INGEZONDEN. Naar wij vernemen, zijn de modellen voor de inrichting der kie zerslijsten, naar de voorschriften van de nieuwe kieswet, aan verschillende ge meentebesturen toegezonden, en wor den reeds in eenige groote gemeenten voorbereidende werkzaamheden verricht tot het opmaken van de kiezerslijsten. Wieringen. Woensdag avond was in het dorp Hippolytus- hoef een aardig feest te aanschouwen. De kinderen liepen met eene lantaarn, een koolblad waarin eene kaars stond, of eene flambouw, zingende het dorp door en vierden het van ouds bekende St. Maar ten. Wieringen, 11 November 1896. Dinsdagavond bracht het muziekkorps Anna Paulowna, 12Nov. 1896. Gisteren avond hield de hier geves tigde afdeeling „het Witte Kruis" hare tweede vergadering. Anna Paulowna, 13 Nov. Het herhalings-onderwijs aan school PLAATSELIJK NIEUWS. IC SCIIAGEA. Tan Eei ezel ei eei sctaapkerier. Burgerlijke Stand. Gem. SCHAÖEflï. Marktberichten. diamantslijperij geweldig stond te stoomen Een agent waarschuwde daarop den eige naar der fabriek: deze constateerde, dat de vaten opnieuw waren gaan branden en dat de stoomdruk zeer hoog stond. Hij had echter geen verstand ran de ma chine en alarmeerde daarom de brandweer, die de vuren uitdoofde en den stoom liet ontsnappen- Eene klompenquaestie. Te FOCHTELOO moeten de schoolkinderen tijdens het onderwijs hunne klompen uit trekken. De ouders komen tegen dit ver bod op en dreigen hunne kinderen van school te zullen honden, zoo het niet in getrokken wordt. Het hoofd der school is daartegen, terwijl ook het reglement der gemeente bet verbiedt. Door den tegenwoordi- gen eigenaar van 't eiland Schiermon nikoog, graaf Bernstorff von Wehningen, worden pogingen aangewend om hef jachtveld van zijne nieuwe heerlijkheid van wild te voorzien. Wel bezit het eiland vele konijnen, doch overigens is de wildstand van geringe beteekenis. Dezer dagen is de eerste zending ha zen van DUITSCHLAND aangekomen en losgelaten. "Wanneer zes leerlingen zich voor eene school te Heer HugO- waard tot het ontvangen van herha- lings-onderwijs aanmelden, wordt een cursus geopend. 't Is te betreuren, dat hiervan een slecht gebruik wordt gemaakt. Alleen aan school no. 2 zijn een even voldoend aantal leerlingen, zoodat alleen daar on derwijs wordt gegeven. "Vrijdagj. 1. had te Petten een zeer droevig ongeluk plaats. Een kind van den heer Zwaan aldaar, van ongeveer twee jaar oud, geraakte in een onbewaakt oogenblik in het water en is jammerlijk verdronken. Yele kijklustigen sloegen de pret gade. Harmonie eene kleine ovatie aan hun' ee- re-voorzitter, den heer van Kempen. De voorzitter van Harmonie bedankte den heer van Kempen voor zijnen onvermoeiden ijver, gedurende zijn verblijf op 't eiland, aan Harmonie betoond. De heer van Kempen bedankte het korps voor ziji e belangstelling voor alles, wat op het eiland geschied was onder zijn be heer,en sprak dan ook den wensch uit, nog menigmaal in de couranten te mogen le zen van den vooruitgang van de kapel. Aanwezig waren 24 leden. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer W aller, voorlezing en goedkeuring der notulen, wordt mede gedeeld, dat de afdeeling van Mej. Pa- reauzuster van wijlen onzen predikant, ten geschenke heeft ontvangeD, eenige toestellen en verbandmiddelen ten behoeve van zieken. De leeraar, de Heer Oostra geeft hiervan eene nadere omschrijving. Met erkentlijkheid wordt deze dona tie aanvaard en besloten, daarvoor de geefster schriftelijk dank te betuigen. Daarna wordt de beschrijvingsbrief besproken en o.a. besloten, in het geschil tusschen de afdeeling Winkel en het hoofdbestuur partij te kiezen voor het laatste. Tot afgevaardigde naar de Algemeene vergadering op 24 dezer wordt gekozen de Heer J. Cvan Wijk en tot plaatsver vanger de heer G. Brands. Na de benoeming eener Commissie tot het nazien van de rekening in 1897 en de mededeeling, welke voorwerpen bereids voor het magazijn zijn aangekocht, sluit de voorzitter de vergadering. no. 1 is in het begin dezer maand aan gevangen met 16 leerlingen. Ook de heer de Boer begon gisteren avond weer een' cursus voor hen, die de gewone lagere school niet geheel door- loopen hebben. 