INGEZONDEN. GEMENGD NIEUWS. Burgerlijke Stand. Gem, Qem. Zljpe. Gem. Warmenhuizen. 553ste STAATSLOTERIJ. Getrokken P r ij z e n. Be leden van Lycurgus gevoelden zich genoopt door het aanbieden van een stoffelijk huldebetoon, getuigenis af te leg gen van hunnen achting en eerbied, welken zij hun ijverigen, ervaren en toch beschei den directeur toedragen. Hierna hechtte de heer Koster het gou den insigne op de borst van den heer Jb. Roggeveen en bood hem nog een zilveren inktstel als feestgeschenk aaD. De heer Jb. Roggeveendie door deze onverwachte hulde zich ten hoogste getrof fen gevoelde, dankte den Spr. met een warmen handdruk, waarna de geheele ver gadering den jubelaris het door den heer Koster gedichte feestlied toezong. Door Lycurgus werden daarna aan rin gen en brug eene serie oefeningen ten bes te gegeven, die herhaaldelijk de toejui ching van hel publiek verwierven. De accuraat uitgevoerde staaf- en vrije oefe ningen besloten het officieel gedeelte van het program. Onder instemming der genoodigden werd nog door den heer 8. Berman ook de beide wethouders, de heeren P. Buis Jz. en W. A. Hazeu waren tegen woordig, namens het college van B. en W. hulde gebracht aan den heer Jb. Rog geveen, die als Lycurgus' directeur in Schs- gen de zaak der gymnastiek hoog hield. De heer Jb. Koster bracht daarop dank aan het Dag. Bestuur onzer Gemeente, voor hunne tegenwoordigheid. Het deed Spr. goed, dat uit den boezem der ge- gemeeute eene stem opging, welke het streven van Lycurgus op prijs stelde. Ten slotte sprak de heer Jaring, de voorz. der HelderscheGymn. en 8chermvereen.„Oe- fening kweekt Kunst" een hartelijk woord van waardeering tot Lycurgus' verdienste lijken directeur. Het verdere van dezen feestavond werd gewijd aan de opvoering van het Blijspel „De Pruisen komen' of de Scherpschut ters van St. Pietersdorp' en aan het hou den van voordrachten, terwijl een gezellig Bal het geheel sloot. De heer K. van Genneonder- wijzer in het Pransch aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs alhier, heeft met goed gevolg examen afgelegd voor de akte Franseh A Middelbaar onderwijs. Voor een zeer matig opge komen auditorium gaf de Harmonie kapel, Zondag j.l. ten locale van den heer D. van Twuiver haar eerste vtiuter- concert. Ook dit concert is goed van stapel ge- loopen en had zeer zeker meer belangstel ling verdiend, hoewel eenige gegeven num mers ons niet zoo mochten behagen, als dat op vorige concerten wel eens het ge val is geweest. O. i. muntte uitno. 4, Fantaisie aus der oper der Zigeunerbiron, een zeer om vangrijk en moeilijk toonwerk, dat uit stekend en met climax werd uitg&yoerd en waarin ook de saxhoorn-solo goed werd vertolkt. Hoewel no. 6, Aus dem musicalischen Fragekasten reeds meer gege ven was, oogsteook dit nummer door zijne prettige en oolijke wijzen aller bijval. Ook hel,.Albumblad,"hoewel een matige bij val genietende, doordat men niet begreep, dat het nummer uit was, maakte op ons een zeer lieven indruk. De beer L. A. Schouten, de uit nemende directeur van Harmonieka pel, heeft ook ditmaal weer bewezen, alle moeite en kracht te willen inspannen, om de Harmoniekapel van groote waarde te doen blijven voor het muziekminnend pu bliek. De afdeel ing Schagen van het Nederl. Onderw. Genootschap heeft in hare vergadering van den 10 tot af