Te Koop ien in ie lest- eene DIENSTBODE. KOEMEST KUSKIML, Granfl Bazar National ALKMAAR. LUCIFERS!! Grafkransen STOLT lageb p. as (f o a voor Nederland, Vollenhoven's INGEZONDEN. PIETERTJE BAKKER, (Goudkleur,) fabricaat BAKKER, en 4ö: en HOK, Wed. Johs. DENIJS, Donderdagmor gen, van 9 tot 11 uur, in 'f hotel v. d. beer Broersma As. Olie. Binnenlandsch Nieuws. Anna Paulowna, 23 Juli 1897. Wieringen, 23 Juli 1897. Predikbeurten. Hervormde Kerk, 8CHA«EIIj, Herv. Kerk. Barsingerhorn c. a. te Anna Paulowna, Doopsgezinde Gemeente Barsingerhorn c.a. M" arkt berichten. PLAATSELIJK MEÜWS. ADVERTENTIES. Heden overleed mijne geliefde Dochter IMeuwertje Dekker, in den ouderdom van ruim 43 jaren. Wed. A. R. DEKKER-Spaahman. R. DEKKER. Wed. D. DEKKER-Blom. Anna Paulowna, 21 Juli 1897. Heden overleed mijne gelief de Echtgenoote na een smartelijk lijden van vier jaren. P. KEURIS. Barsingerhorn, 23 Juli '97. Burgerlijke Stand, «era. §CHAGEK. 5S5ste STAATSLOTERIJ. Getrokken P r Ij z e n. Ondertrouwd A. J. DUIJF en M. C. ROGGEVEEN. ™Dg'281897- Receptie Zondag 25 Juli a. s., van 1 5 uur. Mejuffrouw Kulin, Schapensteeg, Alkmaar, vraagt met 1 Augus tus a. s. Diakenen der Herv. Gem. te Schaften roepen SOLLICITAN TEN, gehuwde lieden, geen kinderen tot hun last hebbende, op voor de betrekking van huismeester en llllisilieesteres in het O. M.- en Vr.-hnis aldaar, op een salaris van f 25©.— met vrijen kost en inwoning, benevens geneeskundi ge behandeling, om op 1 OCTOBER a.s. in dienst te treden. Aanvraag met getuigschriften fran co in te zenden voor 15 Aujjustlls a. s. aan het adres van den heer <U. Mtiijs te Schagen. Met 1 Sept, of eerder wordt ftc» vraagd TE KOOP! twee een-jarifte Te bevragen bij den Uitgever van dit blad. Juffrouw Stöve, Marktplaats, SCHA GEN, vraagt tegen half Augustus Aanvrage en getuigschriften franco bu reau dezer courant, onder letters A.B.C. Een flinke stuit TE HOOP, te bevragen bureau Schager Courant. a f0.20 het kruikje. Hokkentouw f 0.20 de vijf ons, bij Jn. GROOT Tz., Schagen. Laat 136 - 13? - 139, Zweedschef 1.35,.A Vonkvrij „1.75 P-5°PaL Prima kwaliteit. verstrekt gelden op hypo theek op voordeelige voor waarden, en geeft pandbrie ven uit, rentende Inlichtingen verstrekt de agent W. Teengs, te Alk maar, Laat A, 112. bij C'. Visser AZ., Bierhandelaar. zijn in ruime keuze a en prijzen, steeds verkrijgbaar bij |j C H A O F A. Vollenhoven's meesl versterkende drank. beste Bier voor dagelijksch gebruik. TANDARTS is iederen te spreken. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het ingezonden stuk je van den heer D. Kuilman van 18 dezer zag steller dezes gaarne het volgende in uw blad geplaatst: „Als het den boer goed gaat, gaat het iedereen goed," zoo luidde de inlei ding van het -stukje van den heer Kuilman. Dat gezegde, bijna zoo oud als de dag, moest en kon waar zijn. De noodigste en nuttigste mensch is voorwaar de landman en zijn arme dagloouer en de slechtst betaalde en moest miskende mensch is dio- zelfde landman en ^arbeider. Aan wie de schuld van die grove miskenningenen loon- diefstal? Zie daar eene groote vraag, die door den heer Kuilman zeer gebrekkig werd toe gelicht. De heer K. is een vurig protectio- nist en ziet veel heil in de vervulling van zijn wensch (graanrechten, etc.) Dat velen in dit district er anders over dachten, bewees de uitslag der laatste stemming. Gesteld, de heer K. en zijne partygenooten zagen hunnen wensch a la protectie vervuld, wie en hoe weinig van de arme