INGEZONDEN. Zaak Akkerman. Nieuwe Niedorp, 17 Dec. 1896. Het bestuur van het Departement „Nieuwe Niedorp" der „Maatschappij tot nut van 't algemeen" wenschte evenals vorige jaren, ook dezen winter aan de le den en tegeu betaling ook niet—leden een' sangenamen en genotvollen avond te be reiden en noodigde daartoe als spreker uit den heer C. P. T. Bigot van Amsterdam. Wik- en weegloonen. Veeziekten. De minis ter van binneDlandsche zaken heeft, met ingang van 18 dezer: Anna Paulowna, 18 Dec. 1896. Heden avond vergaderde de Liberale Anna Paulowna, 18 Dec. 1896. Heden avond ontstond er brand in de bouwhoeve van van der Sluis, wo nende op het Breezand, ten gevolge van het vlam vatten van vet. Anna Paulowna, 18 Dec. '96. In onze afdeelingsvergadering van het Witte Kruis werd heden avond be sloten, aan het Hoofdbestuur eene subsi die van f200 aan te vragen voor het dienstjaar 1897. Wegens plaatsgebrek, BUITEN- LANDSCH NIEUWS in het vol gend nummer. PLAATSELIJK NIEUWS. Van de Volksvoordracht. i I M. De Red. der „S o 11 i c i t a n 1", gratis advertentieblad voor het Ouderwijs in Nederland, schrijft bij de plaatsing van het stuk van het Bestaur der Gew. Vereeniging Noord-HollandSchoolkwestie ta Sint Maarten: Gaarne verleenen wij bo venstaande een plaatsje in ons blad. ,De Sollicitant" kan, als advertentie blad, zich in den regel met geschillen niet bezighouden. Wij hopen, dat de le zers dit zullen begrijpen en onthou den. Bij de zaak Akkerman deukt men echter niet aan een geschil. Daarbij kan voor zoover ons nit tal van inlichtin gen blijkt, alleen sprake zijn van domme doordrijverij aan éénen kant. 't Doet ons goed, dat de geheele onder wijzerswereld, zoowel Bond als Genootschap, zich krachtig tegen die doordrijverij verzet. Men deelt ons mede, dat er pogingen zijn aangewend, om in Sint Maarten eene protest-meeting, ter zake Akkerman te beleggen, waarin de heer den Hartog van Amsterdam als spreker zou optreden. De pogingen mislukten echter, doordat door invloed van derden ter plaatse geen lokaliteit was te verkrijgen. De B ode, orgaan van den Bond van Nederlandsche Ouderwijzers, schrijft in het No. van 16 Dec. Helaas, de boycot is niet geheel gelukt. Eéne onderwijzeres, Mej. H. F eenstra te Apeldoorn heeft den moed gehad, zich aan te melden. Mocht ze misschien op 't tijdstip der aanmelding niet voldoende met de toestanden bekend geweest zijn, nu is dit niet meer 't geval, want èn schriftelijk èn mondeling heeft 't H-B. haar volko men van de kwestie op de hoogte gesteld. Maar ondanks dit alles weigerde zij, hare sollicitatie in te trekken en de redenen te melden, die haar tot dit besluit leiden. Ook aanbiedingen uit de Weerstandskas hadden niet 't gewenschte gevolg. Door deze houding daartoe genoodzaakt, heeft 't Hoofdbestuur getracht, zoo volledig mogelijk inlichtingen omtrent Mej. Teen stra te verkrijgen. We hebben die van verschillende kanten en zeer uitvoerig ge kregen, maar willen ze op 't oogenblis nog niet publiek maken. Wel kunnen we reeds melden, dat alle inlichtin gen ongunstig waren. Door 't H-B. zal aan de autoriteiten, waarvoor we 't gewenscbt oordeelen, natuur lijk mededeeling van 't een en ander ge daan worden. Al hoort men dus op dit oogenblik wei nig van deze zaak, men vertrouwe, dat 't H-B. in deze alle krachten inspant. De avond is er geweestj. 