gevaardigden naar de Gewestelijke Vergade ring op 29 December benoemd de heeren A. Blad, M. Visser en J. Porie. Tot be stuurslid der afdeeling werd gekozen de heer de Vries te 't Zand. Voor één lid van het hoofdbestuur werden 28 stemmen uitgebracht, waarvan 14 op den beer Straat man en 2 op den heer Zernicke. Belangstellenden worden er op attent gemaakt, dat op Vrijdag a.s. de commissie van Volksvoordrachten wederom, even als vorige jaren esnen ge- zelligen avond heeft georganiseerd. De commissie heeft zich de medewer king weten te verzekeren vair den heer AKooger te Alkmaar, den heer P. Mun- nikde Harmoniekapel en Euterpe dus het belooft zeer zeker een avond vol kunst genot te zullen worden en menigeen zal dus kosteloos volop kunnen genieten. Door de Harmoniekapel zal worden uit gevoerd Hulde aan Amsterdam, Marsch van F. Wedemeijer; Ouverture La Sorcière van üupavillon Wir spielen solda', Charac- terischtischen Tonstuck van E. Eilenberg; Adèle, TValzer van M. Guerville; Marche populaire van L. A. Schouten. De zangvereeniging „Euterpe" zal doen hooren//Morgenzang' van C. W. von Gluck, Klarenbeek van Smit (man nenkoor;) Psalm, van P. A Zwijssis (man nenkoor) De stem der zee, van Frans Coenen (mannenkoor)Morgenhymne van Niels W. Gade en Herfstlied van F. Men- delsohn Bartholdy. Maandag overkwam onzen plaatsgenoot, den heer G., een vrij ernstig ongeluk. Rijdende over den „Valkooger- dijk', struikelde zijn paard en viel op de knieën, tengevolge waarvan een karstok brak, het paard vrij ernstige kwetsuren aan de pooten bekwam, en de heer G. zelf onzacht uit bet rijtuig op den weg tuimelde. Gelukkig bekwam hij bij dien val geen noemenswaardige verwondingen. De lessen op de Eijksland- bouwwiuterschool zullen op Maandag 21 December een aanvang nemen. (Niet geplaatste ingezonden stukken ■worden nimmer teruggegeven Mijnheer de Redacteur Aan den Heer K. Och, waren alle inenschen wijs, En wilden daarbij wel enz. Deze regels van vader Camphuysen, mijnheer K. kwamen mij voor den geest, toen ik uw zoowel bedoeld schrijven in de Schager Courant van Zondag j.l., las. Hoe geheel anders is het echter in de werkelijkheid dan in uwe fantasie. Blijk baar is u niet op de hoogte van de ei genaardige verhouding, waarin de door u bedoelde vereenigingen tot elkrAr staan. Het concert in April van de drie zang verenigingen, alle onder directie van den heer P. Stadt, kan eene gecombineerde uitvoering worden, juist omdat die veree nigingen onder dezelfde directie staan. Er is nu geen sprake van een afzonderlijk optreden dier vere3nigingen, maar van een gezamenlijk uitvoeren van een paar groo- tere muziekwerken. Dit doel zou om de volgende redenen met onze plaatselijke Vereenigingen „Eu- phonia" en de „Harmoniekapel" niet be reikt kunnen worden. Ten eerste zijn er meerdere Heeren, zoo wel leden van Euterpe als van Harmonie- kapel. Wilde men dus b. v. een zang nummer maken met begeleiding der kapel, dan zou één der beide Vereenigingen be langrijke krachten moeten missen. Dit zou voor eene goede uitvoering natuurlpk üiet wensc'nelijk zijn. Eene gecombineerde uitvoering vanEuterpe en de Harmoniekapel, waarbij elke Veree- niging afzonderlijk eenige nummers ten gehoore zou brengen, is best mogelijk en behoort daarom ook niet tot de vrome wenschen. Met Euphonia zou bet eerste beter gaan