- Anna Paulowna, 15 Dec. '96. Jhr. Mr. J. W. M. Schorer. PLAATSELIJK NIEUWS. Vergadering van den Raad der gemeente ANNA PAULOWNA, gehouden op Dinsdag 15 December j.1., des morgen? ten 10 ure. Aanwezig alle leden. Na opening der Vergadering werden de notulen der vorige Vergadering gelezen en goedgekeurd. Voorzitter doet mededeeling,dat de begroo ting over het dienstjaar 1897 door Ged. St. was teruggezonden, met de opmerking, dat er eene fout was in den postUitkee- ring van het Rijk in zake het Onderwijs. Deze post was geraamd op f2400.en moest f 2200.geweest zijn. B. en W. stellen voor, deze f 200, te vinden, door de volgende posten te verminderen Kosten Kiezerslijs ten etc. f 100.f 75.— Teruggave Belast, f 60.f 20. Beloon. Schatters f 50.f 25. Gratif. brandspt. f 100.f 75. Kosten maatreg. besm. ziekten f 100.f 75. Onvoorz. Uitg. f 207.271/, 1 172.27 wat eene bezuiniging geelt van 1 200.eu waardoor de begrooting weer in evenwicht wordt gebracht. Met algemeene stemmen goedgekeurd. Verder stelden Ged. St. nog een paar kleine veranderingen voor, die betrekking hadden op de boeking vsn een tweetal posten, welke kleine verandering door den Raad wordt goedgekeurd. Suppletoire kohier Hondenbelasting werd met algemeene stemmen vastgesteld op f 12.50. Daarna gaat de Raad ia comité ter behandeling snppl. kohier van den Hoofde- lijken Omslag. Na heropening wordt dit vastgesteld op f 84.831/,. Tevens werd besloten, dat de aanslag voor 1 Februari moet zijn vol daan. Wordt nu tot de algemeene rondvraag overgegaan. Da heer Waiboer oppert het denkbeeld, dat de schoolkinderen niet 1 maal, maar 2-maal per jaar op school kunnen worden toegelaten. Voorzitter licht toe, dat de bepaling bestond, dat de kinderen van 6 jaar met 1 April konden worden toegelaten, maar dat door het gemeente-bestuur de bepaling er was bijgemaakt, dat nog 3 maanden daar na kinderen op school werden toegelaten. Dus een kind, dat op 30 Juni 6 jaar wordt, kan dan nog op school komen.Voorzitter oor deelt dat het niet anders geregeld zal kunnen worden. Men heeft op de gemeente school maar één eerste klasse zoodat de kinders, die dan een half jaar achter kwamen, apart onderwezen zouden moeten worden. Dan zouden de kleinen om de beurt stil werk moeten doen, en daar voor zijn de kleintjes niet geschikt. De heer van Wijk wijBt er op, dat de kinderen, die een halt later gekomen waren, toch ook niet gelijk zouden kunnen ver hoogd worden, dus dan bij de komst der nieuwe kleinen,met die weer opnieuw zouden moeten beginnen en dus toch dat half jaar achter bleven. De heer Waiboer geeft in overweging, of de kinderen op 5-jarigen leeftijd kunnen worden toegelaten. Voorzitter zou er tegen zijn, van de openbare lagere school eene bewaarschool te maar na mijne ervaringen in Parijs, begon ik te gevoelen, dat er eene verborgen kracht in mij woonde, die evenwel nog geene gelegenheid bad gehad, zijne ware sterkte te foonen. Wanneer mijne pogingen mislukt waren," eindigde zij, diep adem halend, „dau had ik mijne belofte gebon den. „Ik dank u," zeide Mr. Meredith met oprechte bewondering voor hare sterkte van karakter, die zij bewezen bad te bezitten. „Ik moet bekennen, dat ge evenveel ver stand, als weerstandsvermogen aan den dag hebt gelegd." Vervolgens deelde zij hem in de kleinste bijzonderheden haar bezoek bij den vader van Ralph mede dat hij haar zoo onbe schoft had ontvangou, dat hij hare aanspra ken op bet vermogen van Balph harteloos had geweigerd en dat hij geen enkel gevoel van medelijden getoond bad met hare posi