PolM overzat ier weet. INGEZONDEN. Zaak Akkerman. 60. Die steun is op geen andere wij ze te verleenen, dan door het aanvragen van vernietiging van het gevallen gemeen teraadsbesluit en door het doen van eene poging om sollicitaties op grond van dat besluit te voorkomen. Die poging wordt gerechtvaardigd door het belang van den in functie zijnden onderwijzer en van den onderwijzersstand in het algemeen, maar niet minder ook door het belang van de eventueele sollicitanten zelve. Wieringen. Woensdag morgen hadden 2 kinderen van den vis- scherman M. J. B. te den Oever, een doosje muizentarwe weten machtig te worden, en den inhoud daarvan opgege ten. Vreeselijke pijnen kwelden hen en men vreesde voor hun leven. De dokter, welke inmiddels was geko men, wist nog bijtijds de kleinen to red den. Buitenlandsch Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. 10,- f 1840.99. Het bestuur der Gew. Vereen. Noord-Hol land van het Ned. Ond. Gen., gehoord het rapport der uit zijn midden benoemde commissie tot onderzoek van de school- quaestie te Sint Maarten, vereenigt zich met de volgende door die commissie gestelde conclnsiën: io. De meening van het raadslid Blom, rdat het doel van de voorgestelde reorganisatie alleen is, den onderwijzer Akkerman uit de school te verwijderen", is alleszins gegrond. 2o. De betrokken onderwijzer verdient noch door zijne werkzaamheid, noch door zijn karakter of zijne levenswijze den onwil, waarmede hij vsn zekere zijde bejegend wordt. Alle bstronwbare getuigenissen spreken sterk in zijn voordeel. 3o. Voor de schijnbare tegenstrijdig heid tnsschen de beweriDg van den heer Blom, »dat het voorstel van B. en W. geen instemming zal vinden bij de burge rij", en het feit, dat alleen dit raadslid tegenstemde, is eene voldoende verklaring te vinden in plaatselijke toestanden. 4o. De betuiging van instemming met de beoogde reorganisatie door den school opziener in het district Haarlem was ge grond op de overweging, »dat er geene mogelijkheid bestaat, om op eenigszins bil lijke voorwaarden eene degelijke vakon derwijzeres te benoemen, zooals de Voor zitter (van den Raad) hem mondeling had verzekerd." Deze betuiging van in stemming is evenwel zeer beslist terngge- nomen, nadat gebleken was, dat drie bij name te noemen bevoegde vak onderwijze ressen zich tegen het tot nu toe uitgekeer de salaris beschikbaar wenschen te stellen. 5o. De uitvoering van het besluit van den Raad der gemeente St. Maarten zou onverdiend nadeel toebrengen aan den al daar in tnnctie zijnden onderwijzer en te vens een gevaarlijk precedent scheppen voor de toepassing van art. 39 der vigee- rende wet op het lager onderwijs, welk artikel ook naai het oordeel vau den schoolopziener in het arrond. Helder geens zins de strekking kan hebben, aan de ge meentebesturen de gelegenheid te ver schaffen, om eerst door benoeming boven het wettelijk aantal onderwijskrachten, zelf een toestand van over-completie te scheppen, en daarna te kunnen ontslaan, wien men gaarne kwijt wil zijn. Het ern stig verzet van den schoolopziener tegen de strekking en de gevolgen van het be doelde besluit, verdient dus zonder voorbe houd toejuiching en steun. Het Departement „Nieuwe Niedorp" der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, zal op Dinsdag 15 Decem ber 1896, des avonds half acht, in het lo kaal van den heer P. Haringhuizen eene buitengewone vergadering houden, ook voor niet-leden toegankelijk en wel voor een heer tegen 20 cents entreé en voor een 25 cents. in die vergadering C. P. T. Bigot van heer en dame tegen Als spreker zal optredende heer Amsterdam. Men meldt ons uit Dirks- horn. Woensdag, 9 Dec. 1. 