massa waren er mee gebaat? Misschien een enkele kleine grond eigenaar, of zij, die met of tegen hunnen wil duur land hebben gekocht, maar of de arme, zoo slecht beloonde arbeider er voordeel van zou hebben is wel zeer, zeer twijfelachtig. Hun maximum-loon a 10 cents per uur, (nu gewoonlijk zonder koppiestik,) zou er wel niet door worden verhoogd, maar vfrel hun zuur verdiend, mager koppiestikje (zonder kaas), zou er vast duurder door worden. Of beoogt de heer Kuilman alleen het belang van oenige kleine en vele groote grondeigenaars, en niet de verbetering van de duizenden arme arbeiders. Indien de heer K. geen anderen weg weet aan te wijzen tot de verbetering van den landman, en niet het minst voor de ar beiders, hij zwijge dan liever en bljjve maar rustig zitten op zijn kantoortje van de Neringverzekering-maatschappij. Bij voorbaat mijnen dank voor de opname van deze regelen, Nieuwe Niedorp, 23 Juli 1897. J. C. Jansen, marine. K. Eland, oorlog. C. Lely, waterstaat J. T. Cremer, koloniën. De nieuwe Ministers zijn over hot geheel bekonde personen, van wie drie reeds vroe- gor aan het hoofd van een ministerieel de- partoment hebben gestaan, nl. de heoren Pierson, als minister van financiën, Jansen, als minister van marine en Lely, als minis ter van waterstaat, allen in het ministerie des heeron Tak van Poortvliet. Vijf hunner z\jn leden van de Tweede Kamer, te weten de heeren Pierson, voor Enschedé De Beaufort, voor Amsterdam, .P1®^ Goeman Borgesius, voor Zutphen, Lely, voor Lochem, Cremer, voor Amsterdam in deze genoemde kiesdistricten zal derhalve, indien de heeren het ambt van minister aanvaar den, eene verkiezing moeten plaats hebben. De heer Cort van der Linden, vroeger hoogleeraar aan de Am3terdamsche Univer siteit, is thans raad-adviseur aan het depar tement van Justitie. De generaal-majoor Eland is commandant van de stelling Am sterdam. Hare majesteit de Koning i n-P.egen- tes heeft aan de voordracht van het nieuwe ministerie hare hooge goedkeuring gehecht. Aan den kolfwedstrijd van Hollands Noorderkwartier, gebonden op 20 en 21 Juli j. ten huize van den heer G. Slotemaker te Oudkarspol, werd door 56 persanm deelgenomen. Ie prijs, 130 p., E. Evers, Oudkarspel. 2e 130 p., H. Ton 128 p., R. H. v. Dort 127 p., A. Kist, Z. Scharwoude. 124 p., J. Westerman, Barsingerh. 119 p., K. Quant, Warmenhuizen. Onze correspondent te BARSINGER- HOBN meldt ons, dat het in ons vorig nummer ge plaatste, van andere zijde ontvangen bericht be treffende de sollicitanten voor de betrekking van hoofd der school te Haringhnizen, onjuist is. Er zijn geen 22, maar 26 sollicitanten. V oor ongeveer 260 kinderen van de scholen in deze gemeente was het gisteren een feestdag. Hun, die door een gering of geen schoolverzuim daarop aan spraak hadden, werd vanwege de Vereeniging tot Bevordering van Schoolbezoek een reisje per boot aangeboden naar Den Helder. Per vaar- of rijtuig naar Westeinde gebracht, lag aldaar de lokaalboot „Zijpe" gereed, om de jeugdige passagiers, benevens eene talrijke Commissie en het onderwijzend personeel te transporteeren. Ook een gezelsehap muzikanten maakte de reis mede. In Den Helder aangekomen, bezochten de leerlingen der hoogste klasse de Marinewerf, waar hun veel belangrijks en wetens waardigs te zien werd gegeven, terwijl de jongeren eene wandeling deden en daarna zich konden verpoozen in het Casino van den heer Polak. Omstreeks 12 nur kwamen ook de andere leerlingen, die de werf bezocht hadden aldaar