tie. „Dat is ongehoord I Er is geen vonk man nelijkheid in hem. Het is geen wonder, dat sijn zoon Mr. Meredith viel zichzelf in de rede „Vergeef mij. Het is jammer, dat gij u toen ter tijd niet tot mij gewend hebt. Ik ben overtuigd, dat ik deu man gedwongen had, zijne aanspraken op u over te dragen. Ik geloot, dat het uog wel gaan zal," liet hij er vol energie op volgen, „al is die trouw- aete verloren, en de formulieren door den brand vernietigd zijn geworden." „Hoe zou dat dan mogelijk zijn vroeg Ruth verwonderd. „Nu, in de eerste plaats heeft uw echtge noot u als zijne vrouw mede op reis geno men. Gij waart als zoodanig op de passa gierslijst ingeschreven. Hij heelt n aan zeer velen als zijne vrouw voorgesteld, aan mij ook en zeer velen zouden dit met genoegen willen verklaren. Ook leefdet gij beiden bij na een jaar lang als zoodanig en werd door iedereen als Mrs. Plympton beschouwd. De ze daadzaken zonden, als er geen andere bewijzen voorhanden waren, voldoende zijn en gij zondt daarmede nwe aanspraken kan nen doen gelden." „Jammer, dat ik dat niet heb gewe ten," zeide Rnth spijtig. „Ik wenschte wel, dat het mij toenmaals soo was uitgelegd ge worden. Maar ik was zoo terneergedrukt, zoo ontmoedigd en troosteloos door de bit tere verwijten van dien man, dat ik gevoel de, dat ik mij verbergen moest voor een elk, die mij kende." „Arme, kleine vronw 1" mompelde Basil met groote teedorhoid. „Dat was eene vree- selijke ontgoocheling voor n toenmaals. Wan neer Maar o zal recht geschieden." WORDT VERVOLGD. maken. De heer Volder is het in deze met den heer Voorzitter eens. Spr. gelooft toch, dat de afstand voor de kleintjes te ver zal zijn. Hierna niets ineer ter behandeling zijode, wordt de vergadering gesloten. Vergadering van den Raad der gemeente Oude Niedorp, op Dins dag 15 December 1896, des voormiddags ten lö nre. Aanwezig allen. De Burgemeesttr, Voorzitter, opent de vergadering, waarna de notulen der voor gaande worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is 1. Een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Beverwijk, houdende verzoek om adhaesie te willen verleenen aan het, door den Raad dier gemeente aan de Koningin gezonden adres, betoo- gende de wenschelijkheid om in het belang van bijna geheel noordelijk Noordholland de Velzerbrug over het Noordzeekauaal als zoodanig in stand te houden en niet te doen vervangen door eene pont of iets dergelijks. Alhoewel de gemeente Onde Niedorp waarschijnlijk geen direct belang heeft bij de zaak, wordt op voorstel van den Voorz. besloten, der Koningin een adhaesie-adres te zenden. 2. Eene missive van H. H. Gedepu teerde Staten, behelzende de goedkeuring op de begrooting voor het dienstjaar 1897. Wordt voor kennisgeving aangenomen 3. Een herhaald verzoek van den heer J. van Leeuwen te Zijdewind, om van ge meentewege in het bezit te worden gesteld van een uniform, pet en jas, teneinde deze te kunnen dragen bij partijtjes en kermissen. Adressant beweert, zonder deze waardigheidsteekenen bij vechtlustigen niet bet minste gezag te hebben. Wijl dit schrijven eerst heden morgen is ontvangen en Burg. en Weth. dienaan gaande nog geen afdoend advies kunnen gevpn, wordt de behandeling tot esne vol gende vergadering uitgesteld. Voorz. deelt mede, dat de geldleening (waarvan de goedkeuring in de vorige ver gadering was ingekomen) zal worden aan gegaan niet de Spaarbank te Alkmaar tegen eene rente van 4 pCt. Aan de orde is de vijf-jarige herzie ning der verordeningen. Alle verordeningen maken te zamen uit de „Algemeene Politieverordening." Wijl deze nog van betrekkelijk jongen datnm is, zou Voorzitter willen voorstel len, de verordening onveranderd van kracht te verklaren. De heer Bos trasgt of, met het oog op de tot stand gekomen organisatie der brandweer de betrokken atdeeliog geen wij ziging behoeft. Na lezing der desbetref fende artikeleD, blijkt, Jat verandering niet noodzakelijk is en wordt besloten overeen komstig het voorstel vaD den Voorz. Nog vraagt de Voorz. 