Bianenlandsch Nieuws. B. en W. stellen voor, om aan Koorn en Zomerdijk eene gratificatie van f 35.00 te verleenen en aan Duinker f 25.00. PLAATSELIJK NIEUWS. De onder directie van de heeren Lamberts en Kühn staan de Hollandsche Tooneelvereeniging van Amsterdam, voordeden 2en kerstdag ten locale van den heer D. van Twuiver al hier op: „de Voddenraper van Parijsbe roemd drama in 5 bedrijven, naar 't Fransch. Ofschoon dit reeds zeer oude stuk ook hier alom bekend is, was toch een zeer groot aantal belangstellenden opge komen, om van dit altijd nog aantrek kelijke drama te genieten. Van genieten is hier, wat ons be treft, geen sprake geweest. Op welk eene onbarmhartige manier heeft men ditmaal het snoeimes ge bruikt, wat een brokstukken heeft men weggelaten, wat een leemten, wat een onduidelijkheden en onbegrijpelijke voor vallen. 't "Was goed, dat velen met ons hunne oude bekendheid met de geschie denis te hulp konden nemen, om het ont brekende aan te vullen en het onbe grijpelijke te verklaren. Overbodig wordt elke uiting hieromtrent, wanneer wij het teekenende feit meedeelen, dat het. auditorium aan het einde van het stuk: werd meegedeeld: dat het afgeloopem was. Waarvoor dat plaatsen van personen; op het programma, die de gebeele avond zoek gebleven zijn? Waarvoor dat stuitende, om twee personen, die twee verschillende karakters moeten vertolken, die in het stuk met elkan der in aanraking behooren te komen, door één persoon te doen vervullen, zoodat men het samentreffen dier per sonen mist en daardoor ook weder een brokstuk vervalt Ook is ons tot dus verre onbekend gebleven, wie der aan gekondigde personen de rollen van Clara Hofïman en Marie Didier heeft vervuld. Waar heeft de grisette den geheelen avond gezeten, die ook in de carneval - scène moest verschijnen en op het program vermeld stond? Wat een potsierlijk gezicht, dat gehas pel van dien eenen clown. Waar waren de scheuren in dat balkleed, waarover de arme naaister zoo in zak en asschQ' zat? Jefwerp in geheime vergadering le behan delen, hetgeen met algemeene stemmen werd goedgekenrd. (Veel geraas en ge bons op de tribune.) Na heropening vraagt de heer lijsen om eenige buizen te leggen in den Wes- terlarder weg en om in plaats van een blauwen kiel en eene pet, een paar laar zen voor de wegwerkers te knopen. De voorzitter belooft een onderzoek. Niets meer te behandelen zijnde, elait de voorzitter de vergadering. J. 1. Maandag is te den Oever te Wieringen een „zanggezel schap' opgericht, onder den naam van *E x c e 1 s i o r". De leiding is opgedragen aan den heer L. Spaander. Door stemgerechtigde 1 e- den van de Hervormde gemeente te An na Paulowna, zijn in deze week tot notabelen gekozen de heer J. Siewers (ter vervanging van den heer Watter, die kerk voogd geworden is) en herkozen de h. h. J. J. de Mazure en A. SchenJc. Tot gemachtigden in het kerkcollege zijn herkozen de periodiek aftredende leden K. L. van GorJcom, A. Kos en Ih. J, Wal Ier. ken onder de kleinen rondgedeeld. Niet alleen dat vele kinderen met hunne on- dtrs waren verschei en, maar ook een groot aantal belangstellenden was opge komen. Vrijdagden25enZoDdag den 27 December j.1. gaf het Fanfarecorps „Eendracht maakt macht" \.t Oudkarspel, onder Directie van den heer K. Kos, hare eerste openbare uitvoeringen, welke, als men, in aanmerking neemt, dat dit corps nog geen jaar heeft bestaan, als goed ge slaagd kunnen worden beschouwd. Naar men uit Den Helder meldt, zijn bij het gemeentebestuur aldaar ernstige plannen in overwegiug, om na afloop der concessie voor de openbare gas verlichting, de gemeente electrisch te ver lichten. Die plannen worden door de Ma rine ondersteund- Op den 2en Kerstdag werd te Oude Schild op Texel door het Mannenkoor ^Amicitia' een viertal liederen gezongen, die blijkbaar zeer in den smaak vielen. Eveneens verwierven een paar Viool-solo's en het gegeven tooneelstukje TV aarzeggerij aan boord, benevens