en na eene rnstpooze werd de tocht aanvaard naar Huisduinen. Aldaar beklommen de oudste leerlingen den vuurtoren, terwijl vervolgens ond en jong zich vermaakte op het strand en in het Badpaviljoen. Omstreeks half vijf werd de terugtocht aan vaard en een uur later vertrok de Zijpe van het Westplein en stoomde behoedzaam, dus zeer, zeer langzaam, door het Heldersche kanaal, enz., begeleid door honderden stadbewoners, die zieh blijkbaar ver lustigden in zoo'n aldaar zeldzaam voorkomend schouwspel. De flinke en lustige muziek vervroo- lijkte dezen tocht door de troebele stadsgrachten. Ruim 7 uur ontlastte de boot hare vracht weder aan Westeinde, waar de respectieve vaar- of rijtui gen hun last weder opnamen, om die verder huis waarts te brengen. 't Spreekt van zelf, dat de noodige consumptie aan boord en ook in Helder en Huisduinen in overvloed aanwezig was, om de grage magen en dorstige kelen te bevredigen. Een gezelschap dames nit deze gemeente was 's morgens per spoor naar den Helder gekomen en bood aldaar en verder op den dag de behulpzame hand in het bedienen der schooljeugd. Zij keerden ook per boot mede huiswaarts. Was de lucht in den vroegen morgen min of meer dreigend, het weer bleef niettemin uitstekend voor dit uitstapje eu 's avonds genoten we nog van het lieve zonnetje. Ten slotte mogen we constateeren, dat het feestje wel geslaagd is. Neder 1. Onder w. Genootschap. Dit het jaarverslag van bovengenoemd genootschap- bljjkt, dat deze groote onderwijzers-vereeniging in een bloeienden staat verkeert. Niet minder dan 9 nieuwe afdeelingen werden in 1896 opgericht, terwijl er geen enkele moest werden opgeheven. Het ledental klom van 5395 tot 5500, het aantal afdeelingen van 205 tot 214. Bevredigend mag ook heeten, dat het batig saldo over 1896 bij eene uitgaaf van f 7806.78' f 758.78* telt, hoewel daar tegenover staat, dat in 1897 de grootst mogelijke zuinigheid moet wor den toegepast, wil men rondkomen. Als nieuwe hoofdbestuursleden traden in 1897 op de heeren: P. de Geus en W. F. Htllebraud. Groote werkzaamheid is ontwikkeld voor de pensioenbeweging. In enkele weken tijds werden 8700 handteekeningen van onderwijzers op een adres bijeengebracht, dat over deze zaak aan de regeering zal worden aangeboden. Bij het bezoek der pelgrims op LOO barstte woensdagmiddag een zwaar onweder los, waardoor een treffend ongeluk werd teweeggebracht De bliksem was ingeslagen in het hnis van EDgel Boekhorst, een splinternieuw huis, in 1896 gebouwd. Drie kinderen werden door den bliksem getroffen, ze lhgen na het inslaan voor dood op de deel, waar ze een oogenblik te voren hadden staan kijken. Alle drie hadden zware brandwonden, maar een meisje, Antje, 11 jaar, waren de kleeren van 't lijf verbrand, de schoen van den linkervoet vlakweg verscheurd. Dit kind, geheel zwart op de borstvlakte en ver schroeid in gezicht en hals, zal er het leven wel bij laten. De dokter geeft geen hoop. De andere twee zijn denkelijk buiten gevaar. De bliksemstraal bracht aanvankelijk maar een klein plekje van het halfrieten dak en nog een bos stroo aan het branden, maar aan blusschen was geen denken, vooral omdat er menschen gered moesten worden. E. B. heeft nl. 12 kinderen, waarvan 9 thuis. De menschen zijn arm en eerlijk. Verleden jaar moesten ze hun wrak, hoog, oud huis laten afbreken en geld opnemen, om het nieuwe te bouwen. In een kwartier stond alles in lichtelaaie. Het weinige vee, waarover E. B. beschikt, een of twee varkens, bleef behouden, behalve eene kip met 10 kuikens. De vrouw liep met haar zuigeling als radeloos rond. Het hnis is laag geassureerd voor f 1200, maar de inboedel was niet verzekerd. 