11 leerlingen waren aanwezig. Professor 1 r e ui. De hoogleeraar mr, hl. W. E. Ireuh zal op Maandag 23 November zijne inaugurale oratie houdeD. Tot wethouder. in de plaats van den heer Treub werd met 20 van de 38 stemmen gekozen de heer dr. F. C. J. Blooker, die de benoe ming aanvaardde. De afdeelicgen van Alg. Kies- eu Stemrecht in de Friesche ge meente WESTSTELLINGWERF hebben den heer mr. P. J. Troelstia uitgenoo-dat Bakker gedurende de wintermaanden digd, om op te treden in de dorpen niet kon betalen. Er wordt besloten, om Wolvega, Scherpenzeel, Noordwolde, Pc- S. A. Bakker gedurende de winterinaan- perga en Oldeholipade, alwaar hij 20, 21, den geen schoolgeld te laten betalen. 22 en 23 November zou spreken over 7e. De heer Kunt vraagt of de gemeen- De nieawe kieswet en de arbeiderspartij." te-ontvanger reeds zijne borgstelling heeft gesteld. De Voorzitter antwoordt ont- Een stucadoor t e YELF kenneQd doch hoopt) dat zulks spoedig (Geld.) heeft het schandelijke feit gepleegd, zaj afj00pen j)e Borgmaatschappij zal hierin voorzien. Voorzitter stelde voor, met geweld een jongen van 1£—jari gen leeftijd zooveel sterken drink toe te dienen, dat de knaap spoedig daarna in bewnsteloozen toestand verkeerde. De zaak is in handen van de politie. In eene eergisteren te ROERMOND gehouden vergaderiug van de in Limburg aangesloten afdeeliugen van den Nederlandschen Boerenbond, ge leid door den heer L. ridder de van der SchuereD, had de verkiezing plaats van een dagelijksch bestuur voor Limburg van dea Boerenbond. Deze keuze had, volgens het reglement, plaats door de voorzitleis van de aanwezige afdeelingen, die, op verzoek van den heer de van der Scbue- ren, eerst met de eerwaarde heeren ad viseurs, de veikiezing in een afzonderlijk vertrek, onderling bespraken. Daarna werd tot voorzitter van het bestuur gekozen de heer Jan Trnijen van Meijel, lid der Tweede Kamer, en tot be- stuuisleden de heeren Jos. Sjrsteimans van Heerlerheide, ondervoorzitter, Joi. Hendrickx van Swalmen, le secretaris; Alf. Chorus van Sittard, 2e secretaris; Chr. Houtackers, van Heel, penningmeester. Vergadering van den Raad der gemeente "Wieringen, ge houden op Dinsdag 10 November 1896, des namiddags ten 2 ure. Voorzitter de heer L. C. Kol ff, Burgm. Leden de heeren Oir een, Jb. Mosiert P. P. lijsen V. Heijblok J. lijsen, P. Koorn en P. Se. Kuut, welke allen aan wezig waren. Nadat de Voorzitter de vergadering geopend heeft, worden de notulen door den secretaris, den heer Poelgelezen en daarna onveranderd goedgekeurd. le. Daarna gaat men over tot het behandelen van een schrijven, inhoudende: dat te Schagen eene Rijks-landbouwschool is geopend, dat als leeraar is benoemd de heer C. Nobel. Voor kennisgeving aangenomen. 2. De Voorzitter stelt voor de be noeming van 't stembureau voor de a.s. verkiezingen en wel voor de leden van den Raad de H. H. J. Jijsen en Obreen, plaatsvervangers V. Heijblok en P. Koorn, voor de 2e Kamer der Staten Generaal de heeren Jb. Mostert en P. P. lijsen, plaatsv. P. Koorn en Obreen, voor de Prov. Staten de heeren V. Heijblok en P. Koorn, plaatsv. J. lijsen en P. Kuut, en voor het onderzoek der gelootsbrieven de heeren: P. Kuut en J. lijsen. Wordt met algemeene stemmen aan genomen. 