INGEZONDEN, PLAATSELIJK NIEUWS. Veilingen. Vervolg Binnenlandsch Nieuws. Burgerlijke Stand. Predikbeurten. 354ste STAATSLOTERIJ. Marktberichten. Gem. SCHAGEN, ADVËRTËNTIEN. T. Zon—Ossen. A. Tuin Pz. A. Glas Pd. die het in Zuid-Afrika in ons J. C. Maters te Helder. Gemengd Nieuws. ze- zijn den Ook eene vergissing. De engelsche dichter Tennyson reisde eens met een vriend, professor Wilson, naar Metz, waar beiden in het hotel hun intrek namen. Zoodra zij alles een weinig hadden in orde gebracht, ver diepte Tennyson zich aanstonds in zijne boeken, terwijl professor Wilson zich gereed maakte, om de stad en hare merkwaardigheden te zien. Aleer hij wegging, droeg hij aan den kamerkell- ner op, het vuur in den haard niet te laten uitgaan, daar het voorjaar kil en koud was. Nu heot in het fransch het vuur ,1e feu" en een gelijksoortig woord is „Ie fou," de gek. En „uitgaan" van vuur gebruikt, beteekent „s'éteindre," maar ia den zin van uit wandelen gaan „sortir." Wilson, die niet dikwijls iransch sprak en het radbraakte, zei- de nu in plaats van: „Ne laissez pas s'éteindre le feu," dat isLaat het vuur niet uitgaan,Ne laissez pas sortir le fou," laat den gek niet uitgaan. De kellner haastte zich den hotel houder mede te deelen, dat een der pas aangekomen heeren krankzinnig was. In het hotel was spoedig eene groote opgewondenheid, ieder wilde op zijne hoede zijn, om bij het eerste gevaar gezamenlijk den vijand te bedwingen. Aanvankelijk echter bleet alles rustig. Omstreeks een uur later ontwaakte TENNysoN uit zijne dichterlijke droomen en voelde, dat de kamer zeer kil was. Hij keek naar het vuur en zag, dat bet op het uitgaan was Hij trachtte het weder op te poken, maar vruchte loos. Nu schelde hijde kellner ver scheen deze verschrok bij het zien van den met den pook gewapenden dich ter, die, heftig gebaren makende, naar den haard wees, om zijn gemoed lucht te geven over de slechte bediening. Bleek van schrik en buiten zichzelven ijlde de kellner naar den hotelhouder en riep„De krankzinnige, de krank zinnige Weldra was de politie ontboden. Een gendarme en een agent van politie gre pen den dichter, die vruchteloos zocht vrij te komen, bonden hem en wilden hem in arrest medenemen, toen juist in dit kritieke oogenblik professor wil son terugkwam. Hoe deze schrok laat zich denken. Eene spoedig gegeven op heldering maakte een einde aan dit netelig voorval en onder tal van ver ontschuldigingen verlieten de dienaren van den heiligen Hermandad het hotel. De hotelhouder was ontroostbaar en de kellner gaf alle hoop op bet ontvan gen van een fooi op. De beide heeren echter beschouwden het voorval van den vroolijken kant en lachten er sa men van harte over. „Een volgenden keer," zeide Tennyson, „slaan wij liever het woordenboek op, want als ik voor den tweeden keer voor een bewoner van het dolhuis word uit gemaakt, zullen zij mij ten slotte daar voor houden." wassenbeeldenspellen staan, en ver dacht volkje den weg onveilig maakt. Daar werd hij door e9n klein, ineenge drongen mannetje lastig gevallen om een aalmoes. Hij trok zijne portemonnaie om iets te geven, maar nauwelijks had hij dit gedaan, of de straatlooper gaf hem met een mes een steek in de borst en daarna nog drie in het onderlijf