1. Dinsdag in het locaal vaD den heer P. Haringbui zen. Het aangename en genotvolle is er niet geweest; het is er nog. Nog herinnert men zich met genoe gen vele scènes uit de verschillende voor drachten en amuseert men zich mtt het be spreken en herhalen daarvan. De heer Bigot is heel natuurlijk achtereenvolgens reizend, slaperig huisva der, wien vannacht een welgeschapen zoon is geboren, dikke slagersvrouw, conducteur, zeeroover, jonggehuwd kantoorbediende, die om aan de bedriegerijen van zijn meisje een einde te maken, haar maar gauw had getrouwd, (Laat dit vooral geen leeiing zijn voor jonge damesniet iedere jonge man doet als „Piet Pitman*,) geëngageer de, oude jongejuffrouw eDZ. en „kletsen „kletsen"I Dee maar; dat kan de heer Bigot hoor Het was met recht: „niemand kan er een woord tusschen krijgen". Ook „Grootvader" (van A. J. de Buil) na de pauze was eene boeiende voordracht, terwijl het laatste nummer „De laatste oogenblikken van een tooneelkapper", waarin scènes voorkomen uit: „De Vrek", „Oom Braesig", „Mijn Leopold", „Oud Kleerkoop" en „Meusch, erger je niet" stel lig algemeen voldeed. De heer Bigot was nog zoo beleefd, „Een waardig jurylid* als extranummer te geven en oogstte ook daar veel succes me de. Deze hoogst genoeg'lijke avond zal nog lang in de herinnering blijven van heB, die ze bijwoonden. Den v ij f-e n-t w i n t i g s t e n Dec. (len Kerstdag) zal te Kolhorn eene openbare muziekuitvoering worden gegeven door de vereeniging „Helder's Harmoniekapel", directiede heer C. E. W. Wernecke, en met medewerking van den heer en mevrouw L. Hartlooper. Het geheel belooft een prettigen avond. Benoemd tot Regent der Algemeene Armen te Callantsoog de heer W. Govers aldaar. Den 22en December zal voor het Departement Kolhorn van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, de heer Bruinwold Riedel optreden, met het onder werp Verhuren van tuingrond aan werk lieden met en zonder in den huurprijs be grepen koop- en aflospenningen. Bij herstemming tusschen de heeren Lidth de Jeude en Kroon, te Alkmaar, is eerstgenoemde verkozen tot secretaris der Uilwaterende Sluizen. De gemeenteraad van Fra- neker heeft besloten voor ƒ14000 aan den heer B. Kalf, te AMSTERDAM, te ver- koopen den zilveren beker die ten Stadhni- ze bewaard wordt. De burgemeester teekende tegen dit besluit onmiddellijk pro test aaD. Hij verklaarde het niet te zul len uitvoeren en gaf terstond kennis aan hooger autoriteit, met verzoek het Raads besluit te willen vernietigen. Keuring van dekhengsten. Bij provinciale keuringen van dekheng sten zal voortaan ook een onderzoek wor den ingtsteld naar den adem der dieren. Invoer van vee in België. Krachtens een beslnit, voorkomende in den Belgischen Moniteur van 16 Decem ber, znllen van den 18den dezer af de Belgische grenzen slechts geopend zijn voor runderen en schapen uit Nederland, welke bestemd zijn voor de slachtbank en uitsluitend langs de stations Easchen, Sel- zaete, Achel, Visé en Hainont worden aan gevoerd. Niet gewild. Het Leger des Heils is voornemens, in de volgende week in den schouwburg te 's-HERTOG EN BOSCH op te treden. Het zond aan De Noordbr. eene advertentie, die echter dit blad weigerde te plaatsen. Als reden daarvoor geeft het blad op „Waar andere maatschappelijke toestan den bestaan als in ons katholiek Noord- Brabant, speciaal in onzen katholieken Bosch, is misschien het optreden van het Leger te billijken. Hier echter is het niet thuis, integendeelen voor het leger en voor zijne dappere krijgers, wier moed en volharding inderdaad bewondering afdwin gen, kwam het ons wenschelijker voor, dat het zijne batterijen richtte op andere streken dan het Zuiden". Verduistering. Door den 16-jarigen L,, werkzaam aan de stedelijke gasfabriek te ZALTBOM- MEL, die ook belast was met het opha len van gelden, zijn in ongeveer twee maanden tijds honderd vijftig gulden ver duisterd. Naar gemeld wordt, heeft de be schuldigde reeds volledige bekentenis af gelegd. IndeSluisvaartvan den Bullewijkerpolder bij OUDER KERK ligt eene schuit, met brandstoffen geladen, toebehoorend aan den turfhande laar Ekdom. In deze schuit overnachtten twee knechts, een man van 25 en een jongen van 15 16 jaar, die om zich te verwarmen, briquetten in de roef brand den. 