Zuiderzee-Visscherij Te Barsingerhorn, in de Anna Paulowna, 23 April '97. Anna Paulowna, 23 April '97. Buitenlandsch Nieuws. Mtiek oïeKitlt te weet. PLAATSELIJK NIEUW& Uit en voor de Pers. ter voorraderen nam tijdens de onlusten, die in 1572 iH Frankrijk heerschten, de wijk naar Nederland, en vestigde zich in April 1597 als horlogemaker daar ter ste de, Sedert is die zaak steeds onder den zelfden naam blijven bestaan. De liberale kiesvereeni- ging te ZIJPE heeft zich deze week bij de Liberale Unie aangesloten. Het volgende staatje wijst aan het aantal kiesgerechtigden in ver schillende onder-kiesdistricten met het aaDtal uitgebrachte stemmeD, bij de j.1. dinsdag gehouden stemming: Kiezersuitgebracht Alkmaar 1406 623 Oudorp 73 19 Bergen 183 68 Schoorl 151 32 W armenhuizen 167 38 Haringcarspel 228 33 St. Maarten 112 29 Schagen 346 115 Wieiiogerwaard 116 24 Barsingerhorn 220 49 Nieuwe Niedorp 217 68 Oude Niedorp 145 42 Heerhugowaard 308 113 Oudkarspel 185 55 Noord-Scbarwoude 163 108 Zuid-Scharwoude 165 82 Broek op LaDgendijk 207 28 St. Pancras 79 21 Koedijk 134 61 Otetleek 88 55 Heiloo 206 56 4899 1719 Doodgera llen. Te 8CHEVENINGEN is een 9- jarige jongen, dis op eeoige opgestapelde tonnen geklommen was, er afgevallen en met het hoofd op de sleenen terechtgeko men, zoodal het kind na eenige oogenblik- ken overleed. Benoemd tot heemraad van den ANNA PAULOWNA POLDER de heer M. Kernen. De laatste uitvoering van de rederijkerskamer *Harmonie* te Heerhugo waard was een goed slot van de reeks voorstellingen, dezen wister gehouden. Het drama: «Het Goudviscbje* en het blijspel «De korporaal en het dienstmeisje* werden met tact vertolkt. Doodslag door onvoor- zichtigheid. Eergistermorgen meldde zich aan het politiebureel te LEIDEN een 18-jarige fabrieksarbeider aan, die verklaarde, schul dig te zijn aan den dood van zijn kame raad, aangezien hij dezen in de schoenfa briek „Hollandia" aan den Heerenweg bij Leiden, onder Zoeterwoude, met een geweer geraakt had, ten gevolge waarvan hij, on middellijk naar het academiach ziekenhuis overgebracht, nog dienzelfden avond over leden was. Het geval zon zich spelender wijze hebben toegedragen. De dader, den ander willende bang maken, nam het ge weer uit handen van een derden jongen, die het nit het ongesloten kantoor van zijn patroon had genomen, spande den haan, legde aan, trok af en raakte hem in het achterhoofd. Omtrent deze zoo noodlottige gebeurte nis wordt nog het volgende aan het L. J) medegedeeld. Woensdagmiddag omstreeks vijf uur werd het personeel der schoen fabriek „Hollandiadoor een luiden gil opgeschrikt. Het was juist schafttijd. Een der fabrieksjongens h»d de brutaliteit, de deur van een der kantoren te openen en een kamerbuks te grijpen, die hem ech ter door een arbeider ontnomen werd, waarop deze spelenderwijze op een 14-ja- rigen knaap uit Zoeterwoude, (die met zijn vader op karwei was) aanlegde, met het bovenvermelde ongelukkig gevolg. Kunstkritiek Aldus luidt de aanhef van een muziekverslag in de Zaanl. Ct. Zondagavond 1 Euterpen wijd ik mijn dank Ik heb genoten veel geno ten en gij hebt mij tot tranen geroerd I Uw koren, uw solo's, uw kwartetten, uw terzetten zij hebben alle getroffen en meegesleept 1 Omoge ik u nog dik wijls hooren I Gij vormt een prachtig geheel 1 Wat heerlijke, wat lieflijke, wat verrukkelijke stemmeD onder u 1 Wat zielverheffend uw lied en nwe voordracht Te WESTELAAR bij Rozen- daal (N.