De boosdoener ontrukte hem zijne portemonnaie en sloeg op de vlucht. Modderman sleepte zich nog voort tot den hoek der straat, waar hij door den koetsier van een huurrijtuig is gevonden, die hem naar het hospi taal St. Antonio vervoerde. Hier heelt hij eene levensgevaarlijke operatie on dergaan. De doctoren hopen den zwaar gewonde in het leven te behouden. Zijn aanvaller is reeds in hechtenis genomen." De N. R. C., waarvan de heer Mod derman correspondent was, voegt daar aan toe: Dr. C. Modderman is een nog jonge man, in de kracht des levens. Hij is ongehuwdvandaar, dat de tijding van dit onheil ons langs een omweg heeft moeten bereiken. Zijn vader, mr. Mod derman, de burgemeester van Gronin gen, had hedenmorgen een kort bericht van eene „ernstige ziekte" ontvangen. Wij hebben om nadere inlichtingen geseind aan een te Rome verblijvend nederlandsch kunstenaar, met wien we weten, dat onze correspondent be vriend is. Op het oogenblik van afdrukken seint deze vriend ons, dat de heer Modderman heden- (donderdag-) ochtend is overleden. Een landgenoot ver moord. De correspondent te Rome van de Lokal-anzeiger seinde het volgende, i. d. 14 dezer „In den afgeloopen nacht is hier eene misdaad gepleegd, waarvan de neder- landsche dagbladcorrespondent, dr. Chris- tiaan Modderman, het slachtoffer is. Op een vrij laat uur huiswaarts kee- reude, na bij eene bevriende familie te hebben thee gedronken, kwam hij over de Piazza Guglielmo Pepe, waar het gansche jaar door wilde-dieren- en De heer C. Pluister te Heer Hugo- waard heeft van de Schager tentoon stellingloterij drie prijzen en van de Alkmaarsche twee prijzen gewonnen, waaronder eene tilbury en twee eggen. Uw abonné. Doopsgezinde Gemeente Barsingerliorn c. a. Getrokken Prijzen. Bevallen van een ZOOI1 J Warmenhuizen, 15 April '97. Ondertrouwd P. Kaan Dz. en T. Kaan Ad. Wieringerwaard, 17 April 1897. ONDERTROUWD e n Zijpe, 16 Aprj1 18g7 behagen,) r toebereidselen, maakt Dan zouden de laatste kwamen, de vredeberichten, die dagen uit Engeland tot moeten dienen, om de vrienden van de Transvaal te blinddoe ken. Dat zou weer echt engelsch zijn. Schagen, 17 April 1897. Over Mejuffrouw Olga Isaac, de zaDgeres, die bij het concert, op zondag 25 April a. s. door de zang verenigingen van SCHAGERBRUG, WIERINGERWAARD en SCHAGEN te geven, eenige solonuinmers zal ten beste geven, lezen we de volgende recensies Haarlem*s Dagblad20 Jannari 1897 De eerste (Olga Isaac), een nog zeer jong meisje, bezit een helder, frisch 6n sym pathiek geluid, bij uitstek geschikt o. i. voor liederenvoordracht. Weekblad voor Muziek, 6 Febr. 1897 Tan de damessolisten noem ik het eerst mej. Isaac uit Amsterdam. Deze jonge dame bezit een goed aansprekend sopraan- gelnid, helder en van aangenaam timbre. Meierijsche Courant, 6 Januari 1897 Welwillende medewerking verleende Mej. Olga Isaac van Amsterdam en zeker zal zelden eene artiste zoo, vanaf haar eerste optreden, het publiek gecharmeerd en ver wend hebben, als deze jeugdige sopraan zangeres. Het is niet gemakkelijk na te gaan, waarin de groote bekoring schuilt, die soms door stem en voordracht worden gewekt. Men kan de verdiensten en schoon heden van beiden opspeuren en ontleden, maar dan blijft «r toch nog over dat