eenige voordrachten, een luid applaus. Die tweo punten nu geven grond tot deze verwachting, tot deze hoop althans, dat de programma's der Liberale Unie bij velen weerklank zullen vinden, vooral bij velen der nieuwe kiezers. Dezen toch, die voor een groot deel vreemd zijn ge bleven aan de geschiedenis, die achter ons ligt, met hare persoonlijke veeten en hare spitsvondige onderscheidingen, met haar vasthouden aan eigen meeningen en hare blindheid voor den eisch om door samenwerking het algemeen belang te dienen moeten zich aangetrokken ge voelen tot eene groep, die reeds geruimen tijd werkzaam was om den weg af te bakenen, die nu de weg blijkt, waarlangs wij ons hebben voort te bewegen, en die niet alleen dien weg heeft afgebakend, maar ook met volkomen ondubbelzinnig heid verklaard heeft, wat men van haar te wachten heeft, wat zij doen wil, wat zij verwacht van allen, die zich bij haar aansluiten. Dat dit velen van de nieuwe, maar ook velen van de oude kiezers zijn zul len, is de hoop, die door de aangewezen merkteekenen gewettigd wordt, en wel ker vervulling ook noodig is om het gewenschte doel te bereiken. Samen werking van alle gelijkgezinden is daar toe noodig. Men moge meenen, dat het er niet veel toe doet of de candidaten, die de programma's der Liberale Unie zullen verwerkelijken, al dan niet, onder hare vlag gekozen worden, men zou daarbij een belangrijk punt over het hoofd zien. Bij districten, waar zooda nige candidaten van eene verkiezing ze ker zijn, moge dat er niet veel toedoen, er zullen districten zijn, waar zulk eene keuze niet verzekerd is, en waar men integendeel alle krachten moet inspan nen om het doel te bereiken. Hun moet steun geworden. Die moet komen uit de districten, waar geen strijd is en waar men dus voor de broederen in de verdrukking een offer kan over hebben. Dit bedenke men wel. De zegepraal der beginselen, die men belijdt, hangt niet af van de zegepraal in het eigen district alleen. Integendeel. Slechts zoo de meerderheid verkregen wordt, vermo gen wij veel. En daartoe is niet alleen inspanning van eigen krachten, maar ook samenwerking met anderen noodig. En daarom, dat op den grondslag der programma's van de Liberale Unie aller- wege de vooruitstrevende vrijzinnigen zich aaneensluiten, is onze hoop in dub belen zin. Het is onze vurige wenschomdat het dringend noodig isonze blijde verwach ting, omdat daar goede gronden voor zijn. -Vergadering van den Raad der gemeente Wieringen, gehouden op Woensdag 23 December 1896, des namid dags ten twee ure. Voorzitter de heer L. C. KolfBurge meester. Leden de heeren: 3b. S. Mostert, H. A. J. van der Spek-Obreen, P. P. lijsen, V. Heïjblok, P. KoornJ. 3b. Tijsen en P. Sz. Kuutwelke allen tegenwoordig wa ren. De voorzitter opent de vergadering en verzoekt den secretaris, den heer Poel, de notulen der vorige te lezen, welke daarna onveranderd worden goedgekeurd. le. De voorzitter deelt mede, dat bij hem was ingekomen een verzoek van den heer P. Omis, waarin adressant te kennen gaf, dat hij geen schoolgeld betalen kan, en daarom ontheffing van die betaling ver zoekt. Met algemeene stemmen weid besloten, om adressant niet geheel te ontslaan, maar voor de helft. 2e. Dat de begrooting van heeren Ge deputeerde Staten was terug ontvangen, waarin eene kleine opmerking was gemaakt, welke door den raad aldus werd gewijzigd en nu andermaal aan Gedeputeerde Staten zal worden opgezonden. De begrooting weid vastgesteld tot eene ontvangst en uitgaaf van f21481.03. 3e. Was ingekomen een verzoek om gratificatie van de heeren ZomerdijkKoorn en jDuinker. De eerste twee wegens de vele werkzaamheden aan de wierzaak ver bonden, en de andere voor het wisselen van geld. De heer Kuut was evenwel van meening, dat er wel personen zouden zijn, die het voor hun salaris wilden doen. De heer Obreen zegt, dat het verzoek uitgaat van den heer Maats, voorzitter der wieiindustrie, en dat de raad het dan niet mag weigeren. De heer Kuut blijft bij zijne meeniDg. Met meerderheid van stemmen werd besloten, de gratificatiën te verleenen, tegen stemde de heer P. Sz. Kuut en de heer lijsen hield zich buiten stemming. 