's Raads oordeel over de al of niet wenschelijkheid van in voering der vrije- en ordeoefeningen op de lagere school. Volgens de wet moet vanaf 1 Januari 1897, onderwijs in de vrije- en ordeoefeningen worden gegeven, als daar van geen uitdrukkelijke vrijstelling is ver leend. Wijl geen geschikt locaal disponibel is en men op 't platteland deze oefeningen overbodig acht, zal der Koningin vrijstelling der invoering worden verzocht. Na vele besprekingen, welke de meest geschikte wijze zou zijn om het schoolplein te Zijdewind te vergrooten, wordt ten slotte aan Burg. Weth. op gedragen te onderzoeken, hoedanig plein men zou verkrijgen, als de sloot aan den Zuidkant der kerk werd gedempt en een gedeelte van het vroegere kerkhof mede tot schoolplein werd ingericht. Hierna sluit de Voorz. deze bijeen komst. Den 8sten December zijn als leden van het bestuur van het Polder district Winkel herkozen de heeren K. Breebaart en A. Slooves Kz. De heer K. Breebaart heeft reeds 43 jaren in dat bestuur zitting gehad en thans den leeftijd bereikt van 88 jaren, eene zeldzaamheid, die wel de vermelding waard is. De Gymnastiekvereeni- ging „de West fries" te Barsingerhorn, gaf Zondag 13 December j. 1. hare jaar- lijksche uitvoering, in 't locaal van den heer A. 81 o t e m a k e r. De oefeningen werden accuraat en flink afgewerkt en schenen zeer in den smaak van het tamelijk talrijk opgekomen audi torium te vallen. Ook het gegeven tooneelstukje werd vlug afgespeeld en er werd hartelijk om gela chen. Hier ook besloot een bal dezen gezelli- gen avond. Jl. Zaterdag hield het departementAn na Paulowna der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen* weder eene vergadering ter herziening van het Spaarbank-regle ment. Slechts negen leden waren tegen woordig. Bij monde van den heer Oostra werd rapport uitgebracht namens de commissie, wtlke inzonderheid ten doel had, de ver antwoordelijkheid over het beheer te om schrijven. Te dien aanzien luidde het rapport, dat eik der Commissarissen persoonlijk aan sprakelijk zon zijn voor de onder zijn be heer berustende waarde, en dat de eene commissaris de effecten en de andere de daarbij behoorende conponbDden zou be waren. Verder wer l voorgesteld, dat het regle ment om de 5 jaren moet worden herzien. Na eenige discussies weiden de voorstel len der commissie aangenomen, alsmede nog een amendement, waarbij bepaald werd, dat het beheer en de waarden der spaar bank, tweemalen 'sjaars door eene com missie uit 't bestuur 7au het departement zal worden gecontroleerd. Het geheele reglement werd daarna met algemeene stemmen aangenomen en ten slotte tot commissarissen benoemd de H.H. Ik. J. WaUer en C. Print Sz Uitwaterende sluizen. Men zal zich herinneren, dat in No vember 1895 de dood een einde maakte aan het werkzame Itven van den secreta ris van bovenbedoeld Hoogheemraadschap, deu heer F. F. Karsseboom te Alkmaar. Later werd door het dagtlijksch bestuur eene voordracht ingediend, bestaande uit de heerenVan Lidth de JendeKroonen Cohen Sluart. De heer Van Lidth de Jende