PLAATSELIJK NIEUWS. Vergadering van den Raad De zaak Akkerman. t j e Si. der gemetute ZIJPE, gehouden op Dins dag 1 December 1896, des morgens ten 10 ure. Afwezig de heer van Beusekom met ken nisgeving van verhindering. Na opening der Vergadering worden door den secretaris de notulen gelezen en goedgekeurd. De \oorz. deelt mede, dat het Gemeen teland is verhuurd aan Mej. de Wed. Zan der voor f 66,25 per morgen, vroegere huurprijs f 82.en het land in de Gem. Schoorl voor f 21.per gars, rroegere huurprijs f 28 aan den heer Roogvorst; Dat de heer J. Louwe de betrekking als Armvoogd aanneemt. Vervolgens werd een Suppl. Kohier Hondenbelasting tol een bedrag van 15 Gld. met algemeene stemmen aangenomen. Tot regentes van het Weeshuis werd met 9 stemmen benoemd Mej. de Wit- Harpen tot armvoogd de heer II. Hei ver met 10 stemmen. De collecte met Nieuwjaar zal even als vorige jaren worden gehouden. Ingekomen is eene missieve van Z. Ex. den Min. van Waterst. enz., meedeelende, dat aan de Bel. telephoon -maatschappij g> eu vergunning is verleend, de gewenschte te lephoon verbinding aan te leggen. Bij de rondvraag vestigt de heer Vrij burg de aandacht van B. en W. er op, dat het Schoolgebouw aan de Schagerbrug in een minder gcwenschten toestand verkeert, dat het bij regen lekt, en dat het soms erg tocht, en het licht in enkele klassen te wenschen overlaat. De Voorzitter zegt, dat B. en W. met dien toestand bekend zijn, dat het school gebouw in der tijd slecht is gemaakt, dat al verschillende middelen zijn aangewend om het kwaad te verhelpen, en dat zij er nog steeds op bedacht zijD, verbetering aan te brengeD, Daar niemand meer het woord verlangt, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. De beweging teD gunste van den heer Akkerman te SINT MAARTEN neemt bij den dag breeder afmetingen aan. Het Bestuur van de Gewestelijke vereeniging Noord-Holland, heeft bekend gemaakt, dat eene Commissie uit zijn midden een nauwkeurig onderzoek naar het gebeurde te Sint Maarten heeft ingesteld en dat de uitslag van dit onderzoek weldra ter algemeene kennisse zal worden gebracht. Toch meent het Bestuur nu reeds alle onderwijzeressen ernstig te moeten ontraden, naar die betrekking te solliciteeren. De Afd, Alkmaar van het Nederlandsch On derwijzers Genootschap heeft het Hoofd bestuur uitgenoodigd, het mogelijke te doen om het ontslag van den heer Akker man te voorkomen. Alle afdeelingen wor den uitgenoodigd een gelijk verzoek bij het Hoofdbestuur in te dienen. Verder heeft* genoemde Afdeeling zich per adres tot Gedeputeerde Staten van Noordholland gewend, met het gemotiveerd verzoek om aan de besluiten van den Ge meenteraad van St. Maarten in zijne ver gadering van 11 November '96 genomen, hunne goedkeuring te onthoudeD. -K Naar ons wordt medegedeeld, heeft zich voor de betrekking van onderwijzeres te St. Maarten, geen enkele sollicitante aangemeld. Vergadering der Atdee- ling Winkel van Volksonderwijs op Maandag 30 November 1896. De voorzitter der AfdeeÜDg, de heer A. J. Onnekes, opende de vergadering, die dezen keer goed bezocht was, de se cretaris, de heer J. B. Bergmanlas de notulen en bracht verslag nit van de werk zaamheden van het Bestuur, dat als altijd zeer nauwkeurig was en door de vergade ring met genoegen werd aangehoord. Als bestuurslid werd de secretaris bij acclama tie herkozen en in de plaats van de aftre dende en niet