Buitenlaiuisch .Nieuws. PolM OTmicIt ier wed. INGEZONDEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Kiesvereeniging Afdeeling Scha- gen der Liberale Unie. GEMENGD NIÉUWS. Jb. Hakker. men. Qepasseerden dinsdag geraakte het paard van den heer G. te Anna Paulownavoor een'boerenwagen in de nabijheid van het spoor op hol. De geleider sloeg er ai, de wagen raakte los en 't paard rende op het station aan, liep over het perron en volgde de spoorbaan in de richting van Oudesluis, waar het den Ruigenweg inging, en eerst in de nabij heid van Öchagerbrug werd opgevangen. Deze rit liep verder zonder ongeluk ken af. Eene eigenaardige ver- tooning is deze week op het Kruiszwin te Anna Paulowna, waar tal van schaatsenrijders zich vermaken, het zien branden van gas. Met een' prik een gaatje in het ijs gemaakt, vooral op witte plekken, een brandenden lucifer er boven, en ziedaar 1 eene helder en boogopgaande gasvlam vertoont zich. Zouden de bewoners in den omtrek daarvan niet gezamenlijk kunnen pro- fiteeren tot verlichting hunner wonin gen Te Aartswoud zal op Zon dag 17 Januari en te Winkel op Maandag 18 Jan., des avonds om 7 ure, eene groote openbare vergadering worden gehouden, onder leiding van den heer Schermerhom te Nieuwe Niedorp, tegen 10 cents entrée, doch voor wer- keloozen gratis. Als spreker zal in die vergaderingen optreden de heer fV. P. O. üelsdingen van Rotterdam met het onderwerp„Doel en streven der bociaa 1-D emocratische Arbeiderspart ij." Te Aartswoud zal de vergadering ge houden worden in het lokaal van den heer J. de Geus en te Winkel in het lokaal van den heer O. Kieft. IJsongeluk. Woensdag avond is nabij TERHORNE een flink 16-jarig jongeling in een wak gereden en verdronken. Hij had een broeder een eindweegs op schaatsen uitgeleide gedaan en heeft stellig op den terugweg het wak niet gezien, dat waarschijnlijk evenals de andere open plekken door een dun laagje sneeuw was bedekt. Wat het geval nogtreu.iger maakt is, dat verschillende personen het hulpge roep gehoord hebben, dat op ongeveer 200 pas van het ongeluk eene tent stond, waar de angstkreten eveneens zijn ge hoord, doch niemand is ter hulp gesneld. Op dezen grond is dan ook tegen eeni- ge personen vervolging ingesteld op grond van art. 450 Strafwet. Het moet ge bleken zijn, dat de ongelukkige zeer goed ware te redden geweest. Donderdagmorgen is het lijk gevonden. Donderdagavond verga derde te Alkmaar de liberale kiesver eeniging „Eensgezindheid". In het be stuur werd voor den heer P. Nol, die bedankt had, gekozen de heer mr. W. C. Bosman. Verder werd het bestuur ge machtigd, met het bestuur der centrale liberale kiesvereeniging in dit hoofdkies district in overleg te treden, teneinde zoo mogelijk eene samensmelting dier beide vereenigingen te verkrijgen, onder uit- noodiging aan het bestuur in eene vol gende vergadering van zijne bemoeiingen verslag te doen. De scheidsrechterlijke overeenkomst tusschen Engeland en de Vereenigde Staten, waarvan wij in het vorig over zicht gewag maakten, is reeds bij den Amerikaanschen Senaat ingekomen. In een begeleidend schrijven van pre sident Cleveland wordt de groote bete6- kenis van het feit in het licht gesteld. Hij hoopt, dat deze stap in de goede rich ting door andere zullen worden gevolgd, zoodat oorlogen tusschen de beschaafde volken spoedig tot het verledene zullen behooren. Wij gelooven, dat Cleveland in deze de tolk van bijna heel de ont wikkelde menschheid is geweest. Het arbitrageverdrag bevat 15 artikels. Het gaat van de veronderstelling uit, dat de geschillen over geld of grondgebied kun nen ontstaan. In kwesties van niet meer dan 1200000 gulden, benoemen beide landen elk een arbiter, die een' scheidsrechter kiezen. Kunnen zij het over de keuze niet eens worden, dan kiezen de beide voornaamste rechtscolleges hem. Is ook tusschen hen geen overeenstemming