De vermaarde pastoor Kneipp ligt gevaarlijk ziek aan eene longontsteking. Volgens een tele gram uit Munchen was hij gisteren van de H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Nadert seint men De water dokter, pastoor Kneipp, die zeer ernstig ziek was door aandoening van de longen, is geheel buiten gevaar. Zelfs verwacht men eene volledige ge nezing. Te Toulon heef t m en ee ne vruchtelooze poging gedaan om naar een torpedo te zoeken met behulp van een luchtballon. Deze werd aan eene sleepboot bevestigden droeg een toestel, waarmee de bodem der zee electrisch verlicht werd. AandeWtfw York Herald meldt men uit Bombay, dat van 40 door dr. Yersin met zijn serum behan delde pestlijders 83 genezen zijn. Twaalf gezonden zijn door hem preventief inge spoten. De epidemie vermindert te Bombay, maar woedt hevig te Poena en Koea- ratsjie. Mijngasontploffing. In de mijn Oberhausen bij Essen aan den Rijn heeft Woensdagmorgen eene mijngasontploffing plaats gehad- Tien werklieden zijn gedood. De oorzaak is niet bekend. -Zouhetwerkelijk liefde zijn, die ik voor u gevoel fluisterde Clara zacht, of zou het eene zusterlijke genegenheid zijn -Op dit oogenblik komt Kees, haar jongste broer, met veel drukte in de ka mer en verstoorde het zoete samenzijn. -Onmiddellijk d'r uit, leelijke leven maker, riep zij uit, pakte den kleinen snaak bij den arm en zette hem buiten de deur. -O, neen, lispelde zij, hare afgebro ken gedachte vervolgende, mijne liefde voor u is niet die van eene zuster. Zij is zoeter, hooger, reiner, heiliger. Lichaamsdeelen te koop. Uit Texas, natuurlijk, komt het be richt, dat eene dame, die door een on geluk een middelvinger verloren had, eene advertentie plaatste, waarin zij 1000 dollars aanbood voor een middel vinger, om hare leemte mede aan te vullen. Eene jonge vrouw bood zich aan en binnen enkele dagen zal de operatie geschieden indien dit niet van over heidswege belet wordt. Er wordt nog bijgevoegd: dat een groot aantal arme lieden nu lichaams deelen aanbieden tegen lageren prijs. In R u s s i s c h - P o 1 e n z(jn de stallen van graaf Branicki te Biala, sedert meer dan eene eeuw beroemd wegens de aldaar gefokte renpaarden, eene prooi der vlammen geworden 130 paarden zijn verbrand, die elk gemid deld op 1000 roebels worden geschat. Men vreest, dat de brand door kwaad willigen gesticht was. Kiespijn, geen ziekte. De directeur der posterijen te Genève heeft het volgende rondschrijven aan zijne ambtenaren gericht „Het komt dikwijls voor, dat ambte naren, die hunne tanden niet verzorgen, ziek worden ten gevolge van holle tanden en de gevolgen daarvan. Het uittrekken der tanden is het eenige middel, om daaraan een eind te maken. Maar de ambtenaren geven er de voorkeur aan pijn te hebben, in plaats zich te onder werpen aan de operatie. Ik breng ter kennis van het personeel, dat tandpijn voortaan niet meer als ziekte wordt aangemerkt en dat zij, die wegblijven, buiten bezwaar van 's lands schatkist zullen worden vervangen". Huizen aanprijzen! Dit huis lijkt me niet al te best gebouwd. Wat dreunt die grond, als je looptzei iemand, die aan 't „hui zen zien" was. O, dat is een nieuwerwetsche spring-vloer voor danspartijen, werd hem aanstonds door den „makelaar" tot bescheid gegeven. En die trappen kraken ook vree- selijkging de kijker voort. Juist, die nieuwe inbrekers-waar- schuwings apparaten zijn onder de huur begrepen De Madridsche dienst- meisjes hebben eene Yereeniging opge richt, om hare „rechten" te handhaven en onlangs op zondag een Congres ge- gehouden, waarin hare heeren en me vrouwen behoorlijk werden gehavend. Voor een politiehof te Norfolk werd dezer dagendoor een va der eene onderwijzeres gedaagd, omdat zij zijn kind mishandeld zou hebben. Het