on noembaar en geheimzinnig iets, dat alle harten trekt en de toovermacht is der kunst. De voordracht van Mej. Isaac is smaakvol, gevoelig, zonder de minste overdrijving of doelend op dramatisch effect, en altijd binnen de perken der schoonheid alleen, die verderle hulpmiddelen kan versmaden. Hare stem is uitnemend van klank, vooral in de lage en middeltonen prachtig vol en rond, geen oogenblik brengt zij door te hard zingen die schoonheid van klank in gevaarmet groote zekerheid wendt zij hare middelen aan op juiste wijze voor het juiste doel, dat zekerlijk wel hartstocht en kracht om vat, maar dan toch altijd door gratie en lieflijkheid getemperd en verzicht. Nieuwe Gorinchemsche Courant, 25 Oct. '96 Mej. Olga Isaac was voor ons eene nieuwe verschijning, met wie wij met ge noegen kennis maakten. Velen met ons, bewonderden hare lieve, glasheldere stem, die zich vooral zoo uitstekend leende tot de voordracht van het laatste nummer#Sere- nade", van De Lange. Uit bovenstaande meenen wij te mogen opmaken, dat de keus, van mej. Olga Isaac te doen optreden, eene zeer gelukkige ge noemd mag worden en kunnen wij gerus- telijk een ieder een bezoek van dit concert aanraden. Het program is saamgesteld als volgt 1. a. Morgenhyunne, Gade. b. Avond lied, R. Hol. 2. a. Groet aan 't Woud. M. A. Brandts Buijs. b. Goeden Nacnt, J. B. Kolkman. 3. a. Vrijheid, R. Hol, b. #Lied", B. Zweers. c. Serenade, S. de Lange. Soli, voor te dragen door mejuffr. Olga Isaac. 4. Lenteboden, Gade. 5. Een stem aan 't strand, H. F. Robert Brandts Buijs, mannenkoor met sopraan en baiiton- soli. 6. a. Bede vooi 't Vaderland, b. Wilhelmus van Nassauwe, Oud-Holland- sche Liederen uit den Nederlandscheu Gedenck-Cianck van A. Valerius, bewerkt door Dr. A. D. Loman en Julius Röntgen. 7. Schoon Ellen, Max Brucb, gemengd koor met sopraan en bariton-soli. D e aangename herinnerin- gen, die het Turnfeest van 1889 in onze gemeente heeft achtergelaten, hebben ze ker medegewerkt, om de Vereeniging Ly- curgus den flnaociëelen en moreelen steun te verschaffen, die haar voor het aanstaande Gymnastiekfeest thans zoo ruimschoots ten deel valt. Een beroep op de medewerking van de leden der vorige feestcommissie bad ten ge volge, dat de heeren S. Berman, A. W van Kluijve, I. N. RoodenburgP. Meurs, J. H. Ressing, Pk. de Heer, A. C. Verhoef, W. A. Hazeu, G. Muijs, A. C. Melchi- or, P. de Joncheere, Jb. Denijs 3z, P. Timmerman, C. Nobel, H. W. van Ros- sem, C. N. Vlaming, J. Schenk, Joh. GoversP. Buis Jz., P. Cz. Boe kei, J. C. Pisser, en J. M. Koelman, zich genegen hebben verklaard, om Scha- gens gasten eene waardige ontvangst te bereiden, terwijl de heer L. J. Rogge veen, Voorzitter van Lycurgus, en P. Trap man, Secretaris der regelingscommissie na mens Lycurgus, in de feestcommissie plaatsnemen. Wij gelooven, dat de samen stelling der feestcommissie alle waarborgen aanbiedt, om Lycurgus met zijne keuze geluk te wenschen. Het vierjarig zoontje van den heer K., in het land van den heer S. in de Hoep zijnde, werd door een ram aangevallen en tot driemaal toe met kracht tegen den grond geworpen. De haastig toesnellende C. B. verloste het kind, hoewel niet zonder zelf een stoot van het schaap gekregen te hebben. —In tegenwoordigheid