Donderdag 22 October 139S 40ste Jaargang No. 3144 gE van J BIJVOEGSEL. PLAATSELIJK NIEUWS. S."A ST"""""st ONTVANGSTEN. SCHAG SCHAGEN, 21 OCTOBER 1896. Yerslag der vergade ring vau den Itaad, der gemeente Schagen, gehouden op Dinsdag 20 Oc- tober 1896, des voormiddags 10 ure. Afwezig de heer IV. A. Hazeu. Na opening der vergad., lezing en goedkeuring der notulen. Ingekomen waren a. Goedkeuring van Ged. St. betref fende de 3de Supplet. Begrooting 1896, ten behoeve van de herstelling aan het Raadhuis. b. Bericht van Ged. St. naar aanlei ding der bezwaren, der heeren A. C.Ver- boeff en de Joncheere, ingediend tegen hunnen aanslag in den Hoofdelijken Om slag en naar aanleiding waarvan Ged. Staten besloten, dat zij moeten verlaagd worden, respectievelijk van 5 in de 6de en van de 10de in de 11e klasse. c. Werd medegedeeld, dat de heeren Buis en Hazeu tot leden van het collegie van Zetters waren herkozen. d. Nog was ingekomen een adres van het Hoofdbestuur der Nederlandsche Yereen. v. Afschaffing van Sterken Drank, waarin werd verzocht, dat het gemeen tebestuur bij eventueele aanbestedingen van gem.-werken, in de bestekken dier werken, voortaan zou opnemen, de ver plichting, dat bij de uitvoering van die werken geen Sterken Drank mag wor den verstrekt. B. en W. zien geenszins bezwaar in de inwilliging van dit verzoek en advi- seeren, daaraan gevolg te geven. De heer J. v. d Maaien is tegen de inwilliging van het verzoek; al dat gemaszregel acht Spr. niet wenschelijk. De Voorz., de heer S. Berman, meent dat het toch wel ligt op den weg van een Raadscollege, maatregelen te nemen, welke de handhaving der goede orde kunnen in de hand werken en acht de maatregelen om het drankgebruik te be strijden, wel wenschelijk. De heer J. v d. Maaten keurt het goed dat er gewaakt wordt tegen te veel gebruik, doch trekt het zeer in twijfel of het, gelijk hier bij de gemeente-wer ken wordt bedoeld, werkelijk goed is, dat er hier geen drank geschonken zou mogen worden. Er zijn toch van die werkzaamheden, als het graven der putten, het verrichten van zwaar werk, waarbij een borrel dienst doet als geneesmiddel. Bovendien zijn er genoeg politie-maatregelen, om het misbruik tegen te gaan. De heer Hoogschagen zou dan in der gelijke bestekken willen aangegeven zien, in welke gevallen het gebruik van ster ken drank dan beslist verboden en bij welke andere werkzaamheden het toe gestaan zou zijn. De heer C. Asjes meent het beter, het verzoekschrift maar voor kennisgeving aan te nemen. De Voorz. merkt op, dat hetzelfde ver zoek tot verschillende andere gemeente raden is gericht en daar met instemming is ontvangen. De heer Vlaming verklaart sterk te zijn tegen drankmisbruik, doch als bouw kundige heeft de ervaring hem geleerd, dat er bij deze soort van werken toch genoeg oogenblikken zjjn, in welke veel al de aannemer gaarne zijn knechts een borrel zal geven, om door te drijven, wat doorgedreven moet worden en waar voor de kracht en de vlugheid der werklieden moet aangevuurd. Spr. acht het verbod van drankgebruik zelfs scha delijk voor de uitvoering van sommige werken. Als de lieden bijv. bezig zijn met de bekapping van een hoog gebouw dan gaat dat onder het genot van een borrel veel beter. Spr. is ook wel op werken geweest, waar het drankgebruik verboden was, maar waar trots dat ver bod juist het meest drank gebruikt werd." Overgaande tot stemming van het voorstel van