Zondag 1 November 1396. 40ste Jaargang No. 3147. Laai Verzoend. BIJVOEGSEL. Binnenlandsch Nieuws. Graanrechten. FEUILLETON. Vergadering van den Raad der gemeente Barsingerhorn, gehouden op Dinsdag den 27 October 1896, des namiddags ten 2 uren. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de heer E. Spaans, Bur gemeester. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering ge lezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan van de volgende ingekomen stukken: 1. procesverbaal van opneming der boeken en kas van den Gemeente-ont vanger d.d. 22 Sept. jl., waaruit blijkt, dat op het tijdstip der opneming in kas was een bedrag van f1244.195. 2. een provinciaal blad, houdende kennisgeving dat de heeren J. Blaau- boer en G. Smit benoemd zijn tot zet ters dezer gemeente. 3. een staat, ingediend door den heer J. H. Hagemann alhier, agent der Assurantiemaatschappij tegen brand schade de „Nederlanden", aantoonende het bedrag der vaste premie dat deze gemeente moest betalen, indien alle gemeentegebouwen, tegen de sommen, waarvoor ze thans verzekerd zijn, bij die maatschappij waren verzekerd. Naar aanleiding hiervan heeft eene discussie plaats over het verzekeren tegen eene vaste premie of bij eene onderlinge brandwaarborgmaatschappij, waarop ten slotte in beginsel wordt aangenomen om de gemeentegebouwen te verzekeren tegen eene vaste premie, wanneer de thans loopende overeen komst met de onderlinge brandwaar borgmaatschappij te Barsingerhorn ge ëindigd is. Aan de orde wordt gesteld de behan deling der ingekomen begrooting van het Algemeen Burgerlij k Armbestuur en die van hel Weezen-Armenbestuur. De commissie, belast geweest met het voorloopig onderzoek, adviseert tot onveranderde goedkeuring, waartoe be sloten wordt, en wel de begrooting van het Armbestuur met een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f8081.— en de begrooting van het Weezenbestuur met een bedrag in ontvangst van f9036. (bieronder f5500 wegens sal do van vroegere dienstjaren) uit gaaf f 4325.alzoo met een vermoe delijk batig saldo van f4711. Alsnu komt in behandeling de Ge- meentebegrooting voor 1897. Deze be grooting wordt, behoudens enkele ge ringe opmerkingen, vastgesteld zoo ze door B. en W. is ingediend. UITGAVEN. ONTVANGSTEN. Hierna wordt achtereenvolgens het volgende vastgesteld: 1. Besluit tot herziening der veror deningen tegen welker overtreding straf is bedreigd. 2. De voorwaarden, waarnaar de landerijen dezer gemeente zullen wor den verhuurd. 3. De verhuring zal plaats hebben op 28 November a.s. 4. Suppletoire kohieren van hoof- delijken omslag en hondenbelasting, respectievelijk bedragende f 88.09 en f26. Bij de algemeene rondvraag zegt de heer Beersdat hij gaarne zou zien, dat na afloop van het suikerbieten-rijden, de turfdijk te Kolhorn werd afgeschrobt. Voorzitter antwoordt, dat dit even als voorgaande jaren weder zal plaats hebben. Hierna wordt de vergadering geslo ten. SCHAGER Mm In de op gisteren gehou- den vergadering van het Ambacht van V estfriesland, genaamd Geestmer Am. bacht, is tengevolge de benoeming van den beer IF. Schermerhorn tot Hoogheemraad van de Uitwaterende Sluizen, in diens plaats als Hoofdingeland van het Hoogheemraad schap gekozen, de heer E. Hart Cz. te Oud- carspel en herbenoemd tot Penningmeester van het Ambicht vanWestfriesland, genaamd Geestmer Ambacht, de heer Jb. Fraij te Haringcarspel. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft men bij den heer Dijk man, wonende op den huize Terschuur, on der BARNEVELD, op eene brutale wijze ingebrokeu. Nadat men zich door een raam, dat aan de binnenzijde gesloten was, toe gang tot een der voorkamers verschaft ihad, is eene lade van een schrijfbureau openge broken, en hieruit ontvreemd voor f 8 aan geld, voor f 3 aan postzegels, waaronder eenige buitenlandsche, en twee spaarbank boekjes, waarin bij de spaarbank tot Nut van 't Algemeen te Zwolle voor een be drag van f 240 was ingeschreven. Twee dikke knuppels waren door den dief of de dieven achtergelaten. De politie is den da der of de daders nog niet op het spoor Yoor het letterkundig genootschap Eiver- sa Sed Una te Dordrecht trad de oud-minister mr. N. G. Pierson op met het onderwerp „Graanrechten". Na een historisch overzicht dezer quaestie stelde spreker de vraagmoeten wij, met het oog op onzen landbouw en zijn ruimsten omvang (veeteelt en zuivel bereiding inbegrepen), het voorbeeld van Duitschland volgen, door ook ten onzent graanrechten in te voeren De heer Pier son meent va» neen. Aan het verslag in de N. B. Ct. wordt het volgende van sprekers betoog ontleend Door graanrechten geneest men niet, maar vergroot men veeleer de bestaande bezwa ren. Onze veeboeren, die thans goedkoop brood eten en goedkoop voeder kunnen verkrijgen voor hun vee, worden door in voerrechten benadeeld. Ware ons land een uitsluitend graan verbouwend land, de zaken zouden eenigszins anders staan, of schoon spr. dan nog niet tot de protectio- nisten zou willen gerekend worden. Maar ons land is in hoofdzaak een land van vee teelt en zuivelbereiding, dat belang heeft bij lage prijzen van het graan als veevoe der. Lage graanprijzen leveren geen duur zaam nadeel op voor den landbouw als geheel genomen. De quaesti van voor- of nadeel in het bedrijf hangt niet af van het verschil tusscheu wat men uitgeeft en wat men ontvangt. Indien in dezelfde mate als de ontvangsten, die men van zijn akker trekt, ook de uitgaven van levens middelen verminderen, is het nog de vraag of men daarmede bevoordeeld of benadeeld wordt. Men zal opmerken, dat in de da ling der uitgaven de pachtsommen niet dalen. Maar die bedenking geldt slechts tot het tijdstip, dat de pacht contracten aan de' beurt vau vernieuwing zijn. En wan neer dia vernieuwing geschiedt onder den invloed van kunstmatig opgedreven prij zen, kan zij voor memand voordeelig zijn Roman naar het Engelsch 9. van Ella Wald. Eenige dagen na hunne eerste ontmoeting met Inez werden zij beiden zeer onaange naam getroffen, toen zij asn tafel kwamen, de dame rustig tegenover hnnne plaats zagen zitten. Ruth had er nooit schooner en liever nit- gezien dan dezen avondzij droeg een kost baar blauw zijden kleed en heldere paarlen in bet haar. Zoo stapte zij aan den arm van haar echtgenoot door de eetzaal en nam haar plaats aan de tatel in. Vele bewonderendj blikken volgden haar slanke, elegante gestalte en velen benijddon de jonge vrouw, die zoo zorgeloos do wereld inzag. Plotseling echter verdween alle vroolijk- heid, ja elke kleur uit haar gelaat. Èen ontstelde uitdrukking kwam er in hare blau we oogen en haar gansche lichaam beefde, toen zij in het hoonend glimlachende gelaat tegenover haar zag, toen zij die groote, donkere oogen, waaruit nu reeds de triomf sprak, op zich gevestigd gevoelde, terwijl miss Holding haar beleefdelijk groette. „Waarlijk Mr. en Mrs. Plympton, dit is een zeer onverwacht aonoesren 1" merkte «jj op. „Ik wensch u en mijzelve geiuk met deze ontmoeting." Ralph boog ernstig en koel, vervolgens scheen hij zich in de spijskaart te verdie- pon, terwijl Rnth de trotsche schoonheid mot geen blik verwaardigde. Gedurende den maaltijd hield het jonge paar zich alleen met zichzelf bezig en oo- genblikkolijk na het oten trokken zij zich naar hunne eigen kamer terug. „Dit is onverdraaglijk 1» riep Ralph ni zoodra zij alleen waren. Wie had ooit gedacht, dat zij «oo bru taal zou zijn, ons spoor te volgen en ons dan voor den kapitalist-grondeigenaar. Een