3a 4e 5e 6e 7e 116 p., C. Rossen, Koog a./d. Zaan. De serie-prijs werd met 44 punten behaald door Tenseu te Schellinkhont. Tegelijk werd prijsbiljarten gebonden, waaraan deelnamen 16 personen. Ie prij', J. Helder, Kolhorn. Ie premie, K. Quant, Warmechnizen. 2e u C, Bijpost, Dirkshorn, Alle prijzen bestonden in contanten, uit gezonderd de 8erieprijs. Heden had alhier de herstemming plaats voor 1 lid van den gemeenteraad. Uitgebracht werden 250 stemmen, waar van de heer 31. Mostert 99 stemmen verkreeg, P. Luijt 148, en 3 van onwaar de. Alzoo gekozen P. Luijt. Dezer dagen ontving eene familie te BREDA op 't onverwachts de aangename tijding, dat de zood, dien men nog steeds in Indië waande, op den terugweg was naar Holland. Deze heuglijke tijding greep da oude moeder dermate aan, dat zij aan de gevolgen is overleden. In de friesche gemeente GAASTERLAND zijn een aantal personen, zoowel volwassenen als kinderen, lijdende aan mondzeer. EDAM, 22 Juli. Het b e- stuur van het waterschap de Purmer aldaar herdacht heden het feit, dat het meer voor 275 jaar werd drooggelegd. T e KERKRADE (L i m b.) is de 20-jarige kolenwerker Paffen op eene treurige wijze om het leven gekomen. Be zig zijiide in de mijn kolen te verwerken, kreeg hij onverwachts eene heele lading kolen op het lichaam en werd daardoor als het wtre levend begraven. Slecht3 met moeite heeft men het lijk van den onge lukkige te voorschijn kunnen halen. Mond- en klauwzeer. Aan de Tweede Kamer zal eeD adres gezonden werden door landbouwers en veehouders in Nederland, waarin zij er op wijzen, dal door hen groote schade wordt geleden in hun bedrijf door de heerschen- de veeziekten, en wel in de eerste plaats mond- en klauwzeerdat de thans be staande wetten desbetreffende ten eenenma- le onvoldoende zijn, om hen te vrijwaren voor de schade, hun door genoemde ziek ten berokkenddat zij het dringend noodzakelijk achten, dat de wetgever krachtdadiger dan tot op heden ingrijpt, om te voorkomen, dat hon bedrijf geheel ten gronde gericht wordtdat door ge noemde krachtige maatregelen, ook de re putatie van den nederlandschen veestapel in het buitenland hooger wordt gehouden en dienteugevolge de uitvoer, die thans meer dan ooit bedreigd wordt, weder toeneemt dat waar door de daartoe aan gestelde Rijksbeambten mond- en klauw zeer wordt geconstateerd, eene tijdelijke ver goeding van Staatswege wordt verleend en waar het lijdende vee noodwendig moet worden afgemaakt, algeheele vergoeding door den Staat wordt gegeven dat voorts in 't algemeen die maatregelen worden getroffen, welke den wetgever noodzake lijk voorkomen, om den thans zoo gedruk- ten stand van landbouwers en veehouders te behoeden voer algeheelen ondergang. Het voorloopig comité, dat zich heeft gevormd teneinde eene vereeniging te stichten, ten doel hebbende, bij de Regee- riug ep het nemen van maatregelen, wel ke den stand van landbouwers en vee houders in Nederland ten goede kunnen komen, vooral ook met het oog op de schade, door velen geleden door het thans heerschende mond- en klauwzeer, bestaat uit de heeren H. Berger en D. de Leeuw. Het secretariaat is gevestigd te Amsterdam, Amstel 37. perceel vin den heer J. M. alhier Met eene lamp in de hand had de heer M. het ongeluk, j van de trap te vallen, waardoor het petrolenm-lainpje in een