B. W., wordt dit ver worpen met 6 tegen 3. Tegen stemden de heeren Bijpas/., v. d. MaatenVla ming, RoggeveenAsjes en Stammes. Vóór stemden de heerenSmitHoogschagen en Buis. Nog was ingekomen een adres der jVborderstoomtram-Vereeniging, te Schagen d.d. 8 Oct. 11. opgericht, modedeelende gunning van het maken van een stoom- trambaan op den Lagedijkerweg en het Noord, tot aan de Marktplaats. De voorwaarden, onder welke die vergun ning zal worden gegeven, kunnen nader worden geregeld. Het adres was getee- kendS. Bermen, voorz. en M. Bos sen, secretaris." Voorz. stelt voor, dit verzoekschrift te verwijzen naar B. en W. ter fine van advies. De heer Hoogschagen vraagt, of, nu de Burgemeester ook is voorz. dier tram- vereeniging, en deze 2 qualiteiten in één persoon vereenigd zijn, dit geen schade zal doen aan het neutrale standpunt, het welk door den voorz. van het College van B en W. dient ingenomen. De heer Bijpost ziet hierin geen be zwaar; terwijl de heer Vlaming dit be zwaar meent uit den weg te ruimen, door aan het coll. van B. en "W". nog een paar leden uit den raad ter zake van bedoeld advies, toe te voegen. De heer W. Roggeveen oordeelt het juist eene gunstige omstandigheid, dat onze Burgemeester tevens Voorz. der Vereen, is dan kan ZEd. juist uitste kend inlichtingen geven, waar die moch ten gevraagd worden. Besloten werd dan ook, het adres der Noorder-stoomtramvereeniging om advies te verwijzen naar B. en W. Kwam nu aan de orde de gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1897. Het rapport door de Commissie van onderzoek uitgebracht, bracht hulde aan B. en W., die blijkens de samenstelling alles in het werk hadden gesteld, in de raming der verschillende posten zoo nauwkeurig mogelijk te zijn en bij de uitgaven rekening te houden met de tijdsomstandigheden. De Commissie had een 4-tal opmer kingen 1. De post voor den Reinigingsdienst was gebracht op f 775, tegen f750 voor dit jaar. De Comm. hoopt dat het Dag. Bestuur gelegenheid zou vinden, er voor te zorgen dat de straten beter gereinigd werden, vooral de Gedempte Gracht, waarvan de toestand vooral wat te wenschen overliet. 2. Met betrekking tot de verhooging van f 50.— van de jaarwedde van den gemeente-veldwachter Hoogland, meen de de Commissie dat de post f 150. voor de kleeding der beide veldwachters, wel op f 100.kon worden vermin derd. In '95 toch was daarvoor f 282. uitgegeven in '97 kon dat nu wel wat minder. 3. Achtte de commissie het raadzaam dat het Riet, van het Rietbosch tegen brandschade verzekerd werd. 4. Deed het de commissie leed, om trent de subsidie aan de Harmonie niet met B. W. te kunnen medegaan, die deze met f 25.nog wilde verhoogen en brengen op f 150.De commissie is van oordeel dat eene subsidie van t 100.ruim voldoende is. In ieder geval zou zij hoogstens voor 1897 nog eene subsidie van f 125.willen zien toegekend. Bij de postgewijze-behandeling der begrooting werd, mede in verband tot dit rapport, het navolgende opgemerkt en besloten. 1. Aan den veldwachter Hoogland werd eene tractementsverhooging van f 50.toegekend. Omtrent de opmer king der Commissie om f 100.uit te trekken voor de kleeding, deelde Voorz. mede, dat op de begrooting de post ad f 150.moest worden geraamd, omdat zulks bij de aanstelling dier gemeente dienaren was gecontracteerd. Evenwel beloofde Voorz. bij de besteding dier gelden de noodige spaarzaamheid te be trachten. 