Binnenlandsch Nieuws. Hengsten, welke niet in het Stamboek zijn ingeschreven, niet op de keuringen zijn aange boden en niet premie-waardig en op erfelijke gebreken zijn gekeurd, kunnen dus hiervoor niet worden gebruikt. Eigenaars van in het Stamboek ingeschreven Hengsten, worden in hun eigen belang aangeraden, met deze dieren op de keurin gen te komen. Anna Paulowna, 9 Febr. Open Water. Alkmaar. Ter terechtzit ting van de Arrondissements-Rechtbant van j. 1. dinsdag is de strafzaak behan deld tegen den gewezen bad- en zwem meester der Alkmaarsche zweminricf ting, W. O., beklaagd, van valschhndi geschrifte. PLAATSELIJK NIEUWS. ^hr^^^oerj Amsterdam, is executoir verklaard en op heden aan den Heer Ontvanger der direc te belastingen binnen deze gemeente ter invorderiog is overgegeven. Ieder ingezeten, welke daarbij belaDg heeft, wordt alzoo vermaand op de voldoe ning van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, teneinde allen gerechtelijken vervol gingen, welke uit nalatigheid zouden voort vloeien, te ontgaan- Schagen, den 6 Februari 1897. Het Hootd van het Plaatselijk Bestuur voornoemd, S. BERMAN. Maandag 8 Februari ver gaderde de Afdeeling WINKEL, van „Volksonderwijs" in het lokaal tan den heer A. Wit te W inkel. Na de opening door den voorzitter der Afdee ling, den heer A. J. Onnekes, het lezen der notulen en 't verslag door den se cretaris, den heer J. R. Bergman, werd de beschrijvingsbrief behandeld voor de Buitengewone Algemeene Vergadering der Vereeniging „Volksonderwijs", te houden te Amsterdam, den 12en Februari, en tot afgevaardigden benoemd de hee- ren P. de Po» en R. van Reerikhuizen. De rekening van den penningmeester, den heer A. Lodernagezien door de heeren 8. Rentmeester en J. Spaanssloot met een batig saldo van f 12.53. Uit de verslagen der schoolspaarban- ken bleek, dat te Groetpolder in 1896 is ingebracht f 163.925, terugbetaald f 351.925, makende met het saldo van 1895 eene som van f367.28. Dezesom men bedroegen te Lutjewinkel respectie velijk f258.185, f469.77 en f 682.03 en te Winkel f419.385, f300.87 en f 1069.72. Het verslag, dat door 't Bestuur der inrichting tot onderwijs in Handenarbeid werd uitgebracht, was zeer gunstig. Ge middeld bedroeg 't aantal leerlingen, dat aan de lessen deelnam, 18, doch 't Bestuur acht 't wenschelijk, dat meer kinderon van dit onderwijs profiteeren. 't Kost weinig, slechts 10 cents per les van 2 uren, en is voor ieder, zuowel meisjes als jongens, van zeer hooge waarde. Besloten werd dit jaar weder met de leerlingen der hoogste klasse van de drie scholen een uitstapje t? maken naar Amsterdam en met de overige leerlin gen in de gemeente feest te vieren. Bij de omvraag gaf de heer G. R. A, Meijer als punt van bespreking voor eene vol gende vergadering op.- Is stelselmatig opvoeden nuttig en mogelijk Met een woord van dank aan de leden voor hun ne opkomst, een wenk aan de afgevaar digden, om op de algemeene vergadering krachtig mede te werken tot instandhou ding der vereeniging, die zooveel heeft gedaan voor het onderwijs en nog zoo veel kan doen, sloot de voorzitter de vergadering. De zangvereeniging „Crescendo", gemengd koor, te Winkel, zal onder direc tie van den heer A. Egmond op zondag 14 Maart Das Lied von der Glocke, mu ziek van Homberg, uitvoeren. Afgaan de op de namen, die we hebben hooren noemen, voor sopraan-solo Mevrouw Eg- mond-Klteuwens van Rotterdam, wier heerlijk orgaan voor deze vertolking veel doet verwachten, Meister (bas-solo), de heer Jon. de Groot van Barsingerhorn, wiens sonoor basgelnid zich voor deze partij uitstekend leent, en den ijver, waarmede allen zich op de studie van genoemd toonwerk toeleggen, geeft alle reden te verwachten, dat de avond van 14 Maart zal zijn een avond van waar kunstgenot. De heer WEgmond van Enkhuizen, een uitstekend violist, heeft eveneens zijne medewerking