1. is in de plaats van den heer C. Bos, te Harencarspel, die voor eene benoeming niet meer in aan merking verlangde te komen, de heer K. Blom van St. Maarten, met 35 stemmen gekozen tot lid van het Dagelijksch Bestuur van den Ringpolder, gemeen ten Sint Maarten-Haringcarspel. De te- gencandidaat, de heer v L e e u w e d, van St. Maarten, verkreeg 11 stemmen. De heer J. Weel van Haringcarspel, werd met 44 stemmen gekozen tot Hoofd ingeland. De inventaris van den te Callantsoog gestranden Belg. stoom trawler „Louise Marie* is geborgen. Het vaartuig zit nn bijna geheel onder water en wordt als verloren beschouwd. De namen der flinke mannen, die met de haringvlet van schipper Bakker de in nood verkee- iende opvarenden hebben gered, zijn Jacob Bakker, schipper, Maarten Bakker, Arie Kooij, Jan Hollander, Jacob Duit, Pieter Bakker, Arie Bakker en Arie Kooger, van Callantsoog. Te AXEL kwam Woensdag een paartje op het stadhuis om aangetee- kend te worden. Op de vraag van den ambtenaar, hoe oud de bruid was, ant woordde de aanstaande echtgenoot, dat zij volgens zijne meening op haar 29ste was. Toen daarop aan het meisje werd gevraagd naar haren ouderdom, maakte zij dadelijk rechts omkeert onder den uitroep #Dat zal ik eens aan vader gaan vtageD, want ik trek mij daar niets van aan 1" "Vrij dagmorgen strandde niet ver van Petten eene groote bark. Naam en herkomst zijn onbekend. De bemanning heeft een groot deel der lading, bestaande in hout, over boord geworpen, zoodoende is het schip weer vlot geworden en heeft zonder hulp weer zee gekozen. De uitgeworpen lading is grootendeels te Callantsoog aange spoeld, zoodat men daar druk in de weer was, om den grooten voorraad nieuwe planken met een 12—tal wagens van het -«trand af te rijden. Op Dinsdag 22 December des voormiddags 11 uur, zal door Bur gemeester en Wethouders van Wierin gen worden aanbesteed „het maken van de nieuwe Burgemeesters woning". Aanwijzing zal geschieden voormiddags 10 uur. De onlangs verloren ge- gane vlet van schipper Jb. Been te den Helder, gemerkt H. D. 193, is te Wie- ringen aangedreven. Bij koninklijk besluit van 25 November 1896 no. 40 is goed gekeurd het besluit der Staten vau dit gewest, tot wijziging van het reglement van bestuur voor het hoogheemraadschap der „Uitwaterende sluizen in Kennemer- land en Westfriesland." De benoeming van een secretaris zal dus nu weldra volgenhet is te hopen, dat dan een einde zal komeu aan de bekende quaes- tie. Beetwortelen. De bietenlevering is in het westen van Noordbrabant afgeloopen ruim acht weken heeft de campagne geduurdhet was een tijd van woelige drukte en geen wonder, ongeveer 35 millioen kilo's beetwortelen zijn in dien tijd bij al dat slechte weder uit de polders naar de ver schillende ladingsplaatsen vervoerd ge worden. Het geheele dienstdoend peeën- personeel is thans naar zijne haardste den teruggekeerdook de landman rust thans uit van de drukke werkzaamhe den, die dat late najaarsproduct van hem vorderen. Het is voor den boer een goed bietenjaar geweestde gemiddelde op brengst wordt op f 360 per H.A. geschat. STATEN GENERAAL. Tweede Kamer. Verhooging van het 5de hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1896. Eene som van f 100.000 meer is aange vraagd voor wering van besmette- lijke veeziekten. De uitkomsten van afmaking hebben het doeltreffende van dit beteugelings- systeem bewezen. Hoezeer zich in alle provinciën des rijks met uitzondering van Friesland op verschillende plaat sen gevallen van mond- en klauw zeer hebben voorgedaan, is het tenzij, zooals in enkele gemeenten in Gelder land en Noordbrabant het geval was, niet onmiddellijk maatregelen genomen konden worden of de afmaking op te groote schaal zou hebben moeten worden bevolen mogen gelukken te beletten, dat de ziekte om zich heen greep en groote afmetingen aannam. Heeft zulks eenerzij ds voor den vee handel op België hoogst belangrijke voor- deelen opgeleverd, aan den anderen kant vertrouwt de minister van binnenlandsche zaken, dat hierdoor ook het andermaal optreden der ziekte in den eerstvolgende weidetijd althans wanneer besmetting uit den