's Morgeus was men verwonderd, geen teeken van leven op de schuit te merken. De roef werd geopend, en men vond beide mannen gestikt door den ko lendamp. Te PURMEREND heeft zeke re wed. P., bi; het uit bed stappen, een petroleumlampje omvergestooten. In een oogenblik stond zij in vlam. Onder vreese- lijk lijden is zij bezweken. Noodlottige vergissing. Een fi ter der gasfabriek te PURMER END, heeft bij vergissing uiteen flesch- je met vitriool gedronken, en is na smar telijk lijden aan de gevolgen overleden. Volgensde N. R. C. heeft dinsdag een inwoner van Naarden, op jacht zijnde, het ongeluk gehad, dat de loop van zijn geweer sprong, zoodat het schot hem door het hoofd ging, met doc- delijken afloop. Onvoorzichtigheid met vuurwapenen. Te WILDERVANK heeft weer een ongeluk plaats gehad door eene geladen revolver, welke men meende, dat ongeladen was. Iemand bezocht den be jaarden rentenier H. en vond daar op den schoorsteenmantel eene revolver liggen, welke bij ia de hand nam, waarop plot seling een schot afging, dat den rente nier in de borst trof. Hoewel de spoedig ter hulp geroepen geneesheer niet dadelijk kon bepalen, hoe diep de kogel was door gedrongen, moet de toestand van den ge wonde vrij bevredigend zijn. TWEEDE KAMER. Wik- en Weegloonen. Bij de beantwoording van het Afdee- lingsverslag der Tweede Kamer over het ontwerp tot bestendiging der heffing van bovengenoemde loonen in de gemeente Alkmaar, Hoorn, Edam en Purmerend, heeft de minister van Binnenlandsche Za ken (e kennen gegeven, dat de reeds ge leidelijk gereduceerde heffing thans geen verdere vermindering behoort te ondergaan. Hij grondt zich daarbij op de adviezen van het gemeentebestuur eu van het provin ciaal bestuur en op het feit, dat de hef fing bij de belanghebbenden geen bezwaar vindt. Er bestaat minstens reden vas twij fel of de tegenwoordige heffing van 60 cents buiten de grenzen valt van art. 254 der gemeentewet (heffing niet hooger dan het kosten bedrag). Daar het zich nu reeds laat aanzien, dat ook over 1898 handhaving van het bestaande tarief zal noodig zijn, heeft de minister vrijheid gevonden voor te stellen, de heffing vooralsnog voor twee jaren te bestendigen. De heer Z ij p heeft een amendt. voor gesteld om het heffen van deze loonen slechts voor 2 in plaats van 3 jaar toe te staan, tot een maximum van 55, in plaats van 60 cents per 100 kilogram. het vervoer van herkauwende die ren en varkens verboden uit een' kring in de gemeente Amsterdam, waarvan de grenzen zijn als volgtde zuide.ijte boord van het spoorwegbassin in de Rietlanden, de lijn in het verlengde daarvan tot in het midden van de voorhaven van het Merwedekanaal, de lijn door het midden van deze voorhaven en van dit kanasl in zuidelijke richting, tot aan de grens der gemeente, deze grens in westelijke rich ting tot aan de westelijke grens van de üosterspoorbaan, deze grens in noordelij ke richting cm htt terrein van het sta tion Muiderpoort, de westelijKe grens vau de spoorbaan to'. aan het oostelijk spoor weghaventje bij den Cruquiusweg, de oos telijke boord van dit haventje en eene rechte lijn getrokken nit het noordelijk uiteinde van dien boord naar het weste lijk uiteinde van den zuidelijken boord vau Let spoorwegbassin. De doorvoer door den genoemden kring van herkauwende dieren en varkens, zich bevindende in wagens dei doorgaande treinen langs de hootdbanen de Oaster- en Staatsspoorwe gen, voor zoover deze gelegen zijn binnen genoemden kring, blijft geoorloold. Wan neer bijzondere redenen afwijking van het verbod noodzakelijk maken, kan die wor den toegestaan door den burgemeestei van Amsterdam, in overleg met den dis- tricts-veearls, In de gehouden raads- vergadering te Alkmaar werd besloten, aan B. en W. machtiging te ver leenen, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, tot het in 1897 tijdelijk opnemen van f 60,000 ter voorziening in het be staande kas—tekort. J. 1 Dinsdag hield de Ver eeniging „Eensgezindheid" van Wierin- gen hare tweede wintervergadering in het lokaal van den heer C. C. K o o r n. Een talrijk publiek