toegezegd, zoodat dit concert veel belooft en dus verwacht kan worden, dat velen van de gelegen heid, iets schoons te hooren, zullen ge bruik maken. Te Winkel is de volgende publicatie aangeplakt aan de daarvoor dienende bordenHet Bestuur der Afdeeling Winkel van de Centrale Liberale Kies- vereeniging in het Hoofdkiesdistrict Enk huizen raadt ieder, die meent, dat hij in de termen valt om kiezer te kunnen worden, ten ernstigste aan, niet te ver zuimen zich voor 15 Februari a. s. daar toe aan te melden ter secretarie dezer gemeente. Door de Nieuwe Kieswet wordt het aantal kiezers aanmerkelijk uitgebreid, dus kan het van de nieuwe kiezers voor een zeer groot deel afhangen, hoe ons land de eerstvolgende vier jaren zal wor den geregeerd. Op dan, gij allen, die belangstelt in 's lands, dat is Uw aller, welzijn, geeft U aan ter secretarie, opdat wij bij de verkiezing dit jaar schouder aan schou der staan om den candidaat onzer keuze de overwinning te doen behalen. Het Bestuur der Afdeeling Winkel: D. Breebaart Kz.t W. MelchiorK. Knecht, J. Bakker1. BeumkesK. VriesH. van Reerikhuizen. Vergadering van den Raad der gemeente Oude Niedorp, op Dinsdag 9 Februari j.1., 's voorm. 10 ure. Aanwezig alle leden en de Voorz., de heer P. WonderBurgemeester. Na opening der vergadering worden de notulen der voorgaande gelezen en zonder op-of aanmerkingen goedgekeurd. Vervolgens wordt voor kennisgeving aangenomen 1. Eene missive van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, waarin, in antwoord op het aan H. M. de Koningin gezonden adres, om vrijstelling van het invoeren van vrije- en ordeoefe ningen op de lagere school, wordt mede gedeeld, dat Gedeputeerde Staten, op aan vrage daartoe, telkens voor den tijd van 5 jaren vrijstelling kunnen geven van het invoeren van genoemd leervak. Besloten wordt, met het nemen van verdere maatregelen tot vrijstelling te wachten, tot men van andere gemeenten daaromtrent iets heeft vernomen. 2. De missive van den afgetreden Comm. der Koningin in Noord-Holland, waarin Z.H.E.Gestr. een hartelijk woord van dank en afscheid richt tot de ver schillende besturen in deze provincie. 3. Het Provinciaalblad, waarbij van de officieele benoeming van Mr. G. van Htnhoven tot C. d. K. in N.-Holland wordt kennisgegeven. 4. Eene missive van Ged. Staten van 3 Februari j. 1. No. 18, waarbij goed gekeurd wordt teruggezonden het besluit tot- heffing van 30 opcenten op de per- soneele belasting, Yan den heer J). Ott is ingekomen een verzoek, om een stuk weiland, dat hij van de gemeente in huur heeft, te mogen herscheppen in bouwland, wijl dit en voor hem en voor de gemeente en voor arbeiders z. i. beter is. Hij is dan bereid per jaar f 120.in plaats van f 60.huur te geven. De heer Van der Oorddie er anders niet voor is, van weiland bouwland te maken, zou in dit geval het verzoek toch wenschen in te willigenechter op voorwaarde, dat de huurtijd, die over 2 jaren om is, met 4 jaren wordt verlengd. Overeenkomstig dit voorstel wordt al gemeen besloten. Hierna wordt behandeld het in de vo rige vergadering aangehouden verzoek van den heer van Leeuwen te Zijdewind, om bij voorkomende gelegenheden van gemeentewege eene uniform, pet en jas te mogen dragen. Na eenige bespreking besluit men" op pet en jas nog de broek toe te geven en dit telkens te vernieuwen, als het oude is afgedragen. Wijl adressant deze uniformkleeding slechts zoo nu en dan draagt, is het moeilijk, hem daarvoor een vast jaargeld te verleenen. Vervolgens deelt Yoorz. mede, dat weer en weg nog niet hebben toegela ten, een verder onderzoek in te stellen naar de vergrooting van het schoolplein te Zijdewind. Dit zal echter zoo spoe dig mogelijk plaats hebben. Aan de orde isde benoeming van een armvoogd. Uit de gehouden stem ming blijkt, dat de aftredende heer C. Over Kz. met algemeene stemmen is her benoemd. Hierna gaat de