derde bezwaar is, dat, wanneer men eenmaal met protectie begint, het einde daarvan niet le voorzien is. Als de een beschermd wordt, wil ook de andere be scherming genieten. Wanneer men op één punt protectie verleent, zal daaruit een reeks vau protectionistische maatregelen voortvloeien. De stijging der graanprijzen zal storend werken op de industrie. De prijsverhoo- ging der eerste levensmiddelen zal aller eerst een streven, een rechtmatig streven naar hooger loon tengevolge hebben. De industrieelen zullen san dien dwang niet op den duur het hoofd kunnen bieden, maar dientengevolge zal ook aan menigen tak van industrie het bestaan onmogelijk worden gemaakt. Doch ook indien men de graanrechten wil beschouwen als eene subsidie aan den landbouw, zijn zij af te keuren. Eene zeer stipt gecontroleerde statistiek van het cen traal bureau leert oub, dat per hoofd en per jaar in ons land 1.15 HL, rogge en 1.29 HL. tarwe wordt gebruikt, hetgeen, gerekend naar ons tegenwoordig bevolkings cijfer, een totaal van circa 131/a millioen HL. oplevert, nadat reeds daaraan toe zijn gevoegd, wat voor veevoeder en voor zaad koren wordt gebruikt. Tegenover deze consumtie van J8i/t millioen HL. staat een binnenlandsche productie van 51/8 Hl 1. De overige 8 mil lioen HL. wordt ingevoerd. Past men graanrechten toe, dan* maakt men om den prijs van die 5% millioen HL. hier te lande geproduceerd koren te verhoogen, de geheele 13y2 millioen duurder. Dit is wel het omslachtigste en duurste procédé dat men zich denken kan. En toch valt de becijfering nog gunstig uit, als men aanneemt, dat de geheele 51/t millioen HL. belang heeft bij stijging van den prijs. Want feitelijk dient hiervan te worden af getrokken wat voor eigen coDsumtie dient en wat voor veevoeder wordt gebruikt, dat isdie hoeveelheid welke buiten de be weging der marktprijzen staat, omdat zij de markten niet bereikt. Is het noodig zegt spr. den land bouw, die zelf niet bestaan kan, rendabel te maken, geef dan den landbouw geen graanrechten, maar steun hem desnoods met geld uit de staatskas, doch gun den ar beider zijn goadkoope boterham. Wij waardeeren niet genoeg de waarde van te kunnen beschikken over een over vloed van graan, wij die er toch zooveel reden voor hebben, omdat wij, terwijl wij slechts 5V2 millioen HL. voortbrengen, 131/, millioen HL. behoeveD. Ook uit dit oogpunt hebben wij meer belang bij lage dan bij hooge graanprijzen. Het is een groote zegen, dat de arbei der zich tegen lage prijzen kan voorzien van voedend tarwebrood. Hoe de vrije invoer van dat voedingsmiddel rechtstreeks ten goede komt aan de volksvoeding bewijst alweer de statistiek. In de laatste 40 ja ren is het verbruik van tarwe per hoofd toegenomen in de verhouding van 13. Gedeeltelijk is dit te danken aan de af schaffing der accijuzan, maar grootendeels aan de daling der graanprijzen. Dank zij ons systeem van vrijen handel wordt ons volk beter gevoed, en daarin is een groo te reden van blijdschap gelegen. Wat zou den arbeider daarentegen eene matige verhoogisg van den prijs der tarwe kosten Spr. stelt b. v. f 1 per HL. en komt dan aan de hand van het straks genoemde quantnm per hoofd tot een ver meerdering vaD uitgaven ten bedrage van f 2.44 per persoon hetgeen in groote ge tot hier na te gaan." .Laat ons heengaan," bad Ruth. „Ik kan onmogelijk hier blijven en nog langer ge doemd zijn, haar dag aan dag te moeten ontmoeten dat is moer dan ondraaglijk." „Ik weet het, mijn lieveling en het doet mij zeer leed, maar ik heb deze kamer voor een volle drie maanden gehuurd,''antwoord de de jonge man met een boos gelaat. Hij bad zeer 't land aan de zaak en wan neer zijne middelen het hem hadden geoor loofd, had hij gaarne de hnnr betaald