2. Bij den post voor de gemeente- gasverlichting, op f1300.vraagt de heer W. Roggeveener op wijzende dat bijv. aan het Station alhier de „kousjes" worden gebrand, of het niet in het be lang der gemeente zou zijn aan den concessionaris, den heer v. Rossemvoor te stellen, de gemeentelantaarns ook van kousjes te voorzien. Dan is er minder gasverbruik en zou er dus eene trans actie kunnen plaats hebben ten opzich te van den prijs per lantaarn, door de gemeente te betalen. Voorz. wijst er op dat de gasconces- sie nog over 8 h 10 jaar loopt. De heer Vlaming ondersteunt het voor stel van den heer Roggeveen. De heer v. d. Maaten meent dat er het plan tot aanleg van een stoomtram Alkmaar-Schagen, over Warmenhuizen geen 8Prake kan zlJn van eene tran8ac" Burgerbrug, St. Maartensbrug, achter I ,he' De gasfabrikant heeft zooveel per Schagerbrug om, langs den Lagedijk en antaarn Per uur- Als het kousjesge- het Noord, naar de Marktplaats. braik dus Sas bespaart, zou hij het zelf De ontwerpers achten de exploitatie invoeren; want dan steekt de conces- van die lijn zeer in het nut en voordeel 8,oana™ d,e Wla8t «P zak. Het der aanliggende gemeenten, achten het ?aat nl1et afn' terug te,komon °P een ir u j- a-r j x j -i eenmaal gesloten contract. zelfs overbodig dit nader aan te duiden b en zijn overtuigd, dat ieder, die met -^e beer W. Roggeveen meent, dat het hen de teekenen des tijds weet te ver- n0o zeer de vraag zal ZÜQ> °f> al8 van staan, zal erkennen, dat de uitbreiding Rossem, uit eigen beweging die kousjes der verkeersmiddelen dient tot bevorde- 'n de gemeente-lantaarns aanbracht, zon- ring der ontwikkeling en der welvaart. Elke plaats, die zulke verkeersmiddelen roist, kan niet bestand zijn tegen do con currentie on is niet opgewassen tegen den strijd om het bestaan. De aanleg van deze lijn wordt voornainolijk geacht De vi j te Ziju i„ het belang dor landbouwende alsWi! .VlamVtH .veronderstelt, dat bevolking. Voor <lo goinoonte Hehagen boaranrl rJfiga i3Y" 40 gas verzocht hot jtestuur dur Veroen. Jpr p. de fabrikant ook minder heeft ver- te stokon en hij dus dat voordeel met der de gemeente in het voordeel te la ten deelen, deze wel verplicht zou zijn, dat goed te keuren. Ook te dien op zichte heeft dan het gesloten contract verbindende kracht. de gemeente behoort te deelen. Doch voor die gasverlichting, zou in die be sparing nog een ander voordeel zitten en wel ditzooals het buizennet der gas nu iu onze gemeente is, loopt de verlichting aan het eind van het net vast, door den gebrekkigen aanvoer, om dat het buizennet te nauw is. Toen bijv. de Protest. Kerk stond en die werd met gas verlicht, dan had Spr., die zoo dicht bij woont, niet eens gas genoeg en op het Noord waren perceelen, die dan heel geen gas konden krijgen. De kousjesverlichting in de gemeente lantaarns, zou dus bewerken, dat er 40°/0 minder gas door de buizen moet, waardoor de aan de uiteinden wonen den beteren gasaanvoer zouden kunnen bekomen. B. en "W. zullen dit nader onder zoeken. 