herkiesbare leden P. Scher merK. Knecht en J. Immerman werden gekozen de heeren L. BeyneveldR. Kui per en H. van Heerikhuizen. Voor hit na zien der rekening en verantwoording van den Penningmeester werden gekoztn de heeren J. Spaans, G. R. A. Meijer en Rentmeester. Het vierde punt der agenda was de be spreking van een opvoedkundig onderwerp, in te leiden door den heer J. Bakker. De heer Bakker had daarvoor gekozen „straffen", een naar zijne meening geschikt onderwerp, omdat de meeste leden der Afd. vaders zijn. Straffen en straffen is niet 't zelfde. Bij velen ligt de gedachte, als 't maar helpt, tot grondslag, doch spreker vraagthelpt 't altijd wezenlijk. Kiespijn raakt men kwijt door de kits te laten trekkeD, maar dan is de kies ook weg tot nadeel van den persoon, die ze liet trekken. Zoo ook moet men vragen bij het straffen of er misschien iets mede bedorven wordt, want dan is het middel dikwijls erger dan de kwaal. Bij alle straf moet verbetering van het kind het doel zijn, straf moet verbeteren, niet verbitteren. Niet hetik zal je wel klein krijgen, moet op den voorgrond staaD, we moe ten de kinderen niet klein, maar groot maken. Verontwaardiging over bedre ven kwaad mag zich nooit uiten in het geven van klappeD, de ware tucht bestaat Riet in maatregelen van dwang en geweld, maar in zachten drang tot 't goede. Door dwamg ontstaat vrees, doch sleshts zoolang de dwang werkt, zelfstan digheid wordt er niet door bevorderd, wel Maafgche gehoorzaamheid. En dan is het noodig, dat steeels een goed voorbeeld ge geven wordt, io de huiskamer, zoowel als in de school. Al ons doen en laten moet het daglicht kusnen verdragen, 't moet waar en rein zijn. De onde school strafte met hardheid, maar niet tot verzachting van zeden. Laten harde slagen een gevolg zijn van eigen daden, laat onze leuze zijn aanmoediging door vriendelijke woorden, geen scheldwoorden, geen wraakMet zeer veel genoegen werd deze inleiding, waarvan natuarlijk slechts de voornaamste pnnien hier zijn weergegeven, aangeboord. Em levendig debat volgde, doch niet om den spreker op eeoig punt te bestrijden, maar als aanrnlling van zijne belangrijke en schoone rede. Er werd vooral nog gewezen op het voorkomen van straffen, op het voorkomen dus van zorgeloosheid, nalatigheid en slordigheid, want die zijn meestd de oorzaken, waarom gestraft moet worden, zoo min mogelijk straffen in 't bijzijn van andere kinderen, niet wegzen den, niet opsluiten, want dat is wraak nemen. De straf moet natnnrlijk zijn, dus voortvloeien nit misdrijf, niet terstond op 't misdrijf volgen, maar na ernstig na denken. Er moet samenwerking zijn tus- scben hnis en school en daarom is 't wen- schelijk, dat de ouders de onderwijzers op merkzaam maken op verkeerde neigingen, die ze in de kinderen opmerken, en om gekeerd. Dan zullen de kinderen in den waren zin worden opgevoed, dan zullen ze eene gelukkige jeugd hebben. Thans kwam eene zaak aan de orde, nog nooit in eene afdeeling van Volksonder wijs besproken en die ook nooit, naar we hopen, meer besproken zal behoeven te worden, omdat we van harte wenschen, dat zij, die haar op touw gezet hebben, niet zullen slagen. De Afdeeling Winkel van Volksonderwijs behandelde dö zaak Akkerman De fei ten werden nogeens medegedeeld, ernstig besproken en.... door alle aanwezigen af gekeurd. Met algemeene stemmen werd besloten, dat de Afdeeling Winkel zich met