bleek, dat de onderwijzeres eene nieuwe straf had ingesteld voor het bezigen van gemeene taal. In tegen woordigheid van de klas wordt het kind, dat leelijke woorden heeft gezegd, de mond met zeepwater uitgewasschen. Dat was ook met het kind van den aanklager gebeurd. De bestuurders der school verdedigden hunne onderwijzeres en noemden haar middel tegen onvoeg zame taal het beste, dat zij kenden. De magistraten spraken de gedaagde vrij. Wielrijden en dansen. Er is veel over het voor- en nadeel van het wielrijden gesproken en geschreven. Nu heeft men uitgevonden, dat ijverige wielrijders zeer moeilijk op gracieuse wijze een wals of een polka kunnen dansen. Het lange, voortdurende trappen der pedalen veroorzaakt eene overmatige inspanning der kuitspieren en doet deze ver over den natuurlijken vorm opzwel len. Elk wielrijder zal moeten toegeven, dat na een tocht van drie of vier mijlen zelfs het loopen zeer moeilijk wordt. De spieren, die bij het dansen in be weging komen, worden door het aan houdend fietsrijden als 't ware verlamd. Een hartstochtelijk wielrijder zal het daarom ten slotte onmogelijk wezen, om met de gemakkelijkheid, die voor een sierlijken dans een vereischte is, op de teenen de passen te maken. Afgezien van de eigenaardige onbe kwaamheid en de stijfheid in zijne be wegingen, veroorzaakt de al te groote passie voor de wielersport ook nog eene houding, die zeer onvoordeelig de figuur van een wielrijder doet uitkomen. Een man, of eene vrouw, die het grootste gedeelte van den dag op zijn bemind „stalen ros" doorbrengt, krijgt spoedig het aanzien van een teringlijder, of, wanneer zijn uiterlijk overigens daar mee in tegenspraak is, maken toch de kromme rug en de naar voren gedrongen schouders een zeer onschoonen indruk. Natuurlijk hebben zij, die de wieler sport slechts met mate beoefenen, in 't geheel geen last van deze minder aangename gevolgen. Een ellendige. Zekere Thibaud, een tuinman, te Pas- sy (Parijs), zag thuiskomende zijne aan den drank verslaafde vrouw voor het venster der derde verdieping staan met haar vierjarig dochtertje in de armen, doende, alsof zij dit op straat wilde werpen. Verschrikt stak de ongeluk kige de armen uit, de vrouw smeeken- de van 't venster weg te gaan. Toen zij dit niet deed snelde hij naar binnen. Op hetzelfde oogenblik wierp de vrouw het kind naar beneden en sprong het na. Zij was onmiddellijk dood. Het meisje werd in hoogst bedenkelijken staat opgeno men. De moeder was eerst den 21sten Maart uit een gesticht, waar zij ver pleegd werd, ontslagen. Sprokkelhout. W. M. Tz. Uit de duisternis. Predikbeurten. Hervormde Gemeente Anna Paulowna. Hervormde Kerk te Hipolitus- hoei c. a. op Wieringen. 18 April Westerland n. 2 u, Ds. Beekhuis- 25 Hipoütnsb.v.lO Mühring. 2 Mei Westerland n. 2 v. Klnyve. 9 Hipolitnsh.v.10 Wieringa. 16 Westerland n. 2 v. Deursen. 23 Hipolitush.v.10 Bax. 30 Westerland n. 2 Ludwig. 6 Juni Hipolitush.v.10 de Boer. 13 Westerland n. 2 Miedema. 20 Hipolitush.v.10 Beekhuis. 27 Westerland n. 2 Hobns. Hervormde Rerk Barsingerliorn c. a. geest, dien hij zich zoo graag van 't lyf zon honden. En als ook dit niet baat, zet nij zijn linkerhand met de brandende sigaar als vooruitgeschoven post tasschen zich en den steeds dieper vooroverbuigenden neus van zün buurman, tengevolge waarvan het incident eindigt met een plotseling achteruitdeinzeo van het nieuwsgierige hoofd, vergezeld van den uirroep „Bè-je zot, je brèndt me bekant Diamantennagels. De laatste nieuwigheid voor de „swells' ea balkoninginnen* bestaal in nageldiaman ten. Iemand, die zich met deze sieraden wenscht te tooien, moet zich eerst aan eene heele kunstbewerking onderwerpen. Do juwelier doet nl. eerst den nagel een verhardingsproces ondergaan, daarna wordt