produkten der natuur en die van men- schenhanden zouden allen onder de sneeuw begraven worden. Indien echter b. v. een totale zonsverduistering twaalf maanden aanhield, dan zouden de gevolgen daarvan minder hevig wezeD. Dan zou een vochtige, door nevelen be geleide warmte heerschen en behalve de kunstmatige verlichting elk licht ont breken. Binnen korten tijd zon de aarde met afstervende planten bedekt zijn, want de groene kleur der planten (ontstaan door het zoogenaamde chlorophyll) kan slechts met medewerking van het licht tot stand komen en zonder chlorophyll kan wederom geen enkele plant behalve de sponsen en paddestoelen op den duur blijven leven. De meeste zoogdieren en vogels zouden sterven. Uitstuitend plantenetende soorten zouden zich nog een tijdlang kun nen voeden en dan zelf weer tot voedsel voor vleesch etende soorten dienen, terwijl de meeste vischsoorten door deze gebeurte nis tamelijk ongemoeid zouden blijven. De steeds voorhanden zijnde hoeveelhe den levensmiddelen zouden het menschen- geslacht wel langer dan twaalf maanden kunnen voedeD, maar daar echter door de gedwongen instelling van alle uiterlijke bezigheden, en bovendien door de ver zwaring van handel en verkeer, groote maatschappelijke storingen niet zonden kunnen uitblijven, zoo is naar alle waar schijnlijkheid aan te nemen, dat de groote meerderheid van alle overlevende wezens nog voor den afloop dier twaalf maanden reeds zouden zijn omgekomen. Een idiaan en de blanke vronw. De Idiunen meenen dat de geesten der groote meren in hun land zich gekrenkt gevoelen, als een roeier door een onvoor zichtig woord de stilte verstoort, die over de wateren haDgt. Zwijgend roeien zij daarom hun kano's over het water, zwij- j gend zijn ze bovendien al van natuur. In de eer-te dagen der Enropeesche ko lonisatie wilde nu eer.s een blanke vrouw over het Saratogameer varen. De India nen, die haar over zouden roeien, maakten haar opmerkzaam op het gevaar, dat een overhaast woord kou brengen. Het was een stille wolkenlooze zomerdag zonder gelaid, als een pijl door de lacht, gleed de kano over het water. Plotseling mid den op het meer, viel het de blanke vrouw iD, die zelf vrij was in elk bijgeloof, om de Indianen de dwaasheid van hun geloof eens te bewijzen. Zij uitte een woeste kreet, die weerkaatst werd door de omringende heuvels. Da Indianen waren ontzetzij durfden geen woord zeggen, maar zij spanden al hun krachten in en roeiden zoo vlug mogelijk naar het strand. En zie, zij bereikteu zonder gevaar den oever. Maar de Mohawk zag somber op haar neer en zeideyDe Groote Geest is genadig, hij weet, dat de blanke vrouw haar mond niet kan houden. De eleciriciteit als wapen. De heer De Parville verhaalt, hoe hij het ijzeren hek van zijn buitenplaats elec- triseerde om het overklimmen te beletteD en landloopers van zijn deur te houden en voegt bij zijn verhaal een vermakelijke aneedote op hetzelfde gebied. „Een dergelijke maatregel, schrijft hij, werd door een eminent natuurkundige ge durende een reis door Egypte, met een eenigszins offensief oogmerk genomen. Werner Yon Siemens was met eenige tochlgenooten op de groote pyramide ge klommen om proeven te nemen betref fende de atmosferische electrici- teit. De waarnemingen waren in vollen gang, toen eenige Arabieren tot de over tuiging kwameD, dat de Europeanen zich met tooverkunsten bezighielden. Zij eisch- ten onder groot misbaar, dat de geleerden, de pyramide onmiddellijk zouden verlaten Toen zij zagen dat op hun bedreigingen hoegenaamd geen acht werd geslagen, pro beerden zij Werner Von Siemens en zijn makker met geweld te verwijderen. Men moest du* op tegenweer bedacht zijn. „Ik begaf mij toen, zegt von Siemens, naar het hoogste punt van het monument en