bè Maar weat mijnheer K. dan niet, dat bij de oprichting der Gemengde Zang vereeniging Euterpe, door de Zustervere niging Euphonia besloten werd, dat geen harer leden lid mocht zijn van Euterpe Onder directie van deu heer Stadt zou den de dames van Euphonia, daarom waarschijnlijk niet willen of mogen zingen. Dan onder directie van den beer Ter Linden. Het is waarlijk van de leden van Euterpe niet te denken, dat zij zouden kun nen of willen zingen onder de directie van iemand, die blijkens tallooze gezegden en meerdere verslagen in do Zijper Courant zoo bitter weinig blijken heeft gegeven èa van onbevooroordeeld ciitiseeren èa van welwillendheid ten opzichte van eene zustervereeuigin g. Waar Euterpe tot heden nog niets heeft gedaan, wat Euphonia zou kunnen grieven, ja zelfs waar onderscheiden le den van Euterpe met alle plezier en ten allen tijde Euphonia of haren directeur hulpe boden, is bet moedwillig verhin deren van eenige toenadering van Eupbotiia's leden tot Euterpe natuurlijk esn groot beletsel voor laatstgenoemde ver- eeniging tot het doen van den eersten stap, door u bedoeld. Er beslaat gegronde vrees, dat eene weigering de goede bedoeling van Euterpe zou onmogelijk maken. p. M:. De typhusepidemie in Po- la, de Oostenrijksche oorlogshaven, neemt zoozeer toe, dat de welgestelder; de stad verlaten. Dagelijks worden 30 tot 35 nieuwe gevallen aangegevener is geen voldoende geneeskundige hulp, want het aantal patiënten bedraagt reeds 150 voor eiken beschikbaren geneesheer. In de laatste dagen "heeft de ziekte een kwaad aardiger karakter aangenomen. Arbeid is des lichaams voeder, Arbeid is der zielen hoeder, Arbeid is der deugden moeder. Uit nadere bijzonderhe- den, betreffende de laatste studenten opstootjes te Moskou, in verband met het verbieden van de halfjaarlijksche herdenking van het onheil op het Tsjo- dinsky-veld, blijkt dat de onlusten eene grootere uitbreiding hadden dan eerst werd gemeld. Niet alleen was eene groote poli tiemacht noodig om de orde te herstellen, maar ook eene afdeeling kozakken voerde een charge uit. Het aantal arrestaiiën be droeg omstreeks 1500. De Grootvorst Sergins is thans, naar het schijnt, to Moskou zoo onpopulair, dat men hem den bijnaam geeft van den „Grootvorst van Tsjodinsky" en men ge looft, dat bij op den duur geen gouver neur van Moskou kan blijven. Voortdu rend is hij het voorwerp van vijandige de- monstratiëa en in verschillende straten zijn heimelijk plakkaten met bedreigingen je gens hem aangeslagen. Te Dreux is door de aan- houdende rtgens een rotsblok van 1200 kubieke meter van den berg, waartegen deze plaats gebouwd is, losgeraakt. Een huis werd totaal verpletterd. Als door een wonder werden twee van de drie personen, die er in waren, gered. Een meisje van acht jaren werd echter vermorzeld. Een schoolverzuim. In den Staat Penssylvanie, in Noord- Amerika, is de leerplicht ingevoerd. Er zijn echter wel middelen om die plicht te ontduiken. Maar het middel, dat een twaalfjarig meisje Caneta Gatt in Jeanet- te, eene stad in dien Staat, te baat nam, zal niet zoo heel vaak worden toegepast. Daar Caneta op zekeren dag niet op school was verschenen, ging een onderwijzer er heen om inlichtingen in te winnen bij de ouders. Tot zijne groote verbazing vernam hij daar, dat Caneta dienzelfden dag was gehuwd met