raad in comité tot het vaststellen van den hoofdelijken omslag over 1897. Na lang wikken en wegen wordt het kohier eindelijk vastgesteld tot een bedrag van f 1394.50. Na heropening wordt de rekening van het Burgerlijk armbestuur ragezien en vastgesteld De ontvangsten op f 1822.645 de uitgaven op f1487.53, dus met voordee- lig saldo, groot f335.115. Evenzoo doet de stierenadministratie rekeningen verantwoording over 1896. Deze rekening vermeldt eene ontvangst van f 1092.eene uitgaaf van f 684,47, batig saldo dus van f407.53. Ook deze re kening wordt goedgekeurd, terwijl beide corporatiën v^n den Voorz. den dank ontvangen voor hun accuraat beheer. Nog wordt besloten, van dit laatste voordeelig saldo f 350.in de gemeen tekas te storten voor huur van de lan derijen en woning, bij die administratie in huur van de gemeente. Na rondvraag wordt de zitting door Yoorz. gesloten. Door de Vereeniging „Het Nederlandsch Paarden stamboek", Afdeeling Noor d-H o 1- 1 a n d, zal op MAANDAG 1 MAART 1897, des namiddags 1 ure, in het café Krasnapolsky, te Amsterdam, eene vergadering worden gehouden. Onder de punten van behandeling komen voor Verslag Afgevaardigden Algemeene Vergadering. Benoeming yan eene Com missie tot onderzoek der rekening over 1896. Benoeming van drie Afgevaardig den ter Algemeene Vergadering. Benoe ming van eenen vierden Commissaris. Bepaling van de plaats voor de volgende vergadering der Afdeeling. Acht men het gewenscht, dat, ter verkrijging van het Rijkssubsidie, gevolg wordt gegeven aan de voorwaarde, door de Regeering gesteld, namelijk tot het invoeren van verplichte hengstenkeuring In te lei den door den Voorzitter. Vaststelling begrooting 1897, sluitende in ontvangst en uitgaaf op f 1484.54, en de begroo ting Provinciale subsidie 1897, in ont vangst en uitgaaf op f 5000. Het Bestuur maakt bekend, dat de Keuringen voor de toekenning van de Provinciale en Rijkssubsidiën voor heng sten, minstens 3 jaar oud, en voor heng sten, geboren in 1895, zullen plaats hebbente SCHAGEN, op Dinsdag 9 Maart e.k., des voofmiddags 11 ure, bij Broersma; te BEVER WIJK, op Woensdag 10 Maart e.k., des voorm. 11 ure, bij het Stati onskoffiehuis te HOOFDDORP, op Donderdag 11 Maart e.k., des voorm. 11 ure, op de Markt. Boven de gewone Provinciale Subsi- diën en Aanhoudingspremiërr, ten bedrage van f 2400.—, zijn uit de Rijksbijdrage voor elk deel beschikbaar gesteldvoor hengsten, minstens 3 jaar oud, eene onderhoudsbijdrage ad f 150.en voor hengsten, geboren in 1895, eene aan- houdingsbijdrage ad f 100.terwijl uit de Rijksbijdrage nog beschikbaar wordt gesteld, een bedrag van f 700. voor bijdragen voor hengsten, minstens 3 jaar oud, op de eilanden Texel, Ter- schelling en Wieringen. Zij, die genegen zijn, hunnen hengst op het eiland Wieringen te stationeeren, kunnen tijdens de keuringen hiervan aangifte doen bij de Commissie. De Commissie behoudt zich de vrijheid van keuze uit dë aangebodene en ge schikt bevondene voor. Er zal voor deze keuringen gelegenheid worden gegeven ter opname van Heng sten en na afloop daarvan te Schagén en te B e v e r w ij k ter opname ook van merriën in het Stamboek. Te Hoofddorp zal later eene Stamboek keuring voor merriën worden uitge schreven. Houders van fokpaarden worden er aan herinnerd, dat de Merriën, met wel ke zij naar eene aanhoudingspremie willen mededingen, in het Stamboek moeten zijn ingeschreven, of daarvoor op den dag der keuring zijn goedge keurd daarbij moeten zij door een' premie-waardig en op erfelijke ge breken gekeurden hengst zijn of worden gedekt. Het onderzoek op cornage zal in galop plaats hebben. Het Bestuur behoudt zich de bevoegd heid voor de standplaats van de met onderhoudsbijdragen bekroonde Heng sten, aan te wijzen. Aangifte moet geschieden bij den Secre taris te Alkmaar, 8 dagen véór de hierbovengenoemde keuringsdagen. Met een klein aantal leden vergader de gisterenavond de kiesvereeniging Al gemeen Belang. Door afwezigheid van den Penningmeester kon geen reke ning en verantwoording over het vorig dienstjaar plaats hebben. 