-B.) kreeg de landbouwer Van G., die buiten eenig werk verrichtte, daar bij een doorn in den vinger, dien hij met eene speld verwijderde. Kort dsarop zwol len zijn hand en arm geweldig op, eu de ontboden geneesheer verklaarde bloed vergiftiging in den hoogsten graad. De man is onder een vreeselijk lijden bezweken. Verkiezing tweede Ka mer, De liberale kiesvereeniging „Helder*, te HELDER, heeft met grooto meerderheid van stemmen den heer C. Lely, oud-mi nister van waterstaat, caudidaat gesteld voor de Tweede Kamer. Hetonderwijs in Handen arbeid (karton en hout) te Winkel, dat tot heden des zaterdagsnamiddags gegeven is, zal, te beginnen op woens dag 28 April, voortaan op woensdagna middag van 2 4 uur gegeven wor den, doordat een der aan de inrichting verbonden onderwijzers den Cursus in Landbouwkunde te Schagen des zater dags wenscht bij te wonen Het aannemen van nieuwe leei lingen (meisjes en jongens) zal daardoor in plaats van op 1 Mei op den 5en Mei plaats hebben. Ouders, die een zooveel mogelijk alzijdige ontwikkeling wen- schen, die ervan overtuigd zijn, dat ar beid een zegen is, dat nuttige bezig heid van onschatbare waarde is voor kleinen en grooten, kunnen niet beter doen, dan hunne kinderen aan het onder wijs in Handenarbeid te laten deelne men. De kosten zijn gering, 10 cents per les van 2 uren, waarvoor grond stoffen en werktuigen tevens worden verstrekt. Binnenkort is het nieuwe gebouw, waaraan druk gearbeid wordt, gereed en zal de Inrichting daaiheen worden verplaatst. Dat dan in dat nieu we locaal geen plaatsje onbezet blijve en dat worde ingezien, hoe nuttig het is, dat bij verstandsontwikkeling ook oog en hand geoefend worden. Dan zal de lust tot werken worden aange moedigd, dan zal de verveling worden verdreven, dan zal de baldadigheid der straatjeugd, de klaagtoon van den laat- sten tijd, verminderen, want ledigheid is de bron van veel kwaad, doch «ar beid adelt". Als eene bij zonderheid kan worden gemeld, dat bij den land bouwer J. SMIT Jz. te Wieringer- waard 13 schapen 31 lammeren heb ben geworpen en allen in leven. Als zeldzaamheid mag genoemd worden, dat vrijdag j.1. bij het bij den heer G. SCHUIJT in de Zij- pe gehouden b o e 1 h u i s, 4 kui- kalveren verkocht werden boven de f30.— één zelfs voor f37. zeer zeker een hoogen prijs, wanneer hokke- lingen j.1. woensdag in de Groote Kee- ten verkocht werden voor f26. Allerwege heeft bet visschersbedrijf een aanvang genomen. Het is thans om pa ling, geep en ansjovis te doen. En het is eene kolossale vloot, die zich thans op de Zuiderzee beweegt, om het dage lij ksch brood te verdienen. Dat blijkt dui delijk, nu flink de hand gehouden wordt aan de wet van 1881, die bepaalt, dat elk visschersvaartuig, van den botter, de hoog aars en de pink af tot aan de eenvou digste gepersloep toe, voorzien moet zijn van een lettermerk en een cijfer, zoowel op het vaartuig als op het zeil, om - wanneer zulks noodig mocht zijn - onmiddellijk de plaats van herkomst te kunnen constateeren. En nu las men in No. 87 van de Staatscourant (5 April), dat er 167, zegge honderd zeven en zes tig verschillende letterteekens vastgesteld zijn. En elk teeken vertegenwoordigt eene andere gemeente. Had nu elk dier gemeenten b. v. slechts tien schepen in de vaart, dan kwam. men al tot het respectabele cijfer van 1670 visschersvaartuigen. Maar er zijn gemeenten, die van twee- tot driehonderd schepen bij het bedrijf hebben. Het woord visscherspfoorf is dus goed geko zen, al geeft het nog lang geen denk beeld van de enorme massa vaartuigen, die het vertegenwoordigen moet. En het leeuwendeel van de vloot zoekt zijn for tuin op de Zuiderzee. Moge het hun dit jaar welgaan. De eerste berichten echter uit Bergen op Zoom omtrent ansjovis luiden ongunstig. Slechte wind, geen vangst. In onze omgeving zijn van de week de eerste ansjovis schuiten naar zee gegaan en terugge keerd met eenige vangst. Thans is alles in de weer, ieder voor zich hopende op eenen goeden uitslag. kolfbaan van den heer Jb. Ootjers, zal, blijkens geplaatste advertentie in dit nummer, op den namiddag van zondag 25 dezer, eene tentoonstelling geopend zijn van eene collectie voortbrengselen uit onze Oost-Indische bezittingen. De ze collectie is daartoe tijdelijk afgestaan door het Koloniaal Museum te