laadde daar mijn krachtigste Leidsche flesch. Op het kritieke oogenblik, dat het hoofd van de bende mij aangreep, om mij naar beneden te rukken, bracht ik den draad van mijn geleider op een cen timeter afstand van zijn kolossalen neus. De uitwerking der ontlading overtrof mijn schoonste verwachtingen. De zoon der woestijn, wiens zenuwen nimmer aan een dergelijke proef onderworpen waren geweest, rolde onderstboven, alsof hij door den bliksem was getroffen. Dan sprong bij onder een woest gehuil op, rende kop over bol naar beneden, en verdween, ge volgd door al zijn makkers. Wij zagen hem nooit meer terug Wonderlijke verwant- schap. Een weduwe te Parijs is ge trouwd met den broeder van de vrouw van haar zoon. Het [gevolg daarvan is, dat zij nu de moeder blijtt van haar zoon, maar tegelijk diens schoonzuster iszij is tante over zijn kinderen, maar tevens grootmoeder. Men zou ook kunnen zeg gen, dat zij tante is over haar eigen kleinkinderen. En als de hertrouwde we duwe nog een zoon krijgt, zal die van den eersten zoon tegelijk de broeder en de neef zijn. 't Is om in de war te raken Schagen, 23 September 1896. Onze jaarlijksche Harddra verij, uitgeschreven door de Harddrave- rij-vereeniging „Westfriesland", op Dins dag j.1., 's namiddags ten 2 ure, heeft zich dit jaar, evenals vorige jaren, in een druk bezoek mogen verheugen. Vele be langstellenden waren opgekomen, om ge tuige te zijn, van deze waarlijk zeer goed geslaagde harddraverij, te meer daar dit jaar reeds te voren zulk een uitstekend negental paarden waren aangegeveneen groote teleurstelling was het daarom voor velen, dat een drietal der mededingers wegbleven. Evenals het vorige jaar, was ook dit maal de mededinging opengesteld voor paarden van alle rassen en aangespannen voor tweewielige rijtuigen. Er werd hard gereden en door enkele mededingers vurig gestreden en enkele mooie ritten werden er gezien. Na een vinnigen strijd, mocht het einde lijk den zwarten hengst Sadorstal Trio, ge lukken den prijs, f 200, te veroveren, de le premie f75, werd gewonnen door den Donker Bruinen Hengst Sokol van den heer Th. J. Dop te Hilversum en de tweede premie de Inleggelden, f 17.50, verkreeg de Zwarte Ruin Ritsjek van den heer A. A. v. d. Berg, te Haarlem. Verder namen aan dezen wedstrijd deel Monopolie van J. Zander, CilDntsoog; Hunlress van den heer Joh. de Mol, te 's Gravenhage Rejeded van Stal Trio,Soest Ideale van J. Snoek te Bergen. Deze voor Schagen zoo uiterst belang rijke dag, werd ook ditmaal wederom, hoe wel het weer zich daarvoor zeer slecht liet aanzien, tnsschen de buien door,besloten door een, van gemeentewege ontstoken, schitte rend vuurwerk. Al was er voor dit vuurwerk, krach tens genomen raadsbesluit f 50.minder besteed, wij hebben dit bijna niet kunnen bemerken, in de hoedanigheid, daar dit ontstoken vuurwerk volstrekt,wat betreft den indruk welke het maakte, niet merkbaar minder was, dan de vuurwerken van vo rige jaren. Een drom van belangstellenden woonde dit schouwspel bij. Na afloop van het vuurwerk verstrooide het publiek zich naar de verschillende Realiteiten, waar het zich met dans ver maakte. In het locaal van den heer WRogge veen trad op, de heer N. de Ilaas, die ook dit jaar wederom menigeen een gul len lach heeft ontlokt, door zijn pit- tige uitvallen en geestige zetten. Vooral vielen zeer in den smaak de voordrachten f 500.000, een Ridderballade en de tien kleine negertjes. Ook de heer Dreessen vond voor zijn voordrachten veel bijval. Ook ditmaal had de heer A. Broere het gezelschap van de heeren Soesman en Da- vids geëngageerd en ook hier gaf net tal rijk bezoek blijken, dat de door den heer Davids ten beste gegeven voordrachten zeer in den smaak vielen. Door deheerenJ. H. Ressing en