4s. B. en W. hadden aanbesteed het maken van eene nieuwe woning te Hipo- litushoef. Ingekomen waren 10 biljetten en waarvan de heer C. Kroon te Wieringen de laagste inschrijver was, voor de som van f 6696.50. B, en W. hebben echter geen vrijheid genomen, het werk te gunnen, daar het te veel boven de raming was. De heer Poel, die belast was geweest met het maken van plan en schets, bad zich zeer zeker in zijne berekening ad f 5500.vergist, waarover B. en W. zeer ontevreden waren. De heer P. lijsen stelt voor, om dit on- Een vergeefsche kerk- gang werd j. I. Zondagmorgen door velen te Anna Paulowna gemaakt. De betrokken riug-predikant bleef weg, maar kwam met den trein van 1 uur aldaar, meenende, dat hij eene middagbeurt had. Onverrichterzake kon ook hij weder ver trekken. Zooals gewoonlijk gaf ook ditmaal de gymnastiekvereeniging Olym- pia van Wieringerwaard hare jaar- lijksche uitvoering op den lsten Kerstdag, ten l&cale van den heer 3.. Poon. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer 3b. Kaan, die nadat hij de vele aanwezigen hartelijk welkom had geheeten, de felicitatie der vereeniging overbracht aan den heer 3b. Roggeveen van Schagen(aldaar aanwezig) met hstrekking tot zijneverkiezing als lid van het gewestelijk bestuur van Noordholland van het Ned. Gym. Verbond. Over het geheel genomen is de uitvoe ring goed geslaagd en is er ook ditmaal flink gewerkt. Zoo goed evenwel als wij dat vorige jaren hebben mogen bijwo nen, was het nu niet, daar eenige leden met hunne oefeningen niet zeer gelukkig waren. Een woord van lof en hulde verdiende het nummer „paard". Daaraan werden zeer ingewikkelde en groote vlugheid vereischende oefeningen gemaakt en wanneer men in aan merking neemt, dat dit de tweede uitvoering is, waarop „Olympia" aan het paard werkt, dan mag volmondig worden beweerd, dat de vooruitgang bij dit werktuig zeer groot is. Ook ditmaal kunnen wij niet nalaten, ^Olympia" geluk te wenschen met een drietal leiders, als de heeren Groneman Kaan en Koomen. Wanneer de vereeniging over dergelijke krachten mag blijven be schikken, wanneer de vereeniging zulk een drietal als hare leiders mag behouden, dan zal „Olympia' blijven bloeien en zullen de leden zich door het goede voorbeeld gedron gen gevoelen, op het gebied van gymnastiek naar hooger te streven. Als toegift of liever, als afwisseling was op het programma geplaatst het tooneel stukje „Drie lotelingen voor den militie raad'. In zijn openingswoord wees de heer 3b. Kaan op dit nummer en maakte daar tevens de opmerking aan vast, dat er geen hooge tooneelspeelkunst mocht worden ver wacht, nu, die werd er dan ook niet gege ven, maar toch werd dit stukje uitstekend gespeeld en hadden de heeren medewerkers alle eer van hun werk en hebben menigeen door hunne potsierlijke streken doen lachen. De uitvoering werd opgeluisterd dcor het muziekgezelschap de Harmonie van "Wieringen. Alhoewel het onze gewoonte niet is, kunnen wij toch niet nalaten, dit muziekgezelschap dank te brengen voor de ambitieuze wijze waarop zij hare taak vervulde. Zij heeft den aanwezigen door hare vroo- lijke muziek zeer zeker vele aangename oogenblikken verschaft en heeft met prettige en opgewekte nummers de pauzen aange vuld. Ook later op het tal heeft menig een vroolijk gedraaid op de lustige wijzen der kapel. Te Kolhorn gaf de harmo- niekapel van den Helder onder directie van den heer Wernecke, op den lsten Kerstdag eene uitvoering, die goed geslaagd mag genoemd worden. Inzonderheid vie len in den smaak de beide ouvertures //La Dame de Coeur" van Duval en *Une Nuit d'Eté" van Tack. Ook No. 11 #Bou- quets de Melodie" van Beckling werd met bijzondere belangstelling gevolgd. Tusschen de verschillende