3. Was ingekomen een verzoekschrift van het Muziekgezelschap Harmonie, waarin de heer Rijkeboer als voorzitter te kennen geeft, dat de Vereeniging in October door de welwillendheid van eenige burgers in het bezit was gekomen van een Vaandel. Daar het weieens kon ge beuren, dat genoemde vereeniging ontbon den werd, en de eigendommen ten gelde werden gemaakt, wilde hij dat vaandel be schikbaar stellen voor de gem. Wieringen. Dan stelde de vereeniging ook nog voor dat, indien er bij eene latere gelegenheid eenen vasten termijn te stellen, Kuut be weert, dat zulks reeds was gedaan,doch die termijn al verstreken was ook. Een weinig geduld zal moeten worden gebruikt, zegt de Voorzitter, om reden bij het op roepen van nieuwe sollicitanten ook 14 dagen moet gewacht worden en dat gedurende dien tijd de betrekking wordt waargenomen door den waarnemenden gem.-ontv. Diensovereenkomstig wordt be sloten. Ten slotte vestigt de heer Kuut de aandacht op het bruggetje, dat toegang verstrekt tot het Stroëerlooppad, omre den de werkman C. Boersen, op een don keren avond het niet vinden kon en er bij omgeloopen was in de sloot. Voorzitter zeide, hier zoo spoedig mogelijk in te zullen voorzien, doch daar de Voorzitter met alle wegen en paden nog niet bekend was, moest zulks bij gelegenheid eens door hem worden onderzocht. De heer Heijblok herinnert den voor zitter, dat de sjane_of greppels, welke bij de gemeentewegen behooren, wel eens mochten worden schoongemaakt, om reden het water allemaal op de wegen staan blijft. De heer Koorn zegt nog een verzoek te hebben ontvangen van C. de Fries, waarin de Vries te kennen gaf, dat de toren der Westerlaoder kerk wel eens mocht worden schoongemaakt. Voorzitter zegt, naar dat alles een onderzoek te zullen instellen. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter voor het publiek de vergadering en gaat de raad in comité over. digden, dat het toch niet aangaat een mensch broodeloos te makeu, omdat hij een ezel lastig is. Hoe het met den schaapherder is af gekomen, is ons niet bekend, maar we maken ons sterk, dat men heeft iügezien, dat het land wel zonder ezel, maar niet zonder schaapherder kon wezen en dat men den ezel daarom zijne pooten heeft gebonden om hem het verdere schoppen te beletten. N. N. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeoen.) Mij is ter oore gekomen, dat sommigen zich laten weerhouden om hunne zoons als leerling voor de school aan te geven, omdat zij vreezen, dat er geene geschikte gelegenheid is om met den trein te ko men en te gaan, terwijl anderen er niet toe kunnen besluiten, omdat zij hunne zoons daarvoor reeds te oud achten. Daarom deel ik aan de eersten mede, dat de lessen zullen worden gehouden van 81/2 tot 111/2 ut"", en van 12 Va tot 2 V.o uur 2 uui, zoodat er ook voor leerlingen van de richting den Helder gelegenheid bestaat om direct met den trein naar huis te komen. Aan de anderen zij medegedeeld, dat reeds verscheidene aangiften van leerlin gen van 20 tot 23 jaar oud zijn ontvan gen, zoodat niemand zich door zijnen leeftijd behoeft te laten weerhouden. De weder zulk eene vereeniging of Zanggezel- j gelegenheid om leerlingen aan te geven, nnJorJ»n staat nog voor ieder open wanneer men schap werd opgericht, onder den naam van Harmouiehet weder onder dezelfde voorwaarden aftestaan. De heer lijsen verklaarde, dat de raad zulks niet moest weigeren, en dat Harmonie zeer goed ge handeld had. De heer Heijblok dacht er eveneens zoo over. De voorzitter bracht dan het verzoek bij de leden in om vraag en werd met algemeene stemmen daartoe besloten. 4e. "Wordt mededeeling gedaan van een schrijven van den heer C. J. J. H. van Kempen, inhoudende, dat hij in den Hoofdelijken Omslag was aangeslagen voor 't volle bedrag zijner inkomsten, maar dat hij echter wegens zijn bedan ken als Burgemeester 3 */2 maand minder inkomen heeft en daarvoor ontheffing verzoekt. Na eenige discussie wordt besloten, geen 3J/2 maand te verleenen, maar 3 maanden. 