te verkrijgen, dan zal de scheidsrechter door den koning van Zweden en Noorwegen worden benoemd. In geschillen, die over meer dan 1200000 loopen, zal, indien genoemd scheidsgerecht het niet eens kan worden, de kwestie aan het oordeel van vijf be kende juristen, twee van weerskanten, die te zamen een' vijfden kiezen, worden on derworpen. Is er in het geschil van grondgebied sprake, dan zullen zes hooggeplaatste rechters de kwestie trachten op te lossen. Wordt er met 5 tegen 1 stem beslist, dan is de uitspraak voor beide landen bindend. Is de meerderheid minder, dan geldt ook hare uitspraak, tenzij een der contracteerende landen tegen de beslis sing in verzet komt. Ook in dat geval verbinden de rijken zich, tot geen vijan delijkheden te zullen overgaan, voor de bemiddeling van een of meer bevriende mogendheden is ingeroepen. De slotar tikelen bepalen, dat het verdrag vijf jaar van kracht zal zijn en bij opzegging nog 12 maanden daarna Te wenschen is het, dat de redactie van dit verdrag zoo duidelijk is gesteld, dat geen zijner ar tikels voor verschillende uitlegging vat baar is. Hei zou niet de eerste keer zijn, dat Engeland iets anders in eene ge sloten overeenkomst las, dan de eigen lijke bedoeling was geweest. Dat leert op dit oogenblik weer het ongelukkige verdrag, tusschen Engeland en de Zuid- Afrikaansche Republiek, gesloten na den oorlog van 1881. Daarin verbindt de Transvaal zich, geen verdragen met vreemde landen, uit gezonderd den Vrijstaat, te sluiten, zon der toestemming van de Engelsche regeering. In de binnenlandsche aange legenheden wordt der Republiek de vrije hand gelaten. Nu heeft de regeering Pretoria ge meend, den al te grooten toevloed van vreemdelingen te moeten beperken en daarom eene vreemdelingen-wet in het leven geroepen, die met 1 Januari j. 1. in werking is getreden. De meeste vreemdelingen, die de toe passing dier wet hebben te vreezen, zijn zeker van Engelsche afkomst, hetzij boekaniers uit üld Engeland, hetzij ge lukzoekers uit Australië, hetzij vagebon den of ellendige koelies uit Britsch-ln- dië. Engeland zag gaarne de Trans vaal met dergelijke ontevredene en on verschillige elementen overstroomd, om bij eene herhaling van den Januari-roof- tocht over de noodige krachten te kunnen beschikken. Natuurlijk blijven deze ge dachten diep in de binnenkamer van het ministrieele hoofd des heeren Chamber- lain verscholen. Met Engelsche diploma tieke vernuftigheid heeft hij er president Kruger slechts op gewezen, dat de vreem delingen-wet in strijd is met de gesloten overeenkomst. Wij zijn zeer nieuwsgierig door welk verdekt achterdeurtje de regeering van H. M. Victoria in de binnenlandsche po litiek van de Zuid-Afrikaansche Re publiek tracht te sluipen. Na de Rho- des-ovatie en de bemoeiallerijen van den heer Chamberlain, is er al genoeg brandstof bijeen gebracht voor eene nieu we perscampagne. De Volksstem en Ons Land ginds, de Times met zijne tra wanten in Engeland, slaan alreeds een generalen roffel. Het aangekondigde bezoek van dr. Leijds aan Berlijn werd in Londen met groot wantrouwen ver nomen. Duitschland enTransvaal met een' geslepen Staatssecretaris van Hollandsche afkomst is als tusschenpersoon voor de En gelsche pers de meest tartende combina tie, die denkbaar is. Wij zouden willen, dat de groote mogendheden de immer wellende onlustbronnen in Turkije eens voor eenige weken aan hare wer king overlieten, om zich gedurende dien tijd met de Zuid-Afrikaansche aangele genheden bezig te houden. Het zou eene aangen .me afwisseling zijn en een dank baarder werk dan het Oostersche vat der Danaïden te vullen. Welk een triomf voor waarheid en recht zou het zijn, als de geschiedschrij ver van het einde der negentiende eeuw kon boekstaven„De Europeesche mo gendheden, vergaderd op een congres te X., verklaarden de Zuid-Afrikaansche Re publiek tot een neutralen