Haarlem. Mag deze verzameling al niet zeer groot genoemd kunnen worden, zij is belangrijk genoeg om te bezien. Een aantal fotografieën en indische prenten zijn aan deze collectie voort brengselen toegevoegd en geven eene voorstelling van het volksleven en be drijf in onze Oost. Yan werktuigen of gereedschappen zijn aanwezig een model gevlochten vischfuik en een anklong, vermoedelijk een muziekinstrument, maar er is geen Javaantje bij, om de bezoekers te ont halen op een stukje muziek. De heer H. J. Ter Hall, Stationschef, herdenkt heden zijne 30-jarige ambts vervulling bij de H. IJ. S. M. De afdeeling Anna Paulowna van de Centrale Liberale Kiesvereeniging in het district Helder heeft besloten, op de algemeene vergadering geen candidaat voor te stellen, maar eene afwachtende houding aan te nemen. De groote mogendheden, die zich ge roepen achtten, in den oosterschen chaos orde en regel te brengen, hebben door hun doelloos optreden den toestand in het half ontbonden ottomanische rjjk nog veel ellendiger gemaakt. Hunne zoet sappige nota's werden beantwoord met eene klopjacht op de Christenen in Arme nië, en alsof deze onmenschelijke ver volgingen nog niet genoeg waren, wer den onder de oogen der gezanten tien duizendtallen weerlooze christen-onder danen der verheven Porte te Konstan- tiuopel als schadelijk gedierte gedood. Toen na een eindeloos wikken en wegen een hervormingsplan voor Kreta in elkander was gezet, voldeed dit zoo weinig aan de verwachtingen der bewo ners, dat ze besloten, hunne belangen in eigen persoon te behartigen, waardoor ze al spoedig in botsing met de fana tieke volgelingen van de Halve Maan kwamen. Op het hulpgeschrei hunner broeders, kwamen de Grieken ter hulpe, wat in zoodanige mate de verbolgenheid der op twee gedachten hinkende groote rijken verwekte, dat ze besloten, de Grie ken en Kretenzers door honger tot hun ne inzichten te dwingen. Het natuur lijk gevolg dezer handelwijze was, dat de spanning tusschen Griekenland en Turkije met den dag toenam, zoodat ee ne botsing niet achterwege kon blijven. Gelijk wij onzen lezers reed' in ons blad van donderdag mededeelden, is de oorlog tusschen Griekenland en Turkije dan ook uitgebroken. Wij kunnen niet gelooven, dat de politieke machten der groote mogendheden niet de gevo'gen van hun weifelend optreden voorzagen, zoodat wij ons scharen aan den kant van hen, die beweren, dat een ot meer be langhebbenden langzamerhand den hui- digen toestand hebben voorbereid. Of dit Engeland is geweest, of Rusland, ot misschien beiden, zal de toekomst lee- ren. Wij laten hier een kort overzicht van de strijdkrachten van beide rijken vol gen- Het grieksche leger telt in tijd van vrede 25000 manin oorlogstijd kan het land over 100.000 gewapenden be schikken. Het geweer, waarvan de in fanterie voorzien is, dagteekent van 1874, zoodat het niet meer aan de ei- schen van den tegenwoordigen tijd vol doet. De infanterie bestaat uit tien re gimenten, de cavalerie telt er drie, ter wijl de veld- en bergartillerie ook in drie regimenten is ingedeeld. In getalsterkte, bewapening, alsook in discipline en militaire bekwaamheid, staat Griekenlands leger verre bij dat der Turken ten achter. Elke Turk is op 21-jarigen leeftijd dienstplichtig. Hij dient drie jaar bij het staande leger of op zijn turksch bij de Nizams, dan gaat hij over tot de Redifs of de reserve, waarbij hij 8 jaar blijft inge lijfd. Ten slotte wordt hij nog 6 jaar bij de Mustafiz of landweer ingedeeld. Door duitsche hoofdofficieren, waarvan er zelfs 6 als generaals bij het leger dienst doen, heeft vooral de artillerie belangrijke hervormingen ondergaan. In de gevechten der laatste dagen heeft dit wapen duidelijk zijne overmacht op dat der Grieken getoond. Ook de bewapening van het voetvolk is van de laatste jaren. Gedeeltelijk heeft het Mausergeweren, gedeeltelijk