3. Bij den postkosten ophalen vuil nis en haardasch f 775.beloven B. en "W". van de door de Commissie gemaakte opmerking over onvoldoende reiniging der straten partij te zullen trekken. Reeds zijn door B. en W. daartoe pogingen aangewend door de zoogenaamde droge schoonmaak. De groote schoonmaak kost f 50.dat is nogal wat, zoodat B. en W. niet zoo dikwijls daartoe durven overgaan. De heer v. d. Maaten wil de groote schoonmaak, welke 2 a 3 maal in 't jaar plaats heeft, voortaan bij de ge meente werken zien aanbesteed. "YVant zooals het werkvolk dat werk nu doet, is het om zich dood te ergeren. De lui staan gewoon weg hun pijpje te rooken en wat te babbelen, doch voeren zoo goed als niets uit. Verscheidene burgers klagen herhaaldelijk over dat geteut. Wordt dan 't werk voortaan aanbesteed, dan zal de aannemer er wel voor zor gen, dat zijn volk afmaakt. V oorz. erkent, dat bij dat werk niet met spoed wordt gewerkt; doch meent dat die schoonmaak vooral ten doel had om als zoogen. werkverschaffing dienst- te doen en daar het zoo moeielijk is om werk te bedenken, heeft men bij die schoonmaak maar door de vingers gezien. De heer Bijpost meent dat er bij dat werk betere controle kon worden gehou den. De Voorz. verklaart dat de opzichter er zooveel mogelijk achter zitmaar die kan niet overal tegelijk zijn. De heeren Bijpost en Roggeveen steu nen het voorstel van den heer v. d. Maaten. Met algemeene stemmen wordt beslo ten, dat werk voortaan te doen aanbe steden. 4. Bij den postBelooning en Eere blijken f 250.maakt de heer C. Bij post de opmerking, dat de wijze van be looning voor getrouw schoolbezoek, gelijk die thans plaats heeft, door de toeken ning van 1 0.75 op een spaarbankboekje, niet veel om het lijf heeft. Spr. weet, dat de kinderen zei ven er ook niets om geven. Kn de heer Ressinghet hoofd der school, is het met Spr. eens. Het is Spr. bekend, dat er verscheide- nen van die spaarbankboekjes 3 dagen na de uitreiking weer worden ingelost ja, sommige kinderen bedanken er zelfs voor. Spr. noemt de wijze, op welke thans de belooning voor getrouw school bezoek plaats heeft, een onding. De heer Hoogschagen merkt op, dat men juist de kinderen spaarbankboekjes geeft, om ze te leeren sparen. De heer C. Bijpost verklaart met ge noegen te zullen zien, indien de onder wijzers een beter middel tot aanmoedi ging bedenken. Een schoolfeest bijv. zou volstrekt niet meer kosten en zeker meer in den smaak vallen. Zoo zou ook een rijtoer kunnen worden gehouden dkt is een genot voor de kinderen. Voorz. zegt dat ingeval de raad zich met het voorstel van den heer C. Bijpost vereenigt, B. en W. hieromtrent met de School-Commissie en met het Hoofd der school zullen spreken. De heer IV. Roggeveen herinnert zich, bij de uitreiking der belooningen te genover den heer Ressing dezelfde op merkingen gemaakt te hebben en die was het ook met Spr. eens. Met algemeene stemmen wordt be sloten, dat B. W. omtrent dit punt met de Schoolcommissie en het Hoofd der School van gedachte zullen wisselen. Voorz. erkent, dat bij die belooning voor getrouw schoolbezoek wel wat afwisse ling mag worden gebracht; alle jaren het zelfde is vervelend. Maar een reis naar Artis kost nog al wat De heer Hoogschagen merkte op, dat men alleen de leerlingen der hoogste klasse zulk een reisje kan laten maken; terwijl men aan de andere kinderen een schoolfeestje geeft. Do heer C. Bijpost gelooft, dat men van een rijtoer zeer veel succes zou heb ben. Een reis naar Artis acht Spr. min der geschikt. In den tegenwoordigen tijd, is dat bezoek voor de kinderen geen nieuwtje meerin den regel zijn ze er al geweest met hun ouders. De heer Asjes vraagt, hoe of men te dien opzichte handelt in andere ge meenten van gelijken omvang als de onze P De heer J. v. d. Maaten licht toe, dat o.a. te Alkmaar met de kinderen oen reisje naar Bergen wordt gemaakt. Daarvoor staat de heer Bosman gratis een boot af. Maar voor zulke reisjes geeft ook de spoor een zeer belangrijke reductie. De heer WRogqeveen acht het niet noodig nu reeds dienaangaande een be paalden weg aan te wijzen. 