Staat en ver- eenigden haar gebied met Amatongaland, waardoor zij eene natuurlijke verbinding met de zee kreeg." Behoort de neutra liteit van de Transvaal als nog tot de vrome wenschen, die van de Scandina vische landen schijnt al een deel harer wordingsgeschiedenis doorloopen te heb ben. Men berichtte althans uit Stok- holm, dat er diplomatieke onderhandelin gen worden gevoerd, die ten doel hebben Zweden, Noorwegen en Denemarken neutraal te verklaren. Als die landen dan onderling maar den vrede kunnen bewaren, waaraan men soms gegronden twijfel mag koesteren. Neemt men hier een streven naar rust van buiten waar, in andere rijken poogt men de binnen landsche rust te verzekeren. Uit dit oogpunt toch moet men zeker het jong ste besluit van den minister-president van Italië beschouwen, waarbij alle socialistische vereenigingen ontbonden worden. De heer Rudini maakt het nog erger dan de heer Crispi. Deze sloot alleen de clubs, die zich met revolutionnaire woelingen inlieten, de heer Rudini scheert echter allen over één' kam. Natuurlijk is men thans op dezen mi nister nog meer verbeten, dan men nog heden op den gehaten Crispi is. In Pruisen grijpt men om andere re denen in het vereenigingsleven in. In de Oostelijke provinciën van dien staat, Silezië, Posen en Oost-Pruisen, woont eene talrijke Poolsch-sprekende bevolking, die om tal van economische redenen met den dag toeneemt. De taal is heel het volk, dat geldt ook hier, waarom er voor de Poolsche taal in die streken heel wat propaganda wordt gemaakt. Dat is der regeering een doorn in het oog, zoodat zij besloten heeft, met kracht tegen het Poolsche element op te treden. Onderwijzers, die Duitsche werken in het Poolsch hebben overgebracht, wer den ontslagen, soldaten, die zich in en buiten de kazerne van hunne moedertaal bedienden, werden streng gestraft en vior weinige dagen heeft de Pruisische mi nister Stephan zelfs vereenigingen ontbon den en vergaderingen gesloten, omdat de leden of sprekers zich van het Poolsch bedienden. Wij meenen, dat indien de minister de grensprovinciën met kracht wil ger- maniseeren, hij andere middelen in het werk moet stellen, dan de huidige. Straks worden deze draconische be sluiten op de Deensch-sprekende bewo ners van Sleeswijk en de Fransch- sprekende ingezetenen van Lotharingen toegepast. Dat zal nog heel wat beroe ringen in Pruisen geven en toch zal het doel nimmer worden bereikt Een volk, dat zijne taal lief heeft, zal haar ook te gen de vervolgingen van een' Pruisi- schen staatsminister weten te bescher men. Schagen, 16 Januari 1897. De ijsclub alhier .heeft kaarten verkrijgbaar gesteld voor de le den. Er wordt onsvangoede zijde medegedeeld, dat, nu alhier de Rjks- landbouwwinterschool is gevestigd, er zoo spoedig mogelijk pogingen zullen worden aangewend, een' cursus op te richten voor hen, die voor de landbouwacte wenschen te studeeren. IJs en weder dienende, zal morgen een door de Schager IJslub in orde gemaakte baan, te berijden zijn en wel vau de boerenplaats van de Wed. Ligthertlangs Grootewal, over de Miede- sloot, de Leestsloot tot de Korte Snevert, in aans'.oiting met de banen van Barsin- gerhoro en Kolhorn. Het v r ij willig brandweer- corps „Lyourgus" hield woensdag in Cérès zijne jaarvergadering. Uil de mede- deelingen (bleek, dat het een betrekkelijk rustig jaar is geweest. Slech'.s tweemaal rukte het corps uit, en wel bij een' brand bij den heer A. Visser en een' bij den heer Knuwer, bij welke beide gelegenheden L y- curgus nummer één was. De aftre dende bestuursleden, de h. h. D. Roggeveen, J. Molenaar en J. Koster werden in hun ne functies herkozen. Do toestand van de brandspuit gaf nog al aanleiding tot be sprekingen. Onder meer werd er op ge wezen, dat de slangen lek zijn. Besloten werd, eene „natte* proef bij de autoriteiten aan te vragen, waardoor het alleen moge lijk