werd toer. als verkozen beschouwd, doch de heer Kroon beweerde, dat hij was benoemd, om dat hij dadelijk de meeste stemmen had. Het reglement scheen onduidelijk te zijn. De tusschenkomst van Ged. Staten van Noord-Holland werd ingeroepen, doch dit college meende, geen beslissende uit spraak te kannen doen. Sedert is door de Staten van het ge west eene wijziging aangebracht in het reglement, zoodat nu de voorschriften zeer helder zijn. Bij koninklijk besluit is die verande ring goedgekeurd, de vergadering is tegen a. s. Viijdag uitgeschreven, en dan zal eindelijk opnieuw tot de keuze van een secretaris woiden overgegaan. Op grond van vermoed e- lijke verduistering van marktgelden en vervalsching van controle-staten, gebleken tengevolge van het sedert korten tijd in gevoerde bonstelsel, is heden door B. en W. van ALKMAAR een der marktmees ters in zijne betrekking geschorst, in af wachting van den uitslag van het justi tieel onderzoek. N. B. Ct. Ondanks het groote aan tal leerlingen, hetwelk de ambachtsschool te Alkmaar bezoekt, en niettegenstaan de de suhsidiën, vanwege het rijk, de pro vincie, Alkmaar en omliggende gemeenten verstrekt aan de vereeniging #De Am bachtsschool voor Alkmaar en omstreken", zijn de ontvangsten niet voldoende om de uitgaven te dekken. Om in het ontbreken de te voorzien, zal het volgend jaar eene verloting geschieden der aan de inrichting vervaardigde voorwerpen, hoogstens tot een bedrag van f 1500. Het dagelijksch bestuur van het Nederlandsch landbouw-comité, heeft de Tweede Kamer bij adres ver zocht een crediet op de waterstaatsbegroo- tingen te brengen, waardoor de regeering in staat gesteld wordt, officieel op te tre den op de Parijsche tentoonstelling iu 1900, ook met het oog op den landbouw, die zooveel producten naar Frankrijk afzet. Als het waar is. In een Geldersch dorp stierf dezer da gen eene gefortuneerde dame, die als zeer gierig bekend stond. Onder haar hoofd kussen, zoo wordt verteld, vond men eene goed gevulde effectentrommel en aan een touwtje, dat om den hals werd gedrageu, had ze al hare bank- en muntbiljetten geregen Het Hdbl. schrijft o, m. het volgen de Tot vice-president van den Baad van State is benoemd jhr. mr, J. W. M. Scho rer, oud-burgemeester van Middelburg, en tot 1 Februari commissaris der Konin- ging in Noord-Holland. Het is een geluk voor een land als de man, die tot dezen hoogen post geroepen wordt, den eerbied van de geheele natie ten volle verdient. Want de vice-president van den Raad van State bekleedt een der hoogste betrek kingen in den lande en kan zelfs in bij zondere omstandigheden worden geroepen tot uitoefening van de koninklijke macht, namelijk in ar die gevallen, waarin de macht niet door Koning of Koningin zeiven kan worden uitgeoefend en er geen Regent is aangewezen of deze buiten staat is de re geering te voeren. De waardeering en hoogachting, welke de heer Schorer zich verwierf door zijn karakter, zijne kennis en ervaring van het gemeentewezen, zijn groot. Van vele Burgemeesters in Noord-Hol land vernamen we nu en dan, hoe de heer Commissaris altijd bereid was, hen bij te staan en voor te lichten. Van een dier burgemeesters ontvingen wij, juist terwijl we dit schrijven, nog een brief. Ik neem er de volgende regelen uit over. „Inzender dezes, een' Burgemeester van boven het Y, is het eene behoefte, nu eens te kunnen zeggenhoe hjj met warme erkentelijkheid vervuld is jegens den heer Schorer. En dit woord van dank is tevens eene huldebetuiging. „Met ware ingenomenheid denken de burgemeesters