langs den bovenrand vau den nagel een gouden bandje geklonken, waarvan weer twee gebogen bandjes uitgaan, die samen komen midden op den nagel. Op hun snijpunt is de diamant bevestigd. Er worden gewoonlijk zeer platte diamanten voor gtbruist, zoodit er gemakkelijk handschoe nen over kunnen worden aan- en uitge trokken. Men beweert, dat het etlect in eene balzael van deze diamanten nagels bijzonder schitterend is. Zij zijn schitte render dan ringen en niet zoo gemakke lijk te verliezen. Per zoon. Een professor bekend om zijne verstrooidheid, komt met zijne vier dochters aan den ingang van Artis en vraagt naar den toegangsprijs. De portier antwoordt„Persoon 10 stui vers." „Tot mijn spijt heb ik geen soon/'ant woordt de professor„ik bedoel per dochter." Eene jonge Engelsche, Mary Porster, is in Prankiijk gekomen en wil er in een kermiswagen rondreizen om overal het socialisme te verkondigen. Op de Seine bij Parijs is dezer dagen een droevig ongeluk gebeurd. Twee jonge mannen en eene dame waren in een skiff aan het roeien, toen een stoom bootje aankwam, dat het vaartuigje deed omkantelen. De roeiers zochten de dame al zwemmende op een eilandje in veilig heid te brengen, doch ongelukkig kwam er weder eene boot, die het drietal over voer. Een der jongelieden bleef ongedeerd, doch de dame werd zwaar gewond opge haald en stierf kort daarna, terwijl het lijk van den anderen joDgen man nog niet is gevonden. Wedstrijd in het Zweep- klappen. Nogent sur Maine heeft het monopolie der zonderlinge wedstrijden. Zakloopen, tonkrnien en dergelijke zijn er van ouds bekend. Thans heelt men iets nieuws ge vonden door het uitschrijven van etn wedstrijd in het-zweepklappen. Een groot aantal koetsiers, vrachtrij ders, enz., had aan de oproeping gevolg gegeven en een uur lang hoorde men niets dan-een geklipklap volgens alle toon aarden, welke een behoorlijke zweep, bestuurd door eene vaardige hand, weet aau te slaan I Te Arizona zijn Zondag de carnavalsvermaken geëindigd met een stierengevecht, dat voor velen onaangena me gevolgen had. Na drie „picadores" en vier paarden en den directeur Garcias zwaar gekwetst te hebben, verbrijzelde een geweldige zwarte stier de poort van 't perk en holde de volle straten door. Achtereenvolgens nam hij zes menschen op de horens, wierp verscheidene koek kramen om, evenals een rijtuig vol dames, eene roulettetafel vol geld, wattom een aantal spelers in de open lacht zich ver drongen, enz., tot hij eindelijk uitgeput gevangen werd. De Jury in Frankrijk. Dezer dagen hebben twee franschs ju ry's weer vonnissen gewezen, die er op berekend schijnen te zijn, het onhoudbare van het jury-stelsel te bewijzen. Te Parijs had een man, die dronken was, zijne vronw een messteek in den buik gegeven, omdat zij bouillon op de tafel had gemorst. „Heeft Reycaud zijne vrouw gewond? en hebben die wonden den dood veroorzaakt, zonder dat Beynaad de bedoeliog had te dooden werd aan de jury gevraagd. Op de eerate vraag zei- de de jury „neen', op de tweede „ja", zoodat dus de beklaagde den dood zijner vrouw niet opzettelijk veroorzaakt had, maar zonder haar te wonden De rechter merkte op, dat de jury waarschijnlijk het omgekeerde bedoeld had. De jury ging weer beraadslagen, en antwoordde toen, dat de beklaagde zijn vrouw wèl gewond bad, maar niet den dood veroorzaakt 1 De maD kreeg tien maanden gevangenisstraf. Niet te veel De jury te Quimper in Bretsgne maakte het nog een beetje erger. Daar had een boerenknecht, die aan tafel dron ken werd, den oudsten zoon van zijn baas half dood geslagen met zijn klomp, jongste zoo met een mes in den buik gestoken, dat hij er aan is gestor- ïen, den baas, die zijn stervenden zoon yusthield, in eb kuit gestokeD en de 76- junge moeder aan het hoofd