een Italiaan, die tweemaal zoo oud was. De straf op schoolverzuim kou haar nu niet worden opgelegd. Nederland te Petersburg, Tot nu toe zijn op de tentoonstelling te Petersburg Nederlandsche schilderijen verkoent, te zimen voor ongeveer 12000 gulden. Daaronder is Th. de Bock's Sluis je, dat voor 5000 francs verkocht is. Werkloosheid te New- York. Dit jaar is de werkloosheid al zeer groot te New-York. Volgens het Journal zijn in de stad bij tien ambachten 180,000 menschen zonder werk Boven dien stijgt het getal noodlijdenden dage lijks door de aankomst van werkloozen uit andere plaatsen. De liefdadige instel lingen verklaren, dat nog geen eDkel jaar zooveel van hen verlangd is als nu. Gas-ontploffing. Eene vreeselijke gas-ontploffing heeft plaats gehad iD eene fabriek in de Spe- nerstrasse te Berlijn. Er zijn vier dooden, waaronder de directeur der fabriek, Geor- ge Isaacdeze hield zich veel bezig met verbeteringen aan te brengen in bet Acyle- leengas. Hij was nog al een man van naam en zijne proeven wekten veel belangstelling zoo ontving hij dezer da gen bezoek van den minister von Wedel, graaf Yon Kanitz en andere heeren, en het heette, dat ook de keizer zijne inrich ting zou bezoeken. Een dankbare Wilddief. Onlangs wist een strooper uit een der Duitsche gevangenissen te ontvluchten, zonder dat men wist, waar de man gesto ven of gevlogen was. De vorige week echter kreeg de opzichter der gevangenis een groot pakket uit Antwerpen, waarin 's mans strafkleeding, met bijvoeging van een haas en eene vleiende dankbetuiging voor de goede behandeling tijdens zijne vrijheidsberooving ondervonden. De stroo per voegde er tevens bij, dat de eerste de beste reebok, dien hij zou schieten, voor den „llerr Amtsrichter' bestemd was. Uit den circus. Een circus uit den tegenwoordigsn tijd onderscheidt zich in menig opzicht zeer van een uit vroeger tijd slechts de bin nenste kring, de eigenlijke circus, is de zelfde de diameter daarvan is steeds 13 meter. Men bezoeke een eircus waar ook, hetzij in China, hetzij in Europa, geen circus zal men vinden, waar die diame ter auders dan 13 meter is. Zoo is het steeds geweest en zoo zal het ook steeds blijven. Natuurlijk bestaat er een reden voor deze gelijkmatigheid. Circusrijders en cir- cuspaarden zijn Nomadenwaarheen zij ook trekken, overal moeten zij eene gelijke afmeting vinden, anders zouden hunne ver richtingen gestoord, zoo niet onmogelijk gemaakt worden. Afgericht op een diame ter van 13 meter, zijn ruiter en paard zoo aan eene bepaalden helliDgshoek, die een straal van 6i meter vereisebt, gewend, dat eene afwijking hiervan het hun onmo gelijk zou maken, hunne gewone toeren ta verrichten. Een nieuwe oplichter struc.. Sedert eenigen tijd komt te Parijs eene vrouw van een jaar of dertig, in stemmig zwart gekleed met eene zwarte sjaal over het hoofd in schemerduister aan woningen schollen, waarvan zij weet, dat de bewoners afwezig zijn. Als de meid haar heeft open gedaan, zegt zij „Ik kom van het huis T. rue Lafayet- te. Uw mevrouw is er van morgen geweest en heeft dezen cigaretteakoker voor mijn heer gekocht. Want mijnheer is morgen jarig, zooals ge zult weten hij mag er niets van hooren. Mevrouw heeft mij ge zegd, dat ik van avond haar geschenk mocht brengen en enkel aan n afgeven. Het kost 18 frs. 45 (de som wisselt af