aan de kennis, de ervaring, het helder oordeel, de in de school van den arbeid en van het leven gerijpte wijs heid van jhr. mr. Schorer, in wier licht zij zich hebben verkwikt. ,/De burgemeesters denken met eerbied aan hem als aan den man, die jeugdig blijft van hart, hoe ook de jaren klim men. „Gelukkig prijst men 't hoofd, Gekroond met grijze lokken, Van denkkracht onverdoofd, Nog kloek en onverschrokken, Nog moedig opgericht, Door tijd noch last gebogen Gelukkig de onbenevelde oogen En 't onverbleekt gezicht*. »Ziju oog is nog niet verduisterd, zijne kracht niet vergaan 1 Nog lang worde ge spaard zijn werkzame en groene ouder dom. „Ü8 naam vaD jhr. mr. J. W. M. Scho rer zal in Noord-Holland nist worden ver geten." Nader meldt mer. uit Haarlem Voor het ambt van Commissaris der Koningin van Noord Holland in de plaats van jhr. Schorer wordt hier genoemd mr. G. v. Tienhoven. Ook eene opleiding. Onder de gemeente ZAAMSLAG is een 12-jari- ge jongen gearresteerd, die gewapend was met een geladen geweer. Het is een zoon van een berucht wildstrooper te Aksel en hij wordt door zijn vader totwild strooper opgeleid I Men meidtuit HARLINGEN: Gisterenavond omstreeks negen uur is een dertienjarige slachtersleerling, die met eenige kameraden krijgertje speelde om het korenmeteishnisje aan de Groote Sluis, op den walkant uitgegleden, in de sluiskolk geraakt en verdronken. Den verderen a- vond en den nacht is naar het lijk gezocht en gedregd, maar het is nog niet terug gevonden. Aangezien er een felle stroom ging, toen de jongen te water geraakte, is het mogelijk, dat hij de haven uit en de zee in is gedreven. Weder heeft een ongeluk plaats gehad in de Patronenfabriek te DELFT. Bij het drogen van zundertjes is eeD daarvan ontbrand, waardoor een sergeant-majoor-vuurwerker, een sergeant en een werkman aan het aangezicht en de handen gewond raakten. Hun toestand is niet ernstig. Eergisteren nacht greep te GESTEL een zetr jammerlijk iets plaats in de familie van den ingezetene Th. van den Boomen op Gennip. Een kindje van ongeveer zes jaren lag gerust le slapen, toen het eensklaps luide kreten begon te slakeD, die de ouders wekten. De kleine was vree- selijk mishandeld op het hoofd en aan een der wangen door eene groote iat, dia zich een weg tot het bedje van de klaine had weten te banen. Haastig werden de won den uitgewasschen en een verband gelegd door de ouders, die zich toen weer te bed begaven. Nauwelijks had het een half uur geduurd, of opnieuw schreeuwde de kleine luidkeels om hulp, roepende, dat men de leelijKe kat zou verwijderen, die opnieuw was te voorschijn gekomen. Tbans had de rat nog eens was deze teruggekeerd de kleine eene ernstige wonde in de hand gebeten. De ouders durfden zich niet meer verwijderen, maar beschermden hunne lieveling door hunne tegenwoordig heid. Moord. Zaterdagavond heeft op den weg tus- schen het KRALINGESCHEVEER en CA- PELLE aan den IJsel ten moord plaats gehad, waartoe minnenijd weer aanleiding gegeven heeft. De zeventienjarige jonge ling Boers had een wrok opgevat tegen den negentienjaiigen de Haas omdat een meisje, waarmee hij eerst verkeering had gehad, later aan de Haas de voorkeur hsd gegeven. Zaterdagavond ontmoette Boers het paartje en begon eene woordenwisseling met de Haas, waarop hij hem eensklaps een groot broodmes in de borst stiet. De gewonde, De Haas, liep naar zijne ouder lijke woning en viel op den drempel daar dood neer, uadat hij den naam van zijn' moordenaar genoemd had. De dader, die dadelijk na zijne lage