't Bestuur deed mededeeling, dat de heer F eis s er van Schagerbrug was uitgenoodigd, alhier op te treden, om de nieuwe Kieswet te bespreken en dat deze bereid was, aan 't verzoek te voldoen. Verder stelde 't bestuur voor, daartoe eene Openbare Vergadering te houden op 18 dezer in Veerburg met vrijen toe gang voor elkeen (waarvan wij hopen, dat een druk gebruik zal gemaakt wor den). Een en ander werd aangenomen en in beginsel besloten, de contributie te verlagen, zoo spoedig het ledental vol doende uitbreiding gekregen heeft. In verband met een voorstel van de vorige vergadering werd voorts met al gemeene stemmen besloten, zich af te scheiden als afdeeling van de Centrale Liberale Kiesvereeniging in het District Schagen voor de verkiezing van leden der Prov. Staten, en zulks om financieele redenen. De kas der Vereeniging toch is bijna geheel uitgeput door de bijdra gen in de tekorten der beide vorige ja ren. Een voorstel van een der leden tot afscheiding als afdeeling van de Centr. Liberale kiesvereeniging in 't District Helder voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer, komt op eene volgende vergadering in behandeling. Ten slotte werd overeengekomen, na mens de Kiesvereeniging een opwekkend woord te richten aan de nieuwe kiezers in deze gemeente, om zich voor 15 Fe bruari als kiezer ter secretarie aan te melden. Hierna sloot de Voorzitter de verga dering. Aan den Oever op "VVie- ringen heeft zich eene commissie ge vormd, om zich met een verzoek tot den Minister van Waterstaat, Hmdel en Nij verheid te wenden tot het verkrijgen van eene haven aldaar. Zulk eene haven zou van groot belang zijn voor de aldaar wo nende Noord-Zee-visschers, en tevens voor andere zeelui en de algemeene vaart, die, om hier eene veilige plaats te vinden, naar de haven te Westerland zouden moeten vaten. Te Kolhorn heeft het gor ten op het ijs opgehouden. Eeu ongeluk is daarvan de oorzaak. Een 12—jarig knaapje bekwam bij de beoefening van dit ver maak dusdanig letsel, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Te PERNIS woont een huia- gezin, bestaande uit man vrouw en doch ter, die met hun drieën 33 jaar oud zijn. Een preek zoek! Uit een der Drentsche dorpen schrijft inen het volgende aan de Ass. Ct. Bij een onlangs gehouden avonddienst van eeu onzer drie predikanten bracht eene vergissing eene ongewone verstoring inde voortzetting van de godsdienstoefening. De preek, die zoo vlottend werd voor gedragen en blijkbaar indruk maakte op de eerbiedig luisterende schare, werd plot seling afgebroken, terwijl een groote on rust zich van den hoogen preker metster maakte. Om tijd te winnen en eenigszin» op verhul te komen, werd aan de gemeente verzocht, eeu ellenlang gezang te zingen. De koster ging orders halen op den preek stoel en snelde de kerk uit naar de pasto rie eindelijk komt bij terug met doods bleek gelaat en knikkende knieën en brengt al stamelend uit»Ik kan 't niet vinden, ik kan 't niet vinden, relf moet je zoeken.* Om de verbazing ten top te voereD, verlaat thans ook de predikant de kerk, de vei bouwereerde gemeente aan de vreemdsoortigsie gissingen ten prooi la tende. Eindelijk, na lang wachten, komt de schare in bedaarder stemmmg door de terugkomst van den dominee, die met op gewekt gelaat zich weder de trappen op werkt en tot aller voldoening de preek verder ongestoord ten einde brengt. De veestapel van FRIESLAND bestond op 31 Dpcember 1896 uit 393514 siuks, t. w. 22504 paarden, 223848 run deren,112432 schapeD, 5099 geiten en bokken en 29631 varkens. In bet ge heel waren er 11840 stuks meer dan op 31 December van 1895. Overreden. Te KRIMP EN aan de Lek is een paard van eene arreslede, waarin twee personen, op hol gegaan. Beiden werden uit de slede g slingerd, doch kwamen met den schrik vrij. Kort daarop liep het paard een 75jarig doof koopvrouwlje, uit Schoonhoven, omver; het mensch kreeg een trap op haar' buik, tengevolge waarvan zij eenige uren later na een smartelijk lijden overleed. U i t ROZENDAAL s c h r ij f t men.