was opgekomen om naar de bijdragen te luisteren. De voordracht, welke de heer Bruul bereid willig op zieh had genomen, was getiteld: Vertellingen van een nachtlampje door W. Otto. De bijdragen werden vervuld door de H. H. Asjes en Berkemeijerbeiden met eene kerstvertelling. Ook had de heer Bruul nog eene bijdrage van Professor Olivier in de trekschuit. De aanwezigen brachten door levendig applaus hulde aan de sprekers. In de pauze werden er door de Muziek vereeniging „Harmonie" eenige nummers geblazen. De Voorzitter sloot daarna de vergadering, en allen keerden voldaan huiswaarts. Een schaap van den land bouwer M. de Y. te Wieringen, dat over een walletje was gesprongen, en te dicht bij de wieken van den molen was gekomen, werd door een der wieken ge troffen en was terstond dood. Kiesvereeniging Algemeen Belang Als lid van het bestuur werd gekozen de heer A. de Boeriu de plaats van den heer R. Blankevoort, die periodiek af trad en niet herkiesbaar was, Yerder werd besloten, voor de jaren 1895 en '96 voor elk lid f 0.50 uit te keeren aan de kas van de Centrale Li berale Kiesvereeniging voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten te Schagen, boven de gewone contributie. Met het oog op deze buitengewone uit gave zal echter op de volgende vergade ring het voorstel behandeld worden, om zich als afdeeling der Centrale Yer- eeniging af te scheiden. In korten tijd werd het gebouw in de asch gelegd. Het vee werd echter ge red, zoomede de geldswaarde van den bewonerde vlammen vernielden het overige, w. o, 150 kippen. Deze gelden moeten dienen voor het verkrijgen van goed drinkwater in de gemeente, wat inderdaad in tijden van droogte eene eerste behoefte is. Slaagt deze poging, dan bestaat het voornemen, op meerdere plaatsen in de gemeente putten te boren. Ten behoeve van deze zaak zal ook een verzoekschrift aan het gemeentebe stuur gericht worden om subsidie. Ter vervulling van deva- cature, ontstaan door het vertrek van den Heer Koogerlaatst organist bij de Doopsgezinde Gemeente te Barsinger- horn, werd jongstleden Woensdag in het kerkgebouw van genoemde gemeente een vergelijkend onderzoek gehouden. Yan de 19 sollicitanten naar de be trekking was een zestal opgeroepen, doch slechts twee waren opgekomen. Na gehouden onderzoek heeft de Ker- keraad evenwel geene benoeming gedaan. Gisteren (Yrijdag)avond besprak de heer P. J. Iroelstra van Utrecht in het locaal van den heer P, Haringhuizen te Nieuwe Niedorp, het onderwerp „Het kiesrecht en het platteland". De vergadering was bezocht door pl.m. 90 personen, die zeer aan dachtig den spreker tot het einde van zijne rede aanhoorden. Zonder het in alle opzichten met hem eens te zijn, gevoelt men respect voor den heer Iroelstra en ongetwijfeld zou de zaak der sociaal-democraten veel meer vertrouwen en eerbied eu derhalve on eindig meer veld verkregen hebben, als altijd elk sociaal-democraat den toets aan dezen spreker had kunnen doorstaan. In het volgend nummer zal een meer uitvoerig verslag der bespreking wor den vermeld. Schagen, 19 December 1896. Twee leidekkers op onze nieuwgebouwde kerk bezig zijnde met leidekken, stortten, doordat het toestel waarop zij zaten brak, met hun beiden langs het hooge dak naar beneden Hoogst gelukkig was het, dat zij beiden in de goot bleven liggen, daar deze val hen anders zeer zeker minder goed beko men zou zijn. Yoor eenige maanden werd in Hollands Noorden een schil- dersbond opgericht, waarvan de h.h. Rezelman te Oudcarspel, Oudes te Nieuwe Niedorp en Berkhout te Oudcarspel respect, tot voorzitter, secr. en penn. werden benoemd. Maandag a s. zal deze vereeniging in het lokaal van den heer P. Rogge veen alhier vergaderen en bij deze ge legenheid eene expositie van door hare le den vervaardigde schilderstukken houden. De commissie tot het houden van Volksvoordrachten hield Vrijdagavond j.1. haren eersten winter avond ten locale van den heer D.v.lwuiver. Hunne welwillende medewerking ver leenden de heeren A. Kooger van Alk maar en P. Munnikbovendien de Har- moniekapel en Euterpe. 