5e. De Voorzitter brengt ter tafel de teekeningen en plannen van de nieuw te bouwen burgemeesterswoning, welke geraamd werd op f 7000.en t 5000. De voorzitter meende in den geest van 't eiland te werken, als hij laatst genoemde teekening aan de heeren voor stelde, en dat zulk een gebouw in de kom der gemeente voldoende was. De woning zoude alsdan bevatten 6 kamers, waarvan één zoude geplafonneerd worden, 1 kamer met een balkon van voren en 2 meidenkamertjes, terwijl de andere kamers gewoon waren. Alzoo werd beslo ten, de teekening van f 5000.aan te ne men en de verdere moeilijkheden,die er aan verbonden waren, aan B. en W. over te laten. De Voorz. bedankte daarop den raad voor het vertrouwen, aan het dage lijksch bestuur geschonken. 6e. Volgt de algemeene rondvraag, of een van de heeren nog iets heeft in 't midden te brengende heer Heyblok stelt voor om S. A. Bakker volgens het aan hem gedaan verzoek, vrij te laten van schoolgeld gedurende de wintermaan den. De Voorzitter antwoordde, dat zijn ver zoek bij den raad zoude worden ingediend, en dat af te wachten, doch de heeren Kuut en lijsen waren er van overtuigd, nog aangifte wenscht te doen, wordt men aangeraden het spoedig te doen. Leerlingen beneden 16 jaar kunnen niet worden toegelaten. De Directeur C. IMobel (Een fabel.) Op een groot stuk land liep een schaap herder zijne kudde te weiden. Hij dreef zijn schaapkens naar de beste plaatsen, opdat zij zich zouden te goed doen aan het voor hen zoo noodige voedsel. Het spreekt van zelf, dat de schaapherder om zijn nuttig werk geacht werd door ieder een, die op dat land eens een kiikje kwam nemen en zag, hoe de schaapjes groei den en vet werden. Een groote ezel, die om zijn luid ge balk en lompheid de schrik was van alle andere beesten, kon het maar niet verdragen, dat men den schaapherder zoo eerde en beminde. Hij riep eenige andere beesten tot zich en kwam met hen overeen, dat hij den schaapherder met hun goedvinden eens een fermen schop zou geven. Een enkel mensch, die er van hoorde, verzette zich wel tegen het plan van den grooten ezel, maar was toch niet bij machte, de uit voering van het boos opzet te beletten. Toen de schaapherder ziek werd, kreeg hij den schop, maar liefderijke menschen namen hem op en verpleegden hem en na zijne genezing werd de schaapherder wederom in eere hersteld. Je begrijpt, dat de lompe ezel dat alles behalve prettig vond en naar een middel zocht den schaapherder voor goed onschade lijk te makenop den steun van gelijk gezinde beesten in dat land kon hij re kenen. Dat middel werd gevonden en bestond in het aanstellen van een tweeden schaapherder, waardoor de eerste ov bodig werd. Zonder vorm van proces zou hij dan ook zijn ontslagenals weldenkende menschen weer niet in de bres waren gesprongen en luide verkon- Schagen, 14 November 1896. Het programma voor het concert der Dames-Zangvereeniging „Euphonia", onder leiding van den heer H. ter Linden, met medewerking van den heer F. Werner, Solo-Vio loncellist te Den Helder, in het „Noord- Hollandsch Koffiehuis te Schagen", op Zondag 15 November 1896, te houden, is als volgt saamgesteld 1. Het lied van den vogel. Edwin Schulz. 2. Hymne aan den nacht.Lud- wig von Beethoven. 3. Vertrouwen. Alberik Zwijssig. 4. Violoncel-solo a. Andante Melancholie, Arthur Metzdorff. b. Engelen-serenade, Gustav Braga. 5. Zomervreugde, Jos Beltjens. 6. Des her ders Zondagslied, Mendelsohn Bartholdy. 7. De nacht, Franz Schubert. 8 Fr. Chopin's 13e Praeludium uit Op. 28. Vrouwenkoor met begeleiding van Viool, Violoncel, Orgel en Piano, Carl Mikuli. 