en was ergens anders heengegaan. Maar daar hem dit onmogelijk was, besloot hij eindelijk, hunne maaltijden op bun eigen kamer te laten brengen en zoodoende eene outmoeting met miss Golding aan tafel te ontgaan. Gedurende eenige dagen ging na alles goed en zij »ag9n gelukkig niets van de vrouw, die zij liever niet in den weg wil den komen. Deze was echter het persoontje niet, om een eenmaal opgevat plan zoo maar als on bereikbaar zich ait het hoofd te stellen. Bin nen eene week had zij al de kamers gehuurd, die aan de vertrekken van de Plympton's grensden, en zoodoende konden deze nooit uitgaan, of zij ontmoetten Inez in den gang of op de trap. Zij was steeds vriendoljjk en beleefd en scheen de koelheid waarmede men haar behandelde, in het geheel niet op te merken naar haar uiterlijk te oordeelen, had men haar zekcrljjk niet van iels slechts kun nen belichten. „O, waren wij hier maar vandaan," piep Ruth op een zekeren dag, nadat zij Inez weder bad ontmoet, want het had haar toe geschenen, alsof miss Golding nog valscher gelachen had dan de vorige maal. De jonge vroaw begon waarlijk van angst en opgewondenheid over de nabijheid van dit vreesaanjagend schepsel er slecht uit te zien. «Wij znllen hier vandaan gaan, lieve, zoo dra onze hnur om is," verzekerde Ralph. „Laat ons nn gaan vandaag nogbad Ruth vleiend, terwijl zij hare hand zacht op zijn arm legde en hem smeekend in de oogen zag. „Ik zou liever een jaar lang zinnen van hoogst nadeeligen invloed moet zijn, en weer storend zal terugwerken op de voeding. Hoe ik de zaak ook bekijk zegt spr. elke overweging heeft mij geleid tot de conclusie, dat wij moeten handhaven de vrijheid van den groothandel, en in het algemeen het begiusel der vrijheid van ruilhandhaven ook het standpunt van onpartijdigheid, dat de staat tegenover de verschillende belangen moet innemen. Moet dan de landbouw aan zichzelf wor den overgelaten Neen, zeer zeker niet. De landbouw is een hoogst belangrijke tak van bestaan. Ons volk, de staatsbevoiking vooral, moet dat leeren begrijpen, de re- geeriug ook. De laatste 5 jaren vertoonen reeds de sporeD, dat dit begrip ingang gaat vinden, In verschillende wetten van dien tijd is de leidende gedachte te vin den, dat de landbouw verkeert iD een tijd van overgang en dat daarmede rekening moet worden gehouden. Neen, de landbouw moet niet aan zijn lot worden overgelaten. Hij moet geholpen, gesteund worden. Het is de roeping van ieder, die daartoe mede kan werken, dat te bevorderen, voor zoover het kan geschie den zonder krenking van andere beian- gen. Maar spr. wil er op wijzen, dat toch ook de daling der prijzen een goede zijde heeft gehad. Het is de oude geschiedenis van „het nut der tegenspoedenSpr. herinnert slechts aan de stijgende belang stelling voor landbouwzaken, aan de ont wikkeling der kunstmeststoffen-industrie, het ontstaan van betere begrippen omtrent vrnchtwisseling, cultnurnaethoden en grond bewerking. Spr. is overtuigd, dat deze periode van malaise tijdelijk is, dat zij zal worden doorworsteld, en dat, na verloop daarvan, onze landbouw krachtiger en beter toege rust dan te voren uit den strijd zal te voorschijn treden. (Applaus). Te BENNEKOM had de arbei- der W. P. voor een paar weken het on geluk den linkerarm te kneuzen bij het slaan van een Nortonpomp. Door het sterk opzwellen van den arm werd eindelijk een geneesheer geraadpleegd, die bloedvergifti ging constateerde en amputatie van den arm als eenig redmiddel voorstelde; dit werd echter door de familie van den pa tiënt bepaald geweigerd en men ging een anderen geneesheer raadplegen. Zondag werd P. eindelijk naar het diaconessen- huis te Arnhem vervoerd. Doch het was te laat en reeds den volgenden dag stierf hij. De