daad de vlucht geno men had, is gevangen genomen en naar Rotterdam overgebracht. Het meisje, dat bij den moord aanwezig was, is zoo onge steld, dat zij gister nog niet door de jus titie gehoord kon worden. Een hoogst genotvolle avond was het voor ons en circa 150 andere ingezetenen van Haringkarspel, de avond van Zondag den 13 dpzer. In de kolfbaan van den heer Klos te DirkS- horn gaven namelijk Madame en Cheva- lier Van Kinsbergen, „opvolgers van Basch,* een séance, die ons den heer Chevalier Van Kinsbergen deed kennen als een prestidigitatenr en illusionist van den eersten rang. Bewonderenswaardig is 'a mans vaardigheid in 't verrichten van de sterkste en vermakelijkste toeren en een „hoe is het mogelijk 1" ontglipte on willekeurig menigen mond bij 't schenken van chocolade, werkelijk dampende cho colade, uit eeue „heusch ledige bus," of 't doen verdwijnen van een handschoen, die eenigen tijd later uit een „echten" citroen appel weer te voorschijn kwam. 't Publiek was een en al opgetogenheid, van 't be gin tot het einde. En wat bovendien het optreden van den heer Chevalier van Kins bergen kenmerkt, is diens gr zeiligen kout, vrij van alle zouteloosheid, zijn sprekeD in beschaafde taal, zijns netheid in vormen. Keurig mooi was ook in de 4de afdee- ling het optreden van Madame Van Kins bergen als Slapende Sjlphide in 7 tableaux. Gerust durven wij koffiehuisliouders en kasteleins in andere gemeenten op te wekken Madame en C hevallier van Kinsbergen tot het geven van eene seance uit te noodigen; zij zullen daarmede velen ten genoeglijken avond verschaffen. Vergiftigd? Zondag kwam uit HELLEVOET- SLUIS te Rotterdam aan, het vaartuig De vrouw Jane/je, van schip, per Maas, te Hellevoetsluis woonach- tig. Aan boord waren twee schippers knechts en de beide zoontjes van den schipper, 12 en 13 jaar oud. De schipper met zijne vrouw, waren te Hellevoetsluis gebleven. In den loop van den dag aten de knapen van hetzelfde warm eten en van het brood, dat de knechts aten en toen zij omstreeks 7 uur in den avond in het vooronder naar kooi gingen, waren zij even opgewekt als altijd. Gisterochtend gewekt wordende, is de 13-jarige knaap opgestaan, doch hij had gebraakt, was nog misselijk en braakte nog. Ook zijn broeder scheen gebraakt te hebben. Deze stond niet op en een uur later ongeveer, toen men hem nogmaals wilde wekken, vond men den knaap dood in zijn bed lig gen. Aangezien het vaartuig veel oud, sterk geoccideerd koper bevat, is het vermoeden niet buitengesloten, dat de kinderen op eene of andere wijze daar mede in aanraking gekomen zijn, al thans, men denkt aan vergiftiging. Het volgende ingezonden stukje lezen wij in het Handelsblad Luclitlsasteelen I Een zuivel-consulent). Luchtkasteelen bouwen wij ons, wanneer wij ons voorstellen, dat de aanstelling van een zuivelconsulent in bet buitenland onze zuivelbereiders aan hoogere prijzen voor hunne boter zal helpen, zelfs al staat hij zijne waar aan te prijzen, zoodat de koopermurw en de boter er hard van wordt. De Engelscbe winkelier is nu eenmaal gewoon een vat op de toonbank om te keeren en verlangt, dat de klomp boter, welke na verwijdering der duigen overblijft, niet ineenzakt. Aan die eischen voldoet Deensche boter. Hol- landsche niet. Ook in de tropische landen geniet om die meerdere hardheid Deensche boter de voor keur. Kunnen wij onzen boters die eigenschappen ver schaffen, dan komen wij er, ondanks Deensche of andere znivelconsnlenten. De tusschenhand zal men ten minste voor verkoop in het buitenland wel nooit