Martini- Henry-geweren, De deugdelijk heid van dit laatste systeem is vooral gebleken in den strijd tusschen Jameson en de Boeren, welke laatsten van het Martini-model voorziea waren. Het leger van Turkije telt op voet van oor log 1.490.000 man, waarvan ongeveer de helft te velde dienst doet. Nemen wij nu nog in aanmerking, dat velen der turksche hoofdofficieren in den oorlog met Rusland zich uitstekend gekweten hebben, dan is het duidelijk, dat de strijd verre van gelijk staat. De hierbovengenoemde macht wordt evenwel slechts gedeeltelijk tegen de Grieken in het vuur gebracht. Iu Ma cedonië en Epirus ligt eene sterke be zetting, want indien het Griekenland toch nog gelukken mocht, in deze pro vinciën door te dringen, dan zou een opstand van de grieksche bevolking in deze gewesten weldra volgen. Om zoo veel mogelijk tegen zulk een overval in den rug gedekt te zijn, heeft het turksche leger-bestuur de voornaamste strategische punten in Macedonië en E- pirus bezet. Langs de grenzen van Montenegro, Servië en Bulgarije heeft Turkije sterke observatiecorpsen geplaatst. De houding dezer landen is voor den sultan van het hoogste belang. Nu hangt de vredelie vende gezindheid van de noordelijke Bal- kan-staten voornamelijk van het succes der turksche wapenen af. Drongen de Grieken tot in Macedonië door, dan is het met de localisatie van den oorlog gedaan. In Sofia, Belgrado en Cettinje zal men niet lijdelijk toezien, dat door de Grie ken eene overheerschende stelling in Macedonië wordt ingenomen. Macedonië toch is de twistappel, waarop allen in meerdere of mindere mate aanspraak maken. Een strijd met Turkije of, wat ook zeer wel mogelijk zou kunnen zijn, on derlinge verwikkelingen, zullen uit eene overwinning van Griekenland kunnen voortvloeien. Een ander belanghebben de staat op den uitkijk, om dan ook een woordje meê te spreken. De weg, die den Donau met de Egeï- sche zee verbindt, door den pas van Uskjub en langs de Vardar, loopt door het hart van Macedonië Deze weg, waar langs Bosnië door een Bpoorweg met de in- en uitvoerhaven Saloniki ver bonden wordt, is van de grootste betee- kenis voor Oostenrijk-Hongarije. Oostenrijk zal geene veranderingen in Macedonië dulden, daar het voor zichzelf de spoorlijn en den handelsweg, hierboven genoemd, vrij wil houden. Rusland, dat ongaarne aan Oostenrijk eene gelegenheid tot een handelend optreden zou geven, wendt al zijn in vloed bij Bulgarije en Montenegro aan, om hunne neutraliteit te handhaven. Blijft het verloop van den oorlog, gelijk tot heden, den Turken gunstig, dan is er van eene vestiging van Grie kenland in Macedonië geen sprake. Na de worsteling om den pas van Meluna, dalen de Turken langzaam naar het dal van de Salambria at. Larissa, waar de prins van Sparta zijn hoofdkwar tier heeft gevestigd, is het middelpunt van Griekenlands eenige vlakte. Het dal is voor Griekenland, wat de vrucht bare Lombardijsche laagvlakte voor Italië is. Hier groeit de tarwe en maïs in de schaduw van vijgen- en oranjeboom, hier grazen de talrijke kudden paarden, geiten, schapen te midden van tabaks velden en wijngaarden. Door landbouw eu handel is Larissa het centraalpunt van Thessalië geworden, terwijl de be- teekenis dezer stad nog verhoogd is, sedert zij door een spoorweg met de golf van Yolo is verbonden. Het is in de vlakte van de Salambria, onder de muren van Larissa, dat binnen weinige dagen, wellicht nog heden, een beslis- senden slag verwacht wordt. Mocht maarschalk Edhem-pacha La rissa nemen, dan zal de strijd voorloo- pig wel zijn hettig karakter verliezen, want om verder in Griekenland door te kunnen dringen, zou hij eerst den pas van Termopylae moeten vermeesteren, hetwelk alleen met de grootste krachts inspanning zal kunnen geschieden. De pas van Termopylae, de poort naar Hellas, heeft al meermalen de vij andelijke legerscharen van Griekenlands