punt van een mes als overtuigingsstuk De politie te AMSTERDAM is er in ge slaagd, de vermoedelijke daders van den zilverdiefstal, die kort geleden op de Stadhouderskade aldaar werd gepleegd, op te sporen en te arresteeren. Twee der gearresteerden legden reeds eene volledige bekentenis af. Ten huize van een hunner werd het mes gevonden, dat bij de inbraak dienst had gedaan. De pont was er af gebroken en die afgebroken punt, welke juist op het mes paste, was bij het door de politie ingesteld onderzoek bij de zil verkast gevonden en in beslag genomen. Een commissionair in e f- fecten te AMSTERDAM heeft aan de po litie ter kennis gebracht, dat zijn bedien de, die gedurende zijn verblijf in het bui tenland den sleutel van de brandkast in bewaring bad, zich met een aanzienlijk bedrag aan geld uit de voeten heeft ge maakt. op een dakkamertje wonen, wanneer ik maar vrij was van de vrees, haar te zullen ont moeten, dan nog een nar langer met haar onder één dak te moeten vertoeven. „Onzin Rutbie. Wees na alsjeblieft niet zoo dwaas", gromde de jonge man ee nigszins knorrig. „Zij kan jon niet het minste leed doenben ik er dan niet om je ta beschermen Maar de jonge vrouw werd eiken dag zenuwachtiger en opgewondener Zij begon bij elke schrede, die zij achter haar vernam ot bij het openen van een deur hevig te sidderen, als een opgejaagd stak wild. Des nachts sprong zij in baar bed op, medegesleept door booze droomen de schrikkelijkste gezichten en droombeelden pijnigden baar. Op een zekeren morgen was bet haar, door de buitengewone opge wondenheid waaraan zij des nachts ten prooi was geweest, onmogelijk om op te staan. Ralpb werd angstig, want zij klaagde over pijnen in 't hoofd en zij bad eene vrij hevige koorts. Maar hij was ook een weinig uit zijn humeur over hare, zooals hij het noemde, kinderachtigheden. Hij bracht er bijna den geheelen dag me de door, met haar gezelschap te houden en haar zooveel mogelijk verlichting en rust te verschaffen, en toen zij eindelijk in den achtermiddag in slaap viel, besloot hij daar hij zieb wat terneergedrukt gevoelde uit te gaan en zich een weinig te ver- treden. Zijn hotel was niet ver van het Concordia- plein verwijderd en bij richtte zijne schre den dien kant nit. Hij was nauwelijks eenige minuten daar, toen hij plotseling Inez Golding ontdekte, die van den anderen kant op hem afkwam. Hij deed volstrekt zijn best niet, baar uit den weg te gaan. Hare oogen waren strak op hem gevestigd en in het volgende oogen- blik bleef zij vlak voor hem staan en groetfe hem buitengewoon ridderlijk. „Wat Alleen Mr. Plympton riep zij schertsend uit. „Hoe komt het, dat uwé lieve vrouw vandaag niet bij n is f* „Mrs. Plympton is ziek," antwoordde Men meldt uit OUD—BEIER- LAND Deze gemeente heeft een eigenaardig type verloreD, „Doove Hannis" is niet meer. Niemand, die van tijd tot tijd Oud- Beierland bezocht, of hij wist wie Doove Hannis was. Door zijne havelooze klee- ding en zijn zwart gezicht (wasschen deed hij zich nooit) trok hij terstond de aan dacht. Den geheelen dag slenterde hij langs de straten, en als hij moê was, stak hij zijn stokje in den grond en giDg op den knop daarvan zitten. Het eenige werk, dat hij van tijd tot tijd deed, was het gras uit de straat wieden overigens kwam hij door bedelen aan den kosthij had ook zijne vaste klantjes, hij wie hij iederen middag de overschotjes kreeg, die hem tot middagmaal dienden. Geheel in overeenstemming met zijn uiterlijk was zijne woningzonder familie of nabestaanden woonde hij geheel alleen in een klein vertrekje, dat meer op een varkenshok dan op eene woning voor een mensch geleekin eene bedstede sliep hij op een hoop voddenverder stond er niets dan een kist met oude kleeren, die hij