nummers traden de heer en mevr. L. Hartlooper op als duettisten. Hun spel was comisch, doch zeer gekuischt en tintelde soms van humor. Ook zij laten aangename herinneringen achter. De voor stelling werd bijgewoond dooi een vrij talrijk publiek, meest jongelui. Voor de leerlingen der Zondagsschool was in de Christ. Geref. Kerk te Kolhorn op den lsten Kerstdag een mooie kerstboom opgericht. Schitte rend verlicht en volbeladen met al die heerlijke zaken, die een kinderhart in ver rukking kunnen brengen, maakte hij een aardig effect. Onder afwisseling van kinder gezang en orgelmuziek werden de geachen- Woensdag 23 Dec. verga- derde te Lutjewinkel de vereeniging ?Nut en Genoegen" onder leiding van den heer K. B o c k e 1, Voorzitter. Na de opening en 't lezen der notulen deelde de secretaris mede, dat van de bibliotheek, die thans uit 132 nummers bestaat, een zeer druk gebruik wordt gemaakt, wijl ieder, ook niet-leden, kosteloos boeken ter lezing kunnen krijgeD. De rekening van den penningmeester, den heer A. Nobel, bedragende aan ont vangsten 16,215 en aan uitgaven f 16,10, werd in orde bevonden. Tot bestuursleden werden herkozen: de heeren K. Boekei, voorzitter; H. van Hee- rikhuizen, secretaris; en A Nobel, penning meester. Na afdoening der huishoudelijke zaken werd nog eenige tijd aangenaam doorgebracht met het houden van voordrachten en sloot de voorzitter de vergadering met den wensch, dat de volgende, in Januari '97 in de Weere te houden, niet minder aangenaam en nut tig moge zijn als deze. Als een bewijs, dat de wildstand in Hollands Noorden dit, jaar zeer gunstig is, kan dienen, dat sedert de opening vau de jicht, door de heeren W. de P. van Scha- gen, A. P. en J. P. uit de Zijpe, die ge- rtgeld met hun drieën ter jacht gingen, in het Buitenveld en de Zijpe 108 hazen, henevens tal van eenden, snippen en pa trijzen zijn geschoten. Opmerkelijk mag het genoemd worden dat in het boschrijke gedeelte van da Zijpe zich dit jaar ook fazanten hebben ver toond. Benoemd in het bestuur van den Hondsbossclie en Duinen tot Petten tot Hoogheemraden wegens de Vier Noorder Koggen de heer J. de Jong, wegens Geestmer Ambacht de heer W. Schermerhorn, en wegens Duinkavel de heer jhr. G. S. Boreel. Het concert van Win- kel's Fanfarecorps, vrijdag 25 dezer bij den heer 13. Pijper te Heer HugO- waard gegeven, was voor de aanwezigen een waai kunstgenot. Met waatdeering vermelden wij, dat de verschillende nummers zuiver van toon en onberispelijk in maat werden uitgevoerd. Vrijdag den 25s ten en Zondag den 27sten Dec. j.1. werd door de rederijkerskamer //Cicero" te Nieuwe Niedorp ten huize van den heer P. Haringhuizen aldaar opgevoerd //Onschuld en Misdaad", drama in negen tafreelen, door Hubertus Jansen, en ?Naar het ge maskerde bal", blijspel door Gillissen. De keuze der stukken was dezen keer minder goed dan de opvoering daarvan. Door enkelen werd zelfs zeer goed ge speeld. Het scheen echter, dat men over het algemeen de rollen niet bijzon der vast onder de knie had. Ook is het eerste stuk ts lang, te afmat tend, voornamelijk voor het talrijke pu bliek van Vrijdag, dat geprikkeld was door de vermelding //Na afloop bal" en nog zooveel andere dingen. Er werd dan ook tot zeer laat van den dans een druk gebruik gemaakt. Zondag was de opkomst van het pu bliek zeer matig, wat natuurlijk de spelers in geen aangename stemming bracht. De Reder ij kerskamer te Schagerbrug gaf den tweeden Kerst dag eene voorstelling in het lokaal van den heer A, Bruin aldaar. Opgevoerd werden „5 of Ztooneelspel van Justus van Maurik, en „Een Siberische Neef', blijspel van S. von Moser. Het uitvoerend gezelschap heeft zich verleden jaar met de opvoering van „Het Zangersfeest" met één slag een bijzonder goeden naam veroverd en dien naam heeft het door deze voorstelling in 't minst geen schade gedaan. Na 't opgaan van 't gor dijn treft den toeschouwer oogenblikkelijk de smaakvolle tooneelschikking