een adres zal wenden tot het Hoofd bestuur der Vereeniging Volksonderwijs en daarin dringend verzoeken, dat het Hoofd bestuur bij Ged. Staten op vernietiging aandringe van het besluit, door den Raad der Gemeente Sint Maarten genomen in zijne vergadering van 11 November 1.1. Er werd op gewezen, dat niet alleen onderwijzers en onderwijzeressen, maar alle vrienden van ons openbaar lager onderwijs zich moeten aaugorden om Akkerman in zijne betrekking te handhaven. De Afdeeling Winkel heeft het voorbeeld gegeven. Zul len andere afdeelingen volgen en haar a- dres bij het Hoofdbestuur steunen Wij twijfelen er niet aan. Ia het Nommer van Zondag zal het adres in dit blad worden opgenomen. De werkzaamheden in de vergadering waren afgeloopen, de voorzitter bracht een woord van dank aan de aftredende be stuursleden voor hunne diensten, aan de Afdeeling bewezen, hij sprak de nieuwe leden toe en hoopte, dat zij met evenveel ijver de belangen van Volksonderwijs zou den behartigen. Hij dankte den heer Bakker voor zijne keurige en nuttige inleiding en verder allen, die hebben bijgedragen, om deze vergadering zoo bij uitstek nuttig te doen zijn. Met de woordentwee belangrijke zaken zijn behandeld, eerlijke harten hebben zich uitgesproken, sloot hij de vergadering. Ijsbond. Op de bovenzaal van het Café Central vergaderden op Zondag den 29, een aantal afgevaardigden Van ij s- vereenigingen in deze provincie, onder leiding van den heer P. H. M. Ibink Meienbrink, voorzitter der Alkmaar- sche IJsclub, van welker bestuur de op roeping tot deze bijeenkomst was uitge gaan. Blijkens de presentielijst waren verte genwoordigd de „IJ sbond Hollands Noorderkwartier'', waarbij reeds 11 vereenigingen zijn aangesloten, t. w. uit de gemeenten Oudendijk, Avenhorn, Schermerhorn, Warder, Kwadijk, Oost huizen, Middelie, Edaro, Purmerende, Ursem en Hoorn, alsmede ijsclubs van Uitgeest, Wieringerwaard, Anna Paulowna, Zuidscharwoude, Monnikendam, Purmeren de, Rijp, Watmenhuizen, Oudcarspe], Krommenie, Wormerveer, Alkmaar en Schagerbrug. Verder hadden instemming betuigd met het doel der bijeenkomstKoog aan de ZaaD, Zaandijk, Schagen en Andijk. Na een inleidend woord van den heer Melenbrink gaf deze het woord aan den heer S. Th. Minnema, vaD Oudendijk, voorzitter van den „IJsbond Hollands Noorderkwariiei". Uit diens mededeelin- gen bleek, dat deze vereeniging, reeds in 1895 opgericht, thans elf afdeelingen tel lende in het oosten dezer provincie, het zelfde beoogt, als waaitoe de Alkmaarsche IJsclub deze vergadering had bijeengeroe pen. Toen dan ook de genoemde IJabond Zondag, den 22, te Schermerhorn zon vergaderen en de Alkmaarsche oproeping den voorzitter koit vóór die bijeenkomst bereikte, noodigde hij ook nog te elfder ure Alkmaar's IJsclub ter bijwoning der vergadering uit. Aanvankelijk was het plan van den IJsbond, zich eerst langza merhand over de geheele provincie nit te breiden. Alkmaar gaf aan de nitnoodiging gehoor en verkreeg toezegging, dat de Ijsbond zich op de bijeenkomst op den 29 te Alkmaar zou doeD vertegenwoordigen. Waar de IJsbond reeds eene organisatie bezit en op het punt staat, de koninklijke goedkeuring aan te vragen cp zijne statu- teD, daar doet de heer Minnema een beroep op de vergaderden, om zich bij bedoelden Bond aan te sluiten, te meer, nu ook Alkmaar's clubbestuur bem mededeelde, deze oplossing de meest gewenschte te achten. De