5. Bij den post Assurantie stelt de heer Roggeveen voor, ook het brand spuithuisje met inventaris te verzekeren. "Wordt aangenomen met 2 stemmen te gen, die der heerenBijpost en Stammes die de noodzakelijkheid hiervan niet kun nen inzien. 6. Omtrent de verzekering van het Rietbosch, wordt aan B. W. opge dragen, die post op f2000 te sluiten, doorloopend, voor riet op stam en geschoren. 7. Subsidie Harmonie. B. W. had den die op f150.voorgesteld, niet omdat zij de subsidie van verleden jaar met f 25.wilden verhoogen, maar om dat die door de Harmonie zelve op f 150, was aangevraagd. De Commissie stelde nu uit bezuiniging voor, die subsidie met f50 of f25 te verminderendoch B. W. meenden dat het niet opgaat, hier het argument van bezuiniging toe te passen. Trouwens wat zou dat nu ook de belasting kunnen verlichten, die f50. of f25.B. en W. hadden slechts de subsidie, die van 1889 1894 onver kort f 150.per jaar bedroeg, willen handhaven. Zij leggen zich, bij nadere overwe ging, evenwel neer bij den wensch van de commissie, om de subsidie op f 125 te laten. Dit voorstel wordt bij stem ming aangenomen met 5 tegen 4 stem men, die der heeren: VlamingRoggeveen Asjes en Stammesdie de subsidie op f 100.wenschten gebracht te zien. 7. Bij den post subsidie f50.Cérès, voor de botermarkt, deelt voorz. mede, dat door de Directie der Cérès f75 subsidie was gevraagd. B. en W. meen den die verbooging niet te mogen toe staan. De landbouwsocieteit had inder tijd het gebruik van haar lokaal zonder voorwaarden aangeboden later was er f 50.subsidie voor vastgestelddoch dit bedrag was ruim voldoende. De heer Jb. Stammes merkt op dat Directeuren en Commissarissen, van Cérès besloten hadden, zoo de Subsidie geweigerd werd, de botermarkt niet meer in hun lokaliteit te zullen toelaten. Het voordeel toeh dat door de plaatsing der botermarkt in de Cérès, aan gemeente wordt bezorgd, is niet te miskennen. Als de gemeente een an dere plaats moet zoeken, zal zij het wel ondervinden. Voorz. merkt den heer Stammes op dat er geen sprake van is, om geen subsidie te gevenmaar alleen om de oude subsidie f 50.te handhaven. 8. Subsidie Harddraverij. „Dus geen subsidie aan de Harddra verij vraagt de heer C. Asjes. Voorz.: „Wel zeker, maar niet onder een afzonderlijken post. Uit den post pu blieke vermakelijkheden zal f 50. worden genomen voor de Harddraverij. De andere f 150.zijn voor het vuur werk. De heer C. Asjes. „Het had heter ge weest als er op de begrooting een post subsidie Harddraverij was gebracht het is nu een handigheid van B. W. om de harddraverij-subsidie van de be grooting te krijgen." Voorz. betoogt dat door hem bij ver schillende gemeenten is geïnformeerd, en daar overal aan de Harddraverij wel eens een subsidie uit den post publieke vermakelijkheden is verleend een aparte post voor Harddraverij-subsidie was daar evenwel onbekend. De heer v. d. Maaten vindt het ge vaarlijk, op die manier aan. B. W. het recht te geven naar hun goedvinden over die f 200.