tusschen 15 en 20 frs.) Als 't u belieft". Met deze woorden geeft zij aan de meid een naar het uiterlijk sierlijk étui en een quitantie over. In den regel betaalt de meid en reemt zij het étui in ontvangst in de hoop, dat er den volgenden dag wel wat voor haar zal afvallen. Komt mevrouw thuis, dan blijkt natuur lijk, dat de gewaande verkoopster eene op- lichster is. Tot dusver is zij nog niet gevat. Cholera. Uit Soerabaja is aan de Loc. ge seind De cholera breidt zich hier op onrust barende wijze uit. Onder de Europeesche bevolking hebben treffende sterfgevallen plaats. Het sterftecijfer onder de inlan ders is groot. De politie heeft gelast, dat onmiddellijk begraven zal worden. Het sluituur der scholen is vervroegd. Ook het sluituur der cantines. In de tusschen- uren zijn de militairen in hunne kazernes geconsigneerd. Brand te Guayaquil. Over den zwaren brand, die in de stad Guayaquil (Ecuador) gewoed beeft, weet het Journ. dComm. verschillende bijzon- derbeden mee te deelen. De brand duur de 32 uur en vernielde 1500 huizen, die door 25,000 personen werden bewoond. Hiervan verlieten 10,000 het land, 10,000 vluchtten in de voorsteden of naar de naburige plaatsen en 5000 kampeer den op de plaats des onheils. Niet min der dan 9 brandweerkazernen, 12 apothe ken, 4 banken, 5 hotels, 3 juwelierswin kels, 6 drukkerijen, het postkantoor, de artilleriekazerne, het hoofdkwartier van den generalen staf, de werkplaatsen der tram maatschappij, het telephoonstation, de lote rijgebouwen, 2 stoomvaartmaatschappijen, eenige brouwerijen, eene ijsfabriek, de gas fabriek, 2 asylen, eenige sociëteiten, 9 koffiehuizen, 2 boekwinkels, bijna alle kantoren van iuvoer en 12 uitvoerkan- toren van cacao met hunne volle pakhui zen, hadden van bet vuur te lijden. Onder de puinhoopen werden 26 lijken gevonden, terwijl velen nog worden ver mist. Onder de voornaamste gebouwen, die gespaard bleven, bevonden zich het regee- rings-paleis en het kantoor van den on- derzeeschen kabel. Met vrelke moeilijkheden de Kaapsehe regeering met de bestrij ding van de v e e p e s t te kampen heeft, kan blijken uit de volgende aanhaling uit een artikel van ds. Martinns Postma in Ons Land, het Kaapstadsche blad. Hij schrijft „Sedert de runderpest-ziekte uitgebro ken is en onze regeering het doodschie ten van vee bevolen heeft, heb ik biddend nagedacht of het doodschieten van vee bijbelsch is. Ik heb gevraagdMag eene christelijke regeering dit doen P lk was bezwaard er tegen. Sedert mijne persoon lijke waarnemingen te Yrijbnrg ben ik geheel overtuigd geworden, dat eene chris telijke regeering en christelijk volk niet kan of mag laten doodschieten. De strek king van onze 19de eeuw is materialis tisch, ongeloovig, dat wil zeggen, die eer biedigt en erkent niet de voorzienigheid, de hand Gods, maar wil alles door eigen hand, eigene kracht doen. De christen nu zegtGod moet op bet hoogst ver heerlijkt, de mensch op het diepst verne derd worden. God wordt ook verheerlijkt in en door de landsplagen. De christen erkent de hand Gods in de landsplagen. Hij gebruikt ook wel middelen, maar al leen zulke, als volgens Gods Woord geoor loofd zijn. Maar de christen zoekt aller eerst uitkomst bij den Heere, zijn trou wen verbonds God." Afgrijselijke straf. De meest afgrijselijke straf is wellicht de bij de Chineezen