- De veelvuldige branden in het naburi ge Esschen (grens) wekten het vermoeden, dat er kwaadwilligheid in het, spel moest zijn. En inderdaad is de rijkspolitie er in geslaagd, de hand op den brandstichter te leggec. Hij is een laridlooper, die steeds in de nabijheid der verbrande perceelen kort te voren was gezien. Van de verwarringen den angst der bewoners maakte hij gebruik, om kasten en ander huisraad „in veilig heid" te brengen, doch ontvreemdde daar bij zooveel hij kon. Bij den jongster) brand bij Bakker stal hij nit eene kast ee nige honderden francs, die nog in zijn be zit zijn gevonden. De vermoedelijke brandstichter i9 zwaar geboeid naar Antwerpen overgebracht. Eene jonge dame, die te LEEUWARDEN te laat bij den trein kwam, sprong op de treeplank en deed zoo de reis naar het station Idaard-Roor- dahuizum. Gelukkig afgeloopeo, doch ze ker geen voorbeeld ter navolging. Ook een record. Het hoogst bereikbare record" in de verga- dersport zegt de RaAgsche Ct. is te 's-GRAVENHIGE gemaakt. Donderdagavond waren ongeveer 225 leden eener vereeniging opgeroepen tot eene samenkomst. Van de elt bestuursleden waren er twee aanwezig, de voorzitter en de seeretaris, en van de gewone leden niemand, Bij kon, besluit is de com missaris der koningin in Noordholland gemachtigd tot het bijeenroepen der staten dier provincie in buitengewone vergadering, op 23 dezer, om dan aan de orde te stellen de verkiezing van een lid van de Eerste Kamer der Staten-Gdueraal, in de plaats van mr. G. van Tieuhoven. Niet wel doortimmerd. Te KETEL, bij Vlaardingen, is eene boereuhofstede, bewoond door de gezusters Voskuil, gedekt door een rieten dak. Ten gevolge van de groote hoeveelheid sneeuw en regen, iu de laatste dagen gevallen, is het dak zoo zwaar geworden( dat het, juist toen de gezusters zich naar bed wil den begeven, met luid gekraak naar bene den stortte en alle toegangen versperde zoodat men zich genoodzaakt zag, door het raam te vluchten. Zondagochtend omstreeks haltzes had in de Leeuwensteijnstraat te ROTTERDAM een zeer ernstig ongeluk plaats. Eaue 27-jarige vrouw, die sedert eeni- gen tijd weduwe is en thans bij hare ouders iuwoonde, had zich in een vlaag van moe deloosheid met petroleum overgoten en toen iu brand gestoken. Op haar hulp geschrei snelden haar beide broeders en vader toe. die, door een wollen deken om haar te wikkelen, de brandende kleederen wisten te blnsschen. In het ziekenhuis is zij aan de bekomen wonden overleden. Te Ossendrecht is de hof- stede van A. Venne geheel afgebrand. De bewoners werden gewekt door een hevig geklop op het raam, doch toen men buiten kwam, was niemand te zien en stond de schuur reeds in lichtelaaie. Niets is gered huis, schuur, stallen, vee en inboedel, alles is verbrand. Een uur later stond ook de hofstede van de zuster van Venne, de wed. Si- mons, in brand. Schuur en inboedel, benevens twee paarden, de koeien en varkens, werden een prooi der vlammen. Beide hofsteden zijn verzekerd. Alge meen schrijft men de branden toe aan kwaadwilligheid. Met het oogopdennade- renden 15en Februari, véér welken dsg zij, die volgens de nieuwe Kieswet het kiesrecht kunnen erlangen, zich als zoo danig nog ten Raadhuize der hebben aan te geven, is in de vpr,,^5''! der Vereeniging D. O. G. te gerliorn van den 9Jen vraag behandeld, hoe men op de me schikte wijze den nieuwen kiezer»,wj8' P- natuurlijk velen zoogenaamde loon-kj"^1 zijn, inlichtingen kan verstrekken dringend noodig zijn, willen zij J hun toekomend recht gebruik