voorlezing van d? stataten van den IJsbond gaf tot eenige opmerkingen aau- leiding, en het bleek bij de discussio daar over, dat iren algemeen overtuigd was van het nat van samenwerking, tel verkrijging van houfdverkeersbanea over de geheele provincie. Ten onrechte bleek bij eenige afgevaardigden de meening te heerschen, dat aansluiting bij den Bond den clubs reeds dadel ij k de verplichting op legde om ongeacht de kosten en moeilijkheden de banen onder hare gemeenten ten dienste der geheele provin cie uit eigen middelen :n orde te brengen. Dit nu is het geval niet. De eenige geldelijke verplichting, die een aangesloten club vooralsnog te vervullen heeft, is eene bij drage van 5cents per lid af te staan ten behoe ve der algemeene kas.Yerder is hst over gela ten aan het onderling overleg der hoofdbe stuurders, orn onder het bereik van bij de clnbs aanwezige middelen en krachten mede te werken tot de verwezenlijking van het doel van den Bondeen net van braede, goed onderhouden banen over ge heel Noordholland boven het IJ. De vergadering was van de wensche- lijkheid zoozeer overtuigd, dat ten slotte, op vier onthoudingen na die, hoewel het doel zeer toejuichende, hun besluit wenschten op te schorten allen zich voor aansluiting verklaarden. Binnen drie weken zullen alsnn de vertegenwoordigde ijsvereenigingen aan den voorzitter van den Ijsbond mededeeling doen, of de ver schillende clnbs het genomen besluit be krachtigen en zal de IJsbond alsdan op nieuw eene algemeene vergadering uitschrij ven, waarin nogmaals, ter eventueel wen- schelijk blijkende wijziging, de statuten van den Bond in behandeling zullen wor den gebracht. De dienst van den stoom tram BEVERWIJK-ALKMAAR, waar van de aanleg reeds bijna is voltooid, zal nog \66r 1 Januari a.s. voor het verkeer worden geopend. Met ingang van 1 Decem- ber 1896 zal voor het publiek verkeer tusschen AMSTERDAM en ROTTERDAM eenerzijds en Berlijn en Hamburg ande- rerzijds van de telephoon kannen worden gebruik gemaakt. Te GEERTRUI DENBERG s ton d d. d. de heer Snijders, horlogemaker, op het perron te praten, toen de trein van 's-Bosch binnenliep. Door een der uit stekende gedeelten van den achtersten wa gen werd de heer S. aangereden, waardoor hij op den grond viel en bekneld raakte tusschen het perron en een wagen. Zwaar gewond en bewusteloos weid hij opgeno men. S t.-N icolaaspakketten. Met het oog op de bij gelegenheid van het aanstaand Sint-Nicolaasteest te ver wachten drukte, wordt de vergunning om meerdere per pakketpost te verzenden pak ketten aan hetzelfde adres van slechts ééne a- dreskaart te doen vergezeld gaan,voor den tijd van 3 tot en met 7 Dec.ingetrokken, en zal derhalve bij elk, gedurende dit tijdvak, ter verzending aangeboden pakket eene adreskaart behooren gevoegd te zijn. Toorts woïdt met nadruk aanbevolen om, ter ver zekering van eene goede overkomst der pakketten bij de onderwerpelijke gelegen heid zorg te dragen voor eene doelma tige en stevige verpakking van de te ver zenden voorwerpen, iu dier voege, dat deze op afdoende wijze voor breken of bescha digen gevrijwaard zijn, zoo mogelijk de adressen op den omslag der pakketten te schrijven, en waar opplakking of aanhech ting van een los adres onvermijdelijk is, dit zoo te doen plaats hebben, dat voor het verloren geraken daarvan, tijdens het vervoer, redelijkerwijs geen vrees behoeft te bestaan; in de pakketten, waarvan