vreemde kan worden geweerd zal kunnen worden voorkomen. Vereischte daartoe zal echter wezen, dat de regeering in de gevallen, waarin zij zulks noodig oordeelt, met afmaking voortga. Wijl de uitgaven, aan eventueel verdere af makingen verbonden, niet meor uit den be- trekkelijken begrootingspost zouden kun nen worden gekweten, heeft het voorge dragen wetsontwerp de strekking, daartoe de gelegenheid te openen, Afgaande op de ondervinding, bij de onteigeningen opgedaan, is het te ver wachten, dat van de kosten van onteige ning ongeveer de helft door vleeschver- koop in 's rijks kas terugvloeit. „Volkeren van Europa, bewaakt uwe heiligste goederen", dus luidt het onder schrift der allegorische prent, voor eeni- gen tijd door keizer Wilhelm ontworpen. Terwijl de genius vaD Europa, staande op een vooruitspringend gebergte, tegen over de Kust van Klein Azië, deze woor den tot de patronessen der Europeesche rijken richt, wijst hij naar de overzij der zeeëngte, waar millioenen van het gele ras moordend en brandend naderen. De vrees voor een gewapenden inval van Mongolen, Tartaren, Chineezen of Japanners behoeft echter voorloopig nog niemand te verontrusten. Toch wordt Europa door het gele ras, met name door de Japanners, bedreigd, niet gelijk keizer Wilhelm vreest, in zijn' godsdienst, zijne taal, vrijheid, zeden en gewoonten, noch in zijne staatkundige onafhankelijkheid; maar de strijd wordt aangebonden tegen den Europeeschen handel en nijverheid. Reeds hebben de Japanners op vele Ooster- sche markten met succes den kamp tegen de Engelschen aanvaard. De uiterst la ge loonen, waartegen de Japansche werk man arbeidt, openen voor het land over al de poorten der wereldmarkt. In 't voorjaar wordt tusschen Japan en de Zwarte Zee eene gesubsideerde stoomvaart lij n geopend, waardoor het Oost-Aziati- sche eilandenrijk rechtstreeksin verbin ding komt met Rusland, In November jl. werden Moskon, Bakóe, Batóem on Odéssa door eene speciale Commissie be zocht, die deze maritiemo verbinding tot stand bracht. Niet minder dan 24 snel varende Oceaanbooten zullen binnen ee- nigeu tijd in de vaart worden gebracht. De Japansche handel stelt zich voor, pe troleum van Bakoe en Batoem, manufac turen, suiker en tabak te importeeren, terwjjl men de Russische markten van ruw koper, zijde, kamfer, en de beken de praentige voortbrengselen van de Ja pansche nijverheid denkt te voorzien. Eerbied en ontzag dwingen de kloeke kereltjes ons af. Niet ter waarschuwing, maar tot voorbeeld moet men hun ener giek optreden volgen, lessen puttende uit de werken onzer bestrijders. Ken nis is macht, hebben ze daar ginds in het verre Oosten begrepen, en daarom zijn kosten noch moeite gespaard, om het peil der nationale ontwikkeling ziender- oogen te verhoogen. Als straks Europa door Oostersche ondernemingszucht, scheppingskracht, of technische overmacht, allen loten van den boom van kennis en wetenschap, vleu gellam wordt geslagen, dan zal men eerst begrijpen, hoe weinig men tot he den deed, om de kern van het volk tot een denkend, handelend, zelfstandig bestanddeel te vormen, op welks geeste lijke kloekheid en kracht het land ook in schijnbaren of werkelijken tegenspoed volkomen kan vertrouwen. Onderzoek eens, hoe betreurenswaar dig het met de algemeene ontwikkeling in vele landen van Europa staat, en het zal u niet verwonderen, dat er zooveel armoede en ellende in vele streken heerscht. Eene domme bevolking, behebt met erfe lijke tradities van bijgeloof en vooroordeel, mist zeker wel alle gegevens, om tot economischen bloei te geraken. Volgens de jongste militaire statistie ken, eene bron, die alle vertrouwen ver dient, bedroeg het getal analphabeten, dat zijn personen, die lezen noch schrij ven kunnen, in verschillende landen de volgende percenten der bevolking Portugal 66.35 pet, Italië 52.93 Polen 39.82Hongarije 37.69 Rus land 36.42; Griekenland 