meubelen, schilderijen enz. uit de mooiste kamers der leden geleend, geven dadelijk het bewijs, dat men de voorstelling ook op mateiieel gebied in de puntjes wil doen zijDdat prijzenswaardig bewijs geven zij den criticus, doch ook den gewonen beschouwer bekoort die gezellige in richting, 't zij van kamer of tuin in hooge mate en hij leeft met de spelenden mee in die elegante omgeving. Voeg nu daarbij beschaafd spel, duidelijke, correcte uitspraak en beslist geteekende opvatting van elke rol, alles in schoone haimonia met de plaats der handeling, en men kiijgt de gunstigste getuigenis van den ernst en den ijver, waarroede hier de kuust beoe fend wordt. Wel wordt het door allea niöt met het- zelfde succes gedaan en ziju er daarom aanmerkingen te maken den dokter wenschten wij wat ernstigermeer den in studiëa verdiepten geleerde Constauce, vooral in 't vierde bedrijf, hartstochtelij ker; den luien Oud-gast minder luid sprekende toch moet voor het welsla gen van dezen avond aan allen ren wel gemeend compliment gemaakt worden. De pauzes waren echter te lang; het eerste stuk kon gevoeglijk met ééu bedrijf verminderd en het tweede stuk, dat toch niet veel om 't lijf had, altijd wat inhoud betreft weggelaten worden, doch dat zijn verwijten aan de stukken. Zoo zal ook wel voorgeschreven zijn, dat de Si berische neefin eene pelsj/s gehuld moest zijn, terwijl de andere neef in een luchtig rijkostuum zich vertoonde en daarom moest men zich verheugen, dat de nicht barones (ook al in zomertoilet) den eersttn huwde oio den kleumer, die hier in gezegde (den ei genaar te benijden) jas bloempjes plukte, voor een doodvriezen in Siberië te bewaren. Z'u hollandsch heeft bedoelde ntef ook zeer waarschijnlijk van een schooljongen ge leerd; 't was de taal van een' verhollandsch- ten neger of zoo iets, niet van iemand, die het vorige jaar te Wiesbaden met de ba rones Fransch sprakdal scheen hij met zijn Russisch door zijn kinderlijk Hol- lendsch gebrabbel geheel vergeten. De an dere neef kon bij de tuin-scéne zijn hoed wel ophouden men loopt daarmee niet in zijne baud als men in een stikdonkeren nacht voor een' bespiedingstocht zich een weg baant door struiken en heggen. Deze kleine opmerkingen treffen echter, zooals wij zeiden, meer het stuk, dan de uitvoerenden. Mocht het eerste stuk nog eens opgevoerd worden wij zagen gaar ne, dat het te Schsgen geschiedde dan raden wij ieder tconeelliefhebber aan, de voorstelling van dit uitstekende dilettan tengezelschap te gaan bijwonen. Door de Alkraaarsche po 1 i- tie is de hand gelegd op eene jeugdige dievenbende. Een elftal jongens hebben zich sedert begin October schuldig ge maakt aan herhaalde diefstallen van ver schillenden aard. De niet voor consumptie vatbare goederen zijn meest alle in beslag genomen. Den 2en Kerstdag werden er le Groot,evenals op vele andere plaatsen, tooneelvoorstellingen gegeven. Wat even wel niet overal het geval zal zijn geweest, is, dat er te Groet ontzettend en barbaarsch is gevochten, zoo ongeveer den geheelen dag door. Een der grootste belhamels werd met een' zwaar gekneusden arm naar het zie kenhuis te Alkmaar vervoerd. Bovendien is er ten huize van den kastelein Hoog- vorst zoo ongeveer geen glasruit heel ge bleven en geen deur op zijne plaats, dus een echte beestenboel. Ministerie van Land bouw. In de algemetne vergadering van de Twentsche (Overijselsche) Landbouw-Maat- schappij, den 27en December te HENGE- LOO gehouden, werd het bestuur opge dragen, ten zeerste bij de Regeering aan te dringen op de invoering van een' minis terie van landbouw. Eenstemmig was men van oordeel, dat de tegenwoordige toestand niet bestendigd mag worden. Te TILBURG wond zich Zon- dagavond een zekere D., bij een' twist met andere bezoekers in eene herberg zoodanig op, dat hij optens in elkaar zeeg en op de plaats dood bleef. Men meldt uit YLISSINGEN: In de Aagje Dekenstraat alhier woont de 75-jarige weduwe