het adres niet op den omslag zelf geschreven is, een tweede los adres in te sluiten. (St. Ct.) In 's Rijks patronenfa- briek te DELET wilde de luitenant S, Bernard d. d. eene proefneming doen met een'vuurpijl, dien hij daartoe in een'oven legde. Door eene onbekende oorzaak sprong de vuurpijl, waardoor de voorzijde van den oven uit elkaétr sprong, en de luitenant onder het puin geraakte. Nadat men den gekwetste had uitgegraven en naar het militair hospitaal vervoerd had, bleek, dat het linkeroog onherstelbaar was ver loren, terwijl ook aan borst en schouders ernstige verwondingen waien. De toestand van den heer Bernard is zeer bedenkelijk. Men meldt uit ZEVENAAR: Nadat eenige dagen geleden twee pas sagiers nit den in volle vaart zijnden trein waren gesprongen en een hunner voor dood werd opgenomen, werden heden wederom drie personen naar Duifschland gezondeD, die eveneens den ievensgevaar- ken sprong waagden. Alle drie sprongen er uit op 3000 meter afstand van het statioD, toen dus de trein in volle vaait waszij bleven op de been en verwijder den zich in snellen draf naar Didam. Zaterdag ontstond brand in den toren te HAASTRECHT, waardoor ook het kerkgebouw zoogoed als geheel vernield is. Wel heeft men nog een en ander kunnen redden, doch bet schoone orgel, de preekstoel en de antieke koperen kronen zijn vernietigd. Het kerkgebouw web verzekerd bij de Algemeene Brandwaarborg-maatschappij Rotterdam voor f 25000, het bovenge deelte van den toren met het inwendige voor 10000 bij de firuca De Jong Co. te Amsterdam, bij wie ook de iureniaris van het gebouw en h t orgel waren verze kerd voor f 1-4000. De drie beetwortelsuiker- tabrieken te B.OZENDAAL (N.-B.), zullen deze campagne ruim honderd millioeu K.g. beetwortelen verwerken. Dit hooge cijfer werd nog nimmer verwerkt. Een handelaar te LEEUWAR DEN hid een üuitacher in dieDst. Op aanraden van dezen heer begon de koopman een handel in aardappelen op Duitschland, die eene snelle vlucht nam. De Dnitscher, die de afnemers allen ken de, behartigde de zaken van zijn patroon goed, hield van alles boek en verkocht voor duizenden aan zijne landgenooten. Toen het tijd van betalen was, ging de koopman met zijn' bediende naar Duitsch land, en deze laatste inde voor zijn'patroon ongeveer f 20.000. Hierran in bezit zijnde, zocht hij eene boodschap, en ging er met de f20000 van door, zijn patroon met niets achterlatende, zcodat deze nog geld moest leenen om thuis te komen. Bij aankomst vond hij ten slotte nog zijne boeken vernietigd. Eene gehuwde vrouw te UFEELTE (Drente,) heeft haar jongste kind oud 14 dagen, achter de echtelijke woüing gelegd, en is toen heengegaan man en kinderen achterlatende. Te HILVERSUM heeft eergiste- renochlend eene hevige gasontplof fing plaats gehad in de villa „Linden- heuvel", bewoond door den heer De Ko ning. De dienstbode was alléén op en had in de keuken reeds het gaskomfoor aan, toen eensklaps de ontploffing ont stond. Het schijnt, dat bij na het geheele huis met gas gevuld is geweest, want geen en kel vertrek is gespaard gebleven. Niet alleen dat alle ruiten met de glasroeden stuk zijn, maar zelfs de stores werden 5f met geweld opengerukt, bf ver brijzeld en in deo tuin geslingerd. In de keuken ontstond een begin van brmd, hetwelk door de bewoners, na sluiting van de hoofdkraan der gasleiding, spoedig werd gebluscht. De dienstbode heeft zich