voorkomende onthou ding van slaap. Slechts mannen, die hunne vrouwvermoord nebben, worden door onthou ding van slaap ter dood veroordeeld. De ver oordeelde wordt in een kerker geworpen en onder opzicht van bewakers gesteld, die elk uur afgelostworden en den misdadiger dag en nacht verhinderen ook maar een oog dicht te doen om te gaan slapen. Reeds na acht dagen plegen de ongelukkigen hunnen kwel lers te smeeken, hen te dooden, te ver drinken, dood te schieten of op etne andere manier, welke dan ook, van kant te ma ken. Dikwijls leven deze ongelukkigen veertien dagen zonder slaap, daarop ster ven zij onder de gruwelijkste pijnen. Een diefstal, die aan 't verhaal van den onstsrfelijken Alibaba denken doet, is te Parijs gepleegd. Zeke re heer L. kwam tbuis, na verscheidene maanden buiten te hebben doorgebracht. Hij vond eerst alles in de beste orde en zijne meubels zelfs met een klein kistje vermeerderd. Hoe groot was echter zijne ontsteltenis, toen hij spoedig daarop ont dekte, dat alles opengebroken en al wat hij kostbaars gehad bad verdwenen was! De conciërge, terstond in verhoor geno men, begreep er niets van. Niemand had een voet in de woning gezet, die hij da gelijks zelf nagegaan had, niemand, sedert het kistje gebracht was. Het kistje P Ja, twee dagen na mijnheers vertrek warcn vier mannen eene geweldig groote kist ko men brengen, die mijnheer besteld had. Hij, conciërge, had hen geen oogenblik uit het oog verloren en was er bij ge weest, toen het meubel naar boven ge sjouwd en geplaatst was. Een 24 uur later waren de mannen met het kleine kistje gekomen, in de plaats van de groote, die bij vergissing bezorgd was. Ook ditmaal had de trouwe conciërge het viertal met argusoogen bewaakt en dus Dus had de dief in de groote kist ge zeten, op zijn gemak alles leeg geplun derd en bij zich in zijne scUuilplaats ge nomen, tot zijne genooten hem kwamen afhalen. Yrijdag der vorige week reisde een Parijsch rentenier van Havre naar huis. Tegenover hem zat een keurig gekleed jongmensch, waarmee hij een ge sprek aanknoopte. Yan lieverlede stapten meer reizigers in. Yoorbij Rouaan viel de rentenier in slaap, maar de anderen bleyen praten, tot opeens het jongmensch zei „Wacht eens, ik zal oom een kool stoven.' Yoorzichtig gespte hij den riem van eene tasch los, die de slapende over den schou der droeg. „Ik zal zoo meteen in een an deren wagen overstappen,' hervatte het jongmensch, „en dan zullen weglachen. Ik zal door het raampje kijken, wat voor een gezicht oomlief zetten zal, wanneer hij wak ker wordt.' Te Yornon aankomende, maakte neef dan ook, dat hij wegkwam. „Ik ben bestolenschreeuwde de oom, kort daarop ontwakende. Eea schaterend gelach begroette zijne ontsteltenis en de ren tenier zag verbijsterd zijne medereizigers aan, die zich zeer met hem vermaakten. „Wees maar gerust, zeide eindelijk één hunner, „uw neef heeft maar eene grap willen hebben. Bij het volgend station komt hij weer.' Maar de ander betuig de geen oomzegger te bezitten en daar de tieiu eerst te Parijs stilhield, had de dief al den tijd, ooi zijne buit in veiligheid te brengen, te weten 2000 frs. en voor den eigenaar belangrijke papieren. Een huis ingestort. Te Jerez in .Spanje, is Donderdag op het onvetwachts een geheel huis ingestort. De bovenverdieping viel op een aangren zend gebouw, dat