J. Visser wordt den 24en met een 20-tal leerlingen der O. L. School alhier, een be zoek aan AMSTERDAM gebracht. Kijkjes in de Artis, Panorama, Groote Kerk, Rijksmuseum staan op het programma. Dat de herfstmaand zich nu ook maar eens een enkele dag met de jeugd kan ver blijden, want een vroolijke dag verhoogt da feestelijke stemming; is onzp welge meende wttnsch. Aan de harddraverij te "Wie- ringerwaard, werd deelgenomen door acht paarden. De prijs werd gewonnen door Emma, eigenaar de heer A. Sleutelde le premie door Model, eigenaar de heer P. B. Schenk, berijder D. A. Kaan, de 2e premie door Zwart, eigenaar D. A. Kaan, bereden door P. J. Visscher, en de 3e premie door Witvoet, eigenaar de heer J. Smit. Prijs en pre- miën, respectievelijk 30, 20, 15 en 5 gld. werden uitbetaald in contanteD. Uit het zooeven versche- Deu jaarboekje van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen blijkt, dat op 1 Ju li 1.1. de maatschappij 314 departementen telde met 13,670 leden en 289 eere-le- den. Tot vele instellingen behooren o. a. 68 bewaarscholen, 37 bibliotheken voor jongelieden, 23 floralia-vereenigingen, 23 gymnastiekscholen, 26 hulpbanken, 30 scholen voor handenarbeid, 30 scholen voor vrouwelijke handwerken, 163 spaarban ken, 83 commissiën voor volksvoordrachten, 30 ziekenfondsen, enz. De begrooting voor 1895/96 bedraagt aan uitgaven f44,845,44 en sluit met een nadeelig saldo van f 11,300, te nemen uit hat kapitaal der maatschap pij. Inde gisteren gehouden zitting van den Gemeenteraad van EDAM was ingekomen een adres van de heeren B. de Boer c. s., waarin dezen mededeel den zich te hebben gevormd tot een co mité voor den aanleg van een stoomtram weg van hier naar Volendam, en naar het station Kwadijk-Edam. De Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij is bereid den aanleg en de exploitatie op zich te nemen, indien o. a. deze gemeente gedu rende 20 jaren f 1000 's jaars bijdraagt in de kosten van exploitatie. De Raad besloot deze subsidie te verleenen. In het „Nederlandsch Landbouw Weekblad" van 19 October 1895 komt een artikel voor geti teld „De Zuiveleonsulent in Noordbollan d", waarin door den Voorzitter van de Commissie van Toe zicht min of meer uitvoerig het een en ander betreffende dien persoon ter ken nis van het publiek wordt gebracht. Dit artikel is, ter meerdere bekend making, door sommige week- en andere bladen overgenomen, terwijl door de „Vereeniging tot bevordering en verbe tering der Zuivelbereiding" overdrukken aan de besturen van kaasfabrieken en particuliere zuivelbereiders in dit gewest werden toegezonden. Het is desniettemin aan de Commissie van Toezicht van tijd tot tijd gebleken, dat er nog vele personen gevonden worden, voor wie dit alles niet voldoende was. Want meermalen is het voorgekomen, dat gevraagd werdhoe staat het nu toch met dien zuiveleonsulent Wat moet men doen om hem te ontbieden Op welke voorwaarden kan men zijne hulp inroepen en wat kost dit? Om zulke personen in te lichten, heeft de Commissie van Toezicht het nuttig en noodig geoor deeld nogmaals het publiek op de hoog te brengen, door op bovenstaande vragen antwoord te geven. In korte trekken evenwel. Zij, die er meer van willen we ten, worden dan verwezen naar het boven genoemd exemplaar van het „Landbouw Weekblad". 