aan een der polsen verwondde overige be woners kwamen met een hevigen schrik vrij. In de gemeente OPSTER- LAND doet zich het volgende geval voor. Een loteling, in die gemeente woonachtig, nam aldaar aan de loting deel, terwijl zijn voogd, in Doniawerstal wonende, aldaar voor hem een nummer trok. Omdat de wet bepaalt, dat geloot moet worden in de gemeente, waar de ouders of de voogd woonachtig zijn, meenen sommige ouders van lotelingen in Opsterland, die een dienst plichtig nummer getrokken hebben, dat de loting geheel of gedeeltelijk ongeldig moet worden verklaard, waarvoor dan ook reeds stappen worden gedaan. De HOOGE RAAD heeft beslist, dat de gemeente wetgever, krachtens art. 82 der onderwijswet, bevoegd is bij ver ordening kinderen beneden de 12 jaar te verbieden, arbeid te verrichten tijdens de schooluren. Een schubbenmensch. Als eene bijzonderheid meldt het U. D., dat in het academische ziekenhuis te UT RECHT een jongmensch uit Friesland zich bevindt, wiens huid geheel met schubben als die van een visch bedekt is. Gewoonlijk sterven personeD, die met deze eigenaardigheid behept zijn, kort na de geboorte, hoogstens leven zij tot het 2e levensjaar. Deze patiënt echter is 16 jaar oud en behalve, wat de huidontwikkeling betreft, geheel gezond en normaal. Yoor het publiek is de patiënt natuurlijk, ge lijk vau zelf spreekt, niet te bezichtigen. IJsberichten. Volgens rapport van de stoomboot Leeuwarden 2, van Amsterdam te Harlingen aangekomen, was er reeds veel ijs in de Zuiderzee. De postschipper van MAR KEN volbracht Zondag met moeite den tocht naar Monnikendam. Hoewel het ijs nog brokkelig was en samenhang miste, kon de sloep alleen met inspanning en krachtsaanwending door de Gouwzee voor uit komen. Jongelieden, die zich te spoedig op het broze ijs wagen, moe ten hunne onvoorzichtigheid al licht boeten. Zoo ook Zondagmiddag te An na Paulowna. Toen enkele waaghal zen zich reeds vermaakten, op het ijs van den „spoorput", geraakte een hun ner, S. G., een jongeling van 16 jaar, in een wak, waaruit hij door middel van ladders en eene dreg, door H. Visser manufacturier aan den Spoorbuurt, gered werd. Zondagavond j. 1. gaf de heer Cohen, te Anna Paulowna zijne laatste voorstelling, waarin hij o.a. proe ven gaf van het dresseeren van paarden, door den heer I). Geerligs beschikbaar gesteld. Aardig was het om te zien, hoe de dieren, slechts een paar uren door hem gedresseerd, op zijne wenken gehoorzaam den, knielden, hunne voorpooten opeen ton zetten, enz. Zoo we vernemen, gaat het circus deze weck naar Wieringerwaard en komt in 't volgonde jaar hier weder te rug. Tn de vergadering van het Nutsdepartement Anna Paulowna, den 30sten Nov. gehouden, zijn o. a. benoemd tot commissarissen van de "V olksbibliotheek, de heerenA. de Boer en C. II. Geevers. 1 ot leden van liet Hoofdbestuur wor den gekozen de heerenMr. Al. ff, j<\ Ireub te Amsterdam en 1). IV. stork té Hengelo. Als nieuw lid werd aangenomen de heer C. Prins Sz. Naar wij vernemen heeft de Burgemeester van Wieringon, de heer L. C. Kolf, een feest georganiseerd, ter voldoening van de hem aangedane verrassing bij zijne intocht in deze Ge meente. Woensdag 2 December zal hier toe optreden de heer Willem van Zuylen. Den 28 November werd te Wieringen aanbesteed het maken van een weg door de lage Haukes. Laagste inschrijvers waren de heeren J. G. Doves en A. Goudsbloemvoor f 