zal zijn, een grondig onderzoek naar de gebreken in te stellen. In de vergadering werd de wenschelijkheid uitgesproken, dit door de verschillende assurantie-maatschappijen een premiestelsel in het leven moest worden geroepen. Spoedige hulp toch, het is meermalen gebleken, is van groot geldelijk belang, voor genoemde maatschappijen. Premiën zullen een prikkel zijn, om zoo spoedig mogelijk op de plaats des ouheils hulp te verleunen. Het aantal leden van het brandweercorps Lycurgus blijft vrijwil gelijk. Thans telt het er 25. Ouder de adverteuties in hei nummer van heden komt eene uitnoodiging ter toe treding tot het lidmaatschap van boven genoemde vereeniging voor. Met het oog op de kiesrechtuitbreiding is het misschien niet ondienstig, de aandacht daarop te ves tigen. Overal in den lande bemerkt men organisatie vooral van katholieke zijde is zij sterk, maar vooral ook leerrijk voor allen, die tol nu toe de politiek gaarne aan anderen o- verlieien. Het is zeer noodig, dat die soort van rustige politiek plasts maakt voor werkzaamheid of deelneming. Voor het lidmaatschap eener vereeniging, waarvan de beginselen bijna algemeen bekend mo gen geacht worden, beginselen, omschreven iu het program der Liberale Unie, daarvoor zullen, zoo wij hopen, vele inge zetenen van Scharren te vinden zijn, waar voor zij zich slechts hebben aaniemelden bij het bestuur en vijftig cents per jaar bij te dragen. Naar w ij vernemen, is de gewone jaarlijksche uitvoering der gymnas- tiek-leerliugeu van den heer Roep op 31 Januari bepaald. Tot afwisseling heb ben de heer J. Koster en de Schager Re derijkerskamer hunne medewerking voor dien avond toegezegd. Vr ij dagmorgen te onge veer halt twaalf kwam de driewielde kar van B. aan de Schagerwiel in on zachte aanraking met den met honden bespannen bakkerswagen van onzen plaats genoot K. Het paard en de honden sche nen eenige oogenblik ken in alles behalve vredige onderhandeling. Het ongeluk, dal ernstige gevolgen hsd kunnen hebben, liep af met een paar kapotte spoorstokken van den bakkerswagen. Mjnleer de Redacteur Beleefd verzoek ik een plaatsje in uw blad naar aanleiding van het verslag der rede, uitgesproken te Winkel, door den heer Pyttersen. Niet, dat ik bezwaren heb tegen 't geen in dat verslag is op genomen, maar, volgens mijne meening is iets weggelaten, dat wel vermeld had mogen worden Da punt van 't potlood van uwen verslaggever is even te vroeg afgebroken; jammer 't schreef zoo goed! Dat verzwegen zijn de verdere woorden des heeren Mul, daarmede kan ik me vereenigen. Deze werden in drift gezegd. Was die opgewonden heid misschien eeu gevolg van het ha telijk lachen van sommigen, naar ik meen zelfs aan de bestuurstafel Anders is dit met de repliek van den heer Koomen op 't antwoord van den spreker. Genoemde heer toch toonde, volgens mij, zeer juist aan, dat niet al les, wat de redenaar aanvoerde, waar was: Arbeiders vertrekken nü van ons land naar Duitschland, vroeger was dit omgekeerd. Wel een bewijs, dat de wel vaart daar niet minder is dan hier, zooals de heer P. eerst beweerde. Wat Denemarken betreft, dat daar zonder invoerrechten de toestand min der treurig is dan die bij ons, komt, zegt de aanvaller, omdat op andere manieren de landbouw wordt gesteund. Nu gaat de woordvoerder de grootere welvaart van Duitschland hij stemt dus toeverklaren door de vereeniging van 1870. Is 't wel juist de invloed daar van, die zich eerst heden doet gevoelen? I 'k Dank U, mijnheer de Redacteur, voor de opname. Hoogachtend, H. W. Evenzoo is liet gegaan te Vï d. Yenterstad. Colesho-™ (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven Hetplanom in Rusland een Hoogen Regeeringsraad in te stel len heeft de Czaar, naar aan de Köln. Ztg. wordt geschreven, laten varen. De taak van dezen Raad zou zijn den kei zer in regeeringsaangelegenheden voor te lichten en