van wijlen den for tificatieopzichter O. met twee dochters, beiden ruim 30 jaren oud en ongehuwd. Eer.e dier dochters, die aan zwaarmoe- dightid lijdende is, liep vrijdagochtend de deur uit, met het doel, zich in eene ach ter het huis liggende vest te gaan verdrin ken. De moeder en de zuster volgden haar onmiddellijk, doch de jonge vrouw hg reeds in het water, toen zij ter plaatse kwamen. Moeder en dochter begaven zich mede te water om de drenkelinge te red den. Met behulp van eenige toegesnelde personen werden moeder en dochters op het droge gebracht, doch de 75-jarige moe der was tengevolge van schiik, koude en water nagenoeg bewusteloos en overleed kort daarna. Oppositie tegen het Le ger des Heils. Te ROZEN DAAL had het Leger des Heils, bij gebrek aan een locaal, een in de haven liggend kolenschip afgehuurd. Het publiek scheen daar zeer tegen gekant en ging tot bal dadigheden over. Het schip werd letter lijk gebombardeerd, zelfs trachtte men het schip aan den achtersten wagen van den stoomtram, die langs de haven loopt, vast te binden. De politie moest de heil soldaten uit het schip verlossen en raar het station vergezellen tegen den schip per werden allerlei bedreigingen geuit. Doodslag. Naar men aan de Midd. Ct. uit OOST BURG meldt, vond eergistermergen een ingezetene van die gemeente, wonende aan den weg nair Schoond^jke, op de straat achfer zijno woning den 21-jarigen V. M. uit Schoondijke stervende. Uit een onderzoek is gebleken, dat de thans reed* overledene V. M. Zondag avond na 11 uur nut twee kameraden, ter hoogte van de villa V r e e s w ij k, door drie personen met knuppels is aau- gevallen. Zekere Watermolen en Masehyu ben bekend, de doodelijke slagen te heb ben toegebracht. Schagen, 30 December 1896. De leverantiën ten behoe ve van het Oude mannen- en vrou wenhuis voor het tijdvak 1 Jan.'97 1 Jau.'98 werden na aanbesteding gegund aan J. Rotgans, Kruideniers- en grutterswa ren. J. luinmanBrandstoffen. P. Raat, Vleesch, vet en spek. Als eene b ij zonderheid kan worden gemeld, dat door den heer R. in het zoogenaamde Heerenbosch" op 28 Dec. nog uitstekende reuzenbloem-- kool werd gesneden. Tot de traditioneele ge- woouten in een groot deel van Hollauds Noorden behoort ook, dat men op den tweeden Kerstdag uitgaat. Wie pogingen aanwendt om in deze grijze gebruiken veranderingen aan te brengen, moet maar ai te vaak tot zijn radeel ondervinden, dat bij tegen de macht der traditie niet is opgewassen. Dat bleek weder op den eersten Kerst dag in de Cérès, toen het gezelschap Rij per en Hermans bijna voor leege stoelen en banken optrad. Wij woonden de uitvoering van het be gin tot het einde bij, ook al om er een resumé van in ons blad op te nemen, doch wij moeten tot ons leedwezen ver klaren, dat wij van den inhoud van Hom- pie Krentenweger, wegens totaal gemis van logischen samenhang, geen verslag kunnen geven. Daarbij komt nog, dat het stuk eene van die onbeteekenende blijspelen is, waarin de pit ontbreekt. Bij gemis aan scherts en luim, moeten eenige dubbelzinnige uitdrukkingen voor humor dienst doen, wat men in een Café Chantant door de vingers ziet, doch die volgens onze meening op het tooneel geen pas geven. Wij vonden het jammer, dat de spe lers hunnen tijd en moeite aan dit stuk heb ben besteed, te meer; daar uit hun spel bleek, dat een werkelijk degelijk stuk heel goed aan hen toevertrouwd zou zijn. Als wij eene /kleine verschoonbare on handigheid buiten rekening laten, dan zijn wij verplicht te erkennen, dat de spelers veel routine bleken te bezitten, zoodat al de rollen met de gewenschte losheid wer den afgespeeld. Ditzelfde kan ook van de spelers in »De waschvrouw uit de Vroonstraat" worden gezegd. Dit klucht spelletje bezit heel aardige trekjes, die het publiek tot vroolijkheid stemmeD. Bij eene vollle zaal zouden de spelers in 't algemeen,'Kees Nathals in 't bijzonder, succes hebben gehad.

Schager Courant | 1896 | | pagina 2