ge wij den grond geweerd. Hier hield Le- onidas met zijn handvol Spartanen da gen lang het machtig leger der Perzen tegen, hier stuitte Antiochus van Syrië de Romeinen in hunne overwinnende vaart, hier bracht Calippus van Athene Brennus met zijne legerscharen tot stand. Moeten de Grieken aan de oostzijde voor do Turken terugtrekken, in het westen is de krijgskans hun gunstig Al strijdende rukken zij in Epirus op, met het kennelijk doel, Janina te veroveren. Eene verovering van Janina kan echter niet tegen het verlies van Larissa opwe- gen. Ter zee schijnen de Grieken meester te zijn. De turksche vloot ligt onder bescherming van de forten in de Dar- danellen en heeft in order, deze plaats niet te verlaten. Het grieksche Oost eskader opereert in de golf van Salo niki. Platamona enKaterina, twee kust steden, in welke laatste plaats de Tur ken een depót van levensmiddelen en ammunitie hebben, zijn door de Grieken gebombardeerd. Edhem-pacha heeft zich genoodzaakt gezien, om 8000 man naar Katerina te zenden, om eene landing van grieksche troepen in den rug van het turksche leger te voorkomen. Yan eene tusschenkomst der mogendhe den is nog geen sprake. Yan groot gewicht voor de oostersche zaken wordt het be zoek van keizer Franz Joseph aan St. Petersburg, geacht. In verband daarmee krijgt ook het bezoek, dat de duitsche keizer aan Weenen brengt, eene groote politieke beteekenis. Dat de Bamenkumst der Keizers van Duitschland en Oostenrijk een ernsti ger doel dan de gewone beleefdheid heeft, blijkt uit de langdurige conferentie, die Wilhelm met den minister van buiten- landsche zaken, graaf Goluchowski, hield. In politieke kringen hoopt en ver wacht men, dat het den drie Keizers gelukken zal, den oorlog te loealiseeren. De meeste europeesche landen hebben de plichten der neutraliteit bij hunne bewoners ia herinnering gebracht. De kennisgeving van onze regeering vindt men in de Staatscourant van den 23sten. Zij luidt als volgt „Bij het uitbreken van den oorlog tus schen Turkije en Griekenland herinnert de nederlandsche regeering allen Ne derlanders, en in het bijzonder hun, die in de Levant gevestigd zijn, dat zij zich behooren te onthouden van elke hande ling, die geacht zoude kunnen worden in strijd te zijn met strenge onzijdigheid van Nederland tegenover de oorlogvoe rende mogendheden. „Het is hun aanbevolen, werkelijke blokkades en andere, overeenkomstig het volkenrecht gebruikelijke, maatrege len der oorlogvoerende mogendheden te eerbiedigen. „De Regeering waarschuwt hen, dat zij slechts dan op hare bescherming of tusschenkomst te hunnen behoeve kun nen rekenen, wanneer zij zich zorgvul dig onthouden van elke schending der neutraliteitsplichten, terwijl zij zich, bij miskenning dier plichten, blootstellen aan schade, moeilijkheden en vervolgin gen voor den nederlandschen of vreem den rechter." KON ST ANTIN OPEL, 23 April. Ed- hem-pasja is teruggeroepen. Gazi Osman pasja is tot opperbevelheb ber van het leger van Elassón benoemd Schagen, 24 April 1897. Donderdagavond wierp de zoon van de Wed. B. alhier met een steen naar een voorbijgaand rijtuig op d8 Gedempte Gracht. De steen raakte hel paard, dat schrikte en op hol sloeg. Met krjcht slingerde hel rijtuig, waarin een drietal dames en de heeren K. eD V. uit Wie- (ingerwaard waren geztten, tegen de ijze ren pomp op het marktplein, waar men het paard tot staan wist te dwingen. Door den schok tuimelde de heer K. uit het rijtuig op de straatsteenen, tengevolge waar van hij eene diepe snede aan het voor hoofd bekwam. De inzittende dames kwa. men gelukkig met den schrik vrij. Tegen den steeneDgooier is procesverbaal opge. maakt. Dergelijke baldadigheden kunnen niet genoeg verboden worden door ouders en onderwijzers en 't is te hopen, dal er met kracht wordt opgetreden tegen zulke straatschenderijen, die de ern- stigste gevolgen na