— te beschikken. Zoo zou er 't volgend jaar wel niets kunnen overschieten. Spr. eischt de nadrukkelij ke belofte, dat uit dien post f 200. f 50 zal worden gegeven als subsidie aan de Haiddraverij. Voorz. merkt op dat B. W. niet van zins zijn, willekeurig te handelen. Het is immers door hen zeiven voorge steld f 150 voor 't Vuurwerk en f 50. voor de Harddraverij. 9. Hoofdstuk onderwijs-inkomsten. De heer v. d. Maaten vraagt of kinderen, die gratis onderwijs genieten, niet verplicht zijn, getrouw de school te bezoeken, en anders van de school verwijderd kunnen worden? Zoo is er b. v. het meisje van D. Rood. Dat kind verzuimt tallooze malen en dat is zelfs lastig voor den gang van 't on derwijs. Kan door B. W. nu niet pressie worden uitgoefend tot verbete ring van dien toestand Voorz. deelt mede, dat doorhem reeds aan de moeder van dat kind, de va der was afwezig gewezen is op ha re plichten. Mocht dat nu niet verbe teren, dan zou het kind kunnen ver wijderd worden. Maar is dat wensche lijk voor dat kind 10. Post verkoop Vuilnis en Haard asch. alles als vroeger te verpachten Eenparig is men van oordeel, dat ge lijk thans deze dienst is geregeld, het in het belang der gemeente is en ten genot der burgerijterwijl als oorzaak van den geringen verkoopprijs de kunstmest beschouwd dient te worden. 11. Bij den post: Bijdrage van het Rijk in de kosten van onderwijs; weid de opmerking gemaakt, dat die bijdrage f50.lager is, dan hij geraamd was; doch dit verschil zat hierin, dat de be trokken onderwijzer met Mei in functie was getreden, terwijl de tegemoetko ming was berekend vanaf Jan. Hierna werd de begrooting aldus vast gesteld UITGAVEN. Hoofdstuk 1. Kosten van het Huishoudelijk Bestuur. f 1000— 100— 800— 600— 120— Jaarwedde van den Burgemeester de Wethouders n den Secretaris Ontvanger Presentiegelden der Raadsleden Jaarwedtien en toelagen voor Ambtenaren en bedienden ter Secretarie, den conciërge en de boden Schrijiioonen Reiskosten enz. Kosten van licht en brandstoffen Schrijf- en bureaubehoeften, druk- en bindwerk, briefporten, vrachtloonen en andere kleine uitgaven Kosten van bet onderhouden en schoon houden van het gebonw of vertrek, bestemd voor de vergaderingen van den Raad en van den Burgemeester en Wethouders, mitsgaders de secretarie der gemeentB Onderhoud en aankoop van meubelen voor die gebouwen of vertrekken Kosten van het aanleggen en bijhouden der registers van den Burgerlijken Stand Kosten van de Kiezerslijsten en bet uitoefenen der kiesverrichtingen Kosten van aanplakken en omroepen enz. Kosten van staats- en prov.- blad en andere bladen Kosten van zegels van registers, reke ningen enz. Kosten vergaderingen van het Collegie van Dagelijksch Bestuur 700— 1— 50— 150— 300— 50— 25— 175.- 150— 125. 34. 20. 40. Totaal f 4340— Hoofdstuk 2. Kosten van invordering der Plaatselijke Belastingen en teruggave deswegens. Kosten op invordering vallende f 5. Teruggave van belasting l. Uitkeering aan het Rijk van het aandeel in de kwade posten, wegens de directe belastingen, (wet van 29 Juli 1848, Staatsblad No. 32 en 18 September 1852, Staatsblad No. 177) 105— Vergoeding van het Rijk van 2'/2 pCt. van bet onzuiver bedrag der grond en personeele belasting, ten behoeve der gemeente geheven, voor zoover de opcen ten betrelt 140, Kosten schatting en herschatting, in gevolge de drankwet 60. Jaarwedde Waagmeester 100. 