9. Violoncel solo a. Nocturne, (G ma jeur), Golterman. b. Lied, D. Popper. c. Romance, E. Fischer. 10. Bede voor 't Vaderland, J. H. Lützel. 11 a. Klaas Vaak, b. De macht van 't kleine. Cath. v.Rennes.l2.Zieh' Hinaus, Alfred Dregert. De afdeeling Schagen van het N. O. G. en die van den Bond van Nederl. Onderw. hebben in hare vergadering van 12 Nov. besloten, den heer Akkerman, ontslagen onderwijzer te St. Maarten, te steunen bijaldien hij aan Gedeput. Staten onzer provincie om vernietiging aandringt van het raads besluit, waarbij hij op zoo onedele wij ze uit zijne betrekking werd ontslagen. In eene den 15en te houden vergade- dering zal de Bondsafdeeling de zaak Akkerman nog nader bespreken. Naar men ons heeft me- degedeeld zijn er reeds een 11-tal leer lingen voor onzen Rijks-Landbouw- Winterschool aangegeven. De heilige St. Maarten heeft zijne kaarsjes weer gehad. "Woens dag en Donderdagavond liepen kleine en groote kinderen zingende en met bontgekleurde lampions langs onze stra ten, wat een aardig tafereel opleverde. Een paar stalletjes met snoepgoed maak ten goede zaken. Zoo nu en dan ging uit eene dicht opeengepakte massa jon gens een luid geschreeuw op, als het eenigen gelukt was de waakzame politie te verschalken en een brandje te stichten van papier, stroo of ander materieel, liefst met een paar voetzoekers erin. Eene hooge vlam vertoonde zich dan voor een oogenblik aan onze oogen, maar ver dween steeds na weinig tijds voor de blusscbende voeten van de dienaren van den heiligen Hermandad, die elke vlam vertrapten. Op heeter daad gevatte bengels wer den voor eene poos „in de wacht" ge vangen gehouden. Al met al, hebben de kinderen zich met de „keuveltjesavonden" de straatjon gensbaldadigheden buiten rekening laten de weer aardig vermaakt. Vrijdagavond had de ver- gadering plaats der Afdeeling Schagen 7an Het Witte Kruis, ten lokale van den heer Boontjes. 23 Leden hadden aan de oproeping gehoor gegeven. Voor de op Dinsdag 24 November te Amsterdam te houden 31ste Alge meene Vergad. werd de heer S. Berman tot afgevaardigde benoemd. Met betrekking tot de stichting van den Ijskelder werd besloten, die te doen plaats hebben overeenkomstig de teeke ning, daarvoor door den heer <S. Swager- man van Nieuwe Niedorp ingediend. De heer Zwagerman werd tot architect voor den bouw benoemd, terwijl besloten werd, dit werk te doen aanbesteden on der de bouwkundigen, die lid der Afd.- Schagen zijn. Ter bestrijding der kosten van dezen bouw werd besloten, eene leening aan te gaan ad. f 630.ter wijl jaarlijks eene aflossing plaats zal heb ben van minstens f 75.of zooveel meer als de financiën der Vereen, toela ten. Een voorstel van het bestuur om in het reglement de bepaling op te nemen, dat diegenen der ingezetenen, welke geacht kunnen worden het lidmaatschap der Vereen, wel te kunnen betalen, doch nog geen lid zijn, zoo zij niet vóór 1 Juni 1897 lid zijn, na dien da tum niet anders lid kunnen worden dan tegen een extra-entrée ad f 2.50, werd met 13 tegen 8 stemmen verworpen. Op voorstel van den heer W. v. Stam werd besloten op de agenda voor de volgende vergad. te plaatsen het punt dat goederen der afdeeling aan niet-leden, die niet tot de onvermogenden behooren, niet kunnen worden in gebruik gegeven, dan tegen eene nader vast te stellen vergoeding" opwekking, „dut ook elk lid zijn best doe om nog zoovelen in onze gemeente, die buiten ouze vereen, staan, maar mo reel verplicht zijn, deze zoo hoogst nuttige vereen, te steunen, aan te moe digen, niet langer van verre te blijven staan, maar als lid der Vereen, toe te treden, en daardoor hun plicht als bur ger onzer gemeente ook na te komen en niet langer te verzaken." De Vereen. „Het Witte Kruis" heeft het recht op de medewerking