1. Hoe staat het toch met dien Zui veleonsulent De bedoeling met zijne aanstelling is geweest hen, die bij kaas- of boterbe- reiding met moeilijkheden, tegenspoeden en gebreken hebben te worstelen, weten schappelijke hulp te verschaffen. Twee weten meer dan een, zegt het spreek woord. En zoo is het ook hier, al weten twee niet altoos alles. Waar echter de practische boer of boerin met bezwaren heeft te kampen, die zelfs de knapste van hen somwijlen niet weet op te los sen, omdat de middelen, die hun ton dienste staan, vaak niet toereikend zijn, daar bestaat de kans, dat de man van de wetenschap, die over geheel andere hulpmiddelen beschikt, de oorzaken van het kwaad weet op te sporen, en goe den raad aan de hand te doen. En zoo hoopt men door samenwerking van prac- tijk en theorie van lieverlede den weg ter verbetering te vinden. Dat dit, mits men van weerskanten met vertrouwen, openhartigheid en welwillendheid elkan der de hand reike, geene onmogelijk heid is, bewijzen de gunstige uitkomsten, die overal zijn verkregen, waar men de zen weg bewandeld heeft. 2. Wat moet men doen, om hem te ontbieden Hiertoe behoeft men slechts, mondeling of schriftelijk, het verzoek te richten tot den heer W. KEESTRA, Zuiveleonsulent te Hoorn. Zoo is zijn adres. Aanbeve ling verdient het hierbij, in korte woor den te vermelden, om welke reden men zijne hulp inroeptof dit is wegens ge brek in de kaas of van de melk of uit andere oorzaak. Uit zijne instructie blijkt o. a. dat hij zich beschikbaar stelt, om zui velbereiders bij voorkomende moeilijk heden of bedrijfsstoringen en bij het in voeren van verbeteringen met raad en daad van dienst te zijn dat bij, meer bepaald gedurende de maanden September tot en met Maart, zich beschikbaar zal stellen tot het hou den van voordrachten in Afdeelingen der Holl. Maatschappij van Landbouw of voor andere vereenigingen van land bouwers dat hem, behalve door de Besturen dier Maatschappij en van de „Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hol lands Noorderkwartier" werkzaamheden kunnen worden opgedragen door de Re geering en door het Provinciaal Bestuur dat, bij gebreke van een passend pu bliek middel van vervoer, de belangheb bende, die zijne hulp inroept, moet zor gen voor een goed vervoermiddel van eene geschikte plaats naar de bestem ming en terug." Daar de consulent niet op meer dan eene plaats tegelijk kan tegenwoordig zijn, zal hij bij gelijktijdige aanvragen, zoowel voor het houden van lezingen, als voor het bezoeken van fabrieken en boerderijen, zoo noodig in overleg met de Commissie van Toezicht, de volgorde bepalen. Zijne werkzaamheid strekt zich uit over geheel Noordholland, de tot dit ge west behoorende eilanden inbegrepen. 3. Op welke voorwaarden kan men zijne hulp inroepen en wat kost dat Dit antwoord, gedeeltelijk hierboven reeds gegeven, kan, wat de laatste vraag betreft kort zjjn. Het luidthet kost u niets, behalve dat, zooals opgemerkt is, de aanvrager, indien de plaats niet gelegen is aan een station van spoor trein, tram- of stoomboot, moet zorgen voor een geschikt middel van vervoer, om den consulent af te halen en terug te brengen. Hiermede meent de commissie te kun nen volstaan tot het geven van meer dere inlichtingen zijn behalve de heer KEESTRA zelf, deleden der Commissie gaarne bereid. Hunne namen kan men vinden in den Almanak der Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Ten slotte dient nog vermeld te wor den, dat de woonplaats van den Secre taris, den heer TEENGS, niet meer is te Wieringerwaard, doch te Alkmaar, Laat A 112. Be Commissie van loezicht op de zaken van den Zuiveleonsulent in Noordholland. J. L. T. GRONEMAN, Voorzitter. W. TEENGS, Secretaris. WIERINGERWAARD, September '96. Niet geplaatste ingezonden stukken nimmer teruggegeven.) Mijnheer de Redacteur Verleen mij nog eene kleine ruimte in uw blad naar aanieiding van het in gezonden stukje van uw verslaggever, van 17 Sept. j.1. Genoemd heer toonde zich over mijn voorgaand schrijven van 13 Sept. zeer ver ontwaardigd en uitte dit in uw blad in kleinzielige spot. Opmerkelijk is het, dat het „berichtje" van 6 Sept. van uw ver slaggever (in stijl eD manier van schrij ven) zoo in 't