460— schoolbehoeften t en verwarming K„°van het schoonhouden der school-^ lo1^® fin het plaatselijk schooltoezicht Kosten van p examens Kosten van ve tJlbibiiotheek Totaal f 9336.60 Hoofdstuk 7. hef. Armwezen, mitsgaders ,o duuroe.le i« .erband «Hand» instelliugen, K° iCaders van geneeskundige hu p Kosten van verpleging van arme krank- Kosten^van verpleging in godshuizenen Onderstand aan behoeftigen Hoofdstuk 8. Renten en aflossingen. Renten van geldleeningen Aflossing van geldleeningen A1I0SS g Totaal f 1095.10 Hoofdstuk 9. Pensioen en wachtgelden. Pensioen J. Ondshoorn - 250— 1625.— 2600 Hoofdstuk 10. Andere uitgaven, niet onder de vorige hoofdstukken behoorende. Kosten vallende op bet houden der loting voor de nationale militie en schutterij f 1 Kosten en begeleiding van militieplich- tieren en verlofgangers Kosten van den ijk en herijk der maten gewichten mitsgaders voor het lokaal en Met het oog op de groote kosten, ver bonden aan de gemeente-exploitatie van het ophalen, bewaren en sorteeren, on yerkoopen van het vuilnis en haard asch, vraagt de heer C. Bijpost of' het niet op den weg ligt der gemeente, dit Totaal f 411— Hoofdstuk 3. Kosten van onderhoud van Gemeen- te-eigendommeu en deswegens verschuldigde lasten. Afdeeling 1. Jaarwedden. Jaarwedden van de opzichters over de gemeentewerken, klokkenluiders, klokke nisten en uurwerkmakers Afdeeling 2. Onderhoud van gebouwenenz. Onderhoud van huizen, torens, poorten en dergelijken Dag- en weekgelden der werklieden en dergelijke bedienden, in dienst der ge meente, mitsgaders verdere kosten der fabricage Afdeeling 3. Wegen, pleinen, vaarten, bruggen, plantsoenen en andere werken. Onderhoud van straten en pleinen Onderhoud van wegen en voetpaden Onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen Onderhoud van "bruggen en overzetveren Onderhoud van pompen en riolen Onderhoud van havens vaarten,kaaimuren sluizen en andere waterwerken Diep- en schoonhouden van havens, grachten, slooten, putten Onderhoud van klokken, horlogiën, speelwerken en dergelijken Onderhoud van begraafplaatsen en kosten van begraving Onderhoud van rietbosch Afdeeling 4. Lasten. Grondlasten wegens dokterswoning, enz. Dijk- en polderlasten Erfpacht van den grond der School, en der onderwijzerswoning Totaal f 4137.25 Hoofdstuk 4. Kosten der openbare veiligheid en van de brandweer. Afdeeling 1. Jaarwedden. Jaarwedden van de veldwachters Jaarwedden van de nachtwachts Jaarwedden van hooistekers Gratificatie aan de brandepuitlieden Jaarwedde marktmeester Toelage Rijksveldwachters Afdeeling 2. Andere kosten wegens de openbare veiligheid, als onderhoud, enz. Onderhoud van brandspuiten, brand ladders, enz. Kleeding en uitrusting van de agenten van politie en veldwachters Onderhoud van wachthuizen, mitsgaders licht en brandstoffen voor dezelven Onderhoud der hooistekersgereedschap- pen Onderhoud dor lantaarns en verdere kosten van verlichting 525— 422.60 150— 1025— 332— 166.25 69— 128— 341— 100— 25— 19— 560— 90— 188— 6.50 Kosten voor openbare vermakelijkheden en feesten en voor het uitsteken van vlaggen, vuurwerk, enz., (waaronder f 50.voor Harddraverij). Kosten van brandverzekering van gebou wen enz. Kosten van inkwartiering Kosten van onderhond waagmaterieel Kosten vernieuwing en aanschaffing marktmaterieel Subsidie Bewaarschool Harmoniekapel Vereen, tot bev. der Bouwkunst Hnisvlijtschool Harddraverij-Vereoniging Huur aan het Rijk voor terrein langs den stationsweg Jaarlijksche contributie der gemeente als lid der Westfriesche Kanaal- Vereeniging Subsidie aan de afdeeling Schagen der Holl. Maatsch. van Landbouw Subsidie Cérès, botermarkt Paaschtentoonstelling Verzekering ongelukken, veldwacht. enz. Contributie Ned. Paardenstamboek 200— 110— 10— 15— 50— 800— 125— 100— 60— 5— 25— 50— 50— 100— 25.74 2— 1100— 52— 100— 200— 120— 60— 171. 