't Beloofde voor de bezoekers een aangename avond te worden en dat is het dan ook ten volle geweest. Yolop heeft men kunnen lachen bij de twee zeer geestige voordrachten van den heer P. Munniknl„Een heel aardige verrassing" en „Hoe Jetje gezoend werd," beiden door Justus van Maurik. Daarin heeft de heer Munnik bewezen, dat hij in staat is, van Maurik te begrijpen en uitstekend te vertolken. Te meer ver dient de medewerking van den heer Mun nik waardeering,daar hij deze spreekbeurt, die door een ander op zich genomen was, goedgunstig nog ter elfder ure overnam. Ook de Harmoniekapelzooals wij dat van onze kapel altijd gewoon zijn, werk te weder dapper mede, om dezen avond te veraangenamen en op te vroolijken en heeft in het zestal nummers, dat zij ten gehoore heeft gebracht, opnieuw be wezen, dat hare aanwezigheid op een' dergelijken avond onmisbaar is. De zangvereeniging Euterpe verleende eveneens hare medewerking en deed het auditorium een zestal nummers hooren, waaronder 3 voor gemengd en 3 voor mannenkoor. Ook hetgeen Euterpe ten beste gaf, werd hartelijk toegejuicht, blijken genoeg, dat haar werk gewaar deerd werd. De heer A. Kooger van Alkmaar was zoo bereidwillig, bij de nummers met begeleiding als accompagnateur op te tre den, van welke moeilijke taak hij zich uitstekend kweet. De commissie van Volksvoordrach ten kan met alle tevredenheid op dezen avond terugzien, haar doel was: velen een aangenamen en tevens leerrijken avond te bezorgen; zij heeft haar doel volkomen bereikt, zij heeft velenwant de zaal was propvol, een paar gezellige uren verschaft. Vader eu moeder waren gisteravond naar de volksvoordracht. Eene „oppasster" voor de kinderen was niet „noodig", want die werden 's avonds „nooit" wakker. De buren zouden bovendien een oogje in het zeil houden en zoo nu en dan eens „gaan luisteren". Juist toen zij niet „luisterden", was broertje wakker gewor den en schreeuwde natuurlijk huizenhoog om „moeder! moeder!" Moeder kwam niet, waarom broertje opstond, zijn klomp nam en twee ruiten insloeg. Het was van nacht erg koud, toen vader en moeder thuiskwamen. Dit alles gebeurde op het Noord, den 18den December 1896. De laatst aangekondig de Kinderuitvoering van de Departemen tale Zangschool zal morgen- (Zondag-) middag om half drie in het Noord-Hol- landsch Koffiehuis plaats vinden. In weer wil van plotseling opgekomen moeilijk heden, heeft de heer ter Linden moeiten noch kosten ontzien, om zijne belofte aan de kinderen gestand te doen. Hij heeft zich de medewerking weten te verzeke ren, behalve van die van Mej. 1. Asjes van den heer J. R. van ArnhemCon cert-Liederzanger te Alkmaar en van den heer L. A. Schouten te Den Helder. De uitvoering zal binnen twee uren afgeloopen zijn en is voor goedmaking der kosten tegen een entree van 25 ets. voor volwassenen, 10 ets. voor kin deren toegankelijk. Woensdag j.1,, des avonds ten 7 ure vergaderde de Afdeeling Scha gen en Omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, ten lokale van den heer A. Visser. Aanwezig 2 bestuursleden, 1 gewoon lid, twee vertegenwoordigers der pers. De Voorzitter, de heer S. Beman, opent de vergadering en de Secretaris, de heer C. Bijpost Rz leest de zeer uitgebreid uitstekend gestileerde notulen der voH6111 vergadering. Ouder de iugekomen stukken kwamem voor: Missive Schager Paasctnentoon- 8telling9vereenigiug met eeue aanvrage 0m subsidie, die evenals vorige jaren werd ge steld op f30.