van den heer F. B. Löhnisinspecteur vaD het Landbouwonderwijs en de commissie van toezicht, de h.h.S. Berman, J. v. Beu- sekom, P. Buis en J. 1.1. Groneman, had heden het overgangs—examen aan de Landbouw winterschool alhier plaats. Van de 1ste naar de 2de klas werden bevorderd, zonder raDgnummer J. Boekei te Schagen. K, Kater te Wieringerwaard. A. Zijdewind te Schagen. J. Schoorl te St. Maarten. A. D. Groneman te Wieringerwaard. P. Slot te St. Maarten, (afw. ziekte). A. v. d. Oord to Oude Niedorp. K. Eriks te Zijpe. C. Best te Zijpe. O. Ploeger te Beemster. 2 dezer zijn echter voorwaardelijk over geplaatst, dezen zullen verplicht zijn in den herfst in drie vakken herexamen te doen. MondeÜng-examen werd afgenomen in de vakken Kennis van dsn grond. Bedrijfsleer. Plantkunde. Dierkunde. Gezondheidsleer. Natuurkunde. Scheikunde. Zuivelbereiding. Ves voeding. Plantenteelt. Exterieur, (Be- oordeelingsleer). Rust of b e w e g i n g n a d e n maaltijd. De oude quaestie, of na een maaltijd de vertering meer wordt bevorderd door rust of door beweging, is thans door den engelschen physioloog Tangel duor zorgvuldige onderzoekingen tot beslissing gebracht. Hij nam acht gezonde paarden en voerde ze vijf dagen lang alleen met hooitoen werd hun 36 uren achtereen alle voedsel onttrokken en kregen ze alleen eenige malen wat water te drinken. Na deze hongerkuur kreeg ieder paard 1500 gram haver, die door allen werd opgegeteD. Na dien maaltijd bleven drie der paarden rustig in den stal staan, drie liet men draven en twee stappen, alles een nar lang. Zoo snel mogelijk werden nu de paarden gedood en de magen geopend. Thans bleek, d*t de ingenomen spijzen bij de paarden, die in den stal waren blijven staan, het minvt verteerd waren, bij die, welke in stap hadden geloopen, wat meer, maar bij die, welke gedraafd hadden, het best. Hierdoor is dus bewezen, dat door bewe ging de vertering van het voedsel bespoe digd wordt en wel te meer bespoedigd, naarmate de beweging sneller is. Maar daaruit moet men nog niet opmaken, dat het 't beste is, om na den maaltijd onmid dellijk zich zoo snel mogelijk te bewegen. Want de verteringswerkzaamheid is evenals elke andere werkzaamheid er een, die het lichaam vermoeit, en als daar nu nog eene snelle beweging bijkomt, t»l de vermoeienis te groot worden. En eigenlijk moet men ook niet verlangen, de verte ring der spijzen zoo snel mogelijk te doen plaats hebben, maar wel, die te doen pl ats hebben met zoo min mogelijk vermoeidheid. Het is daarom beter, na den maaltijd wat fe gaan rusten, wij zul len dan later te meer kracht hebben, om aan wa- hib den arbeid te gaan. Eene moeilijke Zaak. De hooggeplaatste ambtenaren hebben soms heel w»t te doen, als zij aan alle verzoe ken willen voldoen. De Lord-mayor van Londen heeft aan een diner meegedeeld, dat een jong meisje van Budapest hem een briefje had geschreven, dat hasr be minde haar had laten zitten. Zij verzocht na den Lord-mayor, hem te laten opzo.