150. 5. 10 1300— Totaal f 3268— Hoofdstuk 5. Kosten der Plaatselijke gezondheids- politie. Toelage aan de plaatselijke geneeskun dige commissie Kosten wegens het ophalen van haard asch en vuilnis Jaarwedde Veekeurder Jaarweddo van den Keurmeester van vleesch enz. 1— 775— 100— 100— Totaal f 976 Hoofdstuk 0. Kosten van het onderwijs. Afdeeling 1. Lager Onderwijs. Jaarwedden der onderwijzers f 755Q Kosten van het herhaliugsonderwijs 100— onderhond van scholen en onderwjjzerswoningen 242.60 Totaal t 1742.74 Hoofdstuk 11. Boitengewone uitgaven van allerlei aard. Kosten aangaande Geldleeningen f 10. Kosten vallende op den verkoop van eigendommen E-" Kosten restauratie van het Raadhuis 1348.45 Totaal f 1369.45 Hoofdstuk 12. Onvoorziene uitgaven. Onvoorziene uitgaven 1 700— VERZAMELING DER UITGAVEN. Benaming. Hoofdstuk I. Kosten van Huishoudelijk Bestuur f 4340. Hoofdstuk II. Kosten van invordering van de plaatselijke belasting en teruggave deswegen n 411.— Hoofdstuk III. Kosteu van onderhoud van gemeenteeigendommen en de des wege verschuldigde lasten 4137.25 Hoofdstuk IV. Kosten der openbare veiligheid en brandweer n 3268.— Hoofdstuk V. Kosten der plaatselijke gezondheidspolitie n 976— Hoofdstuk VI. Kosten van het on derwijs 9336.50 Hoofdstuk VII. kosten van het armwezen, mitsgaders subsidiën en bijdragen aan onderscheidene daarmede in verband staande instellingen 2733.— Hoofdstuk VIII. Renten en aflossingen 4225.— Hoofdstuk IX. Pensioen en wachtgelden 260— Hoofdstuk X. Andere uitgaven niet onderde vorige Hoofdstukken behoorende» 1742.74 Hoofdstuk XI. Buitengewone uitgaven van allerlei aard 1359.45 Hoofdstuk XII. Onvoorziene uitgaven 700— Totaal der uitgaven f 33478.94 Hoofdstuk 1. Ontvangsten wegens vroegere diensten. Batig saldo der laatste door Gedepu teerde Staten gesloten rekening, voor zooverre daaraan niet reeds eene bepaalde bestemming is gegeven 693.59 Hoofdstuk 2. Inkomsten van gemeente-eigendommen en bezittingen. Huur van huizen en andere gehouwen Huur of pacht van landerijen Aandeel Mij. voor Gem. Crediet In beleening gegeven geld Opbrengst van grasverpachtingen Tienden, cijnsen. erfpachten Totaal f 2267.25 Hoofdstuk 3. Opbrengst van belastingen en heffingen. Afdeeling I. Opecnlcn van 's Rijks directe belastingen. 40 opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen 10 opcenten op de hoofdsom der belasting op de ongebouwde eigendommen 30 opcenten op de hoofdsom der belasting op het personeel n Afdeeling II. Aandeel in 's Rijks belasting. Bedrag der som ter vervanging van het 4/s gedeelte van de opbrengst der belasting op het personeel in hoofdsom en opcenten Afdeeling III. Eigen plaatselijke belasting. Hoofdelijke omslag f Belasting op de honden Belasting op danspartijen Vergunningsrecht bedoeld bij art. 6 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank Afdeeling IV. Bejjingen voor het gebruik van openbare plaatsen. wegen, werken, en inrichtingen. Leges ter secretarie geheven 40. Heffing voor het gebruik van openbare gronden en Wateren 1— 52— 1925.— 176— 1— 36.50 77.75 1974.36 862.10 2590.40' 8158.80 7944.98' 226— 12.— 1000—

Schager Courant | 1896 | | pagina 5