van tijd tot tijd had gekregen. Zijne behoef te deed hij, bij gebrek aan een privaat, op den grond, en hij wilde nooit hebben, dat zijne woning schoongemaakt werd. Toen in de vorige week het armbestuur bericht van zijn ziekzijn kreeg en huisbe zoek bij hem deed, vond het daar zéó'n troep, dat oogenblikkelijk een paar vrou wen werden aangenomen om den boel schoon te maken er was een kruiwagen noodig om den mest uit het hnis te rij den. Ook Hannis zelf werd eens flink met sodawater gewasschen en daarna van schoone kleeren voorzien. Menigeen in de gemeente was in de stel lige meening dat hij nog vermogen bezat, doch tot nu heeft men niets daarvan ge vonden. Ralph, terwijl hij zijn hoed afnam. „Och, ik hoop toch niet van ernstig?" „Ik verwacht van niet," antwoordde Ralph kond en kort. „Is zij van nature zwak P" vroeg Inez met gehuichelde belangstelling. „O, neen, zij is gewoonlijk zeer gezond en krachtig," antwoordde de jonge man, boog beleefd en deed een stap verder, om baar voorbg te gaan. Maar Inez hield hem terog, terwijl zij hare hand op zijn arm legde. „Mr. Plympton Ralp," begon zij op schuchter klinkenden toon, die haar hoogst zonderling stond. „Kom, laat ons niet langer vijandig te genover elkander staan. Ik weet, dat ik mij aan eene groote laagheid heb schuldig gemaakt, toen ik nw aardig, jong vrouwtje in New—York zoo in angst heb gejaagd; maar gij weet, welk een hartstochtelijk en wraakgierig temperament ik bezit en ik handelde toenmaals als gewoonlijk, onder de ingeving van het oogenblik. Ik kon zooals ge weet, onmogelijk vergeten, wat hier voor eenige jaren is voorgevallen," voegde zij er met een blos op de wangen en neergeslagen oogen aan toe, „en toen maals scheen het, alsof ik door een waren daemon bezeten was." „En deze bracht n er natuurlijk ook toe, mij wraak toe te zweren," antwoordde Ralph op eenigszins spottenden toon. Zij wierp hem eenen vlaggen, doorborerden blik toe en begon toen helder te lachen. „Och liove hemel, hebt gij daar nog ee nig gewicht aan gehecht Dat was alleen het opflikkeren van mijn gloeiend tempe rament, maar de zaak is nu geheel ver geten. „Ik betrenr het nn ten zeerste, dat dat alles is geschied en sedert ik n hier heb ontmoet, heb ik al mijn best gedaan, het u to toonon; maar gij zijt mij zoo hardnekkig □it don weg gegaan, dat elke gelegenheid er mij feitelijk voor ontbrak. Waarlijk Ralph, geloof mij, ik ben oprecht, ik wil uwe vrien din zijn, wanneer gij mij dat verooilooft. Ik weet, dat aan hetgeen er te Versailles met ons beidon is voorgovallon, ik meer Jaarwedde van den Burgemeester „de Wethouders den Secretaris Ontvanger Presentiegeld der Raadsleden Jaarwedden Ambtenaren ter Secretarie, en boden Reiskosten Licht en brandstoffen Schrijf- en bureaubehoeften Onderhoud raadhuis Ouderhond meubelen raadhuis Kosten registers van den Burgerlijken Stand Idem leggers enplans van het kadaster Idem van de bevolkingsregisters Idem van de Kiezerslijsten enz. Kosten van aanplakken, omroepen enz. Idem van abonnement Staatsblad enz. Idem zegels van registers enz. Boekwerken voor het archief Advertentiën in dagbladen Kosten voor het leveren van verver- schingen in vergaderingen Jaarwedde van ontvanger der: haven rechten Uitkeering aan het Rijk van het aan deel in de kwade posten Jaarwedde havenmeester Vergoeding van het Rijk voor de in ning der opcenten op de grond- en persooneele belasting, Bëlooning aan de schatters van de huur waarde der lokaliteiten voor de uitoefe ning van den kleinhandel in sterken drank Belooning en kosten bij het lossen v vee te Kolhorn Jaarwedden klokkenisten Jaarwedde van den molenaar in Deellanden Idem van de doodgravers Onderhoud van huizen, torens, enz. Daggelden der werklieden en dergely