- ken en naar Hongarije te zenden. Zij wist geen andere bijzonderheden, dan dat hij Smith heette en een Engelschman was. Msar misschien zon hij in Engeland wel van naam zijn veranderd. Een goed middel, om erw ten, die beginnen te ontkiemen, tege" nachtvorsten te beschotten, is turfstrooi- sel. Wanneer da kiemen der erwten te voorschijn komen, bedekke men iedere rij met eene dunne laag turfslrooisel. De groei kracht der jonge planten wordt hierdoor in geen enkel opzicht verhinderd en be halve dat dit middol de erwten voor be vriezen vrij waart, biedt het bovendien een zeer doelmatige en dikwijls hoog noodige beschutting aan tegen musschen en kippen. Eene ernstige dynamiet- ontploffing heeft er eergisteren, Daar uit Johannesburg aan de Times gemeld wordt, plaats gehad in de mijn van Lang- laagte Deep. Acht mijnwerkers en 26 in boorlingen moeten daarbij gedood zijn. Een plafond als haver veld. In een artikel in de Revue des deux Mondes verhaalt de heer D'Ave- nel, boe eens te Parijs een half beschonken karrevoerder bij een in aanbouw zijnd huis haver voor zijne paarden morste op een hoop pleister, hetwelk slordige stuka doors zonder het schoon te maken gebruik ten, met het gevolg, dat de haver, door de warmte van het pleister ontkiemd, tot verbazing des aannemers het plafond met welig groen bedekte. Het einde van een olifant- De zeventigjarige olifant Jumbo was knorrig en prikkelbaar geworden. Zeven tig jaren schenen wol niet heel veel in het leven van den olifant, doch voor Jumbo, die in gevangenschap leefde, ren de jaren een last en als wist dat een onbehoorlijk gedrag hem een keren dood zou bezorgen, sloeg hij bewaker met den snuit dood en tweeden diende hij een trap toe, zoodat de arme man bleef liggen en niet meer opstond. In die omstandigheden was bet lot van Jumbo beslisthij moest sterven. Jumbo, eens de lieveling van alle kinde ren der stad Chicago, werd als proefdier voor eene electrische inrichting gebruikt. Hij kreeg een ijzeren helm op den kop, zijn knieën en ruggegraat werden met ijzeren platen belegd en met de elec trische machines in verbinding gebracht. Toen de stroom begon te werken, stiet Jumbo een verschrikkelijk gehuil uit, zonk op de knieën en blies het volgend oo genblik den laatsten adem uit. Appels. Eau beroemd hoogleeraar schrijft dit tot lof van den appelEr is onder alle plantaardig voedsel nauwelijks iets te ver gelijken met den appel. Waarom niet ie der landman, die een plekje heeft, ge schikt voor vruchtboomeis, een appelboom gaard heeft, is mij een raadsel. Ieder gezin behoort in het najaar een ruimen voorraad appels op te doen, als het meest voordeelige van allen wintervoorraad. Een rijpe, rauwe appel is in anderhalf uur verteerd, terwijl gestoofde kool daarvoor vijf uren vereischt. Appels, volop bij btuiubrood en boter bij het ontbijt ten, hebben ëene heerlijke uitwerking het geheele gestel. Dikwijls bevrijden van verstopping, van scherp zuur, en koortsige aandoeningen helpen zij meer dan de beste medicijnen. GebradeD ap pels zijn een zeer gezond nagerecht. In dien huismoeders in plaats van allerlei lekkers haren kinderen volop rijpe appelen gaveD, zouden zij zooveel aan dokters- en apothekersrakeningen uitwinneD, dat zij voor het geld een mimen voorraad van de beste appels voor den winter konden inslaan. Een ander deskundige schrijft: Het is het raadzaamst, vruchten in den morgen te eten. Het spreekwoord: vruchten zijn in den morgen als goud, in den namidd-ig als zilver, in den avond als lood, is wel