zich kunnen sleepen, Twee onzer vroegere plaatsgenooten, de heeren B. Ranke en J. van Leeuwenhebben met goed gevolg het examen voor onderwijzer afgelegd. Naar wij vernemen, zuilen de lessen in de Landbouwkunde aan de Rijkslandbouwwinterschool alhier, door ruim 20 onderwijzers gevolgd worden. Als vakkeu van onderwijs komen in aanmerking Scheikunde en Bemestingsleer Algemeene Plantenteelt en Plantkunde (detarmiDeeren) Veeteelt, Veevoeding en Zuivelbereiding. Landbouwwerktui gen. Kennis van den grond en Grond verbetering. Omtrent den grooten kolfwedstrijd, die op 25 en 26 Mei iu het Noord-Hollandsch Koffiehuis alhier ge houden zal wordeD, werd nader besloten, dat voor den wedstrijd 5 prijzen in geld of een kunstvoorwerp van gelijke waarde zullen worden uitgeloofd. De prijzen zul- len varieeren v&n 15 tot 35 gld. De prijswinnaars ontvangen bovendien eene medaille, waartan de grootte en het gehalte nader zullen worden bepaald. Verder worden voor den wedstrijd nog 3 medailles beschikbaar gesteld en wel eene voor da hoogste serie, eene voor daaraanvolgende, en eene voor hem, die in twee series het hoogst aantal punten heeft geslagen. De kolfpalen in de localiteil van den heer van Twuiver zullen naar de ver stelbare, aanwezig in de kolfbaan van den heer Haringhuizen te Nieuwe Niedorp, worden verbeterd. Dat zal daardoor den eersten wedstrijd z|jn, waarin de Kolfbond van het verbeterd systeem gebruik maakt. Door den heer van Iwuiver wordt eene fraaie medaille aangeboden voor hem, die het hoogste aantal punten slaat. De Middelburgsche Courant schrijft het volgende X>E UITSLAG der verkiezing voor een lid der Tweede kamer in het district Alkmaar, waarbij mr. E. Eokker is gekozen, geeft te den ken en is, dunkt ons, eene vingerwijzing voor een deel der liberalen iu het gansche land. De strijd daar is uitsluitend gestreden tusschen de aanhangers der twee fracties van de liberale partij. En die strijd was zoo zuiver mogelijk. De Centrale liberale kiesvereeniging, vertegenwoordigende de conservatiet-libera- len, had tot candidaat gesteld den heer mr. "Wv. d. Kaay, een der meest beken de, een der beste figuren in het district, oud-afgevaardigde, tevens minister van justitie in het huidige kabinet, dat de taak overnam van het ministerie-Tak van Poort vliet. Die vereeniging had dus eene z e e gelukkige keuze gedaan. Tegenover hem stond de heer Fokker, in het district geheel onbekend, daaraan dus totaal vreemd, en bovendien bestuurs lid van de Liberale Unie. De kansen voor laatstgenoemde stonden dus slechtde heer Van der Kaay daar entegen had alles voor zich. Op eene overwinning van den heer Fokker hadden wij alzoo niet durven rekenen. Dat hij toch gekozen werd, heeft eene groote beteekenis, die niets van hare waar de verliest, omdat de meerderheid niet meer dan vijftig stemmen bedroeg. Onder de gegeven omstandigheden ver wonderde het ons zelfs, dat zulk een meetderheidscijfer werd bereikt. Het beginsel der Liberale Unie heeft alzoo onder de oude kiezers, bij het ou de kiesstelsel, zelfs onder ongunstige om standigheden, gezegevierd. Al het geroep der conservatief-liberalen over de houding der Liberale Unieover de wijze van haar optreden, heeft in het district Alkmaar bij de meerderheid der vrijzinnigen geen weerklank gevonden. En men zou zelfs eens gezien hebben, hoeveel grootcr de meerderheid geweest ware, als ook door de Centrale Liberale kiesvereeniging een aan het district vreemd persoon tot candidaat ware gesteld en niet mr. Willem van der Kaay, op wien du nog velen zullen gestemd hehbec om zijn naam, zijne persoonlijkheid, zijne algemeene bekendheid in Alkmaar. Laat deze ervaring de conservatief-libe ralen en hunne organen tot bescheidenheid stemmen iu hun optreden en hunne ei" schen en brengen tot de overtuiging, dat zij op een dwaalspoor zijn, wanneer

Schager Courant | 1897 | | pagina 2