hoop pakstroo viel, dat natnnrlijk oogcnblikkelijk v am vatte en waarvan de vlammen weldra hoog op- sloegen. Met de hulp van eenigc buren werd de brand gebluscht door er emmers water op te gooien. Het geval, dat hoogst ernstig had kunnen worden, is ge lukkig goed atgeloopen ea alleeu wat waterschade is het Cenige nadeel. Vrijdagmorgen geraaktenop den Nieuwenwag paard en jachtwagen van den heer G. B. te water. Afgaande van de helling van het stationsplein naar den Nieuwen weg, stopte het voor- en het rijtuig van den j heer G. B dat in flinken draf daar achter aankwam, kon niet spoedig genoeg stoppen, moest zoodoende uithalen, met het gevolg, dat paard en rijtuig te wa ter geraakten. De inzittenden kwamen met den schrik vrij, weinig schade werd aan rijtnig en paard toegebracht. Luxe-Paardenmarkt. Vrijdag had alhier de derdejaar- lyksehe inarkt van lnxe-paarden plaats. Bijna 150 paarden werden ter markt aangevoerd, waarvan een groot aantal 4- en 5-jarige, minder 2- en 3-jarige dieren. In eerstgenoemde was de handel nogal ving en werden zeer goede prijzen besteed; voor4-en 5- jarige van f 450 f 675, voor 2- en 3- jarige van f 250 f 500. Ook deze marktdag heeft weer be wezen, dat de nieuwe jaarmarkt in eene bepaalde be hoefte voorziet en gebleken ia, dat paardenhouders, die hnnne dieren thuis hadden verkocht, beter had den gedaan met ter markt te komen, dewijl de bui- tenlaudsche kooplieden toonden, tegen goeie prijzen grage koopers te zijn. Buiten de handelaars «n paardenhouders werd de markt niet overdruk be zocht, Dat het grooto Gym- nastiekfeest, a. s. zaterdag 31 Juli en zondag 1 Augustus te geven, belooft schitterend te zullen slagen, kunnen wij ook afleiden uit de flinke deelname van verschillende vereenigingen Officieel opgegeven zijn reeds de vol gende vereenigingen Lyeurgus, Schagen. Kracht en Vlugheid, Alkmaar. Amstels Gymn. Vereen,, Amsterdam. Arasterd. GymD. Vereen., v Holland, Olympia, Plato, De Westfties, Barsingerhorn. Hercules, Beemster. Bever«vijksche G. V., Beverwijk. Sparta, Haarlem. Pro Patria, Helder. Oefening Kweekt Kuost, Helder. Eigen Oefening, Hem. Hüversumsche Gymn. Vereen., Hilversum. Uitspanning door Inspanning, Willem van Oranje, Hoorn. S:mson, Koog/ZuaudijV. Lyeurgus, Krommenie. Hercules, Nieuwe Niedorp. Jahn, Westzaan. Olympia, Wieringerwaard. Sparta, Winkel. Heicuies, Wormerveer. Concordia, Zaandam. Daarbij kunnen nog eenige opgaven worden verwacht. Verder is natuurlijk alle moeite en zorg besteed, om het feest zoo uitmuntend mo gelijk te doen slagen. Wij vestigen vooral de.aandacht op de groote gymnastiek—uitvoeringen op zater dag- en zondagmiddagde schit terende verlichting en versie ring onzer gemeentehet concert door de Harmoniekapel in den tuin van den heer Broersma en het volksconcert op de markt, op zondagavond dan nog den fak keloptocht, die zaterdagavond zal plaats hebben. Een 25-tal vaandels zal de ver schillende optochten versiereD. Bovenstaande is, dunkt ons, wel een be wijs, dat een bezoek aan onze gemeente zeer amusant en prettig zal zijn. Dat men zich vooral tijdig van toe- voorzie. Het nieuwe Ministerie. het nieuwe Kabinet Naar wij vernemeD, is samengesteld als volgt Mr. N. G. Pierson, Kabinetsformeerder, financiën. Mr. W. H. de Beaufort, buitenltndsche zaken. Mr. P. W.A Cort van der Linden, justitie. Mr. H. Goeman Borgesius, binnenlandsche zaken. De Godsdienst-oefeningen beginnen om V, ure, des voor middags. 25 Juli geen dienst. 