grootvorst Konstantijn was als voorzitter voorgeslagen. Deze was echter niet geneigd zulk eene bijzondere positie in te nemen in eene absolute mo narchie, en heeft den keizer overtuigd, dat zulk een Kroonraad zich licht tot eene nevenregeering kan ontwikkelen, daar de Raad het in de hand heeft, den vorst alleen datgene voor te leggen, wat hem goeddunkt. Algemeen wordt ver teld, dat dit de geheime bedoeling was van de mannon, bij wie het plan was opgekomen. Zij hadden wel vermoed, dat grootvorst Konstantijn het ambt van voorzitter zou afwijzen en gehoopt, dat dan een hunner tot dezen hoogst be langrijken post zou worden geroepen. Zij schijnen zich echter verrekend te hebben. De Gaulois meldt, dat president Fa ure het initiatief heeft genomen^tot het oprichten van een pen sioenfonds voor oude lieden en zelf eene som van frs. 100000 heeft bijgedragen des. De Afrikanen en Rho- Mijnheer de Redacteur! Als antwoord op de ingezonden stukjes verzoek ik u, mede te deelen, dat mijne vergelijking van den ouderdom der men- schen met dieD v»n het kalenderjaar valscb is geweest, tengevolge waarvan ik: ge dwaald lieb. 14 Januari '97. In verschillende plaatsen van de Kaap kolonie zijn meetings gehouden om te protesteeren tegen de betoogingen ter eere van Rhodes, o. a, te Paarl, een groot Afrikanen-centrum. De bijeen komst werd geleid door den heer Marais, lid van het Kaapsche Parlement, en op voorstel van dr. Hofmans werd de vol gende motie met groote meerderheid aan genomen „De vergadering spreekt hare sterke afkeuring uit over de betoogingen, geor ganiseerd door de vrienden van Rhodes, waarvan het doel is, Afrika en de we reld te misleiden, en speciaal Groot-Brit- tannië, daar zij de meening doen ontstaan, dat de groote meerderheid der bevolking van het district Paarl den heer Rhodes steunt, niettegenstande het Huis van Af gevaardigden het rapport van de commis sie heeft goedgekeurd, waarin verklaard wordt, dat Rhodes de ziel was van het com plot, hetwelk tot den inval van Jameson leidde, en speciaal in aanmerking geno men de positie, welke hij toen bekleedde als premier der kolonie. „De vergadering is van meening, dat juist het omgekeerde het geval is, vooral wat betreft de Hollandsch-sprekende Afrikanen. Zij verklaart, dat de groo te meerderheid van H. M. onderdanen in het district Paarl in het minst geen sympathie hebben met Rhodes en ver trouwt, dat de bovenbedoelde betoogin gen de Engelsche regeering, noch de burgers van de naburige republieken zullen influenceeren." De betoogingen tegen Rhodes nemen in de Kaapkolonie toe, zoo wordt geBeind. Reuter heeft nu weder van een der vergaderingen van Afrikanen, die te Stellenbosch, een uitvoerig verslag uit Kaapstad overgeseind. Daar waren o. a. tegenwoordig vier leden van de wetgevende vergadering Krige, Mer- riman, Marais en de Waal professor de Vos en Hofmeyr, het blijkt niet of het „Onze Jan" dan wel een andere Hofmeyr is geweest. In krachtige be woordingen werden door genoemde en andere aanwezigen de betoogingen voor Rhodes gelaakttevens werd hulde ge bracht aan Lord Rosmead, die bij de aanhangers van Rhodes geen genade kan vinoen. Eenzelfde motie als in de Paarl werd ten slotte met geestdrift aangeno men dorp, Yenterstad, Colësberg" De Times, die trouw, dage lange verslagen van de Rhodeg-b gen heeft opgenomen, laat dit J van Reuter achterwege. n Een inhalige dokte i Te Budapest heeft, dm 28en en Dtcember onder een enormen van belangstellenden, hoofdzakelijk staande nit verlegen woordigsterg der gante dameswereld, de zaak gediend den gewezen distnetsgeneesheer dr Korotnai, die, zooals men weet, khagd, een zijner patiënten, mevroo, weduwe Nikohas Pstsu, na haar' hebben bestolen. Het kamermeisj. overledene, Lina Török, was hem behulpzaam, zoodat ook zij in deze zaak betrokken werd. Dr. Korotnai zich bovendien wegens verleidin. meineed te