gewond. De wofyd- ^ezea woesteling wegens een- u ïge verwondingen vier maanden ge- 'angerua^af gegeven. fp kundbpnW\we 'r8n8che natuur- Retooifd 'ft'n en Baspael, hebben aan- «5; verlaten hebben. an de 67 nesten in een park werden er 41 door andere die ren vernield. In Perzië worden alle b e- talingen in natnra gedaan. De eigenaar van het dorp levert het korenz*8d en het watar en de arbeiders bebouwen den gtond en ontvangen tot loon de helft van don oogst. Heett de eigenaar nog ossen voor het ploegen beschikbaar, dan ont vangt hij een nog grooter aandeel. Tal van boeren in Perzië hebben nog nooit een muntstuk in handen gehad. Een „nette" inbreker. Jean Riat, een bekend chic Parijsch in breker, is ten laatste in da handen der politie gevallen. Hij had een afschnw van het werken bij burgormenschen, maar bezocht eiken zomer geregeld heerenhui- zeD, welker bewoners te Dieppe of te Trou- ville waren en nam zilverwerk, juweelen, geld en kleederen mede. Des winters bracht hij ook wel eens een bezoek aan onbewoonde villa's in de voorsteden. De politie had hem reeds lang gezocht en was in het bezit van eene volledige per soonsbeschrijving maar hij had zich nog altijd san haar wiekenden arm weten te onttrekken. Dezer dagen zag een commissaris van politie hem zitten in het Noaveau Cirqne. Riat zat in eene particuliere loge, was als altijd onberispelijk gekleed met een rui kertje in het knoopsgat en de monocle in het oog. Toen de man der wet de hand op hem legde, trachtte hij eerst zijne identiteit te ontkennen, maar spoedig zag hij het vergeefsche daarvan in en gaf hij naam en adres op. In zijne wooing werd eene groote hoeveelheid gestolen goed gevonden met een depositohewijs vau honderdduizend francs. Overeenkomst! „Kin- deren", zoo sprak de schoolmeester van zeker dorp tot zijne leerlingen, maakt, dat je morgen vroeg bijtijds op school bent tn zorgt vooral, dat je je beste kleederen aantrekt, want meneer de schoolopziener komt „Moaten we dan ook drie centen mede brengen vroeg een klein, eenvoudig meisje, „net als verleden week, toen er een aap te zien was Heb vrede met n zeiven, Heb vrede met uw huis, Heb vrede met een ieder, Heb vrede met uw kruis j En, is uw leven vrede, Geen vrede slechts in schijn, Dan zal ook eens uw einde Volkomen vrede zijn. Rookers en drinkebroers. De Hollandsche Revue van 25 M*art bevat een waarschijnlijk aan de Almanach Hochette ontleende statistiek omtrent het alcohol- en tabaksverbruik over Je gehce- le wereld. De landen zijn voorgesteld door personen, wier grootte de verhouding aan geeft der bevolkingen. De grootte der pij pen en drinkbekers stelt de verhouding voor van de per hoofd verbruikte hoeveel heden tabak en alcohol. Wij Nederlanders kunnen in beide opzichten nog al mee doen. Voor Rusland is de verhouding tnsschen de grootten van persoon en pijp of beker ougeveer normaal. H-t kleine Nederlandertje rookt een pijp, waarin hij zelf gemakkelijk vier maal geborgen kan worden en drinkt uit een kroes, grooter dan een karnton. Wat het rooken betreft, daarin zijn wij Nederland- rs onovertroffen. De gemid delde per hoofd verrookte hoeveelheid la- bak is 8,4 KG., wat een totaal van 16,305,196 KG. maakt voor het geheele land. Én zelfs deze totale hoeveelheid wordt alleen overtroffen door de Ver. 8tateD, Duitschland, Oostenrijk, Frankrijk, Rusland, Engeland en Italië. Portugal verbruikt met een ongeveer gelijk aantal inwoners nog niet ïfi der totale hoeveel heid. Spanje, met bijna 33/4 maal zooveel inwoners, verbruikt nog niet het s/, van de totale in ons land opgerookte hoeveel heid. Met het alcoholverbruik is het niet zóó erg. Rekent men alcohol van 50 pet., dan verbruiken wij jaa-lijks gemiddeld 9.16 liter. Denemarken staat hier boven aan neet 