25 Juli geen dienst. Predikbeurten bij de Herv. Gemeente gedurende de maanden Juli, Augustus en September. Geen Dienst1 Augustus, 22 Augus tus en 12 September. Overigens telkens 's morgens te half tien. 25 Juli. Barsingerhorn D.«. Kooiman. Hervormde Kerk te Hippolytus- hoef c. a. op Wieringen. 25 Juli te Westerland, n. m. 2 u. Ds. Miihring. SCHAGEN, 22 JULI 1897. Aangev Paarden f a 7 Stioreu ,.35a 110 18 GoldeKoeion(magere), 70.— a 120.- 18 Vette Koeien 10 Kalfkoeien Vaarzen 10 Nuchtere Kalveren 67 Schapen (magare) 40 Idem (vette) Overhouden 50 Lamm.-ren 7 Bokken en Geiten 14 Varkens (magere) „140 a 205— „115.— a 160- O 12.— a 16— 10.— a 14— 15— a 22— 7. - a 1.50 a 10.— a 11 7— 16— .38 9— —.60 1 1.~ -.30 3.— 3.— SchageD, 24 Juli 1897. Metingang van 1 Octobera. s. is in de plaats van den heer J. Hollenberq tot klerk aan ons postkantoor benoemd de heer A. C. Eskes, klerk der posterijen en telegraphie 2e klasse aan het post kantoor te Gulpen (Limburg). Donderdagavond te ongeveer 9 uur of half 10 ontstond er een begin van brand in het en v. Pieter 1500 1000 400 200 24 Idem(vette) per K.G. —.34 a 50 Biggen 6. a 30 Konijnen .10 a 20 Kippen .10 a 625 Kilogr. Boter .80 a 400 Kaas .15 a 6000 Kipeieren 2.60 a 1000 Eendeieren 2.90 a HOORN, 22 Juli 1897. Kleine Kaas, hoogste prijs f 27.50- Com missie f22. Middelbare f 18.— Hooikaas faangev. 302 s.apels, wegende 89426 Kilo. ALKMAAR, 23 JULI 1897. Aangev.: Granen: 156 H.L. als7 H.L. Tarwe 7.25 a f HL. Rogge, f a. -HL- Gerst f a f HL. id. Chev. f—.— af 5 HL. Haver f 3,87' a f 10 HL. boonen Paarden- f a f Bruine id. t 6.50 a f Ci.roan- f a f Dniven- f—af—Witfe- f 7.—a HL Kanarie?, f a 0.1 HL. Mosterd zaad rood, f af H.L. id. Geel n132 HL Karwijzaad f 9.25 a 9 50 HL. Blauw Maanzaad f a HL. Erwten Groene f a 1 H.L, Grauwe f 10.a f Vale a fWitte f ALKMAAR, 23 JULI 1897. Keine Kaas, f 28.— Commissie f 24.— Middelbare t 23. èf aangevoerd 500 stapels, wegende 165000 K.G. Handel matig. ENKBUIZEN, 21 JULI 1897. Heden werden aangevoerd10 stapels kaas, prijs 25.50 per 50 K.G. De prijzen der zaden waren als volgt: Karwijzaad f9.— a f Mosterdzaad f 14. a f Maanzaad f 8.— a f Groene erwten f 6.50 a 7.Vale erwten f 7.a 7.50. Wijker Vale f 5.a 5.25. Grauwe erwten f 6. f 7.75. Bruine boonen f 5.25 5. 7.— Paardenboonen f a Gerst f 3.75 a 4.50, Haver f2.75 a 3.50. Aangev.: Vette Varkens f .16 a .19 per Vj KG. Magere Varkens f 11.— a f 18.— p. st. Biggen f6.— a 9.— Scha- pon f a Lammeren f a Konijnen f 0-40 a f 1.Kippes f —.90 a 1.50 por stak. Eieren f3. a 3.50 per 100 stuks. Boter f 0 50 a f 0.52' per kop. ZAANDAM, 22 JULI 1897. Aangevoerd 18 stapels kleine Kaas, prijs f 23.—. Ingeschreven van 21 23 Juli 1897. Geboren: Dieuwertje, d. v. Wijbrand Dekker Maria Catalyna Dubbelman. Jacobus, z. de Moei en Adriana Maria Schouten. OndertrouwdAne Jan Duijf, jongm., oud 25 jr. wonende te Terschelling en Maria Catharina Rogge veen, jonged. ond 24 jr., wonende te Schagen. Getrouwd en overleden Geeue. lste Klasse. Trekking van woensdag 21 JnlL Prijs van f 20,000: No. 17586 No. 19286 No. 7829 No. 8327 16788 No. 3677 5805 9202 9690 18814 f 100No. 2022 lste Klasse. Trekking van donderdag 22 Juli Prijs van f 2000 No. 20727 f 100: No. 5901 11446 Fabriek en Magazijn van Marmeren Schoorsteenmantels C±3 co (T=3 Hooftzücte' «5 a cd im M ii- cd u O ilaoke ik sedert dat oogenoiiK gewensent, dat ik' nadenkena ziet ag naar net ooacn. zaï, en ae reaea iui »i aie pyu, veriwü«e'"us uuiai»r, oiuyiie, lerwm u,..>

Schager Courant | 1897 | | pagina 2