— als iei) p.y3 afdeeliiig Pinkstieren. Schrijven gemeente Schagen dat wederom f 50.subsidie aan do af deeling was toegestaan. Aanvrage Hoofd- br stuur om steun voor de in 1897 te Den Haag Ie houden tentoonstelling. Met het oog op de financiën werd besloten, daartoe niet over te gaan. Het punt quotum-verlaging werd wegens dj ui:stekeude(?) opkomst tot nader orde verdaagd. Hierna werd de vergadering gesloten. De janrlijksche verpach- ting der marktgelden voor paardeD, run deren enz. had den 17 alhier ten raadhui- ze plaats. De uitslag was als volgt I. Paarden, en runderen, K. Snaas, f 825. SchapeD, lammeren bokken en geiten, P. de Wilde f290. Varkens en biggen, J. Snijders, f140. Konijnen en gevogelte, S. van Scheyen, f 10. Totaal f 1265. II. Belasting op Schapenhokken, P. de Wilde f 340. Donderdagavond j. 1. hield de Gymnastiek- en Schermvereeniging Lycurgus eene vergadering ten locale Cérès. Tot afgevaardigde naar de gewrstelijke vergadering werd benoemd de heer J. Koster met de opdracht, al zijne krachten in te spannen, om de a.s. gewestelijke uitvoering alhier te doen plaats hebben. Tevens werd besloten, om in Januari a.s. eeue nitvoering te geven in Oudcarspel, om nogmaals pogingen in 't werk te stel len, aldaar eaDe gymnastiek-vereeniging op te richten. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven Mijnheer de Redacteur In uw nummer van 17 dezer komt een ingezonden stuk voor, waarin zekere P.M. de zingvereeniging Euphonia benevens haren directeur aanvalt. Wie is P. M. een lid van Euterpe P wij weten 't niet, maar zeker is 't, zoo hij geen lid van de vereeniging i?, hij waardig is, het direct te worden. Het stukje ademt geheel en al den geest, dien Euterpe beheerscht van af htt oogenblik, toen het noodlot haar in eene gemengde zangvereeniging herschiep. Een ingewijde haalt bij het lezen van dat stukje de schouders op. Mijnheer P.M. spreekt daar van een be sluit, indertijd door Euphonia genomen als hij op de hoogte van de zaak is, zal hij weten, dat zulks toen noodzakelijk was, en ook, dat toen de noodzakelijkheid was opgeheven, het besluit ook dadelijk weer is teniet gedaan dat is reeds ruim twee jaar geleden. „Waar Euterpe tot heden nog niets heeft gedaan, wat Euphonia zou kunneH grieven, ja zelfs, waar onderscheiden leden van Euterpe met alle plezier en ten allen tijde Euphonia of haren directeur hul- pe boden," waarlijk, dat zijn regelen, waardig achter glas gezet te worden. Mijnheer, of u is volstrekt niet bekend met de verhouding tusschen Euphonia en Euterpein 't bijzonder hare dames leden bf u is verschrikkelijk brutaal. Als u zoo goed wilt zijn, mij eene opgaaf !e geven van ai de geboden hulpe, ten allen tijde en met alle plezier, zal ik u eeu lijstje doen toekomen zoo mogelijk met alle hartelijkheden, ons voortdurend welwillend verstrext. Uwe vrees voor eene weigering onzer zijds, mijnheer P. M., zon dan ook wel eens niet zonder groDd kunnen zijn, waar Eupho nia weet, dat enkele damesleden van Euterpe niet dan door noodzakelijkheid gedwongen, er toe zouden overgaan, samen te werken met wat toch maar boerenmeisjes zijn. De ze laatste uitdrukking, mijnheer P. M,, is niet van mij. U, mijnheer de Redacteur dank zeggen de voor de verleende plaatsruimte. EeD lid vau de dames- zangvereeniging „Euphonia," Mijnheer de Redacteur l In de courant van j.1. donderdag komt een ingezonden stuk voor van den heer P. M. als antwoord aan den heer K. doch voor de helft speciaal voor mij bestemd. Yooral ook om de liefelijk heden, die genoemde heer mij vriende lijk in 't gelaat werpt, gevoel ik mij verplicht tot beantwoording van zijn antwoord. De heer P. M. betoogt, dat eene sa menwerking van Euterpe met de Har moniekapel en met Euphonia totaal onmogelijk is. De heer P. M. heeft 't glad mis. De samenwerking met de Harmonie kapel was vroeger mogelijk en is 'took nu nog, als men maar wil. Slechts drie (de heer P. M. praat van meer dere) heeren zijn lid van beide vereeni- gingen en of die nu in beide vereeni- gingen belangrijke en dus onmisbare krachten zijn, weet ik niet de heer P. M. blijkbaar wel maar wel weet ik, eu t is meer genoemden heer niet

Schager Courant | 1896 | | pagina 2