25.18; Oos tenrijk 22.70; Roemenië 17.75; Bel gië 15.22; Turkije 14.79; Boheme en Moravië 8.98Spanje 8.71 Ierland 7.27 Frankrijk 3.50 Engeland 3.49; Nederland 3.38Schotland 2.83 Duitschland 2.49; Noorwegen 1.02; Zweden 0.74; Zwitserland 0.60, en Denemarken 0.49. Wij wezen er in het vorig Overzicht op, dat de Katholieke Kerk of beter ge zegd: het Cericalisme onverzoenlijker dan ooit strijd voert tegen alles, wat liberaal heet. Hoeveel nuttiger zon zijn werk zijn als't in deKatholieke landen bij uitnemend heid zijne krachten en talenten besteedde tot ontwikkeling van de domme menig te. Waar heeft het anarchisme zijne vurigste aanhangers gevonden Waar wordt de propaganda van den dood op de vreeselijkste manier in praktijk ge bracht Waar bloeien de vereenigingen, wier reglement in bloed is geschreven? Roep u slechts de namen van Bar- celona, Carara, Sicilië, Marseille in het geheugen, of lees slechts eene bladzijde uit de geschiedenis der Fenians en ge- hebt het antwoord op al deze en nog vele andere vragen. In Barcelona zal dezer dagen uit spraak worden gedaan in het proces, dat tegen niet minder dan 160 anarchisten wordt gevoerd. Hoewel op enkelen vrij zeker de doodstraf toegepast zal worden, heeft deze uiterste straf anderen niet afgeschrikt, om op den ingeslagen weg voort te gaan. Voor eene der hoofd kerken is gisteren opnieuw eene dyna- mietbom ontploft, zonder evenwel ie mand te kwetsen. Een paar aanzienlijke ingezetenen hebben een pakket, waarin eene helsche machine zat, thuis gekre gen. Deze aanslagen hebben natuurlijk de bevolking zeer ontrust, vooral daar men eene herhaling van vroegere toonee- len vreest. Er is zeer zeker geen land in Europa, Turkije uitgezonderd, waar de binnenlandsche toestand zoo abnormaal is, als, „waar de sneeuwbloem der kas tanje prijkt aan Ebro's lachend strand, waar de zoete amandels bloeien, en de druif u tegenlonkt, waar de rozen schoo- ner bloeien. En de zon in goudgloed pronkt." In kwistige overdaad strooit de na tuur daar ginds hare schatten rond, maar de menschen och, zij moesten wel worden, zooals ze thans zijn, na een eeuwenlang despotisme van kerk en staat. Anarchisten, Republikeinen en Carlis- ten planten om strijd in 't noorden en oosten de vaan des opstandin de groote steden heerscben de schandelijkste misbruiken in het regeeriDgsstelselde belastingen zijn tot eene onrustbarende hoogte opgevoerd, wat ten gevolge heeft, dat meer dan de helft der aanslagen als oninvorderbaar terugkomen. En dan die eindelooze strijd op Cuba en op de Philippijnen, waar de bloem der jon gelingschap, de kracht der mannelijke bevolking door boosaardige ziekten of het lood van den Mulat een vroegtijdi- gen dood vindt. Hoe of het eindelijk in de Antillen gesteld is, valt moeilijk te zeggen. De tele grammen uit New-York en Havanna be helzen vrij vast juist tegengestelde berich ten. Uit Havanna seint men thans. Gene raal Maceo is door de troepen van ma joor Cirujeda verslagen. Maceo, de be roemde leider van den opstand is gesnou- ve!d. New-York seintMaceo is door de Spaansche liniën gebroken, bij welken strijd generaal Weijler werd gewond. Welke lezing is nu de ware, of zijn ze wellicht beide verdicht? Bij al de ellende staat nog steeds een oorlog;1 met Amerika, ter zake Cuba, op den achtergrond; evenals botsingen met Japan, wegens verdachte inmenging op de Philippijnen, tot de mogelijkheden be- hooren. Want een zelfde rol als Amerika in het Cubaansche drama speelt, tracht Japan in het Phillippijnscbe treurspel te vervullen. Ter wille en van Spanje en van zijne gistende bezittingen, is het te wenschen, dat het einde van den strijd nabij is. Beide zullen er wel bij varen. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven Mijnheer de Redacteur Het voornemen der Zangvereeniging „Euterpe" om met de twee andere on der leiding van den heer Stadt staande vereenigingen in April a.s. eene geza menlijke uitvoering te geven, verdient ten zeerste toegejuicht te worden, 't Kan eene mooie uitvoering worden, en wij hopen dat ten zeerste, want wellicht vindt dan „Euterpe" aanleiding, om eene volgende maal zich tot de zusterveree- nigingen in de eigen gemeente: „de dames- zang vereeniging „Euplionia" en de Har moniekapel te wenden, metde uitnoodiging tot het geven eener gezamenlijke uit voering. Dan zal de eerste knoop gelegd wor den van een band, die onze plaatselijke vereenigingen reeds lang moest verbin den. Dan bestaat er kans, dat ons lang gekoesterd droombeeld, ééne Muziekveree- niging te Schagen verwezenlijkt wordt. En dan zal Schagen, ongetwijfeld op musicaal gebied de eerste plaats innemen onder de gemeenten van gelijk zielental, ja meer, het zal op dat gebied schitte ren boven alle plaatsen benoorden het IJ. Euterpe zal zich door het doen van den eersten stap in die richting meer eer verwerven, dan door de schoon ste uitvoering, door welke samenwerking ook verkregen. Dat het eenmaal zoo zijn moge. K. Schagen, 12 December 1896. In hare vergadering van Donderdag j.1. heeft de afdeeling Schagen e. o. van den Bond van Neder). Onder wijzers tot haren afgevaardigde ter Alge meene Vergadering gekozen, den heer M. 1 Vissertot diens plaatsvervanger, den heer II. M. Ih. Ter Linden Het programma van het concert, te geven door Schagen'S Harmoniekapel, onder directie van den heer L. A, Schouten, op Zondag 13 December 1896, des avonds half acht, in het Noord-Hollandsch Koffiehuis, is als volgt samengesteld 1. De Oranje Yaan Marsch... Edzard Greve. 2. La Sorcière, Grande Ouverture de Concert... C. Dupavillon. 3. Album blad... C. v. d. Linden. 4. Eantaisie aus der Oper der Zigeunerbaron. Joh. Strauss. 5. Hulde aan Amsterdam, Marsch... F. Wedemeijer. 6. Aus dem Musikalischen Fragekasten, Gresser Potpourri, A. Schrei- ner, 7. Wir Spielen Soldat, Characterisch- tischon Tonstuck. R. Eilenberg. 8. Im Dam- merlicht, Concert-Walzer... C. Faust. De Vereeniging tot het houden van Jaarlijksche Paaschten- toonstellingen van VEE te Scha gen, hield j. 1. Donderdag 10 December ten locale van den heer D. v. Iwuiver hare gewone najaarsvergadering. Tegenwoordig waren 36 leden. De Voorzitter, de heer Jb. Zijp Hz opende de vergadering en wees daarbij op het gevaar, dat den Veestapel dreigde, vanwege het mond- en klauwzeer, en alhoewel Spr. de toekomst rooskleurig inzag, wat den toestand der vereeniging zelve betrof, deze omstandigheid maakte Spr. wel eem'gszins bezorgd. Maar Spr. sprak tevens de verwachting uit, dat de regeering al hare krachten zou inspannen om dit groote kwaad tegen te gaaD. Hierna werden door den heer J. P. Wagenaarde notulen gelezen en deze door de vergadering goedgekeurd. Voorzitter brengt den secretaris dank voor zijne uitgebreide en accurate notuleeiing. Ingekomen waren Een schrijven, behelzezde vergunning tot het houden eener verloting m April a. s. Eene missive inhoudende Koninkl. goed keuring der Statuten. Een schrijven van de gemeente Schagen, vermeldende de toekenning eener subsidie van 1100 idem van de afdeeling Barsin- gerhorn der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, tot toekenning eener subsidie van f10. Voorzitter bracht, alhoewel hij het be treurde, dat er niet meer dergelijke brie ven waren ingekomen, die Spr. evenwel hoopte, dat nog wel zouden ariiveeren, den dank der vereeniging aan genoemde col leges. Volgde nu het 3e jaarsverslag, waaruit wij opteekenen Dat het saldo met f213.77 was ver hoogd. De verloting had een verkoop van 15000 loten tegen 230 loten voor f100. f6521.74, al aan reiskosten enz. f175 levert een zuiver bedrag van f6346.74. Voor prijzen is aangekocht tot een be drag van 6047.97, zoodat de onkosten der geheele verloting slechts hebben bedragen 1 473.77 ot ongeveer 7% Het geheele bedrag der ontvangsten be droeg in het afgeloopen jaar f 1225.14 en de uitgaven