17.7 liter. De volstrekte hoeveelheid is bij Rus land het grootst, en wel 78,587,861 liter per jaar. Italië, Spaüje en Portugal zijn het matigsl. De noordelijke landen schij nen dus meer drank te gebruiken dan de zuidelijke. Jammer genoeg is er geen op gave bij omtrent Noorwegen, wij kunnen nu niet zien, welk figuur dit land met zijne drankwet maakt in de rij der Europeesche drinkebroers. Zwitserland, dat buitengewoon rralig rookt, drinkt zooveel te meer. Den een of anderen prikkel schijnt ieder volk noodig te hebben. De een dit, de ander dat. Wij schijnen ons niet ééns met één te kannen vergenoegen. Zeventig dienstmeisjes nit dt Saksische stad Rochlitz, maekleu degar- nizoensverandering van een regiment nhlanen naar Leipzig mee. Trouwe liefde 1 Overstroomingen in Frank rijk.—In de nabijheid van Bordeaox waar de watersnood, die het Zuiden en Zuidwesten van Frankrijk teister», het sterkst is, ligt eene kleine vallei met een tachtig huizen, waar voornamelijk arbei ders wonen, die zich voor hnn werk naar Bordeaux begeven. Donderdag terugko mende, vonden zij het geheele vlek onder- geloopen; er stond bijna drie meter water. Vrouwen en kinderen zaten op de daken en konden slechts met moeite in bootjes gered worden. In een huisje vond men op den zolder drie jongentjes, die alleen gelateD waren en zich aan de binten van het dak hadden vastgeklemd, om niet te verdrinken. Gelukkig zijn allen gered en in eene kazeine onder dak gebracht. Door den buitengewoon snellen was van de Ga- ronne waren de beekjes, die door de val lei stroomen, buiten hare oevers getreden. In het departement Dordogne over stroomde de gemeente Graneges. Toen het water zeer snel gezakt was, vonden de bewoners in de tuinen, in heggen, op la ge daken, overal, eene groote menigte zee tongen, waaraan het heele dorp zich fees telijk onthaalde. Die visschen hebben met het water een afstand van 150 kilometer moeten afleggen, om zich te laten vaDgen. Leelijke woorden. Waarin het eigenlijk zit en waardoor het komt, ik weet het niet, maar dit staat vast, dat er eene algemeen verbreide meening is, die leert, dat men zijne woorden en zijne beweringen kracht bijzet door het gebruiken van woorden en uitdrukkingen, die door alle menschen gerekeud worden tot de „leelijke woorden". Uil de begeerte, om ze te gebruiken, is de gewoonte geboren en menigeen is niet meer iu staat, om zijne meening eens duidelijk en flink te zeggen, of er moeten zoo'n paar van die forsche uitdrukkingen bij, anders gaat het blijkbaar niet. Als ik eenmaal de stad doorloop en ik stop mijne ooren niet dicht, och, ik zon niet kuDnen zeggen hoeveel leelijke woorden, gemeene uitdrukkingen, ruwe vloeken ik in dien tijd heb gehoord. Als ik met mijn kiud loop, dan haast ik mij soms, om het voort te krijgen, opdat het toch niet op zal van gen al die klanken, die het niet hooren mag. Dan kom ik moeders tegeD, die in haar angst, dat de kinderen, die zij voort- leiden zullen worden aangereden of zich ergens tegen sto&teo, ze met ruw geweld tot zich trekken en met een ruwen vloek.,., arme kinderen, die dus leeren uit den moedermond. Dan hoor ik mannen met elkander praten en om het andere woord komt er zoo'n knoop op, alsof het er bij hoorde. En jongens vooral, jongens, die, naar ik hoop, niet eens begrijpen, wat ze zeggen, hoor ik de schrikkelijkste vervloe kingen bezigen, als was het maar niets. Alzoo worden ruwheid en platheid en gemeenheid in woorden beschouwd, alsof het niets was, misschien zelfs wei, alsof het aardig was en ook misschien, vooral door knapen, alsof zij daardoor mannen waren. Het pleit niet voor de mannen, dat de jongens kunnen denkeD, dat dit hen tot mannen maakt Men krijgt er zoo den indruk door, dat die jongens van de mannen dat voor al