be vestigd. Het natuurlijke zuur in vruchten komt eene traag werkende lever zeer ter hulp. Personen met gevoelige hersenen kunnen soms rauwe vruchten niet best verdragen, maar gekookt zullen zij hun zeker goed doen. Da appel verdient onder de vruchten eene eerste plaats. Er is bij bet ontbijt geen gezonder gerecht dan een schotel gebraden appels. Deze berei ding is daarom zoo goed, omdat het beste deel der vrucht juist onder de schil ge legen is, en dus den eter ten goede komt. Voorta komt de sinaasappel in aanmer- op zij bij jr., wonende te Schagen. Getrouwd en Overleden Geene. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven De Huismanswoning met Boet, Erf en 8 bunders Land, staande en gelegen aan den Boschweg in de ZIJPE, door de Notarissen S1 o o s en Van Os in de herberg van A. Schrieken geveild, heeft opgebracht f 610.De kooper was J. Tamis van Warmenbuizen. king en dan alle bessen, enz., naarmate het jaargetijde die oplevert. Terwijl de 11-jarige zoon van den leiendekker S. te S1TTARD zich eergistermiddsg op het rangeerterrein van den Staatsspoor bevond en met dan rng tegen een stootblok geleund stond, schijnt hij niet te nebbeu bemerkt, dat eenige wag- gons in beweging kwamenalthans hij geraakte tusschen een buffer en het stoot blok beklemd en kreeg zoodanige kneu zingen, dat hij in hopeloozea toestand verkeert. Het polderbestuur van Heer Hugowaard hselttot Heemraad herbenoemd den heer K. Kieft. De vereeniging „Het Ne- derlandsche Rundvee-Stamboek" houdt hare algemeene vergadering op vrijdag 21 Mei 1897, des voormiddags ten 10 uur, in het Hotel #Bontekoe" te MEPPELde punten van behandeling zijn 1. Resnmptie der notulen van de vorige vergadering. 2. Verslag van den staat, enz., der Vereeniging. 3. Rekening en verantwoording over 1896, met een ontvang van f3717.50 en eene uitgaaf van f3346.775, alzoo een voordeelig slot van f 370.725. 4. Verkiezing van twee afgevaardigden en twee afgevaardigden-plaatsvervangers bij het Nederlandsche Landbouw-Comité. Aftre denden de heeren J. Breebaart Kzn., Mr. W. J. Baron van Dedern van Rollecate als afgevaardigden, herkiesbaar. Het Hoofd bestuur beveelt aan voor de vacature Breebaartde heeren J. Breebaart Kzn. te Winkel en Jhr. P. J. J. Repelaer te Dubbeldam. Voor de vacature Baron van Dedemde heeren W. J. Baron van Dedem van Rollecate te Nieuw-Leusen en K. J. A. G. Baron Collot d'Escury te Hontenisse. Aftredenden de beer Jhr. P. J. J. Repelaer, als plaatsvervanger van den heer J. Breebaart Kzd., en T. J. Huis man als plaatsvervanger van den Heer Baron van Dedem, herkiesbaar. Het Hoofdbe stuur beveelt aan voor de vacature Jhr. P. J. J. Repelaerde heeren Jonkheer P. J. J. Repelaer te Dubbeldam, en J. Oostwoud Wijdenes te Lambertschaag. Voor de vacature T. J. Huismande Heeren T. J. Huisman te Schildwolde, en L. N. Tonkes te Solwerd. 5. Begrooting voor 1897, met een ontvang van f 3Ö78.225 en eene uitgaaf van f 397S.225. 