324,50. J. 1. Zondag had te Wie- ringen eene stemming plaats voor een notabel in het college van Kerkvoogden en Notabelen der Herv. Gemeente van Hippolytushoef c. a. op Wieringen. De vacature was ontstaan door 't vertrek van den heer C. J. J. II. van Kempen, zoodat in diens plaats is benoemd de heer 1. Visser. Tevens was door het be danken van den heer S. B. Gorter, ook de betrekking als secretaris in voor noemd college vacant, en in als zooda nig gekozen de heer P. Kaan. De correspondent van de Rolt. Ct. te Batavia seint onder dagteekening van 1 December: Gisteren is het 12de bataljon naar Montassik uitgerukt. Het achtergelaten veldkanon en mor tier zijn teruggevonden. Schagen, 2 December 1896. De jaarlijksche Kolf- en Biljartwedstrijd werd den 29sten al hier in het Noord-Hollandsch Koffiehuis van den heer D van Twuiver gehouden. Aan beide wedstrijden werd door 12 voor het meerendeel flinke spelers deel genomen. Eigenaardig was het, dat bij het bil jartspel enkele erkende spelers totaal werden „geslagen." De uitslag was als volgt Kolven: lste prijs, J. WéstermanBarsingerhorn 111 p. 2de prijs, C. Asjes, Schagen, 105 p. 3de prijs, Ton, Langedijk. 103 p. Biljarten: lste prijs, D. A. Kaan, Wieringerwaard. 2de prijs, J. KweldamSchagen. 3de prijs, P. Roggeveen, Schagen. Tot leeraar in de vee artsenijkunde aan de winter-land- bouwschool is benoemd de heer G. Muijs, plaats vervangend-districts veearts alhier. De Schager IJsvereeni- ging hield Zaterdagmiddag jl. hare ge wone jaarvergadering in het lokaal van den heer W. Roggeveen. Uit de versla gen bleek, dat de vereeniging thans 61 leden telt. Financieel mag de toestand zeer gunstig genoemd worden. De ont vangsten bedroegen 1 150,02, de uitga ven 1 14,81, zoodat er een saldo was van f 135,21. Deze gunstige cijfers zijn vooral te danken aan den zachten winter van 95/96, die weinig uitgaven van de vereeniging eischte. De vergadering besloot, om hare leden van insignes te voorzien, die bestaan zullen in door het bestuur geteekende kaarten. Elk lid van het gezin zal eene supplementkaart ontvangen. Deze kaarten zullen dienst doen als toegangsbewijs tot de banen, terwijl tevens op de door de vereeniging aan gelegde banen naar de omliggende plaatsen van de leden geen baangeld gevraagd zal worden. De baanvegers, die van de IJsvereeniging eene beloo ning zullen ontvangen, zullen het recht hebben, om aan hen, die niet in het be zit van een diploma zijn, eene kleine gift te vragen. Leden van Zuster-vereenigingen zul len dezelfde rechten genieten, als de Schager leden. Ten einde zooveel moge lijk overeenstemming en gelijkheid op dit gebied te verkrijgen, zal de Schager IJsclub aan de zustervereenigingen te Kolhorn, Barsingerhorn, Haringhuizen, Harencarspel, Winkel, Nieuwe Nie- dorp en Wieringerwaard het beleefde verzoek richten, maatregelen in denzelf den geest te heramen. De beide aftredende leden van het Bestuur werden herbenoemd. Ten slot te besloot de vergadering als lid toe te treden tot den Noord-Hollandschen IJs bond. De vroeg in vallende vorst heeft aan vele werkzaamheden een einde gemaakt. Op het land viel nog heel wat te modderen en te greppelen, maar met eene korst op het water en bij harden grond valt dat werk niet te verrichten. Aan den kerk- en torenbouw is het metselen gestaakt, waardoor een dertig tal metselaars, opperlieden en sjouwerlui

Schager Courant | 1896 | | pagina 2