bedienden in dienst der gemeente Onderhoud van straten en pleinen Onderhoud van pompen en riolen Onderhoud van havens Diephonden van sloten enz. Onderhoud van klokken Onderhoud van begraafplaatsen Idem van landerijen Idem urinoirs en privaten Kosten van aanplanten en snoeien van hoornen Grondlasten Polderlasten Jaarwedden van de veldwachters Jaarwedden van hooistekers Onkosten van de brandspuitlieden Bureaukosten der brandmeesters Gratificatiën aan de veldwachters Kleeding veldwachters Onderhoud der hooistekersgereedschap- pen Onderhond der bran dspniten. Onderhond der lantaarns, enz. Kosten in 't belang der openbare veiligheid Kosten van de doodschouw en de vaccinatie Kosten wegens het ophalen van haard- asch en vuilnis Belooning van keurmeesters over 't vee Kosten bij epidemische ziekten Jaarwedden der onderwijzers Kosten voor het herhalings-onderwijs Kosten van het instandhouden der scholen en onderwijzerswoningen Kosten van het aanschaffen van school- meubelen 400.- 100.- 525.- 200.- 100.- 270.- 30.- 30.- 175.- 350.- 20.- 65.- 1.- 1.- 80.- 15.- 20.- 60.- 20.- 10.- 50.- 25.- 20.- 20- 60— H 15— 5— n looi— 25— 220— V 250— 75-— 25— 10— 150— u 10— 40— n 50— 40— 10— 20— f 120— 260— 800— 50— 75— 12.50 75— 80— 10— 50— n 35— 20— 100— 100— 11 5— 1— f 6700— 225— 300— n 150.— schold had dan gij en nn ik mij voor n ge heel verdeemoedigd heb, willen wij over de ze zaak niet meer spreken. „Kunt gij uwe lieve vrouw niet bepraten,dat ook zij mij vergeeft en mij toestaat tot haar te komen en haar vragen, of zij mij een weinig vriendelijk wil behandelen Zij is nn ziek, en ik zou haar kunnen oppassen, het is zoo ellendig alleen in den vreemde ziek te lig gen," eindigde zij met een uiterst vriendeljjk gelaat. Ralph Plympton zag haar vast in de oogen en bezon zich een oogenblik lang, eer hij antwoordde, Hij wist er zich jnist geen rekenschap van te geveD, maar toch mistrouwde hij haar en zijn verstand waarschuwde hem luidde en riep bem toe, zich beleefd te verwijderen en hare nabijheid, die hem zeer zeker in het verderf zon storten, zoo spoedig mogelijk te ontvlochten. Maar wie aarzelt, is verloren, dat is een oude en ware levensregel en Ralph's wan kelmoedig karakter voerde hem dien weg nit, het leidde hem er toe, andermaal een groote dwaasheid te begaan. „Zijt ge wel werkelijk oprecht Inez, in hetgeen gij mij zegt?" vroeg bjj eindelijk. De vrouw stampte een oogenblik met baar voet op den grond van ongeduld en gekrenk- ten trots over eene dergelijke vraag. Hij even wel merkte niets daarvan en in het volgen de oogenblik was zij weder meesteres over hare daden. „Nu mijn vriend, dat is een wel wat wortderljjke vraag; als dat niet zoo -was, Kou bet van mijne zijde een mooi begin zijn antwoordde zij lachend, maar met eene zeld- zame nitdrukking in hare mooie oogen. „Ik vraag u om vergiffenis, wanneer ik n onrecht heb aangedaan," antwoordde Ralph die nn aan de benrt was om te blozeD „maar daar ik uw karakter eenigszins meen de te kennen, kon ik zooeven bij het uiten uwer vredelievende gevoelens, mijne ooren nauwelijks gelooven." „Ik stem n toe, dat mijn gedrag wel wat eigenaardig is, maar gij zult het kun nen begrijpen als ik u zeg, dat ik n verge ven heb," antwoordde de lieve vrouw met Kosten van het aanschaffen en onder houden der schoolboeken enz. Kosten van verlichting en verwarming enz. der schoollocalen Kosten van belooningen en eereblijken Bijdrage kerkstraat Kolhorn Bëlooning doktoren Geneesmiddelen voor behoeftigen Kosten van verpleging van arme krank zinnigen Subsidiën armbestuur Renten van geldleeningen Aflossingen Kosten van het houden der loting voor Militie Kosten van begeleiding van militie- plichtigen en verlofgangers Kosten van den ijk Kosten voor openbare vermakelijkheden Kosten van brandverzekering van gebouwen n Nadeelig saldo der rekening van 1895 Kosten ten behoeve van den telefoondienst Subsidie voor den wagendienst Onvoorziene uitgaven 350,— 300— 1— 15 1550— 1— 185— 1150— 105— 500— 5— 5.