kunnen missen en dan zal ieder fabrikant er wel voor waken, dat zijne be langen behoorlijk worden behartigd. Verdachtmaking! Kunnen wij bet denEngelschen kwalijk nemen, dat zij onze boter wantrouwen, wan neer deze zooveel lagere cijfers aanwijst clan bun eigen product Toen verleden jaar bet gejammer over de boter- afkeuring ontstond, onderzocht schrijver dezes om streeks medio December eenige soorten boter volgens de bekende methode-Reichert en verkreeg de volgende resultaten met betrekking tot bet gehalte aan vluch tige vetzuren Versche Kunstboter.V4.62 ld. Fabrieksboter19.58 Novemberboter eener Zuidholl. boerderij 22.77 ld. Zeeuwsche 24 02 V olgens dr. Swaving behoort onder de rubriek on- vervalscbte boter alles wat boven 19 aanwijst, dus mogen wij in Nederland boter, welke 19.58 aanwijst, niet verdenken. Hoewel mij bekend was, dat de Engelsche boter hoogere cijfers geeft, liet ik ter controle dadelijk boter van eene Engelsche boerderij komen, welke uitstekend van qualiteit was en bet booge cijfer 32.17 gaf. Het zou dus den koopers meer waarborg geven, wanneer een fabrikant zijne afnemers bet recht toekende een deskundige hier te lande aan te wijzen of over te zenden in wiens tegenwoordigheid alsdan opnieuw boter ter vergelijkende controle werd gemaakt en opnieuw onderzocht. Bijna immer daalt en rijst het vrije vetzuurgehalte trapsgewijze en zoude een verschil van hoogstens 3 a 4 pCt. tusschen de beide boters, welke in leeftijd onderling 1 a 2 weken verschillen, een afdoend bewijs kunnen zijn, dat geene vervalschingen hebben plaats gevonden. Ter bevordering van een gezonden handel is weder- zijdsch vertrouwen noodzakelijk, en het is niet te verwonderen, dat niet de eerste de beste zich goede relatiën in den schoot ziet werpen, welke anderen zich door zorgvuldige en zaakkundige bediening hebben verworven. Ook ten dien opzichte zal een zuivelconsulent teleur stelling baren. Denemarken heeft een zuivelconsulent en toch klagen de Deensche boeren even hard als de Hollandsche. Het eenige middel tot herstel is, de pachten meer in overeenstemming te brengen met de waarde der producten, zooals reeds door vele land bezitters hier te lande wordt gedaan. N. N. Schagen, 15 December 1896. Het huishoudelijk feest ?an de Gymnastiek- en Schermvereeniging „Lycurgus", hetwelk Zaterdag j.1. werd gehouden, werd behalve door de leden, ook bijgewoond door kunstlievende leden en genoodigden, benevens door eenige leden van de gymnastiek-vereenigingen Olympia" teWieringerwaard en Oefening kweekt Kunst11 van den Hel de r en die van Yenhuizen. Nadat door het Balmuziek-gezelschap het programma voor dezen avond met een' feestmarsch was geopend, werd door den voorzitter van Lycurgus, den heer Jb. Kos ter het woord gericht tot Lycurgus' di recteur, den heer Jb. Roggeveen Lz., naar aanleiding "van het eigenaardig feit, dat deze nu zijn 15-jarig lidmaatschap dezer Vereen, herdacht. Spr. wees in goed gekozen en hartelijke woorden op den ijver en de volharding, met welken de heer Jb. Boggeveen als di recteur, zoowel als lid, steeds gearbeid had aan den bloei en de belangen van Lycur gus zich niet geschroomd had, de leiding van Lycurgus te behouden, zelfs toen Lycurgus uit slechts zes leden bestond, lu die periode van achteruitgang was het de heer Jb. Boggeveendie den moed be hield en de belangstelling voor de beoefe ning der gymnastiek aanwakkerdelater zelfs de oprichting bevorderde der gym nastiek-vereenigingen „Olympia"„de Weslfriesen „Hercules*.

Schager Courant | 1896 | | pagina 2