6. Be paling van plaats voor de algemeene Vergadering. Het Hoofdbestuur van de Vereeniging <,het Nederlandsche Rundvee-Stamboek:'" J. Breebaart Kzn., Voorzitter. P. F. L. Waldeck, Secretaris. Mijnheer de Redacteur Met belangstelling las ik in uw blad van 11 April jl. het verslag over <je Raadsvergadering te NIEUWE \Ip DORP. Een der vurigste en misschien wel een der ODpartijdigste raadsleden de WelEd. heer Kuilman. Bijna toch in iedere gemeente-raads- zitting doet hij zich kennen als een ®aQ met groote Volksliefde, wien vooral het onderwijs zeer nauw ter harte gaat. Meermalen wordt geklaagd, dat het on derwijs in een der buitenwijken van N. Niedorp veel te wenschen overlaat Indien die geruchten waarheid bevalt ten, dan toch voorwaar is de heer Kuilman de man, die dat ook in de goede richting zal weten te brengen. Bij voorbaat mijn dank voor de plaats ruimte, 18 April Barsingeihorn, Ds. Kooiman 19 (2en Paaschd.) Geen Dienst. 25 April Kreil, Ds. Kooiman. 8de Klasse. Trekking van 14 April. Prijs van f 5000No. 9452 f 1500No. 8660 f 1000: No. 6649 9868 20743 f 400: No. 12333 f 100: No. 884 3103 4482 5830 14702 16365 3de KlasseTrekking van 15 April. Prijs van f 100No. 10451 SCHAGEN, 15 APRIL 1897. Aangev.: 10 Paarden f 50.— a 150.— Stieren a - 125 Gelde Koeien (magere) 70.a 30 Vette Koeien 60 Kalfkoeien 30 Vaarzen Graskalveren 80 Nuchtere Kalveren 370 Overhouders Bokken en Geiten 40 Varkens (magere) 13 ld em(vette) per K.G. 40 Biggen 50 Konijnen 40 Kippen Eenden 550 Kilogr. Boter 400 Kaas 6000 Kipeieren 5000 Eendeieren 150.-* 140 a 200.- „120.— a 180.- 75.— a 115 7 15. a a a a 12.— a —.34 a 6.— a —.10 a —.50 a a —.80 a —.30 a 2.25 a 3.— a 21— 20,- 15— —41 9.- —.70 1.25 —90 -.45 2.75 3.10 HOORN, 15 APRIL 1897. Aangevoerd: Kleine Kaas, hoogste prijs f 26.— Com missie f25.50, Middelbare f—Hooikaas aangev. 130 stapels, wegende: Ingeschreven van 14—16 April, 1897- Geboren Geene. Ondertrouwd. Jan Wijbrens Knnnen, jongman, oud 32 jr., wonende te Leeuwar den en Dienwertje Molenaar, jonged,, oud 30 jr., wonende te Schagen. Pieter Bleeker, jongman, oud 30 jren Cornelia Mulder, jonged. oud 34 jr., beiden wonende te Schagen. Arie Tuin, jongman, oud 30 jr. te Zype, en Anna Glas, jonged., ond 32 f 41466 Kilo. ALKMAAR, 16 APRIL 1897. Aangev. Granen: 616 H.L. als: 86 H.L. Tarwe 6.40 a f 6.75. HL. Rogge, f a f—.-, HL. Gerst f a f 199 HL. id. Chev. 1 4.60 a f 5.12'/„ 184 HL. Haver f 3.35, a f4.10. 110 HL. boonen: Paarden- f 3.80 a f 5.Bruine id. 1 5.50 a f 6.50 Citroen- f a f Daiven- f af Witte-f5.-a 8— 2 HL. Kanariez, f 9.— a 0 HL. Mosterd zaad rood, f—a f id Geel a HL. Karwijzaad f HL. Blauw Maanzaad f 30 HL. ErwtenGroene f 98 14.—; Grauwe f 12.— a f 14.- Vale- 7.—.a f Wilte f ALKMAAR, 16 APRIL 1897. Keine Kaas f 26.Commissie f 25.50 Middelbare I 26.aangevoerd 193 stapels, wegende 78779 K.G. Handel matig. ENKHUIZEN, 14 APRIL 1897. Heden werden aangevoerdstapels kaas, De prijzen der zaden waren als volgt: Karwijzaad f 10.12» a t Mosterdzaad f 15.a f Maanzaad f 7.a f 8.—. Groene erwten fa Vale erwten f 7.50 a 9.—. Wjjker Valef—a .—.Grauwe erwten f 8.— a 10.—. Bruine boonen f 6.— a 8.— Paardenboonen f 5.— a 5.50. Gerst f 3.75 a 4.25, Haver f 2.75 a 3.25. Aangev.Vette Varkens f .18 a —.22 per KG. Magere Varkens f 12.— a f 23.p. st. Biggen f6.— a 9.— Scha pen f a Lammeren f Konijnen f0.60.— af 1.—. Kippea f —95. a 1.40 per stuk. Eieren f 2.75 a 3. per 100 stuks. Boter f 0.50 a f 0.52' per kop. ZAANDAM, 15 April. Aangevoerd; 3 stapels kleine Kaas, prijs f 22-50-

Schager Courant | 1897 | | pagina 2