— 20— 100— 37.94® 235— 200— 114.56' 75— 2100— 987.91 893.56 479,18 5178.33' 4500— 155.25 64.70 850,— 42.70 9.07 145.92 224.85 450.- 1— 1— 2077.50 9.02' Huishuur 1 Landhuur 1 40 opcenten gebouwde eigendommen 10 opcenten ongebouwde eigendommen 10 opcenten personeele belasting Uitkeering van het Rijk, overeenkomstig de Wet van 26 Juli 1885 Hoofdelijke omslag Hondenbelasting Belasting vermakelijkheden Vergunningsrecht Leges ter secretarie Heffingen voor het gebruik van openbare gronden en wateren Havengelden r Begrafenisrechten 1 Schoolgelden Boeten overtredingen plaatselijke belas tingen Teruggave in zake de militie Bijdrage van het Rijk in de kosten van het onderwijs Alle andere ontvangsten niet tot de vo renstaande behoorende Totaal der uitgaven en ontvangsten f 17745— Woensdag 28 Oct. werd in de lokalen van den heer J. Boon te Wieringerwaard een Kolf- en Bil jartwedstrijd gehouden. 17 personen namen aan den Kolfwedsttijd deel. Den prijs behaalde de heer H. Moerbeek van Bar singerhorn met 133 puntende lste pre mie de heer E. A. Kaan van Wieringer waard met 126 ponten en de 2de premie de heer E. de Beurs van Barsingerhorn met 115 punten, terwijl de heer P. E. Schenk van Wieringerwaard met 46 pun ten den serieprijs won. Aan den biljartwedstrijd werd deelgeno men door 15 personen. De prijs en premiën van dezen wedstrijd werden gewonnen als volgtde prijs door den heer D. A. Kaan van Wieringerwaard; de lste premie door den heer S. Rentmeester van Winkel en de 2de premie door den heer P. J. Fis* scher van Wieringerwaard. Alle prijzen en premiën bestonden in contanten. een allerinnemendst lachje. „En nu," zij stak hem de hand toe, „willen wij alle oude koeien begraven en goede en oprechte vrienden zijn." Wat was er tooh aan haar, dat hem han delen deed volgens baar wil, trots den tegen zin, dien hij voor haar gevoelde? Hij wist, hij gevoelde het maar al te wel, dat hij geen recht had, de beleediging, door haar Ruth aangedaan, te vergeten maar nochtans dat, deed hij het toeh; hij deed zijn vrouw eigenlijk een groot onrecht aan en handelde weder geheel onder den invloed vanlnez.Hg begreep,dat hij,gedwongen door een wil sterker dan de zyne, een vriendschap bad gesloten, die hem feitelijk tegen de borst stuitte. HOOFDSTUK TWAALF. Nadat bij zioh evenwel zoo ver vergeten had, gleed Ralph, gedreven door de handi ge bewegingen van Inez, al meer 6n meer het verkeerde pad op. Zij lokte hem in een zeer interressant gesprek en meer dan een half uur lang, liep hg met haar het Con- cordia-plein op en neer en toen hg einde- lgk naar huis terugkeerde, droeg bg een tuil mooie rozen, als een teeken van vrede en vriendschap, door Inez aanzgne vroaw geschonken. „O, hoe schoon 1" riep Ruth nif, die juist was ontwaakt, toen Ralph mot de bloemen binnenkwam; zg snoof vol begee- ren, de heerlyke geuren op on hare oogen schitterden van verrukking bg het aanschon- wen dier heerlijke bloemen. „Zg zgn voor u, lieveling," zeide Ralpb, ze naast haar op het kussen leggend. Maar bg waagde het niet, te zeggen, dat zg van Inez Golding kwamen; hg wist reeds nn, dat de bloemen dan met afschuw zonden worden weggeworpen. Hoe was dit alles zoo gekomen Toen zg op weg naar bet hotel een bloemenwinkel voor- bgkwamen, zeide Inez plotseling: „Laten wg hier even binnen gaan, ik moet nog bloemen koopen." En eer hg nog recht wist, wat er geschied was, had zg een beduidende som uitgegeven, en hem de ro zen in de hand gestopt.

Schager Courant | 1896 | | pagina 5