verantwoorden, omdat den dag van den diefstal eene ha kende vrouw trachtte te overreden! de rechtbank te verklaren, dit zjj de gestolen kostbaarheden en p# van waarde in bewaring had Korotnai, die aanvankelijk het feit nekkig ontkende, erkende later, d onmiddellijk na het overlijden der we een' sleutel, dien zij om den droeg, bad weggenomen, om daar vereeniging met het kamermeisi brandkast te openen en behalve kostbare bijouterieën en eeu bedrag geld, een aantal papieren en effect# waarde vau f 11010 tot zich te g Het kamermeisje bekende, voor zie) een bedrag van f 1000 te hebbeg stolen. Dr. Korotnai, die weinige ken geleden nog een algemeen g( en in elegante kringen zeer gezien was, scheen ter terechtzitting meer dan levendhet duurde geruimen voordat bij op de hem gestelde n kon antwoorden. Den 29en Deed werd de uitspnak bekend gemankt.! Arpad Korotnai werd wegens diefsi verleiding tot meineed tot drie j< celstraf veroordeeld. Het diensü je werd ontslagen van rechtsvervol omdat de aanklacht werd ingetrW De als deskundigen gehoorde medic> klaarden hunnen justitiabelen collega, eeu vermogen van ruim f 100.000 bezit< komen toerekenbaar. 1., De vrouw in 't begin de. eeuw, Hoe eene vrouw uit de groote werf,1 den jare 1805 gewoon was, den di besteden. i Hooldzakelijk wordt het grootste, van den dag door eene madame uit1 aanzienlijken stand aan de duizenden l' ne zorgen voor haar toilet gewijd. zoodra is zij nit haar bed gestapt, o! neemt een Chinee«ch bad, geparfat* met welriekende amaudelzeep. Een kameniers, die groote vaardigheid ia „vak* gekregen hebben, wrijven haar wrijven haar in met allerlei parfums, werken de nagels vau handen en w op de meest zorgvuldige wijze. Daarna wikkelen zij hare meesteres, dat deze zich ds moeite gegeven heet het noodige linnengoed aan te trekke: een eleganten peignoir, waarna der dejeuneert; terwijl zij middelerwijl al kooplieden, modisten en naaisters ontfi en met die de noodige besprekingen k Niet zoodia zijn zij vertrokken, of t sieur Courbette, Jen naam van den i feaseur" der etiquette, treedt binnei haar te onderrichten, hoe zij het bevai buigen, groeten moethij leert haai zij met den waaier hare gedachten kan, in éen woord, hoe zij zich naai regelen der etiquette gedragen moei. Als „de les" afgeloopen is, laat fli secretaris ontbieden, die een paar bt«' welke zij hem dicteert, voor haar ven moet. Nauwelijks is dit afgelos of zij keert tot de haar reeds wachi kameniers terug, om zich te kleeden een' rit te paard in het Bois de logne. i Na een paar uur komt ze thuis.J past zij het een of ander nieuw kleeding.' voor de groote spiegels daarna wordl de kapmantel omgeslagen en than.' zij zich onder de handen van haai' per, want voor het kapsel onder den zijn hare kameniers bekwaam g£! maar de coiffure voor het diner ei avond meet een kunststuk en eikei liefst anders gearrangeerd zijn. De yhaarkunstenaar" brengt dan 1 lei teekeniDgen van door hem ontffi coiffures mee en, als de dame dan H zen heeft, gaat hij volgens zijn ffiodt het werk, waarbij hij allerlei onderhond verhalen heeft te vertelleD. 's Avonds zit zij, prachtig gekloe" de loge van het een of andere theateI in de mode is. Na afloop wacht ba* fijn souper, waaraan gewoonlijk tf vriendinnen en vrienden mee die zich later vermaken tot Iaat i® Dacht met eenige gezelschaps«pe'en morgen breekt menigmaal reeds aa» de vrouw des huizes zich door baf1, meniers laat ontkleeden om zich o» neer te vlijen op de fijne lakeDS vaD 1 landsch linnen. Eene merkwaardige' Een merkwaardig staaltje werd dezer te Londen geleverd, betreffende de 9 king der Engelsche wet ten opzich'® het beroepsgeheim van medici. Eene dame ontbood een dokte' hare dienstbode, die te haren hn,ae geworden was. De dokter orderzo^ patiënte en deelde haar in teg^O* heid van ten der huisgenooten nit B>

Schager Courant | 1897 | | pagina 2