f 719.15. De Voorzitter wees er op, dat ofschoon het saldo stijgende is, de vaste inkomsten der vereeniging daalden, niet zoozeer, doordat het ledenaantal minder werd, als wel doordat er door de donateurs minder werd bijgedragen. Een welgemeend woord van dank werd gebracht aan de volijverige regelings- en keuringscommissies, die,zoo geheel belange loos hunnen tijd eo moeite voor de vereeni ging hebben besteed. De commissie tot de naziening van de rekening en verantwoording van het ge houden beheer,b staande uit de heeren: A.C. Verhoeff, J. v. d. Maaten en C. Spaans adviseerde bij monde van den heer v. d. Maaten tot goedkeuring, op welk advies de vergadering de rekening goedkeurde. De Voorzitter brengt hierna dank aan den penningmeester voor zijn accuraat be heer. Komt nn in behandeling het program ma voor de a. s. tentoonstelling. üp voorstel van den heer A. Sleutel, wordt besloten voor rubriek A. no. 2 Voor den besten, fijnsten en zwaarst ge- gemesten os, geboren in 1894, in plaats van 2, 3 prijzen toe te kennen. Het bestuur stelde voor, bii rubriek C. no. 1 Voor de beste melkkoe die gekalfd heeft na 1 JaDuari 1897, in plaats van 2, 3 prijzen uit te loven, waartoe besloten werd Bij punt 4 van deze rubriek Voor de beste Gelde Vaars, gedekt na 1 Nov. 1896 en minstens vier weken drachtig, iu plaats van als prijzen toe te kennen f20 en f 10, uit te loven 15 en 5 gulden. Iu rubriek D. no. 5 had het bestuur voorgesteld, om in plaats van een' ram van volbloed Texelsch ras, nu te plaatsen in- landsch gekruist ras. En in no. 6: ram van buitenlandsch of gekruist ras, te ver anderen in rammen, uit het buitenland geïmporteerd. Daartoe werd door de vergadering be sloten. Op voorstel van de heeren K. Jonker en P. Schenk werd evenwel besloten, die rubrieken in tweeën te splitsen en wel voor jarige rammen en voor oudere ram men en voor die nu verkregen vier num mers, elk twee prijzen uit te loven. Door het bestuur werd vervolgens voor gesteld eeDe geheel nieuwe afdeeling aan de tentoonstelling toe te voegen, en wel inzendingen van pluimgedierte, eu wel Voor den schoonsten toom kippen van inlandsch en gekruist ras. In te zen den 2 kippen en 1 haan le prijs f 5; 2a prijs f 2. Voor den schoonsten toom vreemds of raskippen. Iu te zenden 2 kippen en 1 kaan, le prijs f 5; 2e prijs f 2.50. Bovenstaande toevoeging werd door de vergadering goedgevonden. De jaarlijksche verloting zal weder op denzelfden voet plaats hebben. Het bestuur is evenwel machtiging ge geven, het vee op andere plaatsen aan te koopeD, zoo de tentoonstelling door vee ziekte, eventueel niet mocht kunnen door gaan. Werd nu overgegaan tot bet verkiezen van 4 bestuursleden. Periodiek-aftreden der heerenK. A. KaanW. v. d. Oord en J. Cesierbe dankt als bestuurslid had de heer I), Schenk. Gekozen werden da heeren: 1. P. D. Schenk, 2. C. Spaans, 3. K. de Moor en 4. G. A. Geerligs. De beide eerste hetren, ter vergadering aanwezig, verklaarden, hunne benoemingen aan te ne men; den beiden anderen heeren zal van hunne benoeming kennis worden gegeven. Tot commissie voor onderzoek van rekeniüg en begrooting werdeu benoemd, de heeren A. C. Verhoeff, J. v. d. Maa ten en J. Coster. Op voorstel van den heer K. Breebaart Jz., zal het bestuur het volgend jaar hiervoor eene voordracht opmaken. De begrooting over 1897 werd, nadat de commissie tot goedkeuiing had gead viseerd, vastgesteld als volgt Ontvangen Saldo, f 505.99 Contributie leden, Donateurs, subsidiën, 650.— Inleggelden, u 175. Buitengew. Ontv. 10. Uitgaven Porto's DruklooD, Prijzen enz., Salaris Secretaris, Vermoedelijk saldo, f 1340.99. f 85.— v 50.- u 75.— 675.- 495.99 Hierna sluit de Voorzitter de vergade ring en brengt dank aan allen die hebben bijgedragen tot bevori rnir der belangen der Vereeniging en voor de vriendschappelijke wijze, waarop de debatten werden gevoerd.

Schager Courant | 1896 | | pagina 2