eveneens in puin viel. Niet minder dan 83 personen werden on der de overblijfselen hegraven. Onmiddel lijk werd een aanvang gemaakt met het reddingswerk. Elf der ongelukkigen zijn dood, 46 zwaar, en de overigen licht ge wond. Kras. Dezer dagen liep te Parijs het gerucht, dat Ernest Legouvé ernstig ziek was en dit scheen bevestigd te wordeD, toen de oude schrijver verleden week niet aanwezig was in de Académie bij de verkiezing van twee nieuwe leden. Nu zegt de „Figaro," dat er geen reden voor ongerustheid be staat; terwijl er zitting was van de Aca démie nam Legouvé, die in Februari 1807 geboren en das nn bijna 90 jaar oud is, schermles 1 Een drama. In de gemeente Hydrequent bij Boulog- ne-sur-Mer is een verschrikkelijk drama af gespeeld. Een steenhouwer, een zekere Baclet, heeft in een aanval van waanzin met een revolver geschoten op zijne beide kinderOD, een jongen en ten meisje, en op zijn nich tje, eene wees, die hij in huis had opge nomen. Daarop doodde de ongelukkige zichzelf. Het nichtje is eveneens dood, de beide kinderen verkeeren in levensge vaar. De vrouw van Baclet was te Beruvre- quent uit werken en blijven slapen in het huis, waar zij arbeidde. Toen zij het droe vig nieuws vernam, verloor zy haar ver stand. Baclet was een braaf, spaarzaam en so ber werkman. Sedert hij het huis had gekocht, waar hij woonde, vertoonde hij teekeuen van zinsverbijstering. Hij meende, dat hij een slechten koop gedaan had en de toekomst zijner kinderen in gevaar ge bracht had. President der rechtbank: De beklaagde heeft dus getracht u om te koopen? Agent van politieJawel, mijnheer de president. PresidentEn gij hebt geweigerd, het geld aan te nemen P" Agent van politie: Jawel, mijnheer de president. PresidentWat antwoordde beklaagde, toen je dat weigerdet P Agent van politieJe bent een ezel, mijnheer de president. Koken is eene kunst, nog grooter kunst is het somtijds evenwel, dat gekookte te eten. Ingeschreven van 12— 15 Dec '96. Geboren Gerritje Johauna d. v. Arie Broere en van Margootje Gerritsen. Ondertrouwd en getrouwd geene. Overleden: Dieuwertje Sint oud 69 jr. wed. van Reier Blom. Ingeschreven van 11 Dec. 1896. GeborenSophia, d. v. Nicolaas van Noord en Johanna Hendrica Freem. Neel- tje Clasina, d. v. Jacobus Pool en Antje Koning. Adrianus Nicolaas, z. v, Simon Ligthart en Jansje Louwe. Andries, z. v. Johannis Petrus Filmer en Neeltje Stroo per. Gerhard Wilhelm, z. v. Phillippus Stöve 6D Aaltje van Stipriaan. OndertrouwdArie Zon. jm. zonder beroep, 25 jr. te Anna Paulowna, onlangs te Amsterdam en Pietertje Workum, jd. zonder beroep, 27 jr. te Zijpe. GetrouwdGeene. Overleden: Filmer, levenl. aangegeven kind van Johannes Petrus en Neeltje Stroo per. Ingeschreven van 1 31 Nov. 189C. Geboren Klaas, z.v. O. Dekker en L. Jonker. Pieter, z. v. J. Kroon en Kooij, Ondertrouwd en getrouwd geene. OverledenHendricus Scheid, 20 jr. z. v. O. Scheid en T. van Duin. Theo- dorns te Buck, 2 dagen z. v. J. te Buck en A. Schipper. 3de Klasse. Trekking van 14 December. Prijs van f 1500 No. 4353 f 1000No. 5542 8569 f 400: No. 14334 f 200: No. 15561 18335 f 100: No. 8522 19583 2de Klasse. 'Trekking van 15 December. Prijs van f 2000: No. 4469 1000No. 11248 f 400 No. 16703 200No. 4936 20574 100; No. 727 15923 16944 16954 17396 19813 20247

Schager Courant | 1896 | | pagina 3