kunnen keD, en zijn daartoe maatregelen geno Een ongeluk, dat b0T verwachting betrekkelijk goed afliep r maaudag ts MEPPEL plaats. men in een gezin bezig was het middaèv te bereiden, bezweek de vloer van de i ken en 7ielen de 80jarige bewoonster t re nicht en het 12 jarig dienstmeisje' brandende fornuis, een brandend petrol'eil, stel, stoelen, tafel, potten, pannen e in den 12 voet diepen kelder. De nicht wist spoedig weer inden»,, te komeu, doch meer moeite had hei de oude dame uit hare netelige positie bevrijden, bedolven als zij was onder lerlei voorwerpen. Het ergst was het dien meisje er aan toe, daar zij in aanra^ gekomen was met het petroleumstel, door hare kleederen vlam vatten en: eenige brandwonden kreeg. In den doofpot? In de Raadsvergadering te Alkm^ van 16 September 1896 werd, naaraa- leiding van het voorstel van het raai, lid de Grootom twee rechtskunfc adviezen in te winnen over de vraag, hoeverre Burgemeester en Wethoui-, verplicht zijn, het ongedekte tekort inj, gemeentekas aan te zuiveren uit eig» middelen, eene commissie benoemd oc den Raad van advies te dienen aangaat de de vraagWat ten aanzien van g(. meld voorstel dient te worden gedaai Er zijn nu reeds bijna vijf maanden verloopen en nog is dit advies niet vet schenen. De vraag rijst daaromzot men óók dit advies' soms vergeten, zot dat de kwestie van aansprakelijkheii van B. en W. in eigen beurs, hiermeè van de baan en voor goed begraven ia: Het heeft er allen schijn van en od, de Alkmaarsche burgerij is zoo onhai delbaar niet, daar zij tot dusverre veel heeft gepraat, maar ten slotte deemoedig is gaan berusten in het gebeurde. Ei is niemand geweest, die den moed heeft gehad om ridderlijk en met open viziei te protesteeren tegen al hetgeen er is ge schied en men zal dus nu wel weei geene aanmerking maken, ook al blijft dit advies uit. Niettegenstaande den ingevallen dooi, blijft de vaart hier nog gestremd. Be stoomboot Alkmaar Packet probeerde gisteren het Noord-Hollandsch Kanaal open te breken, doch toen deze boot eer eind 's weegs was opgestoomd, kon i niet verder, daar zij averij had beter pen. Met de tweede boot, die toei afvaarde, ging het er zóó krachtig toe, dat deze zich in het ijs vastwerkte, zoo- dat no. 3 stoom op moest maken om de beide booten op sleeptouw te nemen en terug te voeren. Zijn wij goed inge licht, dan is de Alkmaar Packetboot he den er in geslaagd, door het ijs te bre ken, zoodat de dienst reeds is of zal worden hervat. Tegen dezen falsaris werd door het Openbaar Ministerie 18 maanden gevan genisstraf geëischt. Als verdediget trad voor den beklaagde op Mr. K. A Cohen Stuart te Alkmaar. Schagen, 10 Februari 1897. De rouwstoet, welke he den middag grafwaarts toog, om hel ontzielde lichaam aan den schoot der aarde toe te vertrouwen, heeft een onf geachtste burgers in zijne laatste plaats nedergelegd. Het was het felijk omhulsel van den man, dien wij kenden, achtten en beminden. Eene hevige, snel verloopende longont steking deed onzen goeden dokter Zon dagavond, 7 Februari 1.1., afsterven- Zijn lichaam ruste iu vrede, zijn geest"' als de weerkaatsing van zijn leven, -f blijve ons bij en leYe in vereeren® herinnering voort. Den lsten April 1845 verkreeg y overledene te Amsterdam zijn graad Plattelands-heelmeester, waardoor besj de bevoegdheid werd verleend tot h uitoefenen der geneeskunst ten pW0! lande. Zich als zoodanig vestigen de® hij nietintegendeel, de lust tot onfo? zoek bewoog hem, als scheepsdokter drietal reizen te maken naar Noord' Amerika, (Baltimore) en Indië. ln het vaderland teruggekeerd, de® de heer 8. de Boer den 9 Nov. 1" met goed gevolg een hernieuwd exa®6 voor de Geneeskundige Commissie J Noord-Holland, bij welke gelegenbe1 hem de graad van Plattelands-g®nee - heer werd toegekend. Den 13den Jd 1849 legde hij voor de Geneeskundig0

Schager Courant | 1897 | | pagina 2