van alle burgers. Geen een, die zijn eigen belang begrijpt, mag achterblijven. Op elk burger rust de plicht, om naar kracht mede te werken aan de bevordering van het algemeen belang, dat is hier, aan be vordering der algemeene gezondheid en aan het gemeenschappelijk samenwerken om in tijd van ziekten en epidemiën, deze kwalen, of hare noodlottige gevolgen, te bestrijden. Velen zijn er, die Het Witte Kruis verkeerdelijk beschouwen als een weelde artikel, als een soort schermen met theorieën. Dat een elk toch inzie, het groote nut, de groote kracht ton goede welke allerwege door het Witte Kruis en hare afdeelingen wordt gesticht en behartigd. Het lidmaatschap kost slechts één gulden en voor minvermogenden slechts 50 cents. Waarlijk, die contribu tie is voor de meesten toch geen bezwaar. (De Red.) Daar in de respectieve- lijke vergaderingen der kiesvereenigin- gen Burgerplicht en de Dem. Vrij zinnige, met groote meerderheid van stemmen tot samensmelting dier beide vereenigingen is besloten, is op Woensdag 18 Nov. a. s. eene gemeen schappelijke vergadering uitgeschreven om tot dit doel te geraken; eveneens zal op die gecombineerde vergadering eene reglementswijziging en bestuurs verkiezing plaats hebben. Wegens plaatsgebrek zagen wij ons genoodzaakt het JBuitenlandsclt Overzl^llt in het volgend nummer op te nemen. de Red. Ingeschreven van 1113 Nov. 1896. Geboren, Ondertrouwd, Getrouwd Gae- ne. Overleden Pieter Droog, oud 88 jr, 8 mnd. SCHAGEN, 12 NOV. 1896. Aangev. 6 Paardeo f 50.a 125.— Veulens Stieren 140 Geldekoeien(magere) „100. ,160- 130 125 25 350 „160.— 60. - 30.— 8.- 160.— 215.— 205.— 120.— 58.- 22.— 17.— 10.— 7.— —.33 2.- —.10 a —.10 a —.40 a a 1.10 a -.20 a 5.- 23.— 15.- ll!— —.37 5.50 —.75 1.25 -.60 L30 .35 6.— 15 Vette Koeien 30 Kalfkoeien Vaarzen Graskalveren Nuchtere Kalveren Rammen Schapen magere Idem, vette 154 Overhooders Bokken en Geiten 50 Varkens (magere) 19 Idem(vette) per K.G. 40 Biggen 150 Konijnen 190 Kippen 90 Eenden Duiven 325 Kilogr. Boter 225 Kaas 1000 Kipeieren o.— a Eendeieren a HOORN, 12 NOV. 1896. Aangevoerd Kleine Kaas, hoogste prijs f 29. Com missie f 28.50, Middelbare f 25.50 Hooikaas faangev. 165 stapels, wegende: 47530 Kilo. ALKMAAR 11 Nov. 1896. Op de Na jaarspaardenmarkt waren aangevoerd 277 paarden. Prijs f 40.— a f 300.—. ALKMAAR, 13 NOV. 1896. Kleine Kaas 28.50 Commissie 28.50 Middelbare f 28.50. aangevoerd stapels, wegende K.G. Handel over het ge heel tamelijk. ALKMAAR, 13 NOV. 1896. Aangev. Granen 2454 H.L. als565 H.L. Tarwe f 6.10 af 7.62» 167 HL. Rogge, f 4.55 a 4.75; HL. Gerst fa f 205 HL. id. Chev. f 5 25 a f 5.60. 962 BL. Haver f 3.—, a f3.70. 332 HL. boonen Paarde- f 5.10 a I 5.30; Bruine id. f 9.75 a f 10 50; Citroen f 9 50 a f10.50; Duive- f 5.75 a 16.—;Witte- f 11.— a 12. - 8 H.L Ka- nariez. f 6.50 a 30 HL. Mosterd zaad: rood, f 15.25 a f 17.id. Geel a 10 HL. Karwijzaad f 10.80 a 2 HL. Blauw Maanzaad f 11.a 183 HL. Erwten: Groene f 7.50 a f 15.—; Grauwe f 12.— a f 15.—; Vale f 7.- a -.-. ZAANDAM, 12 NOV. 1896. Aangevoerd8 stapels kleine Kaas, prijs f 27. EDAM, 12 NOV. 1896. Aangevoerd 165 stnks boter per 5 HG. f —,60 a f —.63 Grasboter f - a Kipeieren f 6.50 a f 6.per 100 stuks. ENKHUIZEN, 11 NOV. 1896. Heden werden aangevoerd7 stapels kaas, prijs f27,- per 50 KG. De prijzen der zaden waren als volgt: Nieuw Mosterdzaad f a Karwijzaad f 10.87' a f 11.— Mosterdzaad f 16.50 a f 16.75 Maanzaad f 9.— a f 9.50. Groene erwten f 9.— a 10.—. Vale erwten f 10.50 a 13.—. Wijker Niets meer ter behandeling zich voor- a 13.-!Bruine ^oodm "7° 7?— f lo!— Paardeboonen f 4.75 a 5.—. Gorst f3.50 4.—, Haver f2.50 r3.— doende, sloot de voorz., de heer S. Ber mande vergadering met een woord van

Schager Courant | 1896 | | pagina 2