oogloopend afwijkt bij het volgende ingezonden stukje. Dit wekt gedachten op, die niet mogen worden genoemd. Waarom of hij zich zoo geraakt ge voelde over eene zeer gewone aanvulling van „zijn berichtje" is mede vreemd Of zou het kunnen zijn omdat „de door hem genoemde terechtwijzingen" door een kermismuzikant zijn ingezon den. Tot slot wijs ik nog eens op het contrast van het eerste berichtje van uw verslaggever, dat overvloeide van lof over kermisvreugde en onvergetelijke kermismuzikanten, terwijl het volgende stukje Men leze daarvoor nog eens het inge- zondene in uw blad van 17 Sept. jl. Bij voorbaat mijn dank voor de op name van deze regelen. Kermismuzikant en Muziekonderwijzer. aan den heer A. Olie, deelen wij, ter wederlegging zijner door niets gemoti veerde verdachtmaking van onzen cor respondent, den heer W. Kuilman te Nieuwe Niedorp, mede, dat de heer W. Kuilman in zijn ingezondene volkomen de waarheid heeft verklaard. Onze Correspondent behoeft toch zeker niet aan den heer Olie te vragen, in welken toonaard deze een of ander be richtje heeft te begeleiden De Red. De Godsdienst-oefeningen beginneD om O V2 ure, des voormiddags. 27 September, A. W. v. Klnijve. 27 Sept., Barsingerhorn, Ds. Kooiman. Ingeschreven van 11 18 Sspt. 1896. Geboren Elisabeth, d. v. Gerrit Blaau- boer en Elisabeth Wit. Sibilla Catharina, d. v. Gerrit Beek en Johanna Coraelia Bakker. Cornelia, d. v. Jan Slikker en Geertje van der Ham. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden: Geene. 5de Klasse. Trekking van Maandag 22 September Prijs van f 100000: No. 719 f 1000.- No. 17129 18262 f 400: No. 7058 8072 9539 19531 f 200: No. 1551 10559 17770 20538 f 100: No. 167 3451 6238 9140 12179 12301 12744 16965 18322 19410 19694 Hoorn, 19 SEPT. 8 H.L. Tarwe Rogge 3 2 12 Garst Haver Witte Erwten 1896. Aangevoerd i 5.— a 3.75 a 3.50 a 2.50 a 6.— a 8— 10.a 7.— a 7— a 6.75 4.25 4.50 3,25 9— 12— 16,- 15,50 10.50 13) v Groene j Grauwe 1 "Vale I„ Bruine boonen Witte Paarden Karweizaad Mosterdzaad 15 Paarden 16 Koeien 224 Schapen 107 Lammeren 9 Kalveren 62 Varkens 126 Biggen Kip-Eieren per 100 1500 koppen boter p. kop 0.62» a 0,65 SlbtnrMf, 19 SEPT. 1896. Aangevoerd: a a 11.25 a 15.50 a -,— 70.— a 200— 150.— a 200.— 18.— a 12.- 12— 10— 3— 4— 25.— 18— 15— 18— 6.— f 70— a 150— 140— a 230— 8— 12— 8— 4— 3— a 0.75 s —.55 a 3.25 a 22— 21— 14— 7— 10— 1.25 —.65 3.75 Aangevoerd: *160— a 230— 30— a 86— —.70 a B 8.a 14— a .36 a a —.80 18— 23— —.41 13— 16 Paarden 26 Kooien 31 nucht. kalveren 287 magere Schapen 85 magere Varkens 363 Biggen 16 Bokken en Geiten 4 kleine Bokjes Boter perP. Kipeieren per 100 /llhnsaar, 21 SEPT. 1896. Paarden f 20 Kooien psr K.G. per stak 113 vette Kalveren per K.G. 24 Nuchtere Kalveren 853 vette Schapen 81 vetteVarkens p.K.G. - 43 magere dito EDAM, 19 September 1896. Kaas. Aan gevoerd 92 stapels, wegende 17158 kilo, prijs f 27.middelbare f per 50 kilo. l"u r ni e w e n «3, 22 SEPT. 1896. Aangevoerd 343 stapels kleine kaas 28.— k st. comm. st. «niddb. f 1900 K.G. Boter f 1.15 a f 1.25 per K.G. 475 Runderen vette f 0,52 a 0,66, 39 Stieren, beide prjjshoudend, handel stug. 152 Vette Kalveren, f .60 a f —.80 handel vlag. 118 Nuchtere idem, per stak 8.h 22. handel vlug. 12 paarden 191 Varkens, vette, per pond f.30 a f .39 handel matig. 235 Magere, idem, per stuk f 9.a 20.— handel stag. 233 Biggen, per stak f 4— a f6.50 handel stng. 2100 Schapen en lammeren, prijshoudend handel matig. 1000 zok appelen f 1-25 a 2— 700 zak peren f 1.25 a 2.50 per zak. Kipoieren f 4,— a 4,50, Eendeieren f 3.50 per 100. Kievits- f a Tegen 1 October. Brieven Ietter 77' M. Jb. Mostert, WIERINGEN. van te SCHAGEN, kunnen geplaatst worden, ter opleiding in het vak.

Schager Courant | 1896 | | pagina 3