hooren. M-n heeft ons wel gezegd, dat het lee- lijk is, en wij weten het ook best, want iu fatsoenlijk gezelschap zullen wij er wel voor oppassen en wie iu een netten kring vloeken zou, geeft daardoor teekenen van weinig beschaving. Och, maar het is nog heel wat meer, dan alleeu maar niet net en niet behoor lijk, het is volstrekt niet iets onschuldigs, ik wil het slecht noemen. Daartoe zon ik het recht al hebben voor de herinnering, dat, als een mensch en zijne woorden a-in het gemeene gewoon aakt, hij ook het slechte in het doen er van gaat vergeten. Maar ik kan er nog wel iets anders van zeggeo. Twee spreek woorden wil ik maar noemen, die allebei onweersprekelijk waar zijn, en die voldoen de laten gevoelen, dat het maar in het ge heel niet iets onschuldigs is. Het eene spreekwoord ishet vat geeft nit, wat het in- heeft, en leert das, dat, wat uit iemand komt, verraadi, hos het er van binnen bij hem nitziet. Én het andere zegtwaar het hart vol van is, daarloopt de mond van over, en hieruit leer ik, dat, wat door een mensch telkens wordt gezegd, hem leeft ook in het hart. Ik zou n willen vragen om nu zelve maar nwe gevolgtrekkingen te maken; ik stel mij zoo voor, dat het u iets leeren zal over de gesteldheid van het hart bij een menscb. die leelijke woor den en gomeene uitdrukkingen zegt. In platheid van taal en ruwheid van woord ligt eene groote zondehel reine hart laat geen gemeene dingen zeggen en het vriendelijk gemoed legt geen ruwe woorden op de lippen Al staat gij nog zoo hoog, Laat nooit den hoogmoed schallen; Want niemand staat zoo hoog, Die niet heel laag kan vallen. Bij ons doen en bij ons laten, Kan, wat nat en licht verspreidt, Slechts de menschheid duurzaam baten; Al het and're is ijdelheid. 't Behoort niet tot de zwaarste zaken, Om een reek'ning goed te maken; Maar wat echter meer beduidt, Is, dat ook de reek'ning sluit. Nood breekt wet, zoo 't spreekwoord zegt, Maar in alle streken Zijn er velen, die de wet Zonder nood wel breken. Alles op zijn tijd verrichten, Is iets, dat men leeren moet. Daartoe 't eerst zich zelf verplichten, Is iets, dat steeds wel voldoet. Wie 's morgens vroeg zijn best reeds doet, En volhoudt heel den dag, Het zou een wonder zijn, als hij Ooit armoe kende of zag. Uit des aardrijks donk'ren schoot, Komen zwarte kolen bloot, En nit al die donkerheid Wordt ons 't schitt'rendst licht bereid. Uit bet zwartste wolkgevaart, Dat soms angst en zorgen baart, Daalt vaak, even zacht als teer, Blanke sneenw op de aarde neer. Vrees dus 't donker niet te zeer. 't Lieve licht keert telkens weer, En ook na den winternacht, Zien we eens weer der bloemen pracht. W. M. Tz. ICHAUESi. De Godsdienst-oefeningen beginnen om V, ure, des voormiddags. 18 April Ds. A. W. van Klnijve. (lsten Paaschdag) 19 April Ds. J. H. Mühring. (2den Paaschdag) 25 April Geen dienst. 2 Mei Ds. A. W. van Klnijve. 9 Mei Ds. A. W. van Kluijve. 16 Mei Geen dienst. 23 Mei Ds. A. W. van Kluijve. 27 Mei Ds. A. W. van Kluijve. (Hemelvaartsdag) 30 Mei Geen dienst. 6 Juni Ds. A. W. van Klnijve. (lsten Pinksterdag) 7 Juni Ds. A. W, van Klnijve. (2den Pinksterdag) 18 Juni Geen dienst. 20 Jnni Ds. A, "W. van Kluij ve. 27 Juni Ds. A. W. van Klnijve De morgen-Godsdienst-oefeningeu begin nen om O Yïi eD de namiddag-Godsdienst oefeningen om £2 uur. 18April(Pascben) Ds, J. H. Hobns, nam. 25 Ds. A. W. v.Kluijve, vm. 2 Mei Ds. H. de Boer, nam. 9 Ds. Sj. Miedema, vm. 16 Ds. J. H. Mühring, nam. 28 Ds. J. H. Hobns, vm. 80 Ds. R. E. WieriDga, nam. 6 Juni Ds. W Bax, vm. 18 Ds.A.W. v.Kluijve, nam. 20 Ds. H. A. Ludwig, vm* 27 Ds. J. H. Mühring, nam. 18 April, Geen dienst. 19 April, Voorm. Barsiogerhorn. 25 April, Voorm. Barsingerhorn. 25 April, Nam. Haringbuizen.

Schager Courant | 1897 | | pagina 7